•  

  pokaż komentarz

  Minister kultury przyznał też, że filmu nie widział, ale przeczytał streszczenie jego scenariusza.

  Minister kultury wypowiada się jednoznacznie negatywnym tonem o produkcji ze świata kultury, przyznając że nie spełnił absolutnej podstawy koniecznej do wysuwania jakiejkolwiek opinii tylko zapoznał się ze streszczeniem co, tak jakby, jest kilkukrotnie równie "kulturalne" co gimnazjalista czytający opracowania Grega. Napiszmy to jeszcze raz - gość który ma być reprezentantem polskiej kultury wydaje opinie bez zapoznania się z dziełem a tylko z jego streszczeniem. Gość, który jest ministrem kultury. k$#@a.

  •  

   pokaż komentarz

   @sublingual: no a miłośnik polowań jest ministrem środowiska... a komunistyczny prokurator jest weryfikatorem sędziów... a człowiek który rozwalił wywiad, uwalił kontrakt na śmigłowce bojowe i rozbroił armię powołując w to miejsc sturmabtailung był ministrem obrony

  •  

   pokaż komentarz

   @sublingual: co się Dziwisz jak ludzie teraz prace magisterskie bronią, bez przeczytania jakiejkolwiek książki w życiu.

  •  

   pokaż komentarz

   @sublingual: Ty wiesz czym jest scenariusz?

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: Nie scenariusz tylko "streszczenie scenariusza" to raz, a dwa porównywanie gołych linii dialogowych do całego narzędzia wywierania wpływu na widza jakim jest kinematografia XD

  •  

   pokaż komentarz

   @sublingual:

   a dwa porównywanie gołych linii dialogowych do całego narzędzia wywierania wpływu na widza jakim jest kinematografia XD....
   Czyli jak ktoś odrzuca scenariusz bo jest np. kiepski to oznacza że jest idiotą bo musiałby to zobaczyć na taśmie żeby się wypowiadać?

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: Ale wiesz że my nie rozmawiamy o planie produkcji filmu Kler tylko o skończonym produkcie którego treść będzie oddziaływać na ludzi i jej się tyczy dyskurs, a nie streszczenia scenariusza? Jeżeli Gliński jako człowiek kultury pragnie otwierać gębę w tej sprawie, to powinien to zrobić po obcowaniu ze skończonym dziełem a nie "streszczeniu scenariusza" co przy okazji jak się możemy cynicznie domyślać, pewnie znaczy tyle że przeczytał zajawkę na filmwebie XD Chyba też nie czaisz różnicy miedzy producentem filmowym poświęcającym swoje pieniądze na zaufanie swojemu własnemu zmysłowi czy film wypali w procesie jego PREPRODUKCJI a osobą która mając "autorytet" (z nadania, nie działalności) w publicznych mediach definitywnie skreśla CAŁOŚĆ produkcji, ignorancko mówiąc że nawet się do niej nie zbliżyła?

  •  

   pokaż komentarz

   @sublingual: Nie wiem jakie to "streszczenie" ale po przeczytaniu scenariusza jak najbardziej można ocenić o czym jest film i czy będzie dobry. Scenariusz to szkielet i cała treść. Cała reszta to tylko dodatki. Jak jest gówniany to cudu nie zrobisz i film nie będzie dobry.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: Bzdura. Pokaż mi scenariusz w którym są szczegółowo opisane szczegóły rozstawienia rzeczy na scenie, długości jej trwania, użytych efektów dźwiękowych, zastosowanego montażu, prowadzenia jej narracji gdy nie ma żadnego dialogu przez 5 lub 10 minut. Te wszystkie narzędzia którymi się raczy ruchomy obraz żeby wywrzeć wpływ na widzu. To na etapie pre-produkcji potrafią analizować profesjonaliści i scenopisarze zajmujący się tym poletkiem w przemyśle filmowym, a Glińskiego referencje w tym temacie oscylują między zerem a jednym miejscem po przecinku.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: wodze swiatly czlowiek po filmowce albo chocaz koneser kina od podszewki sie znalazl. Wie wszystko o tym jak robi sie filmy i jak scenariusz determinuje calosc dziela.
   Tak na powaznie to nie trzeba byc specem a wystarczy przeczytac kilka artykulow odnosnie filmow ktore mialy dobry scenarsciusz a byly beznadziejne czy o scenariuszowych gniotach ktore staly sie kultowe przez gre aktorska, operacje kamery itd. Ale do tego to trzeba wyjac glowe z dupy.

   Twoj tok myslenia i tok myslenia glinskiego wyglada jak ponizej:

   https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_QQvKFL3v41iEOd3lP16Guzp6PiIwUVUD.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @sublingual:
   Większość z tego co opisałeś właśnie znajduje się w scenariuszu
   http://www.lynchnet.com/tp/tp01.html
   I Te wszystkie efekty zamaskują beznadziejny scenariusz robiąc z filmu dobry - xD. Daj przykład takiego filmu bo ja takiego nie znam.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: Beka że dajesz TP jako przykład który miałem w głowie jako przykład skąpego scenariusza XD jeszcze dużo musisz zobaczyć to raz a dwa zapominasz o podstawowej i najważniejszej jednostce w filmie - AKTOR który potrafi położyć nawet najlepszy scenariusz i vice versa

  •  

   pokaż komentarz

   @za-co: No daj jeden przykład specjalisto. Producenci to debile bo odrzucają pomysły na film po scenariuszu. Jakby posłuchały wykopków to by mogli tyyyyyyle zarobić.

  •  

   pokaż komentarz

   @sublingual: Jak merytorycznie. Dostałeś odpowiedź i w odpowiedzi - nie znasz się, musisz się jeszcze wiele nauczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: Jak juz odnosisz się do Lyncha i Twin Peaks to co powiesz na to że zdecydowana większość aktorów 3 sezonu nie widziała ani kartki scenariusza do momentu aż przyszła na plan?

  •  

   pokaż komentarz

   @sublingual: I jakie to ma znaczenie w kontekście naszej dyskusji? Ci aktorzy mieli ocenić czy wyłożyć kasę na film czy jak?

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: Stary merytorycznie to już ci odpisałem w poprzednich 4 postach, każdy dwa razy dłuższy od twojego.

  •  

   pokaż komentarz

   @sublingual: Nic tam merytorycznego nie ma tylko - Ja mam rację a Ty się nie znasz. Ale skoro tak chcesz to tak to zostawmy.

  •  

   pokaż komentarz

   @sublingual: Minister kultury z kulturą ma tyle wspólnego, że jej nie ma...

  •  

   pokaż komentarz

   @sublingual: Aha już poza głównym tematem. Ten film może oglądałeś
   https://www.filmweb.pl/film/Neon+Demon-2016-677753
   Film genialny wręcz wizualnie. Po prostu uczta dla oczu. Muzyka również jest mocnym punktem. Niestety scenariusz słaby. Film został bardzo źle przyjęty przez krytyków i okazał się spektakularną klapą finansową.
   Poczytaj recenzję - nawet te negatywne wspominają o uczcie wizualnej.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: Teraz przeczytaj scenariusz do El Topo i Odysei Kosmicznej i wyobraź sobie że nigdy w życiu nie widziałeś tych filmów i co możesz wynieść z samych dialogów.
   Ale już zakończmy. Bo przywoływanie Kubricka przy rozmowie o "Klerze" to trochę świętokradztwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: Teraz przeczytaj scenariusz do El Topo i Odysei Kosmicznej i wyobraź sobie że nigdy w życiu nie widziałeś tych filmów i co możesz wynieść z samych dialogów.
   Ale już zakończmy. Bo przywoływanie Kubricka przy rozmowie o "Klerze" to trochę świętokradztwo.

   film został bardzo źle przyjęty przez krytyków i okazał się spektakularną klapą finansową
   Są dziesiątki jak nie setki filmów w historii kinematografii które stały się dziełami kultowymi chociaż na początku nie przypasowały one jakiemuś pismakowi. Po tylu latach uznawanie autorytetu box office'u jest kompletnie niepotrzebne.

  •  

   pokaż komentarz

   @sublingual: Ale wiesz że scenariusz opisuje wszystko o się dzieje na ekranie a nie tylko dialogi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Miłego wieczoru.

   Są dziesiątki jak nie setki filmów w historii kinematografii które stały się dziełami kultowymi chociaż na początku nie przypasowały one jakiemuś pismakowi. Po tylu latach uznawanie autorytetu box office'u jest kompletnie niepotrzebne....
   Nie jednemu pismakowi a całej rzeszy. Akurat ten film co wymieniłem.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: pustym tekstem, który nic nie mówi o filmie, a daje jedynie zarys? to tak jakbyś czytał spis rozdziałów i oceniał książkę

  •  

   pokaż komentarz

   @hiperchimera: xD Przeczytaj jakiś scenariusz - serio.

  •  
   dar_piesni

   +1

   pokaż komentarz

   @ediz4: specu mieszasz scenariusz ze scenopisem, pozdro z fartem

  •  

   pokaż komentarz

   @dar_piesni:

   Scenariusz filmowy – z narracją w czasie teraźniejszym – zawiera dialogi, opis akcji, postaci, miejsc i czasu. Struktura jego podporządkowana jest sformalizowanym konwencjom, czyli tzw. formatowi scenariusza. Scenariusz telewizyjny, szczególnie w wypadku serialu, zawiera równieższkic fabuły, charakterystykę postaci, oraz uwagi odautorskie....

   Na podstawie scenariusza filmowego opracowywany jest scenopis – techniczny plan realizacji filmu.

  •  
   dar_piesni

   0

   pokaż komentarz

   Pokaż mi scenariusz w którym są szczegółowo opisane szczegóły rozstawienia rzeczy na scenie, długości jej trwania, użytych efektów dźwiękowych, zastosowanego montażu, prowadzenia jej narracji gdy nie ma żadnego dialogu przez 5 lub 10 minut.

   @ediz4: takie zadano ci pytanie wyżej. cieszę się, że sam przyznałeś, że:

   Na podstawie scenariusza filmowego opracowywany jest scenopis – techniczny plan realizacji filmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @dar_piesni: Przecież masz jak byk

   Większość z tego co opisałeś właśnie znajduje się w scenariuszu....
   Scenopis się opracowuje na podstawie scenariusza. Sam scenariusz zawiera dialogi, opis akcji, postaci, miejsc i czasu więc nie jest zapisem samych dialogów co rozmówca wyżej chciał wmówić a rysuje cały świat wokół.

  •  
   dar_piesni

   -1

   pokaż komentarz

   @ediz4: no nie jest, ale scenariusz powinien być opisem ogólnym, napisanym prosto i zwięźle, a @sublingual od początku zaznacza że chodzi mu o opisy szczegółowe

  •  

   pokaż komentarz

   @dar_piesni: Nie. Kolega twierdzi że nie powinno się oceniać filmu na podstawie lektury scenariusza. A to robi każdy producent odrzucając ileś tam scenariuszy w tygodniu. Ja uważam że jak najbardziej można ocenić film czytając jego scenariusz. Scenariusz to kręgosłup filmu - jak będzie słaby to nic filmu nie uratuje. Dałem nawet wyżej przykład takiego filmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @dar_piesni: A jeśli Ci chodzi o szczegóły. Poniżej fragment z jednego scenariusza. Opis jednej ze scen.

   Bardzo wczesny ranek. Ciemno. Zima. Samotna droga przez pola. Na horyzoncie góry w porannej zorzy. Mróz. Prószy >śnieg. Czasami przejeżdża drogą samochód - bardzo wolno i ostrożnie. Jest bardzo ślisko. [napisy czołowe filmu]
   Przy drodze stoi postać. Tupie, macha rękami, rozgrzewa się. Czeka na coś.
   To BANAN — ma jakieś dwadzieścia lat — ubrany jest ciepło, modnie, ale niedrogo. Na uszach słuchawki od >walkmana. BANAN ślizga się na drodze z braku lepszego zajęcia — jest bardzo ślisko.
   W kadr powoli wjeżdża furmanka — koń ciągnie wolno, noga za nogą, z nozdrzy buchają chmury pary. Na furmance >siedzi skulona postać z batem. Furmanka przejeżdża przez kadr i znika za jego lewą krawędzią.
   Po chwili z lewej strony wjeżdża stary, rozklekotany volkswagen golf. Zatrzymuje się przy BANANIE. Za kierownicą >siedzi DYMECKI — facet blisko czterdziestoletni — typ prowincjonalnego biznesmena, który ledwo wychodzi na swoje, >a minę ma taką jakby obracał milionami....

   Za mało aby ocenić?

  •  
   dar_piesni

   -1

   pokaż komentarz

   @ediz4: oczywiście, że za mało

   Przy drodze stoi postać. Tupie, macha rękami, rozgrzewa się. Czeka na coś.

   czy scenariusz tutaj opisuje, jak wykadrowana jest postać? czy przejście od samotnej drogi z górami w horyzoncie do samotnej postaci zostanie pokazane cięciem czy najazdem kamery?

   ubrany jest ciepło, modnie, ale niedrogo

   czy scenariusz tutaj opisuje, czy postać ubrana jest w kurtkę, płaszcz, kożuch? czy głowę przed zimnem chroni czapką, kapturem czy wcale? i jakiego koloru są poszczególne elementy jego garderoby?

  •  

   pokaż komentarz

   czy scenariusz tutaj opisuje, jak wykadrowana jest postać? czy przejście od samotnej drogi z górami w horyzoncie do samotnej postaci zostanie pokazane cięciem czy najazdem kamery?

   @dar_piesni: Czy to zmieni o 180 stopień odbiór filmu?

   czy scenariusz tutaj opisuje, czy postać ubrana jest w kurtkę, płaszcz, kożuch? czy głowę przed zimnem chroni czapką, kapturem czy wcale? i jakiego koloru są poszczególne elementy jego garderoby?....
   jw

  •  
   dar_piesni

   -1

   pokaż komentarz

   Czy to zmieni o 180 stopień odbiór filmu?

   @ediz4: o 180 stopni na pewno nie, ale na jego odbiór wpłynie. przykładowo birdman pewnie wyleciałby mi z pamięci, gdyby nie fenomenalna praca operatorów stylizująca film na nakręcony jednym ujęciem

  •  

   pokaż komentarz

   @dar_piesni: No i tutaj tkwi clue tego co mówię od początku. Z dobrego scenariusza możesz - choć nie musisz zrobić arcydzieło a ze słabego nie zrobisz nawet dobrego filmu. Dałem przykład wyżej - oglądałeś Neon Demon?

  •  
   dar_piesni

   -1

   pokaż komentarz

   @ediz4: dlaczego nie? czy twórcy ostatniego mad maxa lub babydriver skupili się na opowiadaniu prostych i wtórnych historyjek, czy może od początku skupili się na tym, jak je pokazać? nie oglądałem neon demon

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: stary skończ już XD

   tkwi clue
   clou

  •  

   pokaż komentarz

   @dar_piesni: Tylko Max Max taki miał być. Cała seria taka była. Nie miał być ambitny a miał być spektakularnym widowiskiem postapo. Nie zauważyłem również aby miał słaby scenariusz. Po prostu był dostosowany do oczekiwań. Baby driver nie widziałem. Tutaj również powinna się pojawić kwestia co oznacza - słaby scenariusz a co oznacza prosty scenariusz.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: tak za mało, bo dochodzi gra aktorska, scenerie, praca kamery oraz ekipy technicznnej... a minister ma ból d..y tylko że względu na temat, a przed wyborami będzie uważał żeby kler właściwie agitował do seniorów na jaką partię mają głosować - zauważ że największe problemy z KLERem ma nie kler ale PiS

  •  

   pokaż komentarz

   tak za mało, bo dochodzi gra aktorska, scenerie, praca kamery oraz ekipy technicznnej

   @hiperchimera: I ta może być genialna i tak nie zrobi to z filmu dobrego. Z gówna bata nie ukręcisz.

   a minister ma ból d..y tylko że względu na temat, a przed wyborami będzie uważał żeby kler właściwie agitował do seniorów na jaką partię mają głosować - zauważ że największe problemy z KLERem ma nie kler ale PiS ....
   Nie wiem kto ma ból dupy a kto po prostu uważa film za słaby. Bo każdy kto się negatywnie o nim wypowie to ma mityczny ból dupy. Ten film zapewne będzie miał grupę wyznawców co będą atakować każdy odmienny punkt widzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: wiesz co to jest krytyka filmu? Ocena gry aktorów, scenariusza, pracy kamer, oświetlenia i udźwiękowienia, braku wpadek lub ich obecności, etc... A jak wygląda krytyka według działaczy partii? Nie widzieli ale wiedzą wszystko, argumentacja pt "aktor gra pedofila przebranego za księdza", że to obraża środowisko księży, że tak Kościół nie wygląda... gdzie tu ocena FILMU ??

  •  

   pokaż komentarz

   @hiperchimera: A wiesz na czym polega ocena filmu z drugiej strony - ale będę mieli ból dupy hehhe, kler to pedofile - dobrze im tak, świetny film - super pokazuje jaka faceci w sukienkach to patologia, wreszcie te katolskie pijawki dostały po głowie - wszystko w filmie to prawda. To jest ta ocena udźwiękowienia, pracy kamer, oświetlenia i gry aktorów?

   argumentacja pt "aktor gra pedofila przebranego za księdza", że to obraża środowisko księży, że tak Kościół nie wygląda... gdzie tu ocena FILMU ?? ....
   To jest ocena scenariusza. Jeśli film ma grać głos w dyskusji to powinien być uczciwy. Chcesz recenzje z portalu prokościelnego? W skrócie - dobrze zrobiony nieuczciwy film. I podpisuję się pod tym.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: ale co jest w nim nieuczciwego? Są księża pijący, mający problemy z rozporkami czy pychą lub chciwością na kasę? Są. Czy to oznacza że każdy ksiądz czy biskup taki jest? Oczywiście że nie, na mojej parafii jest ksiądz który wszystko by rozdał uboższym ludziom i parafiom, za dokumenty nie chce wcale albo co łaska na biednych... Rozumiem że Drogówkę powinien bojkotować MSW i cała Policja, a emisja Botoksu okupowana przez prostujący NFZ wraz z lekarzami i pielęgniarkami?

  •  

   pokaż komentarz

   @hiperchimera: Botoks akurat był nazywany w mediach a nawet na wykopie filmem szkodliwym społecznie.
   https://www.wykop.pl/link/3944853/szkodliwy-spolecznie-film-bardzo-dobra-recenzja-botoksu/
   Film bardzo podobny treścią do Kleru ale technicznie kilka poziomów niżej. Został zjedzony przez krytyków i sporą część widzów jak i wykop. Nie wiem czy już można zarzucić hipokryzję wykopkom.
   W Drogówce reżyser umieścił postacie pozytywne, w klerze zapomniał. Do tego Drogówka była stylizowana na film sensacyjny a nie film głos w dyskusji nt. Policji.

   ale co jest w nim nieuczciwego? Są księża pijący, mający problemy z rozporkami czy pychą lub chciwością na kasę? Są. Czy to oznacza że każdy ksiądz czy biskup taki jest? Oczywiście że nie, na mojej parafii jest ksiądz który wszystko by rozdał uboższym ludziom i parafiom, za dokumenty nie chce wcale albo co łaska na biednych....
   Ponieważ film jest tendencyjny. Pokazuje tylko czarne strony. Wszystkie postacie są negatywne. Jak więc można go traktować jako głos w dyskusji? Czy może według Ciebie każdy pielęgniarz chce Ci ukraść buty, lekarz zabić, naukowiec z firmy farmaceutycznej wcisnąć cukier puder za grubą kasę a ksiądz albo wydymać na kasę albo molestować twoje dzieci? Ja wiem że są księża dobrzy i chciałbym żeby również byli pokazani. To oni często zmagają się potem ze sterotypami które takie filmy utrwalają.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: pokazuję zło i podnosi głosy wszystko. dyskusji nt problemu pedofilii i pazerności... On nie ma być filmem ku pokrzepieniu serc, tak samo jak idąc na horror nie oczekujesz że wszyscy bohaterowie szczęśliwie zakończą film zdrowi i żywi ;-) Tak film jest tendencyjny, pokazuje patologię środowiska duchownych w mocny i dosadny sposób, ma skłonić do myślenia. Nie widzę żeby obrażał uczciwych księży lub hierarchów.

  •  

   pokaż komentarz

   pokazuję zło i podnosi głosy wszystko. dyskusji nt problemu pedofilii i pazerności... On nie ma być filmem ku pokrzepieniu serc

   @hiperchimera: O jakim pokrzepieniu serc mówisz? Film mógł być uczciwy - pokazać patologię i pokazać drugą stronę. Pokazał patologię rozciągając ją na cały kler.

   jak idąc na horror nie oczekujesz że wszyscy bohaterowie szczęśliwie zakończą film zdrowi i żywi ;-)....
   No jeśli mam traktować Kler jako film rozrywkowy który jest w całości fikcją to wtedy będzie on całkiem ok. Niestety zarówno reklama jak i sami twórcy w wypowiedziach przedstawiają go jako głos w dyskusji czy film ważny, przełomowy itp. I na tej podstawie go oceniam. Błędnie?

   Tak film jest tendencyjny, pokazuje patologię środowiska duchownych w mocny i dosadny sposób, ma skłonić do myślenia. Nie widzę żeby obrażał uczciwych księży lub hierarchów....
   No nie obraża bo według niego takich księży nie ma. Jak więc może ich obrażać nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szkoda że jakiś bogu ducha winny ksiądz dostanie pytanie z trailera - "Czy ksiądz jest pedofilem?" Ale im się należy przecież - czarna mafia.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: na tej samej zasadzie dodaje się urzędnikom (że nieroby i że wentylator najwięcej w biurze pracuje), nauczycielom (pracuje 10h w tygodniu i marudzi że mało płacą), można wymieniać długo i wytrwałe...

   Tak samo jak film Smoleńsk, zjedzony na starcie przez sympatyków dzisiejszej opozycji, traktowany jako wyrocznia i tak spiskowa... Sam film bardzo przeciętny fabularnie i aktorsko, niewarty wspomnienia... Ale szum medialny i afront totalny zebrał

   Tak samo nie każdy bordo siedzi w piwnicy, ale mówisz bordowy nick i myślisz piwniczak, nie ma życia poza kompem i mirkoblogiem... No sorry

   PS. a KLER jest ważny, bo pokazał jak się kończy krytyka środowiska i samych księży czy biskupów przez ludzi. Nie wolno - bo to obraża Boga. A jak biskup mówi do człowieka "sp....aj" to że zmęczenia i w ogóle cicho cicho, nie było tematu

  •  

   pokaż komentarz

   na tej samej zasadzie dodaje się urzędnikom (że nieroby i że wentylator najwięcej w biurze pracuje), nauczycielom (pracuje 10h w tygodniu i marudzi że mało płacą), można wymieniać długo i wytrwałe

   @hiperchimera: Nie pamiętam takiego filmu

   Tak samo jak film Smoleńsk, zjedzony na starcie przez sympatyków dzisiejszej opozycji, traktowany jako wyrocznia i tak spiskowa... Sam film bardzo przeciętny fabularnie i aktorsko, niewarty wspomnienia... Ale szum medialny i afront totalny zebrał...
   Film Smoleńsk został zjedzony przez każdego.

   PS. a KLER jest ważny, bo pokazał jak się kończy krytyka środowiska i samych księży czy biskupów przez ludzi. Nie wolno - bo to obraża Boga. A jak biskup mówi do człowieka "sp....aj" to że zmęczenia i w ogóle cicho cicho, nie było tematu...
   Kompletnie nietrafiona diagnoza.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4 no patrząc na bulwers (a raczej jego argumentacje) jaki wywołuje mam wrażenie że bardzo w czuły dla niektórych punkt uderzył... bo Kościół to ludzie, a nie kler

 •  

  pokaż komentarz

  Ja o Glińskim: ten pan z poważnego stanowiska, które zajmuje, robi pośmiewisko.

 •  

  pokaż komentarz

  - Dzień dobry, czy tu pralnia?
  - Sralnia, nie pralnia.
  - A co?
  - Ministerstwo kultury kutasie j%@@ny.

 •  

  pokaż komentarz

  Ten pan to jeden z większych dzbanow polskiego parlamentaryzmu

 •  

  pokaż komentarz

  Żeby mówić o kimś że jest niepoważny trzeba by najpierw samemu być nieco chociaż poważnym.