•  

  pokaż komentarz

  Jak Ci się udało nie ruszać oczami? Ciężko mi sobie to w ogóle wyobrazić. Oko przecież musi być jakoś unieruchomione, bo laser może je uszkodzić. A co z powiekami? Człowiek mruga bezwiednie co kilka sekund.

  •  

   pokaż komentarz

   @Facet_35: Pod powieki zakładana jest rozwórka aby nie mrugać. Do oka w czasie działania lasera przyssany jest pierścień ssący, w którym widać zielone światełko na które trzeba się patrzeć i przez który przechodzi wiązka. Ponadto po kroplach znieczulających i nawilżających nie ma uczucia suchości oka ani pieczenia, także nie ma też tak dużego odruchu mrugania i ruszania okiem.

 •  

  pokaż komentarz

  Koszt zabiegu?
  Wielkość wady do zniwelowania?
  Jak duże ryzyko niepowodzenia?
  Twoja Motywacja do wykonania zabiegu?

 •  

  pokaż komentarz

  Które wady wzroku można korygować za pomocą tej metody? Mam amblyopie i zastanawiam się czy w późniejszym wieku można coś jeszcze leczyć.

 •  

  pokaż komentarz

  Odpowiadam na pytania @junx
  1. ,,Ile czasu od pierwszej wizyty do zabiegu?"
  Pierwszą wizytę miałem na początku września, a zabieg w połowie października, także czekałem półtora miesiąca.
  2. ,,Jaka wada?"
  Na prawym oku -7D, a lewym -6,5D
  3. ,,$?"
  Pofarciło mi się, bo akurat w klinice mieli promocję i zamiast 10k, wyszło 8k.
  4. ,,Odczucia podczas i po zabiegu?"
  Wiadomo, przed i w trakcie czuć stres z wielu powodów, jednakże najważniejsze jest to aby zachować spokój, bo tak na prawdę nie ma się czego bać. Podczas zabiegu na prawym oku nie odczuwałem żadnego bólu, a na lewym tylko jedno lekkie szczypnięcie podczas pracy lasera. Już po wykonaniu zabiegu i pierwszym ,,spojrzeniu" na otoczenie widziałem lepiej niż bez okularów, bo mogłem dostrzec godzinę z zegarka na bloku operacyjnym ( ͡° ͜ʖ ͡°). Po zabiegu czułem może przez jakieś dwie godzinki lekki dyskomfort, ale potem widziałem otoczenie prawie tak jak w soczewkach.
  5. ,,Jakie miasto i klinika?"
  Mavit w Warszawie.

1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 następna