•  

  pokaż komentarz

  W miastach na blokowiskach jest to samo. Sebuś narozrabia, ale cały blok za nim murem będzie stał. "To dobry chłopak. Dzień dobry zawsze mówi."

 •  

  pokaż komentarz

  czyli jak połączyć na siłę księdza z gwałtem:
  "Dobry chłopak, ksiądz odprawił za niego mszę". Tak wieś broni sprawców gwałtu na 18-latce
  Takim właśnie tytułem i już więcej klików bo ludzie będą się w tekscie doszukiwać o ch!% z tym księdzem w tytule chodzi.
  Większego szamba niż natemat.pl w internecie nie znajdziecie

  •  

   pokaż komentarz

   @IlllI: Ogólnie, to druga linia obrony była taka, że jeden z nich był ministrantem.

  •  

   pokaż komentarz

   @IlllI:
   Dlaczego msza nie była w intencji ofiary?

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego msza nie była w intencji ofiary?

   @GordonL: no jak nie? Dla tych ludzi ofiarą jest chłopak, który przecież będzie miał teraz zniszczone życie.

  •  

   pokaż komentarz

   @IlllI Fakt, straszny clickbait, nie jest napisane chociażby w jakiej intencji była ta msza. Mogla przecież być w stylu "za sprawiedliwy wyrok dla Grzegorza", ale o tym już chyba nikt nie pomyśli, bo po co :/

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra: to już wiesz z jakiegoś p##%#%!olo dziennikarza. Sąd może wziąć pod uwagę jedynie to, że sprawca nie był w przeszłości karany.
   @GordonL:
   Może matka sprawcy przeżyła załamanie była całkowicie rozbita i poprosiła o to księdza a on zrobił to głównie dla niej aby chociaż trochę ulżyć w cierpieniu?
   Może mieszkańcy tej wsi nie mogli w to uwierzyć i byli w szoku więc powtarzali, że nic na to nie wskazywało, że był normalny poukładany i nikt by go nie podejrzewał o taką zbrodnię a durny dziennikarz z natemat odebrał to jako bronienie oprawcy?

  •  

   pokaż komentarz

   @IlllI: Niestety, fanatycy religijni już tacy są, będą nawet księdza zboczeńca bronić co dziecko molestował, choć przyznał się do zarzucanych mu czynów. To jest chore.

  •  

   pokaż komentarz

   @IlllI:
   To trzeba było odprawić msze „w pewnej intencji”, żeby nie wiktymizowac wtórnie ofiary.
   Taka msza to deklaracja po której stronie stoi ksiądz.

  •  

   pokaż komentarz

   @GordonL: nie, to msza za nawrócenie grzesznika. Katolicy tak mają i jak ktoś w tym nie jest to nie ogarnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @IlllI:
   A skąd wiesz w jakiej dokładnie intencji była ta msza?

  •  

   pokaż komentarz

   czyli jak połączyć na siłę księdza z gwałtem: "Dobry chłopak, ksiądz odprawił za niego mszę"
   @IlllI:
   Ksiądz się włączył w sprawę gwałtu. Nie wiemy co było na mszy ale jak znam, życie to pewnie była msza w intencji oczyszczenia dobrego chłopaka z zarzutów. Brak informacji o tym, że ksiądz modlił się w intencji powrotu dziewczyny do zdrowia i prosił wiernych o modlitwę i wsparcie jej.

  •  

   pokaż komentarz

   Mogla przecież być w stylu "za sprawiedliwy wyrok dla Grzegorza", ale o tym już chyba nikt nie pomyśli, bo po co :/

   @wathu: Msza pewnie była zamówiona przez rodzinę. Mogła więc być w stylu "w intencji oczyszczenia Grzegorza z zarzutów".

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: W intencji oczyszczenia z zarzutów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   O czym ty w ogóle p%@?!!#isz. Przed komentarzem tutaj zakładałem, że natemat.pl znowu poleciało i nie wiem kto się na to nabierze no ale patrząc teraz widzę, że jest na to target także upajajcie się zmyśloną historyjką o zacofanej wsi gdzie wszyscy bronią gwałciciela bo ksiądz tak powiedział. Kolejny wartościowy news dla podtrzymania waszej tezy, że każdy ksiądz to degenerat i wiejski mafiozo :D

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra Nie wiem czy wiesz, ale jedną z ważnych rzeczy w wierze katolickiej jest wybaczenie bliźniemu, jeśli żałuje tego co zrobił :)

   @Mario7400 Więc skoro mamy tyle niewiadomych, to po co kierować to w złą stronę? Chociaż mam takie ciche przekonanie, że moja wersja może być ciut bardziej prawdopodna, inaczej dziennikarz na pewno skrupulatnie by o tym napisał.
   Plus tak jak wyżej : msza o nawrócenie też jest wyjściem.

  •  

   pokaż komentarz

   @wathu: Nie wiem czy wiesz, ale gwałt to przestępstwo ścigane z urzędu i wybaczyć się tego nie da, szczególnie jeśli był tak bestialski jak w tym przypadku.

  •  

   pokaż komentarz

   @wathu: aha, to jak ktoś kogoś zgwałci ale żałuje to spoko, nic sie nie stało XDDDDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra @OddajButa123
   Nie wiem czy wiesz, ale jest różnica między wybaczeniem a brakiem odpowiedzialności za czyny. https://youtu.be/-Co-KqqBQls proszę zobacz, jeśli masz czas.

  •  

   pokaż komentarz

   W intencji oczyszczenia z zarzutów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @IlllI: A jaka według ciebie byłaby intencja mszy? Za co mają się ludzie modlić? Za sprawiedliwy wyrok sądu? Przecież kościół nie uznaje świeckich sądów i świeckiego prawa. Zrównuje go z prawem i sądami w hitlerowskiej III Rzeszy.

   upajajcie się zmyśloną historyjką o zacofanej wsi gdzie wszyscy bronią gwałciciela
   A masz jakieś wsparcie ze zmyśloną?

   kolejny wartościowy news dla podtrzymania waszej tezy, że każdy ksiądz to degenerat i wiejski mafiozo :D
   Kto twierdzi, że każdy ksiądz to degenerat? To raczej odwrotnie. Każdy upubliczniony przypadek patologicznej sytuacji w kościele czy w gronie wierzących jest uznawany za atak na kościół, za zarzucanie wszystkim księżom, że są degeneratami. Typowa reakcja w stylu "oblężonej twierdzy".

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: za to za co się k#@!a zawsze modlą za grzeszników na każdej mszy: o nawrócenie i odpuszczenie grzechów. Nie ma to nic wspólnego z sądami na ziemi.

  •  

   pokaż komentarz

   @IlllI: bzdury. Modlą się o zdrowie, o prawdę, o siłę i wsparcie.
   O sprawiedliwy wyrok? Na pewno nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @wathu:

   Więc skoro mamy tyle niewiadomych, to po co kierować to w złą stronę?
   Mamy opinię rozgoryczonej matki dziewczyny, z której można wnioskować, że jej zdaniem ta msza była swego rodzaju wsparciem moralnym udzielonym sprawcy przez księdza.

   Plus tak jak wyżej : msza o nawrócenie też jest wyjściem.
   Nie wydaje mi się żeby ksiądz od razu na etapie postępowania modlił si w intencji nawrócenia się sprawcy i żałowania przez niego za czyny. W ten sposób określałby go dość wcześnie jako sprawcę. Nie zrobiłby tego wobec "swojego". Jeśli byłby wyważony i nie chciałby z góry określać winę lub niewinność, to co najwyżej mógłby się modlić w intencji tego aby się okazało, że zarzuty są nieprawdziwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400 Kościół uznaje prawo, tak jak płacenie podatków (sam Jezus i moneta z Cezarem) i słuchanie rządzących, a działanie przeciwko prawu jest też poniekąd grzechem. No chyba, że prawo jet przeciwne prawu Bożemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400 Nie wiem czy opinia rozgoryczonej matki może być obiektywna, nie wiadomo nawet czy była na tej mszy, a myślę że raczej nie, choć to tylko przypuszczenie.

  •  

   pokaż komentarz

   za to za co się k$?%a zawsze modlą za grzeszników na każdej mszy: o nawrócenie i odpuszczenie grzechów. Nie ma to nic wspólnego z sądami na ziemi.

   @IlllI: Modląc się za nawrócenie i odpuszczenie grzechów Grzegorza wskazywałby że uważa Grzegorza za sprawcę. Nie wierzę, że tak by go kreślił na wstępnym etapie postępowania. Raczej by przyjął założenie, że jest niewinny. Więc modliłby się w intencji oddalenia zarzutów.

  •  

   pokaż komentarz

   Kościół uznaje prawo, tak jak płacenie podatków (sam Jezus i moneta z Cezarem) i słuchanie rządzących, a działanie przeciwko prawu jest też poniekąd grzechem. No chyba, że prawo jet przeciwne prawu Bożemu.
   @wathu:
   Nie. łamanie prawa świeckiego nie jest grzechem!

  •  

   pokaż komentarz

   @IlllI Jest cała gama PiS-owskich portali, jeśli to Cię nie przekonuje, to zawsze możesz wejść na fronda.pl ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @GordonL Bardziej chodzi mi o to: Łamanie prawa świeckiego jest grzechem, gdy jednocześnie jest złamaniem prawa moralnego. Może być też grzechem, gdy chodzi o lekceważenie ważnych zasad społecznych, np. narażanie innych na niebezpieczeństwo przez lekceważenie przepisów ruchu drogowego Więc jakby dwa osobne zbiory, które się jednak przenikają w pewnych miejscach

  •  

   pokaż komentarz

   @wathu:
   Prawa moralnego tez nie uznają. Jedynie prawo swoje, rozumiane jako przejaw woli boskiej.
   Tak, może się zazębiać.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem czy opinia rozgoryczonej matki może być obiektywna, nie wiadomo nawet czy była na tej mszy, a myślę że raczej nie, choć to tylko przypuszczenie.

   @wathu: Oczywiście, że jej opinia nie jest obiektywna. Cały artykuł jest nieobiektywny, bo koncentruje się na krzywdzie dziewczyny i na ostracyzmie na jaki jest narażona jej rodzina ze strony społeczności. Nie sądzę że da się napisać artykuł, który zostanie uznany przez obie strony za obiektywny. Może co najwyżej powstać artykuł we Frondzie, Gościu Niedzielnym czy PCH24 o tym jak lewackie media walczą z kościołem przy okazji jakiejś dętej sprawy dotyczącej dziewczyny, która jakoby została zgwałcona. W zależności do którego plemiona należysz, będziesz dawać wiarę jednym lub drugim.

  •  

   pokaż komentarz

   Kościół uznaje prawo, tak jak płacenie podatków (sam Jezus i moneta z Cezarem) i słuchanie rządzących, a działanie przeciwko prawu jest też poniekąd grzechem. No chyba, że prawo jet przeciwne prawu Bożemu.

   @wathu: Kościół w postaci jego hierarchów, przy okazji zmian/rozbijania istniejącego systemu prawnego zrównywał te dotychczasowe prawo z prawem III Rzeszy i dawał legitymację władzom do jego obalania. Nie wiem co w dotychczasowym prawie było przeciwne prawu bożemu. Bo to nie chodziło o sprawy przerywania ciąży czy in vitro.

  •  

   pokaż komentarz

   @GordonL: > Dlaczego msza nie była w intencji ofiary?
   no ta nie była, a może inna była. Co złego w tym, że za niego była msza? Msze generalnie są za grzeszników, żeby się nawrócili, żeby Bóg im wybaczył itd. Złe byłoby gdyby była to msza która wychwala jego czyny, ale założe się, że tak nie było. Już ateiści się doczepią wszystkiego, jak się wybaczy komuś grzech, że niesłusznie, jak się nie wybaczy że co to za katolicy. Jak ja lubię takich wykopowych mistrzów katechizmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @IlllI: Dostałeś grad minusów, a jak patrzę po komentarzach to rzeczywiście na siłę to z katolicyzmem łączą. Wprawdzie takie gadanie pojawia się zawsze, ale wypoki, samozwańcza elita Internetu, i tak na siłę to podczepią pod to czego nie lubią.

  •  

   pokaż komentarz

   @GordonL: msze odprawia sie w takich intncjach w jakich ludzie zglaszaja, jakbys poszedl i poprosil o msze za ofiare pwnie tz by byla odprawiona.
   Dziwi mnie to że ludzie tak zaciekle bronią tych chłopaków, aż się zastanawiam czy wersja medialna nie pomineła jakiś bardzo istotnych szczegółów bo jeśli sprawa jest tak oczywista to dziwi mnie to wspieranie gwałcicili.

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra: da się wybaczyć, tylko Ty nie rozumiesz co to znaczy. Można i wybaczyć (tzn nie czuć osobistej nienawiści do człowieka), ale jednak oczekiwać dla niego sprawiedliwej kary (w celu nie zemsty, a zabezpieczenia innych osób lub w celu aby kara była dla niego impulsem do zmiany swojego zachowania). Ale ateiści zawsze wiedzą lepiej od katolików o co chodzi w katolicyźmie. Tam przecież chodzi, żeby pieniążki brać i szerzyć zło niczym szczepionki choroby ;]

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400 Kiedy, gdzie, jakieś źródło?
   Póki coś nie jest powiedziane przez papieża, albo wpisane w jakimś dokumencie Kościoła, nie można mówić ogólnie o nim całym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Email007: Tego się nie da wybaczyć. Nienawiść nie ma tu nic do rzeczy, to zwykły i normalny instynkt - takich bandytów się każe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai:
   Gdzie niby łączy się to z katolicyzmem?
   Nikt tez nie pisze, ze wszyscy księża to bandyci.

   Zwracamy uwagę na powszechna w Polsce tendencje do obwiniania ofiar gwałtu. I takie obwinianie czy nawet niedowierzanie ofierze widać tutaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @GordonL Akurat moralność i własne sumienie dużo znaczy w tej religii, możesz mi wierzyć ;)

   Ale tak, tam zamiast prawa moralnego powinno być Boże.

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra to że był ministrantem nie znaczy że jest dobrym człowiekiem. Stalin też chodził do szkoły prawosławnej..

  •  

   pokaż komentarz

   @GordonL Co gurwa?
   Nie można modlić się za grzeszących?
   Weź daj mi spis osób/kryteriów wyznaczających osoby za które można odmawiać mszę
   Jak ksiądz spowiada w więzieniu to też wspiera przestępców?

  •  

   pokaż komentarz

   Gdzie niby łączy się to z katolicyzmem?
   @GordonL: A przescrolluj sobie po komentarzach.

   Co chwile p!@!#%#enie na głównej o jakiejś islamizacji, a tak na prawde katole są dokładnie tacy sami jak muzłumanie.
   Polak-katolik :-) coś jak barbarian-berserk :-)
   No tak ministrant to prawie jak ksiądz, więc na pewno niewinny. Ehhhh katolska logika w całej okazałości.
   To jest typowo zaściankowa mentalność i wypieranie faktów, zachowanie podobne do tego gdy rodzice zgwałconego dziecka bronią księdza, który je zgwałcił

  •  

   pokaż komentarz

   @IlllI:

   ksiądz wyprawia mszę gwałcicielowi po jego aresztowaniu
   doszukuj się jakiegoś 3 dna i snuj baśnie "a co jakby"


   wszyscy katolicy dostali jakieś instrukcje jak robić k%$@ę z logiki czy jak?

   Może matka sprawcy przeżyła załamanie była całkowicie rozbita i poprosiła o to księdza a on zrobił to głównie dla niej aby chociaż trochę ulżyć w cierpieniu?
   wypisz wymaluj wypowiedzi kościoła jak to "samotne dzieci szukają bliskości" i gwałcą bezbronnych księży, ta sama retoryka i snucie niczym nie popartych teorii.

  •  

   pokaż komentarz

   @GordonL widocznie ofiara nie złożyła ofiary.

  •  

   pokaż komentarz

   A jaka według ciebie byłaby intencja mszy? Za co mają się ludzie modlić? Za sprawiedliwy wyrok sądu?

   @Mario7400: no nie wiem, pewnie bardzo trudno na to wpaść, ale może podpowiem: za nawrócenie grzesznika np.?

  •  

   pokaż komentarz

   @IlllI mamy brutalny gwałt, desperację ofiary (próba samobójcza) i święte oburzenie lokalnej trzody. To są fakty a Ty nie robisz nic innego jak odrawcasz kota ogonem bo szkoda matki chłopaka (w domyśle tak na prawdę chyba bronisz księdza). Szkoda matki, pewnie ale z drugiej strony mnie wychowano w przekonaniu, że gwałt to okropna zbrodnia i nie ma szans żebym do czegoś takiego dopuścił. Tego gnojka najwidoczniej nie do końca.

  •  

   pokaż komentarz

   za nawrócenie grzesznika np.?

   @endless-lameness: Modląc się za grzesznika Grzegorza wskazywałby, że jest winny. Nie sądzę żeby chciał wskazywać na jego winę w sytuacji gdy postępowanie jest na wstępnym etapie, a podejrzany jest "swój" - (ministrant). Raczej by się modlił w intencji oczyszczenia z zarzutów lub oczyszczenia z fałszywych zarzutów - w zależności od tego jak mocno chciałby okazać wsparcie dobremu chłopakowi - Grzegorzowi.

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra: niech się każe, tak powinno być, nie tylko temu nie zaprzeczam, ale gorąco zachęcam, a czy da się (nie czy warto i czy ja potrafię tylko czy się da) to odpowiadam, że się da, widziałem dokumenty o ofiarach z obozów w Kambodży i niektórzy (nieliczni ale jednak) potrafili przebaczyć.
   @GordonL: zgadzam się z tą wypowiedzią, wydaje mi się, że ta tendencja się zmniejsza, ale nadal jest i to prawda. Denerwuje mnie tylko, że ktoś zgwałcił i to na pewno jest wina kościoła albo jego wiary. Wątpie aby robił to z powodu wiary (np. inaczej niż muzułmanie którzy krzyczą z powodu wiary zabijają niewiernych) więc nie lubię łączenia wiary i winy. Ja np. nie krzyczę, że to wina tego ateizmu gdy ateista zgwałcił. Jest to wina braku posiadania wartości i generalnie bycia patologią.

  •  

   pokaż komentarz

   Mogla przecież być w stylu "za sprawiedliwy wyrok dla Grzegorza", ale o tym już chyba nikt nie pomyśli, bo po co :/

   @wathu: dobrze mogla byc, ale dlaczego nie byla o wyjscie z traumy tej dziewczyny, Ja osobiscie uwazam ze wyjsc z traumy glaltu nie da sie, Znam dwie ofiary gwaltu, i obydwie maja w doroslym zyciu cos z garem, jedna przechodzi z rak do rak jak takie cialo do jcbania, a druga ma problemy z autoagresja ubiera sie zawsze na czarno czarne szminki czarne wlosy, czarne ubrabnia, nienawisc do facetow i chec ich jakby ukarania za to co jej sie stalo, Nie jestem specjalista od psychologi ale ona ma cos takiego ze z jednej strony ma chec nawiazania znajomosci z mezczyzna jest strona aktywna ale po jakims czasie takiego goscia bije kopie atakuje nozem jesli chlopak ja dotknie, Generalnie zj?$#na juz na cale zycie, Tak ze uwazam ze sprawcow gwaltow powinno sie publicznie surowo karac, Przywrocil bym w miastach piegierze i zawod kata, ktory by na oczach wszystkich takiej osobie wlepil kilka kijow, dodatkowo duza nawiazka na rzecz poszkodowanej ustalona od stanu posiadabnia sprawcy im ma wiecej tym placi wiecej, i przepadek praw publicznych na 10 lat, tak zeby kazdy mogl podejsc i mu napluc w ryj bez konsekwencji ... Jesli by sie powtorzylo takie zachowanie to organy na transplatacje a reszta pokarm dla psow

  •  

   pokaż komentarz

   @wathu: w religii nie możesz mieć własnego sumienia, tylko takie jakie narzuca religia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Cóż, skoro ministrant to na katolik.
   Nie widziałem abyś odróżniał religie od wyznawców, gdy chodzi o islam. Dlaczego w tym wypadku tego oczekujesz?

   Dlaczego według ciebie gdy muzułmanin coś zrobi to można wytknąć mu religie, a gdy to zrobi katolik to już nie można?

  •  

   pokaż komentarz

   @Wstaw_tu_login:
   Myśle, ze można, ale w innym kontekście.

  •  

   pokaż komentarz

   @IlllI: moj kolega na imprezie kochal sie z dziewczyna w samochodzie za jej zgoda. rodzice szukali ich i jak znalezli to ona oskarzyla go p gwalt bo bala sie reakcjo rodzicow.kolega wyszedl z wiezienia po 2 latach.ona miala 15 on 18 chore nie

  •  

   pokaż komentarz

   Tego się nie da wybaczyć.

   @xandra: Nienawiść wyniszcza. Wybaczenie nie oznacza rezygnacji z domagania się kary. http://www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=363

  •  

   pokaż komentarz

   @Aga96314: Nie, nienawiść nie ma nic do rzeczy, chcesz by cię zgwałcił taki zboczeniec? Selekcja.

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra Myśle że on też nie chciałby być postrzelony

  •  

   pokaż komentarz

   Niestety, fanatycy religijni już tacy są, będą nawet księdza zboczeńca bronić co dziecko molestował, choć przyznał się do zarzucanych mu czynów. To jest chore.

   @xandra: Ja myślę, że to nie jest ani kwestia religii, ani fanatyzmu, tylko zwykłej stronniczości. Po prostu ludzie wierzący, należący do lokalnej społeczności wierzących (szczególnie właśnie na wsiach jest to widoczne), mają skłonność (tak samo jak członkowie innych społeczności) do wybielania własnego środowiska, wynoszenia go ponad inne. Tutaj gwałciciel był częścią tej społeczności, bo był ministrantem. Psychologia rozróżnia wiele mechanizmów obronnych, jednym z nich jest idealizacja (osoby, grupy). I moim zdaniem to jest właśnie przykład takiej idealizacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @IlllI wczoraj w artykule przeczytałem, że wszyscy zamieszani mieli coś koło 18 lat, więc zapewne odprawił wcześniej zamówioną mszę w 18 urodziny jednego z nich.

  •  

   pokaż komentarz

   moj kolega na imprezie kochal sie z dziewczyna w samochodzie za jej zgoda. rodzice szukali ich i jak znalezli to ona oskarzyla go p gwalt bo bala sie reakcjo rodzicow.kolega wyszedl z wiezienia po 2 latach.ona miala 15 on 18 chore nie

   @arturmacho: Buahahha.
   Po co zmyślasz historyjki? ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Wstaw_tu_login: JPII sam wybaczył - mógł to zrobić.
   Ale nie można oczekiwać od innych tego samego. Nie każdy jest katolikiem (a jak katolicy wybaczają to widać np. w polityce...), nie każdy chce to zrobić.

  •  

   pokaż komentarz

   @GordonL: po co mam zmyslac.poprostu laska go oskarzyla byla niepelnoletnia i koles niewinny siedzial

  •  

   pokaż komentarz

   @arturmacho:
   Siedział za gwałt czy za seks z nieletnią?

  •  

   pokaż komentarz

   @GordonL Mógł go nienawidzić, wtedy nie zostałby postrzelony( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @GordonL: siedzial za sex z nieletnia i gwalt.ona miala ojca bardzo surowego i bala sie.najgorsze ze ona sama chciala i niewinny poszedl siedziec

  •  

   pokaż komentarz

   @arturmacho:
   Seks z nieletnia karalny jest za zgodą. W gwałt nie uwierzę. Pewnie gdzieś to słyszałeś...

  •  

   pokaż komentarz

   @GordonL: prosilismy ja aby sie przyznala wtedy moze i wyrok lagodniejszy by dostal.ona bala sie ojca bo bardzo restrykcyjny.w uk gdzie mieszkam czesto kobiety oskarzaja o gwalt niewinnych mezczyzn.dostaja kase od rzadu a czesto z zemsty

  •  

   pokaż komentarz

   @arturmacho:
   Hahaha. Dobra, widać ze wymyślasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @arturmacho:
   Pojedyncze przypadki.
   Tytanem intelektu nie jesteś, widze.

  •  

   pokaż komentarz

   @GordonL: nie wiem skad takie wnioski wyciagasz jasnowidzu Macieju :-)

  •  
   Seikilos

   -1

   pokaż komentarz

   Ogólnie, to druga linia obrony była taka, że jeden z nich był ministrantem.

   @xandra: gdzie? bo nie w sądzie

   puknij się w cymbał

  •  

   pokaż komentarz

   @arturmacho: przy czym to tylko jego wersja, prawda? ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Nidor
   Nie oczekuj po starych babszdtylach odrobiny myślenia.

   Młodzi ludzie prawie nie uczęszczają do kościoła, na pewno w tej wiosce jest mnóstwo normalnych ludzi ze zdrowym podejściem do sprawy.

   Niestety mamy tu błędne koło które odstrasza młodych od chodzenia do kościoła.
   Mohery szukające kogoś kto będzie im mówił jak mają żyć, jak kiedyś pierwszy sekretarz partii komunistycznej i księdza (ale nie generalizujmy wszystkich) zachłyśniętego własnym autorytetem, ponieważ do kościoła chodzą tylko ślepi przytakiwacze.

   Potem w reportażu widać tylko to kółko wzajemniej adoracji robiące obraz miejscowości jako talibskiej wioski z kościelnym mułłą na czele.

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra

   fanatycy religijni

   I tak i nie.
   Fanatycy skupieni wokół księdza mohery i wsiowe plociuchy, jak to na wsi.

   Normalni ludzie, nawet katolicy siedzą w domu i nie uczestniczą w tym cyrku, a przynajmniej ja nie znam ani jednej osoby, która po takim wyczynie księdza poszła by do kościoła.
   A ateistów w otoczeniu można policzyć na palcach jednej ręki.

   Fanatyzm religijny to mocne słowo.
   Prędzej towarzystwo wzajemnej adoracji i typowe polskie januszostwo gdzie autorytet pokazuje kogo trzeba nienawidzić, bo hołota nie umie żyć bez konfliktu.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem czy wiesz, ale jedną z ważnych rzeczy w wierze katolickiej jest wybaczenie bliźniemu, jeśli żałuje tego co zrobił :)

   @wathu: ヽ( ͠°෴ °)ノ Żałować to można, jak z powodu wyjątkowo złego i pechowego dnia ostro opierniczysz bliskich za jakąś bzdurę. Albo wyskoczysz z pyskiem do jakiejś bogu ducha winnej osoby typu kasjerka... to można wybaczyć, bo może faktycznie, jak najpierw szef cię op?@!@%@ił, potem pieszy wpierniczył się pod wóz i go omal nie potrąciłeś, a na koniec jeszcze ptak na ciebie nasrakał, to każdy ma granice cierpliwości i może wybuchnąć z błahego powodu.

   Ale gwałt? I to jeszcze zaplanowany? I to jeszcze - na przyjaciółce? (ಠ‸ಠ) To nie jest tak, że gość się w niej skrycie podkochiwał, poczuł chuć i się na nią rzucił, jak byli sami. Nie... on przygotował tabletkę gwałtu (!), zaprosił kolegę (!), zgwałcił ją m.in. oralnie i analnie razem z tym kolegą (!), a wszystko nagrywał telefonem... jej telefonem!

   On tego nie zrobił "przypadkiem", on to zrobił z pełnym rozmysłem i nawet nie w afekcie. Jego rodzice byli za ścianą, a po wszystkim poprosił współlokatorów, by mu pomogli nieprzytomną dziewczynę wynieść z mieszkania (-‸ლ)

   Typ jej nie przeprosił i zapewne wcale tego nie żałuje, ale ona ma mu wybaczyć, "bo chrześcijaństwo" ヽ( ͠°෴ °)ノ
   Każdy rzeczowy ksiądz z RiGCzem by Cię opieprzył za takie podejście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Z tym wybaczaniem to chodzi o nie chowanie urazy, kiedy ktoś zrozumiał swój błąd, pokajał się i stara się zadośćuczynić (to nie fochaj się dalej na kogoś, kto się stara), a nie odpuszczanie najgorszych krzywd "bo tak".

  • więcej komentarzy(66)

 •  

  pokaż komentarz

  U mnie w szkole był niejaki Piotr C. łobuz lejący inne dzieci, jednego chłopaka tak zlał że tamten był tak spuchnięty że ledwo go poznać szło. Wyzywał , pluł na innych i co? I nic. Szkoła go nie wyrzuciła, broniono go bo chłopak dobry tylko zagubiony bo pochodzi z alkoholowej rodziny. Nie wyrzucono go nie dano do szkoły specjalnej bo to go by zniszczylo... A tego że on zniszczył psychikę innym dzieciom na resztę życia, w tym mnie ( biorę leki na nerwicę ) to już nikogo nie rusza. Kiedyś wszystko opiszę i jawnie zaatakuję swoją szkołę i tego patusa.

 •  

  pokaż komentarz

  Piętnowanie ofiar gwałtów to domena społeczności konserwatywnych. To tam właśnie stosuje się narrację, że ofiara jest co najmniej współwinna i że lepiej jakby siedziała cicho bo "przecież nic wielkiego się nie stało a teraz chłopak/chłopaki przez nią będą mieli problemy".
  W ekstremalnych przypadkach to właśnie ofiary są uznawane za głowne winowajczynie, przykładem jest ultrakonserwatywne społeczeństwo w Arabii Saudyjskiej, gdzie ofiara gwałtu jest winna seksu pozamałżeńskiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @PDCCH: Co chwile p!@!#%#enie na głównej o jakiejś islamizacji, a tak na prawde katole są dokładnie tacy sami jak muzłumanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @OddajButa123: Bo problemem nie jest kaolicyzm czy islam sam w sobie. W gruncie rzeczy one są zupełnie nieszkodlwie. Problemem jest konserwatyzm połączony z fundamentalizmem religijnym.W obu przypadkach daje podobne efekty.

  •  

   pokaż komentarz

   @OddajButa123: Może dokładnie tacy sami to przesada, ale są podobni.

  •  

   pokaż komentarz

   Może dokładnie tacy sami to przesada, ale są podobni.

   @Nocnik123: No jasne, te wierzenia trochę się różnią, ale maja dużo wspólnych mianowników, na przykłąd przekonanie że ci któzy daną wiarę posiadają są lepsi od innych, bez lub z inną wiarą :)
   Muzułmańscy fundamentaliści mają też lepsze dla siebie warunki do rozwoju, bo opanowali i zdominowali swoim fundamentalizmem całe państwa, całe wielkie społeczności, więc mają przyzwolenie na "więcej"
   Pomyśl jakby tacy radiomaryjni rydzykowcy przejęli 100% władzy w Polsce i ustanowili dyktaturę, jak wtedy wyglądałby nasz kraj i w czym w zasadzie by się różnił od tej przykładowej Arabii Saudyjskiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @OddajButa123: @PDCCH: Coś w tym jest, ale ja nie czepiałabym się religii, tylko raczej ogólnie społeczeństwa i mechanizmów w nim funkcjonujących. Ot taka teoria sprawiedliwego świata https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Fenomen_sprawiedliwego_%C5%9Bwiata to typowa reakcja wyparcia. Jest coś w tym prymitywnego. Niestety nie każdy człowiek ma w sobie potrzebę refleksji i empatii i kieruje się prymitywnymi odczuciami i robi to czego społeczeństwo od niego wymaga. Tutaj jest to podejście, które daje społeczeństwu iluzję bezpieczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo problemem nie jest kaolicyzm czy islam sam w sobie.
   Są. Te religie(+ judaizm) są złe jeśli zacząć się do nich stosować dosłownie.
   A brak dostosowania dosłownego to jeszcze większy idiotyzm bo jesteś skazany na "oświeconych" którzy interpretują zapisy ze starożytnej księgi pod swoje interesy.

   @PDCCH:

  •  

   pokaż komentarz

   @PDCCH: ja jestem konserwatywny i nie widzę winy w ofierze wiec chyba jednak Twoja teoria jest do dupy. Tak się dzieje w głupich środowiskach.

  •  

   pokaż komentarz

   @PDCCH: przeczytałam artykuł i jestem w szoku. Grzesiek dobry był, fajny chłopak, ministrant. Impreza wymknęła się spod kontroli (ta, tabletka gwałtu to zmyślona była). Mówienie, że matka dziewczyny niepotrzebnie się z tym obnosi, pewnie dziewczyna sama chciała, niepotrzebnie wychodziła z domu...
   Ja p!??##!ę. I niech mi ktoś powie, że ten kraj nie jest poj$@#ny. Czuję się jak jakiś śmieć wiedząc, że tak się mówi o dziewczynach. Ja p!??##!ę, zamknę się w pokoju i nie będę w ogóle wychodzić bo jeszcze mnie ktoś zgwałci i to będzie moja wina, bo wyszłam z domu. Urodzić się w tym kraju bez penisa, ale z cyckami to jak jakiś p!??##!ony wyrok.

  •  

   pokaż komentarz

   Problemem jest konserwatyzm połączony z fundamentalizmem religijnym.W obu przypadkach daje podobne efekty.

   @PDCCH: Faktycznie. Idealnym przykładem potwierdzającym twoją tezę był znany prawicowy fundamentalista religijny Józef Dżugaszwili.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wejszlo: załóż jeszcze burke i nie ubieraj stringów tylko pantalony( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Wejszlo: Nie w tym kraju tylko w małych wiochach. Te po PGRach są najgorsze. Siedliska patologii.

  •  

   pokaż komentarz

   @PDCCH: @OddajButa123: @dioxyna: @Wejszlo:
   ale o konserwatyzm też nie chodzi. Lewica/liberałowie jest taka czysta? co się odjaniepawlało z meeto, ludzie którzy p$?%@$%ili o szacunku dla kobiet wykorzystywali swoje pozycje i nikomu to nie przeszkadzało. Dopiero jak szambo wybiło i nie dało się odwrócić kota ogonem (konserwom jednak łatwiej) to się nagle obudzili.
   Ale mentalność ta sama - mentalność Kalego - jak mi zgwałcą córkę to na pal zboków, ale jak synuś zgwałci to "sama się prosiła".

  •  

   pokaż komentarz

   Są. Te religie(+ judaizm) są złe jeśli zacząć się do nich stosować dosłownie.

   @Jojne_Zimmerman: Tak, masz rację, większość religii jeżeli chyba z wyłączeniem Pastafarianizmu jeżeli zacząć je zbyt mocno wcielać w życie powoduje ogromne szkody. Ale większosć ludzi pomimo deklarowania przynależności do tej czy innej religii to wcale się specjalnie nie stosuje. To właśnie te nawiedzone, szczególnie religijne przeważnie za sprawą betonowego konserwatyzmu jednostki są właśnie problemem.

  •  

   pokaż komentarz

   @ostatni_lantianin: Przecież o tym sama napisałam, że to mechanizmy spoleczne i nie ma sensu mieszać do tego religii.

  •  

   pokaż komentarz

   ale o konserwatyzm też nie chodzi. Lewica/liberałowie jest taka czysta? c

   @ostatni_lantianin: Tu nie chodzi o to że ktoś jest kryształowo czysty. Chodzi o pewien mechanizm społeczny właściwy dla konserwatywnych społeczności, czyli utrzymanie pewnego "porzadku społecznego" za wszelką cenę, nawet jak komuś jawnie dzieje się krzywda. W tych społecznościach tez mąż bijący żonę czy rodzice bijący dzieci są w akceptowane, bo to wpisuje się w pewien ład i porządek w umysłach tych ludzi a nie do pomyślenia jest podkablować sąsiada na policję za to że maltretuje rodzinę. Bo przecież to by godziło w rodzinę, a rodzina najważniejsza xD. Do tego jeszcze to konserwatywne przywiązanie do "autorytetów" samozwańczych czyli na przykład księdza, którego przecież nie przystoi krytykować.

  •  

   pokaż komentarz

   @PDCCH:

   konserwatywnych społeczności
   a w liberalnych mamy zamiatanie przestępstw imigrantów pod dywan, żeby nie robić zamieszek dla "dobra" społeczeństwa, czym to się różni od tolerowania przemocy w domu dla "dobra" rodziny
   Ideologie są fajne dopóki są pod kontrolą rozumu i godności człowieka, potem robi się nieciekawie

  •  

   pokaż komentarz

   a w liberalnych mamy zamiatanie przestępstw imigrantów pod dywan,

   @ostatni_lantianin: "A u was bijo murzynów". Jakie z nowu przestępstwa, jakich imigrantów, jaki dywan, co ty pleciesz człowieku i co to ma do rzeczy?

  •  

   pokaż komentarz

   @PDCCH: akurat @ostatni_lantianin: ma rację, to co się działo w koloniach imigrantów tudzież w hotelach w których byli umieszczani jest w wielu miejscach tajemnicą poliszynela, ale na tyle kontrowersyjną, że rzadko przedstawało się to do mediów (dbano o to, zwyczajnie ze strachu przez buntem mieszkańców). W tym miejscach miało miejsce wiele przestępstw różnego rodzaju. Zawsze jestem daleka od takich teorii, ale wiem z pierwszej ręki o takim hotelu inie wierzę, że on jedynie skupił największą patologię.

  •  

   pokaż komentarz

   @Silwerbalk: nie wiem co ma jedno do drugiego, ale raczej nie wziąłeś swoich leków.

   pokaż spoiler w krajach w których kobiety noszą burki również dochodzi do gwałtów. Za gwałt odpowiada wyłącznie kobieta, zostaje ukamieniowana.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wejszlo: > Urodzić się w tym kraju bez penisa, ale z cyckami to jak jakiś p%%$$#@ony wyrok.

   @Wejszlo: a na wypoku codziennie czytasz jakie to kobiety mają życie cudowne bez problemów żadnych, tylko biedni są faceci wiecznie szykanowani i nieszczęśliwi. A kobieta wystarczy że ja zgwałcą albo facet ja oszuka, związek nie wyjdzie i zostanie z dzieckiem to już jest dnem matrymonialnym i żywot powinna zakończyć piwnicy bo tylko frajer ostatni by na taką spojrzal. Tu się akurat wykopki burzą ale sami pod każdym innym wykopem udowadniają jaka mają pogardę dla kobiet, zwłaszcza polek co potem nie przeszkadza im pod innym się kłócić jak to kobiety się u nas bezwzględnie szanuje. Rozdwojenie jaźni.

  •  

   pokaż komentarz

   @sokotra: Wykop sobie, a życie sobie, nie znam normalnej kobiety samotnej matki porzuconej czy po rozwodzie która by latami miała problem by kogoś znaleźć. Także wyobrażenia nijak się mają do rzeczywistości.

  • więcej komentarzy(12)

 •  

  pokaż komentarz

  Później się okaże że żadnego gwałtu nie było