•  

  pokaż komentarz

  Słabe z filmu się dowiedziałem że Polacy walczyli z jakimiś hydrami. Film ciężki do zrozumienia dla Polaków, a co dopiero dla ludzi zza granicy. Większość odwołań jest zbyt trudna. Ostatnia animacja była 1000x lepsza i dla Polskiego widza i dla zagranicznego.

  źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina no jak jako Polak nie rozumiesz poszczególnych scen to kiepsko u Ciebie z wiedza historyczna.

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina: Ta co wstawiłeś najlepsza ale ta też jest dobra jedyne co to mogli sobie te hydry darować

  •  

   pokaż komentarz

   @Holenderski_Ser: Ja je rozumiem, ale nie wszystkie. Taki film powinien trafić do każdego, a nie do ludzi którzy znają idealnie Polską historie. Już pokazałem jak powinien wyglądać i jaką powinien mieć narracje bo sceny z hydrami do teraz nie rozumiem.

   Już pomijam fakt że muzyka irytuje i nie ma podniosłości ten film. Słabo.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeszcze dla przypomnienia animowana historia Polski jako reklama expo. Też klasę wyżej niż ten wysryw na 100 lecie niepodległości. Chociażby rozbiór pokazany bardziej dosadnie, a nie rozrywanie korony przez trzech typów. Jak ktoś nie zna tego elementu historii nigdy się nie skapnie o co chodzi.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina: fajne, ale mogliby sobie darować te gwiazdki unijne na końcu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Student_AWAS: Gdyż? UE jest częścią naszej historii, dołączyliśmy do niej bo chcieliśmy

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina animowana historia Polski to dopiero były niedopowiedzenia. Tam bez znajomości historii nikt się nie skapnie jeżeli.jie siedzi w historii.

   . A co do hydry tooze wyjaśnię. W 1920 roku nastąpiła kulminacja wojny polsko sowieckiej. Hydra to żołnierze i system radziecki który w 1920 stanął u bram Stolicy. Wskocz sobie na Wikipedię to będziesz wiedział czym była wojna Polsko Sowiecka. Czy potrzebujesz wyłożenia jak na tacy innych wydarzeń z filmu?

   źródło: fromapp.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Tison: na razie to tylko 14 lat, czym to jest przy ponad 1000 ?

  •  

   pokaż komentarz

   Film ciężki do zrozumienia dla Polaków,

   @KochanekAdmina: no dla debili ktorzy historii swojej nie znaja pewnie jest trudny do zrozumienia. Pewnie to ten sam sort ktory na hankoskiego glosowal bo ladnie na platakach wygladal ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina: Jest gdzieś angielska wersja. Toć przecież ideał do #polishdeathcamp

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina: Nie lubię malkontentów , a hejterów nie znoszę. Starałam się bardzo znaleźć w tym filmie coś, co będę mogła pochwalić. Nie zrozumiałam z niego prawie nic, prócz tego, że miałam takie mieszkanie i takiego pieseła, a obecnie w mojej okolicy lata sobie taki właśnie wielki orzeł (bocian zresztą też lata) i to takie polskie klimaty. Może to dlatego, że ja jestem już inne pokolenie, takie odchodzące. Ale dostrzegłam (nie myślcie sobie, że nie!), że młode pokolenie stara się na swój sposób unieśmiertelnić ludzi, którzy kiedyś walczyli o niepodległość. Robią to tak, jak czują,a nie tak, jak komuś się podoba. I nic w tym złego. Wręcz przeciwnie. Odbieram to tak, że młodzi ludzie, choć nie doświadczyli niewoli, to jak nikt inny, rozumieją wartość wolności, za którą każdy rzuciłby się w ogień. Do tego w hołdzie dla tych ludzi, którzy o tę wolność walczyli robią z nich bohaterów. Może powiecie, że robią to naiwnie, może nieudolnie, może robią z nich bohaterów dzisiejszych bajek (kreskówek, transformersów... czy jak to teraz...). Nie ważne, jakie środki wyrazu znajdują. Nieważne, czy nam się te środki wyrazu podobają. Liczy się fakt, że oni (a uderzmy się w piersi, panie i panowie urodzeni w tamtym tysiącleciu) w przeciwieństwie do nas z lat minionych nie dzielą bohaterów na "lepszych gorszych" lecz im po prostu dziękują za ogólny efekt.
   Bo wiecie co? Oni (nie wiem skąd) wiedzą, że nie ma nic gorszego, niż być niewolnikiem. I mają rację! Nawet najgorsza bieda na swoim jest lepsza niż niewola. I ludzie w końcu walczyli o tę wolność. I cześć im. I każdy niech tę cześć wyraża jak uważa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Holenderski_Ser: Doskonale wiem co to była za wojna, ale pierwszy raz widzę żeby ktokolwiek utożsamiał to z hydrą. I uwież mi że mam nieprzeciętną wiedzę historyczną i skoro ja sobie z tym nie poradziłem to większość narodu na pewno nie skuma o co chodzi.

   no dla debili ktorzy historii swojej nie znaja pewnie jest trudny do zrozumienia.

   @miroslaw75: ale rozumiesz typie że ten film też jest w języku Angielskim i ma promować nasz kraj? Anglika czy Hiszpana też nazwiesz debilem bo ktoś zrobił film gdzie co chwile puszczenie oczka ala #pdk ? I kto tu jest debilem że taki film poszedł w świat.

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina gdybyś miał ponadprzeciętną wiedzę historyczną to byś wyłapał kontekst. Śmiem więc wątpić w to co piszesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Holenderski_Ser: Po ilości plusów sądzę że raczej mam racje i ludzie odczuwają to co ja. Ten film to nic innego jak masturbowanie i puszczanie oczek do osób które zgłębiały historie Polskie o wiele bardziej niż przewiduje to system edukacji w tym kraju co za tym idzie są to pieniądze wyj#%@ne w błoto z naszych podatków. Przekaz ma być prosty dla sebixa spod budki z piwem, inżyniera, dzieciaka z podstawówki i Hansa z Berlina który przy piwku odpala youtube. Jeśli ten film tego nie spełnia to po co pompujemy kase w takie promowanie kraju? Dla tych paruset osób które skumają wszystkie odniesienia? Jak mówiłem brakuje tutaj patosu i budowania patriotycznego ducha zamiast tego mamy naprawdę słabą animację w gównianej reżyserii.

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina jak chcesz dogłębne przekazu to oglądaj dokumenty a nie smecisz nad animacją.

   Twoje stwierdzenie że Animowana Historia Polski była bardziej czytelną animacja strasznie się pograzasz.

   Kolega w Holandii zainteresował się nią ale zrozumiał ja dopiero jak wypisałem do tego komentarz z podziałem na minuty.

   Pozatym było tam pełno niedociągnięć. Niedomówień itp.

  •  

   pokaż komentarz

   jak chcesz dogłębne przekazu to oglądaj dokumenty a nie smecisz nad animacją.

   @Holenderski_Ser: Właśnie po to chce łatwej i przyjemnej animacji żeby nie oglądać dokumentów. Jak nie potrafią w prosty sposób przekazać naszej historii to niech zostawią to komuś kto potrafi.

   Kolega w Holandii zainteresował się nią ale zrozumiał ja dopiero jak wypisałem do tego komentarz z podziałem na minuty.

   Czyli tragedia. W pierwszym poście dałem animacje "Niezwyciężeni" która miała angielską wersje i gwarantuje że ten kolega by już nie miał do ciebie żadnych pytań. To się nazywa prostota i przekaz.

   Zresztą chyba oboje się zgodzimy że dla zagranicznego widza ten film to bełkot. I nawet nie miałbym z tym problemu gdyby nie to że jednak za to płacimy grube miliony i te pajace z wiejskiej by mogli nieco się przyłożyć tymbardziej że władają nami teraz konserwy.

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina patrząc z perspektywy Polaka film nie jest trudny. Z perspektywy osoby z zagranicy IPN zrobił o wiele lepszy film.

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina: No adminku, masz plusa. Chociaż sam w to nie wierze.

   pokaż spoiler Koniec świata panie Popiołek, koniec świata

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @Student_AWAS
   Trochę jakbyś powiedział że II Wojna Światowa trwała zaledwie 6 lat...

  •  

   pokaż komentarz

   na razie to tylko 14 lat, czym to jest przy ponad 1000 ?

   @Student_AWAS: Czemu 1000? Uważasz że przed katolicką ofensywą nie było Polski? Teza o tysiącletniej historii Polski to fałsz rozpowszechniany przez KK bezczelnie uzurpujący sobie założycielskie zasługi państwa polskiego. W istocie 1000 lat temu KK jedynie zniewolił naród polski i ta okupacja trwa do dziś.

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina: niestety, zgadzam sie w pelni:( do historii Polski Baginskiego sie nie nie umywa

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina: A gdzie tu problem ze zrozumieniem? Jak jesteś Polakiem to chyba wiesz kto nosił błękitne mundury, dzieki komu ta armia powstała. Mnie np. wk... ia bardzo, że wszędzie pchają Piłsudskiego, a to dzięki Dmowskiemu Polska odzyskała NIEPODLEGŁOŚĆ.

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina: też nie przypadła mi do gustu wizja z hydrami itp. itd., ale przecież ciężko nie zauważyć, że to artystyczny zapis wizji młodej uczennicy, a samo clue / puenta historyczna znajduje na samym początku animacji ..

   Historie można opowiedzieć na różne sposoby - tu mamy przykład, który nie do końca może się broni, ale artystycznie jest uzasadniony i zagraniczny widz winien zrozumieć przesłanie ..

   Moim zdaniem fajnie by było stworzyć kilka tego typu promocyjnych materiałów na 100’ lecie - tych bardziej detalicznie traktujących o sprawie i tych symbolicznych właśnie - jako uzupełnienie ..

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina: taaaaa i jeszcze z psem bez smyczy...

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina: bo w poprzednich animacjach maczał palce Bagiński, a to klasa sama w sobie...

  •  

   pokaż komentarz

   @niebieskikociak: Trzeba naprawde nje lubic histori zeby nie rozukiec motywu z hydrami- 3 glowy wrog- 3 zaborcow. PROSTE

  •  

   pokaż komentarz

   @shinya56: 23 minuta , nie rozumiem ??
   Pamiętajmy o tym że niemieckie koncerny wykorzystywały więźniów i przyczyniały się do ludobójstwa ?
   Nie !!
   Nie pamiętajmy !
   Uświadommy to Sobie !!!
   Światem nie żądzą prezydenci , światem nie rządzi pieniądz !
   Światem rządzą psychopaci !! Za tymi korporacjami siedzą nie ludzie którzy chcą zarabiać coraz więcej jak to nam się wmawia . Tam nie ma osób które chcą rządzić "światem" , oni chcą rządzić życiem ludzkim . W najgorszym tego słowa znaczeniu . Dla nich nie ma większego znaczenia czy będą ratować ludzi czy doprowadzą do ich zagłady . Dla osób ze skłonnościami psychopatycznymi liczy się tylko to że mają wpływ na życie ludzkie .
   Najprostszym przykładem ludzi ze skłonnościami psychopatycznymi są osoby np tzw przez większość społeczeństwa za pierdo#n@!ch . Cokolwiek to znaczy . Takie osoby stoją najniżej w hierarchii , czyli przyjdzie "Pan" do sklepu zrobi awanturę nie dlatego że cena się nie zgadza , tylko przychodzi do sklepu żeby znaleźć jakiś problem dzięki któremu będzie mógł zrobić "aferę" , czytaj "zaistnieć" w świecie ! To są najbardziej żałosne osobniki które nie potrafią tak naprawdę nic ale po przez uprzykrzanie się innym ludziom czują abstrakcyjną siłę własnej osoby . Jedyny sposób na takie osoby to mieć je w głębokim poważaniu i nie kumulować ich nienawiści do świata i ich bezradności . Czyli wystarczy tak naprawdę pomyśleć po spotkaniu takiej osoby co zjeść na obiad i oddzielić jej agresję grubą linią , nie można pozwolić takiej osobie żeby wdarła się w naszą psychikę . Ona tylko na to czeka , a wtedy jesteśmy przegrani , ponieważ pozwoliliśmy żeby takie prymitywne degeneracje wdarły się w nasz umysł .
   Nie możemy na to pozwolić !
   Tylko sęk w tym że robimy to codziennie na wszystkich szczeblach "Naszej" osobowości

  •  

   pokaż komentarz

   @nagual83:
   Kolejnym typem osobowości psychopatycznej jest już psychopata pełną "gębą" . Ale który rodzaj leży wyżej lub niżej jest oceną subiektywną . Różnica między nimi jest miej więcej taka jak pomiędzy oddziałem antyterrorystów i bandytami . Wywodzą się z tej samej grupy mentalnej , ale jedni ukierunkowali się na "bronienie " społeczności a drudzy na jej "gnębienie" ( normalnie żarty mnie się dzisiaj trzymają , bo jak nazwać mordowanie , gwałcenie , niewolnictwo - no kur.. - gnębienie ) . Jedni i drudzy czują siłę , ponieważ decydują w znaczny sposób o życiu ludzkim . Nie ważne po której stronie barykady jesteś , ważne że czujesz np adrenalinę

  •  

   pokaż komentarz

   @nagual83: I tutaj stykają się między innymi psychopatyczni mordercy i lekarze .
   Oraz ludzie na wysokich stanowiskach kierowniczych ale nie mający aż tak wielkiego wpływu na życie ludzkie jak te dwa pierwsze podmioty . Takiemu psycho mordercy zależy na tym żeby poczuć się jak Bóg , który tworzy i niszczy , nie mam pojęcia ile z tych osób jest ateistami a ile sama próbuje "przyswoić" sobie boskie moce . Może to mieć bardzo dużo wspólnego z odreagowaniem na myśl że nie jesteśmy panami własnego losu , tylko wszystko zostało już zapisane , a to co oni robią to jest desperacka próba zbuntowania się nie przeciw systemowi ale przeciw temu jak ktoś ten świat stworzył . Najgorsze jest to że to my go tworzymy

  •  

   pokaż komentarz

   @nagual83: Kontynuując opis osobowości psychopatycznej . I tabu związane z nim .
   Duża część lekarzy , ale nie pierwszego kontaktu , tylko wyspecjalizowanych chirurgów spełnia definicję osoby psychopatycznej . Jej nadrzędnym celem jest decydowanie o życiu ludzkim i nie ma znaczenia czy ta osoba przeżyje , jedynie konsekwencja tego że wykonuje się taki zawód ma znaczenie nie tyle dla przeżycia człowieka co dla zaspokojenia własnego ego że w statystykach w których się konkuruje zajmie się przodujące miejsce . Nie ma znaczenia w jakiej dziedzinie się konkuruje , czy są to morderstwa czy uratowane życie , liczy się na ile istnień ludzkich miało się wpływ

  •  

   pokaż komentarz

   @nagual83: To do czego zmierzam nie jest jakąś sentencją że rządzą tym światem psychopaci . Dla których zatruwanie całego świata jest wręcz przyjemnością . W końcu decydują o istnieniu właściwie całego globu .

   Najgorsze jest w tym , że traktują całą naszą cywilizację jak inne zwierzęta , z pogardą .
   Dlaczego ?
   Ponieważ na to zasługujemy , na pogardę bardzo inteligentnych osób .
   Dlaczego ?
   Ponieważ zaszczepili w nas od kiedy cywilizacja istnieje że tylko bycie silnym (chcesz czy nie czyt. to jako bycie agresywnym) pozwala nam na dominowaniem na tym świecie . Najgorsze jest to , że jest to najbardziej ze zwierzającym nas myśleniem , potwierdzającym że jednak ewolucja istnieje a my bardzo aktywnie w niej uczestniczymy , zachowując się jak zwierzęta .
   Tylko siła !
   Siła !!
   Siła !!!
   I naprawdę wyznając taką ideologię ktoś uważa że jest wyżej w hierarchii ?
   I nikt nie rozumie że ci psychopaci rządzący światem , właśnie tego od nas oczekują
   Żebyśmy zachowywali się jak bezduszne zwierzęta

  •  

   pokaż komentarz

   @nagual83:
   Siła !!!
   Siła !!!!
   siła !!!!!!!
   równa się wojna , to co każdy szanujący się psychopata oczekuje
   Gratuluję siły !!!!
   i woli przetrwania w ich świecie !

  •  

   pokaż komentarz

   @nagual83:
   Najgorsze że ten gen jest zadomowiony w większości z was , gen prymitywnego zwierzęcia
   dlatego tak łatwo wami manipulować
   A teraz wyobraźcie sobie że nie gen "siły" ale to co czyni "nas" ludźmi jest odpowiedzialny za kreację tego świata
   I jak przychodzi Kain na nie swoją ziemię i mówi dajcie mi te pięć jabłoni bo ja mam tylko jedną i jak nie dacie mi tej ziemi to ją siłą odbiorę . A ludzie po przeciwnej stronie dzielą się jabłkami żeby zaspokoić jego głód i z pestek sadzą nowe drzewa na jego ziemi , żeby mógł żyć w spokoju . Obdarzyli go czułością i opieką żeby nigdy nie czuł się wyzyskiwany . Ponieważ tacy są ludzie ci co nie wyznają Siła!!! . A on w podzięce , jak tylko się rozmnożył , zniszczył ich , tych "słabych" którzy potrafili dawać a nie tylko brać . I wygrała Siła !!!
   I do tej pory trwa ...
   Gratuluję wygranej !

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina:
   Też animacja nie do końca pokazuje wszystkie wątki historyczne. Brak powstań śląskich, słabe przedstawienie roku 45 i oddania Polski ruskim i kilka innych niejasności.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja się wzruszyłam. Można się śmiać.

 •  

  pokaż komentarz

  Animacja zajebista ale troche przesada z tymi hydrami nie nadają sie do tego przekazu

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   Walczyliśmy przeciw trójgłowym smokom?
   @Menik: W tajemnicy powiem Ci kolego, że ten żołnierz wcale do nas nie przypłynął w 966 roku czółnem z wielkim świetlistym krzyżem. To tak na wszelki wypadek, gdyby tylko smoki wydały Ci się elementem nierzeczywistym.
   Gdybyś miał jeszcze wątpliwości co do innych fragmentów to pytaj śmiało.