•  
  s.....e

  +3

  pokaż komentarz

  Ja ostatnio przeczytałem " Pod Kopułą ", mam nadzieję, że ta książka też zostanie zekranizowana, bo jest jedną z lepszych Kinga, które czytałem.
  Jakie to szczęście, że literatura horroru w obecnych też czasach nie ogranicza się tylko do kochasiów wampirków.
  Long live the King!

 •  

  pokaż komentarz

  Polecam wszystkim sage bo jest genialna i moim zdaniem, bardzo popularny Wladca Pierscieni jest slaby na wielu plaszczyznach w porownaniu z Mroczna Wieza.
  Informacje o ekranizacji reżyserowanej przez J.J.Abrams pojawialy sie juz wczesniej. Niestety mialem nadzieje ze King sie nie zgodzi bo koles rezyserowal do tej pory filmy ktore cechowala ostra akcja tj. Star Trek(film), Mission Impossible 3, Amragedon :(

  •  
   j..........e

   -2

   pokaż komentarz

   @surikatga: może i masz rację, ale Władca Pierścieni jest dla wszystkich, a King jest mroczny, tajemniczy, czasem bardzo ohydny, co zawęża grono czytelników. Genialna jest cała twórczość Kinga, a w oryginale... miód

  •  

   pokaż komentarz

   @johanneskate: No masz rację. W sumie sam się zastanawiałem jak mieliby ukazać niektóre sceny z mrocznej wieży, np krąg z wyrocznią, błonę.

 •  

  pokaż komentarz

  Super, pozostaje tylko jeszcze czekać aż Frank Darabont ruszy dupę i w końcu weźmie się za adaptację "Wielkiego Marszu". Bo jak narazie ma zaklepane prawa do adaptacji i blokuje szanse innym którzy może mają na to dobry pomysł.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawostka: Po napisaniu bodajże 3 części tej zacnej sagi Stephen King otrzymał list ze zdjęciem przedstawiającym misia z przyłożonym do szyi nożem. Był to list, w którym jeden z fanów ostrzegł King'a, że jeżeli ten nie napisze kolejnej części Mrocznej Wieży, misiu zginie. Oczywiście Stephen King nie mógł narażać życia misia;)
  Ciekawostka nr 2: Stephen King jak sam pisze w "posłowiu" w ostatniej części MW, że gdy tworzył sagę miał odczucie jak gdyby to nie on wymyślał tą historie, a była ona już wymyślona, a głos w jego głowie dyktuje mu już gotową książkę.
  Ciekawostka nr 3: Poprzednio bardzo zainteresowany ekranizacją MW był J. J. Abrams który kupił prawa do książek od autora za 19 (symboliczna cyfra wokół której m.in. kręci się fabuła) dolarów. Jednak Abrams obawiając się, że zepsuje ekranizacje swoich ulubionych książek nie podjął się zadania.

 •  
  b......u

  0

  pokaż komentarz

  Z jednej strony aż mnie rozrywa z radości z drugiej boje się żeby nei spieprzono tego wspanialego dzieła.