•  

  pokaż komentarz

  Skoro jest moda na DIVERSITY to czemu nie utrzymuje się różnorodności wśród państw tylko wszystkie stara wymieszać w jeden szambiarski kocioł?

 •  

  pokaż komentarz

  Nawet gdyby jakaś magiczna siła - a takiej nie znam - mogła zapobiec stoczeniu się "bezgranicznego" świata w globalną wojnę domową lub tyranię, byłby on moim zdaniem gorszy od obecnego. Istnienie granic pozwala na tworzenie przez różne kultury rozmaitych rozwiązań politycznych, prawnych, gospodarczych, itd, i porównywanie jak działają. Brak takiej możliwości spowodowałby prędzej czy później wkopanie się w jakieś wyjątkowo paskudne i trudne do odkręcenia działania, które początkowo wydawały się rządzącym godne wdrożenia - i nie będzie nawet łatwo zobaczyć, że może być inaczej.

 •  

  pokaż komentarz

  Coś się kończy i coś się zaczyna, standard na tym świecie. Prawaki są jak ta nap?$%$?%ana żona - dla nich lepsze zło znane niż dobro nieznane. Uważają że lepiej być już nie może (cywilizacja łacińska) i drżą na samą myśl że to może jebnąć. No bo cóż po tym? Przepaść! Miejcie prawaki trochę wyobraźni i mniej czarnowidztwa w sercu.

 •  

  pokaż komentarz

  Myślę iż to moda nastała głównie w Europie, czy na świecie widzicie takie trendy? W Europie jest to efekt głównie niemieckiej polityki zdominowania pozostałych krajów eu.

  •  

   pokaż komentarz

   @zapamietasz: a w USA to co, dominacja Niemca na kim? przecież Trump na obietnicy odwrócenia tego trendu wybory wygrał.
   to taki trend światowy, coś jak międzynarodówka komunistyczna, po prostu wszędzie ten rak jest wciskany. czy ktoś za tym stoi, czy nie, szybko się nie dowiemy, ale wiem, że do młodych ludzi to trafia, szczególnie do tych pozbawionych wyobraźni i umiejętności analitycznego myślenia, chodzi mi o dedukcję konsekwencji innych niż pozytywne. Generalnie mniej lotne dobre serduszka to łykają tak samo jak łykały czerwoną rewolucję również w zachodniej Europie swego czasu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Theczarek: wybory wygrał ale trendu nie odwróci niestety. Imigranci ze wszystkich stron walą drzwiami i oknami. Nastroje wśród nielegalnych są złe bo ICE dostał więcej wolności w działaniu i ściga nawet tych co od lat pracują płacą podatki i mają rodziny w USA.
   Po tym jak cię ICE wywali z kraju to powrót jest praktycznie niemożliwy, bo sam nielegalny pobyt jest traktowany jak przestępstwo.
   Rodziny są rozbijane, nowi i tak napływają, lewica dostaje kociokwiku.

   Liczę że tuż przed wyborami będzie wielka legalizacja pobytu tych co pracują i płacą podatki.

  •  

   pokaż komentarz

   @zapamietasz: nie kupuje niemieckich produktow. Szweckich, francuskich, czeskich angielskich czy czeskich tez nie. Nienawidze tych nacji. Oni nas tez.

 •  
  w.......t

  +7

  pokaż komentarz

  wszystko wspólne.
  @Spizgany_Dalajlama : Aha,czyli światowy komunizm i wszyscy równie siedzą w gównie zdychając z głodu jak w Wenezueli ? Nie,dziękuję...

  Zlikwidować oddzielność. Nie ma Polski, Niemiec, Rosji.
  Ale władza czyli źródło problemów i dotychczasowych konfliktów nie zostanie zlikwidowana. W przeciwieństwie jednak do momentu,gdy istniały państwa - będzie bardziej bezkarna i bezczelna,będzie gnębić zwykłego człowieka.O tym była moja przypowieść o kibolach.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale władza czyli źródło problemów i dotychczasowych konfliktów

   @wraithcat: ale tez i regulacji, zeby janusz nie mogl ci kazac zdychac za miske ryzu i zeby straż pożarna jezdzila nawet tam, gdzie prywaciarzowi nie oplacaloby sie silnika odpalac

  •  
   w.......t

   -2

   pokaż komentarz

   @Naturmensch: A dzięki czemu masz regulacje typu:

   zeby janusz nie mogl ci kazac zdychac za miske ryzu
   oraz:

   zeby straż pożarna jezdzila nawet tam, gdzie prywaciarzowi nie oplacaloby sie silnika odpalac

   Tylko dlatego,że władza musi się liczyć z obywatelem.A w takich krajach jak Polska gdzie coraz mniej musi - "prawo pracy" pozwala Januszowi zarządzić nadgodziny tak,byś miał tylko 11 godzin przerwy między kolejnym dniem pracy, system zmianowy czterobrygadowy - gdzie pracujesz w soboty i niedziele a za ten czas ci może oddać wolne - w te dni co jemu (Januszowi) pasuje. A niedługo nie będzie musiał i tego zrobić,bo jak po wyborach PiS wróci do "nadgodzin na speckonto pracodawcy" to będą jaja.

   A dzięki inflacji pensji pracowniczej spokojnie dojdziemy i do miski ryżu.

   Co do straży pożarnej: nie wiem jak z nią,ale też rewelacji nie ma,zresztą ja nie jestem kolejnym anarchokapitalistą (zresztą z anarchokomuną też za wiele wspólnego nie mam).

   Co do jednego i drugiego - tak płac jak straży pożarnej - uważam,że ludzie mogli by to oddolnie zorganizować sobie i bez "pomocy" państwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Naturmensch: To konsumenci powinni regulować rynek, nie państwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @wraithcat: Wiesz dlaczego władza w Polsce ( i nie tylko) jest bezkarna i cyniczna w stosunku do obywateli? Bo to nie oni tą władzę wybierają. Zrozumienie tego faktu to pierwszy krok do zrozumienia tego co się dzieje wokół nas :)