•  

  pokaż komentarz

  Brawo. Oby wygrała. Dziadyga zapłaci trochę szekli - obojętnie, czy odszkodowania czy na cel społeczny - to się może odrobinę ucywilizuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @iosnin: *zadośćuczynienia, nie odszkodowania
   I na żadne tam cele społeczne, bo nie społeczność obraził. Czas skończyć z tą służalczością, że nic się nam nie należy i tylko na cele społeczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @iosnin: Nie ma szansy wygrać, bo wyraz na k... nie był o niej.

   Jestem pewien, że teraz panienki, jedna przez drugą, na wyścigi będą sobie przypominać, jak to były molestowane. (...) Miliona złotych to taka panienka jedna z drugą przez całe życie może nie zarobić, a tutaj za jednego sztosa. No to żadne k…wy nie są tak wysoko wynagradzane na całym świecie, a cóż do tego nasz biedny kraj."

   Sens tej wypowiedzi jest taki, że będzie naśladownictwo, żeby odszkodowanie dostać. Posypią się kolejne pozwy...

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot:

   Sam wyrok: dostać milion złotych, za to, że ktoś kiedyś wsadził rękę pod spódniczkę, no któż by nie chciał. Wiele pań za znacznie mniejsze pieniądze spódniczki podciąga, a tutaj milion złotych

   Zaledwie jej ktos wsadzil reke pod spodniczke... k!#%y tyle nie biora ???

   Czlowieku co ty opowiadasz...

  •  

   pokaż komentarz

   @iosnin: oby? on jej w zaden spodob nie obrazil. stwierdzil jedynie fakt. zadna k . nie jest tak dobrze oplacana i zaden trol z wp.pl tego nie zmieni.

  •  

   pokaż komentarz

   @awarmawar: Mowisz, ze Michalkiewicz nie mial tego na mysli. Zaden idiota nie powiedzialby niczego innego.. (bez urazy, ale mam nadzieje, ze zobaczysz o jakie "nawiazanie" chodzi)

  •  

   pokaż komentarz

   to się może odrobinę ucywilizuje.

   @iosnin: Nie ma takiej opcji, skrajny prawicowiec nigdy przenigdy nie przyzna się do błędu. Przekręci całą sytuację i zrobi z siebie męczennika walki z lewactwem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot:
   Każdy przeczytał zmanipulowany nagłówek, już z widłami wyszliby linczować. k%@@a, (teraz sobie jeden z drugim pomyśli, że to do niego), przecież to jest modelowa manipulacja. Typowa dla lewackich mediów. Wyrwą sobie jakieś zdanie czy słowo z kontekstu, wymyślą sobie zupełnie Z DUPY własną treść i teorię do tego, i srają nagłówkami.

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: Komentuje wysokość rekompensaty. Nie odnosi się bezpośrednio do ofiary księdza. To jaka tu podstawa, by uznać, że ją obraził?

   Nawet trzecioligowy adwokat go z tego wyciągnie.

   Żeby uznać winę to sąd musiałby tu zastosować jakąś karkołomną konstrukcję uzasadniającą.

  •  

   pokaż komentarz

   to się może odrobinę ucywilizuje.

   @iosnin: nie zrobi tego bo wtedy straci wszystkich swoich słuchaczy. Wystarczy wejść na youtuba i poczytać komentarze pod tym filmem. Ludzie tam pieją z zachwytu i przyznają mu rację. Przegra proces, zapłaci odszkodowanie to jeszcze męczennika za "wolność słowa" z niego zrobią

  •  

   pokaż komentarz

   @iosnin: Ten człowiek nie raz już pisał i mówił rzeczy tak obrzydliwe, że powinien odejść w niebyt. Ale jeśli po tym wybryku trwale nie zniknie ze świecznika, to stracę resztki wiary w tej kraj i ludzi tu mieszkających. Za to co powiedział powinien go spotkać całkowity ostracyzm ze strony cokolwiek myślących ludzi i każdej instytucji.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot ty k$@?a jesteś głupi? ten zgred umniejsza jej tragedii a ty go jeszcze bronisz. to może sam sobie daj wsadzić rękę w dupe, przecież kto by nie chciał. Ja jebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @awarmawar: Kpisz? Koles powiedzial, ze laska dostala za duzo kasiory i ze przeciez to nic takiego wielkiego takie molestowanie. No a skoro jej "wynagrodzenie" porownal do wynagrodzenia panny lekich obyczajow, to poniekad zrownal ja wlasnie z prostytutka.

  •  

   pokaż komentarz

   @iosnin: A ja mam pytanie od kogo ta pani dostanie to pierwsze zasądzone odszkodowanie?

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: trolujesz tylko z 10 kont? Michalkiewicza zdecydowanie miał co innego na myśli. Najstarszy zawód świata... W tych czasach to już prawie nie jest obraźliwe być k. To taki lifestyle :)

  •  

   pokaż komentarz

   ty k#?$a jesteś głupi? ten zgred umniejsza jej tragedii a ty go jeszcze bronisz.

   @paperipapo: Nie bronię tu niczego poza umiejętnościami czytania ze zrozumieniem.

   Jeśli zaś nagłaśniasz Michalkiewicza, to go promujesz.

   Toż on o niczym innym nie marzy.

   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   A wsparcie takie dziś od was otrzymuje, że może już rozlewać szampana po kieliszkach. Haha. Bramka samobójcza. Koniec meczu na dzis. Możecie się rozejść

   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Chyba ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem. sio do szkoły plebsie

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: pooglądaj sobie wypowiedź tego człowieka to porozmawiamy. Żadne lewackie media tego nie muszą korygować pod siebie, bo ten burak - a inaczej nie można nazwać człowieka, który raz, że bagatelizuje sprawę molestowania, to dwa jeszcze sprowadza prostytutki do poziomu śmiecia. To też są ludzie, którzy mają swoją godność, której temu Panu ewidentnie brakuje.

  •  

   pokaż komentarz

   Chyba ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem. sio do szkoły plebsie

   @samtoustal: zielonka od 2 godz. na Wykopie od razu w tematach politycznych... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   ...z pasją przemawia jak papież do ludu.

   Już pod moherowym beretem więcej okablowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @OsziOsz:
   No widziałem wklejoną tę wypowiedź i nie widziałem tego o czym piszesz. Wg mnie to manipulacja. Gość nie poniża prostytutek (pisze tylko, że mało zarabiają - a to chyba nie jest obraźliwe). Czy bagatelizuje molestowanie? Wg mnie to też nadinterpretacja. Wg mnie jest to stwierdzenie faktu - że jeśli z pozwu o molestowanie można wyciągnąć grube pieniądze - znajdą się osoby chętne do wyłudzenia pieniędzy w ten sposób. Miałeś tak w przypadku oskarżeń pod adresem Michaela Jacksona. Tyle lat po jego śmierci zostało w końcu dowiedzione, że był całkowicie niewinny. Dlatego uważajcie proszę na nadinterpretacje i manipulacje. Wystarczy troszkę nagiąć i zredagować czyjąś wypowiedź, żeby wyszły nie wiem jakie bluzgi. Rzekomo JKM "chciał strzelać do górników". Mam nadzieję, że nie trzeba tego już nikomu wyjaśniać tutaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Temat jak temat. Ale jak widzę gościa który bierze sobie wycinek wypowiedzi i zaczyna go interpretować pomijając fakt , że cała wypowiedź była odnośnie tej babeczki molestowanej to trochę mi puls skacze. Reprezentujesz sobą to co powinno być w tym kraju spuszczone razem z gównem.
   Miłego dnia.

  •  

   pokaż komentarz

   @iosnin: > Brawo. Oby wygrała

   Najlepiej jakby zasądzili mu wpłacenie kasy na WOŚP ;)
   To chyba była by dotkliwsza kara

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Mówiąc o kobietach - panienki, które sobie coś tam gmerają, ciężko mi odnieść wrażenie, że ktoś je traktuje z szacunkiem.

   Dodatkowo to jest wywiad w formie video. Poza tym istnieje milion sposobów na to żeby takie obiekcje, jak powatpiewania w słuszność wyroku może to powiedzieć łagodniej, bez stylu wujaszka, który puszcza oczko na weselu do 13-letniej dziewczynki mówiąc, że hehe ładna z Ciebie kobietka chodź na kolanko do wujaszka. Ten gość to prostak i nie ma co tutaj więcej dywagować w temacie.

  •  
   t.......n

   +8

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Nie masz szans na zrozumienie. Na wykopie (wszak to przekrój społeczeństwa = demokracja = głupich > mądrych) działa polityka triggera, czyli wyzwalaczy. Padnie słowo wyzwalacz w odpowiedniej kombinajcji i dostajesz plusy. I w ten sposób rację ma ten, kto dostaje plusy, a nie ma ten kto dostaje więcej minusów. Nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. Czasem występują wyzwalacze znoszące lub kolidujące ze sobą. Ot, taki przykład:
   Katolicy to debile i ciemnogród więc będą wszystko krytykować. Do kościoła nie chodzić, w Boga nie wierzyć. Ale jak ktoś świnty obraz w kiblu w Brukseli powiesi to afera na całego. No jak to? Nie szanują naszych przekonań! Lewaki! I tak to działa ten wykop. Dokładnie jak demokracja. Nie ważne są fakty, nie ważne co powiedziane. Jednak jest coś co odróżnia wykop od motłochu - przekonanie o wyższości intelektualnej i kolektywna licencja na zrozumienie świata. Enjoy.

  •  

   pokaż komentarz

   Reprezentujesz sobą to co powinno być w tym kraju spuszczone razem z gównem.
   Miłego dnia.


   @samtoustal: Szanowny Panie. Jestem nad wyraz poważnym człowiekiem, który ceni sobie godność osobistą. W tym jednym sobie nie pozwolę. Spotkamy się wkrótce w sądzie. Przekonam się, któż stoi po drugiej stronie. O ile ta pani, bliżej mi nieznana, nie wygra z Michalkiewiczem, o tyle w Pana przypadku będzie inaczej. Życzę miłego dnia. Z poważaniem. T.R.

  •  

   pokaż komentarz

   @iosnin ale chyba przegra. Bo gość nie mówił o niej a tylko w kontekście jej sprawy

  •  

   pokaż komentarz

   Komentuje wysokość rekompensaty. Nie odnosi się bezpośrednio do ofiary księdza.

   @Tolstoj-kot:

   A Michalkiewicz na to:

   Dostać milion złotych, za to, że ktoś kiedyś wsadził rękę pod spódniczkę, no któż by nie chciał

   Do kogo się to twoim zdaniem odnosi? Jeszcze wypowiedziane z tym obrzydliwym uśmieszkiem.

   A to, że najpierw nazywa poszkodowaną właśnie "panienką", by potem kontynuować swoje mądrości o "panienkach" i porównywać "panienki" do k%%!% też nie ma oczywiście nic wspólnego z poszkodowaną.

  •  

   pokaż komentarz

   @iosnin: Będzie opowiadał na lewo i prawo że za ofiarą stoją żydzi.

  •  

   pokaż komentarz

   Do kogo się to twoim zdaniem odnosi?

   @pabianczyk: Nie do kogo się odnosi, tylko do czego. Do wysokości odszkodowania - już od początku: "Dostać milion złotych...". Komentarz wyraźnie i wyłącznie wskazuje na to, że kwota 1 mln zł - zdaniem Michalkiewicza - jest wygórowana. On nie mówi tu nic bezpośrednio o niej. A komentarz jest w sprawie.

   Za to nie można wyłapać kary. Nie ma takiego paragrafu.

   ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Zresztą.. a ch?@ mnie to w sumie obchodzi...ale...tu będzie news boomerangowy, że Michalkiewicz wygrał.

   Poczekamy na sąd. Nie powie inaczej. Bo to wprost wynika z wypowiedzi, że dotyczy ona kwoty, potem ewentalnego naśladownictwa. Nikt nikogo tu nie obraża bezpośrednio.

  •  

   pokaż komentarz

   Ten gość to prostak i nie ma co tutaj więcej dywagować w temacie.

   @OsziOsz: Kundellmann - de domo.

  •  
   pathfinder0

   -3

   pokaż komentarz

   @Elven: a jakby zrownać wynagrodzenie sekretarki czy koszykarki to tez porownanie byloby do prostytutki tylko dlatego ze ktos zrownuje wynagrodzenia? xD

  •  

   pokaż komentarz

   Nie do kogo się odnosi, tylko do czego. Do wysokości odszkodowania

   @Tolstoj-kot: Przecież nie do przypadkowego odszkodowania tylko odszkodowania w konkretnej sprawie. Michalkiewicza szokuje wysokość odszkodowania dla "panienki" której ktoś kiedyś "włożył rękę pod spódnicę". Twierdzi, że kto by tak nie chciał, że niejedna panienka za takie pieniądze oddałaby się dobrowolnie, bo przecież żadna k#@%a normalnie tyle nie zarobi.

   Z reguły jak ktoś palnie coś głupiego to pojawia się argument, że zdanie zostało wyrwane z kontekstu. Ty z kolei próbujesz wyciągnąć zdanie z kontekstu i skupić się tylko na nim, pomijając to, że określenie "panienka" zostało w pierwszej kolejności użyte w jego wypowiedzi w stosunku do poszkodowanej.

   Gdyby chciał się odnieść do wysokości odszkodowania to by powiedział o kwocie odszkodowania. Tymczasem wypowiada się pogardliwie o "panience" (kobieta ma już 24 lata) twierdząc, że w sumie to nic takiego się nie stało, i że sam chętnie dałby dupy jakiemuś oblechowi za milion złotych. Popełnia tutaj ten błąd, że mierzy poszkodowaną swoją miarą i najwyraźniej nie jest w stanie pojąć, że poszkodowana, w przeciwieństwie do niego, wolałaby prawdopodobnie nigdy nie zobaczyć tego miliona, gdyby tylko mogła cofnąć czas i wymazać to co ją spotkało.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Skończ p#%%$$@ić i bronić kolejnego zj?!$. Wielki mi wyznacznik kto ile na wykopie jest zarejestrowany. #czarnolisto

  •  

   pokaż komentarz

   @iosnin: zastanawiam się od kogo dostajesz minusy i za co. Też uważają że ofiara gwałtu to k@?%a? No za ludzie, nie mogę zrozumieć..

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: zgadzam sie z tym co napisales, skad tyle minusow dla poprawnie i logicznie zredagowanego posta, nie bede sie wysilal bo k... cisnie sie na usta....

  •  

   pokaż komentarz

   @iosnin: Wypowiedź była oczywiście bardzo głupia, ale szanse na wygraną w tej sprawie mizerne- Michalkiewicz nie mówił "kurwa" o ofierze, tylko ogólnie. Nie w jej kontekście, tylko w kontekście kobet które rzekomo mają od teraz przypominać sobie molestowanie przez księży
   Już nie wspominając że nie wymienił jej z nazwiska.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry Przesłuchałem całą wypowiedź i według mnie typ bagatelizuje sprawę wielokrotnych gwałtów mówiąc, że dziewczynka była "molestowana" co nie jest prawdą. Ma też problem bo zapłacić ma Towarzystwo Chrystusowe które księdza próbowało wysłać do Anglii, oraz opłacało księdzu obrońcę. Dodatkowo faktycznie porównuje gwałconą kobietę do pań lekkich obyczajów. Idąc jego tokiem rozumowania zeby z samego Michalkiewicza zrobić seks-niewolnika dla brutalnych homoseksualistow, za jego zgoda lub nie wystarczy 800 PLN za dobę bo przecież to i tak dużo jak za takie usługi. Nawet jeśli ta całą wypowiedź to żart to wyjątkowo nie smaczny i to na tyle że powinien byc z tego spoko pieniądz dla poszkodowanej.

  •  

   pokaż komentarz

   @StvStv:
   OK, wierzę Ci. Nie chciało mi się tego samemu sprawdzać, bo prawdę mówiąc odrzucają mnie takie odzywki. Michalkiewicz nie jest głupi, dużo z sensem gadał, przykre, że czasem odpali coś tak chamskiego. Aż wstyd, ale to tak jest kurczę ze wszystkimi w mediach. Dobry aktor, a prywatnie świnia. Dobry publicysta, a prywatnie cham. A z politykami jeszcze gorzej, bo w jednym bym go poparł, ale w drugim kompletnie nie.

   Chciałoby się bronić gościa, bo byłem fanem jego różnych pogadanek, ale chyba się nie da.

  •  

   pokaż komentarz

   @iosnin ale tu tęczowych pelikanów(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
   Nie sprawdzą całej wypowiedzi Michalkiewicza, ale pianę biją, bo moda w mediach na gnojenie całego KK za każdego złego człowieka.. No cóż za pierwszej komuny było podobnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @piotras-85 komuna nigdy się nie nie ucywilizuje, bo to antykultura

  •  

   pokaż komentarz

   @iosnin: Trochę dziwny system xd
   Ale:
   NIECH MOCHERY PŁACO!!!
   #januszebiznesu

  •  

   pokaż komentarz

   @iosnin nie wygra bo michalkiewicz ani nie mowil do niej ani nie nazwal ja k%$%a, tylko wygłosił opinie ze zadna k%$%a tyle nie zarabia.
   Podobnie wygral z wellmanowa co tez go sadzila

  •  

   pokaż komentarz

   @iosnin: jak może wygrac jak On nie mówił o niej tylko o ewentualnych przyszłych "chętnych"... na kasę

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: no ja nie znam żadnej która by tyle brała

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież słowa Michalkiewicza były wyrwane z kontekstu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @wanghoi: Nie wiem czy miał na myśli też tę kobietę, ale całe zdanie oczywiście jest wyrwane z kontekstu. Wystarczy przeanalizować tekst.

   Jestem pewien, że teraz panienki, jedna przez drugą, na wyścigi będą sobie przypominać, jak to były molestowane. (...) Miliona złotych to taka panienka jedna z drugą przez całe życie może nie zarobić, a tutaj za jednego sztosa. No to żadne k…wy nie są tak wysoko wynagradzane na całym świecie, a cóż do tego nasz biedny kraj.

   Specjalnie pogrubiłem czas teraźniejszy i przyszły. Mowa jest o panienkach lekkich obyczajów. Następnie panienki są porównywane do k…ew. Wystarczy potrafić czytać ze zrozumieniem. Żaden sędzia nie uzna, że jest tutaj mowa o tej dziewczynie. Gdyby tak było pozwałbym każdą osobę obrażającą Polskę o zniesławienie mnie jako Polaka. Na samym wykopie dorobiłbym się milionów.

   I to jest piękny umysł, wszystko przewidział: https://wiadomosci.wp.pl/lawina-zgloszen-po-ujawnieniu-mapy-pedofilii-w-kosciele-moze-byc-nawet-2400-ofiar-6303692419081857a

   Fundacja pomagająca ofiarom księży pedofilów opublikowała mapę sprawców i pokrzywdzonych. Jest na niej ponad 300 przypadków, a w ciągu doby zgłosiło się już niemal 100 kolejnych. – Ofiar może być nawet ponad 2400 – mówi Marek Lisiński, założyciel fundacji i współtwórca mapy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sarmataa: mhm, a słowa o tym że "dała sobie wsadzić rękę w krocze" i od razy wielkie molestowanie - kiedy ofiara została porwana i wielokrotnie gwałcona?

  •  

   pokaż komentarz

   @Sarmataa: Proszę jeszcze o analizę tego fragmentu: "Dostać milion złotych, za to, że ktoś kiedyś wsadził rękę pod spódniczkę, no któż by nie chciał", bo cała konstrukcja trzyma się na tym debilnym porównaniu gehenny jaką przeszła ta dziewczyna do "włożenia ręki pod spódniczkę".

  •  

   pokaż komentarz

   @Sarmataa: no k%%?a jakby tego nie analizować, jest to i tak k$@!@sko prostackie i moze dotknąć mocno ofiarę. Lepiej niech już ten swój zakazany ryj zamknie. No ale kmioty będą tłumaczyć prostaka.

  •  

   pokaż komentarz

   @stjimmy: Te słowa mogły się tyczyć tamtej kobiety. Trzeba przeanalizować cały fragment, ale ten przytoczony powyżej mówi ogólnie o panienkach w czasie przyszłym.

  •  

   pokaż komentarz

   : Te słowa mogły się tyczyć tamtej kobiety. Trzeba przeanalizować cały fragment,

   @Sarmataa: nie - tyczyły się dokładnie tej sprawy. I Michalkiewicz oskarża potem też 13 latkę , że to jej wina że ksiądz ją porwał, przetrzymywał i gwałcił - i że to też wina rodziców

  •  

   pokaż komentarz

   @bijotai: Poukładany adwokat dojedzie "intelektualistę".

  •  

   pokaż komentarz

   @Sarmataa: zarzucasz że coś zostało wyrwane z kontekstu a sam pomijasz kluczowe fragmenty całości wypowiedzi...

  •  

   pokaż komentarz

   @zeton: Wiadomo że ten cytat bazuje na tej historii, ale wcale nie musi opowiadać o tej kobiecie. Więc jeśli ktoś szuka zniesławienia to w tym fragmencie lub tym przytaczanym poniżej.

   @Yasgood: Ogólnie cała ta historia jest mocno naciągana. Wygląda na to, że od dawna chciano dowalić Michalkiewiczowi, a dopiero teraz nadarzyła się okazja. Jeszcze rozumiem, gdyby mówił o niej wprost.

   Tam pada fragment o patologicznej rodzinie. Tutaj bym szukał zniesławienia, jeśli rodzina nie była patologiczna.

   @stjimmy: On jej tam nigdzie nie oskarża. Tutaj chodzi o kobiety niemoralne, które będą sobie przypominać o molestowaniu jak ta co ostatnio amerykańskiego sędziego pozwała.

   Przecież już dzisiaj moglibyśmy się dogadać, wymyślić historię i podzielić się kasą z procesu. Ale dla pewności musielibyśmy poszukać więcej świadków, że jeden z nas był molestowany. A jeśli ktoś był ministrantem to tym lepiej. Ogólnie szkoda każdej ofiary molestowania, ale też szkoda każdej niewinnej osoby posądzonej o molestowanie.

   @Lrrr: Nic nie pomijamy. Wszystko analizujemy, bo liczy się prawda.

  •  

   pokaż komentarz

   On jej tam nigdzie nie oskarża

   @Sarmataa: no a słowa o tym, że

   należy się się zastanowić jak to się stało, że dziewczynka przez 11 miesięcy była więziona i gwałcona gdy w tym czasie chodziła do szkoły (

   i dalej też obwinianie rodziców i że wymyśliła to " teraz" (kiedy sprawa wydarzyła się co najmniej w 2007 roku czyli 11 lat temu) i "bo z tego może być szmalec"

  •  

   pokaż komentarz

   @stjimmy: Nie znam tego fragmentu, ale rzeczywiście należy się nad tym zastanowić. Jak można być 11 miesięcy więzionym i chodzić do szkoły. Z chęcią zapoznam się z rzetelnym źródłem tej historii. Jaki udział w tej całej historii mają rodzice dziewczyny.

  •  

   pokaż komentarz

   @stjimmy: Rzetelne źródło, a nie Newsweek Polska. Trzeba bazować na źródłach, a nie tubach propagandowych prawej lub lewej strony, "Niezależnych" czy też "Newsweek-ach". Ta kobieta to Justyna Kopińska jak rozumiem, tak? Czy to tylko autorka książki?

  •  

   pokaż komentarz

   Rzetelne źródło,

   @Sarmataa: wiadomo, Michalkiewicz i wykopek wie lepiej. Zwłaszcza w sprawie kiedy oskarżony ksiądz:
   a) jest pedofilem gromadzącym materiały pedofilskie
   b) sam się przyznał do winy, a jego obronę i wsparcie finansowało Towarzystwo Chrystusowe

   no ale nie według Michalkiewicza i wykopka NALEŻY SIĘ ZASTANOWIĆ CZEMU SOND WYDAŁ TAKI WYROK, JAK TO MOŻLIWE ŻE 13 LATKA TAK SIĘ DAŁA?

  •  

   pokaż komentarz

   @stjimmy: Człowieku ja nie bronię tego "księdza". A skąd wiesz, że miał takie finansowanie. Dlatego proszę o rzetelne źródła, aby zapoznać się z całą sprawą. Bo już w twoim linku są podejrzane fragmenty: matka biła tę córkę, że ta kłamie. Ojciec bił matkę, aż lała się krew. Córka chowała butelki wódki i stąd ciągłe awantury. Dlatego najlepiej dotrzeć do miejscowych portali i poczytać o tej sprawie.

  •  

   pokaż komentarz

   A skąd wiesz, że miał takie finansowanie.

   @Sarmataa:

   Jeden z adwokatów księdza był opłacany przez zakon Towarzystwa Chrystusowego. Duchowny był wdzięczny za wsparcie ze strony zakonu. Podczas procesu sądowego powiedział: „Moje zgromadzenie zakonne mnie wspiera. Nie myślą o wyrzuceniu mnie z zakonu. Regularnie odwiedza mnie w więzieniu przełożony”.

   http://kkpp.blox.pl/2017/01/Ksiadz-gwalcil-13-letnia-dziewczynke-Nadal.html + paręnaście innych źródeł, że był broniony z ramienia Towarzystwa + po skazaniu nie podjęto wobec niego żadnych działań, spokojnie sobie służył jako ksiądz

  •  

   pokaż komentarz

   Bo już w twoim linku są podejrzane fragmenty

   @Sarmataa: do daj inne, a nie co chwilę plujesz i ci nie pasują źródła

  •  

   pokaż komentarz

   Miliona złotych to taka panienka jedna z drugą przez całe życie może nie zarobić, a tutaj za jednego sztosa

   @Sarmataa: A zaznaczony przeze mnie fragment to w jakim czasie był wypowiedziany?

   Wiadomo że ten cytat bazuje na tej historii, ale wcale nie musi opowiadać o tej kobiecie.

   A jaka inna "za jednego sztosa" dostała milion?

  •  

   pokaż komentarz

   @stjimmy: Mnie ciekawi ten fragment. Czy aby nie jest tak, że rodzice za wsparcie oddali swoją córkę. Gdybym wiedział jak się ofiara nazywa to pewnie znalazłbym lepsze źródło. Jak coś znajdę to się pochwalę.

   Kasia nie zwierzyła się rodzicom. Wiedziała, że bardzo cenią księdza Romana i obawiała się, że mogą jej nie uwierzyć. Rodzice bardzo dziękowali mu za dotychczasową pomoc i liczyli na więcej.

   @worm_nimda: To proste, tutaj w sensie miejsca. To dalej nadinterpretacja, która bazuje na wyroku sądu.

  •  

   pokaż komentarz

   Żaden sędzia nie uzna, że jest tutaj mowa o tej dziewczynie.

   @Sarmataa: Kolega ma chyba małą znajomość tematu...

  •  

   pokaż komentarz

   @Tamerlan: To chyba jak każdy z nas i to w kwestii gwałtu, bo nie mamy dostępu do świadków i źródeł. Przytoczę antykatolickie źródło, które miało dostęp do relacji świadków. Szukałem pochodzenia tych relacji, ale nie znalazłem w internecie źródeł:

   Ksiądz Roman „zaczął chodzić” z Olą, kiedy ona miała dopiero 12 lat. On pełnił obowiązki wikarego parafii Matki Boskiej Królowej Polski w Bielicach i nauczyciela religii w tamtejszym Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II. Według relacji świadków, spędzali ze sobą tete-a-tete wiele czasu – duchowny często odwiedzał ją w domu, zabierał na wycieczki.

   – Była w nim wyraźnie zakochana, chociaż nie chciała się do tego przyznać – twierdzi bezmyślnie jedna z koleżanek dziewczyny, z bardzo katolickiej rodziny i oazy.

   – Prawdopodobnie w połowie ubiegłego (2006) roku zdecydował się na seks. Wygląda wszakże na to, że uczynił to za pełną akceptacją swojej małoletniej kochanki, u której hormony aż buzowały – zauważa bezmyślny policjant z Pyrzyc. W śledztwie okazało się jednak, że dziewczynka była podstępem zmuszana do seksu i przez kilka miesięcy szantażowana oraz gwałcona. Policjant wykazał się niestety głupotą paranoidalnie katolicką, a nie czujnością wymaganą od funkcjonariuszy policji.

   Pomijając usprawiedliwiające uwagi autora relacje świadków są bardzo interesujące. Ale nie mamy pewności czy są prawdziwe. Cała sprawa może nie być taka prosta jak się wydaje. Mieszkańcy Pyrzyc muszą ich dobrze znać, oni najlepiej opisaliby relacje między "księdzem", a dziewczyną.

   źródło: http://www.himavanti.org/pl/c/stoppedofilom/ksiadz-pedofil-roman-behrent-stargard-szczecinski-pyrzyce

  •  

   pokaż komentarz

   To chyba jak każdy z nas i

   @Sarmataa: Komentowałem twoją znajomość realiów sądowych. Choć masz rację. Powinienem zapytać, dlaczego uważasz prawników za idiotów, którzy nie postrzegają świata kontekstowo...

   Rzeczywiście zestawianie ofiary molestowania z kobietami, które biorą seks za pieniądze w żaden sposób nie uwłacza ofierze, która była wspomniana...

   P.S. Masz ustalenia już prawomocnego i odbywanego wyroku karnego, a to, że próbujesz wybielić kościół katolicki (bo umówmy się: ksiądz, bez żadnych "") i jeszcze oczernić ofiarę gwałtu sprawia, że nie chce mi się prowadzić dyskusji z osobą postękującą w tak obrzydliwy sposób.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tamerlan: Masz przykład Michalkiewicza, on jest prawnikiem i myśli jak prawnik, a nawet jak prokurator doszukując się wszędzie spisków. Śledziłem aferę z konstytucją, gdzie badano nawet przyimki. Dlatego w tej sprawie będzie podobnie. W ogóle sprawy o zniesławienie to głupota, która uderza w wolność słowa.

   Bo to nie jest ksiądz, księża się tak nie zachowują. I musisz mi uwierzyć, że wszystkich tych "księży" bym pognał. Oni nie przyszli służyć wiernym i pomagać potrzebującym tylko upatrzyli sobie złotą robotę.

   Ja rozpatruję tę sprawę bez emocji w odróżnieniu do ciebie. Nie wiem jak było, nie znam świadków, dowodów, tej dziewczyny, ani tego "księdza". A tutaj jak rozumiem jedynymi dowodami są relacje dziewczyny i "księdza". Mógł być gwałt, równie dobrze mogli być parą. Równie dobrze mogli być parą, a i tak doszło do gwałtu. Przecież tutaj jest tyle możliwości. W każdym razie ten "ksiądz" i tak jest winny, bo współżył z nieletnią.

  •  

   pokaż komentarz

   on jest prawnikiem i myśli jak prawnik,

   @Sarmataa: sam fakt bycia prawnikiem nie sprawia, że myślisz jak prawnik.

   W ogóle sprawy o zniesławienie to głupota, która uderza w wolność słowa.

   @Sarmataa: Podoba mi się jak nie rozróżniasz postępowania cywilnego od karnego.

   Dlatego w tej sprawie będzie podobnie

   @Sarmataa #takbedzie nie chce mi się na poważnie dyskutować z kimś kto zestawia wyziewy starego oblecha z treścią aktów prawnych.

   Ja rozpatruję tę sprawę bez emocji

   @Sarmataa: Zgodziłbym się, gdybyś napisał "bez rozumu i godności człowieka"

   Mógł być gwałt, równie dobrze mogli być parą.

   @Sarmataa: Masz prawomocne skazanie, oparte na konkretnych ustaleniach faktycznych, więc twoja rozważania są bezprzedmiotowe.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo to nie jest ksiądz, księża się tak nie zachowują. I musisz mi uwierzyć, że wszystkich tych "księży" bym pognał. Oni nie przyszli służyć wiernym i pomagać potrzebującym tylko upatrzyli sobie złotą robotę.

   @Sarmataa: Oczywiście wcale nie był księdzem ( ͡° ͜ʖ ͡°) święcenia itd to tylko przypadek

  •  

   pokaż komentarz

   @Tamerlan: Mi też się nie chce z tobą dyskutować, gdzie już na początku stwierdziłem, że nie ma jak połączyć tych faktów. Nawet zdanie z ku**ami jest stwierdzeniem odnośnie pań tej profesji. A jeśli mamy czepiać się ogólników to mogę pozwać każdego kto obraża moją narodowość lub wyznanie #takaprawda

   A tutaj widzę wytaczasz już ciężkie działa, gdy brakuje argumentów i zaczynają się ataki na moją osobę. Jeśli kiedyś żona lub dziewczyna posądzi cię o gwałt to twoja polemika też będzie bezprzedmiotowa. Nawet jeśli prawda będzie inna. I to jest twój problem, widzisz prawdę tam gdzie ktoś ci ją wskaże, a przecież zachowywali się jakby byli parą. Gdzie główną winę i początek tej historii należy upatrywać u rodziców. Jeśli rzeczywiście rodzice co chwile się awanturowali i nadużywali alkoholu to dziewczyna chciała uciec z tego toksycznego środowiska. I jeśli mówimy o gwałcie to mogła trafić z deszczu pod rynnę.

   Oczywiście że nie był księdzem tylko zwykłym przebierańcem. Podobnie jak większość Katolików nie zachowuje się jak przystało na Katolika. Mnie czasami to bawi, że Katolicy w tym PiS są za rozdawnictwem pieniędzy dla zdrowych nygusów. To jak nagradzanie jednego z grzechów jakim jest lenistwo.

  •  

   pokaż komentarz

   że nie ma jak połączyć tych faktów.

   @Sarmataa: Rzeczywiście, Michałkiewicz zupełnie przypadkiem zestawił tę dziewczynę z k$$?ami ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale to, że ty tego nie widzisz mi nie wadzi. Sąd prawidłowo oceni kontekst tych słów i wymierzy odpowiednią kwotę pieniężną.

   Oczywiście że nie był księdzem tylko zwykłym przebierańcem.

   @Sarmataa: Niestety, był wyświęconym kapłanem, który pełniąc posługę gwałcił trzynastolatkę. Takie są fakty, a to, że ty go za księdza nie uważasz, to światu lata i powiewa.

   A to, że bronisz skazanego wyrokiem sądowym gwałciciela i pedofila w sutannie, któremu udowodniono winę jest po prostu obrzydliwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tamerlan: I to jest znów twój problem. Skąd możesz wiedzieć co Michalkiewicz ma w głowie. Ja wiem, że on ma bardzo rozbudowane wywody, a nie jakieś prostolinijne jak ty tutaj to próbujesz przedstawić. Wystarczy obejrzeć inne felietony. A co do kontekstu. Cała sprawa tyczy się wypłacania milionowych sum przez kościół. Co zaowocuje kolejnymi oskarżeniami o molestowanie. Nie tylko w kościele. I możesz się tego łatwo domyślić, gdybyś potrafił myśleć kontekstowo. Chwilę wcześniej wspomina o modzie wśród gwiazd na bycie molestowanym. Bez powodu o tym nie wspomina.

   To wam Ateistom i wyznawcom innych religii powinno to powiewać. Interesowanie się tematem, którego ktoś nie lubi uznałbym za głupotę. Jednak myślę, że nie jesteście tacy głupi i toczycie własną wojnę z kościołem. Ta walka może się bardzo źle skończyć, już pewnie ci bardziej aktywni są obserwowani.

  •  

   pokaż komentarz

   Skąd możesz wiedzieć co Michalkiewicz ma w głowie.

   @Sarmataa: Ani sądu, ani ofiary gwałtu zupełnie nie obchodzi, co ten cham ma w głowie... Ważne, że naruszył czyjeś dobre imię w swoim felietonie i powiększył wymiar krzywdy jaka spotkała tę osobę. A, że jest chamem, to za chamstwo przyjdzie mu zapłacić parę złotówek. I bardzo dobrze.

   Bez powodu o tym nie wspomina.

   @Sarmataa: raz twierdzisz, że o tej dziewczynie nie wspomina w broń boże w kontekście prostytutek by potem stwierdzić, że michałkiewicz, genialny felietonista, nie wspomina o niczym bez powodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Tyle słów dla zwykłego chama z twojej strony. A tak wdzięcznie wykręcasz się od tego, że po prostu nazwał tą dziewczynę panną lekkich obyczajów - chapeau bas.

   Tylko na sali sądowej takie p@$$$%@olo nie przejdzie.

   To wam Ateistom

   @Sarmataa: A teraz nieudolnie próbujesz mnie przypisać do grupy o określonym poglądzie...

   Bardzo ciekawe, że piętnowanie pedofilii nazywasz "walką z kościołem". Rozumiem, że wg ciebie jest to wpisane w tą instytucję czy jak?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tamerlan: Już ci wykazałem, że nie naruszył. Chyba że każdej panienki, ale to nadinterpretacja. Wtedy jak już wspomniałem każdy kto obraża Polskę lub Katolicyzm narusza moje dobre imię i powinienem dostać odszkodowanie. Dlatego w co ty wierzysz. Portal wymyślił sobie chwytliwy tytuł, podobnie tę dziewczynę zmanipulowano, bo w wywiadzie przyznała, że "czytała", a nie słuchała. No dziwne, aby nie wspomniał o milionie złotych w sprawie tego wyroku. I proszę mi wykazać gdzie dokładnie wskazał, że jest panną lekkich obyczajów. Ja już się przyzwyczaiłem, że wy na lewicy nie opieracie się na prawdzie tylko na manipulacji.

   Przecież byłem u ciebie na profilu to widzę jakie masz poglądy. I jeszcze ten wielki napis NEUROPA, ciężko nie zauważyć. A na początku miałem cię za rozsądną osobę. Teraz muszę na ciebie patrzeć jak na podstępną osobę. Widzisz u nas na prawicy winne są jednostki, a nie całe instytucje. Nie ma czegoś takiego jak odpowiedzialność zbiorowa i będę bronił każdej instytucji, a jeśli ktoś broni winnych to są to konkretne osoby z tej instytucji, a nie cała instytucja.

  •  

   pokaż komentarz

   Już ci wykazałem,

   @Sarmataa: wypada mi to skwitować tylko: XD. Serio, twoja personalna ocena i opinia nikogo nie obchodzi.

   Obiektywnie rzecz ujmując: posługiwanie się czyjąś tragedią i zestawianie jej z prostytucją jest objawem moralnej zgnilizny i debilizmu.

   I to nie kwestia mojej wiary, bo słucham i widzę, co stworzył michałkiewicz. Za to na pewno nie mogę uwierzyć, że są osobniki tak ohydne jak ten stary cap i jeszcze takie, które jego plugawości bronią.

   proszę mi wykazać gdzie dokładnie wskazał, że jest panną lekkich obyczajów

   @Sarmataa: Nie no, nigdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Miliona złotych to taka panienka jedna z drugą przez całe życie może nie zarobić, a tutaj za jednego sztosa.

   Czekam na robienie kurtyzany z logiki pt. "nie ten milion złotych miał na myśli", "nie ten przypadek molestowania miał na myśli" itd albo, że nie nazwał tylko porównał i to wcale nie jest porównanie obraźliwe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Wołaj, robię pop corn, pośmiejemy się z karkołomnej próby obrony pedofilów i gwałcicieli.

   Bawi mnie, że są na tym świecie ludzie tacy jak ty i michałkiewicz, którzy uważają, że jeśli coś nie zaistniało wprost, to nie można tego wykazać. A potem płacz w złotówkach - bo jednak istnieje coś takiego w prawie jak np. dyskryminacja pośrednia itd. itp.

   Przecież byłem u ciebie na profilu to widzę jakie masz poglądy.

   A, rozumiem, czyli piętnowanie pedofilii to teraz antyprawicowe poglądy... ok.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tamerlan: To tym bardziej twoja opinia jako Neuropka.

   Obiektywnie rzecz ujmując posługiwanie się czyjąś tragedią i zestawianie jej z prostytucją jest objawem moralnej zgnilizny i debilizmu.

   Przecież wy tu cały czas posługujecie się obcą tragedią. Nawet teraz do ataku na Michalkiewicza. Dla mnie ty i inni jesteście hipokrytami. Popierasz ataki na KK, a już zgłaszasz ataki na Żydów. O prezydencie piszesz jako o "Adrianie" i ty chcesz pouczać innych moralności? No proszę cię.

   I to jest prawda, panienki mogą nie zarobić miliona złotych, a "tutaj zarobić za jeden numerek" można różnie interpretować. Czy w tej sprawie był jeden sztos, no nie powiedziałbym. Możesz się dwoić i troić, a nie udowodnisz, że to tyczy się tej sprawy.

   Mogę tutaj zaspamować twoje poglądy, tylko po co. Każdy może wejść na twój profil. Nawet słowem nie odezwałeś się w temacie o podrywaniu 14-latki przez polityka. Mało tego kazałeś zgłosić osobę, która broniła Michalkiewicza. Lewicowa wolność słowa w pełnym wydaniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sarmataa: Dobrze, że już nie "wykazujesz", bo bym padł ze śmiechu.

   Czy w tej sprawie był jeden sztos,

   @Sarmataa: Nie ma znaczenia czy "sztos" był jeden czy wiele. Czaisz?

   Możesz się dwoić i troić, a nie udowodnisz, że to tyczy się tej sprawy.

   A co na to sam stary cap:

   "Dostać milion złotych za molestowanie, że tam ktoś kiedyś wsadził rękę pod spódniczkę, no któż by nie chciał. Wiele pań za mniejsze pieniądze spódniczki podciąga"

   Stary błazen sam zestawił konkretną osobę (wszak komentował konkretny wyrok sądu dot. konkretnej osoby) z k#rwami, mówił o panienkach (pot. określenie prostytutek), a nawet o k#rwach.

   Przypomnę, że powódka będzie reprezentowana przez fachowca, który ugrał już dla niej milion złotych. Sprawny pełnomocnik "linię obrony", zaprezentowaną w twoim komentarzu, rozniesie na strzępy po prostu cytując wypowiedź tego oblecha.

   A ty mówisz, że coś tu trzeba udowadniać XD.

   Mogę tutaj zaspamować twoje poglądy, tylko po co.

   Też się zastanawiam, po co przytaczasz moje wypowiedzi.

   Choć z tym z "Adrianem" śmiechłem, bo wyraźnie widać, że masz zaburzony kompas moralny. Stawiasz prześmiewcze określenie służalczego polityka (osoby publicznej) na równi z nazywaniem ofiary wielokrotnego gwałtu przez pedofila k*rwą.

   Nawet słowem nie odezwałeś się w temacie o podrywaniu 14-latki przez posła

   @Sarmataa: Wykopałem tamto znalezisko, słabo weryfikujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°). A tu siłą rzeczy przyciągnęło mnie to, jak oryginalnie próbujesz bronić starego obleśnego capa.

   Pozwolę sobie ignorować off top z twojej strony, bo i sam doszedłeś do wniosku, że jest niepotrzebny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tamerlan: Rozumiesz że to ma znaczenie dla rozpoznania o kim mówi. Panienki za jeden numerek będą się sądzić o milionowe odszkodowanie. To jest cały sens tej wypowiedzi. Ale ja ci nie przetłumaczę co oznacza jeden sztos, bo nie opierasz się na prawdziwe, a to będzie analizowane co do słowa.

   Dostać milion złotych za molestowanie, że tam ktoś kiedyś wsadził rękę pod spódniczkę, no któż by nie chciał. Wiele pań za mniejsze pieniądze spódniczki podciąga.

   I gdzie tu jest mowa o tej dziewczynie? To jest dalej tylko stwierdzenie, a zarazem idealny przykład jak się wyciąga rzeczy z kontekstu i szuka sensacji. Powtarzam sprawa dotyczy wyroku sądu i odszkodowania od kościoła, a nie tej dziewczyny. Mnie też to bulwersuje, że kościół ma płacić, a nie osoby odpowiedzialne za tę sprawę.

   Ten prawnik jeszcze nic nie zgłosił, bo wie, że raczej nic nie ugra. Nawet gdyby miał na myśli tę dziewczynę to jest to zbyt ogólnie powiedziane i to w liczbie mnogiej, w czasie przyszłym i teraźniejszym. Dlatego raczej nie będzie procesu i sprawa zostanie zapomniana.

   Wspomniałeś o poglądach, a te można wysnuć z wypowiedzi. Już zauważyłem, że nie lubisz PiS-u, ale uważałbym na słowa. Szczególnie jeśli dotyczą prezydenta. Takie mamy prawo, które blokuje wolność słowa. Nie stawiam na równi, ukazuję tylko jak odnosisz się do głowy państwa. To nie jest prezydent z mojej opcji politycznej, ale go i tak szanuję. Nie wiem czy jest ofiarą tak jak wspomniałem wcześniej. Ta sprawa jest złożona i dziwna jak dobrze wiesz. Bym musiał poznać tę kobietę i innych świadków, żeby wyrobić sobie zdanie.

   Ha ha ha specjalnie się wróciłeś, żeby wykopać znalezisko. Nie spodziewałem się, że Wykop i kilka pikseli może tak wiele znaczyć. To też zweryfikowałem szukając cię w zakopanych i wykopanych. Muszę przyznać, że zdziwiłem się, że tego nie zakopałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sarmataa: Tak jak myślałem, zaczyna się gimnastyka umysłowa pt. "nie to molestowanie", "nie wskazał konkretnie z imienia i nazwiska", "wyrwane z kontekstu" itd.

   Przypomnę ci, że o roszczeniu będzie orzekać sędzia, który ma więcej niż 12 lat i o IQ wyższym niż 70, który będzie świadomy każdego detalu tej obrzydliwej wypowiedzi. Tu nie będzie dogłębnych analiz, opinii biegłych czy jakiegoś łapania za słówko, bo michałkiewicz mówił o konkretnej sprawie, w kontekście i sąd to wszystko weźmie pod uwagę. Jedyne czego nie uwzględni, to żałosne tłumaczenia w stylu "nie wskazałem konkretnie, nie myślałem o tej".

   e: no i ja cie błagam XD : sprawa dotyczy wyroku sądu i odszkodowania od kościoła, a nie tej dziewczyny.

   Przecież ona tam była powódką XDD

   Ten prawnik jeszcze nic nie zgłosił,

   @Sarmataa: Bo nie prawnik występuje z roszczeniem a strona postępowania. Masz bardzo nikłe pojęcie o prawie, a lubisz się o nim wypowiadać.

   Nie wiem czy jest ofiarą tak jak wspomniałem wcześniej. Ta sprawa jest złożona i dziwna jak dobrze wiesz.

   @Sarmataa: Wszyscy wiemy, bo mamy prawomocny wyrok sądu na gwałciciela pedofila, który przyznał się do winy i któremu tę winę wykazano. Ale spoko, jesteś najwyższą instancją ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Tamerlan: Jest wręcz odwrotnie. To ty tutaj cały czas się gimnastykujesz jak przytoczyć fragment odnośnie tej dziewczyny. Ale to nie są powyższe fragmenty. Już prędzej ten o patologicznej rodzinie - jest tam taki fragment. Ale rzeczywiście ona pochodziła z patologicznej rodziny, co sama przyznała i kto wie czy rodzina nie była w to zamieszana. Teraz powstaje nowa kwestia czy należy jej wierzyć, że rodzina była patologiczna. Tu znów musisz poznać jej rodzinę. Jej matka posądziła ją o kłamstwo i uderzyła. To jest tak abstrakcyjny przypadek, że głowa mała. Jedno jest pewne, że współżyli. Jakbyś uważnie czytał to napisałem, że był winny seksu z nieletnią. To nie ulega wątpliwości.

   Kontekstem jest przyznanie milionowego odszkodowania i konsekwencje takiej decyzji. To jak ta głośna sprawa z klubem piłkarskim, który ma zapłacić 100 tysięcy policjantowi, bo pobili go kibice. To nie klub, a kibice powinni zapłacić te pieniądze, a jak nie mają pieniędzy to do przymusowej pracy.

   To ty masz nikłe pojęcie o prawie, a robisz z siebie intelektualistę. Gdzie cytuję i pogrubiam:

   Strona postępowania (w procesie sądowym: strona procesowa) – w prawie podmiot, który ma interes prawny w wydaniu korzystnego dla siebie rozstrzygnięcia będącego przedmiotem określonego postępowania sądowego (zwłaszcza cywilnego, karnego, administracyjnego i administracyjnosądowego), a występuje sam w swoim imieniu bądź w którego imieniu i na jego rzecz działa inny podmiot (pełnomocnik procesowy, np. adwokat).

   Prawnik może w jej imieniu wystąpić z takim roszczeniem, a tego nie robi, bo raczej przegrają. Wtedy Michalkiewicz mógłby procesować się o zniesławienie i kto wie czy nawet teraz tego nie zrobi.

  •  

   pokaż komentarz

   Prawnik może w jej imieniu wystąpić z takim roszczeniem, a tego nie robi, bo raczej przegrają.

   @Sarmataa: XDDD

   1. Może tylko jeśli udzielono mu do tego pełnomocnictwa.
   2. To strona udzielając pełnomocnictwa decyduje, a nie "prawnik" czyt. pełnomocnik procesowy.
   3. Pełnomocnicy często wiedzą, że strona przegra a i tak wytaczają w jej imieniu powództwa, wnoszą odwołania i zażalenia. Bo: mają w tym zysk, a strona często nalega nawet, gdy pełnomocnik wyłuszczy mu szanse powodzenia.

   Ale rzeczywiście ona pochodziła z patologicznej rodziny, co sama przyznała i kto wie czy rodzina nie była w to zamieszana.

   @Sarmataa: Klasyka prawactwa: obwinianie ofiary. Zaraz się dowiem, że niewinny ksiądz został uwiedziony przez rodzinę ofiary i podstępną nastolatkę XD

   Zmartwię cię, ale sąd karny orzekł o winie gwałciciela pedofila na podstawie zebranych dowodów. Dlatego beblanie o poznawaniu rodziny, negowanie gwałtu uznam za niebyłe, bo po prostu stanowią o twoim oderwaniu od faktów i niczym więcej.

 •  

  pokaż komentarz

  Aby zrozumieć sens wypowiedzi Pana Stanisława należałoby obejrzeć cały jego komentarz polityczny na YouTube. Słowa wyrwane z kontekstu mają już inny sens. A w ogóle zgadzam się z opinią że ten wyrok sądu jest zły. Powinien płacić sprawca a nie organizacja w której pracuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dawid2689: wyrok jest zły, bo za mało zasądzono odszkodowania. A niech płaci organizacja - zwłaszcza, że ksiądz jest jej przedstawicielem, a nie pracownikiem.

  •  

   pokaż komentarz

   Powinien płacić sprawca a nie organizacja w której pracuje.

   @Dawid2689: Jeśli szefowie organizacji w której pracował mieli wiedzę o jego przestępstwach i tę wiedzę ukrywali zamiast donieść policji to jako organizacja też ponoszą karę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dawid2689: Już pierwszy obrońca "Pana" Stanisława. Jaka stacja tacy słuchacze/widzowie

  •  

   pokaż komentarz

   @Dawid2689: dla ciebie wsadzenie ręki w spódnice to adekwatne określenie na kilkukrotne zgwałcenie i porwanie nieletniej ?

  •  

   pokaż komentarz

   wyrok jest zły, bo za mało zasądzono odszkodowania. A niech płaci organizacja - zwłaszcza, że ksiądz jest jej przedstawicielem, a nie pracownikiem.

   @lovelypl: A czym się różni przedstawiciel od pracownika?

   Jeśli szefowie organizacji w której pracował mieli wiedzę o jego przestępstwach i tę wiedzę ukrywali zamiast donieść policji to jako organizacja też ponoszą karę.

   @wyindywidualizowanyentuzjasta: Tylko z tego co kojarzę to ofaiar była przetrzymywana w prywatnym mieszkaniu księdza a więc jego przełożeni mogli nie wiedzieć o całym zajściu do czasu zgłoszenia jej do wymiaru sprawiedliwości.

  •  

   pokaż komentarz

   A w ogóle zgadzam się z opinią że ten wyrok sądu jest zły. Powinien płacić sprawca a nie organizacja w której pracuje.

   @Dawid2689: Chyba że można wykazać, że organizacja poprzez przenoszenie sprawcy z miejsca na miejsce zapewnia sprawcy bezkarność i naraża przez to kolejne dzieci. Praktycznie to jest pomocnictwo w przestępstwie. Nie dość że należy im się odpowiedzialność cywilna w postaci odszkodowania to powinni odpowiadać karnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dawid2689: Nie wiem jaki niby musiałby być ten kontekst, żeby to zmieniało znaczenie jego słów.

  •  

   pokaż komentarz

   jego przełożeni mogli nie wiedzieć o całym zajściu do czasu zgłoszenia jej do wymiaru sprawiedliwości.

   @Zydomasoneria: Nie znam szczegółów sprawy więc nie będę się spierać ale zakładam, że skoro sąd takie odszkodowanie zarządził to musiał mieć mocne dowody że przełożeni księdza wiedzieli o molestowaniu. Gdyby nie było dowodów to byle prawnik zaorałby te żądania miliona złotych na pierwszym posiedzeniu.

  •  

   pokaż komentarz

   to musiał mieć mocne dowody że przełożeni księdza wiedzieli o molestowaniu.

   @wyindywidualizowanyentuzjasta: wiedzieli - dopiero jak w mediach rozpętała się burza to wywalili go z zakonu. Do czasu gdy sprawa nie trafiła do mediów to kroki jakie wobec niego podjęli były bardzo surowe i były dokładnie takie:
   wspieranie zakonnika przez całą sprawę, obietnica, że go nie wywalą, opłacali jego adwokata no i oczywiście standardowo przenieśli go do innej parafii

  •  

   pokaż komentarz

   wiedzieli - dopiero jak w mediach rozpętała się burza to wywalili go z zakonu.

   @stjimmy: Nie wiedzieli w trakcie zajść. To, że przyjęli go po wyjściu z więzienia do inna para kaloszy ale nie powinno to mieć żadnego wpływu na stan psychiczny ofiary. A teraz zapytam się czy czytałeś uzasadnienie wyroku? Tam nic nie było o tym co napisałeś.

   Duży Format" pisał że sędzia powoływała się na publikację toruńskiego prawnika prof. Mirosława Nesterowicza. Uważa on, że "przyjęcie odpowiedzialności Kościoła za molestowanie małoletnich przez księży wynika przede wszystkim z faktu, że sprawcy rzeczonych działań wykorzystywali swoją pozycję duchownych osób publicznych, mając wielki autorytet u małoletnich, jako przedstawiciele Pana Boga na ziemi". Zdaniem prof. Nesterowicza, gdyby sprawcy nie byli księżmi, to do molestowania by nie doszło, bo małoletni nie mieliby okazji do spotkań z nimi. (http://www.tvn24.pl)

   Na tej podstawie szkoła by musiała płacić za nauczyciela pedofila, szpital za lekarza pedofila a nawet Ty gdybyś zatrudnił pedofila i go wysłał na delegacje mógłbyś się liczyć z koniecznością wypłacenia komuś odszkodowania.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiedzieli w trakcie zajść.

   @Zydomasoneria: wybacz ale nie ufam tej organizacji i jej przedstawicielom, kiedy sam jej rzecznik wypowiada się na jej temat by po chwili mówić "nie znam szczegółów sądowych tej sprawy" https://kosciol.wiara.pl/doc/3659498.Rzecznik-chrystusowcow-o-sprawie-ks-Romana-B

  •  

   pokaż komentarz

   @wyindywidualizowanyentuzjasta A skąd wiesz że mieli wiedzę. Jeśli mieliby taką wiedzę i nie zgłosili by przestępstwa to też zostali by posądzeni minimum o zaniechanie. Idąc twoim tokiem myślenia to jeśli pracownik załóżmy korporacji w której pracuje 200 osób popełni przestępstwo to karę powinien ponieść też pracodawca? Czytam takie głupie komentarze i nie mogę uwierzyć, że taka głupota tu panuje. Karę powinien zapłacić ksiądz ze swoich własnych pieniędzy i tyle. A jeśli chcesz podjąć jakąkolwiek merytoryczną dyskusję ze mną to najpierw polecam obejrzeć komentarz polityczny w którym to te słowa pana redaktora padły.

  •  

   pokaż komentarz

   @lovelypl: a jak kurier z paczką zgwałci kogoś, to kto będzie płacić? Kurier czy jakiś dhl?

  •  

   pokaż komentarz

   @_komentator_: ale rozróżniasz to, że kurier ma umowę o pracę a DHL , a ksiądz z Kurią/Watykanem - nie?
   Kościół jako instytucja jak mu pasuje to występuje jako wspólnota, ale jak mu nie pasuje, to nagle nie przyznaje się do swojego przedstawiciela czy jakby go nie nazwać.
   Kościół to nie jest firma zatrudniająca duchownych, sami mówią, że to wspólnota duchowa - więc niech jako wspólnota odpowiadają wspólnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Powinien płacić sprawca a nie organizacja w której pracuje.

   @Dawid2689: Tak i nie. Oczywiście sprawca powinien zapłacić ale jeśli organizacja go kryje i przenosi do innej parafii to jak dla mnie jest współwinna i również powinna zapłacić.

   a jak kurier z paczką zgwałci kogoś, to kto będzie płacić? Kurier czy jakiś dhl?

   @_komentator_: to zależy jakie działanie podejmie DHL po gwałcie.

  •  

   pokaż komentarz

   Idąc twoim tokiem myślenia to jeśli pracownik załóżmy korporacji w której pracuje 200 osób popełni przestępstwo to karę powinien ponieść też pracodawca?

   @Dawid2689: Jeżeli pracownik korporacji zgwałci w swoim biurze kobietę, a szefostwo wiedząc o gwałcie przeniesie go do innego oddziału firmy w innym mieście i będzie próbować tuszować sprawę zamiast poinformować policję to pracodawca też powinien ponieść karę ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @lovelypl: inaczej. Jak piłkarz zgwalci, to płaci klub czy piłkarz?

  •  

   pokaż komentarz

   to zależy jakie działanie podejmie DHL po gwałcie.

   @Eetam: niby dlaczego? Ważne jest kto co robi, bo odpowiada za swoje czyny. Dhl moze nie robić nic, a może mu dać premię, nie ma to związku z jego odpowiedzialnoscia karna czy cywilną

  •  

   pokaż komentarz

   a może mu dać premię

   @_komentator_: "o dobrze, że zgwałciłeś swojego klienta, masz premię, rób tak dalej".

  •  

   pokaż komentarz

   @Dawid2689: może gdyby było więcej takich wyroków, pedofili w spódnicach nie przenoszono by bez większych konsekwencji na inną parafie. Kościołowi i innym organizacjom religijnym zależałoby by problem pedofilii nie występował "w ich szeregach". Ksiądz przeniesiony na inną parafie będzie molestować ponownie - a powinno się to skończyć. Tylko w Polsce na jednego księdza - pedofila, przypada jedna ofiarą. Jak myślisz, bo taki mamy klimat, czy widać tu błąd w statystyce?

 •  

  pokaż komentarz

  To się Bełkotkiewicz zdziwi, że w internecie nie jest się bezkarnym, a za swoje słowa można ponieść konsekwencje prawne, niech to będzie przestroga dla podobnych jemu którzy plują jadem na lewo i prawo.
  W ramach kary powinni mu dowalić jakieś prace społeczne w hospicjum dla obłożone chorych, nauczyłby się szacunku do ludzi.

1 2 3 4 5 6 7 ... 27 28 następna