•  

  pokaż komentarz

  Tęczowe piątki... LGBTaliban w natarciu...

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: Typowa lewica jest typowa. "Obecność Wasze ideologii w szkołach jest niedopuszczalna, ale jak naszą zaczną wykładać to jest spoko" ¯\_(ツ)_/¯

  •  
   m..............k

   -81

   pokaż komentarz

   @NeverRelax: Każda religia takiego potrzebuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: jeden dzien. Zobacz ile trwaja rekolekcje czy msze przy roznych edukacyjnych okazjach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Z tym, że ta, jak ją nazwałeś, "wasza" ideologia to ideologia nietolerancji. Tęcza to ideologia tolerancji. Czujesz różnicę?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @xar73782 Tak tolerancyjna że nic nikomu nie można powiedzieć bo to kogoś urazi. Taka to tolerancja:)

  •  

   pokaż komentarz

   @przemyslaw-maczka: nie wiem, jak rozumiesz tolerancję, może to kwestia definicji. Czy tolerancja ma obejmować ludzi krzywdzących innych, czy ktoś spod znaku LGBT Ciebie kiedyś skrzywdził?

  •  

   pokaż komentarz

   @xar73782 o jaką nietolerancyjną ideologię chodzi?

  •  

   pokaż komentarz

   @patatier: o każdą, dzielącą ludzi na lepszych i gorszych

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Od kiedy to poszanowanie innych jest ideologią? xD To trochę tak, jakby Policja przyszła na lekcję zachęcać dzieci to przestrzegania prawa, a przestępcy by wołali: "hurr durr precz z praworządną ideologią!!!1" xD

  •  

   pokaż komentarz

   jeden dzien. Zobacz ile trwaja rekolekcje czy msze przy roznych edukacyjnych okazjach.

   @Aster1981: nie trzeba chodzić na rekolekcje a na to trzeba i oglądać jak się faceci przebrali za osobniki innych płci

  •  

   pokaż komentarz

   @xar73782: Oczywiście. Wszechobecną cenzurą. Przykład? Napisz nazwę pewnej części rowerowej na FB na tablicy albo gdzieś w publicznej konwersacji:)

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: poszanowanie dla wszystkich orientacji seksualnych nie jest ideologią, idioto xD No chyba że dla Ciebie ogólnie idea równości jako takiej jest "ideologią".

  •  
   m..............k

   0

   pokaż komentarz

   @Gwyn66: " poszanowanie dla wszystkich orientacji seksualnych nie jest ideologią, idioto xD"
   Ideologia to zespół poglądów na świat. "Poszanowanie" dla wszystkich bądź jakichś tam konkretnych zboczeń jest poglądem. A, że lgbt i lewica ma całkiem sporą gamę poglądów dotyczących świata i takich osób to jak najbardziej jest to "ideologia" czyli po prostu zespół różnych poglądów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gwyn66: Jak najbardziej jest miejsce na tym świecie, ba! nawet w Polsce dla ludzi odmiennych płciowo. Jak najbardziej powinniśmy wprowadzić śluby cywilne dla takich ludzi i uporządkować prawo (prócz adopcji oczywiście). Co więcej jeśli te spotkania mają na celu pokazać że ci ludzie są równi z normalną orientacją to spoko. Powinno takie coś być w każdej szkole. Ale jeśli to będzie polegać na namawianiu to już gruba przesada:) Nie wiem jak wygląda tęczowy piątek. Mam nadzieję że to ta pierwsza opcja:)

  •  

   pokaż komentarz

   @mirek-wawrzyniak: jak dla mnie ideologią może być wybiórcze traktowanie idei równości, jak w przypadku nietolerancyjnego konserwatyzmu. Kiedy równość ma dotyczyć wszystkich, to jest to idea. No i nie zapominajmy o pejoratywnym wydźwięku słowa "ideologia". Ono jest używane w tym kontekście nie przez przypadek. Semantyka, ale jednak (nomen omen) znacząca.

  •  

   pokaż komentarz

   Tęcza to ideologia tolerancji. Czujesz różnicę?

   @xar73782: Chyba upadłeś na głowę, jeśli w tej ideologii widzisz jakąś tolerancję. To jest jedno wielkie szambo obrażające i poniżające wszystkich, którzy nie zgadzają się z ich poglądami. Zobacz jak to bydło się zachowuje np. w odniesieniu do katolików. Tyle mają wspólnego z "tolerancją" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993:
   Przecież to co napisałeś nie ma sensu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Ale homoseksualizm to nie ideologia. Nie używaj słów, których nie rozumiesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: lewactwo zakopuje aż się kurzy

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: Tylko pomyśl jak to się stało, że kilka lat temu homoseksualizm uznawany był za chorobę, a teraz naglę Ci luzie zamiast iść do terapeuty/lekarza to promują takie coś i chcą mieć własne prawa z naciskaniem na innych. Przecież natura wyraźnie podzieliła człowieka na dwie płcie, anatomia mówi jakie są różnice i dlaczego, dlaczego promowane jest coś co podlegało zawsze pod leczenie. Co chwilę człowiek próbuję poprawić naturę przez swój egoizm i niszczy przez to ludzkość. Jak będą same męskie pary i żeńskie to kto będzie rodził? Jest niż demograficzny,a promowane jest co? Adopcja? In-vitro? Dziecko urodzone zdrowe ma być wychowywane wbrew naturze ludzkiej? Przecież ojciec uczy coś innego i matka też coś innego, pokazują dwa światy dziecku by mgło się rozwijać itd. Zresztą...długo i tak nie pożyję.

  •  

   pokaż komentarz

   Z tym, że ta, jak ją nazwałeś, "wasza" ideologia to ideologia nietolerancji. Tęcza to ideologia tolerancji.

   @xar73782: O chuj. Czylo moja prawda jest mojsza niż twojsza xD Dobry argument nie ma co.

  •  

   pokaż komentarz

   @turbonerd: @Kryspin013: no cóż, jeśli dla Was brak tolerancji dla ludzi nietolerancyjnych, to również nietolerancja...
   We need to go deeper ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Dla mnie brak tolerancji jest wtedy, kiedy potępia się ludzi za to, że z własnej nieprzymuszonej woli chcą sobie iść po mieście za rękę albo się pocałować.
   Nie jest dla mnie brakiem tolerancji krytykowanie takich, którzy na tych ludzi plują.

  •  

   pokaż komentarz

   @ThomasE: Wlasnie. Co wiecej, jak na ironie, skrajna lewica ktora 'wierzy w nauke, a nie w Boga', wypiera sie tej nauki w kontekscie zwiazkow homoseksualnych rownie mocno, co popiera ja w kazdej innej kwestii. Taka ich logika.

  •  

   pokaż komentarz

   @xar73782: nie toleruje tolerancji i tolerancyjni nie tolerują mnie. Ja przynajmniej nie jestem hipokrytą

  •  

   pokaż komentarz

   @ThomasE: To w takim razie w takich Atenach w V wieku p.n.e. to większość mężczyzn podlegała pod leczenie.

  •  

   pokaż komentarz

   no cóż, jeśli dla Was brak tolerancji

   @xar73782: Oho, zaczyna się. Po pierwsze jakie "dla was"? Syndrom oblężonej twierdzy? Po drugie:

   brak tolerancji dla ludzi nietolerancyjnych, to również nietolerancja...
   Nom ładna generalizacja.

   Ja widzę inny problem w tych całych wojenkach. Radykały to hipokryci. Z jednej strony ci sami ludzie krzyczą, że szkoła powinna być wolna od ideologii (z czym się zgadzam). Z drugiej strony zaczynają wciskać do nich własne ideologie. Możesz sobie pisać coś o swojej ideologii tolerancji. Nie zmienia to faktu, że ludzie od twojej ideologii potrafią grozić ludziom publicznie a nawet ich atakować. Przy czym później ci sami ludzie są bronieni przez jakże to "'przeciwników agresji i nietolerancji".

   No ale co zrobisz. Radykały już tak mają. I to po obu stronach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bactrosaurus: Jesteśmy w POLSCE,a nie w Atenach, dlaczego mamy nie być normalni? Zdrowi i tak jak natura chciała? No właśnie...

  •  

   pokaż komentarz

   @ThomasE: Mógłbyś mi wyjaśnić co to znaczy "promować orientację" i do czego ta promocja ma służyć? Promocja, czy też propaganda z definicji służy korzystnej dla promującego zmianie. Orientacji nie można zmienić, co jest naukowym faktem - jak więc można promować coś takiego jak seksualna orientacja?

   Rozumiem gdyby chodziło o jakąś ideologię, światopogląd czy organizację, ale tu chodzi przecież o tolerancję dla odmienności.

   Co chwilę człowiek próbuję poprawić naturę przez swój egoizm i niszczy przez to ludzkość
   Ło k#%!a, niszczy przez to ludzkość? Serio? Człowiek niszczy ludzkość bo zaczyna powszechnie traktować pedałów jak normalnych ludzi? xD Przecież to całe p%@%!!?enie o "homopropagandzie" urąga ludzkiemu rozumowi.

   Jak będą same męskie pary i żeńskie to kto będzie rodził?
   Dlaczego miałoby się tak stać? Nie wnikam jak tam u ciebie (wszak można być niepewnym) ale ze mnie nie da się zrobić pedała, nie ważne kto i jak będzie "promował homoseksualizm". To medycznie niemożliwe. Homoseksualizm dotyczy małego % społeczeństwa i nie ulega to żadnej zmianie, skąd więc te apokaliptyczne wizje?

   Dokładnie tak jak piszesz - różnice są anatomiczne. Nasze ciało podlega całemu wachlarzowi reakcji wobec seksualnych bodźców. Będąc hetero nie tylko myślisz, że podniecają cię laski - twoje ciało mimowolnie reaguje podnieceniem w kontakcie z nimi. I tak samo jest z gejami, nekrofilami, pedofilami, koprofilami, zoofilami, dendrofilami itd. Po prostu ich popęd, taki sam jak u wszystkich ludzi jest ukierunkowany inaczej. Tyle, że w przypadku gejów nie wyrządza to nikomu krzywdy, a wręcz przeciwnie - jest ich jedyną możliwą drogą do szczęścia i spełnienia. Jakim więc trzeba być zj@!?nym egoistą by im to ograniczać i dlaczego to robić?

   Natomiast o tym dlaczego orientacje seksualne nie są chorobami i z tego względu nie stanowią przedmiotu leczenia, nie trzeba specjalnie myśleć, wystarczy poczytać - decyzja WHO została przecież wyczerpująco udokumentowana i uzasadniona. Nie pozostawiając miejsca na głupkowate spiskowe teorie z pedałami manipulującymi światową nauką xD

  •  

   pokaż komentarz

   brak tolerancji dla ludzi nietolerancyjnych

   @xar73782: Za bardzo się zafixowałeś na tych "nietolerancyjnych" chyba. Ja mówię o braku tolerancji w stosunku do osób, którzy mają inne poglądy niż oni sami. Z tymi psycholami nie da się normalnie rozmawiać praktycznie na żaden temat, jeśli w 100% nie popierasz ich ideologii. Ale niech sobie mają swoją wizję świata, nikt im nie broni, tylko dlaczego, za przeproszeniem, wycierają sobie mordę hasłami o tolerancji, jednocześnie będąc najbardziej nietolerancyjnym i zacietrzewionym, a wręcz agresywnym środowiskiem w społeczeństwie?

  •  

   pokaż komentarz

   jakie "dla was"

   @Kryspin013: Ano takie, że gdybyś czytał uważnie to zauważyłbyś, że odpowiedziałem 2 osobom na raz. Nie nakręcaj się tak, oddychaj spokojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @turbonerd: Oprócz samego braku tolerancji istotne dosyć jest, w jaki sposób go okazujemy. Słyszałeś może, żeby ostatnio jakiś gej zbluzgał albo opluł skinheada w tramwaju? Bo nie sądzę, żeby go tolerował.

  •  

   pokaż komentarz

   Słyszałeś może, żeby ostatnio jakiś gej zbluzgał albo opluł skinheada w tramwaju? Bo nie sądzę, żeby go tolerował.

   @xar73782: A wyzywanie wszędzie gdzie się tylko da normalnych ludzi od cyt. "faszystów", "nazistów", itp., to jak niby mam nazwać? Przykład ze skinheadem trochę nietrafiony, bo w 90% przypadków ten gej pewnie dostałby w papę. I to niekoniecznie od skinheada, tylko ogólnie kogokolwiek, kogo by wyzywał. Chyba, że jakiegoś staruszka albo dziecko, bo w tym są mocni - np. polski zboczeniec "Rafala" czy jak mu tam ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @turbonerd: Normalni ludzie mają gdzieś gejów i geje mają gdzieś normalnych ludzi. Wyzwiska od faszystów i nazistów, a w drugą stronę - od zboczeńców, to domena ludzi nienormalnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: " Po prostu ich popęd, taki sam jak u wszystkich ludzi jest ukierunkowany inaczej."

   Czyli już inaczej niż natura kieruję, więc jest odchyleniem od naturalnej normy wyznaczonej przez NATURE,a nie ludzi myślących tylko o sobie. Ciężko przyznać się do problemu? Alkoholikom też jest ciężko powiedzieć,że mają problem, ale przynajmniej próbują się leczyć co niektórzy ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   Słyszałeś może, żeby ostatnio jakiś gej zbluzgał albo opluł skinheada w tramwaju?

   @xar73782: Nie ale widziałem jak pewien sławny trans atakuje, opluwa i wyzywa ludzi na ulicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: Nazywanie homoseksualizmu ideologią. Lub lgbt ideologią.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013: i co zakładasz, że lgbt będą uczyć dzieci tolerancji dla takich zachowań? A może jednak tolerancji do zwykłych ludzi, nie opluwających nikogo, tylko chcących godnie żyć we własnym kraju

  •  

   pokaż komentarz

   Nie ale widziałem jak pewien sławny trans atakuje, opluwa i wyzywa ludzi na ulicy.

   @Kryspin013: no bo jest poj??@ny. Nieważne czy to trans czy nie.

   @xar73782: nie wytłumaczysz...

  •  

   pokaż komentarz

   i co zakładasz, że lgbt będą uczyć dzieci tolerancji dla takich zachowań?

   Nieważne czy to trans czy nie.

   @vitek6: @xar73782: Nic nie zakładam. Mam jedynie problem z tym, że taka osoba jest potem broniona przez środowiska do których należy. Jednocześnie te środowiska wycierają sobie mordę tolerancją i walką z agresją.

   W tym mam problem, że obie grupy są zj#?#ne i zarówno katole bronią poj#?#nych ludzi jak i środowiska lgbt. A wszystko przez ideologie. I do tego się odnosiłem od samego początku dyskutując z xarem. Każdy uważa, że jego idee są lepsze bo "u was murzynów biją". Nikt się nie zastanawia jak przerwać ten łańcuch ignorancji i sp#@#$%!enia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013: patrzenie na ogół homoseksualistów przez pryzmat rafalali to jak patrzenie na ogół Polaków przez pryzmat daniela magicala. Czy przytaczanie takiego przykładu w dyskusji nt. lgbt oznacza, że nie masz już żadnych merytorycznych argumentów?
   Wszystko co nie jest zabronione, jest dozwolone. Pokaż mi jeden przepis polskiego prawa, który łamie uczenie dzieci tolerancji przez ludzi, którzy tej tolerancji na codzień nie zaznają (również ze strony polskiego prawa).

  •  

   pokaż komentarz

   patrzenie na ogół homoseksualistów przez pryzmat rafalali to jak patrzenie na ogół

   @xar73782: Ziomie, ty w ogóle nie jesteś w stanie dostrzec chyba o czym dyskutujemy. Co chwilę zmieniasz temat.

   Nie patrzę przez pryzmat rafalali na homoseksualistów. Chciałeś tam wyżej przykład plucia na ludzi przez gejów to ci podałem. To był przykład a nie reguła. To ty zaczynasz to traktować jakbym na homoseksualistów się uwziął.

   Wszystko co nie jest zabronione, jest dozwolone. Pokaż mi jeden przepis polskiego prawa, który łamie uczenie dzieci tolerancji przez ludzi, którzy tej tolerancji na codzień nie zaznają (również ze strony polskiego prawa).

   (-‸ლ)

   Ktoś mi coś tam pisał o nakręcaniu się...

   Więc może jeszcze raz bo edytowałem komentarz i mogłeś nie zauważyć:

   W tym mam problem, że obie grupy są zj!$%ne i zarówno katole bronią poj!$%nych ludzi jak i środowiska lgbt.

   Jednocześnie uważam, że jeśli jakaś grupa krzyczy coś o ideologii i na siłę chce wprowadzać własną, równocześnie wykrzykując hasełka do których potem się sami nie stosują. To nie jest reguła dla lgbt. To jest reguła dla wszystkich radykałów i ograniczonych ludzi. W tym wypadku przykładem rafalali zwróciłem jedynie uwagę na hipokryzję środowisk lgbt a nie tego, że "wszyscy homoseksualiści są tacy sami" czy co mi tam próbujesz zarzucić.

   W twoim pierwszym komentarzu też zwróciłem uwagę na dosyć ograniczony punkt widzenia.

   edit

   Sprawdź sobie co napisałem wyżej po edicie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013: Wciąż - rafalala nie jest dla mnie reprezentatywna do oceny środowiska lgbt. Trzech "zwykłych" Polaków, którzy lżyli geja w Berlinie jakiś czas temu, stanowi znacznie lepszy obraz przeciętnego przeciwnika lgbt.
   Akcja w szkołach ma służyć temu, aby takich jak oni było w przyszłości mniej, bo tych i im podobnych raczej już nikt nie przekona.

  •  

   pokaż komentarz

   @xar73782:

   Akcja w szkołach ma służyć temu, aby takich jak oni było w przyszłości mniej, bo tych i im podobnych raczej już nikt nie przekona.

   To spoko ale chyba nawet nie zauważyłeś, że się nawet z tym nie kłóciłem.

   No i dla mnie jednak przykład rafalali dobitniej pokazuje hipokryzję lgbt. Raz, że rafalala jest znana. Dwa, że to nie był jednorazowy wybryk. Trzy, że bronili jej choćby nie wiem co.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013: Ale przed czym go/ją bronili? Przed odpowiedzialnością karną za popełnione przestępstwa?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013: znalazłem coś nawet w tej sprawie

   Mnie jej filmik ani nie przeraża, ani nie bawi. Ja ujrzałem na tym filmiku osobę, która potrzebuje pomocy. Czy stanowi zagrożenie dla społeczeństwa? Wydaje mi się, że nie, ale mamy w Polsce odpowiednie służby, które mogą to rozstrzygnąć – napisał Radek Oliwa z portalu queer.pl, który promuje środowiska LGBT w naszym kraju.
   Co tutaj jest obroną? Ostatnie zdanie mówi jasno - przestępców nie bronimy. Czym innym jest protest przeciwko lżeniu osób trans ogółem, bo jakiś rafalala rozrabia.

  •  

   pokaż komentarz

   @ThomasE: co ty z tą NATURĄ, kto i w jaki sposób określił co jest z nią zgodne a co nie, w dodatku wartościując jako dobre/złe? p$%##%?isz jakby chodziło tu o jakiś uniwersalny zbiór określonych praw zasad. Korzystanie z wykopu albo noszenie ubrań jest całkowicie nienaturalne i co w związku z tym, wygląda ci to na argument? xD homoseksualizm przynajmniej samoistnie występuje w naturze
   rozumiem że można nie mieć argumentów, no ale bez przesady z tym wycieraniem sobie mordy jakąś wybiórczo pojmowaną "naturą".

   A na to wszystko jeszcze porównanie z alkoholizmem xD litości, miej odrobinę szacunku do samego siebie

  •  

   pokaż komentarz

   @ponton: ,,jakby policja przyszła" - a po co? Nauczanie dzieci prawości to 100%towa insynuacja, to mowa nienawiści, to obraza ich dzieciństwa. Mają wyżej sytuowanych pouczać, przestępców, złodziei. A dzieci zostawić w spokoju, i wszystkich ideologów od dzieci odganiać.

  •  

   pokaż komentarz

   @ThomasE: Co to znaczy normalność? Czy leworęczność jest normalna? W końcu występuje u zdecydowanie mniejszości ludzi (wg różnych szacunków 8-15%) i wiele razy osoby leworęczne były stygmatyzowane czy nawet prześladowane, na zasadzie skojarzenia lewej strony z złem.
   Jednak nikt nie pisze, że leworęczność to choroba, a leworęcznych się nie leczy.

   Z homoseksualizmem jest jak z leworęcznością - jest ta cecha występująca u mniejszości populacyjnej, ale mieszcząca się w zakresie normy i nie będąca chorobą.

  •  

   pokaż komentarz

   @ponton: ale problem polega na tym że nie należy uczyć szacunku do lgbt, a szacunku do wszystkich ludzi niezależnie od orientacji, wyznania, wad wrodzonych itp itd. I korytarze szkół to nie miejsce na takie nauczanie, lecz godzina wychowawcza czy pokrewny przedmiot.

  •  

   pokaż komentarz

   należy uczyć [...] szacunku do wszystkich ludzi

   korytarze szkół to nie miejsce na takie nauczanie

   @VeleiN: Przeczytaj to jeszcze raz i zastanów się nad tym, co właśnie napisałeś.

   Inna sprawa, że nauczanie szacunku do wszystkich ludzie niezależnie od orientacji, wyznania, wad wrodzonych itp itd. to właśnie to "wstrętne" LGBT.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: ale po nich nie łapie się HIV'a albo kiły, które potem trzeba leczyć na koszt podatnika

  •  

   pokaż komentarz

   @przemyslaw-maczka

   Jak najbardziej powinniśmy wprowadzić śluby cywilne dla takich ludzi i uporządkować prawo (prócz adopcji oczywiście). Co więcej jeśli te spotkania mają na celu pokazać że ci ludzie są równi z normalną orientacją to spoko

   Ale za chwilę po tym zaczna atakowac kosciol ze ich dyskryminuje zabraniajac homo slubow w kościele. Poza tym taka para nie jest rowna z normalna orientacja ponieważ ich relcja nie prowadzi finalnie do prokreacji a jedynie zaspakajania wlasnych potrzeb.

  •  

   pokaż komentarz

   @krisip O ile tym zaspakajaniem nie szkodzą innym to w czym problem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: najwidoczniej, sądząc po kontrmanifestacjach narodowców i innych incydentach, w Polsce potrzeba uczyć akceptacji od najmłodszych lat, bo jest tak kiepsko z ludźmi.

  •  

   pokaż komentarz

   @przemyslaw-maczka problem jest ze rowna sie zwiazki sluzace tylko zaspokajaniu potrzeb seksualnych z tymi ktore takze służą prokreacji. Dlatego przeciwny jestem wszelkim ulgom podatkowym itp na zwiazki jednopłciowe. Niech ci co biora na siebie cos więcej niż przyjemnosci maja w zwiazku z tym przywileje. Wybacz ale pary homoseksualne sa dla społeczeństwa bezwartosciowe pod tym wzgledem. Ba, nawet sa dodatkowo obciążeniem bo na starość dzieci im nie pomogą i beda zdani na opiekę państwa mogac zaoferowac spoleczenstwu w ciagu calego zycia w zamian znacznie mniej niz moga zaoferowac ludzie mający potomstwo.

 •  

  pokaż komentarz

  Polecam zapoznać się z terminem "długi marsz przez instytucje".

  Zaletą naszego "zacofania" jest to, że możemy dokładnie prześledzić tego typu działania na Zachodzie. Metoda małych kroczków doprowadziła już do takich sytuacji, które kiedyś były wyśmiewane jako "prawackie paranoje".

  •  
   MrocznaKapibara

   -5

   pokaż komentarz

   już do takich sytuacji, które kiedyś były wyśmiewane jako "prawackie paranoje".

   @BarkaMleczna: czyli?

  •  

   pokaż komentarz

   @MrocznaKapibara:

   - szwedzkie lekcje masturbacji
   - wizyty poprzebieranych za straszydła queerów w przedszkolach i urządzanie pogadanek (to chyba w Anglii, jeśli dobrze pamiętam)
   - jakieś wymysły dyrektorów czy kuratorów o tym, żeby do uczniów zwracać się bezpłciowo, żeby być "inclusive"

   tego typu rzeczy

  •  
   MrocznaKapibara

   -49

   pokaż komentarz

   szwedzkie lekcje masturbacji

   @BarkaMleczna: http://wyborcza.pl/1,76842,16381759,Nauka_masturbacji_w_przedszkolach___Ten__kto_takie.html
   fejk

   wizyty poprzebieranych za straszydła queerów w przedszkolach i urządzanie pogadanek (to chyba w Anglii, jeśli dobrze pamiętam)

   i co w tym złego? osoby tran były od zawsze

   jakieś wymysły dyrektorów czy kuratorów o tym, żeby do uczniów zwracać się bezpłciowo, żeby być "inclusive"

   link?

  •  

   pokaż komentarz

   @MrocznaKapibara: to w tym złego, że małe dzieci są ogromnie podatne na wpływy i to im ryje mózg - mówię tu o przedstawianiu im naprawdę skrajnych oszołomów, których przestraszyłby się każdy na ulicy (ewentualnie wyśmiał)

   Co do tego linka, to to dośc stara historia, ale może uda mi się znaleźć

  •  

   pokaż komentarz

   @MrocznaKapibara: co w tym złego? szkoły mają uczyć matematyki, języków, etc. Jak ktoś będzie chciał poznać środowiska queer, lgbt, metaloplastów, zbieraczy znaczków etc. to jest jego prywatna sprawa.

  •  

   pokaż komentarz

   @BarkaMleczna: raczej do normalizacji i tolerancji. U nas do tego niestety wciaz daleko. Ale faktycznie male kroki sa robione :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: nie zgadzam się kompletnie, dzieci w przedszkolu i podstawówce nie są na tyle dojrzałe, żeby rozmawiać z nimi o seksie i mieszać im w głowach, to jest okrucieństwo, które potem ma wpływ na psychikę takiego dziecka.

  •  
   MrocznaKapibara

   -48

   pokaż komentarz

   @mroq: czemu mają uczuć języków?
   jak ktoś chce poznawać inne języki niż swój to jego prywatna sprawa

   idąc twoją logiką WDŻ i WOS powinny iść do kosza bo jak ktoś sie chce interesować społeczeństwem czy polityką to też jego prywatna sprawa

  •  

   pokaż komentarz

   @BarkaMleczna: alez sa bo i tak sie rozmawia, dzieci duzo slysza, duzo sie ucza od siebie jak i doroslych.

   Czas na nauke tolerancji to wlasnie jest od poczatku wychowania, potem powiedzmy w gimnazjum bywa juz trudno.

  •  

   pokaż komentarz

   @MrocznaKapibara: szkoła jest po to, żeby mieć gdzie potem pracować. WOS i WDŻ to dla mnie bezsensowne przedmioty. Nie każdy musi to znać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: nie,to jest indoktrynacja i seksualizacja dzieci, NIE POPIERAM TEGO i już

  •  

   pokaż komentarz

   @BarkaMleczna: A kiedy dzieci zaczynają wykazywać zainteresowanie seksem i płcią przeciwną?

  •  

   pokaż komentarz

   @MrocznaKapibara: już nie wspominając o tym, że tolerancja TAK, ale tolerancja podpięta pod konkretną ideologię NIE. Dzieci powinno się uwrażliwiać w miarę neutralnie. Co potem z tą wrażliwością zrobią to już jest ich prywatna sprawa.

  •  

   pokaż komentarz

   @BarkaMleczna: to co wypisujesz to kompletne brednie. No i caps ci sie cos zacial :D

  •  

   pokaż komentarz

   to w tym złego, że małe dzieci są ogromnie podatne na wpływy i to im ryje mózg

   nie zgadzam się kompletnie, dzieci w przedszkolu i podstawówce nie są na tyle dojrzałe, żeby rozmawiać z nimi o seksie i mieszać im w głowach, to jest okrucieństwo, które potem ma wpływ na psychikę takiego dziecka.

   @BarkaMleczna: O seksie może nie, ale o orientacji już tak. Zauważ, że "jedną, prawidłową orientację" dzieciom wpaja się od małego, i nikt się nie zastanawia, jaki to będzie mieć wpływ na rozwój dziecka-geja. Takie inicjatywy nie mają na celu uczyć wszystkich, ze fajnie jest być gejem i że warto spróbować, tylko że nie ma nic złego w byciu gejem. A skąd się wziął ten pogląd, ze w jest coś złego w byciu gejem? No właśnie stąd, że dzieci się tego uczy domyślnie, nieświadomie, na każdym kroku pokazując tradycyjną rodzinę jako szablon.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: powiedz mi, co dobrego wyniknie z wmawiania dzieciom, że płeć jest płynna, że chłopcy mogą nosić spódniczki, że faceci mogą mieć okres, a kobiety penisa? To jest kompletne rujnowanie świata dla chłonnego jak gąbka mózgu, dzieci są potem zamotane i jest większa szansa na depresję i samobójstwo (wśród amerykańskich transów wskaźnik samobójstwa pozostaje taki sam zarówno przed jaki po operacji)

  •  

   pokaż komentarz

   @BarkaMleczna: juz pisalem, takie spotkania dotycza edukacji w zakresie tolerancji.
   Zapewne dosc podstawowego tluamczenia ze sa rozne orientacje seksualne i ze sa one normalne.

   To co opisujesz to nie zadne "wmawianie" tylko informowanie o tym jak wyglada swiat i ludzie, ktorych moga w nim spotkac - tazke w swojej szkole.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981 ??? Normalizacja ??? Ty naprawdę masz ekstremalnie skrzywione coś tam u siebie. Mieszkam w UK, jestem tolerancyjny wobec innych religii, kolorów skóry itd. Niemniej nadal uważam że promowanie homo, promowanie czegokolwiek co promują środowiska LGBTAGD itd jest nienormalne. Badz sobie jaki chcesz ze swoją seksualnością ale nie wciskaj jej wszystkim i zrozum że nie każdy musi się cieszyć na widok geja czy lesbijki. Ja mam świadomość że są ludzie którym nie pasuje mój kolor skóry, sposób życia czy dieta - ich problem nie mój. To samo powinno być z gejami itd. Zresztą mam znajomego geja i on jakoś nie biega z dzyndzlem po mieście - jest normalny. Jest gejem a mimo to jest normalny. I też uważa cale to lgbt i parady za głupotę i ruch wyrzadzajacy więcej złego niż dobrego.

  •  
   m..............k

   +31

   pokaż komentarz

   @MrocznaKapibara: Od zawsze byli też koprofile, zoofile, naturyści i inni wynaturzeńcy. Nie znaczy to, że należy zmuszać dzieci to kontaktu z nimi i rozmowy na ten temat.

  •  

   pokaż komentarz

   żeby rozmawiać z nimi o seksie i mieszać im w głowach

   @BarkaMleczna: Mówiąc o tym, że szkoła wspiera uczniów lgbt i przekazując rzetelną wiedzę w tym temacie wcale nie 'miesza się w głowach' - to zwyczajna edukacja. Dlaczego sprowadzasz wszystko do seksu? Orientacja seksualna to pociąg/kwestia związków, a nie same praktyki seksualne.

   że chłopcy mogą nosić spódniczki, że faceci mogą mieć okres, a kobiety penisa? To jest kompletne rujnowanie świata dla chłonnego jak gąbka mózgu, dzieci są potem zamotane i jest większa szansa na depresję i samobójstwo

   @BarkaMleczna: Kobiety transpłciowe mogą mieć penisa, tak samo jak mężczyżni transpłciowi mogą mieć okres. Większa jest szansa na depresję i samobójstwo jeśli żyje w homofobicznym środowisku bez żadnego wsparcia wśród szkoły, nauczycieli, rówieśników, czy rodziny. I chcesz komuś zabronić noszenia spódniczek?

   wśród amerykańskich transów wskaźnik samobójstwa pozostaje taki sam zarówno przed jaki po operacji

   @BarkaMleczna: To co tutaj napisałaś to zwyczajne kłamstwo. Korekta płci wśród osób transpłciowych wpływa pozytywnie na ich zdrowie psychiczne. Polecam zbiór badań na ten temat: https://whatweknow.inequality.cornell.edu/topics/lgbt-equality/what-does-the-scholarly-research-say-about-the-well-being-of-transgender-people/

  •  

   pokaż komentarz

   @BarkaMleczna: Ale nic z tych rzeczy nie ma miejsca a ty popularyzujesz kłamstwa na które nie masz żadnego dowodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @MrocznaKapibara:
   - faceci uważający się za kobiety i korzystające z kobiecych szatni
   - faceci uważający się za kobiety rywalizujący z kobietami w sporcie (wyrywają bez żadnych problemów)

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: Masz dzieci w wieku wczesnoszkolnym?

  •  

   pokaż komentarz

   Zauważ, że "jedną, prawidłową orientację" dzieciom wpaja się od małego

   @KomosaBiala: Tak tak, dzieciom wpaja się heteroseksualizm.(-‸ლ) Jezu, jacy wy jesteście żałośni...

  •  

   pokaż komentarz

   @KomosaBiala: Nie wiem do jakiej szkoly chodziles, ale mi nikt nie wpajal ze bycie gejem jest zle albo ze pani powinna uprawiac seks tylko z panem. Takie tematy nie sa w ogole w szkolach poruszane. Jezeli u Ciebie szkole dzialo sie cos takie, to najwidoczniej nauczyciele nie trzymali sie programu - a nie o takich sytuacjach mowimy. Na biologi uczysz sie jedynie suchych faktow o ukladzie plciowym zenskim i meskim i o rozmnazaniu - ale to jest BIOLOGIA CZLOWIEKA i chyba nie powiesz mi ze to jest jakas homofobiczna indoktrynacja?

  •  

   pokaż komentarz

   @mrblackwell: swoich nie, w rodzinie i u znajomych tak. A co?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: Poczekajmy zatem na moment,kiedy Twoje dzieci będą miały "tęczowe piątki" w ramach zajęć szkolnych. Z autopsji wiem, że wiele prawdy jest w starożytnym powiedzeniu: " Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". Bo na tę chwilę, to taguj wypowiedzi #expierd.

  •  

   pokaż komentarz

   @mrblackwell: ekhm? Po co mialbym czekac?
   Moje dzieci bylyby tolerancyjne, niezaleznie od takich zajec w szkole. Sa materialy dydaktyczne oraz bajki ktore mialyby juz od dawna.
   Sam dajac prezenty dla dzieci w rodzinie zwracam uwage na tego typu kwestie(tolerancja), bo wiem ze to bardzo potrzebne.

   Zajecia w szkole sa potrzebne glownie tym dzieciom, ktorym w wychowaniu, spraw zwiazanych z tolerancja brakuje w rodzinie.

  •  

   pokaż komentarz

   patriotyzm też powinien być traktowany jako coś złego, bo "metodą małych kroczków" możemy dojść do szowinizmu?

   @Elaviart: jprdl. Nie odróżniasz nacjonalizmu od patriotyzmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: Czyli niestety nie podyskutujemy dalej, bowiem siedzimy - za przeproszeniem - dupami w innym miejscu ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   Zresztą mam znajomego geja i on jakoś nie biega z dzyndzlem po mieście - jest normalny. Jest gejem a mimo to jest normalny. I też uważa cale to lgbt i parady za głupotę i ruch wyrzadzajacy więcej złego niż dobrego.

   @lazyt: Myślałem, że argument ze znajomym gejem, który jest przeciwko paradom (i który nie istnieje przy okazji) już się wyczerpał, ale jak widzę dalej się świetnie nim posługujecie. Z chęcią bym pogadał z tym przyjacielem-gejem, dlaczego uważa LGBT za głupotę, bo naprawdę aż ciekawy jestem.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: jprdl nawet tak proste meritum potrafi komuś umknąć xD

  •  

   pokaż komentarz

   @mrblackwell: nie do konca wiem o co ci chodzi, ale to ty do mnie napisales.

   Do tego w sumie nie na temat, wiec spoko, nie ma sensu robic oftopu.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem do jakiej szkoly chodziles, ale mi nikt nie wpajal ze bycie gejem jest zle albo ze pani powinna uprawiac seks tylko z panem. Takie tematy nie sa w ogole w szkolach poruszane. Jezeli u Ciebie szkole dzialo sie cos takie, to najwidoczniej nauczyciele nie trzymali sie programu - a nie o takich sytuacjach mowimy. Na biologi uczysz sie jedynie suchych faktow o ukladzie plciowym zenskim i meskim i o rozmnazaniu - ale to jest BIOLOGIA CZLOWIEKA i chyba nie powiesz mi ze to jest jakas homofobiczna indoktrynacja?

   @Kamyczek91: Ha, bo tego nie uczy się na lekcjach, tylko.... wszędzie. Heteroseksualizm jako jedyna słuszna orientacja promowany jest na każdym kroku. Popatrz tylko co zwykle nazywa się "promowaniem homoseksualizmu": chodzenie razem za rękę, całowanie się na ulicy, obecność w filmach, w reklamach... Kiedy są to dwaj geje, to jest promocja gejostwa. A kiedy jest to pan i pani, to już nie jest promocja, to jest "pokazywanie tego, co normalne". I to z tego dzieci się uczą, co jest normalne. Nie trzeba im tego mówić wprost.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak tak, dzieciom wpaja się heteroseksualizm.(-‸ლ) Jezu, jacy wy jesteście żałośni...

   @Intellectually_superior: Nie chodzi o to, że dzieci uczy się heteroseksualizmu. Chodzi o to, że uczy się dzieci, że jedynie heteroseksualizm jest słuszną opcją, a reszta to takie zaburzenia, które należy leczyć. I nawet nie trzeba tego mówić wprost - wystarczy unikać pokazywania związków innych orientacji w mediach.

  •  

   pokaż komentarz

   @KomosaBiala: Dzieci się tego nie "uczy", one samo to wiedzą. Podobnie jak nie uczy się ich, że fekalia są be. Nie ma takiej potrzeby.

  •  

   pokaż komentarz

   Dzieci się tego nie "uczy", one samo to wiedzą.

   @Intellectually_superior: Naprawdę uważasz, że dziecko rodzi się z wiedzą dotyczącą zachowań społecznych aktualnie akceptowanych w danej kulturze?

  •  

   pokaż komentarz

   @KomosaBiala: To nie kwestia "akceptowalności". Kultury nie dzielą się na te które akceptują homo i nie, tylko różnicują się pod względem stosunku do nich jako pewnej - już z góry przyjętej - aberracji normalnego życia płciowego.

  •  

   pokaż komentarz

   To nie kwestia "akceptowalności". Kultury nie dzielą się na te które akceptują homo i nie, tylko różnicują się pod względem stosunku do nich jako pewnej - już z góry przyjętej - aberracji normalnego życia płciowego.

   @Intellectually_superior: Z góry przyjętej? Czym jest "normalne życie płciowe"? Takie nastawione na prokreację? To w takim razie powinniśmy wszyscy gardzić antykoncepcją i związkami dobrowolnie bezdzietnymi. Dzieci nie rodzą się z opinią na temat gejów, tak jak nie rodziły się z opinią na temat kobiet w spodniach - dzieci rodzą się ze skłonnością do pogardy w stosunku do nieakceptowalnej inności, ale co jest taką nieakceptowalną innością, a co nie (jak obecnie np. leworęczność), tego już się uczą od otoczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   Czym jest "normalne życie płciowe"?

   @KomosaBiala: Poczytaj sobie dowolny podręcznik do biologii, to się dowiesz. Nie będę zastępował twoich nauczycieli. Nie pisałem nic o pogardzie, sam sobie coś dopowiadasz.

  •  

   pokaż komentarz

   Poczytaj sobie dowolny podręcznik do biologii, to się dowiesz. Nie będę zastępował twoich nauczycieli.

   @Intellectually_superior: Podejrzewam, że chodzi ci o stosunek pochwowy. W takim razie, według twojej definicji, seks oralny czy hiszpański także są "aberracjami życia płciowego".

   Nie pisałem nic o pogardzie, sam sobie coś dopowiadasz.

   Ok, to czym według ciebie objawia się w naszej kulturze stosunek do "aberracji życia płciowego", czy jakichkolwiek aberracji?

  •  

   pokaż komentarz

   W takim razie, według twojej definicji, seks oralny czy hiszpański także są "aberracjami życia płciowego".

   @KomosaBiala: Też, ale w mniejszym stopniu, bo o ile ewolucja rzeczywiście nie wytworzyła członka aby wsadzać go w usta lub dupę drugiej osoby, to w przypadku osób hetero te aberracyjne formy stosunku mogą w końcu ustąpić miejsca tej właściwej, przewidzianej przez naturę, co skończy się spłodzeniem potomka, czego już nie powiesz w przypadku dwóch osób homo.

   to czym według ciebie objawia się w naszej kulturze stosunek do "aberracji życia płciowego", czy jakichkolwiek aberracji?

   Przed całą tą homoseksualną padaczką były to po prostu tematy tabu.

  •  

   pokaż komentarz

   Też, ale w mniejszym stopniu, bo o ile ewolucja rzeczywiście nie wytworzyła członka aby wsadzać go w usta lub dupę drugiej osoby, to w przypadku osób hetero te aberracyjne formy stosunku mogą w końcu ustąpić miejsca tej właściwej, przewidzianej przez naturę, co skończy się spłodzeniem potomka, czego już nie powiesz w przypadku dwóch osób homo.

   @Intellectually_superior: I dalej brniesz w to samo. Czy celem życiowym człowieka jest spłodzenie potomka? Czy osoby bezdzietne z wyboru stanowią aberrację i nie powinno się im dawać ślubów? Czy związek dwóch osób, które uprawiają seks wyłącznie dla przyjemności, jest godny potępienia?

   Przed całą tą homoseksualną padaczką były to po prostu tematy tabu.

   I według ciebie było to dobre? Że dziecko, które odkrywa u siebie "nienaturalne" popędy nie wie, co się z nim dzieje, że nie ma się do kogo zwrócić o pomoc ze strachu przed potępieniem? Że musi udawać, że jest "normalne"? Że nie może związać się z osobą, którą kocha, bo... no właśnie, dlaczego? Czemu to ma służyć?

  •  

   pokaż komentarz

   I dalej brniesz w to samo. Czy celem życiowym człowieka jest spłodzenie potomka?

   @KomosaBiala: To samo, czyli co? Pisałem gdzieś coś o celu życiowym człowieka? Z czym ty dyskutujesz?

   I według ciebie było to dobre? ...

   Tak, bo nie uważano żeby dzieci miały poddawać się swoim popędom i wiązać z innymi osobami. Jeżeli dziecko zacznie miewać problemy w związku z tym, to tylko wtedy kiedy wokół będzie panowała atmosfera frywolności i potępienia dziewictwa.

  •  

   pokaż komentarz

   To samo, czyli co? Pisałem gdzieś coś o celu życiowym człowieka? Z czym ty dyskutujesz?

   @Intellectually_superior: Stwierdziłeś, że homoseksualizm jest aberracją życia płciowego, bo uniemożliwia prokreację. Z tego wynika, że stosowanie antykoncepcji, decyzja o bezdzietności, seks z kobietą po menopauzie, czy sam seks dla przyjemności są takimi samymi aberracjami. I tak samo powinniśmy je traktować.

   Tak, bo nie uważano żeby dzieci miały poddawać się swoim popędom i wiązać z innymi osobami. Jeżeli dziecko zacznie miewać problemy w związku z tym, to tylko wtedy kiedy wokół będzie panowała atmosfera frywolności i potępienia dziewictwa.

   Dlaczego heteroseksualista może poddawać się swoim popędom, a homoseksualista nie? Co jest złego w tym drugim? W imię czego to dziecko homo ma cierpieć i tłumić swoje pragnienia?

  •  

   pokaż komentarz

   Stwierdziłeś, że homoseksualizm jest aberracją życia płciowego, bo uniemożliwia prokreację

   @KomosaBiala: No i czego nie rozumiesz? Co to ma wspólnego z "celem życiowym"? Nie pisałem że są "takimi samymi aberracjami" ani tego że "powinny być tak samo traktowane"(tzn. jak?). Widzę że zamiast na chłodno zrozumieć co piszę, wolisz mnie wetknąć w kategorie i narracje, które już wcześniej sam uznałeś za wygodne.

   Dlaczego heteroseksualista może poddawać się swoim popędom, a homoseksualista nie?

   I dalej brniesz w to samo. Pytanie z tezą, którą nie stawiałem. Gadasz sam se sobą, ustawiasz se chłopca do bicia. I jeszcze te próby robienia ze mnie kata "homo-dzieci". Dla mnie sprawy seksu czy homo para-seksu w ogóle nie powinny dotyczyć dzieci, a poglądy temu przeciwne lokuję w kręgu zaburzeń pedofilskich.

  •  

   pokaż komentarz

   No i czego nie rozumiesz? Co to ma wspólnego z "celem życiowym"? Nie pisałem że są "takimi samymi aberracjami" ani tego że "powinny być tak samo traktowane"(tzn. jak?).

   @Intellectually_superior: Staram się trzymać tematu, możesz przewinąć parę postów w górę, żeby prześledzić wątek. Cały czas mówisz o tym, że traktowanie homoseksualizmu jak czegoś szkodliwego jest naturalne i domyślne, bo jest to aberracja normalnego życia płciowego (gdyż uniemożliwia prokreację). A nie może być to prawdą, bo inne "aberracje" uniemożliwiające prokreację nie są traktowane tak jak homoseksualizm.

   I dalej brniesz w to samo. Pytanie z tezą, którą nie stawiałem. Gadasz sam se sobą, ustawiasz se chłopca do bicia. I jeszcze te próby robienia ze mnie kata "homo-dzieci". Dla mnie sprawy seksu czy homo para-seksu w ogóle nie powinny dotyczyć dzieci, a poglądy temu przeciwne lokuję w kręgu zaburzeń pedofilskich.

   Ale ja nie mówię o uprawianiu seksu przez dzieci! Mówię o tym, w jaki sposób tabu dotyczące homoseksualizmu jest w stanie skrzywdzić dziecko, które (w normalnym dla dzieci wieku) zaczyna odkrywać swoją "nienormalną" seksualność. I o tym, jak to odkrycie wpłynie negatywnie na jego dalsze życie z powodu tabu właśnie. Tak więc takie tabu jest bardzo szkodliwe dla wielu ludzi. Co usprawiedliwia tę szkodliwość? Jakie korzyści daje nam takie tabu?

  •  

   pokaż komentarz

   @KomosaBiala:

   Cały czas mówisz o tym, że traktowanie homoseksualizmu jak czegoś szkodliwego jest naturalne i domyślne

   Aha, czyli jednak nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Bywaj zdrów, odezwij się po maturze.

   Tak więc takie tabu jest bardzo szkodliwe dla wielu ludzi.

   Z ciekawości: jakieś dane naukowe na ten temat?

  •  

   pokaż komentarz

   @Intellectually_superior: Ty chyba już sam zapomniałeś, od czego się ta dyskusja zaczęła:

   Ja:

   Nie chodzi o to, że dzieci uczy się heteroseksualizmu. Chodzi o to, że uczy się dzieci, że jedynie heteroseksualizm jest słuszną opcją, a reszta to takie zaburzenia, które należy leczyć. I nawet nie trzeba tego mówić wprost - wystarczy unikać pokazywania związków innych orientacji w mediach.

   Ty:

   Dzieci się tego nie "uczy", one samo to wiedzą. Podobnie jak nie uczy się ich, że fekalia są be. Nie ma takiej potrzeby.

   Czyli najpierw przyznałeś, że homoseksualizm jest domyślnie uznawany za zły, a następnie podałeś powód, dla którego jest zły - bo uniemożliwia prokreację. Jeśli miałeś na myśli coś innego, to wyjaśnij mi jak debilowi, co.

   Z ciekawości: jakieś dane naukowe na ten temat?

   https://psychcentral.com/lib/lgbt-suicide-and-the-trauma-of-growing-up-gay/
   https://www.researchgate.net/publication/291711506_Assaults_to_the_self_The_trauma_of_growing_up_gay
   http://www.psychiatrictimes.com/cultural-psychiatry/closet-psychological-issues-being-and-coming-out

   Ale czy to coś zmieni? Ja mogę ci dawać setki doświadczeń ludzi, dla których odkrycie swojej seksualności stało się traumą przez panujące tabu, a ty nadal nie potrafisz podać mi powodu, który by to tabu uzasadniał. To naprawdę powinno dać ci do myślenia.

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli najpierw przyznałeś, że homoseksualizm jest domyślnie uznawany za zły

   @KomosaBiala: Stosujesz sobie zamiennie wyrazy "złe", "szkodliwy", "aberracja" itp. Ja nie czynie takiego utożsamienia.

   Artykuły bazujące na pojęciach z psychoanalizy z góry spuszczam w klozecie. Zresztą ciekawym jest, że dla ciebie tabu obowiązuje tylko gejów albo dzieci aspirujących do tego miana. Chyba dalej nie wiesz o co biega.

   a ty nadal nie potrafisz podać mi powodu, który by to tabu uzasadniał.

   Napisał człowiek który próbuje mnie przekonać że związki homo są normą jak hetero, a ewentualne wątpliwości przy uznaniu tego twierdzenia zrzuca na karb kultury i wychowania. Jesteście równie śmieszni co żałośni.

  •  

   pokaż komentarz

   A nie może być to prawdą, bo inne "aberracje" uniemożliwiające prokreację nie są traktowane tak jak homoseksualizm.

   @Intellectually_superior: Jeszcze wrócę to tego zdania. Nie są traktowane na równi z homos. ale też nie są traktowane na równi ze związkami hetero chcącymi płodzić dzieci. Pisałem że to też aberracja, ale innego stopnia(a może rodzaju?). Zauważę tylko - co w sumie zrobiłem już wcześniej - że:

   stosowanie antykoncepcji, decyzja o bezdzietności, seks z kobietą po menopauzie, czy sam seks dla przyjemności

   to elementy które TAK CZY SIAK mniej odbiegają od modelu prokreacji, niż związki homo. Ponadto jak bardzo w związku dwojga osób hetero nie chodziłoby tylko o to, żeby się ruchać i nie płodzić dzieci, ten fakt będzie zawoalowany, nigdy nie będzie wygłaszany wprost. Wystarczy że prokreacja będzie cicho zakładana. Związki homo już samą swoją obecnością niszczą poczucie etyki seksualnej.

  •  

   pokaż komentarz

   Stosujesz sobie zamiennie wyrazy "złe", "szkodliwy", "aberracja" itp. Ja nie czynie takiego utożsamienia.

   @Intellectually_superior: Bo od tego zaczęliśmy. "Heteroseksualizm jest normą" a "heteroseksualizm jest jedyną słuszną opcją" to dwie różne rzeczy - w moim poście była mowa o tym drugim. Praworęczność jest normą, ale nie jest "jedyną słuszną opcją", której zaburzenia należy leczyć. Dzieci dowiadują się szybko, co jest normą, a co aberracją, ale stosunku do konkretnych aberracji muszą nauczyć się od innych. Tak jak dawniej dzieci rzucały kamieniami w kobiety w spodniach, tak dziś wyzywają się od pedałów.

   Artykuły bazujące na pojęciach z psychoanalizy z góry spuszczam w klozecie.

   Pojęcie traumy spuszczasz w klozecie? Mógłbyś dać szansę chociaż temu pierwszemu artykułowi, zobaczyłbyś, jak wygląda rzeczywistość oczami homo-nastolatka. Bo póki co zachowujesz się, jakby tacy ludzie albo nie istnieli, albo nie powinni mieć żadnych problemów z powodu bycia kimś, kto nie pasuje do rzeczywistości.

   Zresztą ciekawym jest, że dla ciebie tabu obowiązuje tylko gejów albo dzieci aspirujących do tego miana. Chyba dalej nie wiesz o co biega.

   Nie, rozmawiamy przecież o jednym, konkretnym tabu.

   Napisał człowiek który próbuje mnie przekonać że związki homo są normą jak hetero, a ewentualne wątpliwości przy uznaniu tego twierdzenia zrzuca na karb kultury i wychowania. Jesteście równie śmieszni co żałośni.

   Normą jest to, co należy do większości. Heteroseksualizm jest normą, to jest fakt. Czy to znaczy, że homoseksualizm należy potępiać? Czy to znaczy, że istnienie homoseksualizmu powinno być tabu? Czy to oznacza, że homoseksualizm należy leczyć? Jeśli odpowiedziałeś na te pytania tak, to podstaw sobie teraz tam praworęczność/leworęczność i sprawdź, czy ten argument nadal trzyma się kupy.

   I nadal nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Wiemy, że tabu homoseksualizmu może negatywnie wpływać na psychikę młodych homoseksualistów. Co więc to tabu nam daje pozytywnego, co by usprawiedliwiało te negatywne skutki? Czemu ono służy? To jest proste, konkretne pytanie.

 •  

  pokaż komentarz

  Uwaga, w szkołach w piątek dzieci będą się uczyć o TOLERANCJI, uwaga skandal! xD

  •  

   pokaż komentarz

   @SinShop: Nie będą się uczyć, tylko szkoła będzie je wychowywać w duchu, jaki uznała za słuszny. Uczyć można się matematyki, a wychowywać powinni rodzice.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vanni: No to niech wychowują w końcu, zobacz co tu sie dzieje w komentarzach xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Vanni: Jasne, tylko że wiedza w dziedzinie seksuologii jest niezależna od wychowania i zdolności wychowywania. W społeczeństwie pokutuje wiele mitów na temat seksualności, które zostały obalone przez badania naukowe. I jednym z głównym zadań edukacji seksualnej jest obalanie takich mitów wśród uczniów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vanni:

   Uczyć można się matematyki, a wychowywać powinni rodzice.
   Tak jest, dlatego nie powinno być w szkole miejsca dla lekcji religii.

  •  

   pokaż komentarz

   @SinShop: "nachalną metodę propagowania skrajnej i wrogiej rodzinie ideologii" xD

   Tolerancja i poszanowanie jest wrogie rodzinie. xD Chyba takiej, w której pijany ojciec regularnie bije matkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: Uważam, że takich przedmiotów jak wychowanie seksualne nie powinno być w ogóle w szkole. Są zbyt zideologizowane, a rodzice mają prawo wychowywać dzieci w takim duchu, jak chcą. Celowo nie napisałem "konserwatywnym", bo są też ultrakonserwatywni nauczyciele tego przedmiotu.

   @chemik_kieszyk: Przede wszystkim nie powinno być miejsca dla szkół publicznych, ale dopóki są, to religia/etyka nie powinna być obowiązkowa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vanni: Powinna być edukacja seksualna, a nie wychowanie seksualne ani wychowanie do życia w rodzinie. Uczniowie zawsze mają mnóstwo pytań dotyczących sfery seksualności, i powinni mieć możliwość uzyskania odpowiedzi na wszystkie pytania. Zwłaszcza że nastolatki oglądają porno, gdzie jest mnóstwo przekłamań. Wiedza powinna być oderwana od ideologii. Niech uczniowie otrzymują rzetelną wiedzę seksuologiczną. Bo to nie ideologia, tylko nauka.

   Np. niech uczniowie wiedzą, jaka jest średnia długość prącia i jaki jest normalny wygląd warg sromowych, biustu i ogólnie kobiecych ciał, niech wiedzą, jaki jest średni czas osiągania orgazmu przez kobiety i przez mężczyzn, niech wiedzą, które rzeczy obecne w filmach porno są fikcyjne, a nie normatywne dla zwyczajnych ludzi, które zachowania seksualne są jak często preferowane przez mężczyzn i przez kobiety itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: Władza powinna być ideologiczna, nauczanie publiczne nie.
   Po ideologicznej władzy wiem, czego się spodziewać. Po władzy "racjonalnej" nie bardzo, bo zależy to głównie od tego, co tej władzy się opłaca.
   Wydaje mi się, że niektórzy rodzice nie chcieliby, żeby ich dzieci uczestniczyły w zajęciach, na których uczą się średniej długości prącia. XD Ja bym wolał, żeby moje, którego nie mam, ale mogę mieć (sprawdzić, czy nie ksiądz), miało w tym czasie wolne i nie siedziało w szkole do godz. 15.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vanni: Jasne, że niektórzy rodzice by nie chcieli. Jest równie jasne, że niektórzy rodzice są tępymi durniami i ignorantami.
   Czy zgadzasz się, że wiedza jeszcze nikomu nie zaszkodziła?

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: W tym kontekście nie zgadzam się, bo przeładowywanie człowieka zbędną wiedzą jest szkodliwe.
   Niektórzy są głupi, ale gorsi od nich są ci, którzy uważają się za mądrych i chcą innym organizować życie.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie będą się uczyć, tylko szkoła będzie je wychowywać w duchu, jaki uznała za słuszny. Uczyć można się matematyki, a wychowywać powinni rodzice.

   @Vanni: słuszna uwaga, z nauką. Zatem religii w szkole też się UCZYĆ nie powinno?

  •  

   pokaż komentarz

   @SinShop: Tak jak pisałem pod innym komentarzem, w publicznej się nie powinno.
   A najlepiej, jakby szkół publicznych nie było w ogóle i program można by było dobierać indywidualnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vanni: Zbędną wiedzą? To twierdzisz, że nie należy obalać mitów i stereotypów tworzonych przez pornografię?
   Tu nie chodzi o organizowanie życia innym, tylko o wyprowadzanie ich z błędu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: No, twierdzę, że obowiązkowe zajęcia z obalania porno mitów są zbędne.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak jest, dlatego nie powinno być w szkole miejsca dla lekcji religii.

   @chemik_kieszyk: Na lekcje religii wyraża się zgodę geniuszu intelektualny

 •  

  pokaż komentarz

  W ramach równouprawnienia trzeba zrobić warsztaty dla dzieci będących pod opieką par homo, jak super mieć prawdziwego mamę i tatę. Zobaczymy z jaką akceptacją i tolerancją spotka się taki pomysł( ͡º ͜ʖ͡º)

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli rodzice chcieliby, aby ich dzieci były zapoznane z postulatami i ideologią środowisk LGBT, to wysłaliby je sami na zajęcia i eventy organizowane przez te środowiska. Dlaczego zatem rodzice i dzieci są zmuszane do udziału w czymś takim? Bo przecież dzieci do szkoły przyjść muszą. Gdzie tu zatem wolność wyboru?

  •  

   pokaż komentarz

   @fryferykkompot: Jeśli rodzice chcą uczyć dzieci religi to niech je wyślą do kościoła, dlaczego zatem zmusza się do religii w szkole?

  •  

   pokaż komentarz

   dlaczego zatem zmusza się do religii w szkole?

   @wyindywidualizowanyentuzjasta: Nikt do religii w szkole nie zmusza.

  •  

   pokaż komentarz

   @wyindywidualizowanyentuzjasta: Ale rodzice właśnie sami wysyłają dzieci na religię, wszystko odbywa się za ich zgodą i wiedzą. A tymczasem jak czytamy w znalezisku, wielu rodziców nie miało pojęcia o akcji.

  •  

   pokaż komentarz

   @pwone: @southlander: No jasne że nikt nie zmusza do religii. Ja w szkole średniej miałem do wyboru zajęcia religii z katechetą albo etykę... w piątki o 18... prowadzoną przez tego samego faceta który prowadził religię...

  •  

   pokaż komentarz

   @wyindywidualizowanyentuzjasta: Religia a LGBT to jednak sprawy nie porównywalne.

   Ja w szkole średniej miałem

   Prócz Ciebie było jeszcze kilka milionów uczniów....

  •  

   pokaż komentarz

   @southlander: Bo dzieci są rodziców ,nie państwa nie LGBTP, ja osobiście nie posyłam na religię ani żadne homo piątki.

  •  

   pokaż komentarz

   dlaczego zatem zmusza się do religii w szkole?

   @wyindywidualizowanyentuzjasta: religia w szkołach nie jest obowiązkowa, a tęczowy piątek już tak ...

  •  

   pokaż komentarz

   @fryferykkompot: Nie ma żadnej ideologii LGBT, tylko są uczniowie LGBT.

  •  

   pokaż komentarz

   @fryferykkompot: Jeśli rodzice, chcieliby, by się ich dzieci uczyły chemii, to powinni je wysyłać na prywatne zajęcia, a nie o takich świństwach uczyć dzieci!

   Mi się wydawało, że szkoła ma uczyć o świecie wokół nas. Mniejszości seksualne, to rzeczywistość naokoło nas. Często niezrozumiana, z powodu... braku edukacji :D

  •  

   pokaż komentarz

   prowadzoną przez tego samego faceta który prowadził religię...

   @wyindywidualizowanyentuzjasta: No i co w związku z tym? Jeśli ma stosowne wykształcenie uprawniające do nauczania tego przedmiotu, to o co chodzi? Nauczyciel ma wykładać program a jego prywatne poglądy mnie nie obchodzą.

   albo etykę... w piątki o 18

   @wyindywidualizowanyentuzjasta: Ja religii też często nie miałem w dogodnych godzinach. To już od kompetencji dyrektora zależy na ile potrafi dobrze zorganizować plan zajęć. Logiczne że jeśli etyka zgromadzi mniej uczniów niż religia w danej szkole, jednocześnie szkoła posiada jednego nauczyciela od wyżej wymienionych przedmiotów, to nie może być na dwóch lekcjach jednocześnie i wybiera się wygodę większości. Nie jest to rozwiązanie idealne, ale jak dyrektor dupa i nie potrafi zrobić inaczej, to powinno się kierować pretensje do dyrektora.

   Bo dzieci są rodziców ,nie państwa nie LGBTP, ja osobiście nie posyłam na religię ani żadne homo piątki.

   @dx_xc1: No właśnie, pełna zgoda. Można to zorganizować? Można.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli rodzice, chcieliby, by się ich dzieci uczyły chemii, to powinni je wysyłać na prywatne zajęcia, a nie o takich świństwach uczyć dzieci!

   @rotor: Współczesna chemia swoje początki ma gdzieś w XVIII wieku. Ma na swoim koncie szereg osiągnięć i wybitnych naukowców. I raczej trudno uczyć się chemii poza szkołą. Program nauczania chemii został opracowany przez ekspertów i zatwierdzony przez MEN. Szefowa MEN została wybrana w demokratycznych wyborach, ta jej partia zdobyła ileś tam milionów głosów.

   Tymczasem...

   LGBT to jest kwestia nie więcej jak ostatnich 30 może 50 lat. Nie jest nauką tylko światopoglądem, a zatem mówimy o ideologii. Nie ma na swoim koncie żadnych osiągnięć na miarę światową. Ale można poznać tę ideologią poza szkołą - zajmują się tym liczne NGOsy. Program LGBT nie jest skonkretyzowany i dopasowany do wieku rozwojowego ucznia. Środowiska LGBT nie mają mandatu demokratycznego, choć cieszą się pewnym śladowym poparciem w niektórych grupach w społeczeństwie.

  •  

   pokaż komentarz

   Współczesna chemia swoje początki ma gdzieś w XVIII wieku. Ma na swoim koncie szereg osiągnięć i wybitnych naukowców. I raczej trudno uczyć się chemii poza szkołą.

   @fryferykkompot: Współczesna seksuologia ma swoje początki gdzieś w XIX wieku. Ma na swoim koncie szereg osiągnięć i wybitnych naukowców. I raczej trudno uczyć się o seksualności poza szkołą.

   Nie wiedziałem, że programy nauczania zależą od wybranej partii. Wydawało mi się, że zależą od obecnej wiedzy naukowej. W przeciwnym razie są one politycznie skrzywione. Czyli zamiast nauki - ideologia. Co całkiem zabawne, bo tak często mówi się o "ideologii gender" :D

  •  

   pokaż komentarz

   LGBT nie jest nauką a ideologią. Chemia zaś jest nauką.

   Współczesna seksuologia

   @rotor: tylko, że w tekście nie jest mowa o zajęcia z seksuologii. To nie prof. Starowicz wybiera się do szkół a grupa ideologów.

   I raczej trudno uczyć się o seksualności poza szkołą.

   Praktyka pokazuje, że jednak poza szkołą jest o wiele łatwiej i przyjemniej (ʘ‿ʘ)

  •  

   pokaż komentarz

   @fryferykkompot: Po pierwsze mówisz o tym, że będą zapoznawać z postulatami i ideologią środowisk LGBT. A mi się wydaje, że będą zapoznawać z aktualną wiedzą na temat seksualności.

   Uczyłeś się na temat homoseksualistów, biseksualistów i queer z zajęć pozalekcyjnych? Szacun :D

  •  

   pokaż komentarz

   @wyindywidualizowanyentuzjasta: a kto kogo zmusza do religii w szkole? no moze jak komus na wsi rodzic kazal chodzic na religie inaczej dostawal w domu wp@@#??# no to potem taka osoba moze rozpowiadac takie glupoty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Po pierwsze mówisz o tym, że będą zapoznawać z postulatami

   @rotor: Nieprawda. Nic takiego nigdzie nie napisałem.

   A mi się wydaje, że będą zapoznawać z aktualną wiedzą na temat seksualnośc

   Też nieprawda. To nie są zajęcia prowadzone przez seksuologów, którzy dostosują ich treść do wieku dzieci.

   Uczyłeś się na temat homoseksualistów, biseksualistów i queer z zajęć pozalekcyjnych

   Na "zajęciach pozaszkolnych" uczyłem się w praktyce na temat heteroseksualnych dziewczyn. Reszta ww. przez Ciebie tylko teoretycznie i to raczej szczątkowo. Wolałem tę praktykę.

  •  

   pokaż komentarz

   LGBT to jest kwestia nie więcej jak ostatnich 30 może 50 lat. Nie jest nauką tylko światopoglądem, a zatem mówimy o ideologii. Nie ma na swoim koncie żadnych osiągnięć na miarę światową. Ale można poznać tę ideologią poza szkołą - zajmują się tym liczne NGOsy. Program LGBT nie jest skonkretyzowany i dopasowany do wieku rozwojowego ucznia. Środowiska LGBT nie mają mandatu demokratycznego, choć cieszą się pewnym śladowym poparciem w niektórych grupach w społeczeństwie.

   @fryferykkompot: światopogląd to nie ideologia. To są dwa różne słowa i dwa różne pojęcia. Organizacje LGBT reprezentują pewną grupę społeczną. Nie wiem co jest niedopasowanego do rozwoju wiekowego ucznia? Fakt, że na świecie isniteją geje, lesbijki, biseksualiści, queer i transi? :D O mój boże, biedne dzieci tego nie przemielą, wiedza ta skrzywdzi ich! Skąd Ty wziąłeś tą definicję? :D

   Co to znaczy nie mają mandatu demokratycznego? :D Żaden NGO nie ma. Ani fundacja, stowarzyszenie, prywatna firma, nawet Ty nie masz mandatu demokratycznego.

   Tak samo śladowe poparcie, też z dupy. Nawet Ty masz śladowe. Gdzie są badania pokazujące te poparcie? Że w Polsce, na Świecie, Europie czy Radomiu?

   Osiągnięć na miarę światową? Ale co by to było? Homo państwo? Nobel? Tak samo można zdyskredytować fundacje pomagające domom dziecka :D Osiągnęły coś w skali globalnej? Nie.

   Wybacz mi, ale jak widzę takie mydlenie oczu i manipulacje słowami, to mnie trochę nosi. Nie lubię po prostu głupoty.

  •  

   pokaż komentarz

   Na "zajęciach pozaszkolnych" uczyłem się w praktyce na temat heteroseksualnych dziewczyn. Reszta ww. przez Ciebie tylko teoretycznie i to raczej szczątkowo. Wolałem tę praktykę.

   @fryferykkompot: Rozumiem. Nie znasz się, ale dla rozrywki można sobie pokomentować nawet nie znając się na temacie.

  •  

   pokaż komentarz

   @wyindywidualizowanyentuzjasta: Nikt do religii w szkole nie zmusza.

   @pwone: To po pierwsze. A po drugie, odpowiadając na pytanie "po co w szkole, a nie w kościele" - ze względów czysto praktycznych. Lepiej niech 200 rodziców wozi dzieci do kościoła na religię czy żeby JEDEN katecheta przyjechał do szkoły? Myślenie nie boli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli rodzice chcieliby, aby ich dzieci były zapoznane z postulatami i ideologią środowisk LGBT, to wysłaliby je sami na zajęcia i eventy organizowane przez te środowiska. Dlaczego zatem rodzice i dzieci są zmuszane do udziału w czymś takim?

   @fryferykkompot: Zwyczajnie manipulujesz. Tęczowy piątek jest organizowany przez psychologów szkolnych i pedagogów i przez takie osoby jest właśnie prowadzony. "Tego dnia na szkolnych korytarzach zawisną tęczowe plakaty, a głównym tematem lekcji będzie akceptacja i otwartość na uczniów i uczennice LGBTQI. Wszystko po to, żeby młode lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe, queer i interpłciowe poczuły, że w szkole jest miejsce też dla nich." To nie jest żadna ideologia.

   tylko, że w tekście nie jest mowa o zajęcia z seksuologii. To nie prof. Starowicz wybiera się do szkół a grupa ideologów.

   @fryferykkompot: Ponownie szerzysz bzdury. Żadna 'grupa ideologów' się nie wybiera do szkół. I jeśli mowa o prof. Starowiczu, to polecam oświadczenie Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, którego Lew-Starowicz jest prezesem: http://pts-seksuologia.pl/sites/strona/59/stanowiskopts-na-temat-zdrowia-osob-o-orientacji-homoseksualnej

   "Orientacja seksualna jest współcześnie definiowana jako pociąg erotyczny i uczuciowy wobec mężczyzn, kobiet lub obu płci. Orientacja heteroseksualna, homoseksualna i biseksualna są traktowane jako prawidłowe warianty rozwojowe seksualności człowieka. "

   " Orientacja seksualna nie podlega możliwości dowolnego kształtowania zgodnie z kulturowo - społecznymi oczekiwaniami, nie jest kwestią wyboru lub mody."

   "W oparciu o wyniki badań poświęconych orientacji homoseksualnej, prowadzonych na świecie od lat 40. XX wieku, eksperci zasiadający w międzynarodowych gremiach skupiających psychologów, psychiatrów i lekarzy innych specjalności doprowadzili do depatologizacji homoseksualności - homoseksualizm został wykreślony z list chorób i zaburzeń psychicznych: w 1973 roku z klasyfikacji Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders, w skrócie DSM), w 1991 roku - z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych (International Classification of Diseases and Related Health Problems, w skrócie ICD) opracowanej przez Światową Organizację Zdrowia. Chcemy podkreślić, że druga z wymienionych tu klasyfikacji stanowi prawną podstawę do stawiania rozpoznań medycznych w Polsce."

   "Propagowanie terapii polegających na korekcie, konwersji czy reparacji orientacji homo- czy biseksualnej w kierunku wyłącznie heteroseksualnej jest niezgodne ze współczesną wiedzą na temat seksualności człowieka i może zaowocować poważnymi niekorzystnymi skutkami psychologicznymi dla osób poddawanych tego typu oddziaływaniom."

   "Orientacja homoseksualna, jako cecha osobista , podlega takim samym formom ekspresji jak orientacja heteroseksualna. Orientacja seksualna per se nie determinuje, poziomu rozwoju emocjonalnego, intelektualnego, społecznego czy moralnego."
   (...)

  •  

   pokaż komentarz

   zowy piątek jest organizowany przez psychologów szkolnych i pedagogów i przez takie osoby jest właśnie prowadzony

   @artpop: No popatrz, a w artykule napisano jednak inacznej:

   To wydarzenie,organizowane z inicjatywy Kampanii Przeciw Homofobii

   ale ciekawiej robi się dalej;

   ma pokazać "uczniom i uczennicom, że szkoła jest miejscem, gdzie każdy może być sobą"

   Trynkiewicz też "był sobą".

   otwartość na uczniów i uczennice LGBTQI

   Nie uważam, że uczniowie powinni być "otwarci na LGBT...". Można ich zaakceptować mniej więcej tak, jak się akceptuje osoby palące. Tylko ja sobie nie życzę, żeby palili w mojej obecności.

   Związki LGBT są społecznie dysfunkcyjne, więc nie wiem dzieci mają być na nie otwarte.

   Organizator tej akcji działa w imieniu i na rzecz LGBT, a nie dla jakiś abstrakcyjnych wyższych wartości:

   KPH jest organizacją pozarządową działającą na rzecz osób homo i biseksualnych oraz transpłciowych

   Szkoły, które podjęły tę inicjatywę otrzymały od KPH zestaw materiałów edukacyjnych, plakaty i "tęczowe gadżety"

   Czy kuratorium i eksperci MEN zaaprobowali te materiały? Dlaczego nic nie wiemy, co tam jest?

  •  

   pokaż komentarz

   @artpop: I jeszcze taki drobny niuans: wiesz czym się różni homoseksualista od pedała?

   pokaż spoiler Tym czym Waldorf od Biedronia


   pokaż spoiler Do jednego ma się głęboki szacunek i za zaszczyt można sobie poczytywać znajomość z nim, a drugiego się raptem toleruje, acz niechętnie

  •  

   pokaż komentarz

   To wydarzenie,organizowane z inicjatywy Kampanii Przeciw Homofobii

   @fryferykkompot: Czego nie rozumiesz w słowie „z inicjatywy”? Wydarzenie jest pomysłem KPH (dostarczanie plakatów, czy książek) - to w jaki sposób będzie to wyglądać to już indywidualna sprawa danej psycholog szkolnej czy pedagog.

   ale ciekawiej robi się dalej; ma pokazać "uczniom i uczennicom, że szkoła jest miejscem, gdzie każdy może być sobą" Trynkiewicz też "był sobą".

   @fryferykkompot: Żenujące. Tak, sprowadzaj temat uczniów lgbt do kwestii mordercy, gratuluję.

   otwartość na uczniów i uczennice LGBTQI Nie uważam, że uczniowie powinni być "otwarci na LGBT...". Można ich zaakceptować mniej więcej tak, jak się akceptuje osoby palące. Tylko ja sobie nie życzę, żeby palili w mojej obecności.

   @fryferykkompot: Osoby lgbt istnieją i będą przebywać w obecności innych. Nie widzę żadnego porównania do kwestii palenia wśród innych (wydalanie szkodliwego zapachu).

   Związki LGBT są społecznie dysfunkcyjne, więc nie wiem dzieci mają być na nie otwarte.

   @fryferykkompot: Czysta nienawiść z twojej strony. Osoby lgbt istnieją, zawierają związki, zakładają rodziny. Nikt nie wybiera swojej orientacji. Polecam stanowisko PTS odnośnie rodzicielstwa osób lgbt.

   Dlaczego nic nie wiemy, co tam jest?

   @fryferykkompot: Wszystko masz dostępne na stronie KPH:

   - trzy rodzaje plakatów z napisami: „Jestem wspierającą nauczycielką”, „Jestem wspierającym nauczycielem”, „Nasza szkoła jest przyjazna wszystkim uczniom i uczennicom”,
   - przypinki ze znakiem ruchu sojuszniczego,
   - materiały edukacyjne w postaci broszurek i publikacji:
   “Młodzież LGBTQ w mojej szkole może na mnie liczyć! Przewodnik dla nauczycieli i nauczycielek”
   “Ramię w ramię po równość. Jak być sojusznikiem i sojuszniczką osób LGBT”
   “My rodzice. Pytania i odpowiedzi rodziców lesbijek, gejów i osób biseksualnych”

  •  

   pokaż komentarz

   i jeszcze taki drobny niuans

   @fryferykkompot: Wow, niuans, w którym obrażasz innych, gratuluję.

  •  

   pokaż komentarz

   @artpop: > to w jaki sposób będzie to wyglądać to już indywidualna sprawa danej psycholog szkolnej czy pedagog.

   Szkoły nie miały wpływu na charakter materiałów. Także nauczyciele będą odtwarzali treści przygotowane przez osoby działające na rzecz środowisk LGBTcoś tam.

   Tak, sprowadzaj temat uczniów lgbt do kwestii mordercy

   Nieprawda. Podałem tylko absurd, do jakiego prowadzi uznanie, że każdy powinien "być sobą".

   soby lgbt istnieją i będą przebywać w obecności innych

   Tak jak palacze papierosów. Akceptuję że, są. Nie chcę aby palili przy mnie.Nie uważam, że powinni być promowani przez szkoły, bo ich zachowania są szkodliwe.

   Czysta nienawiść z twojej strony

   Zupełnie nie rozumiesz. Ja ich toleruję. Ale fakty są takie, że dzieci z tego nie będzie. Także trwałość tych związków jest wielokrotnie krótsza niż normalnych. I ludzie w związkach homo częściej stosują ryzykowane zachowania seksualne.

   Nikt nie wybiera swojej orientacji

   To chyba przespałeś zajęcia z gender. A dowiedziałbyś się, że płeć jest narzucana kulturowo. A zatem w kulturze przychylnej LGBT będzie więcej osób LGBT niż w kulturze sceptycznej wobec LGBT. Ludzie po prostu, w części, kopiują panujące wzorce. A dzieci w szczególności.

   przypinki ze znakiem ruchu sojuszniczego

   Dzieci nie powinny być sojusznikami osób LGBT. Powinny te osoby tolerować, ale nie wspierać i propagować.

   materiały edukacyjne w postaci broszurek i publikacji:

   MEN tego nie widziało, żaden ekspert tego nie widział, trochę to niebezpieczne

  •  

   pokaż komentarz

   @fryferykkompot:

   ,Tak jak palacze papierosów. Akceptuję że, są. ,,

   Ale palacze niszczą zdrowie osobom które z nimi przebywają i sobie. Homoseksualiści nie. Przykład idiotyczny.

   ,,Nie uważam, że powinni być promowani przez szkoły, bo ich zachowania są szkodliwe.

   ,,

   Super a homoseksualizm szkodliwy nie jest...

   ,, Ale fakty są takie, że dzieci z tego nie będzie,,

   Po pierwsze skąd te sugerowanie, że musza być?
   Po drugie, mogą być, zobacz na Eltona Johna.

   ,, Także trwałość tych związków jest wielokrotnie krótsza niż normalnych.,,

   Co nie jest niczym złym obiektywnie.

   ,, A dowiedziałbyś się, że płeć jest narzucana kulturowo.,,

   Nie jest. Przynajmniej nie jest tylko narzucana kulturowo.

   ,,A zatem w kulturze przychylnej LGBT będzie więcej osób LGBT niż w kulturze sceptycznej wobec LGBT,,

   Nie, będzie więcej osób, które będą nie wstydziły się przyznawać do tego że są z lgbt.

   ,,Dzieci nie powinny być sojusznikami osób LGBT. Powinny te osoby tolerować, ale nie wspierać i propagować.
   ,,

   Czemu?

   ,,MEN tego nie widziało, żaden ekspert tego nie widział, trochę to niebezpieczne

   ,,

   Skąd wiesz?

  •  

   pokaż komentarz

   Szkoły nie miały wpływu na charakter materiałów. Także nauczyciele będą odtwarzali treści przygotowane przez osoby działające na rzecz środowisk LGBTcoś tam.

   @fryferykkompot: Nauczyciele będą odtwarzali kwestie zgodne z obecną wiedzą. Dodatkowe materiały (z których nie muszą korzystać) są przygotowane przez specjalistów i z pewnością będą przydatne.

   Podałem tylko absurd, do jakiego prowadzi uznanie, że każdy powinien "być sobą".

   @fryferykkompot: To nie jest absurd tylko normalne powiedzenie. Człowiek powinien być sobą. Całkowicie inną kwestią jest to jeśli ktoś kogoś krzywdzi.

   Tak jak palacze papierosów. Akceptuję że, są. Nie chcę aby palili przy mnie.Nie uważam, że powinni być promowani przez szkoły, bo ich zachowania są szkodliwe.

   @fryferykkompot: Żenujące porównanie. Nie będziemy ukrywać tego, że np. jesteśmy w związku kiedy jesteśmy razem w parku. Podobnie jak nie ukrywają tego pary heteroseksualne.

   Zupełnie nie rozumiesz. Ja ich toleruję. Ale fakty są takie, że dzieci z tego nie będzie. Także trwałość tych związków jest wielokrotnie krótsza niż normalnych. I ludzie w związkach homo częściej stosują ryzykowane zachowania seksualne.

   @fryferykkompot: Fakty są takie, że jeśli para jednopłciowa będzie chciała mieć dzieci to będzie je mieć - invitro, surogacja, inseminacja, adopcja. Odnośnie 'trwałości' to piszesz bzdury. Wcześniej mniej osób lgbt decydowało się na stałe związki z powodu homofobii społeczeństwa, obecnie coraz więcej osób jest w takich związkach. Legalizacja małżeństw jednopłciowych również w tym pomaga.

   To chyba przespałeś zajęcia z gender. A dowiedziałbyś się, że płeć jest narzucana kulturowo. A zatem w kulturze przychylnej LGBT będzie więcej osób LGBT niż w kulturze sceptycznej wobec LGBT. Ludzie po prostu, w części, kopiują panujące wzorce. A dzieci w szczególności.

   @fryferykkompot: Chyba nie rozróżniasz terminu płci, płci kulturowej i orientacji seksualnej. To nie są synonimy. W płci kulturowej chodzi o to jak dane społeczeństwo wpływa na to jak dana osoba wyraża swoją płciowość. Na przestrzeni czasów i w różnych miejscach na świecie jest z tym różnie. Nie da się 'kopiować' orientacji seksualnej. Dzieci nie zostaną homoseksualne bo zobaczą pary jednopłciowe lub dowiedzą się o ich istnieniu.

   Dzieci nie powinny być sojusznikami osób LGBT. Powinny te osoby tolerować, ale nie wspierać i propagować.

   @fryferykkompot: Wśród uczniów szkół też są osoby lgbt. Nie da się propagować orientacji seksualnej i jak najbardziej uczniowie powinni wspierać prawa człowieka.

   MEN tego nie widziało, żaden ekspert tego nie widział, trochę to niebezpieczne

   @fryferykkompot: To właśnie eksperci przygotowali te materiały (dostępne do pobrania na stronie KPH), które są zgodne z obecną wiedzą w psychologii i seksuologii.

  •  

   pokaż komentarz

   @artpop: Czy uważasz, że pary homoseksualne powinny mieć możliwość adopcji dzieci?

1 2 3 4 5 6 7 ... 21 22 następna