•  

  pokaż komentarz

  A radio Eska nie może dać pieniążków?

 •  

  pokaż komentarz

  TL;DR

  Nie wiem jak to jest, ale chyba powinny być badania wykluczające takie choroby jeszcze w czasie ciąży.
  Wtedy aborcja i po problemie, jakby tak postępowano to za kilkadziesiąt lat nie byłoby takich chorób a i wadliwe geny zdarzały by się rzadziej.

  Poza tym, czy wywalanie tyle pieniędzy na jakieś operacje itd ma sens skoro to może nic nie dać?

  •  

   pokaż komentarz

   @kuba130000: Słuszne spostrzeżenia... To o czym piszesz stanowiłoby rozwiązanie całego tego problemu.

  •  
   T.........8 via Android

   +11

   pokaż komentarz

   @kuba130000

   Poza tym, czy wywalanie tyle pieniędzy na jakieś operacje itd ma sens skoro to może nic nie dać?

   Dokładnie. Miałem o to pytać. Leczenie przywróci pełne zdrowie temu dziecku?

   Wiem że dla rodziców to dramat, ale ten dzieckak ma rok, nie ma świadomości. Czy naprawdę jest sens leczenia?

   Co do badań podczas ciąży to standard w rozwiniętych krajach. Coś jest wykryte? Usuwamy. Oczywiście w Polsce to jest nie do pomyślenia i jeszcze długo będziemy wydawać pieniądze na ludzi dla których nie ma żadnych perspektyw.

  •  

   pokaż komentarz

   Wtedy aborcja i po problemie

   @kuba130000: ale jak to?! lepiej dla dobra dziecka je udzodzić i niech cierpi pół roku i samo kojfnie

  •  

   pokaż komentarz

   @Tenisista88 co do badań w ciąży to wlasnie w Polsce to standard - badania USG, genetyczne, prenatalne. Cała opieka medyczna w ciąży jest bardzo rozwinięta. Poczytaj sobie o opiece w UK czy USA. W Polsce Ja już w 13 tygodniu ciąży wiedziałam ze moje dziecko nie ma wad genetycznych, a jego narządy rozwijają się prawidłowo. W UK do 12 tygodnia nie uznaje się w ogóle ciąży. W USA przez całą ciążę nie zleca się głupiej morfologii, o badaniach na toxoplazmoze, cytomegalie, HCV, Hbs, VDRL, Gbs nie wspomnę (standard wpisany w kartę ciąży każdej kobiety w Polsce). Ogólnie rodzice zapewne wiedzieli że dziecko jest ciezko chore i moze liczyli "na cud".

  •  

   pokaż komentarz

   Ogólnie rodzice zapewne wiedzieli że dziecko jest ciezko chore i moze liczyli "na cud".

   @agataen: albo podzielają podglądy antyaborcjonistów i przynajmniej sami się do nich stosują, ale jeżeli by tak było dlaczego liczą, ze reszta ludzi sfinansuje ich decyzję?

  •  

   pokaż komentarz

   @sokotra: co do aborcji w przypadku chorego dziecka to jest cholernie ciężka decyzja i nie nam oceniać jej słuszność. Nikt ludzi do finansowania nie zmusza w końcu akcja jest dobrowolna. Jeśli się uda to fajnie, jak się nie uda to będą pewnie kombinować inaczej.

  •  

   pokaż komentarz

   @agataen: oczywiście, że takie decyzje są mega trudne, można powiedzieć, że najtrudniejsze w życiu, choć niektórzy uważają, że trzeba aborcji zakazać bo nic tylko ludzie latają się skrobać jak oszaleli jakby to była decyzja na poziomie czy dziś jem budyń czy może kanapkę. Oczywiście kto chce to się dorzuci, ale zawsze jak widzę takie akcje to myślę o bezwarunkowych obrońcach płodów, którzy ten słynny projekt złożyli, rodźcie pod przymusem wszystko a potem idźcie na żebry do ludzi.

 •  

  pokaż komentarz

  I to jest właśnie "rak" naszych czasów - te wszystkie żebrackie zbiórki na nieuleczalnie chorych... A później zdziwienie skąd tyle chorób cywilizacyjnych... Niestety osobnicy ze zdegenerowanym systemem immunologicznym, których natura nie zdoła sama wyeliminować dzięki sztucznej ludzkiej interwencji, są skazani z góry na różnego rodzaju schorzenia i choroby, a przez to - tak czy owak - śmierć w cierpieniach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Manupeace: Za co minusy bez kontrargumentów? Czy jest w moim komentarzu choć cząstka NIEPRAWDY?

  •  

   pokaż komentarz

   @Manupeace: zmienia się punkt widzenia kiedy Twoje dziecko rodzi się chore. Wtedy ten argument można sobie wsadzić w dupe... mimo wszystko życzę zdrowego potomstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Manupeace: Minusują ci którzy maja gówniaki i poporodowe pieluszkowe zapalenie mózgu¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @hkhkhk: Pozwolę sobie obalić twój argument.
   Nie lubię dzieci i nie chcę ich mieć, ale za to czuję podobny do macierzyńskiego instynkt w stosunku do zwierząt (tak wiem, dla ciebie jako rodzica brzmi to idiotycznie) i to właśnie te uczucia w stosunku do zwierzaków nigdy nie pozwoliły mi na przedłużanie ich cierpień fizycznych... Jeżeli mój pies chorował na nieuleczalną chorobę, która powodowała jego fizyczne niedomagania i ból, to nie zawahałam się aby ulżyć mu w cierpieniach i podjąć decyzję o uśpieniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @hkhkhk: A jeżeli w grę wchodziła jakakolwiek terapia medyczna i nie tylko, to WSZYSTKO finansowałam z WŁASNEJ kieszeni, nikogo nie prosiłam o pomoc mimo, iż ponosiłam niemałe ich koszta.

  •  

   pokaż komentarz

   @Manupeace: Wiesz tobie też Brad Pitt prawdopodobnie mógłby powiedzieć, że Twoja pula genetyczna jest niewarta powielania i trzeba było twojej matce odmówić lekarstw w trakcie choroby. Zawsze jest ktoś o lepszych predyspozycjach immunologicznych, genetycznych itd natomiast nie rzutuje to na wpływ jednostki na świat. Lepiej poczytaj ile ludzi większych od ciebie umarło na raka zanim zaczniesz uprawiać tę swoją eugenikę, bo może wyjść na to, że sama nie łapiesz się na jej kryteria.

  •  

   pokaż komentarz

   @Manupeace: myślę, że mimo wszystko leczenie psa czy kota nie jest tak drogie i gdyby miało kosztować 100k to zwierzak poszedłby z miejsca do piachu. Swoją drogą do leczenia zwierzaków można śmiało przypisać Twoj argument o osłabianiu gatunku. Nie każdego rodzica stać by móc leczyć swoje dziecko (to jest idiotyczne, pieniądze na leczenie najmłodszych powinny być i już) dlatego spinają się i organizują akcje - chwała im za to i ludziom, którzy się zrzucają. Być może za 5 lat znajdzie się lekarstwo dla nich. Co od usypiania zwierząt bo niuleczalnie chore, to trochę ciężko przenieść do świata ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie lubię dzieci i nie chcę ich mieć, ale za to czuję podobny do macierzyńskiego instynkt w stosunku do zwierząt

   @Manupeace: Tylko ci się wydaje, że podobny.

  •  

   pokaż komentarz

   @rezoner: Chyba właśnie wyparował mój mózg w trakcie próby zrozumienia twojej logicznej inaczej wypowiedzi...
   Od kiedy bradzio picio zajmuje się genetyką kliniczną? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym sam ma niemały problem z alkoholem, więc i jego pula genów w moich oczach nie jest w żadnej mierze atrakcyjna.
   Co do mojej Matki - była w pełni sił i zdrowia przed, w takcie ciąży i podczas porodu.
   Ludzie którzy w późniejszym wieku umierają na raka, to z reguły jednostki, które same przyczyniły się do jego powstania nieodpowiednim trybem życia i chyba z tego co wiem, płacą składki zdrowotne, a jeżeli leczą się prywatnie, to z reguły opłacają to leczenie z własnej kieszeni.

  •  

   pokaż komentarz

   @1983: Wam rodzicom też zbyt wiele się "wydaje" niestety... Macie wrażenie, że nikt prócz was nie może się choćby zbliżyć do odczuwania podobnych emocji w stosunku do nie gatunku ludzkiego w tym dzieci - błądzicie w tym myśleniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @hkhkhk: Tylko, że żadna poważnie chora suczka nie zajdzie w ciąże... Odpowiedzialny hodowca również nigdy do tego nie doprowadzi, więc argument o osłabianiu gatunku leży i kwiczy.
   Chyba, że chcemy dyskutować o skrajnych przypadkach, typu nielegalne hodowle nastawione tylko na zysk - to hulaj dusza, piekła nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   Wam rodzicom też zbyt wiele się "wydaje" niestety...

   @Manupeace: Kiedyś nie miałem dzieci, a teraz mam, więc wiem jaka jest różnica. Ty nie wiesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @1983: Ale masz, bo chciałeś mieć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Manupeace: Tak, bo chciałem. Poza tym, skoro porównujesz swój stosunek do zwierząt do instynktu macierzyńskiego, to ciekawe, czy byłabyś zdolna oddać życie za zwierzę. Np. jesteś uwięziona z psem przez psychopatę i mówi: zastrzelę ciebie, albo tego psa, wybieraj. Co byś wybrała? Jeśli w takiej sytuacji nie poświęciłabyś życia, to na pewno nic to nie ma wspólnego z instynktem macierzyńskim.

  •  

   pokaż komentarz

   @1983: No i wszystko jasne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ktoś kto chce mieć potomstwo i przejawia pozytywny stosunek względem dzieci jeszcze przed pojawieniem się własnych, ma zupełnie inne punkt widzenia niż ten który za dziećmi - delikatnie kwestię ujmując - nie przepada i nie przejawia instynktu rodzicielskiego.
   Co do tak podbramkowej sytuacji z psychopatą, to nawet jakbym napisała szczerze co czuje, to zapewne i tak byś nie uwierzył... Poza tym nie generalizujmy, ponieważ istnieje też wielu rodziców, którzy postawieni w takiej sytuacji stety lub nie, wybraliby własne życie.
   Ja nie zrozumiem ciebie, a ty nie zrozumiesz mojej miłości - sądzę, że wielkiej - do zwierząt.

  •  

   pokaż komentarz

   nie generalizujmy, ponieważ istnieje też wielu rodziców, którzy postawieni w takiej sytuacji stety lub nie, wybraliby własne życie

   @Manupeace: Są też rodzice, którzy zabijają własne dzieci, ale to stan patologiczny, nienormalny. Miażdżąca większość odda życie za dziecko. Jest to normalny biologiczny instynkt. Życie potomka jest cenniejsze niż własne.

  •  

   pokaż komentarz

   @hkhkhk: A jeżeli w grę wchodziła jakakolwiek terapia medyczna i nie tylko, to WSZYSTKO finansowałam z WŁASNEJ kieszeni, nikogo nie prosiłam o pomoc mimo, iż ponosiłam niemałe ich koszta.

   @Manupeace: łoł! Chwila! Chyba nie leczyłaś zwierząt doprowadzając tym do pogorszenia ich DNA?! Przecież każdy wie, że porządne zwierze z dobrym DNA by nie zachorowało i nic sobie nie zrobiło! I przez takie akcje później rodzą się co raz gorsze zwierzęta!

  •  

   pokaż komentarz

   @Manupeace nie wiem ile masz lat ale zapewne nie dużo a w życiu dużo nie przeżyłeś. Zapewne też nie masz dzieci bo brak Ci empatii w tej sytuacji

   Ale może jest na tym świecie ktoś kogo kochasz.

   Wyobraź sobie że dowiadujesz się że jest nieuleczalnie chory ale jest cień szansy na jego uzdrowienie.

   Co robisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Manupeace w sumie nawet nie odpowiadaj, doczytałem reszte twoich odpowiedzi.

   Jesteś najzwyklejszym trollem, szkodzą na ciebie czasu

  •  

   pokaż komentarz

   @Manupeace:

   zbiórki na nieuleczalnie chorych

   Na zbiórki wpłacają chętni. Możesz sobie mówić, co inni mają robić ze swoimi pieniędzmi, ale oni zrobią to, co sami chcą.

   tyle chorób cywilizacyjnych

   Jak sama nazwa wskazuje źródłem chorób cywilizacyjnych jest cywilizacja, a nie genetyka - to sposób życia w obecnej cywilizacji, który różni się od sposobu życia w poprzednich formach cywilizacji. Kiedyś ludzie częściej się poruszali i jedli mniej, więc i chorób cywilizacyjnych takich jak otyłość mieli mniej.

   dzięki sztucznej ludzkiej interwencji, są skazani z góry na różnego rodzaju schorzenia i choroby

   Nie są skazani, bo mogą zostać wyleczeni wraz ze wzrostem postępu w dziedzinie medycyny (patrz: CRISPR).

   śmierć w cierpieniach

   Ale to do nich należy decyzja (jeśli są w stanie podejmować decyzje) czy chcą z tym żyć, czy nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @stereo007: Zaplanowałeś potomstwo, stworzyłeś dzieciaka licząc się z kosztami jego utrzymania i ewentualnymi chorobami, to płać z własnej kieszeni - proste? no jak drut!

  •  

   pokaż komentarz

   @demos7enes: Trollem bo co? Bo śmiem mieć inne nastawienie do tej kwestii niż ty? Nie bądź śmieszny, bo teraz ty wychodzisz na mentalnego gówniarza.

  •  

   pokaż komentarz

   @Manupeace: trollem bo jesteś na poziomie rozwoju gówniarza i wypowiadasz się w kwestii do której nie dorosłaś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @stereo007: Zaplanowałeś potomstwo, stworzyłeś dzieciaka licząc się z kosztami jego utrzymania i ewentualnymi chorobami, to płać z własnej kieszeni - proste? no jak drut!

   @Manupeace: każdy wlicza mega drogie operacje ratujące życie :) nie chcesz, nie dorzucaj. Takie proste, ale jednak takie trudne dla niektórych...

  •  

   pokaż komentarz

   @Manupeace ale o co masz taki ból dupy. Nik ci nie karze pomagać. Każdy robi ze swoją kasą na co ma ochotę. Ty pewnie otaczasz się niepotrzebnymi przedmiotami, ktoś inny idzie na dziwki. Ja zamiast tego pomagam bo mam kasę i mogę.
   A tobie gówno do tego.

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: 1538772816511.google.android.gm.png

  •  

   pokaż komentarz

   @stereo007: Ot kolejny współczesny rodzic - pyszny i przemądrzały do bólu, z jedną tylko JEGO prawdą na sztandarze...no typowe ( ͡° ͜ʖ ͡°) Inni to gówniarze i głupki niegodni istnienia ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @demos7enes: Nie zaglądam nikomu do kieszeni, ale widzę, że czujesz nieodpartą chęć pochwalenia się światu swoja "bezinteresowną" dobroczynnością ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Uświadamiając ciebie i tobie podobnych na tym wątku - nic mi do tego, co kto robi z własną kasą i nigdzie też nie poruszyłam kwestii osób wspierających tego typu zbiórki, fundacje i inne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Manupeace: pobiłaś mój rekord. Jeszcze nigdy nie dałem tylu minusów na raz w jednym znalezisku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Manupeace nie wiem dlaczego w czudzysłowu, bo jest bezinteresowna. A dlaczego pomagam?

   Bo, k%?$a, mogę!!!

   ty natomiast jesteś jak padlinożerca, zbierasz tutaj atencję, w wykopie o ciężko chorym dziecku.

   Załóż swój wykop i napisz o tym co sądzisz o zbiorkach. Jestem ciekaw ile osób tym się zainteresuje (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @NiepoprawnyKomentator: Chwalisz się jakby to było twoje największe osiągnięcie życiowe...a może jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Manupeace: idź być głupia gdzie indziej

  •  

   pokaż komentarz

   @demos7enes: Zbieram atencję, bo odpowiadam na każdy "wasz" durny komentarz w miarę kulturalnie? Wyraziłam swój pogląd na sprawę i poszło z górki, bo jak widać niektórym nie w smak odmienne poglądy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @stereo007: Brak argumentów, a na dodatek słaba znajomość synonimów, bo i powtórzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Manupeace: moimi osiągnięciami życiowymi nie chwalę się na tym portalu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Manupeace: zacznijmy od tego, że negujesz pomaganie temu dziecku tylko dlatego, że:
   1 - bo nie chcesz dawać kasy - to ku&?@ nie dawaj, takie to trudne?
   2 - żeby poprawić DNA ludzkości :D wybacz, ale to jest trochę śmieszne i bardzo żałosne. Jeśli uważasz, że ty masz prawo do życia, to to dziecko ma to samo prawo z pewnością. Bywasz czasami u lekarza? Chorujesz? Przeziębienia, grypa, angina, może jakaś przewlekła choroba? Jeśli tak, mogę śmiało powiedzieć, że nosisz w sobie ułomne DNA i powinnaś się zutylizować, bo jeszcze przez przypadek przekażesz to dalej (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @stereo007: 1 -Może nie neguję, ale uważam poniekąd za bezcelowe, stąd określenie "rak" jako, że są zjawiskiem coraz bardziej powszechnym.
   2 - Brak podstawowej wiedzy w temacie ludzkiej fizjologii (zdrowia i odporności) dyskwalifikuje cię z roli dyskutanta. Już sam Hipokrates wiele mówił na temat tego jak ludzki organizm nabywa odporność - polecam postudiować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   A u lekarzy nie bywam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Manupeace: 1 uważasz za bezcelowe, ty już wiesz, powiedz im, oni nie wiedzą.
   2 jesteś najodporniejsza pewnie! Musisz pic dużo actimela! Nie bywasz, warto może się wybrać (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

   No ale nic, zostałem zdyskwalifikowany. Koniec końców, najważniejsze to, że nie zamierzasz mieć potomstwa. Dokładnie takie linie genetyczne powinny zostać przerwane. W imieniu ludzkości dziękuje za czynienie tej planety lepszej dla przyszłych pokoleń (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) pamiętaj, żeby się porządnie zabezpieczać tak na wszelki wypadek

  •  

   pokaż komentarz

   @stereo007: Pamiętaj, że to właśnie ci, którzy nie decydują się na posiadanie potomstwa, okazują się właścicielami najlepszych genotypów. Potwierdzone naukowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Manupeace: to są sprawy obok których przyzwoity człowiek obojętnie przejść nie może.

  •  

   pokaż komentarz

   @Manupeace: Kek. Nadmierna miłość do zwierząt należy do grupy kompulsywno-obsesyjnych zaburzeń osobowości. Na tego rodzaju zaburzenia cierpią częściej kobiety. Najprościej mówiąc, gdy nie układa się z ludźmi, stawia się na zwierzęta (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   @Pro-Xts: No od takich ludzi jak TY, stronię jak od ognia - to fakt niezaprzeczalny
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   kiedy Twoje dziecko rodzi się chore.

   @hkhkhk: i tu jest imo różnica między tymi, którzy nieświadomie rodzą chore (tzn. choroby nie widać było w ciąży lub lekarz zaniedbał) i tymi, którzy robią to świadomie tzn. nie popierają w ogóle aborcji, imo brutalnie to brzmi ale pomoc w takim razie to w pierwszej kolejności należy się tym pierwszym, drudzy już wybrali, że ich na to stać.

 •  

  pokaż komentarz

  Po co ma się męczyć? W jego przypadku najlepiej byłoby odejść jak najszybciej.

 •  

  pokaż komentarz

  Ch#? mnie obchodzi jakiś gówniak

  •  

   pokaż komentarz

   @Gobo333 Zaczniesz się interesować jak będziesz miał "gówniaka" czego Ci życzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @smianie: Jesssu, dlaczego WY rodzice wszystkim innym wmawiacie dziecko w brzuch?! A może są na tym świecie ludzie którzy nie chcą mieć potomstwa lub najzwyczajniej w świecie nie przepadają za gówniakami... Nie zastanawiałeś//aś się nad tym?

  •  

   pokaż komentarz

   esssu, dlaczego WY rodzice wszystkim innym wmawiacie dziecko w brzuch?!

   @Manupeace: Typowy syndrom roszczeniowej mamusi albo tatusia któremu się wydaje że każdy powinien kochać bachory, nadskakiwać im i całować ich po dupie bo raczyli coś spłodzić.
   W dodatku po tym jak już wyprodukowali gówniaka, to wydaje im się że płodzenie bachorów to priorytet i główny cel życia każdego człowieka, a każdy kto nie ma na to ochoty jest bezproduktywnym, i bezcelowo żyjącym pantofelkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Floyt: Prawda naszych czasów, która smuci i irytuje. Mam już dosyć tej wszędobylskiej roszczeniowości...

  •  

   pokaż komentarz

   @Gobo333: @Floyt: @Manupeace: Macie prawo nie mieć ochoty do posiadania dzieci - wasze życie. Natomiast używając takich a nie innych zwrotów obrażacie wszystkich rodziców począwszy od swoich własnych a także i siebie samych, bo wam też na pewnym etapie przyszło być "gówniakami".

  •  

   pokaż komentarz

   Natomiast używając takich a nie innych zwrotów obrażacie wszystkich rodziców

   @rezoner: Nie tych ktorzy mają minimum dystansu do siebie i brak kija w dupie. Mam znajomych z dziećmi i sami czasami gdy w pobliżu nie ma dzieci mówią na nie gówniaki.

   a także i siebie samych, bo wam też na pewnym etapie przyszło być "gówniakami".
   To że byłem gówniakiem nie oznacza że nim jestem, i że obrażam sam siebie, więc nie rób prostytutki z logiki.

  •  

   pokaż komentarz

   @rezoner: Antylogiką jak kulą w płot! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @rezoner: Poza tym, jeżeli nie pasuje tobie sam styl wypowiedzi, to odnieś się tylko do niego.
   Zawartość, to inna sprawa, bo każdy ma prawo wyboru i poglądów życiowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Floyt: W moich oczach jesteś, bo taki masz język i walczysz jak zelota za sprawy, które cię nawet nie dotyczą. O ludziach, których obrażasz a mają oni czelność nie zgodzić się na przyjmowanie inwektyw piszesz, że mają kij w dupie. Twój argument jest anegdotyczny. Nie chcę się z tobą wdawać w dalsze dyskusje. Napisałem ten komentarz tylko po to, żeby ludzie nie tracili wiary w człowieczeństwo, gdyby tutaj zabrnęli.

  •  

   pokaż komentarz

   @rezoner: Masz stoprocent racji. Szufladkowanie ludzi posiadających potomstwo i wrzucanie do jednego wora z madkami to jest ten sam poziom co pretensjonalne madki 500+ właśnie. W dzisiejszych czasach obserwuje się trend braku empatii i współczucia wywołanym kulturą korporacji, gloryfikacji egoizmu i wyścigiem szczurów. Do tego ta pogarda wobec dzieci i rodziców, ta pretensjonalność, eksponowanie swojej niechęci wobec dzieci, rodzicielstwa jakby kogoś normalnego to obchodziło i ten jad do każdego kto ma dziecko, tanio, bardzo tanio.

   @Manupeace: @Floyt: jesteście odwrotnym biegunem do madek, jak jing i jang, jesteście bardzo do nich podobni mentalnie, różnią was tylko być może zarobki i sposób wysławiania się ale pierwiastek mentalny jak kropka czarna w białej połówce znaku równości tkwi w was i to czuć. to jak ten mem że spidermanami. a teraz minusujcie mnie lemingi, właśnie dowiedzieliście się prawdy o sobie a to może zapiec.

  •  

   pokaż komentarz

   @bergero00: Rozsądnych postaw rodzicielskich w dzisiejszych czasach, jest jak na lekarstwo niestety. Nawet z pozoru mniej oderwany od rzeczywistości rodzic, przy bliższym kontakcie okazuje się być zniewolony przez własne potomstwo oraz instynkt. W tym wątku również udzielają się rodzice, którzy uważają, a właściwie łudzą się, iż nie ma silniejszych uczuć ponad miłość do dziecka gatunku ludzkiego, bo są nią totalnie zaślepieni, co nie wpływa dobrze ani na ich dzieci, ani na nich samych.

  •  

   pokaż komentarz

   @bergero00 Polałbym Ci czystej gdybym mógł ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Manupeace: Powiedz to swojej matce prosto w oczy, nie mi. Ja wiem co powiem swojej - kocham cię za to że Ty kochasz mnie. I tak też wychowam swojego syna.

  •  

   pokaż komentarz

   @bergero00: Miłość - naturalnie, ale wychowanie nie tylko na niej się opiera.
   Pisałam o DZISIEJSZYCH postawach rodzicielskich - spójrz na to ile jest rozpuszczonych dzieciaków, których rodzice są blisko, a jednak zbyt daleko aby wskazać właściwe zachowanie, skarcić lub nagrodzić. Bezdzietni są bardziej obiektywnymi widzami tej całej współczesnej rodzicielskiej szopki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Manupeace: Nie sugerowałbym się tutaj posiadaniem potomstwa, to kwestia znacznie bardziej złożona, mająca swoje podstawy w psychice człowieka, na prawach kierujacych lokalnymi społecznościami kończąc, pomijając całą gamę innych czynników, zbyt wiele by wymieniać. Czy biolog będzie bardziej obiektywny wobec teorii strun niż fizyk?

  •  

   pokaż komentarz

   @bergero00: Ale cóż to za porównanie?! Żyjemy przecież razem w jednym społeczeństwie i to bezdzietnych z wyboru też dotyka brak odpowiedniego wychowania współczesnych dzieci.
   Prosty przykład - sklep lub bardziej restauracja, jako miejsce pewnego rodzaju relaksu, a tu rodzinka z dzikimi małolatami, którzy to robią sobie z knajpy plac zabaw i muszlę koncertową w jednym. Brak reakcji rodzica, a wręcz radość z faktu, iż dziecko "wspaniale się bawi" - to już notoryczne zjawiska.

  •  

   pokaż komentarz

   @Manupeace: Notoryczne? W jakich kręgach kulturowych? Ponieważ ja się spotykam z takimi sytuacjami co najwyżej w komunikacji miejskiej. A może każdy widzi to co chce widzieć? Moje porównanie dotyczy tego że i biolog i fizyk to uczeni ale jak biolog może być sceptyczny do czegoś o czym nie ma bladego pojęcia? Ja do niedawna też żyłem z kobietą bez dziecka, można rzec sielanka i beztroska okraszona miłością i dwojka kochanych zwierzątek, zachwycanie się że kot to, że piesek tamto a kiedy nam mówili żebyśmy sobie sprawili dziecko to dopiero oszalejemy ze szczęścia to myśmy myśleli że przecież znamy ten stan. W kwietniu tego roku przekonaliśmy się że nie znaliśmy tego stanu. Nam się wydawało tak jak tym którym się wydaje że potrafią sobie wyobrazić jak to jest po LSD.

  •  

   pokaż komentarz

   @bergero00: Nadal twoje porównanie do mnie nie przemawia, gdyż ja nie chcę wchodzić w rolę rodzica, ja po prostu chcę aby każdy z nas respektował pewne normy zachowań w społeczeństwie. Nikt nikogo nie przymusza do roli opiekuna/wychowawcy dziecka, więc jeśli się do tego nie nadaje, to nie powinien nim być. To wszystko jest przecież tak proste...wystarczy tylko chcieć się dostosować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Manupeace: No jasne że jeśli nie chcesz i się nie nadajesz na tą chwilę to pozostań bezdzietna, jak najbardziej dobry wybór i szanuję. Myślę że respektowanie norm to już kwestia społeczna. Ja nie mam z tym problemu. Dwa że zauważyłem też pewną nadwrażliwość u bezdzietnych i osób starszych.

  •  

   pokaż komentarz

   @bergero00: Nie nazwałabym tego "nadwrażliwością"...sądzę natomiast, że to młodzi rodzice są zbyt zapatrzeni w swoje pociechy żeby zauważyć zachowania mające średnio pozytywny wpływ na otoczenie.
   Swoją droga osoby starsze mają już za sobą wszystko co związane z wychowaniem, więc i spojrzenie mają bardziej wyostrzone, to akurat zupełnie naturalne i właściwe, gdyż to one w społeczeństwie powinny pełnić rolę autorytetów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gobo333: taki glupi jestes… Mozesz uratowac zycie... moze donujesz jakies organy poza mozgiem oczywiscie...

  •  

   pokaż komentarz

   @Manupeace: Jest to jak najbardziej nadwrażliwość na czynniki związane z dziećmi wynikająca z niechęci i braku doświadczenia na polu rodzicielstwa, to również kwestie biologiczne, nieródki nie podlegały nigdy działaniom hormonów związanych z ciążą i karmieniem co płynnie przechodzi w psychologię. nie ma czegoś takiego jak zbytnie zapatrzenie na dziecko tylko troska, w szczególności jeśli jest ono małe, nie myl tego z tzw rozpuszczaniem starszych dzieci jest to kwestia indywidualna, psychologiczna i społeczna. Wszystkim tym kieruje siła wyższa zwana ewolucją człowieka i charakteryzująca homo sapiens sapiens na tle innych naczelnych, czyniąc z ludzi gatunek inteligentny i unikalny, posiadający szereg cech takich jak chociażby empatia do cierpiących dzieci i dobrowolna składka z własne woli, zupełnie jak dobrowolny wybór nie posiadania dzieci, nie prawdaż? To jest humanitarność, cecha z której ludzkość może być dumna, jej brak jest szkodliwy.

  •  

   pokaż komentarz

   @smianie: Gdyby moja kobieta (Której nigdy nie będę miał, bo jestem brzydkim gejem) powiedziała mi, że jest w ciąży, to zrobiłbym w domu zawody MMA XDDDD