Nazwa.pl - kolejny wspaniały pomysł

Nazwa.pl wprowadziła  DNS Anycast, kosztuje to 123PLN za domenę zarejestrowana poza nazwa.pl   https://www.nazwa.pl/dns-anycast/ I teraz najlepsze, jeśli się nie zapłaci 123 PLN to taka domena przestanie być poprawnie obsługiwana przez nazwa.pl. Tak, tak, odetną ją ze swojego DNS.

 •  

  pokaż komentarz

  To się nadaje do Urzędu Konkurencji i Konsumentów. Jeżeli nie przeniesiesz domeny do Nazwa.pl a masz u nich serwer musisz płacić DODATKOWO po roku 100zł netto za każdą domenę + OPŁATA ZA DOMENE. Jeżeli nie chce tej usługi bo od lat nie miałem to dlaczego muszę za to płacić! Powinien być wybór. Już nie wspomnę o terminie 14 dni od dzisiaj! To jakieś żarty.

 •  

  pokaż komentarz

  @MrEdGar czyli to samo co Cloudflare oferuje za darmo - nie tylko DNS Anycast (oni mają w ponad 150 centrach danych na świecie punkty POP) ale również CDN, pseudofirewall, nagłówki, cache, limity zapytań, ssl, workers i wiele innych. Rozwiązania które od wielu lat są na rynku i nie są żadną nowością.

  Jeżeli to co piszesz to prawda - że zewnętrznej domeny nie można dopiąć do DNS bez opłaty za Anycast to jest to zdecydowanie najdroższy DNS dla kowalskiego. Po co z tego korzystać? To nawet Amazon Route53 kosztuje "$0.400 per million queries" i wyjdzie pewnie taniej a ma znacznie większe rozproszenie geograficzne niż nazwa.

  •  

   pokaż komentarz

   Po co z tego korzystać?

   @devones: To oferta skierowana do tych, którzy nie wiedzą czego chcą.
   Więc płacą za to, że im ta firma to powie.

   To tak samo jak z taksówkami – można dostać się na drugi koniec miasta swoim samochodem, pieszo, tramwajem, autobusem, busem, konno, rowerem, na wrotkach, hulajnogą, można też zapłacić i pojechać taksówką.
   Ale przymusu kupowania tam usług nie ma…

  •  

   pokaż komentarz

   @devones: To oferta skierowana do tych, którzy nie wiedzą czego chcą.

   @ConanLibrarian: Ja doskonale o tym wiem, masz rację i zgadzam się z tobą ale właśnie dlatego warto edukować na forach, wykopie ludzi i rozmawiać żeby zrozumieli czego chcą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   ale właśnie dlatego warto edukować na forach,

   @devones: Ja dostaję minusy od dzieci, gdy piszę mantrę, że trzeba czytać umowy, regulaminy itp., oraz nie podpisywać niczego, czego się nie czytało lub nie rozumie.

   Moja metoda działa zawsze i wszędzie, ale ten fakt drażni… niektórych.
   :-)))

  •  

   pokaż komentarz

   @devones: Ja dostaję minusy od dzieci, gdy piszę mantrę, że trzeba czytać umowy, regulaminy itp., oraz nie podpisywać niczego, czego się nie czytało lub nie rozumie.

   @ConanLibrarian: Jak słusznie zauważyłeś "dzieci" ( ͡° ͜ʖ ͡°) - jednak jak coś budujesz, tworzysz warto poczytać, zapoznać się z rynkiem, poszukać ciekawych rozwiązań. Wielu brakuje tej zdolności widzą tylko marketingowe hasła i myślą że trafili na okazję życia.

  •  

   pokaż komentarz

   dzieci

   @devones: Problem w tym, że to dzieci mentalne. W dyskusjach o kredytach hipotecznych, czy podpisywaniu (niekorzystnych) umów na dostarczanie energii elektrycznej czy gazu też tacy się znajdują.
   A dzieci ani kredytów nie biorą, ani umów na tzw. media nie zawierają. ;-)

   A całkiem serio: podtrzymuję moje zdanie: ten kto zawiera z nimi umowę na tę usługę – wie co robi.
   :-)))

  •  

   pokaż komentarz

   @devones: @ConanLibrarian: Panowie, bo kopię się tu z nazwa.pl, że nie wywiązują się z umowy hostingu (wykupiłem na rok z góry, a oni nagle wyskakują z DNS Anycast). Domeny mam porejestrowane gdzie indziej (taniej o 50%!). W nazwie mam też pocztę e-mail odpaloną, wiec wyłączenie domen mnie zaboli.

   Jestem laikiem w konfiguracji tego wszystkiego i dla świętego spokoju wolałbym przetrasferować domeny z powrotem do nazwa.pl, ale nie chcę z chujami już współpracować.

   Dlatego pytanie: polecacie jakiś dobry hosting z usługami poczty itd. gdzie mógłbym przenieść się z domenami, ale żeby panel konfiguracji był równie przyjazdy jak w nazwa.pl (to jedyna ich zaleta)? Najlepiej polska firma.

  •  

   pokaż komentarz

   @staryhaliny: dhosting za 200 złotych rocznie dają ci bardzo duże limity + dodatkowo możesz się rozliczyć za większy ruch lub mydevil według pakietów. Oba mają autorskie panele - dla mnie są proste, każdy ma okres próbny (dhosting darmowy, mydevil od złotówki za 14 dni testu). Spróbuj i sam oceń, oba znane i polecane.

 •  
  J.........n via Android

  +4

  pokaż komentarz

  Jak się cieszę, że całkowicie zrezygnowałem z usług tej firmy

 •  

  pokaż komentarz

  Juz kosztuje domena 147.60 brutto porażka. Hostinkibtez sami zmieniają wymuszają droższe.

 •  

  pokaż komentarz

  Szanowni Państwo,
  rozwiązanie DNS Anycast jest dostępne w ramach abonamentu dla wszystkich domen zarejestrowanych w nazwa.pl bez żadnych dodatkowych opłat. Zachęcamy więc do przeniesienia Państwa domen, które już przekierowali Państwo na nasze serwery DNS Anycast. Dzięki temu skorzystają Państwo z rozwiązań, które gwarantują szybkość i niezawodność usług oraz ich kompleksową ochronę. Po przeniesieniu domeny do nazwa.pl, dzięki technologii DNS Anycast, zyskają Państwo także kompleksową ochronę przed atakami DDoS. W dodatku otrzymają Państwo m.in. komercyjny certyfikat nazwaSSL DV, jak również zabezpieczenie przed phishingiem dzięki protokołowi DNSSEC i wiele innych rozwiązań, które przyspieszą pracę Państwa serwisów i będą chronić Państwa użytkowników.

  Pomoc w przeniesieniu domeny zapewni nasz Dział Obsługi Klienta pod numerem 22 454 48 10 (tel. komórkowe) 801 33 22 33 (tel. stacjonarne), można także zwrócić się do nas poprzez email: kontakt@nazwa.pl
  Pozdrawiamy
  Zespół nazwa.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @nazwa_pl: Nie potraficie stawić czoła problemowi w dyskusji z userami więc wklejacie ciągle tą samą formułkę, która nic nie wnosi do tematu. Wynajdywanie dodatkowych opłat w trakcie trwania umowy jest żenujące i skończy się w najlepszym wypadku pozwami sądowymi, w najgorszym (a dla klientów najlepszym) masową ucieczką od Waszych usług. Na FB pisać nie będę, bo tam macie od dawna cenzurę i komentarze i tak się nie wyświetlają.

  •  

   pokaż komentarz

   @MrEdGar: Ja po prostu w to nie wierzę! Niestety jestem klientem tej firmy i dużo dobrego nie mogę powiedzieć. Home miał ostatnio problem z usługami w związku z DDoS, nazwa takie fuckupy ma średnio raz na kwartał - "bez ostrzeżenia, po prostu JEB". Tylko że nazwa się z tego nie tłumaczy, co najwyżej "proszę pisać reklamację". Obsługa tel - żenada! Ja rozumiem, że na pierwszej linii nie daje się specjalistów, ale żeby nie mieć pojęcia o czym się rozmawia. Klient poczty www- to już jest wg. mnie jakiś wyścig zbrojeń między dużymi dostawcami - hasło przewodnie: "jak najciężej i zero ergonomii". Ceny - kosmos, (choć ta opłata 30zł toż to promocja jakaś) kup domenę za 100zł netto, choć u innych masz po 40zł netto.
   Dzisiaj do mnie zadzwonili i na początku rozmowy standardowo chciałem być miły i zbyć konsultantkę. Ale jak się dowiedziałem, że ta narzucana usługa "musi być" bo inaczej zawieszą usługę to byłem w szoku.

  •  

   pokaż komentarz

   @mrxandmry: Ja też nie wierzyłem, ale zadzwoniłem na infolinie i mi potwierdzili. Powiedziałem o tym kumplowi - i on też nie wierzył i tez zadzwonił. I teraz już wierzy. Najgorsze jest to, że email z informacja na ten temat wyglądał jak kolejny spam, kumpel go przeczytał i olał. Na szczęści ja doczytałem i sprawdziłem. Już za niedługo pierwsze domeny będą pozbawiane DNS'u. Oj, będzie się działo...

  •  

   pokaż komentarz

   @MrEdGar: No ja dzisiaj też przeciarałem oczy ze zdumienia... Faktury proforma wystawione na usługę, której nie zamawiałem. Mam 5 dni żeby zdecydować co robić, a dopiero we wrześniu zapłaciłem za serwer.

   Wstawię także regulamin na podstawie którego przekierowywało się domeny przed całą akcją z "DNS Anycast".

   Regulamin parkowania domeny spoza nazwa.pl

   II
   5. Usługa parkowania domeny spoza nazwa.pl jest świadczona bezpłatnie.

   @nazwa_pl proszę odnieść się do tego zapisu.

  •  

   pokaż komentarz

   @nazwa_pl: Zobaczcie co oferowaliście w opisie usługi hostingu. Przypomnę, że stanowi to ofertę w rozumieniu art. 66 kc.

   źródło: nazwa.jpg