•  

  pokaż komentarz

  k$?%a, USA prą do wojny, oczywiście zastępczej ale prą do wojny z Putinem. Debile.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wezmyr:

   Lepiej na Ukrainie niż w Polsce

  •  

   pokaż komentarz

   @Wezmyr: USA napadły na Ukrainę czy Rosja?

  •  
   k..........2

   -96

   pokaż komentarz

   @przeciwko78:
   Jaka napaść ( ͡º ͜ʖ͡º) Przecież idąc postępową logiką stosowaną wobec ostatnich konfliktów, w Donbasie walczy demokratyczna opozycja (tylko broń i dolany znajdują w kopalniach, a nie pustyniach), a w krymskim referendum lud wyraził swoje zdanie (co tam złamana konstytucja jakiejś Serbii czy Ukrainy). Faktycznie to Rosja nie zrobiła niczego, czego w ciągu ostatnich nastu latach nie dokonaliśmy jako zachód.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wezmyr USA prze do wojny zajmując Krym i Donbas... a nie czekaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @kochamcieKK2: jeśli dolepisz jakieś analogie, to napaść Rosji zostanie usprawiedliwiona, czy do czego właściwie zmierzasz?

  •  

   pokaż komentarz

   USA napadły na Ukrainę czy Rosja?

   @przeciwko78: Rosja zabrała Krym właśnie przez zamiary USA. Krym jest dla nich cholernie ważny i potrzebny do działań wojennych na morzu i do obrony rakietowej. Chcesz więcej info to znajdz jakąś analizę. Zabranie Krymu to kontra do ekspansji USA.

  •  

   pokaż komentarz

   @KwadratF1: ruski bandytyzm od wieków ma te same usprawiedliwienia. Zabrał, zabił bo musiał. Nie rozumiem tylko jak Polak może je powtarzać.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: Identyczne działanie jak USA na wschodzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @KwadratF1: wskaż identyczny przykład w którym USA wchłania część obcego terytorium.

  •  

   pokaż komentarz

   Lepiej na Ukrainie niż w Polsce

   @Dzikozaur: Niby tak, ale patrząc na skutki ich obopólnych działań w Syrii to najlepiej wcale.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wezmyr: ekhm? USA wspieraja panstwo, ktore ruscy napadli.
   Zreszta my rowniez od poczatku konfliktu wspieramy Ukraine.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: tak, jasne. Tylko wszyscy tu jakby nie zauważają, że to napędzi spiralę a nie ją zatrzyma, bo Rosjanie wcale dalej nie mają ochoty iść (patrz Gruzja), oni swoje cele już osiągnęli, a teraz po prostu czekają, aż Ukraina sama wróci pod ich skrzydła (bo wróci, a oni są cierpliwi). Amerykanie dając im okręty dają im iluzję, że Ukraińcy potrafią z nich zrobić użytek i że są w stanie powstrzymać Rosję przed czymkolwiek. A nie są, ani z tymi okrętami ani bez nich. Podobnie jak nie bylibyśmy my w stanie ich powstrzymać? Bo jak? Armią zawodową składającą się ze 100000 ludzi w porywach z dowództwem po czystkach jak za Stalina? Czy może WOTem? To, że wspieramy Ukrainę jest błędem, bo powinniśmy nie tyle ją wspierać, co w sposób jednoznaczny popierać uznanie przez władze ukraińskie faktu zmniejszenia się ich terytorium. Bo tylko wtedy, gdy oni się pogodzą z tą sytuacją nie będą tracić zasobów na beznadziejne, nic nie wnoszące, działania. Te kilka lat mogli spożytkować na unowocześnienie gospodarki, zmniejszenie jej energochłonności. A oni dalej się taplają w tym syfie, co im Rosja zgotowała. I z niego nie wychodzą. Jak myślisz, dlaczego? Czyż nie dlatego właśnie, że tkwią w iluzji? To, że wojna rozgorzeje właśnie przez USA, właśnie na Ukrainie, dla nas jest bardzo złą prognozą, bo jako sojusznicy Ukrainy i wierni poddani USA będziemy celem dla Rosji, która w osobie Putina doskonale wie, że NATO nam nie pomoże a już na pewno nie tak, jak sobie to wyobrażamy. I co? Ano nic, Rosja dojdzie do linii Wisły, dalej nie będą się pchali bo i po co a my co zrobimy? Granicy z Rumunią już nie mamy...

  •  

   pokaż komentarz

   @Ignasy: USA niczego nie zabrało, USA wspiera tylko dążenia Ukrainy do odzyskania czegoś, czego nigdy nie odzyskają. To jest iluzja, w którą Ukraińcy mogą serio uwierzyć i ruszyć na Rosję. A to się skończy wojną. Która akurat teraz nie jest nam potrzebna (zresztą nam i normalnym ludziom nigdy nie jest potrzebna)

  •  

   pokaż komentarz

   @Dzikozaur: tyle, że Ukraina bardzo blisko Polski.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wezmyr: Ukraina nie wroci do Rosji. Wlasnie po to ja wspieramy, by szla dalej w strone zachodu. Panstwa zachodnie, w tym my, szkolimy i zbroimy ich sily wojskowe i policyjne.
   A takze inwestujemy tam srodki finansowe. Ale to juz sprawy biznesowe.

   Nie maja jak wyjsc z tego syfu ktory Rosja zgotowala, bo kacapy wciaz dorzucaja do tego. Utrzymuja tlaca sie wojne.
   Dopiero gdy sie sily rosyjskie wycofaja nastapi odbicie tych terenow. Bez tego Ukrianie ciezko bedzie ruszyc do przodu.

   Stad tak wazne zbrojenie ich sil w nowoczesna bron. Duzy plus to zgoda USA na sprzedaz nowoczesnych rakietowych pociskow przeciwpancernych :)

   Fregaty to kolejna swietna wiadomosc.

   P.S. Tak czytam do konca twoj post i widze ze po prostu cisniesz tu ruska propagande ;)
   Wasza narracja jest tu znana od kilku lat.

  •  
   k..........2

   +3

   pokaż komentarz

   @Aster1981:

   Fregaty to kolejna swietna wiadomosc

   Kijów ma dużo pilniejsze wydatki w swoich stoczniach i branży morskiej od zakupu używek zza oceanu. Nowo budowana korweta Włodzimierz Wielki jest w zasadzie dostępna u syndyka jako masa upadłościowa wraz ze stocznią, w 2018 nie poszła kasa kasa z MO (stocznia CzSZ Nikołajew). W tym samym Nikołajewie stoi rówieśnik OHP, krążownik Admirał Fłota Łobow pr. 1164, gotowy w 95%, z którego zrezygnowano z powodu kosztów (a stocznia im. 61. komunardów również zbankrutowała). 30 lat temu trwała tam budowa lotniskowca atomowego (Uljanowsk). Miejscowa polibuda nie otworzyła w tym roku kierunków związanych z budową okrętów z powodu braku kandydatów, bardziej dochodowy okazał się human.

   Duzy plus to zgoda USA na sprzedaz nowoczesnych rakietowych pociskow przeciwpancernych

   Javeliny to trochę zabieg PR, Ukraina posiada trzy tańsze i równie skuteczne zabawki od Łucza/Pielenga, a produkcja pocisków weszła już w tysiące i idzie również na eksport.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ignasy prze do wojny na takiej samej zasadzie, jak konflikt kubański z 1968 roku. Instalują swoje bazy coraz bliżej granic Rosji. Rosja reaguje w taki sposób, jaki umie. A Amerykańskie sk$!@ysyny będą walczyć z Ruskimi do ostatniego Ukraińca. Źeby tylko nas w to nie mieszali.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: to nie jest ruska propaganda, to tylko wnioski z historii. No ale cóż, jesteśmy Polakami i my z historii wniosków nie wyciągamy, nie uczymy się na niej to reagujemy, tu i teraz.

  •  

   pokaż komentarz

   To, że wspieramy Ukrainę jest błędem,

   @Wezmyr: towarzyszu, darujcie sobie. Wystarczy że w Polsce PiS uprawia propagandę, idźcie na swoje podwórko.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wezmyr: biedni rosjanie, wiecznie się bronią xDDDDD

   źródło: i.kym-cdn.com

  •  

   pokaż komentarz

   @piatek: merytorycznie jesteś cienki jak dupa węża. A coś konkretnego?

  •  

   pokaż komentarz

   @Lizbona: no chyba jednak nie. To oni są agresorami, bezpośrednimi lub pośrednimi, co nie zmienia faktu, że eskalacja konfliktu, a tym jest bezsensowne wzmacnianie Ukrainy w stopniu pozwalającym im nie tylko na odstraszanie a na działania zaczepne, nie skończy się dobrze. Ani dla Ukrainy ani dla nas.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wezmyr: Jeśli nie zauważyłeś to z ruskimi da się gadać jedynie z pozycji silniejszego. Jeśli Ukraina chce być traktowana poważnie to musi się zbroić. To krok w dobrą stronę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lizbona: z ruskimi da się gadać z pozycji silniejszego, i tu masz rację. Ale Ukrainy NIGDY nie będzie miała takiej pozycji, bo jest ich mniej niż Rosjan, bo mają mniejsze terytorium, bo nie mają zasobów ani ludzkich ani przemysłowych, technologii a te kilka łódek i czołgów (własnych i ze Stanów) niczego w tym zakresie nie zmieni. A ja zwyczajnie w gwarancje USA nie wierzę. Nie wierzę Ruskim, bo są kłamliwi ale przynajmniej nie udają złych zamiarów, tylko je mają i wprost je eksponują, czy to poprzez ceny gazu, czy też poprzez zbrojenie Królewca.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wezmyr: Ale ja wierzę Jankesom że będą chciały utrzymać pozycję światowego hegemona a więc że będą grać grę balansowania sił. W tym my (lub ktoś inny) w Europie jest im potrzebny. Jeśli stracą swój przyczułek będący drzazgą w dupie dwóch głównych sił na starym kontynencie to ich plan może im się rozlecieć. Nie sądzę że zadowolą się wielobiegunowym światem. Innymi słowy wierzę w ich chciwość.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lizbona: słusznie zauważyłeś, że ktoś Jankesom potrzebny w Europie jest i będzie. Ale patrząc na to, jak łatwo zmieniają poglądy, to nie musi być ani Ukraina, ani Polska, ani kraje bałtyckie, które USA spokojnie przehandlują za pozostawienie w spokoju krajów skandynawskich na przykład (co jest tylko przykładem, bo akurat to nie są entuzjaści USA, ale chodzi o metody). Dziś USA nie bardzo się dogadują z Niemcami ale... "oddając" pod ruską strefę wpływów Ukrainę, Polskę i kraje bałtyckie mogą dostać Niemcy w swoją strefę wpływów. Rosji nie opłaca się wojna otwarta ale podział Europy na strefy wpływów i ich pilnowanie, jak najbardziej. Zwłaszcza, jeżeli odbyłoby się to bezkosztowo. Zobacz jak pięknie ugrali rozwalenie UE od wewnątrz (Brexit), jak pięknie rozgrywają Węgry, Słowację, Włochy, Grecję które kompletnie nie identyfikują się z potrzebą silnych sankcji na Rosję, a te sankcje powinny być daleko bardziej ostre, bo widać, że dają skutek i gdyby je wzmocnić, to rosyjski misza musiałby w końcu zrozumieć, w którym miejscu się znajduje. A niezdecydowanie UE, właśnie przez wyżej wymienione kraje, mści się okrutnie każdego dnia. Tak jak ucieszyła mnie informacja o tym, że kontrakt gazowy z USA mamy podpisany tak zmartwiło mnie, że na tak mało tego gazu on jest... A to właśnie dobra metoda na "dowalenie" ruskim, mam nadzieję, że z węglem będzie podobnie (bo to co jest teraz, to jakaś kpina).

  •  

   pokaż komentarz

   @Wezmyr: czyli twierdzisz że zamiast wziąć wszystko - dogadają się z ruskimi na wielobiegunowość i oddadzą im wpływy tam gdzie teraz są zainstalowani zwłaszcza że nie muszą tego teraz robić? To będzie dla nich opłacalniejsze?

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78

   @KwadratF1: wskaż identyczny przykład w którym USA wchłania część obcego terytorium.

   Prosz... Ten pan Ci wskaże (✌ ゚ ∀ ゚)☞

   źródło: i.pinimg.com

  •  

   pokaż komentarz

   Prosz... Ten pan Ci wskaże

   @Grothar: Obrazek zaiste zabawny, ale nie odpowiada na pytanie KwadratuF1.
   No i zauważ, że przedstawiony na obrazie wschodni Azjata, czyli po polsku Chinczyk czy Mongoł, wchłonął terytorium obu Ameryk.
   Wybijając większość gatunków wielkich ssaków. NA ŚMIERĆ.
   A że koła nie wymyślił, i inny mieszkaniec Azji, dokładnie półwyspu Azji zwanego Europą, przypłynął już z kołem, i nawet z rusznicą, to Mongoł skonczył jak wczesniej wspomniane wielkie ssaki. Wybity NA SMIERC, albo ogrody zoologiczne, czyli rezerwaty.
   A do meritum, USA nie zajmuje zadnych terytoriow, bo po co? maja swoje 10mln km2 i im wystarczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grothar: wydawało mi się że dyskutujemy o czasach współczesnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grothar: Tyle się wypomina Amerykanom te podboje ziem Indian, jednocześnie jakoś Rosjanom podboje dokonane na swoich ''Indianach'' na wschód od Uralu dyplomatycznie się przemilcza.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78 ja się zgubiłem po tym jak usiłowano mi wmówić, że koła nie wymyślili azjaci... Ja wtrącam tylko poprawki - nie wiem jak daleko można się cofać w historii, by wykazać, że ktoś jednak coś zrobił, żeby nie obrazić oponenta...

  •  

   pokaż komentarz

   @mieszko111 ja tam chętnie każdemu wszystko wytknę...

   Była taka animacja a propos...

  •  

   pokaż komentarz

   Lepiej na Ukrainie niż w Polsce

   @Dzikozaur: Jak pierdyknie na Ukrainie to w Rzeszowie fala uderzeniowa powyrywa okna z ram..

  •  

   pokaż komentarz

   Miejscowa polibuda nie otworzyła w tym roku kierunków związanych z budową okrętów z powodu braku kandydatów, bardziej dochodowy okazał się human.

   @kochamcieKK2: Próbują radzieckiej taktyki: zalać wroga falami piechoty.
   Na Rosjan to może nie podziałać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: @Ignasy: @przeciwko78:
   Ja nie wiem co komu szkodzi dozbrajanie naszego bufora czyli Ukrainy. Rozumiem te ich skrajności banderowskie ale chrzanić to w momencie gdy Ruski wpada,zabiera i nie ma z tego żadnych konsekwencji. Krym został zabrany bezprawnie i Ruski powinien być gnębiony sankcjami do momentu aż nie odda. Ruski powinien być wypychany z Morza Czarnego i Bałtyku na tyle ile się da.

  •  

   pokaż komentarz

   @KwadratF1: dostajesz minusy ale to sama prawda. Brutalna ale prawda.
   Krym to dostęp do Morza Czarnego dla Rosji a to dalej oznacza dostęp Morza Śródziemnomorskiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wezmyr: Pracuje u mnie Ukrainiec z Mariepola. Mówi, że nikt tam po ukraińsku nie potrafi gadać. W szkołach uczą po rosyjsku. Jego matka mieszka we Lwowie, tam język ukraiński jest powszedni. Putin to kawał siurka. Tam gdzie zajął Ukrainę, za tonę węgla płacą na nasze 100 zł. Bliżej Polski 10 razy tyle.
   Kupił sobie zielonych cywili? Nie wiem ile w tym prawdy ale mówił że jego matka płaci blisko tysiąca naszych Pln za tonę.

  •  

   pokaż komentarz

   dostajesz minusy ale to sama prawda. Brutalna ale prawda.
   Krym to dostęp do Morza Czarnego dla Rosji a to dalej oznacza dostęp Morza Śródziemnomorskiego.


   @paaszczaktaxi: Typowe dla wykopków.

  •  

   pokaż komentarz

   @kryniow: Ja mam nadzieję, że kitajce ich dojdą. Będę w skowronkach, gdy usłyszę w wiadomościach: "zamieszki na granicy polsko-chinskiej. (Nie,żebym nie lubił skośnookich. Jedni i drudzy to dzika Azja, ale Chińczycy wydają mi się lepszym sąsiadem niż dzieci Lenina, Stalina i Putina.)

  •  

   pokaż komentarz

   @Dzikozaur: serioo ? Myslisz że gdyby wybuchła wielowymiarowa wojna skończyłaby się na Ukrainie?? no niezle..

   Polecam książkę AION - szkice u końca czasów...

   wykopki i ich teorie czasem to za wiele..

  •  

   pokaż komentarz

   Putin to kawał siurka. Tam gdzie zajął Ukrainę, za tonę węgla płacą na nasze 100 zł. Bliżej Polski 10 razy tyle.

   @PodlaskiPapaj: Ale o co chodzi? Chyba chciałbyś płacić 100zł za tonę węgla, a nie 1000zł?

  •  

   pokaż komentarz

   Ja nie wiem co komu szkodzi dozbrajanie naszego bufora czyli Ukrainy. Rozumiem te ich skrajności banderowskie ale chrzanić to w momencie gdy Ruski wpada,zabiera i nie ma z tego żadnych konsekwencji. Krym został zabrany bezprawnie i Ruski powinien być gnębiony sankcjami do momentu aż nie odda. Ruski powinien być wypychany z Morza Czarnego i Bałtyku na tyle ile się da.

   @kryniow: Typowy oglądacz TV jest typowy. Nie tylko Krym, ale cała wschodnia i południowa Ukraina, tak naprawdę z Ukrainą nie ma nic wspólnego.
   Władztwo Kijowa nad tymi terenami to zaledwie ostatnie 26 lat, przez stulecia nie podlegały one pod gubernię kijowską, tylko pod gubernię noworosyjską.
   Po prostu wracamy do stanu pierwotnego, co więcej sami mieszkańcy tych terenów tego chcą.

   Na razie głupie Polaczki wpuszczają sobie miliony ukrów, życzeniowo myśląc, że swoim dzieciom i wnukom nie fundują kolejnej krwawej jatki etnicznej.
   Polak przed szkodą i po szkodzie (wołyńskiej) głupi.

  •  

   pokaż komentarz

   @PodlaskiPapaj: Ale o co chodzi? Że to Putin robi ukrom źle? Przecież mają ukraiński wegiel na zachodzie, przy granicy z Polską, blisko Podlasia:)
   To przez ten wegiel straciliśmy 100 tysięczne miasto Krystynopol, za wiki:

   15 lutego 1951 roku został przekazany ZSRR, na mocy umowy międzypaństwowej. W zamian za część województwa lubelskiego z kilkoma miastami bogatymi w substancję zabytkową, Polska otrzymała 3 czerwca 1951 ówczesną wieś Ustrzyki Dolne i ubogie ziemie w Bieszczadach. Nieoficjalnym powodem wymiany były bogate złoża węgla kamiennego, dzięki eksploatacji których miasto w latach późniejszych rozrosło się kilkakrotnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @yam-jest:
   Poruszyłeś tak wiele wątków a rozmawiam przecież o potrzebie bronienia się Ukrainy przed agresorem ze wschodu. Zrozum ,że jeśli Ukraina padnie i znowu trafi pod ruski mir to nici będą z jakiś polskich inicjatyw w celu renowacji kresowego dziedzictwa czy coś. Nie będziemy mieli bufora i będzie cały czas czyhać na nas zagrożenie co w efekcie będzie powodować większe wydatki na zbrojenia niż gospodarkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lizbona: tak, Amerykanie bardzo łatwo rezygnują z sojuszy na rzecz innych sojuszy, łatwo wypowiadają umowy (patrz obecnie wycofanie się z układu z Rosją dotyczącego rakiet) i co za tym idzie, łatwo im będzie oddać Polskę za ponowne zainstalowanie się polityczne w Niemczech (co Niemcom wbrew pozorom, byłoby na rękę) a co da niezły wymiar gospodarczy.

  •  

   pokaż komentarz

   to nici będą z jakiś polskich inicjatyw w celu renowacji kresowego dziedzictwa czy coś.

   @kryniow: Ale jakiego kresowego dziedzictwa? Chcesz sobie brać na utrzymanie Ukraińców kosztem inwestowania we własny kraj? Już masz uprzywilejowane emerytury dla nich o czym było głosno i co okazało się prawdą, więc już teraz dokładał się będziesz ze swojej kieszeni, chociaż nikt o zdanie cię nie pytał. Tak więc już sponsorujesz "kresowe dziedzictwo", szkoda tylko, że potomków banderowców, a polscy repatriancji są "zbyt drodzy" według słów wiceministra Chorążego.
   Gdzie masz rozum chłopie?

   Nie będziemy mieli bufora i będzie cały czas czyhać na nas zagrożenie co w efekcie będzie powodować większe wydatki na zbrojenia niż gospodarkę.

   @kryniow: Ale jaki bufor? Przecież sąsiadujemy z Rosją na północy, więc o czym mówisz?
   Przecież na Białorusi stacjonują wojska rosyjskie, więc przed czym ma nas chronić Ukraina?
   Przed Rosją?
   Z Królewca rakieta ma bliżej do Warszawy niż ze Lwowa. juz nie mówię spod białoruskiego Brześcia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wezmyr: wczoraj w komentarzach pod rosyjskim filmikiem w ktorym mowi sie o miejscu Polski w obecnej Europie, znalazlem komentarz Rosjanina o tym ze Polacy 11 razy dali sie nabrac na sojusz z anglosasami. Za kazdym razem zostalismy wystawieni do wiatru, ostatnio w 1939. Masz racje nasze wladze nie wyciagaja wnioskow z historii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Martini12: no, to osoba, która pisała ten komentarz nie znała historii, wszak ostatni raz wyruchali nas w 45, gdy Mikołajczyk musiał zwiewać. Co nie zmienia faktu, że ciągle w rękach Zachodu jesteśmy przedmiotem a nie podmiotem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wezmyr: aha i co ta rzekoma rezygnacja z sojuszu będzie znaczyła dla Polski? Wpadniemy w ruską strefę wpływów?

  •  

   pokaż komentarz

   @Wezmyr: to raczej chodzilo o pakty sojusznicze na wypadek "W", a nie ustawianie figur po nowym rozdaniu. bo tak to mozna by mnozyc sytuacje do dnia dzisiejszego. Tak czy inaczej to smutne ze tak malo rodakow ma trzezwy i obiektywny poglad na sytuacje. Trudna ma role nasza ojczyzna, a slowianie zachodni sa za bardzo podzieleni zeby stworzyc sensowny byt polityczny w tej czesci swiata. Dlatego nas rozgrywaja i beda rozgrywac. Marne to pocieszenie ze Ukraina idzie na pierwszy ogien.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lizbona: a jest tu jakaś inna strefa wpływów? Od zawsze mamy wybór między kiłą a cholerą. No chyba, że ogłosimy się kantonem Chin, bo sami, jako państwo stosunkowo niewielkie a co za tym idzie, z ograniczonymi możliwościami, nie mamy szans na samodzielność. Fakt, iż są takie przykłady jak Szwajcaria tylko mnie w tym przekonaniu utwierdzają, bo dzieli nas od Szwajcarów przepaść, tak mentalna jak i w sposobie rządzenia (dostęp do broni, traktowanie praw i obowiązków obywatelskich). A stworzenie Międzymorza to ciekawy pomysł, ale na czas pokoju, bo sojusz pięciu słabych nie daje jednego mocnego, tylko jednego może średniego, przy założeniu osiągnięcia wysokiego poziomu integracji i synergii na wielu poziomach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wezmyr: No to ciekawe co mówisz. Twierdzisz że przechandlują nas z ruskimi za Niemców. Konsekwencją tego będzie rozpad Nato (a przynajmniej kompletny brak wiarygodności stanów jako kraj który idzie z główną pomocą). W związku z tym Japonia i Korea południowa zaczynają zastanawiać się nad swoją pozycją w stosunku do Chin. Nie wiem czy Stany stać na oziębienie stosunków z 3 i 11 gospodarką świata oraz generalnie kompletnym brakiem wiarygodności jako dominujące mocarstwo światowe kosztem zacieśnienia z Niemcami.

  •  

   pokaż komentarz

   @PodlaskiPapaj: nie mnie. Putlet tak ukròw na ruskich przerabia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dzikozaur: No, a uważasz, że nasi zaraz nie zaczną szabelką wymachiwać?

  •  

   pokaż komentarz

   @yam-jest:
   O widzę genialny z ciebie strateg, szkoda że zapomniałeś o czymś takim jak istotne miejsca na mapie w tym przypadku istotnym jest by Morze Czarne nie zostało zajęte przez Ruskich ,bo może kiedyś przez pomost bałtycko-czarnomorski będzie odbywał się handel a mianowicie Jedwabny Szlak. Kijów może mieć istotne znaczenie , ale co tam...ty wiesz lepiej. Kaliningrad to fajna sprawa ,ale Ruskich nie stać na utrzymywanie tego kurwi@dołka,chcieli to oddać Litwinom to tamci się nie zgodzili. Kaliningrad potrzebny jest tylko by straszyć Polskę i dopłacają do tego interesu, Białoruś jest szczerze mówiąc niepewna,gdyby Ukraina została przejęta przez zachód to Białoruś naturalnie miałaby oddziaływania prozachodnie wśród mieszkańców. Trzeba robić wszystko by wygrać na pomoście bałtycko-czarnomorskim i nie dać Ruskim stać pod Lublinem, bo następni będziemy my.

  •  

   pokaż komentarz

   @kryniow: Ukraina w żadnym wariancie Jedwabnego Szlaku nie jest krajem tranzytowym, choćby tam panował pokój i dobrobyt od 1000 lat.
   Północny, najpewniejszy, biegnie przez Rosję i Białoruś i kończy się w Polsce pod Łodzią.
   Południowy, bardzo ryzkowny w części azjatyckiej, biegnie przez Turcją, Bułgarię, Serbię i kończy się na Węgrzech.

   Innych wariantów nie ma i nie będzie.

   Rosja jeszcze chce coś ugrać, dlatego zaproponowała, by kończył się w Królewcu, na szkodę Polski, ale Chiny powiedziały NIET.

   Kaliningrad to fajna sprawa ,ale Ruskich nie stać na utrzymywanie tego kurwi@dołka,chcieli to oddać Litwinom to tamci się nie zgodzili.

   @kryniow: Nie fantazjuj. Rosja ustami Zyrinowskiego zaproponowała oddanie go Niemcom, w zamian za zniszczenie Polski, masz to nagranie na youtubie.

   Oczywiście ruski nigdy nikomu nic dobrowolnie nie odda

   Trzeba robić wszystko by wygrać na pomoście bałtycko-czarnomorskim i nie dać Ruskim stać pod Lublinem, bo następni będziemy my.

   @kryniow: Jaki to jest pomost? Jest to bzdura do kwadratu.
   Tak jak blokujemy Nord Stream, niczym ostatni frajerzy, w obronie przesyły gazu z Ukrainy na Słowację i dalej na zachód.
   To jest ten pomost? Ha ha ha...
   Jesteśmy debilami, Niemcy się cieszą, bo stały się ... gazowym hubem rosyjskiego gazu w UE.
   Chcesz rosyjski gaz? Zwracaj się do Niemiec, za Szczecinem rura wychodzi z morza.. ha ha ha...
   Polscy debile kupujący rosyjski gaz od Niemiec.. Polityczny cyrk Monty Pythona

  •  

   pokaż komentarz

   @Lizbona: NATO i tak już ledwie zipie. Wystarczy spojrzeć na Turcję która jest w NATO ale tak trochę nie jest w NATO. I wcale się tym nie przejmuje tylko realizuje swoją politykę. A USA chłodzi stosunki ze wszystkimi, popatrz na zerwanie układów z Meksykiem, Kanadą, demolka stosunków z Chinami, demolka swojego statusu poprzez częste i przyjazne stosunki z Koreą Płn i jednocześnie rozwalenie wszystkiego, co dobrego było w stosunkach z Iranem. USA nie myślą o nikim i innym, jak bieżące efekty. I dla nich są w stanie bez problemu poświęcić taki kraj jak Polska o ile w ten sposób uzyska doraźne korzyści.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wezmyr: Ale uwierz mi że Rosja wierzy w Nato, a przynajmniej nie jest tak pewna jak ty czy stany nie zareagowałyby jeśli oni by wjechali do państw bałtyckich / Polski.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lizbona: wierzę w to, co piszesz, inaczej trzebaby było już stąd zwiewać, bo nic dobrego by nas nie czekało. Ale mogę zaufanie do USA jest znikome, w końcu nie raz już wojnę rozpoczynali bez rzeczywistego, realnego, powodu (Irak na przykład).

 •  

  pokaż komentarz

  Tak, a jak mieliśmy kupić takie od Australii, to pisali, że złom.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowicz71: Heh, takie doskonałe fregaty OHP już dwie mamy, i jest to złom. Od Australii mieliśmy zakupić dużo młodszy i nowocześniejszy, ale wciąż złom.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowicz71: wiesz co Australia zrobiła z częścią swoich Adelaid? Powiem co, została wysłana na dno aby utworzyć rafę koralową

  •  
   k..........2

   +15

   pokaż komentarz

   @wykopowicz71:
   Australijskie Adelajdy (OHP) zostały zmodernizowane i dostały nowe sensory, SM-2 i mk.41 z ESSM, podczas gdy amerykańskie OHP wymagają remontu/modernizacji i zostały z nich zdemontowane wyrzutnie Mk.13, więc są bez OPL. Ze względu na koszta eksploatacji (nieprodukowane uzbrojenie, części i systemy, dostępne OHP to lata 80.) i bezcelowość modernizacji US Navy wycofało się z ich dalszego użytkowania. Wycofane są przeznaczone do złomowania, zatopienia bądź wystawione na sprzedaż. Ukraina ewentualnie dostanie jakieś w 2020 po remoncie, sformowaniu i przeszkoleniu załóg (np. 2 lata trwały szkolenia i odbiór Islandów prze Gruzję). Będą miały wtedy już ~35 lat. Poniżej źródło.

   A move gaining traction in the upper echelons of the Navy to bring back mothballed Oliver Hazard Perry-class frigates would cost billions, cut into modernization accounts for other ships and add little to the Navy’s capabilities, according to documents obtained by Defense News.

   The Navy estimates that bringing back 10 of the Perry-class frigates would cost in excess of $4.32 billion over 10 years, and take away from money needed to modernize the Navy’s existing cruisers and destroyers. In return, the Navy would get a relatively toothless ship only suitable for very low-end missions such as counter-drug operations.

   “With obsolete combat systems and aging hulls, these vessels would require significant upgrades to remain warfighting relevant for another decade,” the document reads. “Any potential return on investment would be offset by high reactivation and life-cycle costs, a small ship inventory, limited service life, and substantial capability gaps.

  •  

   pokaż komentarz

   wiesz co Australia zrobiła z częścią swoich Adelaid? Powiem co, została wysłana na dno aby utworzyć rafę koralową

   @Bomboniusz1986: bo budują korwety, które mają to samo wyposażenie w zwiększonej liczbie+rakiety antybalistyczne

 •  

  pokaż komentarz

  Patrząc na miniaturkę pomyślałem, że to screen z Desert Strike xD #amiga

  źródło: bestoldgames.net

 •  

  pokaż komentarz

  Szkoda, że Polsce nie przekażą. MW kolekcjonuje zabytki.

 •  

  pokaż komentarz

  No to będą dymy ( ͡° ͜ʖ ͡°)