•  

  pokaż komentarz

  Sprowadzajcie więcej tego k...stwa.

  A ci co ich zatrudniają żeby było taniej - poczekajcie aż ich gangi zaczną gwałcić wam córki, porywać was dla okupu.
  Ile razy zapowiadali, że zrobią nam drugi Wołyń.

  Trzeba być debilem by zatrudnić nie rodaka, tylko jakiegoś bandytę bo 100 zł taniej pracuje.

  Chciwość polskich przedsiusiębiorców zostanie nagrodzona na pewno ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Radoos: Niestety ale tak będzie jak piszesz. Mądry Polak po szkodzie...

  •  

   pokaż komentarz

   @Radoos: to samo pisali o Polakach Niemcy i Anglicy kiedy jeden na 100 tysięcy coś przeskrobał. Trzeba być debilem aby tak generalizować.

   Poza tym już widzę jak jesteś właścicielem firmy i w imię jedynie patriotyzmu zatrudniasz Polaka aby płacić mu więcej xD

  •  

   pokaż komentarz

   @UberKatze: Anglicy i niemcy byli zadowoleni. Bo każdy Polak mówił po angielsku i po niemiecku, ludzie się totalnie integrowali ze społecznością angielską i niemiecką, mieli znajomych, przyjaciół. Ukraińcy to (byd...(autocenzura)...o) które tutaj chce się tylko wzbogacić ewentualnie zrobić nam drugi Wołyń jak już w sieci sporo z nich zapowiadali. Dziękuję ci za takich pracowników. Wolałbym już homo neandertalis.

  •  

   pokaż komentarz

   @Radoos: że co? Żyjesz chyba w jakimś alternatywnym świecie z urojeniami. XD Przeczytaj jeszcze raz jakie kłamstwa wypisałeś i się zastanów nad swoją manipulacją.

  •  

   pokaż komentarz

   @UberKatze: Wolałbym żeby to były kłamstwa uwierz mi, ale na każde z napisanych słów mam konkretne doświadczenie i opis świadków poparty przynajmniej kilka razy więc jak chcesz spotkamy się w sądzie XD a nie zarzucaj mi kłamstwa OK dzieciaku?

  •  

   pokaż komentarz

   @Radoos: Dzieciakiem to jesteś ty debilny trollu. Masz urojenia i zwyczajnie kłamiesz. Nie piszę tu tylko o Ukraińcach (bo piszesz jak byś znał każdego z osobna i jak by faktycznie każdy żył tylko po to aby wbić ci widły w dupsko xD), ale przede wszystkim o tym micie zadowolenia Niemców i Anglików z Polaków. No z pewnością każdy Polak gadał po niemiecku i angielsku xD Kiedy nawet dzisiaj niewielka część z tych, których poznałem mieszkając cztery lata w Anglii coś po angielsku dukała. k?!%a, jak można być tak przesiąkniętym propagandą i głupotą jak ty?

  •  

   pokaż komentarz

   @UberKatze: Potwierdzam jeszcze raz - na każe słowo o Ukraińcach mam dowody z cytatów z ich własnych słów.
   Co do Anglii i Niemiec - może obracasz się wśród najgorszych - ja znam emigrację która płynnie umie mówić w języku kraju gdzie wyemigrowała - tacy są Polacy - w przeciwieństwie do Ukraińców którzy szwargocą tylko po ukraińsku - niektórzy dukają po polsku. 0 intergracji ze strony Ukraińców. Propagandę to siejesz ale k#%#a ty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Radoos: Do Polski wróciłem jakiś czas temu i współpracuję z Ukraińcami. Znam naprawdę niewielu, którzy nie mówią po polsku. A co do integracji to nikt nie ma problemu z pójściem z nami na piwo. W Anglii poznałem masę dorosłych Polaków, którzy NIC nie umieli po angielsku wydukać. Wciąż utrzymuję, że masz urojenia i jesteś zwyczajnie głupi.

  •  

   pokaż komentarz

   @UberKatze: Na podstawie moich doświadczeń odwrotnie - to Ty jesteś proemigracyjną marionetką prorządową.
   Zresztą pewnie skoro jakiś czas temu wróciłeś do Polski i nie współpracujesz z rodakami tylko z Ukraińcami - to mówi samo za siebie. Samo za siebie - jurgieltnik dający pracę ukraińcom a nie rodakom bo można mieć 50 zł więcej w kabzie.

  •  

   pokaż komentarz

   Ty jesteś proemigracyjną marionetką prorządową

   @Radoos: k?!$a, co za dzban xD Bo napisałem, że Polacy nie byli i nie są wcale tacy zajebiści i idealnie za granicą jak sobie to wmawiasz, i że nie każdy Ukrainiec chce nas mordować xD Witam na czarnej liście, nie produkuj się więcej, bo twoje słowa to zwykły śmietnik.

   nie współpracujesz z rodakami tylko z Ukraińcami

   Bo k?!$a jak ktoś pracuje z ludźmi z innych krajów to ma szlaban na pracowanie z Polakami xD

  •  

   pokaż komentarz

   @UberKatze: Dziecko czytasz co chcesz rozumiesz co innego z tego co czytasz...

  •  

   pokaż komentarz

   @Radoos: każdy Polak mówił po angielsku i niemiecku? Oj gościu, ale dałeś teraz w palnik, haha.

  •  

   pokaż komentarz

   @Radoos: do kogo mowisz sprowadzajcie ? Do wykopków ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Radoos: popieram. Jezdze ostatnio sporo po magazynach i wszędzie ukry. Wk%!%ia mnie to strasznie bo ich jest juz za duzo.

  •  

   pokaż komentarz

   @UberKatze ja bym nie zatrudnił Ukrainca chociażby ze względu na prestiż firmy. Ostatnio byłem u wulkanizatora to nawet on już zatrudnia ukrainca. Więcej do niego nie pojadę po prostu

  •  

   pokaż komentarz

   @Radoos:

   każdy Polak mówił po angielsku i po niemiecku, ludzie się totalnie integrowali ze społecznością angielską i niemiecką
   Tu masz dwóch polskich robotników w Niemczech, którzy dwa tygodnie temu dostali po 14 lat za morderstwo znanego w latach 90. niemieckiego piosenkarza Jima Reeves. Poznali go w hostelu, gdzie piosenkarz wylądował po kłótni z partnerką. Muzyk nieukrywający biseksualnych skłonności zaproponował Polakom seks. W odpowiedzi został pobity i przez wiele godzin gwałcili go nogą od krzesła. Zmarł z powodu obrażeń wewnętrznych spowodowanych gwałtem.

   źródło: bilder2.n-tv.de

  •  

   pokaż komentarz

   Anglicy i niemcy byli zadowoleni. Bo każdy Polak mówił po angielsku i po niemiecku, ludzie się totalnie integrowali ze społecznością angielską i niemiecką

   @Radoos: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Krowa_i_kurczak: mądrzy ludzie patrzą na to co dana osoba potrafi i jak się zachowuje, a nie w jakim kraju się urodziła. Ty nie pojedziesz tam już tylko dlatego, że zatrudniają Ukraińca? Powinieneś iść na jakieś badania, bo zdrowy to ty nie jesteś.

  •  

   pokaż komentarz

   Trzeba być debilem by zatrudnić nie rodaka

   @Radoos: pokaż, że nie jesteś debilem i zatrudnij 200 rodaków.
   .
   .
   .
   .
   .
   O... nie stać cię? Dlaczego?

  •  

   pokaż komentarz

   to samo pisali o Polakach Niemcy i Anglicy kiedy jeden na 100 tysięcy coś przeskrobał. Trzeba być debilem aby tak generalizować.

   @UberKatze: Niemcy nie pisali, bo na lata zablokowali nam przyjazd do nich i dlatego tyle ludzi wyjechało do UK.

  •  

   pokaż komentarz

   Sprowadzajcie więcej tego k...stwa.

   @Radoos: moj sadiad tez zostawil zone i syna gdy zostal zadzgany przez swoich rodakow jak pojechal pozarabiac do Francji. Co powiesz tym przypadku? Co tez powiesz o francuskich przedsiebiorcach?

  •  

   pokaż komentarz

   @UberKatze: Poza tym nie wiem po co ten szantaż moralny, jak możemy dalej jeździć na zachód bez przyjmowania Ukraińców, bo nasze wyjazdy reguluje UE, a nie to czy Ukraińców przyjmujemy.

  •  

   pokaż komentarz

   Co do Anglii i Niemiec - może obracasz się wśród najgorszych - ja znam emigrację która płynnie umie mówić w języku kraju gdzie wyemigrowała

   @Radoos: to po co pisałeś że każdy mówił, skoro dopuszczasz jednak możliwość, że w sumie niekoniecznie każdy? Rozumiesz znaczenie słowa "każdy"?

   Bo każdy Polak mówił po angielsku i po niemiecku

  •  

   pokaż komentarz

   @Radoos: ale p%$@%!!enie, wiesz kto najwięcej mówi o "drugim Wołyniu" i takich pierdołach? Tacy sami internetowi napinacze jak ty, tylko po ich stronie :P i małolaci co mają siano we łbie. Jesteście siebie warci. To ty dajesz się manipulować na podstawie wybranych przypadków. Normalnych Ukraińców nawet nie zauważasz, stąd
   Znam Ukraińca, który ocieplał nam dom chyba 18 lat temu. Do dzisiaj czasem przyjeżdża i to są uczciwi, pracowici ludzie, do tego ten konkretny gość to bardzo kompetentny pracownik, "ze świecą szukać". Nigdy nie słyszałem złego słowa o Polakach, chociaż oczywiście pracodawcy j$@#li ich jak się dało. Poznałem też jakiś czas temu dwóch młodych Ukrów na starym mieście - jeden zachwycony, stwierdził że Polska i Polacy są świetni, drugi stwierdził otwarcie, że Polskę traktuje tylko jako furtkę na zachód - i wcale mu się nie dziwię. Czy chcieli mnie zabić? Bynajmniej, jeden postawił nam kolejkę na barze, drugi chciał zaprosić na piwko, ale już nie miałem czasu. Bo porozmawiałem z nimi jak człowiek i posłuchałem co maja do powiedzenia, a nie zachowywałem się jak ograniczony troglodyta, który w każdym jednym widzi wroga ojczyzny xD
   Prawda taka że chociaż rozumiem, że ich zalew, szczególnie w rejonach typu Wrocław to wręcz problem, to integrują się znacznie łatwiej niż Polacy na zachodzie. I wcale nie robią takiej patoli, jak np słynni Polacy w Holandii.
   Tak samo nieopodal mojego domu pracuje ekipa Ukraińców i jeśli chodzi o taką zwykłą kulturę, choćby ustępowanie miejsca do przejazdu, czy zwykłe "dzień dobry" muszę z bólem przyznać, że są klasę wyżej od Polaków, którzy tam pracowali przed nimi. To, że są tanią siłą roboczą to normalna kolej rzeczy, my jesteśmy tanią siłą roboczą gdzie indziej.

   Ale głodne kawałki o Wołyniu i Banderze to zarzutki na takich jak ty - i trochę mnie dziwi, że tyle osób na wypoku łyka to wszystko i się nakręca. No, ale wroga zawsze łatwo sobie znaleźć. Tymczasem wspomniany, normalny, studiujący i pracujący młody Ukrainiec zapytany o Banderę stwierdził - Bandera jest dla mnie nikim. I dodał że Polacy są bardzo dumni ze swojej historii, no i słusznie, ale oni nie mają za bardzo z czego być bo ich historia jest c!$?!wa. I dlatego u nich to nie wygląda tak jak u nas, nikt za bardzo do tego nie wraca. I że często widzi, że tutaj ludzie tego nie rozumieją. Nikt nie jest dumny z tego, co było.
   Chyba że trolle, pieniacze, czy zwykli debile. Ale to jest mniejszość - jak zwykle najbardziej widoczna, ale mniejszość.
   A to, jak ich wykorzystują wszelkiej maści Januszexy to już nie do końca ich wina.

   I jeszcze co do przestępczości - ta zorganizowana zawsze była, vide wynajmowanie mieszkań pod burdele, bo głównie stręczycielstwem się zajmują, no albo wiadomo - przerzutem dragów ze wschodu. Ale to było zawsze, nie, że teraz się pojawiło.

  •  

   pokaż komentarz

   @UberKatze Nie. Po prostu jeśli ktoś jest takim Januszem że szkoda mu kilka złotych, żeby zatrudnić rodaka, to zapewne będzie również oszczędny przy wykonywaniu mi usługi. A na badania to Ty się wybierz. On ma prawo zatrudnić kogo chce, a ja mam prawo mieć go w chuju. Cena usługi przez to nie spadla a wręcz wzrosła.

  •  

   pokaż komentarz

   @Odczuwam_Dysonans: co do historii to śmieszą mnie ludzie, którzy zarzucają Ukraińcom, że są nikim, bo nie mają historii takiej jak my. Idioci piszący takie słowa nie zrobili NIC dla naszej historii, a zastrzegają sobie prawo do bycia lepszymi, bo nasi przodkowie coś w przeszłości wypracowali. Debilom nawet do głowy nie da się wtłuc młotkiem, że Ukraina jest bardzo podzielonym krajem i w zależności od regionu dominują inne poglądy i mentalność. Jakiś czas temu z jednym z tych kretynów dyskutowałem na Wykopie wklejajac fragmenty rozmowy z moją koleżanką, która pochodzi z Wołynia. Nikt z jej rodziny czy znajomych nie czci Bandery a tym bardziej nikt nie pała nienawiścią do Polaków. Banderowcy na Ukrainie są faktem i temu nie przeczę, ale to tak jak by mówić, że w Polsce dominuje nazizm i faszyzm, że wszyscy Polacy są nazistami i faszystami, bo istnieje kilka ugrupowań, które takie poglądy wyznają.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krowa_i_kurczak: Mój kolega zatrudnia na magazynie Polaków i Ukraińców. Jest ich chyba po równo. I co teraz? Styki w twoim móżdżku się przepalają? Nie sądzisz, że ocenianie pracownika jedynie po jego narodowości nie jest normalne? Wciąż zalecam badania.

  •  

   pokaż komentarz

   @UberKatze: dokładnie, to jak generalizowanie że np wszyscy idący w Marszu Niepodległości to neofaszyści, bo paru ludzi którzy mieli czelność afiszować swoje krzywe hasła na czele marszu ma takie poglądy. Oczywisty absurd, ale jak łatwo to nakręcić. Wspólny wróg zawsze jednoczy.
   W ogóle generalizowanie to - z reguły - domena ludzi o ograniczonych horyzontach. A zamknięte głowy są najbardziej przekonane o swojej nieomylności - vide efekt Krugera-Dunninga. Tak jak piszesz, dla normalnego Ukraińca wydarzenia z Wołynia to powód do wstydu, a nie do chwały. I w domu temat owszem, raczej pomijany, ale zdecydowanie nie gloryfikowany. Miłej soboty! ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Radoos: Polacy integrowali? Niby kiedy? XD większość z nich ledwo duka po angielsku, a wykonywane prace są zbyt żałosnym zajęciem dla Anglika czy Niemca.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo każdy Polak mówił po angielsku i po niemiecku,

   @Radoos: hahahahaha ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)(╭☞σ ͜ʖσ)╭☞¯\_(ツ)_/¯¯\_(ツ)_/¯¯\_(ツ)_/¯¯\_(ツ)_/¯¯\_(ツ)_/¯¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Radoos: moja dziewczyna jest Ukrainką z Wołynia. Nie widziałem delikatniejszej i bardziej dobrej osoby na całym świecie. Mam jej kazać wyp!#?@!?ać bo jest Ukrainką, czy też k#$%?$%em jak to ładnie określiłeś, całą nacje?

  •  

   pokaż komentarz

   @magicznyKrzysztof: Pewnie tylko udaje i czeka na odpowiedni moment aby zrobić Ci drugi Wołyń (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

  •  

   pokaż komentarz

   @UberKatze: z nią to i nawet drugi Kler może byc(✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   @UberKatze po prostu to 10 lat temu był przyjemny folklor. Teraz to istny exodus. I mam ich dosyć już. W Warszawie zatrudniają takich troglodytów do obsługi klienta np. W żabce, którzy nie potrafią się porozumieć po polsku. To już jest przesada. Zaczynam czuć się jak we Lwowie. Stałem w kolejce do kasy, za mną Ukraińcy, przede mną Ukraińcy i sprzedawczyni też Ukrainka. Gadali między sobą po ukraińsku A jak ja podszedłem to nie umiała po polsku słowa.
   @Odczuwam_Dysonans 18 lat temu to był kontrolowany napływ. Przyjeżdżali tylko ogarnięci znający polski. Teraz wpuszcza się jakieś bydło. Dodatkowo są butni i pewni siebie

  •  

   pokaż komentarz

   @magicznyKrzysztof poleciała na Ciebie bo jesteś Polakiem xD A kogo miała szukać? Brudnego bezzebnego ukrainca z dychą w portfelu? XD

  •  

   pokaż komentarz

   Dodatkowo są butni i pewni siebie

   @Krowa_i_kurczak: Pewność siebie to wada? Ja jak wyjechałem do Anglii to też byłem pewny siebie. Mają chodzić ze spuszczoną głową po ulicy jak Pan Polak się popatrzy? xD Wiem, że pewnie jak pojechałeś na ziemniaki do Niemiec to z uniżeniem wypowiadałeś słowa "Ja, Herr Niemiec mój panie", ale nie każdy ma taką mentalność robaka jak ty.

   Ja tu mam wrażenie takie, że spotkałeś jednego czy dwóch patusów i nagle na cały naród jesteś źle nastawiony. A generalizowanie to cecha ludzi zamkniętych na wszystko wokół i zwyczajnie głupich, o niskim ilorazie inteligencji. Co jest złego w tym, że Ukraińcy rozmawiają między sobą po Ukraińsku? Jak były znaleziska o tym, że jakiś niemiecki pracodawca zakazywał Polakom rozmawiać po polsku to grzmiał cały Wykop, ale jak Ukraińcy robią to samo co robią Polacy za granicą to zachowujecie się jak te niemieckie Janusze, na których dopiero co bluzgami rzucaliście. Wykop w pigułce.

   Ps. Poznałem ostatnio bardzo dużo Ukrainek, które siedzą w książkach i się uczą naszego języka lub założyły Badoo czy Tindera tylko po to aby popisać z kimś po polsku. Może i w fabrykach zdarzają się Ukraińcy, którzy mają w dupie język polski, ale ja osobiście nie poznałem takich, mimo że ogólnie Ukraińców poznałem wielu (Wrocław i okolice). Wyjątkiem było kilku takich, którzy przyjechali do pracy na kilka miesięcy, tam się zdarzali tacy, którzy niczego nie rozumieli.

  •  

   pokaż komentarz

   @UberKatze co to za argument o Polakach za granicą? Powiedz mi co mnie to obchodzi? Ja rozmawiam o naszym podwórku, a nie o problemach Niemiec czy Francji.
   Stary, ja odwiedziłem 41 krajów na całym świecie, więc trochę więcej wiem niż Ty. Tak podejrzewam. Już japa otwarta ze zdziwienia?

   I jeszcze jedno. Czemu ich tylu wpuszczają? Nie ma rąk do pracy? Oczywiście że są.

  •  

   pokaż komentarz

   Czemu ich tylu wpuszczają? Nie ma rąk do pracy? Oczywiście że są.

   @Krowa_i_kurczak: Dlaczego więc pretensje masz do Ukraińców? Czemu oni są winni? Bo chcą lepiej żyć? Dlaczego nie piszesz tych żałosnych postów odnoszących się do naszego rządu, ale z łatwością przychodzi ci obrażanie Ukraińców, którzy chcą pracować za lepsze pieniądze i poprawić swój byt? Nie różnisz się niczym od patologii niemieckiej czy angielskiej, która o całe zło oskarżała Polaków, a nie własnych polityków.

   Ja też jestem zdania, że zamiast stawiać na emigrantów lepszym wyjściem byłoby np. zachęcenie Polaków do powrotu do kraju, ale nasz rząd nas wszystkich rucha nowymi i wyższymi podatkami. Ale gdzie tu wina Ukraińców?

   Poza tym gdzie 2 miliony znalazło pracę kiedy jest wystarczająco rąk do pracy? Sami sobie stołki stworzyli?

  •  

   pokaż komentarz

   @UberKatze po prostu za płace minimalną nie ma chętnych. Koszty życia rosną i nikt nie będzie dymał za minimalną, która starczy na jedzenie bez mieszkania.
   No tak taki argument jest najlepszy. Pracy zawsze będzie pod dostatkiem. Wspomniany wulkanizator sobie stworzył nowe stanowisko pracy dla Ukrainca. Sam przyjmuje forsę, a ktoś inny odwala za niego czarną robotę:) przeliczyl że woli być stratny 2k miesięcznie ale niech ktoś inny dyma. Pytanie czemu nie zatrudnił Polaka?

  •  

   pokaż komentarz

   @Krowa_i_kurczak: akurat ona miała stosunkowo wysoki status u siebie więc narodowość to kwestia drugorzędna, cieszę się że ją mam, a ona
   też jest szczęśliwa.

  •  

   pokaż komentarz

   Koszty życia rosną i nikt nie będzie dymał za minimalną, która starczy na jedzenie bez mieszkania

   @Krowa_i_kurczak: Aha, w takim wypadku najlepiej w ogóle do pracy nie pójść i nic nie zarobić? Na pewno lepsze wyjście niż zarobienie tej minimalnej.

   W magazynie u mojego kolegi każdy zarabia coś ponad 3 tys. na rękę. I Polacy, i Ukraińcy. I co teraz? Jakie wytłumaczenie na to masz?

   Pytanie czemu nie zatrudnił Polaka?

   @Krowa_i_kurczak: Bo jak napisałeś - przeliczył i widocznie mu się to opłaca. Stworzył miejsce pracy dla Ukraińca, któremu płaci mniej. Dlatego to on jest tu przedsiębiorcą i zarabia hajs, a nie ty. xD
   Gdyby miał Jaśnie Pana Polaka zatrudnić i zapłacić mu tyle, że mu by się tego miejsca pracy nie opłacało stworzyć to pracowałby sam. I oczywiście nie widzisz tego, że ten Ukrainiec później płaci Polakowi za wynajem, robi zakupy w polskim sklepie kupując polskie produkty, a dzięki dodatkowemu, ale tańszemu pracownikowi Janusz Wulkanizator zarabia więcej pieniędzy, które też wydaje w Polsce i być może stworzy więcej miejsc pracy i rozwinie swój biznes? ALE KURŁA ZATRUDNIŁ UKRAIŃCA ZDRAJCA EBANY!

  •  

   pokaż komentarz

   @UberKatze ja też jestem przedsiębiorca i nie zatrudniam ukraińcow. Każdy z moich kierowców jest Polakiem ze zdanym egzaminem :)

  •  

   pokaż komentarz

   ja też jestem przedsiębiorca i nie zatrudniam ukraińcow. Każdy z moich kierowców jest Polakiem ze zdanym egzaminem :)

   @Krowa_i_kurczak: No ok, ale jaki jest tego powód? Bo jesteś rasistą i ksenofobem? Dlaczego nie zatrudniasz kompetentnych Ukraińców i nie płacisz im tyle samo ile Polakom? Jakie znaczenie ma narodowość?

  •  

   pokaż komentarz

   @UberKatze bo moi klienci nie lubią kierowców z Ukrainy, a tym bardziej z Bangladeszu. Nawet gdyby nie było egzaminów na taxi to i tak wiemy doskonale jak wygląda u nich zdawanie na prawo jazdy. Są niewiarygodni po prostu. Inna sprawa to fakt, że nie znają miasta

  •  

   pokaż komentarz

   @Krowa_i_kurczak: a myślisz że jak czuli się Angole w dzielnicach które upodobali sobie Polacy, albo - o zgrozo - Turasy? Normalna kolej rzeczy. Chciało się integracji Europejskiej, to mamy, ale i tak wychodzimy na plus moim zdaniem. No i ja wolę taką migrację, niż tą sztuczną, z Afryki. Nic się nie bój, zaraz się zachodnie rynki na nich otworzą, to nagle ich populacja tutaj zmaleje. Też mi się średnio podoba, że jak idę do Auchan to z połowa rozmów to obce języki, ale taka kolej rzeczy i z pewnością nie winię żadnej z tych osób, że uciekają od biedy. Jeśli do kogoś miałbym mieć pretensje, to tylko i wyłącznie do państwa.

   Dodatkowo są butni i pewni siebie
   Wszyscy? To dziwne, bo ja mam zupełnie inne doświadczenia. Również - jak napisałem - z tymi którzy przyjechali teraz. Dla mnie było wręcz zaskoczeniem, że zamykając bramę budowlańcy idący ulicą mówią mi dzień dobry z pełną kulturką, a to byli raczej młodsi goście.
   Dziewczyna pracująca w pobliskim sklepie zawsze z uśmiechem na twarzy, zawsze sprawnie nabija te produkty (co nie jest oczywiste) i nie narzeka. Jej ziomek pracujący w tym samym sklepie, trochę mniej ogarnia polski, ale widać że zależy mu na pracy, mimo, że dla nas gównianej. Kiedyś sam poleciał dwa regały dalej wymienić mi produkt, gdzie sam się pomyliłem i chciałem sam iść wymienić.
   Jednostkowe przykłady? Tak, ale ty również takimi się posłużyłeś pisząc o butności i pewności siebie. Co do butności - jeszcze się nie spotkałem, co do pewności siebie - to akurat moim zdaniem cecha pozytywna. Oczywiście nie, gdy brnie się w ugruntowywanie swoich przekonań, nie biorąc pod uwagę innych bodźców.
   Na pewno przy takim zalewie ludzi znajdą się jednostki które trzeba by wydalić z kraju, tak samo znajdą się jednostki wartościowe czy wręcz wybitne, które należałoby za wszelką cenę zachować w kraju. Ale jak działa nasze państwo, to chyba nie trzeba mówić.

   Są ręce do pracy? Co Ty opowiadasz :D jest tak ciężko o ręce do pracy jak nigdy - rozmawiałem z właścicielem firmy transportowej: ma flotę ciężarówek, ale co z tego, jak znaleźć kogoś kumatego, kto będzie się wywiązywał z pracy to problem. A żeby jeszcze dbał o narzędzie pracy, to już w ogóle utopia. Nie ma obłożenia na wszystkie pojazdy, a to generuje oczywiście straty.
   Rozmawiałem ze znajomym blacharzem, ceny takich usług idą w górę. Dlaczego? Bo blacharze wymierają. Nie ma młodych, którzy chcieliby się uczyć od starszych, no a ci starsi po prostu się starzeją. Bo nikt nie chce brudzić sobie rąk.
   Tak samo jest w budowlance, szczególnie przy obecnym boomie (nie mówię o pomocnikach do mieszania zaprawy, tylko o prawdziwych fachowcach), w elektryce, we wielu dziedzinach stricte "technicznych". To nie chodzi o to, że fachowcy podnoszą sobie ceny według własnego widzimisię, a terminy są odległe, bo im się nie chce pracować. Po prostu u nas przez lata nakręcało się, że studia>technikum, zawodówka i w efekcie sektor "biurowy" jest coraz mniej opłacalny, bo jest masa ludzi którzy jebią papierkową robotę za 2600, ale "za biurkiem", a nie brudzą sobie rączek. A zwykłego blacharza, który się przykłada do pracy znaleźć ciężko. I będzie ich coraz mniej, bo nikomu nie chce się zarabiać rękami. Po prostu uczyć się tej wiedzy od fachowców, nieraz w "nielekkim" zawodzie.
   Stąd w takich - teoretycznie prostych, fizycznych zawodach - jest niedobór pracownika, albo pracownicy są beznadziejni, bo to patologia bez wykształcenia bez innych perspektyw, toteż nic dziwnego że pracodawcy wybierają pracownika może nie lepszego, ale tańszego.

  •  

   pokaż komentarz

   moi klienci nie lubią kierowców z Ukrainy, a tym bardziej z Bangladeszu. Nawet gdyby nie było egzaminów na taxi to i tak wiemy doskonale jak wygląda u nich zdawanie na prawo jazdy. Są niewiarygodni po prostu. Inna sprawa to fakt, że nie znają miasta

   @Krowa_i_kurczak: No i tutaj zacząłeś coś trochę z sensem pisać. Ale dlaczego w innych zawodach ludzie nie mogą ich zatrudniać? Dlaczego nie pojedziesz już do wulkanizatora tylko dlatego, że ma pracownika Ukraińca? Napisałeś w tym nienawistnym zalewie swoich żałosnych słów dwa zdania prawdy, ale i tak cię nie rozumiem i uważam, że jesteś zaślepiony ksenofobią i kompleksami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Radoos potwornie generalizujesz. Znam kilku Ukraińców, po kilka lat w Polsce. Elegancko mówią po Polsku. W chuju mają Banderę i historię, chcą po prostu żyć jak ludzie, a nie wegetować na Ukrainie.

  •  

   pokaż komentarz

   @MirkobIog: Zawsze będą wyjątki.
   Podczas rzezi w Wołyniu też znalazło się paru Ukraińców którzy ratowali Polaków - kilku. Reszta mordowała sąsiadów.

  •  

   pokaż komentarz

   @magicznyKrzysztof: No to obyś miał szczęście. Więcej niż mój Znajomy też miał dziewczynę Ukrainkę. Wymagała od niego żeby ją zabierał do teatru, mieszkała z nim ale nie dokładała się do budżetu, tylko kasę brała dla siebie. Miała pretensje, że znajomy ma za mało kasy. Aż go rzuciła dla jakiegoś Amerykanina, pojechała do USA. A znajomy został z długami porobionymi przez ukochaną.

   Niestety.

  •  

   pokaż komentarz

   @Radoos: juz politycy zapowiadaja ze do 2050r potrzeba sprowadzic 5mln osob z Pakistanu/bangladeszu. Po ch!@ jak nam ten wzrost gospodarczy, jak tylko przelozy sie na nie wzrastajace zarobki, a panstwo jako insytucja popelni sepuku. Chcialbym poznac zdanie zwyklych francuzow/ niemcow z lat 60-70 z dzisiejszej perspektywy, czy nadalby popierali imigracje zarobkowa muzulmanow.

   https://praca.interia.pl/news-brak-pracownikow-zagraza-polskiej-gospodarce,nId,2660561

  •  

   pokaż komentarz

   @nobrainer: No dokładnie. W Szwecji ludzie na emeryturach szwedzkich grzebią w śmietnikach.
   W Niemczech - tak samo - jest coraz gorzej.
   Czy to znaczy że my mamy popełniać błąd Anglików, niemców i Szwedów i sprowadzać hordy barbarzyńskich ukraińców żeby tylko przedsiusiembiorca miał 150 zł więcej bo strategom od inżynierii społecznej tak się ubździło?
   Nie. Bo za niedługo dla nas w ogóle nie będzie pracy.

   Politycy to największe świnie. Z każdej jednej partii - dlatego tego co mówią nie ma co słuchać. Warto mieć bardzo krytyczny i merytoryczny osąd rzeczywistości - a do nich to wystarczy że przyjdzie ziomek z 20 000 zł w kopertce i będą ćwierkać jak on zechce. Więc politycy najmniej mają do powiedzenia tak jak TeFał Eny i inne Te Wał Pe.

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli nie był to ich dobry kolega ...

 •  

  pokaż komentarz

  Na bielanach, nie w bielanach xD

 •  

  pokaż komentarz

  I gdzie ich osądzą, skarzą i zapuszkują? W Polsce? Na nasz koszt... .

  GIF

  źródło: wincejukrów.gif (2.98MB)

 •  

  pokaż komentarz

  "Ukraińcy zabili nożem kolegę w hotelu w Bielanach Wrocławskich"
  - Najwidoczniej wideł ani siekiery w pobliżu nie było.