•  

  pokaż komentarz

  Gdyby nie umarl nie wiedzialbym ze zyl

 •  

  pokaż komentarz

  Szkoda, że nie wybitnym astrofizykiem, chemikiem, matematykiem. Może jakoś by pchnął ten kraj do przodu. Wybitnym historykiem to każdy może być, tylko co z tego wynika? Ano nic.

  •  

   pokaż komentarz

   @secretservice666: wybitni historycy to nie tacy, którzy zapamiętują tylko daty i wydarzenia z dawnych czasów, ale tacy którzy analizują, snują nowe teorie i odkrywają fakty na temat dawnych czasów.

   To dzięki nim możemy dowiedzieć się wielu nowych rzeczy i teorii, bo zapamiętać datę i ją powtórzyć to nie jest żaden wyczyn

  •  

   pokaż komentarz

   @secretservice666: Śmieszy mnie takie p!$#%@$enie. Jaki astrofizyk pchający ten kraj do przodu? Czym? Gdzie? Będzie budował prom z Europalet, a biopaliwo z jabłek i kartofli? Polska ma 30 lat budowania kapitalizmu na model ukraiński. Tu trzeba prawo reformować - na proste i przyjazne przedsiębiorczości, bo w produkcji kolejnych aktów prawnych mamy złoty medal. Kto Ci to napisze? Ty? Ja? Wykopowy programista15k? Kto sprzeda klientom usługę/produkt, który taki programista stworzy? Człowiek, który rozumie drugiego człowieka, który potrafi się z nim dogadać, wyciągnąć z niego jego potrzeby i obrócić to produkt i potrzebę jego posiadania. Taka firemka na widok loga wykopki dostają piany z ust - Apple. Bardzo drogi sprzęt, często odstający od swoich konkurentów możliwościami, a ludzie jednak idą i kupują, pomimo, że taki Dell, HP czy Microsoft też robi bardzo solidne i wydajniejsze laptopy. Tam gdzie konkurencja sprzedawała "marketing liczbowy" - Intel taki i sraki, tyle ramu i taki szybki dysk, tam Jobs sprzedawał ludziom doznania i emocje - coś za co ludzie są w stanie zapłacić każde pieniądze. Możesz nazwać mnie i podobnych mi fanbojami japka albo po prostu głupkiem ale nie bez powodu ta polityka doprowadziła Apple na sam szczyt robiąc z nich giganta w branży zarabiającego każdego roku kolejne miliony $$$. Wyznawcy Krula bardzo chętnie przerobiliby humanistów na nawóz do gleb, albo przypisali do każdego wojskową kategorię E - Ewentualnie jako pocisk, ale świat nie kończy się na językach programowania, kompilatorach i IT. Jest też ten drugi prawdziwy świat gdzie każdy człowiek, niezależnie od wykształcenia ma w sobie jakąś wartość i może ją pokazać światu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Drexus kurde koleś, zrobiłeś mi dzień. Dzięki tobie przestanę gardzić humanistami.

  •  

   pokaż komentarz

   @secretservice666:

   Szkoda, że nie wybitnym astrofizykiem, chemikiem, matematykiem. Może jakoś by pchnął ten kraj do przodu.

   Tylko że bez historii nie byłoby za bardzo czego pchać do przodu, gdyż aby powstał naród pierw musi istnieć historia która go jednoczy. Rzecz jasna rola historii nie ogranicza się jedynie do utrwalania tożsamości narodowej, to przeszłość kreuję teraźniejszość, więc jej poznanie umożliwia nam poznanie oraz zrozumienie teraźniejszości, nigdy nie zrozumiesz praw rządzących dzisiejszymi społeczeństwami, jeśli nie wiesz jaka jest ich geneza. Aby uświadomić ci rolę nauki jaką jest historią to chciałbym zwrócić ci uwagę na fakt iż w dyskusjach na temat różnorakich idei i poglądów prawie zawsze świadomie lub nie odwołujemy się właśnie do historii.

   Wybitnym historykiem to każdy może być

   Nie, nie każdy, do bycia wybitnym historykiem potrzebne są te same zdolności co do bycia wybitnym fizykiem czy matematykiem.

 •  

  pokaż komentarz

  Człowiek instytucja. Ostatni z wielkich , którzy kreowali polska myśl historyczna średniowiecza (zostało już kilku ale oni są dużo młodsi). Wraz z nim kończy się pewna epoka. Miałem przyjemność parę razy widzieć profesora, nawet kilka razy dzwoniłem do niego. Spokojny, w żadnym wypadku nie wywyższający się. Poznałem go z 10 lat temu to już ledwo chodził i mówił ale kolejne lata nie wywala na nim za bardzo wpływu. Do końca publikował i miał sprawny mózg. Bardzo prawilny człowiek.

 •  

  pokaż komentarz

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: thumbs.img-sprzedajemy.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Fajnie by było, gdybym go znał, choć szanuję za jego osiągnięcia.