•  

  pokaż komentarz

  W Estonii głosują przez neta, a u nas jak zwykle się nie da.

  pokaż spoiler pomijam już to, że jakby coś takiego u nas by wprowadzili/spróbowali to kosztowało by X miliardów złotych, a system by pewnie nie działał( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   W Estonii głosują przez neta, a u nas jak zwykle się nie da.

   @Kaczypawlak: nie się nie da tylko głównym interesem jest to żeby kolesie napełnili sobie kiesę, a cała reszta potem. Miał być wprowadzony moim zdaniem świetny pomysł z e-dokumentami. Takie to miało być dobre, już tak to robili i jeb- Streżyńska została odsunięta bo jeszcze by za dużo zrobiła, z e-dokumentów zrobiła się e-legitymacja uczniowska i projekt wziął w łeb.

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: i nie tylko ten rząd miał takie ministerstwo, tutaj moi "idole", był król Midas co niby wszystko zamieniał w złoto, czego się dotknął, a my takich partaczy

   źródło: cdn.natemat.pl

  •  

   pokaż komentarz

   W Estonii głosują przez neta, a u nas jak zwykle się nie da.

   @Kaczypawlak: Nie da się, bo nagle sie okaże, że frekwencja z glosowaniem Internetowym wyniesie 75%. Sam nie brałem udziału w wyborach, bo samochód mam u mechanika, a nawet gdybym chciał załatwić papiery na możliwość głosowania poza miejscowością zamieszkania, to nie zdążyłbym do gminy, bo sam przejazd zajmuje mi około 2 godzin i dojechałbym może na 18. W efekcie szkoda mi czasu i nerwów na załatwianie spraw, które w XXI wieku powinny być dla obywatela dużo łatwiejsze do osiągniecia przez Internet.

  •  

   pokaż komentarz

   Sam nie brałem udziału w wyborach, bo samochód mam u mechanika, a nawet gdybym chciał załatwić papiery na możliwość głosowania poza miejscowością zamieszkania, to nie zdążyłbym do gminy, bo sam przejazd zajmuje mi około 2 godzin i dojechałbym może na 18.

   @Tatiagla: Słaba wymówka, mój tata jak chciał to sobie załatwił papiery na głosowanie poza miejscem zamieszkania.

   W efekcie szkoda mi czasu i nerwów na załatwianie spraw, które w XXI wieku powinny być dla obywatela dużo łatwiejsze do osiągniecia przez Internet.

   @Tatiagla: Ale chodzisz/nie chodzisz na wybory to mamy takie ekipy, co tak sprawy załatwiają, jedyne co im wychodzi to podwyżka podatków i dalsza dziura w budżecie.

  •  

   pokaż komentarz

   Słaba wymówka, mój tata jak chciał to sobie załatwił papiery na głosowanie poza miejscem zamieszkania.

   @Kaczypawlak: Twój tata, to twój tata. Ja to ja. Nie widzę sensu specjalnie brać wolne, aby załatwiać jakieś papiery w urzędzie 220km dalej od mojego obecnego miejsca zamieszkania. Nie widzę też sensu specjalnie jechać 220km i tracić cały dzień na dojazd, aby w minutę oddać głos do urny. W przypadku głosowania przez Internet oddałbym głos zaraz, jakbym się podniósł z łózka i zalogował się na stronie na telefonie.

   Ale chodzisz/nie chodzisz na wybory to mamy takie ekipy, co tak sprawy załatwiają, jedyne co im wychodzi to podwyżka podatków i dalsza dziura w budżecie.
   @Kaczypawlak: Przecież to się nie zmienia od ponad 20 lat. Co za różnica na kogo zagłosuję w wyborach samorządowych, skoro w nich chodzi głównie o ustanowienie torów na kolejne lata rozwoju miejscowości, miast i regionu. To nie wybory centralne. Ba umysł ludzi wychowanych w PRL był tak skażony socjalizmem, że nie licząc początku lat 1990 wybierali tak partie, że każda z nich dokładała cegiełki do rozbudowy socjalizmu i PRL bis. Tylko w wersji bardziej kapitalistycznej. W efekcie jakikolwiek wybór nie został dokonany przez pokolenie wychowane w latach PRL, to "wolnej" młodzieży, która od niedawna ma prawa wyborcze, ciężko jest odwrócić trend nadany przez ich rodziców i dziadków na rozwój państwa. Może za 20 lat to się zmieni.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja to ja. Nie widzę sensu specjalnie brać wolne, aby załatwiać jakieś papiery w urzędzie 220km dalej od mojego obecnego miejsca zamieszkania. Nie widzę też sensu specjalnie jechać 220km i tracić cały dzień na dojazd, aby w minutę oddać głos do urny.

   @Tatiagla: Mogłeś pomyśleć o tym wcześniej, jak się przeprowadzałeś;]

   Przecież to się nie zmienia od ponad 20 lat. Co za różnica na kogo zagłosuję w wyborach samorządowych, skoro w nich chodzi głównie o ustanowienie torów na kolejne lata rozwoju miejscowości, miast i regionu. To nie wybory centralne. Ba umysł ludzi wychowanych w PRL był tak skażony socjalizmem, że nie licząc początku lat 1990 wybierali tak partie, że każda z nich dokładała cegiełki do rozbudowy socjalizmu i PRL bis. Tylko w wersji bardziej kapitalistycznej. W efekcie jakikolwiek wybór nie został dokonany przez pokolenie wychowane w latach PRL, to "wolnej" młodzieży, która od niedawna ma prawa wyborcze, ciężko jest odwrócić trend nadany przez ich rodziców i dziadków na rozwój państwa. Może za 20 lat to się zmieni.

   @Tatiagla: Ale to musisz głosować w wyborach, aby to się zmieniło. Te wybory w sumie najmniej ważne olałeś, ale jak olejesz pozostałe to już tylko twoja wina.

  •  

   pokaż komentarz

   Mogłeś pomyśleć o tym wcześniej, jak się przeprowadzałeś;]

   @Kaczypawlak: Przeprowadzam się od 8 lat. Nie oglądam mediów, o wyborach sobie przypomniałem w piątek.

   Ale to musisz głosować w wyborach, aby to się zmieniło.

   @Kaczypawlak: Już głosowałem, nic to nie zmieniło. Ba było gorzej.

   Te wybory w sumie najmniej ważne olałeś, ale jak olejesz pozostałe to już tylko twoja wina.
   @Kaczypawlak: Olałem, bo nie widzę sensu nadawać toru rozwoju w miejscowości zameldowania w której już nie mieszkam, i w mieście w którym mieszkam, ale w ciągu dwóch lat mogę się wyprowadzić. Nie widzę w tym żadnej mojej winy i nie narzekam na wybory ludzi. Skupiam się na sobie i swoim samorozwoju i zbieraniu własnego majątku i bogactwa, a cała reszta mnie nie interesuje.

  •  

   pokaż komentarz

   Przeprowadzam się od 8 lat.

   @Tatiagla: W takim czasie bez problemu byś załatwił.

   Nie oglądam mediów, o wyborach sobie przypomniałem w piątek.

   @Tatiagla: I?

   Już głosowałem, nic to nie zmieniło. Ba było gorzej.

   @Tatiagla: Widać jak z mediów nie korzystasz to co się dziwisz?;]

   Olałem, bo nie widzę sensu nadawać toru rozwoju w miejscowości zameldowania w której już nie mieszkam, i w mieście w którym mieszkam, ale w ciągu dwóch lat mogę się wyprowadzić. Nie widzę w tym żadnej mojej winy i nie narzekam na wybory ludzi. Skupiam się na sobie i swoim samorozwoju i zbieraniu własnego majątku i bogactwa, a cała reszta mnie nie interesuje.

   @Tatiagla: No nie wiem, bo marudzisz, a powinno Tobie to zwisać z tego co pisałeś wcześniej. Ja tam kończę temat EOT.

  •  

   pokaż komentarz

   W takim czasie bez problemu byś załatwił.
   @Kaczypawlak: Co bym załatwił? Skoro za każdym razem przekłada się dokument o głosowaniu poza miejscem zameldowania. Ostatnia przeprowadzka nastapiła w lipcu.

   Widać jak z mediów nie korzystasz to co się dziwisz?;]
   @Kaczypawlak: Wtedy korzytałem. Jednak po ponownym wyborze polaków odpuściłem. Szkoda mi czasu na tłumaczenie ekonomicznym ignorantom skutków ich wyborów.

   No nie wiem, bo marudzisz,

   @Kaczypawlak: Nie marudzę. Stwierdzam fakt, że gdyby na wzór Estonii wprowadzono możliwosć głosowania przez Internet i każdy obywatel miałby do tego dostęp, to miałbym wtedy wyj@#@ne na jeżdżenie i załatwianie swoich spraw. Zbyt bardzo cenię swój czas, dni urlopowe i samorozwój, żeby latać po urzędach z jakimiś papierami. Gdyby urzędy były pootwierane do tej 20, to może bym się pokusił o załatwienie papieru umożliwiającego głosowanie poza miejscem zamieszkania.

  •  

   pokaż komentarz

   Skoro za każdym razem przekłada się dokument o głosowaniu poza miejscem zameldowania. Ostatnia przeprowadzka nastapiła w lipcu.

   @Tatiagla: To zmień meldunek od razu, a nie ciągle u mamusi(╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

   Szkoda mi czasu na tłumaczenie ekonomicznym ignorantom skutków ich wyborów.

   @Tatiagla: No dobra, Ty jesteś mądry a inni nie ok.

   Nie marudzę

   @Tatiagla: nie wcale

   Stwierdzam fakt, że gdyby na wzór Estonii wprowadzono możliwosć głosowania przez Internet i każdy obywatel miałby do tego dostęp, to miałbym wtedy wyj!##ne na jeżdżenie i załatwianie swoich spraw.

   @Tatiagla: Jednak Ty to nie jesteś całym światem, a więc co mnie obchodza twoje #gorzkiezale

   Zbyt bardzo cenię swój czas, dni urlopowe i samorozwój, żeby latać po urzędach z jakimiś papierami

   @Tatiagla: Ja też, ale zawsze jakoś na wybory chodzę i to od lat(✌ ゚ ∀ ゚)☞ A więc masz słabą organizację( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Gdyby urzędy były pootwierane do tej 20, to może bym się pokusił o załatwienie papieru umożliwiającego głosowanie poza miejscem zamieszkania.

   @Tatiagla: To dopiero byś bulił w podatkach na ich utrzymanie(✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   To zmień meldunek od razu, a nie ciągle u mamusi
   @Kaczypawlak: Mam u mamusi, bo całą korespondencję tam przekazuję.

   No dobra, Ty jesteś mądry a inni nie ok.
   @Kaczypawlak: I w efekcie stwierdziłem, że nie widzę sensu nawracać ludzi i mogę zająć się sobą.

   Jednak Ty to nie jesteś całym światem, a więc co mnie obchodza twoje
   W Estonii głosują przez neta, a u nas jak zwykle się nie da.

   @Kaczypawlak: Widzę gorzkie żale u ciebie.

   To dopiero byś bulił w podatkach na ich utrzymanie
   @Kaczypawlak: Nie trzeba nic bulić więcej, bo wystarczy w jednym dniu tygodnia przesunąć godziny funkcjonowania urzędu.

   Ja też, ale zawsze jakoś na wybory chodzę i to od lat
   @Kaczypawlak: To rób sobie z tego święto. Dla mnie wybory to dzien jak co dzień i możliwość oddania głosu w nich powinna być dostosowana do XXI wieku. Zwłaszcza, że oddanie głosu zajmuje 2 minuty, a traci się pod nie cały weekend i plany.

  •  

   pokaż komentarz

   Widzę gorzkie żale u ciebie.

   @Tatiagla: To było stwierdzenie faktu i tyle;]

   Dla mnie wybory to dzien jak co dzień i możliwość oddania głosu w nich powinna być dostosowana do XXI wieku. Zwłaszcza, że oddanie głosu zajmuje 2 minuty, a traci się pod nie cały weekend i plany.

   @Tatiagla: No ja na Ciebie też marnuję swój cenny czas, narka( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   To było stwierdzenie faktu i tyle;]
   @Kaczypawlak: Też stwierdziłem fakt, że byłaby większa frekwencja, gdyby można było oddać głos przez Internet.

   No ja na Ciebie też marnuję swój cenny czas, narka( ͡° ͜ʖ ͡°)
   @Kaczypawlak: Cóż, ty też zmarnowałeś mój swoim irytującym pouczaniem i mądrzeniem się.

  •  
   k.....2

   +39

   pokaż komentarz

   W Estonii głosują przez neta,

   @Kaczypawlak:

   Problem z głosowaniem przez Internet czy innym elektronicznym jest taki, że łatwo ukryć fałszerstwo. Ładnie to wyjaśnia Tom Scott w jednym z odcinków Computerphile:

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak jestem na statku. Dostęp do neta mam. Ale zagłosować nie mogę. Gdyby były e-wybory zrobionym tj Tatiagla. Zalogował się i zagłosował a tak chujnia. Z resztą same wybory to też mydlenie oczu. Głosujemy na tego i tego. A tak naprawdę głosujemy na partie z której człowiek jest. A potem on nie musi się dostać tam gdzie trzeba. To powinno się zmienić.

  •  
   p........................w via Android

   +8

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak doczytałes?

   Złożone zgodnie z instrukcją oraz w terminie wnioski były odrzucane przez urzędy gmin.

  •  

   pokaż komentarz

   @polska_partia_programistow: nom, trudno aby system informatyczny działał jak analogowo dzbanki jakieś je odrzucają.

  •  
   p........................w via Android

   +2

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak inna sprawa ze podobno gminy wymagały innych dokumentów niz epupa sugerowała

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: nie bedzie głosowania przez internet, bo jak to mowil pewien ważny obecnie człowiek, nie może być tak, żeby taki internauta mógł sobie zagłosować przeglądając filmiki, pornografię i popijając piwo

  •  

   pokaż komentarz

   @Lipathor: nie takie farmazony słyszałem w życiu( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: ja też, ale póki ten Pan jest bardzo ważny, to o głosowaniu przez internet zapomnij.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lipathor: ale kiedyś nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: oby prędzej niż później ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak:
   Mnie to jakoś szczególnie nie dziwi. Internet to domena młodych, a tych lepiej nie zachęcać do pójścia na wybory bo są bardziej odporni na propagandę serwowaną w mediach tradycyjnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @vateras131 propaganda serwowana w mediach tradycyjnych w porównaniu z propagandą serwowaną w nowych mediach to pikuś

  •  

   pokaż komentarz

   @Willy666:
   W nowych mediach masz przynajmniej jakiś wybór.

  •  

   pokaż komentarz

   @Willy666:
   W nowych mediach masz przynajmniej jakiś wybór.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: U nich się da, ponieważ mają dowód osobisty w którym jest chip - taki sam jak w kartach płatniczych.

   Dzięki temu mogą podpisywać swoim dowodem jak karta identyfikacyjną/podpisem cyfrowym w najróżniejszych usługach np: logować się do konta bankowego czy głosować.

   U nas pomysły uruchomienia podobnej funkcjonalności jest uwalane jak tylko ktoś usta otworzy.
   Oczywiste jest, że władzy nie zależy na tym abyś mógł sprawdzić czy głosowałeś i jak Twój głos został policzony ... bo taka możliwość maiłbyś jakbyś podpisywał się cyfrowo ...

   demokracja to mit dla mas.

   Demokracja jest wtedy, kiedy idzie po myśli władzy ... w przeciwnym wypadku organizuje się pucz (patrz jak Wałęsa z Macierewiczem załatwił Rząd Jana Olszewskiego).

  •  

   pokaż komentarz

   @vateras131 wybór? Chyba między dżumą o cholerą.

  •  

   pokaż komentarz

   @vateras131 wybór? Chyba między dżumą o cholerą.

  •  

   pokaż komentarz

   Przeprowadzam się od 8 lat. Nie oglądam mediów, o wyborach sobie przypomniałem w piątek.

   @Tatiagla: A z domu wychodzisz? Bo wszędzie wisi pełno plakatów wyborczych. I to nie od piątku, a od kilku tygodni ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @miken1200: owszem widziałem, ale straciłem rachube czasu z powodu cyklu ...-dom-pasja-praca-dom-pasja-praca-...

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: Na początek trzeba Post-Quantum Sygnatury wprowadzić i stopniowo integrować wszystko, ale co wtedy zrobić z urzędasami? Ciotką, wujkiem, kuzynem itd.. robotę straco raczej

  •  

   pokaż komentarz

   @Tatiagla tak na przyszłość, nie musisz jechać do miejsca zameldowania żeby się wypisać z wyborów ( wtedy dostajesz zaświadczenie i możesz głosować gdziekolwiek) tylko możesz pójść do urzędu w miejscu w którym mieszkasz i się dopisać do listy. A w miejscu zameldowania cię wykreślą.

  •  

   pokaż komentarz

   ale co wtedy zrobić z urzędasami?

   @81bigboy: właśnie to, przed czym tak paranoicznie się bronią ujebując kolejne dobre pomysły. Bo się jeszcze okaże że tych 20 urzędasów jest w stanie ogarnąć 1 z nich z pomocą dobrze napisanego systemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: akurat głosowanie przez neta jest tylko możliwe w nastu krajach na całym świecie, wiec nie ma nad czym tu płakać.

   Poziom rządowych platform w Polsce ciagle jest bardzo słaby. Uwierz mi ze nie chciałbyś zobaczyc systemu do głosowania online który byłby dziurawy jak ser i podatny na manipulacje...

   Dopiero od nie dawna Ministerstwo Cyfryzacji zaczyna się rozkręcać. Pojawiają się na eventach branżowych, organizują hackatony z nagrodami. Droga jeszcze długa, ale Polska powoli idzie w dobrym kierunku :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: ciekawe czy można ich pozwać za to za na przykład pół miliona złotych ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: odwrócony król Midas - wszystko czego się dotknął zamieniało się w gówno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak już widzę ten chaos po głosowaniu. Jak się wszyscy logują o 20:50 żeby zdążyć zagłosować do 21 i system pada (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) paradoksalnie mogło by wyjść, że w takim głosowaniu byłaby mniejsza frekwencja niż w zwykłym przez awarię, nie zrozumienie instrukcji, brak prądu etc. xD Polska kraj absurdów więc wiadomo, że właśnie tak by się to skończyło.

 •  

  pokaż komentarz

  w.g oświadczenia PKW wszystko w tej sprawie zależy od organizacji i dobrej woli samorządów ,czyżby qu!!!!! samorządy sabotowały właściwe przeprowadzenie wyborów ?!?!

  •  

   pokaż komentarz

   @zbych65 Instrukcja na e-puap nie informowała składających wniosek o dopisanie do listy wyborców, że trzeba jeszcze dołączyć dowody zamieszkania pod wskazanym adresem. Tam jest tylko wymagane przesłanie dowodu osobistego, co by wystarczyło zapewne przy głosowaniu na prezydenta kraju, ale nie do głosowania na prezydenta jakiegoś miasta. Sam się odpisywałem za pomocą tej platformy i dopiero po telefonie od urzędnika dowiedziałem się o wymaganych dokumentach.

  •  

   pokaż komentarz

   @vash78: kolejny brak uszczegółowienia tekstu ustawy co do tego nie ma wątpliwości ,ale przyznajesz że było by dziwne nie wymagać od potencjalnego wyborcy w samorządowych potwierdzenia że mieszka w w.w mieście .pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @zbych65: no i taka prawda - ePUAP jest tylko pratformą do wysyłania podpisanych elektronicznie informacji, co z nim zrobi urząd to jego sprawa. W moim przypadku z godzinę po wysłaniu dostałem telefon od Pani z urzędą z którą ustaliłem jaki dokument jeszcze potrzebuję, w 15 min po telefonie już wszystko był załatwione.

   U mnie było tak, podejrzewam jednak że 3/4 urzędów miało wywalone - nie zgadzało się to do kosza i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @Radus: @zbych65: Zgodnie z KW Urząd ma obowiązek zweryfikować miejsce zamieszkania. Zwalanie winy na urzędy za gówniany system informatyczny to k%$$ienie logiki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: tak, ale jak widać u mnie mógł ktoś się pofatygować i zadzwonić że potrzebują dokumentu do weryfikacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Radus: A to oczywiście się zgadzam całkowicie, że skandalem jest brak informacji o odrzuceniu wniosku. Rozumiem, że zaskoczyła ich liczebność tych wniosków ale powinny urzędy ją brać pod uwagę.

   No tylko to jest jeden problem, drugim jest to, że w ogóle muszą to odrzucać bo nie było możliwości złożenia poprawnego wniosku.

  •  

   pokaż komentarz

   @zbych65: W moim wypadku wniosek złożony 15.10. ok. godz. 9. Odpowiedź z urzędu wysłana 19.10. o godz.: 16:46 z odmową. W piśmie odmownym wpisana data wpływu 16.10., co jest kłamstwem - UPP z dnia 15.10.
   Pytam się w takim razie, w jakim celu była sekcja deklaracji z oświadczeniem o zamieszkiwaniu pod danym adresem?

   Do dnia wydania decyzji, pomimo podjętych starań, organowi nie udało się potwierdzić, czy wnioskodawca pod deklarowanym adresem. Wnioskodawca także nie dołączył żadnych dokumentów, które potwierdzałby zamieszkiwanie pod danym adresem nie złożył wyjaśnień.

   Wystarczyło zajrzeć do księgi wieczystej - jest tam wpis z imienia i nazwiska. Najwidoczniej się nie chciało.

 •  
  n..m

  +28

  pokaż komentarz

  Sam złożyłem wniosek przez ePUAP w poprzednim tygodniu. Rzekomo mieli 3 dni na odpowiedź. Minęło dużo więcej i brak odpowiedzi. Na liście nie byłem i zagłosować nie mogłem.
  Na samym moim osiedlu ten sam problem miało przynajmniej kilkadziesiąt osób, bo pisali na lokalnej grupie na FB.

  •  

   pokaż komentarz

   @nehm: też złożyłem wniosek przez ePUAP. Dostałem odpowiedź wczoraj że... nie dodadzą mnie do listy bo nie przedstawiełem dokumentu potwierdzającego własność lokalu lub potwierdzającego zamieszkanie w danym miejscu.
   Co ciekawe taki dokument nie jest nigdzie wymagany w procesie wnioskowania w ePUAP (nawet nie było tam opcji dołączyć takiego dokumentu). Ponadto składałem oświadczenie (pod odpowiedzialnością karną) że moje centrum interesów to właśnie to miejsce gdzie chcę głosować. to po ch* chcą jeszcze dokument o który we wniosku nie prosili? :(
   zastanawiam się czy gdybym się przeszedł do urzędu to też by chcieli taki dokument. Swoją drogą ciekawe że przy rejestracji samochodu nie robili problemu (no ale wtedy byłem w urzędzie, nie w okienku).
   ... nasze urzędy jeszcze nie umieją w internety.

  •  

   pokaż komentarz

   @nehm: To samo u mnie mirku... dodatkowo nagle cały ePUAP zaczął mi świrować do tego stopnia, że skrzynka pocztowa stała się nieotwieralna ¯\_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  Skandal to jest to, że nie da się w Polsce głosować przez Internet, a nie to, że ktoś nie doczytał co jest wymagane albo czekał z tym do ostatniej chwili tak, że pozbawił się szansy na ewentualną poprawę czy uzupełnienie wniosku.

  •  

   pokaż komentarz

   @gobi12: dam ci minusa ,dlaczego?? pytanie czy chodzi ci tylko o spełnienie marzeń aby głosować przez internet ,czy o pewność że wybory zostaną przeprowadzone prawidłowo bez żadnych wątpliwości ??
   Jeżeli jesteś świadomym i rozsądnym człowiekiem to wiesz że na dzień dzisiejszy spełnienie tych warunków jest niemożliwe .Jeżeli problemem jest że znalazło się ileś osób którzy w ostatnim dniu zgłosili chęć głosowania bez dostarczenia potwierdzenia że rzeczywiście na stałe zamieszkują w tym czy innym mieście ,uważam że lepiej jak oni nie zagłosują ( na własne życzenie ) niźli mieliby być dopuszczeni do głosowania w kilku miejscach a na końcu zakwestionowali prawidłowość przeprowadzenia wyborów .pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   Skandal to jest to, że nie da się w Polsce głosować przez Internet,

   @gobi12: W jakich państwach można głosować przez internet? Oprócz waszej ulubionej Estonii, gdzie mieszka pare osób i przez neta głosuje 30% uprawnionych. Tak narzekacie na PIS a nie chce wam się ruszyć dupy i iść zagłosować na korwina XD

  •  

   pokaż komentarz

   pytanie czy chodzi ci tylko o spełnienie marzeń aby głosować przez internet

   @zbych65: Dam ci minusa, wiesz dlaczego? Pytanie czy chodzi ci tylko o spełnienie marzeń aby głosować na kartkach papieru, czy o pewność, że wybory zostaną przeprowadzone prawidłowo bez żadnych wątpliwości. Ceramiczne skorupki sprawdzają się od wieków, nie ma sensu ich zastępować.

   Jeżeli jesteś świadomym i rozsądnym człowiekiem to wiesz że na dzień dzisiejszy spełnienie tych warunków jest niemożliwe

   Jak? Skąd ten wniosek? Dosłownie rozmawiamy tu o realnym przypadku, w którym było to możliwe. Jak można być tak ograniczonym, by twierdzić, że mimo to się nie da? To że nie ty nie masz pojęcia jak to zrobić nie znaczy, że nie ma ludzi, którzy wiedzą.

  •  

   pokaż komentarz

   pytanie czy chodzi ci tylko o spełnienie marzeń aby głosować przez internet ,czy o pewność że wybory zostaną przeprowadzone prawidłowo bez żadnych wątpliwości

   @zbych65: Można robić przelewy, brać kredyty, pożyczać samochody a nawet rozliczać podatek przez internet i jest bezpiecznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound: @Nicolas_Bourbaki:

   Problem z elektronicznym głosowaniem jest taki, że nikt nie zgodzi się na elektroniczny system oparty na zaufaniu. Przy elektronice możliwość potwierdzenia autentyczoności oprogramowania jest praktycznie nierealizowalna.

   Można próbować zaprojektować matematyczyny system, który nie wymaga zaufania. Wymagałoby to, aby każdy głosujący:
   * mógł potwierdzić, że jego głos znajduje się na liście głosów,
   * nie mógł udowodnić na kogo głosował,
   * miał - choć przybliżoną - możliwość zweryfikowania liczby głosujących.

   Nie powiem, że taki system nie istnieje. Natomiast nawet jeśli istnieje - jest na tyle skomplikowany, że staje się niepraktyczny przy ilości głosujących.

  •  

   pokaż komentarz

   @noxitu: jak to? masz kwalifikowany podpis elektroniczny.

  •  

   pokaż komentarz

   @sunnycoast: "nie mógł udowodnić na kogo głosował"

 •  

  pokaż komentarz

  Klikajac w epupapie wniosek o dopisanie do listy wyborców nie bylo mozliwosci wstawienia załącznika zeby dac umowe najmu albo ostatni PIT wiec trzeba bylo napisac normalnego maila przez epupap z mozliwoscia zalacznikow. Potem urzednik wysylal zeskanowane pismo z podpisem ze dopisano. Na ch#? ten epuap skoro urzednik musial recznie podpisana decyzje skanowac i wysylac epuapem? Takie cyfrowe panstwo stworzone przez PO i kontynuowane przez pis

Dodany przez:

avatar HaHard dołączył
699 wykopali 15 zakopali 14.2 tys. wyświetleń