•  
  o.........y

  +31

  pokaż komentarz

  Czytałem i to chyba przez wykop o tych wszystkich naukowcach. Wcześniej mówili o globalnym oziębieniu. Trochę się rozmyślili, a ten najzagorzalszy zwolennik tej teorii zaczął mówić już o globalnym ociepleniu. Ściemę walą, że ratują ziemię, biorą kastę i czekają naście lat, a ludzie ich zapominają. I płać nieświadom płacenia człowieku.

  •  

   pokaż komentarz

   @odrealniony: zgadzam się, ludzie szybko zapominają o ściemach takich jak dziura ozonowa, świńska grypa (już 2 razy wykorzystana) do ich własnej manipulacji. Ludzie zapomną również globalne ocieplenie czy też globalne oziębienie - zmiana poglądów zgodnie z pogodą za oknem. Niestety większość społeczeństwa to ignoranci

  •  

   pokaż komentarz

   @woytas: o co ci chodzi z dziurą ozonową?

  •  
   f.....r

   +4

   pokaż komentarz

   @ghostface: Chociażby o to:

   http://www.wykop.pl/link/239275/warstwa-ozonowa-coraz-grubsza/
   http://www.eioba.pl/a93115/dziura_ozonowa_fakty_i_mity

   Było też kiedyś na wykopie o tym, że istnienie dziury ozonowej w czasach gdy ludzie siedzieli jeszcze na drzewach i w jaskiniach udowodnili naukowcy badający lodowce...

   Nie martw się :) Wiedza nie boli, prawda niestety tak :)

  •  

   pokaż komentarz

   @flooder: wychodzi na to, że dziura ozonowa niebezpiecznie się zwiększała z powodu działalności człowieka, konkretnie freonów. Następnie zainaugurowano akcję informacyjną o zagrożeniach, które powoduje freon i powoli zaczęto zaniechać korzystania z freonu. Dziura ozonowa, zgodnie z przewidywaniami i założeniami akcji zaczęła się zmniejszać. Szwindel, nie ma co.

   Poczytaj sobie komentarze osób kompetentnych, chociażby Neratina pod wykopem, który podałeś. Wiedza nie boli.

  •  
   f.....r

   -10

   pokaż komentarz

   @ghostface: Dziura ozonowa istniała zanim człowiek nauczył się chodzić na 2 nogach, czy to rozumiesz czy nie? I jak masz pięknie wytłumaczone pojawiała się okresowo i znikała. Nie wiem czy mi się będzie chciało, ale jak już mi się zechce to odszukam Ci artykuł mówiący o jej istnieniu zanim ewolucja stworzyła homo ghostface'a :)

  •  

   pokaż komentarz

   @flooder: gdzie napisałem, że nie istniała? Gdzie ktokolwiek twierdzi, że nie istniała?

  •  

   pokaż komentarz

   póki co można mówić tylko o globalnym oci#$%niu

  •  

   pokaż komentarz

   na sforze wczoraj pisali, że nadchodzi teraz epoka lodowcowa bo prądy wolniejsze, a mogą ustać (i np. ten wyciek ropy miał na to wpływ). Super

  •  

   pokaż komentarz

   W 1975 roku faktycznie można było jeszcze tak podejrzewać, że bedzie ochłodzenie, bo od 1960 roku MALEJE MOC Słońca:

   http://w570.wrzuta.pl/obraz/powieksz/0eZmfgUO4hz

   - górny wykres po lewej.
   Co więcej, temperatura się ustabilizowała a nawet był minimalny spadek (za krótki, by mówić, że to ochłodzenie).

   Ale dobrze na tym wykresie widać, że mimo malejącej aktywności Słońca od 1960 roku, po roku 1975 rośnie temperatura globu!

   I tu jest własnie te pytanie! Wcześniejsze spadki i wzrosty temperatur były wynikiem Słońca. Tymczasem trwające od 35 lat ocieplenie NIe ma uzasadnienia w Słońcu.
   to musi być inny czynnik.
   Bardzo dobrze widać ten moment "oderwania" temperatur z trendu Słońca na tym wykresie:

   http://w844.wrzuta.pl/obraz/powieksz/6rhaAt7nXoV

   Jeżeli ktoś śmieje się z naukowców, którzy przepowiadali ochłodzenie i nie trafili a jednocześnie nie wierzy w GO,
   to tak na prawdę śmieje się Z SIEBIE!

   Bo właśnie wtedy prognozowano z mocy Słońca! Którą tak wielbicie.
   Słońce "działa" to ciepło. Nie "działa" to zimno - tak przecież 90% wykopu twierdzi.
   Jak się okazuje, nie ma się z czego śmiać, i nie jest taka sprawa prosta. Bo od 1975 roku jest coś dziwnego - ociepla się, choć w teroi nie powinno.

  •  

   pokaż komentarz

   @zobacz:
   Jeżeli ktoś śmieje się z naukowców, którzy przepowiadali ochłodzenie i nie trafili a jednocześnie nie wierzy w GO

   Wierzę w Go. Dlatego wieczorem zagram sobie na Kurniku partyjkę w Go.

  •  

   pokaż komentarz

   @zobacz:
   tak, twoją zagadke dawno rozwiązano ;-)
   to się nazywa efekt cieplarniany, nie tylko na ziemi występuje. Oczywiście nie ma NIC wspólnego z działalnością człowieka. Jesteśmy malutcy, zajmujemy mało miejsca, wytwarzamy tyle co nic, patrząc globalnie. Nic nie poradzimy na globalne ocieplenie, ale czemu by się tym przejmować ? Zmieni się trochę roślinność i na wakacje nie będzie trzeba jechać przez pół globu!

 •  
  S........u

  +13

  pokaż komentarz

  Kwiecień 28, 1975
  Co to za miks amerykańsko-polski?
  Nie można było przetlumaczyć na polski jako 28 kwietnia 1975?

 •  

  pokaż komentarz

  Kto sypnie większą kasą- ten ma "niezbite" jak najbardziej "naukowe" "dowody" na poparcie słuszności swojej tezy. :-D Teraz większą kasę można dostać za (wręcz globalne) ocieplenie, więc nawet i Golfsztrom wyczuł chwilę i wziął się i się przystopował. :-D :-D :-D

 •  

  pokaż komentarz

  Dla oszalałych ekologów zawsze będzie niedobrze. Nawet gdy temperatura będzie stała.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak widzę dla niektórych wyciągniecie prawidłowych wniosków z obrazka przerasta ich możliwości. Więc podpowiem - jeśli chcesz znać opinię naukowców w temacie, przejrzyj literaturę naukową. Nie Newsweeka. Działa teraz, działało w 1975.

  "During the period 1965 through 1979, our literature survey found 7 cooling papers, 19 neutral and 42 warming. In no year were there more global cooling papers than global warming."
  http://ams.confex.com/ams/pdfpapers/131047.pdf
  http://www.youtube.com/watch?v=XB3S0fnOr0M
  http://www.skepticalscience.com/ice-age-predictions-in-1970s-basic.htm

  •  
   f.....r

   0

   pokaż komentarz

   @Ardai: Ale czy to odkrycie ameryki??? Wyobrażam sobie jak podczas kończącego się zlodowacenia jakiś jaskiniowiec rzekł "KLIMAT SIĘ OCIEPLA!!! MUSIMY PRZESTAĆ PALIĆ OGNISKA"

   No bo jakże trudno było spostrzec gołym okiem, że faktycznie skorupa lodowa maleje... i powiem Ci coś w tajemnicy, można to stwierdzić bez MILIARDOWYCH grantów na badania w tym temacie.

   To jasne, że klimat się zmienia. Zawsze się zmieniał, i zawsze będzie się zmieniał a wpływ człowieka na to jest znikomy. Kiedyś na SAHARZE był las tropikalny... to człowiek go sam wykończył??? czy natura???

   Nie dajcie się zwariować i nie przypisujcie człowiekowi boskich zdolności, bo trochę za malutcy jesteśmy dla wszechświata, by go w sposób wyraźny zmieniać...

  •  

   pokaż komentarz

   @flooder: Ufff, dobrze, że głupie cyjanobakterie nie miały takich mądrych głosów, co to mówiły, jakie malutkie są i jednak naprodukowały nam tego tlenu tyle, że możemy istnieć.