•  

  pokaż komentarz

  Zupełnie jak my za komuny. Oficjalnie nasze władze uważały zachód za siedlisko wszelkiej zgnilizny i zła. A praktycznie każdy Polak marzył, żeby tam chociaż pojechać, a najlepiej zostać. Rosjanie teraz tak mają. I Ukraińcy tak mają. My dla nich to zachód. I u nas też nie patrzyli, że Niemiec - hitlerowiec zły. A gdzie tam, za bardzo się u nas Volkswageny, Mercedesy, BMW i Audi kocha ;) Jest trochę ludzi, którym się Niemiec z Hitlerem kojarzy (chociaż Hitler był Austriakiem), ale większości z dobrym autem i autobaną ;) Nawet nazwę z niemiecka używam, ale to akurat zasługa Kraftwerk (znowu Niemcy) i ich zajebistego kawałka.

  Historycznie i politycznie - państwa, politycy mogą mieć kosę. Ale ludzie? Dla nich po prostu tu jest lepiej niż tam. A do tego wbrew opinii lewaków, Polacy są bardzo przyjaźni dla obcokrajowców. My traktujemy innych lepiej niż oni nas. Nazioły to u nas margines.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: akurat to ze tak łatwo zapomnieliśmy wszystko Niemcom to kpina i żenada

  •  

   pokaż komentarz

   @Malygrzesio80:
   Ja tam niczego nie zapomniałem. Przynajmniej historię ze szkoły pamiętam, a i w muzeach-obozach byłem i swoje widziałem. Wszystko pamiętam. Aczkolwiek większość hitlerowców już gryzie piach (i ch@@ im na grób). Część może jeszcze tam srywa w pampersy. Jest jeszcze mały margines neonaziołów, ale jest ich chyba tak mało jak i u nas. A reszta? Normalni ludzie. Tylko politycy... Tym gadom nie można ufać. Z drugiej strony - którym można? Naszym? No też nie bardzo.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: W Rosji mają mniejsze zarobki, niż u nas?

  •  

   pokaż komentarz

   A praktycznie każdy Polak marzył, żeby tam chociaż pojechać, a najlepiej zostać. Rosjanie teraz tak mają.

   @pies_harry: Trochę tak a trochę nie. Są świadomi Rosjanie, którzy byli tu i ówdzie, świata kawałek widzieli i wiedzą co i jak. Jednak takiemu zwykłemu "ruskiemu" ta propaganda trochę mózg wyprała. Oni serio uważają ze w Polsce powszechnie nienawidzi się Rosjan i że Polacy są powinni być Rosjanom niewiadomo jak wdzięczni za wyzwolenie spod okupacji Niemieckiej, a że nie są, to najwyraźniej są to tacy sami faszyści jak ci Niemcy. Dodatkowo nie do pojęcia dla ruskiej głowy jest, że można się przyznać do bycia gejem. U nich akceptacja dla zachowań homoseksualnych jest o rzad wielkosci mniejsza niż wcale nie rewelacyjna u nas.
   No i oczywiście dla Rosjanina II wojna światowa zaczęła się w czerwcu 1941 roku, a 17 września 1939 to na urlopie ich żołnierze byli w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: > Jest jeszcze mały margines neonaziołów, ale jest ich chyba tak mało jak i u nas.

   Nie ma to jak stawiac znak równości między napastnikiem I ofiara.
   Za taki tekst w Polsce miedzywojennej pewnie mialbys kare chlosty na rynku.

  •  

   pokaż komentarz

   chociaż Hitler był Austriakiem

   @pies_harry: Hitler był Niemcem, w czasach gdy on żył tożsamość narodowa Austriaków dopiero się rodziła i większość z nich poczuwała się do Niemieckości, sami zresztą określali się Niemcami i obcokrajowcy również tak ich nazywali.

   Historycznie i politycznie - państwa, politycy mogą mieć kosę. Ale ludzie? Dla nich po prostu tu jest lepiej niż tam. A do tego wbrew opinii lewaków, Polacy są bardzo przyjaźni dla obcokrajowców. My traktujemy innych lepiej niż oni nas. Nazioły to u nas margines.

   Celem rządzących jest realizowanie interesów narodowych i o ile w tej kwestii potrafi dochodzić do wypaczeń (a w szczególności w warunkach demokracji) to nie należy ich traktować jako jakiejś odseparowanej grupy ludzi która odpowiada za wszelkie zło świata, narody od zawsze darzyły się różnorakimi względami, od nienawiści aż po szczerą więź, nie ma w tym nic złego, ludzie nie muszą za wszystkimi przepadać w równym stopniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @lastro: w zaleznosci od regionu, sa miejsca gdzie zarobki sa duzo wyzsze niz u nas, a sa takie gdzie bieda az piszczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @PanMarianPazdzioch: to dlaczego ludzie nie przeprowadzają sie do tych bogatszych miast?

  •  

   pokaż komentarz

   @lastro: kazdy kto moze to spieprza na zachod kraju, za Uralem juz sie pustki robia, ale dobre zarobki sa tez w miejscach gdzie nikt nie chce mieszkac ostatnio bylo nawet znalezisko o jednym z takich miast.

  •  

   pokaż komentarz

   @PanMarianPazdzioch Ty byś nie chciał przeprowadzić się do Moskwy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Ortalionowy_Rycerz:
   Hej, wg mnie PiS (ani żadna partia rządząca w Polsce) nie reprezentowała nigdy ani mojego światopoglądu, ani nawet mojej rodziny czy znajomych. Nikogo. Większość wybiera daną partię (co za tym idzie, rząd) na bazie jakiegoś kompromisu. Przykładowo wg mnie PiS wygrał teraz wybory głównie dlatego, że opozycyjna PO była za przymusowym sprowadzaniem migrantów z Afryki i całym pakietem służalczości względem pani Merkel i jej UE. Złośliwi powiedzą, że wcale nie, że chodziło o 500+. A ja powiem, wszystko miało znaczenie. Chodzi o kompromis. PiS teraz wygrał z przewagą, której chyba jeszcze nigdy nie miał. Przyznam się, że nawet ja pierwszy raz w życiu na nich zagłosowałem, w jednym tylko celu - przeciwko PO, którą to partię uważałem za najgorsze zagrożenie dla kraju. Nie jestem pewien czy aby nie słusznie, nawet dziś, kiedy PiS dał się poznać jako pierwszoligowy szkodnik i plaga.

   I domyślam się, że w większości krajów jest podobnie. Ogólnie demokracje mają tendencję do degenerowania do systemu dwupartyjnego, gdzie w zasadzie wyborcy mają żadnej wybór. Świnie A kontra świnie B. Na zmianę turami. Masz to w USA, masz wszędzie.

   Dlatego w sporej ilości aspektów poglądy polityków i obywateli mogą być dość mocno rozbieżne.

   Co do sympatii i antypatii - masz rację, one naturalnie są i zawsze były. I jest tak, że u nas tak generalnie Niemcy mają dość złą opinie. Niemcy i Rosjanie. Ale to są tzw. uprzedzenia. Słyszysz Niemiec, słyszysz Rosjanin - masz jakieś tam, statystycznie negatywne nastawienie. Ale taki gość przyjeżdża do Polski, masz z nim do czynienia - to jest dobrze. Dogadujemy się. Polacy w odróżnieniu od swoich rządów właśnie są przyjaźni dla obcokrajowców. Pracowałem z resztą z obcokrajowcami i nie było zgrzytów żadnych.

   Co do Ukraińców. Czytasz w naszych wiadomościach i na Wykopie, że oni się tam modlą do Bandery. Ich rząd z resztą oficjalnie uznaje go za bohatera narodowego. Tymczasem na necie piszą bloggerzy podróżnicy, co na Ukrainie sporo czasu spędzili - że Ukraińcy, tacy zwykli, normalni ludzie to nas lubią i są przyjaźni. A naziołów jakoś nie spotkali, chociaż na pewno tam tacy są. U nas też są nazioły, jakiś debil pobił Niemca w autobusie bo się odezwał facet po niemiecku. Ale nie można takiej garstki patoli rzutować na cały kraj. Coś takiego chętnie robi Wyborcza. Żeby tylko nasrać do gniazda.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: (+) (+)

   Wybór między PiS i PO jest taki sam, jak wybór między dżumą i cholerą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   ...a co do Ukraińców, to trzeba pamiętać, że spora ich część to potomkowie polskich chłopów. Najodważniejsi uciekali na tamte tereny przed niewolą pańszczyźnianą, którą narzuciła im (żydziejąca powoli pod naciskiem katolicyzmu) polska szlachta i magnateria. Nienawiść do "polskich panów" ma w tym (obecnie) narodzie głębokie korzenie - za które sami jesteśmy odpowiedzialni. A szkopy wykorzystały to doskonale...

  •  

   pokaż komentarz

   A gdzie tam, za bardzo się u nas Volkswageny, Mercedesy, BMW i Audi kocha

   @pies_harry:

  •  

   pokaż komentarz

   @lastro: mi na razie dobrze w Polsce :) Od znajomych Rosjan wiem, że w samej Moskwie też nie wesoło bo straszna drożyzna dlatego najlepiej żyć gdzieś na przedmieściach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ortalionowy_Rycerz: @Ortalionowy_Rycerz: hmm, Weź no mi przypomnij kto dokonał rozbiorów Polski, nie przypadkiem państwo zwane Austria? Ciutkę wcześniej to było niż narodziny Hitlera, więc chyba jakaś państwowość i naród austriacki już był w tym wiekopomnym momencie?

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Chyba troszeczkę za mało jeździłeś po Europie. Polecam serbię, chorwację. Ile dobrego mnie spotkało w tych krajach. Słowacja także wymiata

  •  

   pokaż komentarz

   @lastro: Ja to nawet do Petersburga bym nie chciał :).

  •  

   pokaż komentarz

   @Bill_Bohater_Galaktyki: Ale fakt istnienia państwa Austriackiego wcale nie był równoznaczny z istnieniem narodu niemieckiego, dawniej państw "niemieckich" były dziesiątki i takim mianem można określać każde państwo które przynależało do Regnum Teutonicum.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Michał Pater zdementował swoim autostopem na Kołymę wyimaginowaną wrogość zwykłych Rosjan do zwykłych Polaków. Wbrew pozorom Polacy są postrzegani pozytywnie lub neutralnie na całym świecie. Nie ma wrogich nacji (poza Żydami, którzy wszystkimi prócz Amerykanów i Niemców gardzą) do Polaków. Nie dajmy sobie wmówić, że nas nie lubią. Setki blogów podróżniczych, relacji vlogerów czy w końcu zagranicznych turystów to potwierdza. Nawet muzułmanie nas szanują (a przynajmniej lubią bardziej niż niemieckich czy szwedzkich autochtonów). W teokratycznym Iranie stoi polski i chrześcijański cmentarz i nie słyszałem, żeby był dewastowany a wręcz przeciwnie. W Turcji znanej z ludobójstwa Ormian czy Kurdów istnieje do dziś Adampol i nawet teraz za Erdogana nie widać, aby reszta naszych rodaków była gnębiona i torturowana za sam fakt istnienia. Przykładów jest wiele!

  •  

   pokaż komentarz

   @Uchodzca_Z_Polski:
   Tak tak, znam to. I mądrze prawisz. Do masakry w Rwandzie (a co, pojedziemy globalnie) wzywało RADIO. Media na całym świecie sączą jad i podżegają. Aż się rzygać chce. Politykom i możnym opłaca się konflikt i jakaś rzeź od czasu do czasu. Nie jest to żadna tajna wiedza, że najlepiej spekulacyjnym interesom służą kryzysy.

   Dlatego politycy i media podkręcają i wręcz wmawiają ludziom nienawiść na tle etnicznym i narodowościowym. Co głupsi to łapią. Media kreują alternatywny świat, oparty na ekstremach i nienawiści. A jak się wyjdzie z piwnicy i zobaczy chociaż fragmenty na własne oczy - to jest szok.

   Media michnikowe przykładowo - jaki w Polsce rasizm i bicie kolorowych. A większych miastach kolorowych pełno, wszyscy uśmiechnięci i doskonale się u nas bawią. Nasze dziewczyny się do nich kleją. I tak się to wszystko buja. Od czasu do czasu ktoś wdepnie w gówno, jak dokładnie wszyscy i wszędzie na świecie.

   Ale tragedia. Na świecie drożeje energia i utylizacja odpadów. U nas też. Ale media robią, że u nas, że rząd sprawił, że podrożało. Rząd sprawił, że klimat się zmienił. I że kury się nieść przestały.

   Wszędzie sensacja, spiseg i co tam jeszcze. I demokracja sracja zagrożona. Podczas gdy jakbym miał narzekać na różne rzeczy w moim kraju - to cóż... wzorowe działanie demokracji. Tego ludzie chcieli. A że ja nie? A kogo to obchodzi, większość chce, żeby było jak jest, a nie inaczej. Demokracja działa.

 •  

  pokaż komentarz

  Kto oglądał tylko dla ładnej Rosjanki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  wypok powoli przejmowany przez przybyszów ze wschodu ( ͡° ͜ʖ ͡°) no i dobrze, niech się bawią. Jako "ex" zmywak w UK za czasów studenckich, teraz w pale mi się nie mieści, że 500 km na wschód ludzie patrzą na nasze życie jak my nie tak dawno na zachodnią Europę...