•  

  pokaż komentarz

  No i k#@!a bardzo dobrze, niech tego szarlatana zamkną, drzwi do celi zaspawają i zamurują.

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: tylko, że wtedy zyska status męczennika askorbinianu! (ʘ‿ʘ)

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: Powinni aplikować mu lewoskrętna witaminę c przez odbyt, ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: A więc po raz setny, specjalnie dla panikarzy i trolli, którzy zaśmiecają wykop i chcą budować getta i obozy dla zwolenników dobrowolności szczepień:

   Zmarła na sepsę a przyczynynami sepsy zazwyczaj są zakażenia bakteryjne układu krwionośnego więc jakie tu ma znaczenie jaką bakterią się zaraziła? Przyczyną sepsy może być każdy drobnoustrój więc akurat nieszczepienie nie ma tu żadnego znaczenia. Nigdzie w Europie nie szczepi się na pneumokoki obowiązkowo tak jak w Polsce od 2017, poza tym sama szczepionka ma stosunkowo niską skuteczność.

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane: Jakie masz wykształcenie i doświadczenie kliniczne?

   Zmarła na zakażenie bakteryjne patogenem na które jest szczepionka. Sepsa ma zwykle punkt wyjścia. Gdyby nie miała infekcji pneumokowej to z dużym prawdopodobieństwem nie rozwinęłaby się sepsa.

   Chcesz nas doedukować w tej kwestii? Masz szansę popisać się wiedzą kliniczną i akademicką, skoro już wkleiłeś "definicję"(błędną co prawda, ale próbowałeś), to proszę, podaję panu mikrofon.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: Jak większość sceptyków szczepień i zwolenników dobrowolności wyższe. Ale to nie istotne, gdyby ktoś nie jechał samochodem to by nie miał wypadku. Sepsa to nie to samo co zwykłe zakażenie bakteryjne. Jaką skuteczność ma refundowana szczepionka? 50%?

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane: Odpowiadaj na pytanie które ci zadałem. Jak miałaby się u niej rozwinąć sepsa pneumokokowa bez infekcji pneumokokami? Możemy tutaj przeprowadzić małą gierkę, jak skończysz odpowiadać na moje pytania to będziesz mądrzejszy i nigdy więcej nie będziesz powtarzał tych bzdur o sepsie, które powtarzasz.

   Podpowiadam więc, pytanie wyciągające na trzy minus na pielęgniarstwie: skąd bierze się sepsa?

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane Byś się nie przyznawał że masz wyższe. Niby wyedukowany a taki głupi. Jak to się mówi?.... wyedukowany ponad inteligencję.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dlugin2: To tylko świadczy o poziomie "edukacji" w Polsce.

   Tymczasem czekam na jego odpowiedz. Uwielbiam edukować młodszych medyków na praktykach, stażu i w pracy, więc to dla mnie przyjemność. ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane: Ty sobie spokojnie odpowiadaj na pytanie a ja wrzucę info o skuteczności szczepionki 10 walentnej:
   W tym badaniu: Palmu A.A., Jokinen J., Borys D. i wsp.: Effectiveness of the ten-valent pneumococcal Haemophilus influenzae protein D conjugate vaccine (PHiD-CV10) against invasive pneumococcal disease: a cluster randomised trial. Lancet, 2012; 381: 214–222 skuteczność 93% (95% CI). Bardzo ciekawe badanie z randomizacją klasterową, możesz się zacząć pastwić.

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane: Odpowiedz na pytanie. Magister prawa nie zna się na mechanice, inżynier budownictwa na chemii, nie każdy z wyższym na medycynie, proste.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzygit: Nie zupełnie bo temat dotyczy naszych dzieci, opresyjnego państwa i braku odpowiedzialności państwa za ewentualne konsekwencje szczepień. I nie mówię tu koniecznie o jakiś ciężkich nopach ale np. AZS, który jako negatywny odczyn poszczepienny występuje nagminnie i każdy ma to w d.pie. To jest temat, którym każdy rodzić niestety musi się interesować i podejmować decyzję. Oczywiście jest pełno takich niewolników, zwłaszcza w biednych i zacofanych regionach, którzy nie mają śmiałości podważyć decyzji lekarza ani księdza ale to już inna historia. A co do @Strahl to jest to radiolog, który wypowiada się autorytarnie w tematach np. neurologii. To tak jakby zwykły trep wypowiadał się w temacie pilotowania myśliwca. I jeszcze zupełnie nie wiem czemu ubzdurał sobie że jestem pielęgniarzem xD

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane: Wkleiłeś tę bzdurę o sepsie w ośmiu miejscach, odpowiadaj na pytania skoro już poruszyłeś temat, pokaż nam wszystkim, że chociaż minimalnie masz pojęcie o czym mówisz, skoro już nazywasz ludzi "panikarzami i trollami". Miej ostatnie resztki honoru i nie zmieniaj bezczelnie tematu obrażając inteligencję wszystkich którym odpisałeś.

   Skąd bierze się sepsa?

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane > Jaką skuteczność ma refundowana szczepionka? 50%? Okolo 95,90% przy zaszczepieniu 85% populacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @nontepeto: Ta szczepionka nie chroni przed wszystkimi rodzajami serotypów to po pierwsze, a po drugie, ilość zarażeń pneumokokami rośnie z roku na rok, po wprowadzenia szczepionki w 2005 jako dodatkowej i w 2017 jako obowiązkowej. Więc coś tu nie ma za bardzo sensu.

  •  

   pokaż komentarz

   To tak jakby zwykły trep wypowiadał się w temacie pilotowania myśliwca.

   @cclegane: http://www.pedhemonko.ump.edu.pl/pdf/2016_17/lekarski_przewodnik_dydaktyczny.pdf

   Program nauczania na kierunku lekarskim, podpunkt EW32

   zna i rozumie przyczyny, objawy, zasady diagnozowania i postępowania terapeutycznego oraz profilaktycznego w najczęstszych chorobach bakteryjnych, wirusowych, pasożytniczych i grzybicach, w tym zakażeniach pneumokokowych, wirusowym zapaleniu wątroby, nabytym niedoborze odporności AIDS, sepsie i zakażeniach szpitalnych

   Wiem co to sepsa, skończyłem studia. Skoro ja jestem trepem który się wypowiada o pilotowaniu mysliwca, jak oceniasz swoje kompetencje?

   Kolejny raz: skąd bierze się sepsa?

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane:

   Ta szczepionka nie chroni przed wszystkimi rodzajami serotypów to po pierwsze
   Ale ma skuteczność na bardzo wysokim poziomie. Badania epidemiologiczne jasno pokazały, że jest skuteczna i bezpieczna. W zacytowanym wyżej badaniu nie stwierdzono ani jednego odczynu.
   Nie wykręcaj kota worem, szczepionka PCV-10 jest skuteczna i bezpieczna, niezależnie od tego co powiesz na temat pokrycia setorypowego gdyż te procenty nie przekładają się bezpośrednio na skuteczność.

  •  

   pokaż komentarz

   @nontepeto: Wybraziłem sobie minę profesor na pediatrii podczas egzaminu ustnego po szóstym roku.

   - Proszę pana, tak zaczniemy. Czym jest sepsa i jaki jest jej mechanizm? Jaka jest najczęstsza etiologia u dzieci?
   - Ale to nie istotne, gdyby ktoś nie jechał samochodem to dzieciak by nie miał wypadku. Sepsa to nie to samo co zwykłe zakażenie bakteryjne. Jaką skuteczność mają szczepionki? 50%?

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: Nie jestem żaden profesor, ale moja by była: "muszę się napić".
   Cała ta sytuacja zaczyna mi przypominać rozmowę Szwejka z psychiatrami:

   – Czy potrafiłby pan obliczyć przekrój kuli ziemskiej?
   – Nie umiałbym, proszę panów – odpowiedział Szwejk – ale i ja bym panom też mógł zadać zagadkę. Jest dom o trzech piętrach, każde piętro ma osiem okien. Na dachu są dwa dymniki i dwa kominy. Na każdym piętrze mieszkają dwaj lokatorzy. A teraz powiedzcie, panowie, którego roku umarła babka stróża?

  •  

   pokaż komentarz

   @nontepeto: U nas to się nazywało "zdawanie metodą na trąbę słonia".

   - Jak jest zbudowana trąba słonia?
   - Trąba słonia ma kształt robaka. Robaki to między innymi gąsienice. Znam wiele rodzajów gąsienic.

   I tak oto nasz znawca medycyny, domorosły specjalista poległ na placu merytorycznego boju. Nawet nie podjął rękawicy. :(

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: Zrobił się offtop, ale tu chyba nie funkcjonuje moderacja, więc powiem coś jeszcze offtopicznie.
   Wychodzi na to, że maturę z rosyjskiego zdałem "na trąbę słonia". Zadania do opisania: wycieczka do Warszawy a ja znam tylko życiorys Skłodowskiej. No to jadę do Warszawy i idę na Freta 16, resztę już wiesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @nontepeto: Najbardziej mnie drażni, że ten człowiek sobie pozwala nazywać mnie bezkarnie mordercą który masturbuje się do zwłok pacjentów których zabił, i moderacja nadal pozwala mu grasować po wykopie i pisać te swoje szkodliwe i niebezpieczne bzdury. To jest dla mnie niepojęte.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: Szczerze mówiąc, nie wiem co powiedzieć, to przykre i smutne. No ale moderacja nie jest najmocniejszą stroną Wykopu, chyba musimy nauczyć się z tym żyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @nontepeto: ¯\_(ツ)_/¯ nie wiem, wracam do trepowania i pilotowania myśliwca. Co ja mogę wiedzieć o medycynie po dziesięciu latach w ksiązkach w porównaniu ze specjalistą z wykopu po riserczu na grupie fejsbukowej.

   pokaż spoiler Założysz się, że jutro wróci spamować, i będzie uzywał trudnych słów z artykułu o sepsie na wikipedii? Może nawet doczyta do interleukin.

  •  

   pokaż komentarz

   Może nawet doczyta do interleukin.

   @Strahl: Nie założę się, nienawidzę przegrywać.

  •  

   pokaż komentarz

   @nontepeto: Oj tam. Ważne, że dostaliśmy po honorowym minusiku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: Akurat z tych minusów jestem dumny.

  •  

   pokaż komentarz

   @nontepeto: Ja też, ale liczyłem, że spełnię się dydaktycznie. Kto odmawia wiedzy wartej 30 tysiecy za semestr której uczą tylko białą mafię? Ja bym brał w ciemno.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: Nie trać ducha, jeszcze się trafi nie raz.

  •  

   pokaż komentarz

   @nontepeto:

   Swego przyszłego nauczyciela w sztuce (lekarskiej) na równi z własnymi rodzicami szanował będę i dzielił będę z nim życie, i wesprę go, gdy się znajdzie w potrzebie; jego potomków miał będę za braci w linii męskiej i sztuki tej uczył ich będę, gdy zechcą się uczyć, bez zapłaty i pisemnej umowy; na piśmie jak też ustnie wiedzę całą i doświadczenie swoim własnym synom i synom tego, który uczył mnie będzie, jak też przekażę uczniom, którzy umowę tę podpisali i przysięgą tą, jako prawem lekarskim, się związali, lecz nikomu więcej.

   Toż ja przysięgę Hipokratesa dla niego złamać chciałem w imię wyższej idei, a tu taki klops.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: W piekle jest specjalny krąg, przeznaczony dla tych co przysięgę złamali. Zięba tam karmi askorbinianem przez wieczność.

  •  

   pokaż komentarz

   @nontepeto: Dobrze, że w sumie to lubię kwaśne.

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane: W myśl Twojej logiki - jeżeli prezerwatywa nie daje 100% skuteczności to po co w ogóle jej używać?! Ilość zachorowań wynika z braku szczepień u dzieci anty-szczepionkowców. Gdyby Wasze durne poglądy nie miały bezpośredniego wpływu na zdrowie i nawet życie mojego dziecka to pewnie miałbym to gdzieś. Ludzie, zwróćcie uwagę na to że narażacie nie tylko swoje dzieci...

  •  

   pokaż komentarz

   Jak większość sceptyków szczepień i zwolenników dobrowolności wyższe.

   @cclegane: PWSZ czy WSB?

  •  

   pokaż komentarz

   Kolejny raz: skąd bierze się sepsa?

   @Strahl: przyjacielu od teraz chyba będę cie wołał do każdych jego wysrywów tylko po to, żebyś się nad nim tak pastwił ( ͡° ͜ʖ ͡°) No tylko że z drugiej strony tak samo widzę, że to nie ma sensu, bo to jak gra w szachy z gołębiem- na końcu gołąb wywróci planszę, osra cię i poleci przekonany że to on wygrał.

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty "pastwienie" się nad nim jest banalnie proste. Pytasz o coś konkretnego o czym udaje, że ma pojęcie i nie pozwalasz mu zmienić tematu tak jak próbował nawet tutaj ze cztery razy, a co czyni w każdym jednym wątku. W końcu podwija ogon. Próba dyskusji z nim jest bezcelowa bo jedyne co dostaniesz to manipulacje ze stopnopu I jeszcze ktoś postronny pomyśli, że ten człowiek jest oczytany i wie o czym mówi - a tak od razu wychodzi na nieuka, bo jak pali mu się pod nogami to zaczyna cisnąć wyzwiskami. Do tego prostowanie jego manipulacji zajmuje czas, a on tych bzdur ma masę w zanadrzu, co prawda same idiotyzmy ale w dużej ilości i prawie mądrym językiem. Zaś napisanie "odpowiedz na moje pytanie" jest bardzo kosztoczasoefektywne.

   On stosuje taktykę pewnego króla Lemura "a teraz prędko nim dotrze do nas, że to bez sensu".

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty szkalują biednego doktora co tyle osób uratował wlewami z witaminy C ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Dyrektore szkoda że nie potrafił uratować siebie (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane: odpowiedz kolesiowi na pytanie a nie sie migasz

  •  

   pokaż komentarz

   @kadnUxpRWWKmmJnkjLbPcs: Dawno już mu odpowiedziałem, ten typ łazi za mną po całym wykopie, donosi i ma misję nie wiem juz sam czego, zdyskredytowania mnie czy coś. Taki intrygant co lubi grać w różne gierki. Mi szkoda czasu na dyskusje z takimi ludzmi. Zebys ty widzał co on wyprawiał.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: oraj go! Oraj go, kolego! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @plecak_odrzutowy ja go nie oram, ja mu daję wolność słowa i okazję do pokazania swoich medycznych kompetencji. Skoro już lata jak z kot pęcherzem po wykopie i namawia ludzi do nie podejmowania działań profilaktycznych w zakresie zdrowia swoim I swoich dzieci, to niech udowodni, że ma podstawy merytoryczne do podejmowania takich działań.

   Jak ktoś neguje dorobek współczesnej medycyny, to powinien mieć kompetencje przynajmniej równe trepowi co steruje myśliwcem.

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane nie wiem co on wyprawia, za to widzę pod każdym znaleziskiem w tym temacie co wyprawiasz ty. A teraz bądź tak miły i odpowiedź wreszcie na pytanie @Strahl skąd się bierze sepsa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: Wskaż mi choć fragment, w którym namawiałem konkretną osobę do nieszczepienia, udzialałem jakichkolwiek porad medycznych czy coś w tym stylu.

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane przeczytaj swoje 400 ostatnich komentarzy kiedy stałes się nagle specjalistą znikąd do spraw szczepień.

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane:

   Zebys ty widzał co on wyprawiał.

   Zadał ci normalne pytanie, na które nie znasz logicznej odpowiedzi i to cie przeraża ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane różnica między tobą a altmedowymi blogaskami i Panem Ziębą jest taka, że oni pod każdym swoim contentem piszą "podane tutaj informacje nie zastępują porady lekarskiej i nie mogą być tak traktowane. Serwis i autor nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za przeczytane tu treści."

   Ty natomiast używając źródeł i zargonu medycznego stwarzasz pozory naukowosci i merytorycznosci, które mogą komuś zrobić krzywdę.

   Wracając do tematu: jakie są twoje kwalifikacje i skąd bierze się sepsa?

  •  

   pokaż komentarz

   @Matiszka: @kaganiec_oswiaty: Pytanie o wykształcenie czy to z sepsą? Bo to co napisałem:

   Zmarła na sepsę a przyczynynami sepsy zazwyczaj są zakażenia bakteryjne układu krwionośnego więc jakie tu ma znaczenie jaką bakterią się zaraziła? Przyczyną sepsy może być każdy drobnoustrój więc akurat nieszczepienie nie ma tu żadnego znaczenia.

   Ma sens gdyż nawet jakby była zaszczepiona to i tak szczepionka nie chroni przed wszystkimi rodzajami serotypów których jest ok 90. A poza tym mogło być tak, że miała infekcje pneumokokową a sepsę wywołała inna bakteria.

   Czy uniknełaby sepsy, gdyby zaszczepiła się na pneumo? Może tak, może nie.

  •  

   pokaż komentarz

   To nie chamstwo tylko prawda.

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane weź jednak otwórz tę Wikipedie i przeczytaj co to ta cała sepsa, bo jakbyś na studiach przyrównał sepsę do bakteriemii to by cie wyj@@!li na drugi termin oknem. I jak już piszesz o tej bakteriemii to przeczytaj skąd ta cała sepsa się bierze w przypadku inwazyjnej choroby pneumokokowej i o ile szczepionka zmniejszyłaby ryzyko zgonu tego dziecka.

   Potem napisz w tym samym poście, w tej samej linijce, że ta szczepionka w jej przypadku była niepotrzebna. Tak dla pokazania, jak bezwzględnym i pozbawionym empatii człowiekiem jesteś, próbując przeforsować swoje pseudomedyczne urojenia ludziom, którzy nie mają pojęcia o medycynie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty to wtedy reszta antyszczepionkonkowcow pomyśli że to jakiś spisek i wtedy wogle przestaną brać leki BO PRZECIEZ WITAMINA C ZABIŁA KUUURŁa

   Niech wymierają sk$@!ysyny

  •  

   pokaż komentarz

   @kadnUxpRWWKmmJnkjLbPcs styki nie łączą między definicją medyczną a chłopskim rozumem i definicją spod wioskowej strzechy. To trudne pytanie jest, bo sama definicja jest banalna, ale żeby wiedzieć co się pisze trzeba mieć przynajmniej mierną wiedzę z patofizjologii, a tu już trzeba te kilkadziesiąt stron zrozumieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane: nie wiem, ja nie wypowiadam sie na temat budownictwa, bo studiowałem kuźwa informatykę, i to zę sobie poczytam blogaski budownicze nie robi ze mnie architekta.

   Czy uniknełaby sepsy, gdyby zaszczepiła się na pneumo? Może tak, może nie.

   Bije od Ciebie profesjonalizm, ucz mnie

  •  

   pokaż komentarz

   @kadnUxpRWWKmmJnkjLbPcs: Uważasz, że tylko lekarze mogą wypowiadać się na tematy zdrowia a tym bardziej szczepień i spraw z tym związanych? No chyba jednak coś ci się pomyliło. Poza tym @Strahl jest radiologiem a wielokrotnie w sposób autorytarny wypowiadał się na tematy związane z neurologią więc wiesz, trochę zupełnie inny świat.

  •  

   pokaż komentarz

   Ta szczepionka nie chroni przed wszystkimi rodzajami serotypów to po pierwsze, a po drugie, ilość zarażeń pneumokokami rośnie z roku na rok, po wprowadzenia szczepionki w 2005 jako dodatkowej i w 2017 jako obowiązkowej. Więc coś tu nie ma za bardzo sensu.

   @cclegane: Sorry, ale nie wierze, że skończyłeś jakiekolwiek studia.

   Ogrom blędów poznawczych, wyciąganie wniosków z małej próbki i robienie k@%%y ze statystyki (która jest nawet na psychologii) to jest po prostu taki smutek, że ciężko się to czyta.

   Taki "chłopski rozum" że ojajebe. To zdanie jest tak złe, że byle gimbus po przeczytaniu "Pułapek myślenia" by sie po tobie przejechał jak po burej suce, osoba która liznęła statystyki to juz nawet nie wiem co XD

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane I znowu misiu próbujesz mnie dyskredytować, nigdy nie wypowiadałem się w tematach które przekraczają tematykę którą rozumiem i którą nauczyłem się w toku swojej specjalizacji, studiów i nauki do LEPu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: Dobrze już nie pisz tak pod publiczkę i nie rób z siebie osoby empatycznej ok? Bo ktoś jeszcze w to uwierzy. Wielokrotnie obrażałeś osoby, które pisały o powikłaniach poszczepiennych swoich dzieci, więc nie zarzucaj innym brak empatii bo jesteś w tym tak sztuczny jak prezenter z Tvn.

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane natomiast dyskredytowanie twoich kompetencji jest niemożliwe, bo nie posiadasz absolutnie żadnych. I wątpię, że skończyłeś w ogóle jakiekolwiek studia, bo podstawy statystyki i umiejętność wyciągania logicznych wniosków z przedstawionych informacji to nawet na zaocznej pedagogice chyba jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @kadnUxpRWWKmmJnkjLbPcs: To pokaż mi te błędy i przedstaw swoją teorię gimbo znawco.

  •  

   pokaż komentarz

   Uważasz, że tylko lekarze mogą wypowiadać się na tematy zdrowia a tym bardziej szczepień i spraw z tym związanych?

   @cclegane: Nie, ale jak robią to ludzie, którzy w swojej argumentacji wyciągają wnioski na podstawie błędów poznawczych, robią k#??e ze statystyki, czy też nie potrafią odpowiadać rzeczowo i konkretnie na pytania, to chyba nie oczekujesz, że takich ludzi będę przedkładał na lekarzy?

   est radiologiem a wielokrotnie w sposób autorytarny wypowiadał się na tematy związane z neurologią więc wiesz, trochę zupełnie inny świat.

   To rozumiem, że masz wykształcenie, które bije jego medyczne wykształcenie na głowę? Bo jak Ciśniesz z radiologa, to zakłądam, zę jesteś epidemiologiem czy coś

  •  

   pokaż komentarz

   To pokaż mi te błędy i przedstaw swoją teorię gimbo znawco.

   Ta szczepionka nie chroni przed wszystkimi rodzajami serotypów to po pierwsze, a po drugie, ilość zarażeń pneumokokami rośnie z roku na rok, po wprowadzenia szczepionki w 2005 jako dodatkowej i w 2017 jako obowiązkowej. Więc coś tu nie ma za bardzo sensu.

   @cclegane: Korelacja nie oznacza przyczynowości. Wzrost zarażen pneumokokami może być spowodowany wieloma czynnikami. Nie ma podanej szerokiej grupy kontrolnej, która nie przyjmuje szczepionek.

   To są tylko błędy w postrzeganiu i interpretowaniu statystyki. wypisanie wszystkich zzajęlo więcej tekstu niż zdanie w którym je popełniłeś, chapeau bas

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: @satq: najpierw musial by udowodnic ze jego witamina c dziala a czuje ze sama witamina c nic nie da napewno jes potrzebny jakis katalizator czy cos sama witamina c to ci odpornosc moze wzmocinic

  •  

   pokaż komentarz

   Uważasz, że tylko lekarze mogą wypowiadać się na tematy zdrowia a tym bardziej szczepień i spraw z tym związanych? No chyba jednak coś ci się pomyliło.

   @cclegane:

   źródło: cdn.shopify.com

  •  

   pokaż komentarz

   Jak większość sceptyków szczepień i zwolenników dobrowolności wyższe

   @cclegane: źródło? Bo według CivicScience:

   A middle age, Midwestern man with high-school diploma, low income and a tendency not to think his vote matters much: this is the identity of the average American anti-vaxxer

   High school to nie jest "szkoła wyższa" xDD Czyli przecietny antyszczepionkowiec to nawet nie aspirująca klasa srednia tylko dużo niżej :)

  •  

   pokaż komentarz

   @kadnUxpRWWKmmJnkjLbPcs: Nie cisne, po prostu nie lubie jak ktoś w sposób autorytarny wypowiada się nie w swojej dziedzinie (ba, on na wykopie nie jest radiologiem tylko neurologiem, immunologiem, bakteriologiem i jeszcze kilka specjalności pewnie by się znalazło) a zarzuca innym to samo.

   Tiaaa przypadkowa korelacja, proszczepy są takimi debilami, że nie rozumieją że istnieje jeszcze związek przyczynowo skutkowy i jest wystarczającym powodem, żeby problem przeanalizować głębiej. Nie wspominam o takich bzdurach jak wiara w odporność zbiorową po szczepionkach, magiczne 95% które nie istnieje oraz działanie szczepionek przez całe życie.

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane Zmarła bo zaraziła się pneumokokami, na które nie była szczepiona.

  •  

   pokaż komentarz

   @mahisna: Skoro masz na to niezbite dowody i dokumentacje medyczną...Ja tego nie wiem, media nie są dla mnie wystarczająco obiektywne i poważne w Polsce, żeby im ufać.

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane misiek, studia lekarskie trwają sześć lat podczas których przechodzi się przez podstawowe wiadomości z każdej dziedziny medycyny. Po to, żeby człowiek po studiach potrafił szybko i konkretnie znaleźć informacje których potrzebuje i potrafił je krytycznie ocenić i zinterpretować. To, że z zawodu zajmuje się radiologią nie znaczy, że nie mam na pieczątce tytułu "lekarz", a program studiów możesz sobie znaleźć w internecie. Podejrzewam, że samo przebicie się przez te kilkaset stron 6000 godzinnego programu nauczania to więcej medycznej wiedzy, niż przeczytałeś książek z zakresu medycyny w trakcie swojego życia. ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Jak większość sceptyków szczepień i zwolenników dobrowolności wyższe.

   @cclegane: Jakieś oficjalne statystyki na potwierdzenie Twoich słów, czy tylko ci się tak wydaje? Z moich wydaje mi się statystyk wynika, że jest na odwrót :)

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane: Zminusowałem Cię, bo rozpowszechniasz nieprawdę, a na potwierdzenie swoich wyimaginowanych faktów podajesz źródła, w których na dany temat nie ma kompletnie nic. W podanym przez Ciebie artykule jest mowa o zarobkach, a nie wykształceniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane myślę, że jest to idealna pora żebyś skasował tutaj konto.
   Czytając twoje komentarze widać, że kompletnie nie znasz się na tym temacie (zaznajomienie z teoriami głoszonymi przez marketingowca Jerzego Z nie można nazwać jakimkolwiek przygotowaniem merytorycznym). Co więcej, nie jesteś w stanie rzetelnie odpowiedzieć na pytanie zadane przez kolegę (co to jest sepsa i itp... - kopiuj/wklej z wikipedii to żadna wiedzą) i cały czas mimo tych faktów twierdzisz, że wszyscy są w błędzie.
   k@#@a mać... Ciekawe kim jest ta osoba, która to wypisuje?

  •  

   pokaż komentarz

   @JogoFruit: Ojezu to sobie poszukaj i nie zawracaj dupy.

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane: fajny z Ciebie proepidemik, taki nie za mądry xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: Misiek to zarezerwuj do swojego faceta manipulancie.

  •  

   pokaż komentarz

   proszczepy są takimi debilami, że nie rozumieją że istnieje jeszcze związek przyczynowo skutkowy i jest wystarczającym powodem, żeby problem przeanalizować głębiej.

   @cclegane: a ty dalej robisz k?%@e ze statystyki. i jeszcze wyzywasz ludzi od debili. zamiast sprawdzić to z góry zakłądasz korelacje. taki z Ciebie sceptyk XD

   I studia lekarskie trwają 5 czy 6 lat z czego chyba specjalizacje masz pod koniec.

   Ojezu to sobie poszukaj i nie zawracaj dupy.

   przecież to na osoie która podaje teze spoczywa obowiazek podania źródeł. Czyli wyciągnąłeś te dane z dupy?

   źródło: imgs.xkcd.com

  •  

   pokaż komentarz

   : Nie cisne, po prostu nie lubie jak ktoś w sposób autorytarny wypowiada się nie w swojej dziedzinie (ba, on na wykopie nie jest radiologiem tylko neurologiem, immunologiem, bakteriologiem i jeszcze kilka specjalności pewnie by się znalazło) a zarzuca innym to samo.

   @cclegane: To powiedz jakie masz wykształcenie i co studiowałeś, ze radiolog jest mniej kompetentny od ciebie, bo pytanie pada 50 raz a ty dalej nie odpowiedziałęś

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wspominam o takich bzdurach jak wiara w odporność zbiorową po szczepionkac

   @cclegane: tylko, że to nie jest wiara tylko wniosek wysnuty z badan naukowych?

  •  

   pokaż komentarz

   @kadnUxpRWWKmmJnkjLbPcs specjalizacja to kolejne 60 miesięcy przepracowane po 6 latach studiów I 13 miesiącach stażu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: thanks za info.

   @cclegane: kolega ma 6 lat studiów medycznych plus specjalizacja

   A ty? skąd bierzesz swoja wiedzę?

  •  

   pokaż komentarz

   @kadnUxpRWWKmmJnkjLbPcs: Rozumiem, że jakby ci wyskoczył syf na twarzy to nie poszedłbyś do dermatologa tylko do radiologa tak? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale sobie fajnego kolege zielonke znalazłeś @Strahl nasz ty wykopowy lekarzu od wszystkiego, tylko taki troche nie za lotny.

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane bardziej się misiek śmieje, wierz mi. Ta zielonka nie mając pojęcia o medycynie robi z ciebie merytorycznie posmiewisko, a to nie on spędził dwa miesiące życia czytając proepidemiczne blogaski i próbuje nawracać rzekę kijem. Widziałem dużo rzeczy w internecie, wielu domorosłych fachowców spotkałem, ale kogoś siedzącego tak bardzo w urojeniach widzę pierwszy raz.

  •  

   pokaż komentarz

   Rozumiem, że jakby ci wyskoczył syf na twarzy to nie poszedłbyś do dermatologa tylko do radiologa tak? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale sobie fajnego kolege zielonke znalazłeś

   @cclegane: nie, poszedłbym do dermatologa. I jeśli już tak porównujesz - prędzej poszedłbym do lekarza rodzinnego (czyli takiego bez specjalizacji, tylko po 6 latach studiów) albo radiologa (czyli lekarza który poza 6 latami studiów zrobił specjalizacjie)

   A nie do kierownika budowy, który się naoglądał dr. Pimple popper.

   Jak idziesz w takie porównania.

   Chociaż słabo ci to didzie

  •  

   pokaż komentarz

   Chcesz nas doedukować w tej kwestii? Masz szansę popisać się wiedzą kliniczną i akademicką, skoro już wkleiłeś "definicję"(błędną co prawda, ale próbowałeś), to proszę, podaję panu mikrofon.

   @Strahl: Ok, biorę mikrofon i ...

   Wielkopolska Izba Lekarska złożyła już zawiadomienie do prokuratury w sprawie wpisu (skasowanego) Jerzego Zięby. W Internecie nic nie ginie, a za pewne słowa trzeba po prostu odpowiedzieć. Co prawda pamiętam, że pod tym wpisem Jerzy Zięba zbierał nieliche cięgi od internautów za to, że żeruje na śmierci dziecka. Teraz przyjdzie mu odpowiedzieć karnie za bzdury.

   Autorka dokonała prawdopodobnie dalekiej nadinterpretacji faktów. Powinna podać cytaty z wypowiedzi Zięby. Inaczej sama się naraża na zarzuty. No i od doniesienia do prokuratury do odpowiadania przed sądem droga jest bardzo daleka. Gdyby chociaż skan doniesienia wstawiła. A tak można to tylko zakopać jako informację nieprawdziwą, zwykły fake news dla podniesienia sobie statystyk - bo temat jest na topie.

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane: większość sceptyków ma wyższe, ale Waszym liderem jest akurat sprzedawca ubezpieczeń, seems legit.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale sobie fajnego kolege zielonke znalazłeś

   @cclegane: jezu stary, moze odpowiedz na pytania zamiast robić k$%$e ze statystyki XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: Tzn mizianie się we własnym gronie proNOPowców to nie jest prawdziwa dyskusja i wymiana myśli ale ok przecież ty nie szukasz dyskusji tylko jesteś jak typowy fanatyk, który gotowy jest wieszać i strzelać za brak miłości do szczepień albo po prostu jesteś etatowym trollem. Bez odbioru, w kolejną bezcelową dyskusję już nie dam się wkręcić.

  •  

   pokaż komentarz

   to nie jest prawdziwa dyskusja i wymiana myśli

   @cclegane: wymyślanie statystyk bez pokrycia i stosowanie błedów poznawczych jako środka retoryczniego to też nie jest dyskusja

  •  

   pokaż komentarz

   @ortofosforan: Justynę szanuje i zawsze będę szanował, robi cholernie dobrą robotę i naprawdę musi mieć psychikę ze stali, żeby użerać się z takimi socjopatami, którzy są gotowi zamykać ludzi w gettach za brak szczepień czy po prostu zwykłymi durniami, wierzącymi, że w Polsce zaszczepionych jest 95% społeczeństwa, nie znają historii szczepień w PL i nie rozumieją na czym polega prawdziwa odporność zbiorowa.

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane: zwróć uwagę, że ja nie mam żadnej wiedzy medycznej i jestem w stanie stwierdzić, ze merytorycznie twoje pieprzenie nie trzyma się kupy.

   Dlatego uważam, ze nie masz wyższego wykształcenia, bo bo tego na uczelniach uczą.

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane: nie odpowiedziałeś mi na pytanie. Czemu Waszym liderem jest ktoś bez wykształcenia potwierdzającego posiadanie wiedzy nt. medycyny, skoro ponoć tylu ludzi wykształconych jest antyszczepionkowcami?
   Na czym polega odporność zbiorowa? Na tym, że jak 99,9% ludzi jest zaszczepionych, to epidemia się nie rozwinie? Nie widzicie, że wymysły tych idiotów może jeszcze nie uderzają w społeczeństwo, ale ofiarami są dzieci, które same nie mogą o siebie zadbać?

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane Dobra dobra misiek, my tu pitu pitu i nadal nikt nie wie jaki kierunek skończył specjalista który nadaje sie do tematu bardziej od jakiegoś tam radiologa ze wsi spod francuskiej granicy. Pochwal lepiej jakie studia skończyłeś, nikt nie będzie się śmiał.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: kolego daj sobie spokój z tym kimś, ta rozmowa dalej nie ma sensu i obraża Twoja inteligencję i wykształcenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ortofosforan: Rozumiem, że ty nigdy nie wypowiadasz się na tematy zdrowia lub takie, które nie pokrywają się z Twoim wykształceniem. Poza tym temat szczepień akurat jest bardzo szeroki bo dotyczy dzieci, rodziców kwestii etycznych, prawnych i wielu innych. Jak najbardziej mam prawo się wypowiadać, nawet jakbym miał 2 klasy podstawowki. Twoje pieprzenie o postrzeganiu innych przez pryzmat wykształcenia jest żałosne, ale niczego innego niż żałość się nie spodziewam po zwolenniku przymusu szczepień.

  •  

   pokaż komentarz

   @ortofosforan to jest problem biasu informacyjnego. Siedzi na grupie fejsbuczkowej gdzie pokazują sobie pojedyncze przypadki smutnych dzieci z nopami i wmawiają sobie, że szczepionki powodują autyzm, a jednocześnie nie chcą zaakceptować faktu, że rezygnacja ze szczepień to z racji różnorakich chorób kilkaset albo ponad tysiak takich smutnych dzieci. Tylko że te dzieci które by umarły z braku szczepień są statystyką w książce, nikt im nie zrobił zdjęć i nie napisał smutnych historyjek. Przecież on nie raz mówił, że "100 zgonów w trakcie epidemii odry to nic takiego I nikt nie srał żarem". Tutaj też, zmarło dziecko z racji braku szczepienia, a on spamuje w ośmiu wątkach skrzywioną definicją sepsy mówiąc, że przecież "nic się nie stało bo równie dobrze mogła umrzeć na coś innego".

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane: wypowiadam się i prezentuję to samo stanowisko, co ludzie, którzy zjedli zęby na leczeniu ludzi. I dlatego wymagam wykształcenia medycznego od kogoś, kto się z nimi nie zgadza.

  •  

   pokaż komentarz

   @peterdzej: O k*rwa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może jeszcze na kolana padnij przed panem lekarzyną. Pewnie jesteś z jakiejś dziury gdzie pan ksiadz i pan lekarz mają najwieksze poważanie. Typowe rozumowanie dla wioskowych głupków (nie obrażając ogarniętych ludzi ze wsi).

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: @cclegane:
   bardzo zaciekawił mnie wasz spór i każdy z was ma po części rację
   ale zadam jedne pytanie, czy ludzie którzy byli szczepieni nie mogą mieć sepsy?

  •  

   pokaż komentarz

   @oremi: mogą. Mogą też mieć chorobę, na którą byli szczepieni. Tylko obecne szczepionki na np. odrę mają 99,9% skuteczności, a jak żyjesz w społeczeństwie, gdzie każdy jest zaszczepiony, to nawet z tą 99,9% skutecznością taka choroba nie ma szans się rozwinąć.

  •  

   pokaż komentarz

   @oremi: Według mnie może ale nie chciałbym tak śmiałym stwierdzeniem urazić szanownego grona akademickich buców i ich fagasów.

  •  

   pokaż komentarz

   Może jeszcze na kolana padnij przed panem lekarzyną

   @cclegane: dalej nie powiedziałeś na czym opierasz swoje wynurzenia tutaj.

   Bo wiemy już że nie na wykształceniu i nie na statystyce

  •  

   pokaż komentarz

   Ale ma skuteczność na bardzo wysokim poziomie. Badania epidemiologiczne jasno pokazały, że jest skuteczna i bezpieczna. W zacytowanym wyżej badaniu nie stwierdzono ani jednego odczynu. Nie wykręcaj kota worem, szczepionka PCV-10 jest skuteczna i bezpieczna

   @nontepeto: żadna szczepionka nie jest bezpieczna. Jak w jednym zdaniu jesteś w stanie napisać, że coś jest bezpieczne, skuteczne i co więcej nie stwierdzono ANI JEDNEGO odczynu, to chyba sam nie powinieneś sobie wierzyć ;)

  •  

   pokaż komentarz

   . Jak najbardziej mam prawo się wypowiadać, nawet jakbym miał 2 klasy podstawowk

   @cclegane: nikt Ci nie zabroni. Ale słabe ze podajesz nieprawdziwe statystyki i wyciągasz w pokrętny sposób z nich wnioski dodatkowo nie posiadając wykształcenia w tym kierunku.

   Jak masz 2 klase podstawówki i mówisz rzeczowo to spoko. Jak zaczynasz kłamać manipulować i wyciagać wnioski z dupy to do niczego to nie prowadzi

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane Najbardziej z tej dyskusji zastanawia mnie jak wygląda Twój proces myślowy, jeśli kilka osób podkreśla Ci, że nie masz racji, że nie masz kompetencji a Ty i tak uważasz się za oswieconego. To, że kolega @Strahl jest radiologiem może i nie daje mu całkowitej wiedzy na poruszany temat, ale jakoś bardziej wierzę lekarzowi z wykształcenia niż komuś kto podważa dziesiątki jak nie setki lat nauki. On ma wykształcenie medyczne, Ty powiedziałeś, że wyższe ale nie zdziwilbym się gdyby to była jakaś socjologia, psychologia lub coś kompletnie niezwiazanego z tematem.

   Moim zdaniem powinieneś w końcu po prostu zobaczyć, że zostałeś bardzo zmanipulowany. Będziesz miał kiedyś dzieci i przed Tobą będzie dylemat, który mam nadzieję nie zaszkodzi dziecku. Nie jestem znawca tematu, nie siedzę w szczepionkach i medycynie (poza tym, że moja dziewczyna obecnie leży w szpitalu). Jestem tylko #programista15k, ale mam na tyle rozumu, żeby jednak zaufać ludziom, którzy specjalizują się w tym co robią. Jesteś tym samym typem człowieka co klient który próbuje pouczać programistów i designerów jak tworzy się aplikacje. W myśl zasady "Nie znam się, ale się wypowiem". Chociaż w Twoim przypadku to "c@@$! nie znam, ale napiszę bzdury w internecie". Weź pod uwagę, że to co piszesz mogą przeczytać osoby o podobnym ilorazie inteligencji, które Ci uwierzą. I w ten sposób zachęcasz tych mniej ogarnietych do nieszczepienia.

   Swoją drogą Twoje porównanie o trepie, który chce rozmawiać o pilotowaniu myśliwca jest trochę średnie. Mnóstwo osób interesuje się różnymi dziedzinami które nie są bezpośrednio związane z tym co robią na co dzień. Może taki trep będzie raz w tygodniu latał sobie na symulatorze. Oczywiście to nie daje mu uprawnień do lotów, ale to mimo wszystko dalej większa wiedza na temat latania myśliwcami niż jej brak.

   Plus ten głupi tekst, że w niektórych miejscach Polski nie ma sprzeciwu wobec księży i lekarzy. No zajebisty tekst. Porownales lekarza, który pół swojego życia poświęcił na poznawanie ludzkiego ciała, chorób i cholera wie co jeszcze tam jest, kontra ksiądz, którego zadaniem jest straszenie piekłem i zbieranie kasy na tace. Osobiście czasami podważam decyzje lekarzy jeśli mam podejrzenia, że są nieprzemyslane (moja dziewczyna dostała kiedyś leki, które wzajemnie na ulotkach miały napisane "Nie stosować leku X z leku Y" i odwrotnie). Ale robię to na poziomie mojej wiedzy i kompetencji. Polecam spróbować!

   Gdyby tylko było jakieś powiązanie między brakiem szczepień a chorobami, na które jesteśmy w stanie zaszczepić. Może wtedy by się wszystko wyjaśniło! Oh, wait...

   Usuń swoje komentarze. Chyba trochę nie ogarniasz rzeczywistości w której żyjesz.

   PS. Ciekawe jak to możliwe, że większość antyszczepionkowcow jakich widziałem albo znam osobiście to ludzie albo wykształceni ponad swoją inteligencję, albo po gównostudiach albo kompletnie niewyedukowani. Ciekawe dlaczego każdy kto ma jakąkolwiek wiedzę medyczna nie jest przeciwnikiem szczepień. Ciekawe dlaczego wszystkie przypadki braku szczepień i ewentualnych zachorowań ktore z tego wynikają w większości występują w klasie niższej i niższej średniej. Hmmm.

   Usuń konto i już po prostu doedukuj się trochę, przeczytaj może coś więcej niż Wikipedia (chociaż to dobry początek!) i wtedy wróć podziękować doktorowi, że próbował Cię wyprowadzić z błędu.

   @Strahl Odwalasz kawał super roboty. Cieszę się, że stoisz na straży hah! Miłego dnia życzę!

  •  

   pokaż komentarz

   @ortofosforan: Znajdz mi społeczeństwo w Europie i na świecie, gdzie każdy jest zaszczepiony albo gdzie masz chociaż 80% realnej wyszczepialności całego społeczeństwa. Jeżeli ci sie uda to usuwam konto. Tylko jakieś małe wysepki czy mikro państewka się nie liczą jak i plemienia Indian.

  •  

   pokaż komentarz

   zemu Waszym liderem jest ktoś bez wykształcenia potwierdzającego posiadanie wiedzy nt. medycyny, skoro ponoć tylu ludzi wykształconych jest antyszczepionkowcami?

   @cclegane: btw to jest ciekawe pytanie, mozesz na nie odpowiedizeć?

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane: opowiadaj lepiej jak tam bylo wczoraj w studiu TVN.

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane nie odpowiedziałeś konkretnie na ŻADNE pytanie zadane przez @Strahl. Ciągle tylko jakieś prywatne wycieczki i odwracanie kota ogonem. Nie nudzi ci się takie pisanie bzdur?

  •  

   pokaż komentarz

   Znajdz mi społeczeństwo w Europie i na świecie, gdzie każdy jest zaszczepiony albo gdzie masz chociaż 80% realnej wyszczepialności całego społeczeństwa. Jeżeli ci sie uda to usuwam konto. Tylko jakieś małe wysepki czy mikro państewka się nie liczą jak i plemienia Indian.

   @cclegane: przecież to jest komentarz przeklejany tyle razy że masakra XDDD

   Masz problem z samodzielnym myśleniem skoro jedziesz z copy past XD

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane: i czemu nie odpowiadasz na zadane pytania?

  •  

   pokaż komentarz

   @dotnetboy: mimo że zgadzam się w tym że ludzi trzeba szczepić zawsze i wszędzie to też rozumiem @cclegane:
   że nie wszyscy mogą mieć takie zdanie i nawet wiem skąd to wynika , np mam koleżankę która powiązała szczepienie swojego dziecka z tym że przed szczepieniem dziecko nie było alergikiem, a po szczepieniu dziecko dostawało krost od jedzenia od którego wcześniej nie dostawało... i już alergikiem jest
   rozumiesz chyba dotnetboy, że jak ktoś ma takie spostrzeżenia na przykładzie swojej kilkuletniej córeczki to może mieć jakieś obawy i chyba ma prawo decydować mimo wszystko co ma jej córka dostać w strzykawce

   a co do twojego tekstu bo ludzie myślą w sposób nie schematyczny i nawet jeśli wszyscy ci mówią że się nie znasz to i tak możesz mieć rację - kopernik np się nie mylił

  •  

   pokaż komentarz

   @oremi Tylko, że Kopernik miał nieco inną sytuacje. Nie było wtedy wystarczających możliwości technologicznych żeby faktycznie potwierdzić lub zaprzeczyć jego tezie. Dzisiaj wysyłamy rakiety w kosmos z samochodami na pokładzie.

   Okej, tylko że prawdopodobnie (bo nie mam potwierdzenia opisanej sytuacji) to jest właśnie ten mały procent negatywnych skutków szczepionek. Ponadto nie ma żadnego potwierdzenia, że tą alergie wywołała szczepionka. To są tylko hipotezy. Jakby zrobiła dodatkowe badania, które potwierdzalyby że to wina szczepionki, okej.

   Tylko trzeba też wziąć pod uwagę, że żadna szczepionka nie jest w stu procentach bezpieczna. Ale tutaj chodzi też o odpowiedzialność i odporność zbiorową. Szczepimy się żeby choroby nie mogły się rozwinąć na szerszą skalę. I chociaż brzmi to okrutnie, lepsza jedna alergia wywołana szczepionka w skali np 1000 szczepień, niż 84 zgony, 217 ciężkich zachorowań w skali 1000 nieszczepionych. Nie mówię, że nie powinniście mieć wyboru. Ale jednak wybór braku szczepienia jest większym zagrożeniem dla życia i zdrowia nie tylko jednego dziecka, ale całej grupy niż jedna alergia, z którą da się żyć.

  •  

   pokaż komentarz

   bardzo zaciekawił mnie wasz spór i każdy z was ma po części rację

   @oremi: Dlatego nie chciałem z nim dyskutować a zadawalem proste pytanie ucinając dyskusję, bo w momencie w którym ktoś postronny decyduje, że ten człowiek ma po części rację świadczy o tym, że jego manipulacje zdały rezultat i zmarnowałem swój czas i umiejętności.

  •  

   pokaż komentarz

   Niech wymierają
   @Reptajl Oni tak, tylko dzieci szkoda.

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane: Oczywiście, że to nie to samo co zwykłe zakażenie bakteryjne, ale jest nią wywołana. Szczepienie zapobiega zakażeniu a tym samym zapobiega sepsie. Proste jak budowa cepa ( dla jasności - przyrząd do młócenia zboża składający się z przedcepia, cepa właściwego i zacepia).

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl Nie do końca stracony czas. Może jedna osoba przepadła, ale mnie bardzo zainteresowales tematem. Wcześniej miałem to kompletnie gdzieś, żyłem sobie w swoim korpo świecie i nawet na takie rzeczy nie patrzyłem. Ale dzięki Tobie zauważyłem, że problem jest bardziej realny. Masz jakieś fajne źródła dla kogoś kto chciałby trochę wejść w temat? Nie chce iść na medycynę, ale fajnie znać otaczającą nad rzeczywistość.

   By the way, rzadko chodzę do lekarzy ale chciałbym ogólnie podziękować za robotę którą robicie. W Polsce, na świecie. Mimo wszystko ciężki zawód. Moja dziewczyna jest teraz pod opieką świetnego lekarza, który prawdopodobnie dzięki swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu uratował jej zdrowie, jeśli nie życie. Wiedz, że kilka lat edukacji nie poszło na marne bo mimo wszystko są ludzie, którzy doceniają lekarzy. To, że szpitale sa jakie są nie jest Wasza wina. Tak trzymać! :)

  •  

   pokaż komentarz

   @wtf2012:

   żadna szczepionka nie jest bezpieczna. Jak w jednym zdaniu jesteś w stanie napisać, że coś jest bezpieczne, skuteczne i co więcej nie stwierdzono ANI JEDNEGO odczynu, to chyba sam nie powinieneś sobie wierzyć ;)
   Ja nie muszę w to wierzyć, mam przed oczami badania naukowe, które to potwierdzają. Tak, szczepionki 10 walentne i 13 walentne mają zbliżoną skuteczność w prewencji inwazyjnej choroby pneumokokowej. To jest fakt naukowy potwierdzony badaniami. I z tego własnie powodu mogę napisać to co napisałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @nontepeto: Zerknij post kolegi @dotnetboy, jesteś w stanie polecić coś do poczytania dla zwykłego smiertelnika? Ja się nie znam, a podejrzewam, że impfen.de i impfen-info.de go nie usatysfakcjonuje. ;) Miałem cię wołać, ale się pojawiłeś. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane: Ta, i jak znakomita większość anty rozumowców wykształcenie wyższe humanistyczne. Znamienne jest, że pie...lenie bez sensu to domena humanistów. "Nie znam się, ale wypowiem, w fejsie napisali, że..." - oczywiście prawda objawiona. Zero kompletnie podejścia krytycznego.

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane: Czlowieku daj sobie spokój. Zamknal cie w dwóch pierwszych odpowiedziach i jasno pokazal ile mają odniesienia do rzeczywistości twoje tezy z dupy wyjete. Pracuję z takim samym typem dzbana, ktory na każdy moj argument odpowiada ze byl na spotkaniu na ktorym ojciec dziecka twierdzil ze syn zachorował na autyzm. I na takim spotkaniu banda kretynow tworzy historie również z dupy wyjete i na moje publikacje, ktore cytuje i wysyłam NIGDY nie otrzymałam skrawka informacji popierających własne pierdy. Ty nawet nie byłeś w stanie odpowiedziec na jedno proste pytanie i ciągle argument ad personam.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja nie muszę w to wierzyć, mam przed oczami badania naukowe, które to potwierdzają. Tak, szczepionki 10 walentne i 13 walentne mają zbliżoną skuteczność w prewencji inwazyjnej choroby pneumokokowej. To jest fakt naukowy potwierdzony badaniami. I z tego własnie powodu mogę napisać to co napisałem.

   @nontepeto: jak masz czas zagłębić się w temat to polecam tą panią dr, która prowadzi wykład z odniesieniem do źródeł - każdy slajd ma potwierdzenie naukowe z różnych stron świata. Warto poświęcić te 2 godzinki na zrozumienie tematu:

   https://www.youtube.com/watch?v=MPflPXNyCXA
   https://www.youtube.com/watch?v=GQiu12W0kcM

  •  
   BaKuMMz

   +5

   pokaż komentarz

   @cclegane: przeszedłbym obok bzdur które wypisujesz ale niestety są one niebezpiwczne społecznie. Zycze Ci doedukowania sie w temacie bo nie da się czytac ze względów merytorycznych i logicznych. W dodatku jesteś chamem i wsiurem więc nie wzbudzasz nawet odrobiny zaufania.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzygit: > Odpowiedz na pytanie. Magister prawa nie zna się na mechanice, inżynier budownictwa na chemii, nie każdy z wyższym na medycynie, proste.

   @dzygit: Ale inżynier górnik się zna na medycynie lepiej od lekarzy. Taki wyjątek od reguły jak widać.

  •  

   pokaż komentarz

   @dotnetboy: Na prośbę kolegi @Strahl coś do poczytania.
   Jeżeli chcesz coś online to:
   https://sciencebasedmedicine.org/ Blog Davida Gorskiego, dobre, rzetelne teksty pisane przez chirurga onkologa z USA. Sporo debunków i polemik z antynaukowymi bzdurami. moim skromnym zdaniem jeden z najlepszych tego typu blogów w sieci O autorze masz tu: https://en.wikipedia.org/wiki/David_Gorski
   Dalej: https://respectfulinsolence.com/ podobna tematyka jak wyżej, autor ten sam.
   Następne: https://www.skepticalraptor.com/skepticalraptorblog.php/ dużo dobrych tekstów odsłaniających manipulacje pseudomedycyny. Może jakościowo nie to co wyżej, ale nadal bardzo dobre źródło wiedzy naukowej.
   Następny: https://sporothrix.wordpress.com/ blog dr n. med. Ewy Krawczyk, pracuje na Georgetown University w Waszyngtonie. Jedno z lepszych źródeł rzetelnej, popartej dowodami naukowymi wiedzy. Bardzo polecam.

   Jeżeli nie boisz się papieru to mam takie propozycje. Siddhartha Mukherjee, "Cesarz wszech chorób. Biografia raka". Fascynująca książka amerykańskiego onkologa. Dużo wiedzy o nowotworach, ich etiologii i metodach leczenia, trochę historii, dużo współczesności. Łatwo się czyta, pisane bardzo dobrym, przystępnym językiem.
   Siddhartha Mukherjee, "Gen: ukryta historia". Następna pozycja tego samego autora i następna lektura obowiązkowa. Od tej książki trudno się oderwać, fascynująca podróż w krainę genetyki z doskonałym przewodnikiem. Dużo historii.
   Jürgen Thorwald,, "Pacjenci". Jedna z najbardziej fascynujących i w wstrząsających pozycji w dorobku Thorwalda. Historia medycyny w najlepszym wydaniu. Ta książka otwiera oczy, historie odważnych pacjentów i równie bohaterskich lekarzy i ich wspólnej podróży w nieznany świat nowatorskich terapii. Ta książka pozwala zrozumieć w jakim miłym świecie dziś żyjemy i komu ten świat zawdzięczamy.

   Na początek chyba wystarczy, ale jakbyś miał więcej pytań to z chęcią odpowiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: studiujecie i siedzicie w książkach 10 lat i dalej nic nie wiecie. Ide do lekarza z dzieckiem za każdym razem przepisuje antybiotyk. A co to antybiotyk to antidotum na wszystko. To tak Was nauczyli na studiach zeby podawac antybiotyk na wirusa czy zabezpieczacie swoje poprzez antybiotyk. Czy poprostu nie umiecie rozróżnić? Następna sprawa jak leczycie na raka to wmawiacie ludziom ze chemia pomoże a potem oni umierają w hospicjum w męczarniachm tak było w mojej rodzinie. I dziwicie się że ludzie się od Was odwracają szukają altetnatywy. Bo sobie nie radzicie. Dobrego lekarza trzeba szukać ze świeczką na szczęście jeszcze tacy istnieją. Niestety proces odwracania się od was trwa i ten trend bedzie postępował bo ludzie widzą jak wszystko schodzi na psy. Jak widzę ze szczepionka na bcg nue zadziałala u mojej znajomej to myslę po szczepic mam moje dziecko skoro to nie działa. I idąc dalej nie wierze ze chroni przed zapaleniem mózgu bo moja wiara w jej skuteczności została zachwiana. Zwolenicy Zieby są jego zwolennikami bo sami jesteście sobie winni swoją bezradnością.

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane: Ja poproszę tylko o jedno. Nie rozmnażaj się.

  •  

   pokaż komentarz

   @Silicium:

   studiujecie i siedzicie w książkach 10 lat i dalej nic nie wiecie. Ide do lekarza z dzieckiem za każdym razem przepisuje antybiotyk.
   Tak sobie przechodziłeś z dzieckiem obok gabinetu, zaszedłeś a lekarz w drzwiach wręczył receptę i kazał sp$@$%@@ać? Nie? To może zbadał, osłuchał, zajrzał do uszu i do gardła, zapytał o objawy, pomiary temperatury. Czyli badanie podmiotowe i przedmiotowe było. To jakie Ty masz kompetencje żeby podważać diagnozę i postępowanie terapeutyczne, umiesz odróżnić infekcję bakteryjną od wirusowej? Wiesz kiedy doszło do nadkażenia? Wiesz kiedy można zastosować antybiotykoterapię prewencyjne? Jesteś lekarzem i masz zastrzeżenia? Poskarż się do Izby Lekarskiej. Nie jesteś lekarzem ale wiesz lepiej, to po jakiego wuja idziesz do lekarza? Lecz się sam i nie miej pretensji do całego świata, że nie leczą zgodnie z Twoimi posranymi standardami.

   Następna sprawa jak leczycie na raka to wmawiacie ludziom ze chemia pomoże a potem oni umierają w hospicjum w męczarniachm tak było w mojej rodzinie.
   Nowotwory zabijają i będą zabijać, takie życie. Nie wszystkich da się wyleczyć, nie każdy nowotwór, nie każde stadium, nie każdego pacjenta. Znowu bierzesz przykry fakt ze swojego otoczenie i wyciągasz daleko idące wnioski. Onkologia to nie tylko ta słynna "chemia", która nota bene działa i można to bardzo łatwo udowodnić. Jak już wyżej pisałem, nie wszystkich da się wyleczyć, to bardzo skomplikowany temat. Terapia onkologiczna działa, są tego dowody naukowe w postaci badań, oraz dowody anegdotyczne w postaci setek tysięcy żyjących pacjentów. Twierdzenie, że "chemia nie działa" jest głupie i niebezpieczne, szczególnie że nie jest poparte rzetelną wiedzą a wiarą w gusła.
   Generalnie kończ Waść, oszczędź sobie wstydu.

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane: > O k*rwa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może jeszcze na kolana padnij przed panem lekarzyną. Pewnie jesteś z jakiejś dziury gdzie pan ksiadz i pan lekarz mają najwieksze poważanie. Typowe rozumowanie dla wioskowych głupków (nie obrażając ogarniętych ludzi ze wsi).

   @cclegane: A czemu ktoś kto poświęcił 6 lat życia żeby ratować życie nie miałby mieć poważania.Wyjaśnij mi proszę. Czemu ciężka praca i konsekwencja mają nie budzić poważania. Czemu ktoś kto się uczył i zdobywał doświadczenie ma nie być szanowany .To jaki jest dla ciebie wyznacznik prestiżu,respektu ? Tupanie nóżką jaki to system jest zły a jesz w nim ,śpisz w nim , płacisz podatki w nim i podcierasz dupę papierem w nim zrobionym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Silicium Kiedyś grypa była poważna chorobą, średnia długość życia wynosiła 40 lat. Teraz jest lepiej. Dlaczego? Bo nauka poszła do przodu. Metody które stosują lekarze są najczęściej najlepszą znaną medycynie lub im metodami do tej konkretnej sytuacji. Nie wszystko da się wyleczyć, na niektóre przypadki nauka jest nie zna odpowiedzi. Też trzeba wziąć pod uwagę, że czasami stadium choroby jest zbyt poważne żeby coś zrobić, a chemia pomimo że jest radykalna to jest często ostatnią deską ratunku. To tak jakby palił się las, strażacy próbowali go ugasić każdą możliwą metodą i ktoś wyskoczy z tekstem "A próbowaliście polewac to benzyną zamiast wodą?". Zamiast celowo sobie szkodzić można zawsze zmienić lekarza. Poza tym wyciąganie nowotworów do tej sytuacji jest zajebiscie nietrafione, bo to chyba zbiór który dzisiaj zbiera największe żniwo. Mimo wszystko jestem pewien, że wszelkie chemie maja znacznie wyższą skuteczność niż lewoskretna witamina C.

   Zwolennicy Zięby są jego zwolennikami bo JESZCZE nie mamy lekarstwa na wszystkie choroby. A on to wykorzystuje w bardzo podły sposób. Wykorzystuje niewiedze ludzi, niewystarczający postęp nauki i nieświadomośc ludzi. Robimy jako cywilizacja w ostatnich latach wielki postęp. Ostatnio nawet czytałem gdzieś o sztucznej inteligencji, która z pomocą lekarzy pomogła dobrać dawkowanie leków i chemii w taki sposób, że kogoś tam wyleczono z nowotworu. Nie podam źródła bo mi się nie chce szukać. Musisz zauważyć różnice między "Nie znacie się i inne metody są skuteczne" A "Nie dysponujemy na chwilę obecną wystarczającą wiedzą i technologia dlatego nie jesteśmy w stanie wyleczyć wszystkich ze wszystkiego". Warto pamiętać, że medycyna i ogólnie nauka to nie jest stan pewny. Leczy się ludzi na podstawie całej ogromnej wiedzy którą obecnie posiadamy jako cywilizacja. To są tysiące lat ewolucji, edukacji, odkryć, badań. Więc jak mamy traktować poważnie faceta, który bez niezależnych badań, potwierdzonych faktów próbuje podważyć miliardy dolarów przeznaczonych na rozwój medycyny, miliony godzin badań, setki lat rozwoju medycyny?

   Naprawdę nie wiem jak można myśleć, że choroby, szczepionki i cała reszta to jest biznes. Kompletnie nikomu nie jest na rękę chore społeczeństwo (chore społeczeństwo = mniej zdolnych do pracy = gorsza gospodarka).

  •  

   pokaż komentarz

   @kwak1 Wiem, jestem zażenowany tym, że w ogóle wchodzę w dyskusję z takimi ludźmi. Ale z drugiej strony, to się zaczęło robić niebezpieczne.

   Skorzystam z miejsca na reklame : jezeli ktoś jest zainteresowany bezpieczeństwem epidemiologicznym w Polsce, to polecam zerknąć tutaj: zróbcie w kraju porządek z pseudonaukowym bełkotem https://m.facebook.com/SzczepimyBoMyslimy/

  •  

   pokaż komentarz

   @nontepeto O super! Dzięki serdeczne. Będę miał lekturę na dobranoc. A papier zamówię jeśli jest łatwo dostępny.

  •  

   pokaż komentarz

   @wtf2012:

   każdy slajd ma potwierdzenie naukowe z różnych stron świata
   Taaak, czytam transkrypt i mam taki kwiatek:

   gdy popatrzy się na tę maleńką kropelkę płynu przez mikroskop, widać, że znajdują się w niej igiełki glinu i przyłączone cząstki wirusopodobne i drożdże i rzeczy o nazwie plazmidy itd
   No to właśnie skończyliśmy dyskusję na temat naukowych potwierdzeń z różnych stron świata. A teraz dla odmiany Ty zgadnij dlaczego cały ten wykład to ścierwo?

  •  

   pokaż komentarz

   @dotnetboy jak chciałbyś sobie poczytać historię medycyny, np jak wyglądała polska rzeczywistość lekarska w dwudziestoleciu międzywojennym, to to jest dobra pozycja. ;) https://pl.m.wikisource.org/wiki/Pamiętnik_dr_Z._Karasiówny/Jak_to_na_chorą_Kasę_człowieka_traktują!

   Uwaga - smutek który ogarnia człowieka kiedy zorientuje się, że ogrom społeczeństwa mentalnie niczym się nie różni od chłopów spod strzech może powodować dyskomfort. ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: o jak szanuję za zaoranie tego analfabety naukowego

  •  

   pokaż komentarz

   bardzo zaciekawił mnie wasz spór i każdy z was ma po części rację

   @oremi: Dlatego nie chciałem z nim dyskutować a zadawalem proste pytanie ucinając dyskusję, bo w momencie w którym ktoś postronny decyduje, że ten człowiek ma po części rację świadczy o tym, że jego manipulacje zdały rezultat i zmarnowałem swój czas i umiejętności.
   @Strahl: nieprawda. To, że anonimowy wykopek przyznał racje temu schizofrenikowi, ktory ma problem z odpowiedzią na proste pytania mu zadane, nie świadczy najlepiej o nim.
   Ja również z przyjemnością patrzę na proces orania tego wirusa i zastanawiam się, jak smutne musi być jego życie. Bo nie wyobrażam sobie, aby ktokolwiek wytrzymał z nim dłużej niż kwadrans- chyba, że drugi taki gronkowiec jak on.
   Odwalałeś kawał dobrej roboty, demaskując kolejnego proepidemika!

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: kurde az zal ze skonczyla sie ta dyskusja, dawno takiej orki nie czytalem, pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   Jak większość sceptyków szczepień i zwolenników dobrowolności wyższe.
   @cclegane: chyba robiłeś magistra na uniwersytecie jerzego zięby xD beka z ciebie XD

  •  

   pokaż komentarz

   @satq: ważne żeby oszołoma odcieli od internetu

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane:
   "po prostu nie lubie jak ktoś w sposób autorytarny wypowiada się nie w swojej dziedzinie"

   Więc dlaczego notorycznie to robisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane czemu manipulujesz i odwracasz kota ogonem? Kto ci płaci?

  •  

   pokaż komentarz

   @Silicium problem leży w tym, że ja sobie w zupełności zdaje sprawę z tego, że nic nie wiemy. Nawet nie wiesz jak mnie to boli, że tyle rzeczy jest w medycynie jeszcze do odkrycia a ja umrę z wiedzą, że gówno wiem a wszystko co najfajniejsze będzie odkryte dopiero po mojej śmierci, patrząc na tempo rozwoju dzisiejszej medycyny. I tak, boli mnie to, że piszę te opisy badań i w wielu przypadkach wiem, że tak naprawdę piszę świadectwo oddalonego w czasie zgonu. I nijak mnie to nie bawi, bo ten sam człowiek urodzony za 50 czy 100 lat pewnie dożyłby dziewięćdziesiątki, albo lepiej. Nie wiem tylko jak sobie to wyobrażasz, że mam płakać nad tym 20 letnim pacjentem który przychodzi na usg, a ja mu stwierdzam przerzuty raka do wątroby, nadnerczy, śledziony i zasrane nowotworem węzły chłonne? Z chęcią bym płakał, ale po dwóch tygodniach przejmowania się każdym chorym skończyłbym topiąc się w rzece w drodze do roboty, albo chlejąc na umór.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: jeszcze! Jeszcze! Jedziesz z nim ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl To jest w sumie najsmutniejsze w postrzeganiu lekarzy przez społeczeństwo. Od 3 lat jestem wolontariuszem i opiekujemy się dziećmi chorymi na różne rodzaje nowotworów. Ja to mam może raz na dwa tygodnie gdzie widzę te dzieciaki które nie są niczemu winne, nie są nawet świadome jak wygląda świat, czym jest życie, czym jest śmierć. Lekarz musi żyć z tą świadomością codziennie. Dlatego śmiać mi się chce jak ktoś mówi, że lekarze zarabiają za dużo, albo się nie znają. To jest jedna z nielicznych grup społecznych, która jeśli nie jest przypadkiem patologii jak np "lekarze" popierający antyszczepionkowcow, zasługuje na wielki szacunek. Ludzie widzą tylko i wyłącznie te kilka minut gdzie lekarz wypisuje papierki, mówi o stanie zdrowia, czasem przejdzie gdzieś korytarzem. A mało kto patrzy na lekarzy jak na ludzi, którzy muszą sobie jakoś radzić z każdą śmiercią, z każdym pacjentem, a potem wrócić do domu i próbować o tym nie myśleć.

   Na dzisiaj kończę tutaj się udzielać. Na pewno przeczytam materiały które mi daliście. Życzę miłego dnia i zdrowia przede wszystkim! (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   Taaak, czytam transkrypt i mam taki kwiatek:
   gdy popatrzy się na tę maleńką kropelkę płynu przez mikroskop, widać, że znajdują się w niej igiełki glinu i przyłączone cząstki wirusopodobne i drożdże i rzeczy o nazwie plazmidy itd


   @nontepeto: widać inżynieria genetyczna jest ci zupełnie obca stąd wysuwasz wniosek, że dziwnie brzmiące słowa to pic na wodę i jeden wielki spisek.
   https://www.mp.pl/pacjent/choroby-zakazne/szczepienia/158371,klasyfikacja-i-sklad-szczepionek
   Poczytaj trochę, to nic nie kosztuje, a może wówczas te obraźliwe epitety przestaną być Ci potrzebne w dyskusji...

   "ścierwo?"

  •  

   pokaż komentarz

   @wtf2012:

   widać inżynieria genetyczna jest ci zupełnie obca stąd wysuwasz wniosek, że dziwnie brzmiące słowa to pic na wodę i jeden wielki spisek.
   Jaka k!@%a inżynieria genetyczna, co ty za idiotyzmy tu pociskasz, jakie obce słowa?

   gdy popatrzy się na tę maleńką kropelkę płynu przez mikroskop, widać, że znajdują się w niej igiełki glinu i przyłączone cząstki wirusopodobne
   Cząstki wirusopodobne w mikroskopie optycznym? Jaka inżynieria genetyczna, jak wykład zaczyna się od łgarstwa i to łgarstwa szytego tak grubymi nićmi, że widać bez mikroskopu? Dalej jest wykres z danymi dotyczącymi śmiertelności w odniesieniu do skuteczności szczepień. To jak to jest, że takie wybitne towarzystwo genetyków nie wie, ze śmiertelność nie jest miarą skuteczności szczepień? To ja, zwykły wykopek, mam ich uczyć jak wygląda metodologia przeprowadzania badań epidemiologicznych? Czego ja mam się od tych "wybitnych postaci" nauczyć? Kłamstwa, manipulacji, propagandy, wprowadzania w błąd nieświadomych słuchaczy? Mam porzucić etykę i resztki zdrowego rozsądku jakie mi zostały i uwierzyć ludziom, którzy widzą wirusy pod mikroskopem optycznym?
   Gościu, źle trafiłeś z tym ścierwem. ja wiem doskonale w którym miejscu ci manipulatorzy kłamią, a kłamią w co drugim zdaniu. Starego wróbla na końskie gówno nie posadzisz. I daruj sobie te protekcjonalne teksty o dziwnie brzmiących słowach, bo zdaje się że jeszcze mogę Ciebie czymś zaskoczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane: sam się zaorałeś. Nie umiesz odpowiedzieć na proste pytanie, więc typowo napisałeś "szkoda czasu na dyskusję z takimi ludźmi". Faktycznie szkoda czasu na przegraną dyskusję. XDD miej ty resztki godności człowieku

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane: odpowiedz na pytanie albo sp#?%!%@aj niedouczony lamusie kozy pasc.

  •  

   pokaż komentarz

   @nontepeto: Na stronie Medycyny Praktycznej dla pacjentów i lekarzy, która jest portalem proszczepionkowym i fachowym - jest mowa o tym co usilnie kopiujesz jako fałsz:
   "Co zawierają szczepionki? M.in. Oczyszczone antygeny, uzyskane z drobnoustrojów metodą ekstrakcji, wydalane przez nie lub uzyskane metodą inżynierii genetycznej."
   "Żywe szczepionki rekombinowane:
   Niepatogenne lub atenuowane drobnoustroje mogą zostać tak zmodyfikowane genetycznie, by stanowiły nośnik dla antygenów białkowych innego drobnoustroju. Drobnoustrój niepatogenny pełni rolę nośnika, wektora, który zawiera sklonowane geny, których produktami są pożądane antygeny. Rolę wektorów mogą pełnić istniejące wirusy szczepionkowe (np. wirus krowianki, atenuowane wirusy polio) lub bakterie (np. Salmonella, BCG)"
   "Białka fuzyjne
   Białka fuzyjne to nietoksyczne białka, powstałe przez połączenie kilku fragmentów białek, w tym dobrze immunogennego białka nośnikowego oraz epitopu (fragmentu antygenu) drobnoustroju chorobotwórczego. Białka fuzyjne uzyskuje się metodami inżynierii genetycznej poprzez połączenie genu białka nośnikowego (np. genu dla antygenu HbsAg) z genem kodującym epitop (fragment antygenu) drobnoustroju chorobotwórczego. Tak uzyskane geny fuzyjne wszczepia się następnie do drobnoustroju, który będzie wytwarzał białko fuzyjne (np. komórek drożdży)".
   Plazmidy i fragmenty wirusów jako wektory, białka fuzyjne w postaci komórek drożdży, inżynieria genetyczna, chemia, czego ty nie rozumiesz?
   O proszę, tak wygląda czysty tlenek cynku w wbudowanymi jonami glinu, widzisz te igiełki? To glin.

   źródło: glin.PNG

  •  

   pokaż komentarz

   @nontepeto (✌ ゚ ∀ ゚)☞

   Jak przeczytałem fragment który wkleileś to tak się chwilę zastanowiłem, czy oni te wirusy pod mikroskopem optycznym widzieli. Delivered. ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: Wiesz... Chciałem coś napisać jeszcze do niego... Ale już mi się nie chce po przeczytaniu tego wszystkiego. Człowiek stracony.

  •  

   pokaż komentarz

   @wtf2012 śmiertelność się definiuje jako liczba chorych która zmarła na daną chorobę do liczby chorych na daną chorobę.

   Jak na chorobę choruje 1000 dzieci I umrze jedno, to masz taką samą śmiertelność jak wtedy, gdy zachoruje 10000 i umrze 10.

   To jest manipulacyjne 101. Tylko działa dobrze, bo przeciętny człowiek nie ma pojęcia czym się różni śmiertelność od umieralnosci. ;)

   Umieralność to liczba zgonów w określonym czasie do liczby ludności w tym okresie. Jak zachoruje zamiast stu tysięcy tylko tysiąc, I zamiast 100 umrze 1, to śmiertelność pozostanie stała a umieralnosc spadnie.

   Już wiesz, gdzie robią cię w balona?

  •  

   pokaż komentarz

   @wtf2012: No widzę te igiełki, to jakieś kryształy powstałe po odparowaniu jakiegoś roztworu/zawiesiny. Widzę i się zastanawiam na jakiej podstawie twierdzisz, że to coś ze zdjęcia jest jakoś tam "szkodliwe". Gdzie są materiały źródłowe? Z jakiej pracy pochodzi to zdjęcie, jaki jest jego kontekst? Co chcesz tym zdjęciem udowodnić?
   Co do reszty tekstu z MP, tak to są "składniki" szczepionki, tylko że nic z tego tekstu nie wynika. Nigdzie w źródle z MP nie napisano, że to są jakieś szkodliwe rzeczy, to jest zwykły opis dla profesjonalistów. I teraz ja się trochę poznęcam. Tak, brzmi dziwnie, ale nie jest to jakaś szczególna magia, tak to wygląda. Co tym tekstem chciałeś udowodnić?
   Na tej Twojej źródłowej stronie gdzie jest transkrypcja filmu mamy więcej kwiatków. Na przykład "Szczepienie przeciw grypie powoduje 3,65 razy więcej chorób dróg oddechowych". Chcesz się pobawić w kotka i myszkę?

  •  

   pokaż komentarz

   czy oni te wirusy pod mikroskopem optycznym widzieli.

   @Strahl: No niestety widzieli. Jedni widzieli, drudzy uwierzyli bez dowodów i nawet nie zapaliło się im światełko w tunelu, że coś tu śmierdzi. Jak ktoś zaczyna wykład od takiego babola, to bez cienia wątpliwości dalej będzie tylko gorzej. I jest gorzej, dalej nie warto czytać.

  •  

   pokaż komentarz

   @krisip: Nie mamy nawet 5% zaszczepionej populacji na pneumokoki. Więc bajki o odporności zbiorowej będziemy mogli opowiadać dopiero za ok. 70-80 lat. Kiedy umrze 99% niezaszczepionego na pneumokoki społeczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   Nigdzie w źródle z MP nie napisano, że to są jakieś szkodliwe rzeczy

   @nontepeto: ja mam wyniki badań robionych w Wojskowym Instytucie Chemii i Radiometrii, które wskazują na szereg nieprawidłowości, w tym przekroczony bezpieczny dla dorosłego człowieka poziom glinu, u dziecka 2 letniego szczepionego zgodnie z kalendarzem do 1 roku oraz szeroką dokumentację medyczną powikłań i zaburzeń, które u drugiego dziecka nie miały miejsca i nigdy nie było ono hospitalizowane, a ja wiem doskonale dlaczego. Cześć, idę robić obiad :)

  •  

   pokaż komentarz

   @wtf2012: Zanim pójdziesz na #gotujzwykopem daj te wyniki badań. Chyba nie są tajne, co?

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane: młody, wykształcony, z dużego miasta, kłiiiiiiii

  •  

   pokaż komentarz

   @nontepeto: a więc było to tak, mojej małej już któryś dzień nie przechodziło temperatura kaszel więc ja zabrałam do lekarki pediatry moich dzieci a ta powiedziała że osluchowo czysta i zaglądnęła jej do gardła i powiedziała że to angina a że na moje oko wydawało mii się że coś kiepsko sprawdziła to gardło poszłam do drugiej lekarki laryngolog trochę znajomej a ta do mnie ze czysciutkie gardło i mała na drugi dzień była całkowicie zdrowa więc sam Wasc oszczędz wsydu i kończ albo nie ja chce widzieć statystyki jaki jest stan pacjentów po chemii po 5 latach czy żyją jeszcze! Ostatni przypadek z mojej okolicy sasiad. lekarka wiedzała ze leczył się 8 lat temu na raka i ciągle gokontrolują poleciła mu szczepienie na grypę po dwóch dniach udar mózgu w ciągu tygodnia śmierć. Z panem to ja już nie rozmawiam. Przechorowałam grype kilka razy i żyje na szczęście

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: rozumiem to wszystko jest smutne i tyle szanuję za wypowiedź

  •  

   pokaż komentarz

   @Silicium: jeszcze raz zapytam, po jaką cholerę chodzisz do lekarzy skoro wiesz lepiej? Czego tam szukasz, potwierdzenia swoich tez? Twierdzę, że kłamiesz ,przekręcasz fakty lub je mocno naginasz. Kilkudniowa infekcja a Ty poszedłeś do lekarza po kilku dniach, lekarz stwierdził to co widział stan zapalny spowodowany infekcją. Na Twoje oko wydawało się, ze kiepsko sprawdziła... No ja pierd... No to poszłaś do innego lekarza, który zobaczył to samo, lekką infekcję która już się zaczęła samoograniczać, co jest dosyć normalne w tego typu przypadkach. Prawdopodobnie, znając Ciebie i widząc, że nic tu do zrobienia nie zostało, lekarz powiedział że czysto. Bo co miał zrobić, wysłać Was na rezonans magnetyczny? Puknij się w baniak, Twoja historia z infekcją dziecka jest tak idiotyczna, że dziwię się sobie, że o tym tu dyskutuję. To nie jest dowód, to jest p#%%!!#amento kogoś, kto koniecznie chce udowodnić swoją rację, ale brakuje mu wiedzy i nawet skłamać wiarygodnie nie potrafi.
   No i weź już przestań się wypowiadać na temat skuteczności terapii onkologicznych na podstawie przypadku sąsiada co to się leczył i umarł. Nie umarł z powodu szczepienia, to tylko korelacja czasowa. Lekarz zalecający szczepienie temu pacjentowi z duża dozą prawdopodobieństwa postąpił właściwie. Terapia onkologiczna powoduje często osłabienie systemu immunologicznego i w takich sytuacjach większość szczepień jest jak najbardziej wskazana. To jest postępowanie chroniące pacjenta przed infekcjami i jako takie jest działaniem na korzyść pacjenta. Udar mózgu (nie wiemy jaki, ale zgadnijmy), możliwe że niedokrwienny bywa powikłaniem po leczeniu onkologicznym. I jako taki pozostaje bez związku ze szczepieniem.
   Generalnie to jest tak. Jesteś całkowitą ignorantką w kwestiach medycznych, posługujesz się aparatem pojęciowym i masz sposób rozumowania na poziomie sześciolatka a wypowiadasz się jak ekspert. Oskarżasz lekarza, że de facto zabił pacjenta a masz wiedzę na poziomie szkoły podstawowej, co czyni Twoje oskarżenia idiotycznymi i jednocześnie bardzo irytującymi. Wypowiadasz się na temat terapii nowotworów tak jakbyś miała jakieś doświadczenie kliniczne. W rzeczywistości dla Ciebie każdy nowotwór to RAK i nie widzisz pomiędzy nimi żadnej różnicy, wszystko wrzucasz do jednego wora i nieudolnie wyciągasz fałszywe z resztą wnioski.
   Idź być głupia gdzieś indziej.

  •  

   pokaż komentarz

   @lavinka:

   Nie mamy nawet 5% zaszczepionej populacji na pneumokoki. Więc bajki o odporności zbiorowej będziemy mogli opowiadać dopiero za ok. 70-80 lat. Kiedy umrze 99% niezaszczepionego na pneumokoki społeczeństwa.

   Tak, ale odporność zbiorowa możne być rozpatrywana w kontekście każdej, nawet ograniczonej terytorialnie populacji. Tak więc zjawisko odporności grupowej wystąpi w tych zbiorowościach, które szczególnie chcemy chronić, czyli w żłobkach i przedszkolach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: przyjmiesz zagubionego studenta na praktyki do piwnicy? <3

  •  

   pokaż komentarz

   @nontepeto: skoro uważasz że kłamie niech Ci będzie
   Wysuwasz argumenty piszesz pierdoły ze chorzy na raka powinni się szczepić.imsynuujesz jak to było z moim chorym dzieckiem. Spotkać się z Panem na odziale onkologicznym to jak spotkać się pewnie ze smiercią. Wiem prawda boli.... Bez odpowiedzi...

  •  

   pokaż komentarz

   piszesz pierdoły ze chorzy na raka powinni się szczepić

   @Silicium: Tak, powinni! Są w grupie ryzyka. Nie każdą szczepionką, nie zawsze, pod kontrolą lekarza, ale powinni. Nie wiem jak było z chorym dzieckiem, wiem za to jak to jest z tymi opowieściami z mchu i paproci.
   Żadne bez odpowiedzi, odpowiedź będzie dopóki pozwalasz sobie na odstawianie tej szopki/

  •  

   pokaż komentarz

   @lavinka i co z tego ze nie mamy? W zwiazku z tym mamy stac w miejscu? Kiedys nie mieliśmy na wiele innych chorob ktorych teraz juz nie ma dzieki szczepieniu a wracaja przez idiotow antyszczepionkowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane: Jesteś najbardziej skompromitowanym użytkownikiem tego portalu. Odpuść sobie i przeproś, że wmawiasz innym kłamstwa i manipulację. Przez takich jak ty będą umierać dzieci. Opamiętaj się maniaku.

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane: dodam jeszcze, że tępiąc jedne szczepy pneumokoków zaczepienie sprawia, że w to miejsce włażą inne i to bardziej agresywne (a wszystkich szczepów jest koło setki). Choroba i powikłania po nich są gorsze niż po tych usuniętych szczepieniem. Na dłuższą metę tego wyścigu nie da się wygrać z naturą i może być tak, że w realu przerobimy scenariusz „I am Legend”. Tylko kto, kurła, zechce być Willem Smithem?

  •  

   pokaż komentarz

   @krisip: Które choroby wracają? Bo jedyne co widać to drastyczny wzrost zachorowań na pneumokoki po wprowadzeniu szczepionki. Sprawdz sobie dane PZH.

   źródło: szczepienie.info

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: studiujecie i siedzicie w książkach 10 lat i dalej nic nie wiecie. Ide do lekarza z dzieckiem za każdym razem przepisuje antybiotyk. A co to antybiotyk to antidotum na wszystko. To tak Was nauczyli na studiach zeby podawac antybiotyk na wirusa czy zabezpieczacie swoje poprzez antybiotyk. Czy poprostu nie umiecie rozróżnić? Następna sprawa jak leczycie na raka to wmawiacie ludziom ze chemia pomoże a potem oni umierają w hospicjum w męczarniachm tak było w mojej rodzinie. I dziwicie się że ludzie się od Was odwracają szukają altetnatywy.
   @Silicium mój ojciec zmarł na raka. Nowotwór złośliwy z przerzutami. Chemia dała mu kilka dodatkowych lat życia. Czy terapia go bolała? Tak, ale chciał żyć dlatego jej nie przerwał. Przez myśl mu nie przeszły jakieś lewoskrętne wlewy z witaminy C. Dlatego z całym szacunkiem ale zawrzyj mordę zamiast gadać o rzeczach o których najwyraźniej nie masz pojęcia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: studiujecie i siedzicie w książkach 10 lat i dalej nic nie wiecie. Ide do lekarza z dzieckiem za każdym razem przepisuje antybiotyk. A co to antybiotyk to antidotum na wszystko. To tak Was nauczyli na studiach zeby podawac antybiotyk na wirusa czy zabezpieczacie swoje poprzez antybiotyk. Czy poprostu nie umiecie rozróżnić? Następna sprawa jak leczycie na raka to wmawiacie ludziom ze chemia pomoże a potem oni umierają w hospicjum w męczarniachm tak było w mojej rodzinie. I dziwicie się że ludzie się od Was odwracają szukają altetnatywy.
   @Silicium mój ojciec zmarł na raka. Nowotwór złośliwy z przerzutami. Chemia dała mu kilka dodatkowych lat życia. Czy terapia go bolała? Tak, ale chciał żyć dlatego jej nie przerwał. Przez myśl mu nie przeszły jakieś lewoskrętne wlewy z witaminy C. Dlatego z całym szacunkiem ale zawrzyj mordę zamiast gadać o rzeczach o których najwyraźniej nie masz pojęcia.

  •  
   q..x

   +3

   pokaż komentarz

   @cclegane: trzy dni temu ci wyjaśniłem, że ten wykres jest ordynarną manipulacją, a nadal go wrzucasz? A potem masz pretensje, gdy ktoś nazywa cię oszołomem odpornym na wiedzę oraz pozbawionym elementarnej moralności, załganym manipulantem :/

  •  

   pokaż komentarz

   @qrnx: Żartujesz sobie chyba? Przedstaw mi wykres zachorowań na pnemo sprzed 2003 roku jakieś 10 lat wstecz. Ile Ci wyjdzie przypadków?

   @rbbxx: @bahanadala: @kaganiec_oswiaty: @solokazama: @plecak_odrzutowy: @papciu: @CptBrit: @Zelber: @Haramb3:

   Co do skuteczności szczepionki refundowanej:

   Nawet tak wybitnie proszczepienna osoba jak dr Aneta Górska-Kot, znana z wściekłych ataków na ruchy pro-choice
   przyznała w wywiadzie dla parenting.pl "Dla mnie to jest ewidentna oszczędność na zdrowiu polskich dzieci. Dlaczego? "Dziesiątka" nie ochroni dzieci przed trzema najgroźniejszymi serotypami pneumokoków". Chodzi oczywiście o szczpionkę PVC10, która jest refundowana.
   A więc nawet jakby ta dziewczyna była zaszczepiona to mogłaby i tak zachorować. Nie macie ŻADNYCH informacji jaki to był serotyp, jak dokładnie przebiegał proces choroby itp. Jedynie na czym opieracie swoje irracjonalne ataki to medialny wysryw.

   Dziękuję, do widzenia.

  •  
   q..x

   +4

   pokaż komentarz

   @cclegane: świadomie posługujesz się fałszem i manipulacją - co kończy dowód twojego oszołomstwa, załgania i odporności na wiedzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @KrzysiekEire: napisałem niżej że jestem za szczepieniem i tak ludzi, więc się ogarnij gościu, a Twój koleżka radiolog @Strahl: nie odpisał mi na moje pytanie które brzmi:
   Czy jeżeli się zaszczepię to nie będę miał sepsy?

   Wiesz dlaczego mi nie odpisał? Bo by musiał przyznać że nie zawsze szczepionka(jakakolwiek) w przypadku sepsy zdała by egzamin, co prawda miałbym wyższą odporność, bo mój organizm nabrałby pewnych zdolności obronnych, ale mimo wszystko i tak mógłbym mieć sepsę. No więc po co ta cała dyskusja.

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane: Chłopie, zostałeś tak zaorany, że można na Tobie ziemniaki posadzić i ciągle wracasz z tymi samymi bzdurami. Przypominam, że nie odpowiedziałeś mi na pytanie jak się diagnozuje pierwotny niedobór odporności. Nadal czekam.

  •  

   pokaż komentarz

   @dotnetboy: a da się zrobić badania które potwierdzą że szczepionka mogła wywołać alergię? np jakie to badania?

   Co do kopernika opublikował on swoje dzieło "O obrotach sfer niebieskich" w 1543 roku a jego dzieło w 1616 trafiło do indeksu ksiąg zakazanych... W 1633 Galileusza który napisał "Dialog o dwu najważniejszych układach świata, Ptolemeuszowym i Kopernikowym" (1632) został publicznie osądzony za głoszenie heretyckich poglądów. Dzieła ich pozostały w tym spisie do 1822 roku...
   https://pl.wikipedia.org/wiki/De_revolutionibus_orbium_coelestium

  •  

   pokaż komentarz

   @oremi: Szczepionka chroni przed inwazyjną chorobą pneumokokową a także przed nosicielstwem. Sam sobie odpowiedz na pytanie czy eliminacja patogenu zmniejsza ryzyko sepsy.

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane: My mamy Panią Górską w poważaniu, ale ty się rożku powołaj na badania naukowe a nie na piredolamento losowego doktora.

  •  

   pokaż komentarz

   @nontepeto: aaa zmniejszy ryzyko? ale czy mogę mieć, a nie czy zmniejszy ryzyko?
   poza tym pneumokoki występują u 10% dorosłych oraz ok. 20-40% dzieci jest nosicielami tych bakterii
   a co tam jeszcze powodują pneumokoki - zapalenie zatok, zapalenie stawów, zapalenie ucha środkowego no i na końcu zapalenie płuc,
   chorowałeś kiedyś na te choroby? ja choruje do dziś często i gęsto mimo przyjęcia wszystkich możliwych szczepionek

   pokaż spoiler nie no ja się nie będę spierał o to czy ktoś powinien się szczepić, bo oczywiście że tak, ale wydaje mi się że powinien mieć prawo czy chce zaszczepić swoje dziecko w wieku 2 dni(tak dni) czy w wieku 4-5 lat, jego sprawa, oby tylko dziecko idąc do szkoły było po szczepieniach wszystkich przewidzianych do tego wieku...

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane doktor znana z ataków prochoice w wywiadzie dla parenting.pl, weź usuń konto w końcu.

  •  

   pokaż komentarz

   @oremi sepsa to zespół objawów a nie choroba sama w sobie. Jako taka może wystąpić jako odpowiedź na wiele najróżniejszych drobnoustrojów, ale jakby to dziecko było zaszczepione to z ogromnym prawdopodobieństwem nie rozwinęłoby objawowej infekcji a co za tym idzie nie rozłożyło się we wstrząsie. Co tu do elaborowania? Sepsa nie bierze się z powietrza tylko to reakcja na infekcje.

  •  

   pokaż komentarz

   @nontepeto: skoro tak to mam pytanie bo głupia jestem czy rak nie jest związany z obniżeniem odporności jeżeli nie to skąd pomysł na immunoterapie. Bo wg mnie rak mocno wiąże się ze spadkiem odporności. Skoro tak idąc dalej szczeponki na chwile też powodują spadek odporności. Skoro tak to czemu szczepi ludzi z obniżoną odpornością przecież mówi się idziesz z dzieckiem się szczepić musi być ono całkowicie zdrowe. to jak to jest osoby z rakiem czy tam po przejsciach z rakiem są w końcu zdrowe czy niezdrowe. Ps nie dodałam ze ten człowiek poszedł z dolegliwościami gardła a po diagnozie że jest zdrowy został zaszczepiony. Poza tym ja nie oskarżam tej lekarki ten człowiek też miał swój wolny wybór. Oczywiście przyjmę to na klate że pewnie znowu kłamię. Pozdrawiam... głupia kłamczucha.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: Pełna zgoda, ale mogło być też tak, że matka jej podawała wit c i twierdziła że nie ma potrzeby leczenia dziecka w normalny sposób. Złożyło tu się wiele czynników.
   Pewnie gdyby zaszczepili to tak pewnie by starczyło, ale pewnie też rodzice by poszli szybciej do lekarza

   No wiesz na ludzką głupotę nie znajdziesz rozwiązania.

  •  

   pokaż komentarz

   @oremi tu jest dużo "mogłoby", ale szczepienia wymyślono po to, żeby tych mogłoby było jak najmniej. Dopiero jak zrobisz to co jest w zakresie twoich możliwości profilaktyczno-terapeutycznych(oczywiście w zakresie, w którym nie prowadzisz terapii uporczywej) mówisz "zrobiliśmy co mogliśmy", a nie robisz meme z pudzianem mówiąc "to by nic nie dało".

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: a Ty przestać myć zęby pastą z florem Ty myślisz że mi jedna osoba zmarła w rodzinie na raka i myśliszz że chemia im to życie wydłużyła... No nie wiem napewno nie uleczyła. Wiesz co myślenie nie boli

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane: Gościu, k?$$a, powiem ci wprost. p???#$@isz. Gdyby nie szczepionki, to teraz byś był tak bardzo nieodporny na te wszystkie choroby i inne obecne, że byś zginął. Szczepionka daje ci ochronę przed tym. A jeśli już tak bardzo nie lubisz ich stosowania to może najlepiej wyrzuć wszystkie leki i idź medycyną naturalną, co? Przecież to też jest chemia, taka sama jak w szczepionkach. W szczepionce jest rtęć, owszem, ale jest ona niegroźna dla zdrowia, bo jak dobrze pamiętam etylortęć ludziom pomaga, a metylo szkodzi i tej pierwszej się używa.

  •  

   pokaż komentarz

   @CptBrit: Jestem po prostu za dobrowolnością szczepień i uważam, że w Polsce szczepi się za dużo i zbyt wcześnie. Chyba mam prawo myśleć inaczej...jeszcze ¯\_(ツ)_/¯
   @Strahl: Ta doktor bierze udział i promuje tą waszą śmieszną akcję Ciemiengi. A propos - obiecałeś że to Ty usuniesz konto więc co tu jeszcze robisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane: Ale wtedy podpisuj jakiś papier, że za każdą chorobę ty odpowiadasz i nie możesz przynosić dziecka do przedszkola.

  •  

   pokaż komentarz

   czy rak nie jest związany z obniżeniem odporności jeżeli nie to skąd pomysł na immunoterapie

   @Silicium: Zacznijmy od początku. Proces powstawania nowotworu jest złożony i długotrwały, w niektórych przypadkach może trwać wiele lat od powstania mutacji (faza inicjacji) do fazy progresji. Pierwotną przyczyną nowotworów są mutacje w DNA komórki. Mutacje mogą powstać pod wpływem kancerogenu lub spontanicznie. Spontanicznie czyli bez żadnej zewnętrznej przyczyny, ot komórka "zwariowała". Istnieją oczywiście systemy naprawcze, które czuwają nad prawidłową budową DNA, czasem te systemy naprawcze zmuszają komórkę do popełnienia samobójstwa czyli do wejścia w szlak apoptozy. Może się jednak zdarzyć, że mutacja zaszłą w krytycznym obszarze DNA i nie została naprawiona. Taka komórka w której przetrwała krytyczna mutacja jest nazywana "aktywowaną".
   Druga faza, czyli faza promocji to etap w którym dochodzi do dalszego nakładania się mutacji i aktywacji onkogenów. Tu muszę trochę uprościć, bo jak pójdziemy dalej to się noc skończy. Onkogeny to efekty mutacji w obszarach protoonkogenów, czyli genów odpowiedzialnych za między innymi procesy podziałów. Zmienione komórki cały czas się dzielą, w miarę upływu czasu wzrasta aktywność mitotyczna (podziały) i maleje stabilność genetyczna.
   Kolejny etap to progresja. Kolejne mutacje prowadzą do powstania zaburzeń molekularnych i zmian w kariotypie komórek. Wszystko to prowadzi do nieuchronnego - powstania guza zdolnego do proliferacji. To był duży skrót, ale konieczny moim zdaniem. Nie wspomniałem oczywiście o czynnikach kancerogennych, ale to temat rzeka, nie teraz nie w tym wątku raczej.
   Czas na układ odpornościowy. Dlaczego można mieć doskonale działający układ odpornościowy i zachorować na nowotwór? Komórki nowotworowe mogą stosować wiele mechanizmów przetrwania. Na przykład blokować sygnały zmuszające komórkę do apoptozy, które pochodzą z układu odpornościowego. Mogą wywołać lokalną immunosupresję, mogą się antygenowo upodobnić do zdrowych komórek. tych mechanizmów jest wiele, generalnie można ująć to tak, że nowotwór "oszukuje" układ immunologiczny.
   i tu dochodzimy do pytania o immunoterapię nowotworów. Immunoterapia polega na takiej modyfikacji działania układu odpornościowego, aby zaczął traktować komórki nowotworowe jak obce. W bardzo, ale to bardzo dużym skrócie to tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane

   więc co tu jeszcze robisz?

   Posmiewisko z ciebie na cały wykop, I dobrze się przy tym bawię.

  •  

   pokaż komentarz

   @cclegane: Nie potrzebuje doktoratu z psychologii żeby stwierdzić że masz autyzm zaawansowany, albo wybujałe ego które nie zezwala na potwierdzenie popełnionego błędu.
   Stawiam jednak na autyzm.

  •  

   pokaż komentarz

   @nontepeto: Ale by nie mamy ograniczonej populacji. Podpowiem - strefa Schengen i dwa miliony Ukraińców na terenie Polski chorujących na wszystko. Jak chcesz utrzymać 99% zaszczepionych w momencie gdy do Polski rocznie przyjeżdża kilka tysięcy Hindusów? Gdzie szaleją naprawdę spore epidemie różnych ciekawych chorób?

  •  

   pokaż komentarz

   @oremi: Jak moje dziecko dostało sepsy (pierwsze objawy, które na szczęście się cofnęły) dopiero trzeci lekarz po moim błaganiu przyjął nas na oddział. I łaskawie z łachy zrobił crp. Bo nas odsyłali dwa razy do domu. A Ty mówisz o głupocie rodziców?

  •  

   pokaż komentarz

   @krisip: Co wraca? Przecież nie odra, od 10 lat poziom zachorowań jest na podobnym poziomie. To znaczy w Polsce. :) A jeśli chodzi o pneumokoki, to im więcej zaszczepionych, tym więcej zachorowań (polecam meldunki epidemiologiczne dostępne w sieci).

  •  

   pokaż komentarz

   @lavinka to dostało sepsy czy sie cofnęła?

  •  

   pokaż komentarz

   @krisip: Miało pierwsze objawy zaliczane do sepsy, bardzo wysoki poziom przeciwciał we krwi, generalnie stan krytyczny, traciła przytomność. Dostała kroplówkę i kryzys minął. Lekarze po paru dniach doszli do wniosku, że cud. Nie dostała witaminy C, tylko elektrolity czyli naszą sól kłodawską do wody i glukozę. :D

  •  

   pokaż komentarz

   ale by nie mamy ograniczonej populacji. Podpowiem - strefa Schengen i dwa miliony Ukraińców na terenie Polski chorujących na wszystko. Jak chcesz utrzymać 99% zaszczepionych w momencie gdy do Polski rocznie przyjeżdża kilka tysięcy Hindusów? Gdzie szaleją naprawdę spore epidemie różnych ciekawych chorób?

   @lavinka: Ale w jakim celu ja mam utrzymywać 99% wyszczepialności w całej populacji? Czy my tworzymy mieszaninę jednorodną? Skąd ten pomysł, że odra siedzi i czeka jak wyszczepialność w populacji spadnie poniżej 95% i wtedy atakuje? W Holandii w 2013 roku wystąpiły ogniska epidemiczne odry pomimo, że średnia wyszczepialność całej populacji wynosiła powyżej 95%.
   https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24079377
   No i mapa do tego.

  •  

   pokaż komentarz

   @lavinka wyleczyli sepse woda z sola? Nawet Kłodawska jaka tam super by ona nie byla?
   Ps. Świetna sól, byłem w kopalni na zwiedzaniu i polecam:)

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl Dobra robota, tak właśnie wygląda rozmowa gdy taki oszołom jak @cclegane trafi na kogoś kto posiada choć elementarną wiedzę na dany temat. Koleś przez cały wątek skutecznie próbował lawirować, podkreślać swoje zdanie i jego słuszność, nie podając ŻADNYCH wartościowych informacji. W przypadku tego kretyna wystarczy ocenić jego sposób myślenia, odpowiedzi i jak podchodzi do swojej niewiedzy, by nie traktować takiego człowieka poważnie. Jednak są ludzie, którzy jednak mają resztki mózgu i sprawnie manipulują i przeinaczają fakty, przez co można w takie rzeczy uwierzyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @CreaOnion ja jak spotykam kogoś kto może mnie czegoś nauczyć to jestem zachwycony i pcham się do roboty, tylko ja chcę to umieć a nie udawać, że umiem. Nie wiem, generalnie ten człowiek według mnie jest z lekkiego spektrum upośledzenia umysłowego, wysokofunkcjonujacego autyzmu, ma jakieś zaburzenia osobowości albo mu zwyczajnie za te bzdury płacą, ale to ostatnie odpada, bo wykop go generalnie nie lubi, dawno nie widziałem czterystu minusów, więc go trochę inside job.

  •  

   pokaż komentarz

   @nontepeto: W jakim celu? Przecież wszyscyblekarze mówią, że bez tego nie ma odporności grupowej.

  •  

   pokaż komentarz

   @krisip: No oczywiście, że nie wyleczyli. Dziecko samo wyzdrowiało. Po prostu dostała kroplówkę, tyle oferuje statystyczny szpital choremu na nie wiadomo co noworodkowi.

  •  

   pokaż komentarz

   @lavinka: No właśnie w takim celu, żeby Ci uświadomić, że takie rozumowanie typu 95% w całej populacji jest błędne. Można mieć globalnie 95% i nadal będą występowały ogniska epidemiczne. Średnia wyszczepialność w całej populacji nie jest jednorodna, jak spojrzymy na to w kategoriach subpopulacji, to wychodzi na to że nie mamy do czynienia z mieszaniną jednorodną.

  •  

   pokaż komentarz

   @nontepeto: No to po co pieprzenie o odporności grupowej i wszyscy umrzemy, jak dwie Karyny się nie zaszczepią? Ostatnio mieliśmy przyklad Pruszkowa. Nikogo szczepienie przed zachorowaniem nie uchroniło, zachorowało nawet dziecko tuż po szczepieniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @lavinka: Nie wiem po co, jak widać wszystko to jak krew w piach.
   To może jeszcze raz. Jak policzysz globalnie wyszczepialność to możesz mieć 95%, ale jak się zagłębisz w subpopulacje to możne się okazać, ze masz tam wyszczepialność na poziomie 80%. To jest znacznie poniżej progu odporności grupowej dla odry. Wtedy w takiej subpopulacji mogą wystąpić lokalne ogniska epidemiczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @lavinka: czyli twierdzisz ze wyleczyli dziecko z sepsy kroplowka z soli fizjologicznej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @krisip: Właśnie twierdzę coś dokładnie odwrotnego. Kroplówkę dostała na odwodnienie i zbyt niską wagę (nie chciała jeść, co było zresztą jedynym zewnętrznym objawem choroby). A potem wyniki krwi i moczu się poprawiły. Same z siebie. Kilku lekarzy w przeciągu dwóch tygodni w szpitalu mówiło, że moje dziecko miało dużo szczęścia. Ale dlaczego wyzdrowiała, nie umieli mi odpowiedzieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @nontepeto: U nas nie ma 80%. Może jest ze 30%. No góra 50%. Jeszcze trzeba odjąć ludzi, którzy zachorowali na odrę czyli szczepionki nie potrzebują. Jaki procent ludzi w wieku 41-100 chorował na odrę? Nie wiadomo, bo nie każdy przypadek trafił do sanepidu (w latach 80 to była taka sama choroba jak grypa, lekarze zabraniali z tym przychodzić do przychodni i kazali siedzieć w domu).

  •  

   pokaż komentarz

   @nontepeto: Coś w tym jest ale moja mama prawie w ogóle nie chorowała i nie miała temperatury aż w końcu nagle rak. Mam pytanie bo znalazłam taki filmik https://m.youtube.com/watch?v=tINKR8g11OQ&t=19s czy to fake czy my żyjemy w ciemnogrodzie do którego ja należe pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   Odpowiedz na pytanie. Magister prawa nie zna się na mechanice, inżynier budownictwa na chemii, nie każdy z wyższym na medycynie, proste.

   @dzygit: Krzywe- dziecko to nie samochód ani nie dom czy butelka jakiegoś tam domestosa na przykład (o chemii pisałeś). No chyba, że dla ciebie rodzina to "zakład produkcyjny" - wtedy nie było rozmowy.

  •  

   pokaż komentarz

   Pierwotną przyczyną nowotworów są mutacje w DNA komórki. Mutacje mogą powstać pod wpływem kancerogenu lub spontanicznie. Spontanicznie czyli bez żadnej zewnętrznej przyczyny, ot komórka "zwariowała". Istnieją oczywiście systemy naprawcze

   @nontepeto: co za brednie. Rak ZAWSZE bierze swój początek od "zamulenia" naszego systemu limfatycznego. W przestrzeni międzytkankowej (międzykomórkowej) gromadzą się toksyny/ chemia spożywcza itp. Z czasem limfa to oczyszcza ale dziś ludzie prowadzą siedzący tryb życia a limfa porusza się w organizmie dzięki mięśniom więc to wszystko wewnątrz człowieka "gnije" - zawalają się węzły limfatyczne, zaczyna się od dolnych partii ciała - wszędzie tam gdzie mamy błony śluzowe organizm zaczyna uwalnianie toksyn. Błony śluzowe są w jelitach- stąd częste dziś sraczki pisząc kolokwialnie, ludzie już nie robią stałych stolców jak dawniej - nawet kible (muszle klozetowe) przeprojektowano z tych "z półeczką" na takie "plum- do wody". Poza kiszkami błony śluzowe to narządy rodne (najbliżej pachwinowych węzłów limfatycznych) więc tam mądry organizm otwiera "drogę ewakuacji". Zaczynają się u kobiet upławy a u mężczyzn jakieś wysięki z cewki moczowej. Oczywiście rozwijają się przy tym rozmaite grzybice (kolejna faza - grzyb żyje na tym całym syfie, poniekąd (przewrotnie) ratując nam życie. Grzyby żyją już w węzłach limfatycznych rozkładając to wszystko, stąd śmierdzący pot, który my "mądrzy inaczej" blokujemy dezodorantami zamiast znaleźć przyczynę problemu. ....i tak dalej. W środowisku ogólnego zagrzybienia (nitki grzybicze wewnątrz organizmu potrafią ciągnąć się kilometrami) dochodzi wreszcie do tego o czym pisałeś czyli do mutacji - ALE DOPIERO WTEDY. Z jednym się zgodzę (chyba było w twojej wypowiedzi), że do mutacji nie dochodzi od razu- na to się pracuje latami.

  •  

   pokaż komentarz

   Rak ZAWSZE bierze swój początek od "zamulenia" naszego systemu limfatycznego.

   @aleksiej-trexlebov: Ale dobry żart. Cały ten tekst to jest dobry żart.
   Albo brednie ignoranta.

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego ten człowiek jeszcze nie odpowiada prawnie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Wanzey: Bo Polska to państwo teoretyczne. Facet dawno powinien siedzieć za te swoje brednie.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego ten człowiek jeszcze nie odpowiada prawnie?

   @Wanzey: A za co? Za to że głupoty gada w internecie? To musiałbyś wszystkich foliarzy i filmy z żółtymi napisami ścigać....

   A jak ja Ci napiszę, że na przeziębienie najlepiej wysmarować się mieszanką owczego kału i terpentyny?
   Posmarujesz się? Zgłosisz mnie do prokuratury, bo namawiam Cię na kał, pełen chorobotwórczych drobnoustrojów?

   Zaraz fala minusów mnie zaleje, ale taka jest prawda: każdy chory psychicznie, debil, wariat czy inny nawiedzony ma być karany sądownie za to co gada?
   Jak wierzysz w owczy kał i terpentyne - Twoja sprawa, a nie prokuratora...

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: Generalnie masz niestety rację. Tyle że 1) jeśli sam sobie coś ubzdurasz i sam się tego trzymasz to jedno, ale jeśli ktoś nakłania cię do głupoty - i przez to cierpią osoby trzecie, czyli dzieci, to jednak jest na to paragraf. 2) jak pokazuje praktyka, antyszczepionkowcy jak tylko pojawiła się odra pobiegli się szczepić... Także jak widać konkretne zagrożenie (choćby niewielkie) objawia się aspekt stadny życia człowieka i widać jak płytkie są te "wierzenia" antyszczepionkowców. I dobrze, bo może znów oddalimy się od granicy odporności zbiorowej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wanzey: jestem przekonany, że gdyby go przymknęli, to obecna władza stracilaby trochę głosów w wyborach

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: Większość ludzi za takie komenty dostaje rzeczywiście minusy... Ludzie walczący z antyszczepionkowcami powoli zaczynają tracić głowę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wanzey: Pewnie dlatego, że nikt z tych lemingów wierzących w domniemanego inżyniera ziembe i kupujących jego placebo go jeszcze nie pozwał.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wanzey: 286 kk , 160kk , art 58 o zawodzie lekarza i 212 kk. To na razie tyle tak na szybko. A może być więcej jeśli dodamy tytułowanie się doktorem będąc tak naprawdę inżynierem górnictwa .

  •  

   pokaż komentarz

   Ludzie walczący z antyszczepionkowcami powoli zaczynają tracić głowę

   @Dustandbones: Powoli? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Przecież to jakaś psychoza, tak samo głusi na argumenty jak i antyszepionkowcy, nie ma nawet kawałka normalnej rozmowy - tylko bełkot, krzyk i nic więcej.
   "Internetowi misjonarze" co chcą naprawiać świat, ale oczywiście zaczynają nie od siebie, a od innych, bo sami nawet normalnej dyskusji nie chcą i nie potrafią prowadzić.

 •  

  pokaż komentarz

  Rzecz w tym, że wszystkim proepidemikom wydaje się, że oto doznali prawdy objawionej, że dowiedzieli się o wielkim spisku na życie dzieci. Fakty są takie, że to bzdury sprzedawane im po to, by kupowali strukturyzatory wody. Szkoda tylko, że następstwem tego procederu są ofiary w ludziach.
  Bardzo dobre podsumowanie całej sytuacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @nontepeto nie rozumiem z jakiego powodu włożyłeś do jednego wora wszystkich proepodemikow.. to tak jak ja bym powiedział że wszyscy lekarze to konowały... a pewnie dużo osób w tym zawodzie jest normalnych o otwartych umysłach. Powiem Ci jedną rzecz na przykładzie stanów bo tutaj mieszkam. Zdziwiłbyś się bardzo kto zalicza się do grupy pro epidemikow w USA.
   Podpowiedź. Nie są to ludzie słabo wykształceni, nie jest to również patologia są to ludzie którzy widzą co się dzieje i wyciągają wnioski..

  •  

   pokaż komentarz

   @stranger79: Nikt nikogo nie wrzucał do worka. Pozwól jednak, że trochę szerzej opiszę co mam na myśli.
   Jeżeli podnosisz argument, że Ty nie mówisz że wszyscy lekarze to konowały, cóż popatrz na wykop, popatrz na FB. Jaka tam, na właśnie poroepidemicznych forach odgrywa się komedia. Tam się otwarcie mówi o mordercach o potrzebie fizycznej eliminacji o konowałach, choć konował to akurat jedno z najlżejszych określeń. Tak, w tym zawodzie jest większość ludzi o normalnych, otwartych umysłach. Większość lekarzy to ludzie nastawieni na niesienie pomocy, ale nie dziw się nerwowym reakcjom jak się co chwila czyta na swój temat takie rzeczy. Święty by się wk?!$ił. Całe życie nauki a tu przychodzi taki glon i mówi ci jak masz leczyć ludzi. Niedoczekanie.
   Doskonale zdaję sobie sprawę z faktu, że większość denialistów to ludzie wykształceni. Wśród wykształconych, dobrze zarabiających panuje moda na nowinki, na zdrowe życie i na tak zwaną alternatywną medycynę. To wykształconego łatwiej złapać na strukturyzatora wody, pokręconą witaminę C, czy trawę za ponad 100k za tonę. To właściwie jedyna grupa docelowa, bo mają pieniądze. Kogo ci guru mają łapać, kasjerki z Biedronki? No przecież nie, łapie się tych dobrze zarabiających z fiołem na punkcie własnego zdrowia.

 •  

  pokaż komentarz

  Czasami żałuję, że rodzice mnie dobrze wychowali. Że mam sumienie. Jakbym nie miał to postawiłbym sobie przed nazwiskiem jakiś fajny tytuł ("doktor", "guru" czy inny "objawiony"), znalazł jakąś mało szkodliwą i tanią substancje (np. jakąś witaminę), napisałbym pod innym nazwiskiem ze trzy artykuły (oczywiście #badaniezdupy, najlepiej artykuły napisać pod nazwiskiem zagranicznym #amerykanscynaukowcy) chwalące działanie pewnej wersji tej substancji w leczeniu jakiejś choroby.
  A w sumie... po co się ograniczać? W leczeniu wszystkiego!
  Oczywiście później wrzucałbym w internety różne wysrywy, że substancja jest super i że można ją kupić u mnie. Tylko u mnie. W międzyczasie kupiłbym u producenta zwykłą wersję tej substancji i przepakował do własnych paczek (najlepiej jakiś eko) i sprzedawał takie "witaminy B górnej fermentacji" i trzepał na tym miliony.
  A i oczywiście BigPharma chce wam wmówić, że "witamina B górnej fermentacji" nie jest skuteczna, bo oni chcą waszej kasy. Ja chcę waszego dobra, waszego zdrowia (za jedyne 49,99zł za dwutygodniową kurację).
  Szkoda, że mam sumienie...

  •  

   pokaż komentarz

   @MarMac: tylko ze na taki pomysl ktoś juz wpadł przed Tobą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mariner0s: A myślisz, że tylko dla jednego takiego jest miejsce na rynku? Dogadałbym się z typem i byśmy jeszcze sobie nawzajem reklamę robili. On by mówił, że moja kuracja wspiera jego kurację, a ja, że jego moją. Oboje wygrywamy, a owieczki dają się golić dla obu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @MarMac: dość ciekawym zagadnieniem jest to, że wielu sprzedawców szczerze wierzy w cudowne właściwości tych produktów. Przykładem są moi rodzice. Oboje sprzedają "najlepsze" suplementy przy współpracy z jakimś nawiedzonym lekarzem od wszystkiego (co ciekawe koleś naprawdę jest pediatrą, ale dorabia jako guru). Zarówno ten lekarz jak i firma produkująca te cuda na kiju tak im wyprali mózg, że nie tylko "leczą" nimi naiwniaków ale sami pchają sobie do gardła kilogramy tego panaceum, a nadmiar towaru wciskają mi i całej rodzinie.

   Do tego oczywiście "szczepionki niszczą zdrowie, lekarze się nie znają (poza tym jedynym sprawiedliwym), lewoskrętna witamina C, tylko naturalne się wchłania, itp. itd. Oni naprawdę myśl, że ratują świat, a ja się boję, że kiedyś pójdą siedzieć, gdy odbije im do tego stopnia, że ich kuracje skończą się czymś tragicznym.

  •  

   pokaż komentarz

   @shiromaru: A wcześniej rodzice byli (nie chcę Cie urazić) normalni czy od zawsze podatni byli na takie rzeczy?

  •  

   pokaż komentarz

   @MarMac: to była stopniowa metamorfoza. Zaczęło się chyba od książek Tombaka i potem małymi krokami szło dalej. To trwa już jakieś 10-15 lat. Trafili akurat na moment, gdy alt-medowe bzdury zaczynały się przebijać do świadomości Polaków, a z drugiej strony brakowało jeszcze łatwego dostępu do rzetelnych analiz obalających te rewelacje.

   Sam kończyłem wtedy liceum i nie w głowie były mi dyskusje o medycynie, a teraz cóż... Chyba jest już za późno. Tacy ludzie są podobni do religijnych fanatyków. Im więcej faktów i informacji dostają tym bardziej okopują się w swojej oblężonej twierdzy. No i oczywiście ze mną nie będą dyskutować, bo co ja tam wiem. Oni siedzą w temacie już tyle lat...

  •  

   pokaż komentarz

   @shiromaru: Przykro mi - liczę, że jeszcze zmądrzeją.

  •  

   pokaż komentarz

   @shiromaru: Moja mama przez podobnych guru niszczy sobie zęby dosypując sody do pasty i nie da sobie przetłumaczyć, że ściera szkliwo.

 •  

  pokaż komentarz

  To ten cwel jeszcze działa? Tak bezkarnie? W XXI wieku?..