•  

  pokaż komentarz

  Nie była córką sędziego ani sędzi...

  •  

   pokaż komentarz

   @fryferykkompot: dokładnei o tym zawsze pisze -krystek 3 lata za gwałt na 16 -k???a mać!

  •  

   pokaż komentarz

   3 lata za gwałt na 16 -k??@a mać!
   @fryferykkompot: @Fugi88888: Nie łapcie klicbajtów. tu jest grube przestępstwo i może w PL dostać spokojnie 15 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @fryferykkompot: @Fugi88888 @Kryminalni24info

   Jak tak się zastanawiam. Czy z nasza edukacją jest tak źle czy też jest już tu tyle trolii rzadowych. Po pierwsze jest to doniesienie gazety której bym nawet w ubikacji nie użył. Po drugie o wysokości kary decydują przepisy prawa (Kodeks Karny - patrz mendy z sejmu i ministerstwo pana 0) i prokuratura (znowu pan 0). Po trzecie. Z artykułu nie wynika by odbyła się jakakolwiek sprawa. Nie ma też nic o wyroku, odwołaniu czy kasacji, więc mieszanie do tego sędziego jest zwykłą głupota, niewiedzą lub świadomym działaniem trolii żeby doj#$%ć sędziom. Jest to tak grubo szyte że się można o szew potknąć czytając komentarze.

  •  

   pokaż komentarz

   @EliG: O wysokości kary decyduję sąd. Przestań manipulować.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZostaneMistrzem: I tyle dostanie, ale najpierw sprawa musi oblecieć wszystkie sądy, apelacje itd. by kilku prokuratorów, adwokatów, sędziów zarobiło na niej. Tak to jest gdy qrwy z szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości nie odpowiadają za swoje decyzje karnie i finansowo.

  •  

   pokaż komentarz

   O wysokości kary decyduję sąd. Przestań manipulować.

   @sssXXXsss: Umiesz czytać ? Czy był wyrok sądowy? Faktyczny papier toaletowy napisał info z dupy i wszyscy łykają jak młode pelikany. O wysokości kar decydują widełki ustawowe od - do oraz kwalifikacja czynu przez prokuraturę przy kierowaniu do sądu aktu oskarżenia. Sąd orzeka czy popełniono przestępstwo i orzeka karę według widełek ustalonych ustawą oraz od społecznej szkodliwości czynu. Ale do cholery tu nie było procesu więc o czym mowa? Przecież sąd nie tknął tego nawet palcem. Polska prokuratura działa zazwyczaj niespiesznie i w tak prostym przestępstwie skierowanie aktu oskarżenia do sądu powinno być w ciągu 2-3 miesięcy max. Mają żywą ofiarę, maję przestępcę, mają miejsce, mają nawet przyznanie się do winy. Nad czym to debatować. Co mnie do k@%$y nędzy obchodzi że jest narkomanem? To ma być okoliczność łagodząca? Ten śmieć powinien mieć już załatwiona pierwszą instancję.

   W tym parlamencie potrafią ustawę o Sądzie Najwyższym załatwić w jedną noc, ale kompleksowa nowelizacja kodeksu karnego już przerasta ich możliwości po trzech latach władzy. Ten system wymaga reformy i przyspieszenia postępowań, a nie programu koryto+ dla pokornych i spolegliwych.

  •  

   pokaż komentarz

   @EliG: Czyli o wysokości kary decyduje...sąd.

   A to Twoje słowa:

   Po drugie o wysokości kary decydują przepisy prawa (Kodeks Karny - patrz mendy z sejmu i ministerstwo pana 0) i prokuratura (znowu pan 0).

  •  

   pokaż komentarz

   najpierw sprawa musi oblecieć wszystkie sądy, apelacje itd. by kilku prokuratorów, adwokatów, sędziów zarobiło na niej.

   @Zdziardelek: Wysokość wynagrodzenia sędziów i prokuratorów nie jest zależna od ilości rozpoznanych spraw.

  •  

   pokaż komentarz

   Wysokość wynagrodzenia sędziów i prokuratorów nie jest zależna od ilości rozpoznanych spraw.

   @Minsc_and_Boo: Oczywiście,że nie, ale tajemnicą poliszynela jest, że w Polsce adwokatom nie płacisz za jego wiedzę, tylko za układy i znajomości z w/w. Cały szeroko rozumiany wymiar sprawiedliwości funkcjonuje dzięki wyłudzaniu pieniądze od poszkodowanych, przestępców i skarbu państwa. Śledztwa trwają latami, dziesiątki posiedzeń w sądach, w uj świadków, wniosków, ekspertyz, biegłych etc. Później okazuje się, że czegoś nie dopilnowali, apelacja przyjęta, akta cofnięte do uzupełnienia i doimy od nowa na sprawach, które powinny być załatwiane na jednym posiedzeniu.
   Ps.
   W przeciwieństwie do tzw. gawiedzi, ja mam od uja w/w w bliższej i dalszej rodzinie i z przykrością stwierdzam, że większej patologi w Polsce nie ma. Ich motto życiowe, to albo jesteś frajerem, albo doisz frajera. Niestety jedyne co mogę zrobić to ich unikać, choć są sytuację, że muszę być na rodzinnych imprezach, wtedy zawsze jest dym, bo nie jestem wstanie wytrzymać jak się przechwalają i jacy są dumni z tego co robią i z czego żyją. Zaznaczam, że wszystko jest zgodne z qrewskim prawem i idiotycznymi przepisami.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie była córką sędziego ani sędzi...

   @fryferykkompot: Sprawca to policjant że taki niski wyrok?

  •  

   pokaż komentarz

   @fryferykkompot: tyle to mona dostać za nieumyślne potrącenie pieszego na pasach i to bez poważniejszych obrażeń. Wystarczy wydrukować kilka banknotów 20 zł i lecisz na 25 lat :D

 •  

  pokaż komentarz

  Chyba ktoś w tym artykule manipuluje i to ostro. Za taki gwałt to grozi do 15 lat... od 3 lat do 15. Więc raczej będzie koło 10. No, ale i tak co się w Polskich sądach odp!#$%!$a to przechodzi ludzkie pojęcie.

  W Elblągu w sprawie o gwałt ofiara przestępstwa dostała karę za to, że nie chciała po raz kolejny zeznawać i patrzeć na swoich gwałcicieli. Sąd ukarał ja za to, że nie jest w stanie tego wytrzymać
  https://www.newsweek.pl/polska/polityka/kary-za-gwalt-ulegna-zaostrzeniu-co-proponuje-ziobro/87r7npl

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123:

   Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku sprawy, do której odnosił się Michalkiewicz w felietonie (za który został zjedzony na wypoku).

   Jeżeli dobrze pamiętam tam, typek za dużo cięższe zarzuty dostał 1,5 roku.
   Zatem albo faktycznie z sądami jest coś nie tak, albo media grzeją sensację.

  •  

   pokaż komentarz

   albo faktycznie z sądami jest coś nie tak

   @lonegamedev: uwierz mi na słowo, że sądy szczególnie rejonowe, to obecnie w większości (tak mi się wydaje) patologia i paśnik różnych sp$??@@#in umysłowych. Można mówić o cudzie, kiedy trafisz na sędziego, który merytorycznie i logicznie podejdzie do sprawy. Być może jest to też wina tego, że dziennie ma na wokandzie po naście różnych spraw. I od tego zamieszania, zwyczajnie mylą im się fakty w danej sprawie, itp. Ale wg mnie przyczyną tego stanu rzeczy, jest sam system, gdzie sędziami zostaje się po szkole. Bez prawie żadnego życiowego doświadczenia, a tym bardziej, bez praktyki w zawodzie prawnika. Taki młody/a sędzia, po paru latach nabiera przeświadczenia o swojej 'boskości i nieomylności'. I stan ten z biegiem lat postępuje. Teraz gdy powstała ta Izba Dyscyplinarna, to może trochę spuszcza z tonu. I zaczną przykładać się do tej jakże trudnej pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: bzdury piszesz. Tzn. faktycznie w rejonach czasem zdarza się różnie.
   Ale nie jest to na pewno żaden paśnik żadnych sp##!???in. I trafienie na normalnego sędziego jest regułą, a nie cudem.

 •  

  pokaż komentarz

  Popier#oliło (się) autorowi artykułu, za zgwałcenie małoletniego poniżej 15 roku życia grozi od 3 lat pozbawienia wolności (do 15), a nie 3 lata, co wynika z art. 197 par. 3 kk. Proszę nie bić niepotrzebnie piany.

 •  

  pokaż komentarz

  "Dziewczynkę" XD 15 lat to chyba już nastolatka,czyli po prostu dziewczyna.

 •  

  pokaż komentarz

  Teraz stanie przed sądem, a za to co zrobił nastolatce może trafić za kraty na trzy lata.
  O ile mnie pamięć nie myli za przestępstwo które popełnił wymiar kary (bez recydywy) wynosi od 3 do 12 lat więzienia...
  art 197 § 3 pkt 2) kodeksu karnego