•  

  pokaż komentarz

  Można próbować tolerować pewne ideologie. Można próbować godzić się z innymi obyczajami czy tam światopoglądami. Ba, można nawet przymykać oko na pewne cyrki. Ale dla czegoś takiego jak na tym obrazku nie powinno być nawet krzty akceptacji, nawet nie powinno się podejmować jakichkolwiek tłumaczeń mających na celu racjonalizowanie takich działań.

 •  
  T......s

  +225

  pokaż komentarz

  w psychologii poznawczej istnieje takie zjawisko jak torowanie.

  wszystko zaczęło się od wymuszonej zmiany postrzegania pederastii i zdjęcia jej z listy zaburzeń seksualnych bo przecież tolerancja ;/

  wczoraj homo dzisiaj pedo jutro nekro i jest to tylko kwestia czasu.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak lewactwo doprowadzi do legalizacji pedofilii to o co będą się czepiać księży katolickich?

  •  

   pokaż komentarz

   @DelPiotrek: Księży wtedy już nie będzie, a imamów nikt nie będzie o to wypytywał.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @DelPiotrek: Twój bóg zapłodnił czternastolatkę wiec też jest......

  •  

   pokaż komentarz

   @DelPiotrek: wykopki już znajdą jakiś powód

  •  

   pokaż komentarz

   Twój bóg zapłodnił czternastolatkę

   @diablo_z_kopydlowa: Ale poprzez natchniecie jej duchem swietym. ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @pindolino: Zwał jak zwał. W każdym razie jako bóg mógł wybrać co chciał ,a rzucił sie na małolatę.

  •  

   pokaż komentarz

   @DelPiotrek: To chyba raczej prawicowi księżą chcieli by ruchać dzieci, czyż nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @diablo_z_kopydlowa:

   Twój bóg zapłodnił czternastolatkę wiec też jest......
   religia nie jest twoją najsilniejszą stroną, co? Historia też nie...

   Tzw. złota legenda "ustalająca" wiek Maryji pochodzi z średniowiecza.... nie znamy wieku Maryji wg biblii, wiemy tylko, że Józef był stary jak na tamte czasy i miał opór przed poślubieniem jej - małżeństwa z dużą różnicą wieku były źle widziane.

  •  

   pokaż komentarz

   @empty_silence: Z tego co widze to silniejsza niż twoją. Zacznij czytać nie tylko biblie to moze sie douczysz. Polecam protoewangelie Jakuba apokryf z II wieku (140-170 n.e.).

   "Gdy zaś osiągnęła dwanaście lat, kapłani zwołali naradę i mówili: "Oto Maryja osiągnęła dwanaście lat w świątyni Pańskiej. Cóż mamy uczynić, by nie splamiła przybytku Pana, Boga naszego?" i rzekli doń [do arcykapłana]: "Ty masz pieczę nad ołtarzem Pańskim. Wejdź i módl się w jej sprawie, a uczynimy to, co ci Pan Bóg objawi". 3. I wszedł kapłan do Świętego Świętych odziany w strój z dwunastu dzwonkami, i modlił się w jej sprawie. I oto anioł Pański stanął mówiąc: "Zachariaszu, Zachariaszu, wyjdź i zwołaj wdowców pośród ludu, i niech każdy z nich przyniesie różdżkę, i stanie się Maryja żoną tego, któremu Bóg okaże znak". Wyszli więc posłańcy na cały kraj judzki, i zabrzmiała trąbka Pańska, i oto zbiegli się wszyscy.

   9. 1. Także sam Józef, rzuciwszy topór, wyszedł im naprzeciw. I zgromadziwszy się razem udali się do kapłana trzymając w ręku różdżki. A kapłan wziąwszy od nich różdżki wszedł do świątyni i modlił się. Skończywszy zaś modlitwę wziął różdżki i wyszedł, i podał im, ale nie było na nich żadnego znaku. Ostatnią różdżkę wziął Józef. I oto gołąbka wyleciała z różdżki i usiadła na głowie Józefa. I rzekł kapłan: "Józefie, Józefie, na ciebie wypadło, byś wziął dziewicę Pańską, by jej strzec dla Niego"."

   Nie musisz dziękować

  •  

   pokaż komentarz

   @diablo_z_kopydlowa:
   Iks de. Wiesz, czym są apokryfy? Tzw. blagą, kłamstwem. Dokładnie jak złota legenda, która też jest "apokryficzna". I jest to szkolny fakt wałkowany na poziomie tematów "czym są ewangelie". Przykłady bzdur z protoewangelii Jakuba? To dzieci kobiety depczą węża. Wg biblii robi to Maryja. Nie wiadomo, kim był autor. Nie uczniem Jezusa, jak przy Ewangeliach. Powstało to dużo później, tak, że autorzy nie mogli go znać. Historia Joachima (ojca Maryji wg apokryfu) jest niespójna i sprzeczna. Kolejna niekonsekwencja w sądzie wody, gdzie to mąż wysyła żonę na pustynie (oryginał), a nie sam wędruje. Sprzeczność z tradycją żydowską.

  •  

   pokaż komentarz

   @empty_silence: Wiesz czym jest biblia? kłamstwem. Tylko jeśli ty odwołuje sie do kłamstwa to dyskutujemy na twoim poziomie.
   Ewangelie pisali uczniowie Jezusa?
   Którzy?
   Ewangelie nie są relacją spisaną przez naocznych świadków, ale zbiorem ludowych opowieści, pełnym sprzeczności (zwłaszcza między E. św. Jana a synoptykami), na dodatek zredagowanym przez ludzi, którym przyświecał przede wszystkim określony cel religijny, zaś wierność faktom była dla nich zdecydowanie mniej istotna.

  •  

   pokaż komentarz

   @diablo_z_kopydlowa: Człowieku, poczytaj najpierw, czemu apokryfy zostały odrzucone. Bo widze tu wielką dziurę w twoich wiadomościach. To tak jakby ktoś napisał "nowe przygody Jezusa" w 2245, zasugerował, że Maryja miała 9 lat w czasie małżeństwa, a ty się na to powołujesz. Ewangelie miały powstać w I i II w i tradycyjnie przypisuje im się autorstwo uczniów Jezusa (spisane przez ludzi po nich). Jak spiszesz kronikę galla anonima w 2018r po aramejsku, to nie jesteś jej autorem. Nie oznacza to, że spisujesz blagę. Przy czym badano strukturę słów i języka, by ustalić ewangelie. Protoewangelie oprócz sprzeczności, nie przetrwały analizy jako prawdziwe źródło.

   pełnym sprzeczności (zwłaszcza między E. św. Jana a synoptykami)
   Bzdury. Ewangelie synoptyczne wykazują podobieństwo do siebie. Nie wykluczają Jana. Jest hipoteza, która próbuje wyjaśnić te zależności, wliczając Jana.
   Bo ty sugerujesz coś takiego: skoro jest różnica między trzema ewangeliami i Jana, oraz nimi i apokryfami, to apokryfy są prawdziwe, bo Jan jest prawdziwy a różni się między ewangeliami. Otóż nie do końca. Bo różnice między ewangeliami nie są takie jak między ewangeliami i apokryfem.

  •  

   pokaż komentarz

   @empty_silence: Oczywiście jesteś mądrzejszy nawet od profesorów teologii? Z Wikipedii ta wiedza?

  •  

   pokaż komentarz

   @empty_silence: Piszesz" Protoewangelie oprócz sprzeczności, nie przetrwały analizy jako prawdziwe źródło." A ewangelie są prawdziwe? hahahahahhah Jezus chodził po wodzie? Był spis powszechny?
   Zacznij czytać poważne książki nie idiotyczne stronki.

  •  

   pokaż komentarz

   @diablo_z_kopydlowa: Nie:) Po prostu uczyła nas kilkanaście lat temu pasjonatka z doktoratem. Dzięki temu jestem w stanie w miarę szybko przypomnieć sobie, gdzie należy odesłać. Ten wykres (trochę zmieniona forma)wisiał na tablicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @diablo_z_kopydlowa: Nie ogarniasz w czym rzecz, prawda?

   Piszesz" Protoewangelie oprócz sprzeczności, nie przetrwały analizy jako prawdziwe źródło." A ewangelie są prawdziwe?
   Analiza opiera się na językoznawstwie, strukturze zdań. Szukaniu różnic w dawnych językach. Stawianiu hipotez. Nie na tym, czy możliwa jest przemiana wody w wino.

  •  

   pokaż komentarz

   @empty_silence: Polecam książki profesor teologii Uta Ranke-Heinemann która, jako pierwsza kobieta otrzymała w 1970 profesurę i katedrę teologii katolickiej na uniwersytetach w Duisburgu i Essen, gdzie wykładała Nowy Testament i starożytną historię Kościoła.

  •  

   pokaż komentarz

   @diablo_z_kopydlowa: No i co dokładnie w jej książce jest sprzecznego z postami wyżej?

 •  

  pokaż komentarz

  @piotr7557: Patrz ile osób cię minusuje, a kontrargumentów brak. W niektórych "dzikich" plemionach rodzice bez krępacji uprawiają seks przy dzieciach, i ich to nie oburza, bo nie wiedzą, że powinno je to oburzać. To tak jak z nagością - kojarzy się nam jednoznacznie z seksem, bo tylko w takim kontekście jest u nas pokazywana. Dla niektórych nawet jak dziecko zobaczy niechcący gołego penisa, to już jest jak akt pedofilski. Absurd.

  •  

   pokaż komentarz

   @KomosaBiala:

   W niektórych "dzikich" plemionach rodzice bez krępacji uprawiają seks przy dzieciach, i ich to nie oburza, bo nie wiedzą, że powinno je to oburzać

   To niech wszyscy tego typu osobnicy, których to nie oburza przeniosą się na tereny dzikich plemion z dala od normalnej cywilizacji.

  •  

   pokaż komentarz

   To niech wszyscy tego typu osobnicy, których to nie oburza przeniosą się na tereny dzikich plemion z dala od normalnej cywilizacji.

   @LaurenceFass: Uważasz, że powinno to oburzać każdego cywilizowanego człowieka? Jesteś w stanie to jakoś uzasadnić?

  •  

   pokaż komentarz

   @KomosaBiala Dokładnie w dzikich plemionach. My wyszliśmy z jaskini i dzięki takim wynalazkom jak monogamia i moralność uzyskaliśmy przewagę nad kulturami, w których sra się po krzakach. Jaki jest sens wracać do jaskini?!

  •  

   pokaż komentarz

   @KomosaBiala: W niektórych dzikich plemionach zabija się albinosów dla amuletów, czy wcina się ludzkie mięso. Co do nagości, rozumiem, że jakbyś trafił na plażę nudystów to zaraz byś kogoś zgwałcił? A tak na marginesie, w większości "dzikich" plemion seks pozostaje jednak w sferze intymnej.

  •  

   pokaż komentarz

   W niektórych "dzikich" plemionach

   @KomosaBiala: a w niektórych jedzą ludzi
   czy my też powinniśmy?

  •  

   pokaż komentarz

   Dokładnie w dzikich plemionach. My wyszliśmy z jaskini i dzięki takim wynalazkom jak monogamia i moralność uzyskaliśmy przewagę nad kulturami, w których sra się po krzakach. Jaki jest sens wracać do jaskini?!

   @TwojStaryToKorniszon:
   @MartinoBlankuleto: A kto mówi o wracaniu do jaskini? Chodzi o to, że pewne zasady mają konkretne podstawy, a inne są tylko przekazywane bezmyślnie z pokolenia na pokolenie. W jaki sposób widok nagości/seksu szkodzi dzieciom, które nie zostały nauczone, że nie powinny na to patrzeć?

   W niektórych dzikich plemionach zabija się albinosów dla amuletów, czy wcina się ludzkie mięso. Co do nagości, rozumiem, że jakbyś trafił na plażę nudystów to zaraz byś kogoś zgwałcił? A tak na marginesie, w większości "dzikich" plemion seks pozostaje jednak w sferze intymnej.

   @truepeperepe: Zabijanie albinosów dla amuletów ma negatywne konsekwencje dla albinosów. Jakie negatywne konsekwencje dla dziecka ma zobaczenie cudzego penisa/kopulacji psów/kopulacji ludzi? Nie rozumiem też, o co ci chodzi z tym gwałtem. Mówię przecież, że nagość nie powinna kojarzyć się wyłącznie z seksem, a kojarzy się, bo sami do tego doprowadziliśmy.

  •  

   pokaż komentarz

   Uważasz, że powinno to oburzać każdego cywilizowanego człowieka? Jesteś w stanie to jakoś uzasadnić?

   @KomosaBiala:

   W każdej kulturze, nawet we wspomnianych dzikich plemionach dojrzałość fizyczną i psychiczną do współżycia osiągają ludzie, którzy nauczyli się już wszystkich umiejętności niezbędnych do funkcjonowania w danym społeczeństwie.
   Najważniejsze elementy psychiki ludzkiej jak i najintensywniejszy rozwój kształtuje się w dzieciństwie.
   Wczesna seksualizacja powoduje zakłócenie normalnego procesu rozwoju - również psychicznego.

  •  

   pokaż komentarz

   Mówię przecież, że nagość nie powinna kojarzyć się wyłącznie z seksem

   @KomosaBiala: Ale przeciez tu sie odgrywa seks? No chyba ze nie wiesz jak to sie robi, wtedy polecam ****

  •  

   pokaż komentarz

   Chodzi o to, że pewne zasady mają konkretne podstawy, a inne są tylko przekazywane bezmyślnie z pokolenia na pokolenie

   @KomosaBiala: a skad wiesz, ze nawet te „bezmyslnie” przekazywane nie mają podstaw? to ze ty ich nie znasz albo nie rozumiesz, nie znaczy ze ich nie ma. wlazenie z butami w takie procesy to jak interwencja czlowieka w naturalny ekosystem – niby chce „pomóc biednym zwierzątkom”, a jego akcje mają daleko idące, fatalne skutki, bo on nigdy nie jest w stanie dojrzec wszystkich zaleznosci, jakim wchodzi w drogę.

  •  

   pokaż komentarz

   Wczesna seksualizacja powoduje zakłócenie normalnego procesu rozwoju - również psychicznego.

   @LaurenceFass: Co nazywasz "seksualizacją"? Patrzenie, jak byk zapładnia krowę, to już seksualizacja, czy nie? A patrzenie, jak mama przytula tatę? Jak się całują? Jak całują się i przytulają nago? Jak tato robi mamie masaż i ona jęczy z przyjemności? A jeśli masaż odbywa się nago i tato ma erekcję? W którym momencie pojawia się to coś, co tak szkodzi rozwojowi dziecka i dlaczego?

   Ale przeciez tu sie odgrywa seks? No chyba ze nie wiesz jak to sie robi, wtedy polecam ****

   @inz-bieda: To było odniesienie do mojego pierwszego wpisu.

  •  

   pokaż komentarz

   a skad wiesz, ze nawet te „bezmyslnie” przekazywane nie mają podstaw? to ze ty ich nie znasz albo nie rozumiesz, nie znaczy ze ich nie ma. wlazenie z butami w takie procesy to jak interwencja czlowieka w naturalny ekosystem – niby chce „pomóc biednym zwierzątkom”, a jego akcje mają daleko idące, fatalne skutki, bo on nigdy nie jest w stanie dojrzec wszystkich zaleznosci, jakim wchodzi w drogę.

   @awariaaa: Przy takim myśleniu trzeba by nadal wstawiać mandaty za skąpy strój na plaży, nadal zabraniać kobietom głosować, i nadal zezwalać na niewolnictwo. Po to mamy rozum, by dobrze przemyśleć sprawę i zastanowić się, co tak naprawdę te zasady nam dają (i czy równoważy to koszt). Zakaz jedzenia wieprzowiny np. miał kiedyś sens i chronił ludzi przed chorobami, dzisiaj jednak już zagrożenia nie ma, to i zakaz stracił sens.

  •  

   pokaż komentarz

   W niektórych "dzikich" plemionach rodzice bez krępacji uprawiają seks przy dzieciach, i ich to nie oburza, bo nie wiedzą, że powinno je to oburzać.

   @KomosaBiala: A potem czlonkowie tych dzikich plemion przybywaja na pontonach do Europy i gwalca kobiety albo lataja z benizem na wierzchu i nie rozumieja w czym problem. Zdecyduj sie, albo jestesmy dzikusami z cyckami i fajfusami na wierzchu i sie parzymy gdzie popadnie, albo jestesmy ludzmi cywilizowanymi, ktorzy na przestrzeni wiekow wypracowali i przyjeli jakies normy, dajmy na to spoleczne.

  •  

   pokaż komentarz

   W którym momencie pojawia się to coś, co tak szkodzi rozwojowi dziecka i dlaczego?
   @KomosaBiala:
   Chodzi o ciągłe bombardowanie tematem.

   Odpowiedź zbyt rozległa żeby streścić to w jednym wpisie - odsyłam do opracowań.
   http://www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=687

   3.30 The committee recommends that the Commonwealth through the National Health and Medical Research Council or other appropriate body commission a major longitudinal study into the effects of premature and inappropriate sexualisation of children.
   Harms associated with sexualising and objectifying images
   Body image and self-esteem
   3.31 The committee received a considerable amount of evidence claiming that there is:
   ...[a] connection between the inappropriate sexualising of children and measurable harm, such as body image dissatisfaction, eating disorders, low self-esteem, poorer academic performance, depression and anxiety.[32]

   https://www.aph.gov.au/parliamentary_business/committees/senate/environment_and_communications/completed_inquiries/2008-10/sexualisationofchildren/report/c03

  •  

   pokaż komentarz

   A potem czlonkowie tych dzikich plemion przybywaja na pontonach do Europy i gwalca kobiety albo lataja z benizem na wierzchu i nie rozumieja w czym problem. Zdecyduj sie, albo jestesmy dzikusami z cyckami i fajfusami na wierzchu i sie parzymy gdzie popadnie, albo jestesmy ludzmi cywilizowanymi, ktorzy na przestrzeni wiekow wypracowali i przyjeli jakies normy, dajmy na to spoleczne.

   @pindolino: Tworzysz niepotrzebną dychotomię. Wykluczasz całkowicie, że pewne z tych norm mogły stracić swoją użyteczność na przestrzeni lat, i że teraz są tylko pustymi ograniczeniami, na których nikt nie korzysta? I takich norm też musimy się trzymać, bo inaczej będziemy jak dzikusy?

   Chodzi o ciągłe bombardowanie tym tematem.

   Za dużo materiału żeby streścić to w jednym wpisie - odsyłam do opracowań.

   @LaurenceFass: Ale to właśnie potwierdza to, co czym ja piszę. Seksualizacja = sprowadzanie ciała człowieka do roli obiektu seksualnego, a seksowności do najwyższej wartości. Człowiek nie może się nikomu pokazać nago, bo nagość jest traktowana jako część aktu seksualnego. To badanie nie dotyczy tak naprawdę szkodliwego wpływu "kontaktu" z seksem, tylko promowania seksowności. Według mnie odczarowanie tabu nagości i seksu miałoby w tej kwestii tylko dobre skutki - np. dzieci nie musiałyby się wstydzić za to, że ktoś je molestował (a tak obecnie często jest!). Mielibyśmy też zdrowszą wizję ludzkiego ciała, i bylibyśmy bardziej otwarci w łóżku.

  •  

   pokaż komentarz

   Tworzysz niepotrzebną dychotomię. Wykluczasz całkowicie, że pewne z tych norm mogły stracić swoją użyteczność na przestrzeni lat
   @KomosaBiala: Masz na mysli dychtomie myslowa? Nie widze nic w moim komentarzu, co by na to wskazywalo, raczej nie naleze do ludzi, ktorzy widza swiat zero - jedynkowo. Mimo to nadal pozostane przy moim zdaniu - uwazam, ze skoro jako cywilizacja posiadamy pewne wartosci i pare zasad wzajemnego pozycia, ktore cec$#!% nasz krag kulturowo-jaki tam chcesz, moze warto je pielegnowac i ulepszac miast wywracac te wartosci i zasady do gory nogami. Kulturowa rewolucja? Wszystko fajnie, ale to domena raczej dorastajacych i doroslych, nie powinno sie w to wplatywac dzieci.

   teraz są tylko pustymi ograniczeniami, na których nikt nie korzysta?
   Nieuprawianie seksu na oczach dzieci nazywasz "ograniczeniem", powiedz, mocno cie to w zyciu ograniczalo do tej pory? Skoro juz mowa o korzysciach, to jaka korzysc odnosimy jako spoleczenstwo kazac dzieciom to ogladac? Zeby to jeszcze byla ich mama i tata (zdarza sie, ze dzieci nakrywaja swoich rodzicow i to tez jest jedno z doswiadczen, ktore niesie dziecinstwo), ale uprawiajaca seks para to sa dla tych dzieci obcy ludzie. Czy to nie obdziera milosc fizyczna z jej intymnosci? Dobrze, ze obylo sie bez pokazu "anal", moze za rok jak juz beda w grupie starszakow.
   Jedyny plus jaki w tym widze, to brak wyuzdanosci i ukazanie rowniez czulosci, ale te ostatnia mozna przeciez pokazac rowniez i w odzieniu.

  •  

   pokaż komentarz

   Patrz ile osób cię minusuje, a kontrargumentów brak. W niektórych "dzikich" plemionach rodzice bez krępacji uprawiają seks przy dzieciach, i ich to nie oburza, bo nie wiedzą, że powinno je to oburzać. To tak jak z nagością - kojarzy się nam jednoznacznie z seksem, bo tylko w takim kontekście jest u nas pokazywana. Dla niektórych nawet jak dziecko zobaczy niechcący gołego penisa, to już jest jak akt pedofilski.
   @KomosaBiala: No i między innymi dlatego te plemiona od tysięcy lat budują te same chatki z błota w dżungli, kiedy inni budują rakiety i latają w kosmos. Bo nie są nawet na tyle rozwinięci, by zrozumieć, dlaczego dorośli nie powinni pokazywać się nago przy dzieciach.

  •  

   pokaż komentarz

   @KomosaBiala: Komu się kojarzy temu się kojarzy. Dziś nagość obecna jest wszędzie, i jakoś nie widzę, żeby był to problem (poza względami estetycznymi). Problemem jest uczynienie z seksu produktu marketingowego, ale to już inna sprawa. Seksualizacja dzieci jest natomiast czymś absolutnie negatywnym (warto zapoznać się chociażby z opiniami psychologów a dowiesz się jakie ma to konsekwencje). Tu mamy przykład prymitywnego angażowania dzieciaków w jakieś chore akcje pod płaszczykiem "sztuki". A tak jeszcze zapytam, puściłbyś swoim dzieciom pornola? Przecież to nic złego, prawda? Chociaż skoro w jednym zdaniu łączysz ruchające się psy i kopulujących ludzi to raczej nie chce chyba znać odpowiedzi...

  •  

   pokaż komentarz

   Masz na mysli dychtomie myslowa? Nie widze nic w moim komentarzu, co by na to wskazywalo, raczej nie naleze do ludzi, ktorzy widza swiat zero - jedynkowo. Mimo to nadal pozostane przy moim zdaniu - uwazam, ze skoro jako cywilizacja posiadamy pewne wartosci i pare zasad wzajemnego pozycia, ktore cec%$@! nasz krag kulturowo-jaki tam chcesz, moze warto je pielegnowac i ulepszac miast wywracac te wartosci i zasady do gory nogami. Kulturowa rewolucja? Wszystko fajnie, ale to domena raczej dorastajacych i doroslych, nie powinno sie w to wplatywac dzieci.

   @pindolino: Tworzysz dychotomię, że albo można być gołym dzikusem, który gwałci wszystko wokoło, albo ubranym, kulturalnym człowiekiem, który szanuje innych. Nie nawołuję do żadnej rewolucji. Zwracam tylko uwagę, że trzymamy się czasem zasad... dla zasady. Bo tak. Bo łamanie zasady jest złe z zasady. Warto się czasem zatrzymać i zastanowić, czy zasady są dla nas, czy my dla nich.

   > Nieuprawianie seksu na oczach dzieci nazywasz "ograniczeniem", powiedz, mocno cie to w zyciu ograniczalo do tej pory? Skoro juz mowa o korzysciach, to jaka korzysc odnosimy jako spoleczenstwo kazac dzieciom to ogladac? Zeby to jeszcze byla ich mama i tata (zdarza sie, ze dzieci nakrywaja swoich rodzicow i to tez jest jedno z doswiadczen, ktore niesie dziecinstwo), ale uprawiajaca seks para to sa dla tych dzieci obcy ludzie. Czy to nie obdziera milosc fizyczna z jej intymnosci? Dobrze, ze obylo sie bez pokazu "anal", moze za rok jak juz beda w grupie starszakow. Jedyny plus jaki w tym widze, to brak wyuzdanosci i ukazanie rowniez czulosci, ale te ostatnia mozna przeciez pokazac rowniez i w odzieniu.

   @pindolino: Każdy zakaz jest ograniczeniem z definicji. Czy zakaz ślubów homoseksualnych nie jest ograniczeniem, bo ciebie to nie ogranicza? Argument "bo to powinno być intymne" także jest pusty. Jeśli dla ciebie seks to sprawa intymna, to super, ale nie możesz zmuszać ludzi, żeby koniecznie patrzyli na to tak samo. Chyba że masz jakieś argumenty za tym, że seks powinien być sprawą intymną, to chętnie posłucham.

   -----------------

   Bo nie są nawet na tyle rozwinięci, by zrozumieć, dlaczego dorośli nie powinni pokazywać się nago przy dzieciach.

   @ibilon: A dlaczego nie powinni? Wyjaśnij mi, jeśli masz wolną chwilę.

   -------------------------

   Komu się kojarzy temu się kojarzy. Dziś nagość obecna jest wszędzie, i jakoś nie widzę, żeby był to problem (poza względami estetycznymi). Problemem jest uczynienie z seksu produktu marketingowego, ale to już inna sprawa. Seksualizacja dzieci jest natomiast czymś absolutnie negatywnym (warto zapoznać się chociażby z opiniami psychologów a dowiesz się jakie ma to konsekwencje). Tu mamy przykład prymitywnego angażowania dzieciaków w jakieś chore akcje pod płaszczykiem "sztuki". A tak jeszcze zapytam, puściłbyś swoim dzieciom pornola? Przecież to nic złego, prawda? Chociaż skoro w jednym zdaniu łączysz ruchające się psy i kopulujących ludzi to raczej nie chce chyba znać odpowiedzi...

   @truepeperepe: Seksualizacja dzieci jest zła, tak. Ktoś tam wyżej podał badania i ja się z nimi zgadzam. Nie wszystko jednak co wiąże się z seksem jest automatycznie seksualizacją. Jaka według ciebie jest różnica między kopulacją psów a ludzi, obserwowana z perspektywy dziecka? To jest dokładnie ta sama czynność, wkładanie penisa do pochwy i ruchy frykcyjne. Jeśli dzieci taki widok szokuje, to właśnie przez robienie z seksu tabu. Im bardziej chronimy dzieci przed czymkolwiek, co ma najmniejszy chociaż związek z seksem, tym większe wrażenie to na nich robi, tym bardziej szokuje. A potem dziecko wstydzi się przyznać, że było molestowane, kobiety wstydzą się uprawiać seks przy świetle, bo mają niedoskonałe (ludzkie!) ciała, a mężczyźni umierają na raka, bo boją się pokazać genitalia lekarzowi. To tabu służy wyłącznie samemu sobie - chroni nas przed szokiem, który samo powoduje.

 •  

  pokaż komentarz

  deprawacja trwa ! jak mówi Alta Vendita zniszczymy ich zepsuciem obyczajów !

1 2 3 4 5 6 7 ... 17 18 następna