•  

  pokaż komentarz

  Czy takie znaleziska pojawiąja się na redicie ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Brobot: świat ma w nosie Warszawę i II Wojnę.

  •  

   pokaż komentarz

   @uknot: bo Warszawa wtedy była jedną z biedniejszych stolic Europy, w przeciwieństwie do Berlina.
   To tak jakby dzisiaj mówić że obrabujemy Lwów... tylko co niby tam można ukraść?
   Tytuł i opis to taki typowo pod publiczkę. Żeby wzbudzić emocje na Polakach = Wielkich Patriotach.

   A może ktoś by zrobił znalezisko ile Niemcy nam dali kasy na inwestycje przez UE i bezposrednio przez ostatnich 30 lat? Hę?
   Okazałoby się że w twardych liczbach ze dwadzieścia razy więcej pewnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brobot, @uknot

   Dziwicie się? Sami Polacy wolą wydać np. 2 000 000 zł na niemiecką limuzynę dla urzędnika niż uprawiać przez Internet tanią, ale skuteczną politykę historyczną - jak np. Żydzi.

   Na auta jest, a pod adresem Poland.pl to Polska nawet strony internetowej porządnej nie ma, żeby zapraszać i ściągnąć turystów. Gimnazjaliści lepsze wyczucie sieci mają.¯\_(ツ)_/¯

   Adres Poland.com pusty. Upadająca ponoć na Wykopie Francja się o France.com upomniała.¯\_(ツ)_/¯

   Sami Polacy jakoś też się nie garną do posiadania własnych firm medialnych (Wykop jest holenderski ;-)

   Efekt? Nikt nie bierze na serio niezorganizowanych petentów u innych. Robotników, odbiorców, nie przedsiębiorców i twórców.

   źródło: s5.dziennik.pl

  •  

   pokaż komentarz

   A może ktoś by zrobił znalezisko ile Niemcy nam dali kasy na inwestycje przez UE i bezposrednio przez ostatnich 30 lat? Hę?
   Okazałoby się że w twardych liczbach ze dwadzieścia razy więcej pewnie.


   @alfokloda0: widzę, że opcja niemiecka ciągle aktywna.
   ale z pamięci ci powiem, że w dotacjach dostaliśmy ok.125 mld juro wpłaciliśmy ok.40mld. czyli bilans powinien być 85 mld na plus
   ale nie bierze się pod uwagę 50 mld juro kosztów poniesionych przez przedsiębiorców w wyniku dostosowania się do regulacji, 25 mld wydatków na administrację, 20 mld , które zostały wydane na przygotowanie wniosków o dotacje oraz 15 mld przeznaczonych na finansowanie kredytów bankowych, do tego dochodzi wychowanie i wykształcenie 2mln.emigrantów którzy zasilają zachodnie gospodarki to jest następne 250mld
   ile to już jesteśmy na minusie bo straciłem rachubę - takie ku..wa masz twarde liczby a przypomnę że niedługo będziemy płatnikiem netto.ALE PELIKANY ŁYKAJĄ ILE TO NAM UNIA DAŁA ZAMIAST ILE TO MY JEJ DALIŚMY

  •  

   pokaż komentarz

   @Colaborant-100: po pierwsze nie liczysz funduszy PHARE - przedakcesyjnych. Po drugie cała reszta liczb jak choćby koszty dotacji - są absurdalne i wzięte z palca. Tak samo jak koszty dostosowania się do regulacji UE - to często były zwyczajnie koszty podnoszenia jakości usług.

   Wyjechali w 95% niewykształceni pracownicy do UK. I gdyby nie UE to przyjeżdżaliby granice schowani pod TIRem jak mój wujek 30 lat temu - za lepszym życiem.

   My jej nie daliśmy zbyt wiele - jak spojrzysz jak rośnie gospodarka to zrozumiesz, że póki co zyskujemy a nie tracimy.
   Kiedy będziemy płatnikiem netto? Chyba jak rząd doprowadzi nas do utraty wszystkich wpływów z UE.

   Opcja jest jak najbardziej polska i RiGCZowa. Ale widzę ze wolisz atakować człowieka niż pogląd.... do którego połowy nie odniosłeś się wcale.

  •  

   pokaż komentarz

   @alfokloda0: polska już włożyła więcej kasy do UE niż wzięła:)

  •  

   pokaż komentarz

   @alfokloda0: chciałęś liczby to ci je przedstawiłem a jedyne jakimi ty dysponujesz tom 95% niewykształconych wyjechało co jest bzdura kompletna ale jakby liczyć nawet to i tak kwota zostaje bo nie liczyłem 2 mln lekarzy na przykład, matematyka nie kłamie dlatego twoja propaganda mnie nie wzrusza.Argument o tirach nie na temat,my jej nie daliśmy nic wile tak jedynie 80 centów z każdego juro dotacjo które wraca do zachodnich firm.
   Jakiego człowieka atakuje przedstawiłem ci twarde liczby masz inne,nie to o czym pieprzysz?

  •  

   pokaż komentarz

   @alfokloda0: Kwota strat poniesionych w wyniku wojny to ok. 700 miliardów euro według współczesnych wartości, tak więc Unia musiałaby nam płacić ok. 100 lat, aby je wyrównać.
   A uwzględniłeś fakt, że Niemcy po wojnie dostawały kasę od USA (Plan Marshalla + finansowanie przez stacjonujące amerykańskie wojsko), podczas gdy my od Sowietów gówno?

  •  

   pokaż komentarz

   @Brobot: Oszczerstwa i Kalumnie. Każdy szanujący sięi poważny Niemiec wie, że to Polacy kradną samochody i są złodziejami...wielkie mi mecyje

  •  

   pokaż komentarz

   @alfokloda0: ty tak na serio, pytam bo kolega hat gefragt?

  •  

   pokaż komentarz

   @alfokloda0: > chciałęś liczby to ci je przedstawiłem a

   @Colaborant-100: wyjales je z dupy. Nie wiem czy swojej czy nie, co za roznica

  •  

   pokaż komentarz

   wyjales je z dupy. Nie wiem czy swojej czy nie, co za roznica

   @MojaKlawaPiszeCoChce: masz inne?

  •  

   pokaż komentarz

   @Colaborant-100: nie bo nie mam takiej dupy zeby w niej pomiescic tyle bzdur

  •  

   pokaż komentarz

   @yolantarutowicz: Przeginanie w drugą stronę, jakby naprawdę trzeba było koniecznie przeginać.
   Jeszcze to podkreślenie, " niemiecką limuzynę, ale powtarzam wam - NIEMIECKĄ a sami patrzcie na znalezisko ja nas NIEMCY okradały hurr durr!". Jakby pieniądz we współczesnym biznesie posiadał jakąkolwiek narodowość xD

   A to, że jest na auto a nie ma stronę internetową może wynikać z tego, że za pomocą strony internetowej nie da się bezpiecznie i reprezentacyjnie przemieścić z punktu A do punktu B...
   Nigdy nie zrozumiem czemu ma służyć tak absurdalne porównywanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart:

   reprezentacyjnie

   Prezydent Szwajcarii bezpiecznie przemieszczający się pociągiem bez obstawy.

   Wybacz, ale do znaczenia Szwajcarii na świecie Polsce jeszcze wiele brakuje.

   źródło: f2.blick.ch

  •  

   pokaż komentarz

   niemiecką

   @Elaviart: Polacy muszę się zdecydować w końcu. Albo lubią Niemcy i to co niemieckie, albo nie. Z boku to jakoś wygląda... dziwnie ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @yolantarutowicz: Łyknąłeś tak oczywisty populizm, że nawet nie wiem jak to skomentować xD Myślisz że władze Szwajcarii na co dzień albo w zagranicznych wizytach przemieszczają się komunikacją zbiorową?

   A uwzględniłeś fakt, że Niemcy po wojnie dostawały kasę od USA (Plan Marshalla + finansowanie przez stacjonujące amerykańskie wojsko), podczas gdy my od Sowietów gówno?

   A uwzględniłeś fakt, że Niemcy po wojnie dostawały kasę od USA (Plan Marshalla + finansowanie przez stacjonujące amerykańskie wojsko), podczas gdy my od Sowietów gówno?
   @BobMarlej: Co za hipokryzja - zarzucasz Niemcom, że "dostały kasę" pomimo tego, że nie istnieli po wojnie jako niezależne państwo niemieckie tylko tereny okupowane zarządzane i odbudowywane obcymi rękoma, a więc amerykanie po prostu finansowali własne inwestycje. Ale to, że Polska nic nie dostała już nie było winą Polaków którzy z Planu zrezygnowali, tylko kacapów którzy decydowali za nas. Oczywiście to, że wschodnie Niemcy również nic nie dostały to już nie warto pisać.
   Jak mnie wk?#?ia ta populistyczna demagogia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: Starają się skromnie przemieszać. To, że starają starczy ;-)

   Chamskie przemieszczanie się urzędników z punktu A do B widziałam tylko w środkowej Afryce. Ale to był taki afrykański lokalny kacyk, co kazał po rowach stawać... bo król jedzie.

   Następny raz widziałam w... Warszawie ;-)

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @yolantarutowicz: Idąc twoim tokiem rozumowania polski rząd też się skromnie przemieszcza - przecież nawet Beata Szydło jechała tramwajem w ramach prasowej kampanii. Wystarczyłoby napisać artykuł, dodać zdjęcia i też byś łyknął jakbyś nie kojarzył całości zagadnienia. Zresztą dokładnie o to w takich populizmach chodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: Może Ci się na tzw. dole władzy podoba ta mentalność wynoszenia zwykłych urzędników niemal na ołtarze i zjeżdżanie im z drogi z własnymi dziećmi do rowu.

   Ja tam wolę bardziej rigczowe (skromniejsze) podejście ;-)

   źródło: img.sadistic.pl

  •  

   pokaż komentarz

   Może Ci się na tzw. dole podoba ta mentalność wynoszenia zwykłych urzędników niemal na ołtarze i zjeżdżanie im z drogi z własnymi dziećmi do rowu.

   @yolantarutowicz: Że co? xDDD
   Jeśli nie dałeś rady po prostu przeczytaj jeszcze raz

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: No urzędnicze lektyki same na świecie się nie noszą. Ale czytając Ciebie widzę, że zawsze jednak się znajdują chętni co by Twój Pan Urzędnik miał wygodnie ;-)

   Ja jestem daleko od takiej mentalności. Wolę godność, niż robienie sobie ze zwykłego urzędnika na funkcji prezydenta jakiegoś fetyszu ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   No urzędnicze lektyki same na świecie się nie noszą. Dzięki takim jak Ty zawsze jednak się znajdują chętni ;-)
   @yolantarutowicz: O rany, a pomyśleć że tylko wspomniałem o bezkrytycznym łykaniu populistycznego pokazywania polityków w środkach komunikacji zbiorowej, rzecz oczywista dla każdego rozumnego człowieka.
   No faktycznie jesteś bardzo daleko od tej mentalności - wystarczył obrazek szwajcarskiego polityka w pociągu i już myślałeś, że w przeciwieństwie do Polski oni się tak skromnie przemieszczają nie potrzebując służbowych pojazdów. Ale Szydło w autobusie to już podejrzane co nie? xD

   Do tego okazuje się, że w związku z tym jestem gotowy nosić lektykę - tok rozumowania przeciętnego pionka jest doprawdy fascynujący xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: Plan Marshalla był wypłacany od 1951 roku, podczas gdy niepodległy RFN został odtworzony w 1949. NRD zaś to było parapaństwo, które obejmowało tylko 20% ludności Niemiec i przestało istnieć, dodatkowo zgodnie z zasadą spadkobierstwa III Rzesza --> Niemcy Zachodnie --> Niemcy.
   Aha, NRD też dostało po 1990 tonę kasy przekraczającą polskie dotacje unijne.
   A idąc dalej niż dalej, to Niemcy też dostały od Francji w 1871 na dzisiejsze kilkaset miliardów euro, co w dużym stopniu wpłynęło na ich wzbogacenie się, wcześniej państwa niemieckie były stosunkowo ubogie i zacofane.

  •  

   pokaż komentarz

   @BobMarlej: i ten "niepodległy RFN" powstal wlasnie zachodnimi rekoma, po denazyfikacji w tum całkowitym zlikwidowaniu poprzednich władz i według zachodniego planu.
   Po prostu w interesie aliantów była odbudowa silnych i niepodległych Niemiec - od 1945 roku. wiec tak zostali odbudowani.
   cofania sie w tym smiesznym wyliczaniu do 1870 roku to nawet nie skomentuje - miej odrobinę godności bo sie zaraz okaze że Polska zawsze była samotną wyspą i nigdy nawet złotówki zza granicy nie przyjela. to że przez dekady wiekszosc naszego majątku zagarniały kacapy to nie jest wina Niemiec.

 •  

  pokaż komentarz

  Czasami chyba nie doceniamy, jak cholerne szczęście mamy, żyjąc w czasach pokojowej i (względnie) niepodległej Polski... przecież szanse na to - historycznie - były bardzo małe.

 •  

  pokaż komentarz

  Ale oczywiście warto było robić powstanie w Warszawie.

  •  

   pokaż komentarz

   @chrystepanienabananie: a w jaki sposób powstanie przed tym powstrzymało? jak nie patrzeć to właśnie dzięki powstaniu poszło na niepotrzebna rzeź dużo cywili

  •  

   pokaż komentarz

   @chrystepanienabananie: Najgłupszy argument z możliwych. Niemcy nie mieli zamiaru mordować ludności cywilnej Warszawy gdyby w mieście był spokój. To nie była sytuacja jak w getcie w 1943 r. To najwyżej była sytuacja że ktoś chce nam odciąć dłoń (wysiedlić z miasta) a my nadstawiamy całą głowę. Ale i to wątpliwe. Sowieci tak czy inaczej uporaliby się z Niemcami i miasto ucierpiałoby na skutek działań wojennych ale nie byłoby jednym wielkim gruzowiskiem a do tego cmentarzyskiem.
   Nic nie wiesz o genezie powstania. Dowództwo AK w ogóle nie myślało na zasadzie "i tak nas wybiją, to się przynajmniej postawimy" bo takiego zagrożenia nie było. Chciano dokonać demonstracji politycznej mającej wywrzeć nacisk na aliantów i Sowietów, wobec planów tych ostatnich dotyczących rządów komunistycznych nad Polską. Tyle że 1) głupio wierzono w zachód, który nigdy Polsce nie pomógł - liczono że tym razem pomoże, gdyż: 2) trzymano się idiotycznej zasady, że świat porusza polskie poświęcenie 3) idioci z dowództwa AK nie przewidzieli, że Sowieci mogą zatrzymać front, a nie pomagać swym polskim wrogom i będą czekali aż Niemcy ich wykończą 4) ZLEKCEWAŻONO TO ŻE NIEMCY BĘDĄ REPRESJONOWALI LUDNOŚĆ CYWILNĄ I ZNISZCZĄ MIASTO 5) opierano się na polskim kulcie błędnych decyzji, prowadzącym do wniosku, że walczyć trzeba zawsze i wszędzie. Tyle w tym temacie, nie ma ani jednego racjonalnego argumentu usprawiedliwiającego decyzje "Bora" i jego skretyniałych kompanów.

  •  

   pokaż komentarz

   lepiej iść grzecznie na rzeź jak barany?

   @chrystepanienabananie: lubię jak historyczni ignoranci zaczynają się wypowiadać ;)

  •  

   pokaż komentarz

   3) idioci z dowództwa AK nie przewidzieli, że Sowieci mogą zatrzymać front, a nie pomagać swym polskim wrogom i będą czekali aż Niemcy ich wykończą

   @nostalgiczny1990: ba... Nawet celowo przegraja wielka bitwe pancerna pod wolominem, zeby tylko nam nie pomoc!

  •  

   pokaż komentarz

   @MojaKlawaPiszeCoChce: No to druga sprawa, ale fakt, że zabraniali aliantom dokonującym zrzutów międzylądowań na ich lotniskach jasno pokazuje ich intencje. Zresztą - po co mieliby pomagać? Niemcy wykańczali ich polskiego wroga, oni mogli odpocząć bo podział stref wpływów i tak był już ustalony, Polacy wiedzieli jak "współpraca" skończyła się na Kresach ale mimo to liczyli na pomoc w Warszawie - przecież to było absurdalne od początku do końca. Chcieli pokazać jacy są głupi i bohaterscy to trzeba było wyprowadzić AK z Warszawy i zetrzeć się z Niemcami w polu, przynajmniej miasta by nie narażali.
   Koncepcja że demonstracją zbrojną cokolwiek da się wymóc na Sowietach to absurd. Stalin w grudnia 1941 r. proponował Sikorskiemu układ graniczny który mógł być podstawą szerszej współpracy, ale polski premier odmówił... W 1944 r. niestety, Sowieci byli wszystkim a Polacy niczym. Mikołajczyk powinien od razu przyjąć ich warunki jakie by nie były. W 1944 r. nie przyjął i co? I tak Sowieci zrobili co chcieli. Problemem Polski było to, że nie mieliśmy rzeczywistej, nieagenturalnej orientacji na Rosję i orientacji na Niemcy w latach II wojny światowej, które, w zależności od rozwoju wypadków, mogłyby niwelować straty. Mieliśmy jedynie małą grupkę (RGO), która i tak dokonała wiele, pertraktując z Niemcami. Co ciekawe, potem wielu ludzi z RGO zaczęło szukać porozumienia z komunistami, z tego m. in. wzięło się Stowarzyszenie "PAX".
   Uważam, że nie można było odwrócić biegu historii w 1944 r. Komuniści i Sowieci musieli rządzić Polską. Ale na charakter tych rządów duży wpływ mogły mieć środowiska niekomunistyczne, zależnie od swej postawy. Tylko że Polacy w większości wybrali postawę negacji o różnym charakterze, a gdy Sowieci dokończyli niszczenie elit przywódczych bezmyślny motłoch najpierw wierzył komunistom, a potem dawał się porywać wiecowym przywódcom "Solidarności" nie dlatego, że obchodziła ich bardzo demokracja i niepodległość, ale dlatego że mówili sporo o poprawie warunków życia. I trwa to do dzisiaj - popieramy tego, kto więcej obieca.

  •  

   pokaż komentarz

   zabraniali aliantom dokonującym zrzutów międzylądowań na ich lotniskach

   @nostalgiczny1990: znaczy na ktorych? Samoloty na ktorych alianci latali nad warszawe to nie jedosilinikowe myśliwce startujace z napredce przygotowanego pola. Potrzebuja nrmalnego lotniska i zaplecza technicznego. Kiedy ruski mieli postawic porzadne lotniska skoro zdobyli Polske wschodniac w okresie kilku ostatnich tygodni? Wiesz gdzie bylo najblizsze lotnisko na ktorym mogly ladowac i startowac czterosilnikowce? W Poltawie....

  •  

   pokaż komentarz

   @MojaKlawaPiszeCoChce: Oj, już nie usprawiedliwiaj Sowietów, którzy rzekomo bardzo chcieli pomóc Warszawie tylko nie mogli. Obaj wiemy, że gdyby tam weszli i dostali w swoje ręce AK i kierownictwo polskiego podziemia rozprawiliby się z nimi tak jak w Wilnie czy Lwowie. A że robili to Niemcy, to dla nich było wygodniejsze. To po prostu byli przeciwnicy polityczni - AK i podziemie z komunistami chętnie zrobiłoby to samo. Problem w tym, że polska racja stanu wymagała porozumienia obu stron. AK była czynnikiem słabszym i powinna ustąpić, a nie chciała. Co do lotnisk - skoro alianci chcieli lądować gdziekolwiek, na własną odpowiedzialność, to dlaczego im zabraniano?
   Ja naprawdę jestem daleki od prawicowego zacietrzewienia w spojrzeniu na okres powojenny - powiem tylko, że uważam za słuszną decyzję o wprowadzeniu stanu wojennego jako logiczny skutek geopolityki. Ale patrzę na to wszystko właśnie obiektywnie. Obcy jest mi marksizm, ale jestem politycznym realistą i uważam, że po 1945 r. Polska we własnym interesie powinna iść z Rosją. Tylko Moskwa gwarantowała nam granice zachodnie, a od nich zależał byt narodowy to jedno. Nie jest pocieszające to, że nawet gdyby wtedy w Moskwie siedział jakiś car Mikołaj IV a nie Stalin Polacy i tak by tego porozumienia nie chcieli, bo dla naszego głupiego narodu lepsze odległe Londyn i USA które zawsze nas dymały niż Rosja, z którą możemy mieć wspólny interes.

  •  

   pokaż komentarz

   @MojaKlawaPiszeCoChce: Ps. Nie traktuję tego w kategoriach jakiejś obiektywnej sowieckiej winy - Polacy nie uzgodnili z nimi tego kroku, a interes państwowy rosyjski czy sowiecki wymagał likwidacji AK, skoro polskie podziemie się ze Stalinem nie dogadało. Polacy sami się w to wplątali - Mikołajczyk myślał, że powstanie będzie atutem w rozmowach ze Stalinem, a rychło okazało się, że musiał błagać go o pomoc. Takie są skutki błędnej polityki. Wszystko to była polityka, na której, z winy "Bora" i jego skretyniałych kumpli cierpiała ludność miasta i jego wiekowy dorobek. Rosja może być naszym wrogiem lub sprzymierzeńcem, ale liczenie na jej pomoc w sytuacji, kiedy ta pomoc by jej szkodziła to czysta głupota. Skoro się nie zawarło z nimi porozumienia trzeba było siedzieć cicho i czekać na ich wejście. Polecam "Rozmyślania o polityce polskiej" Aleksandra Bocheńskiego, jeśli nie czytałeś, znajdziesz tam wiele myśli które na pewno podzielasz :)

  •  

   pokaż komentarz

   @nostalgiczny1990: nie bede usprawiedliwial Moskwy bo oczywistym jest ze nie zalezalo im na sukcesie poowstania. Jednak co wiecej gdyby chcieli pomoc to pewnie koszttem duzych strat daliby jakos rade (przed praga staly doborowe niemieckie oddzialy) tym niemniej kleska pod wolominem i brak duzych lotnisk byly faktem

  •  

   pokaż komentarz

   @MojaKlawaPiszeCoChce: No były, nie mówię że nie. Faktem jest pewnie też, że gdyby to tylko od Rokossowskiego zależało to by pomógł - on raczej czuł się Polakiem, ale to już inna historia.

  •  

   pokaż komentarz

   @MojaKlawaPiszeCoChce: Tylko widzisz, my dwaj to rozumiemy, nie zgadzamy się w pewnych szczegółach ale to normalne. A włącz sobie tv 1 sierpnia to usłyszysz: "Bohaterscy powstańcy zdradzeni przez Moskwę" itp. Ja bym powiedział "bohaterscy powstańcy skazani na klęskę, cierpienie i śmierć przez swoich dowódców-idiotów". Oni skazani, a razem z nimi całe miasto. I jeszcze usłyszysz "ale oni zwyciężyli" i tego rodzaju kretynizmy, wychowujące naród do kolejnej klęski.

  •  

   pokaż komentarz

   @nostalgiczny1990: nic dodac nic ujac. Podpisuje sie obiema recyma.

  •  

   pokaż komentarz

   @MojaKlawaPiszeCoChce: Poczytałem trochę Twoje komentarze i widzę że jesteś jednym z niewielu którzy na historię patrzą niejednostronnie, nie przez pryzmat jednej opcji, a to rzadkie niestety.

 •  

  pokaż komentarz

  Niemcy i ruscy grabili na potęgę, ale grabierz tysiąclecia to nam szwedzi urządzili podczas potopu, oni wyniszczyli i ograbili ten kraj jak szarańcza, nawet marmury wyrywali z pałacy, ładowali na statki i do siebie. Pełno tam naszego dobra kulturowego u nich po dziś dzień.

 •  

  pokaż komentarz

  A polaków wyzywają od złodziei bo "parę" mercedesów zginęło ( ͡° ͜ʖ ͡°)