•  

  pokaż komentarz

  Salomon Morel nie był jedynym żydowskim zbrodniarzem, który był chroniony przez państwo izraelskie - do tego grona można zaliczyć Tuwje Bielskiego i jego funly, bandytów którzy pomordowali ludzi w Nalibokach (i nie tylko). Po dzień dzisiejszy izrael nie widzi niczego zdrożnego w obronie "swoich obywateli" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak nazwać państwo, które dopuszcza się takich karygodnych działań?

  •  

   pokaż komentarz

   @B0RG: po prosu pejsate sku***nki( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @B0RG: Przecież to państwo robiło to samo wtedy wobec Palestyńczyków.

  •  

   pokaż komentarz

   @B0RG: odpowiadam, Państwo Izrael ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Po dzień dzisiejszy izrael nie widzi niczego zdrożnego w obronie "swoich obywateli" [...] Jak nazwać państwo [...] ?

   @B0RG: Poważne Państwo?
   Jaka jest ważniejsza rola organizacji państwowej od ochrony swoich obywatelii?

  •  

   pokaż komentarz

   @zbyslaw33: poważne państwo nie broni bandytów, którzy dopuścili się zbrodni przeciwko ludzkości. Nie mniej, izrael popełnia te zbrodnie po dziś dzień (tylko, że na ludności palestyńskiej) i ma w dupie wszystko - od międzynarodowych konwencji zakazujących używania broni chemicznej i bomb kasetowych na cywilach aż po utrudnianie działalności organizacjom humanitarnym.

  •  

   pokaż komentarz

   @B0RG: O czym jest znalezisko? O bierzącej polityce Izraela czy o zbrodniarzu Morelu?
   Poważne państwo działa w oparciu o prawo, a prawo Państwa Izrael stanowi że zbrodnie się przedawniły...
   https://ipn.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/1/1-47905_g.gif
   Jak myślisz, ile państw na świecie może sobie takie pisma z tekstem "zamordowany przez polskiego faszystę" pisać?

  •  

   pokaż komentarz

   Salomon Morel nie był jedynym żydowskim zbrodniarzem, który był chroniony przez państwo izraelskie - do tego grona można zaliczyć Tuwje Bielskiego

   @B0RG: W jaki sposób państwo Izrael chroniło Tewje Bielskiego, który do końca życia mieszkał w Nowym Jorku gdzie pracował jako taksówkarz?

  •  

   pokaż komentarz

   Tuwje Bielskiego

   @B0RG: w ramach zarządzania sytuacją kryzysową i PR przygotowali za to w hollywood materiał edukacyjny, który stał się kasowym hitem. Nosił tytuł: Opór.

   poważne państwo nie broni bandytów, którzy dopuścili się zbrodni przeciwko ludzkości.

   no tu trochę popłynąłeś, bo tacy bandyci nie są bronieni jedynie - kiedy stracą wartość dla broniącego

  •  

   pokaż komentarz

   @zbyslaw33: zbrodnie przeciwko ludzkości/ludobójstwo nie przedawniają się wg międzynarodowego prawa, a to, że żydki ustanowiły własne przepisy znoszące międzynarodowe regulacje wcale mnie nie dziwi. Polacy nie współpracowali masowo z nazistami niemieckimi i sowieckimi a żydzi już tak - starczy wspomnieć o Judenratach czy Sonderkommandach + o tym jak witali bandytów z "krasnej armii" a także o tym ile zbrodni popełnili żydowscy bandyci stosujący partyzanckie metody!

   @marcin-: co? Owszem, mieszkał w NJ, ale wcześniej był w izraelu, który odmówił jego ekstradycji władzom PRL - czyli twoim ideowym kumplom, komunistycznym nazistom z sierpem i młotem w sztandarze.

  •  

   pokaż komentarz

   władzom PRL - czyli twoim ideowym kumplom, komunistycznym nazistom z sierpem i młotem w sztandarze.

   @B0RG: Zaraz zaraz. Moi ideowi kumple chcieli ekstradycji typa, czyli wg ciebie chcieli dobrze, ale uznałeś ich za moich ideowych kumpli, ponieważ sądzisz, że ja myślę że chcieli źle. k?!#a jednak w mózgu prawaka zachodzą procesy o jakich nie śniło się psychiatrom.

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-: ty jesteś komuch, więc napisałem, że to twoi ideowi przyjaciele. To, że nazistowskie bydło sowieckie chciało krwi Bielskiego czy Morela wcale mnie nie dziwi bo oprócz Polaków mordowali też sowietów. Widzę, że dla komuchów twojego pokroju zrozumienie dwóch zdań przekracza wasze możliwości poznawcze xD

  •  

   pokaż komentarz

   @B0RG: Stary czasy po wojnie w Polsce to były czasy dzikich grasujących band szabrowników rabujących i mordujących wszystkich. To były najgorsze czasy bo nie wiedziałeś kto jest kim i gdy źle odpowiedziałeś na pytanie czy jesteś za rządem (pro sowieckim) czy przeciw to mogłeś zginąć. Wielu Polaków, w tym naszych dziadków dorobiło się na okradaniu i rabowaniu rodzin, które często przewoziły całe majątki z różnych powodów.
   Śmieszny mnie teraz to, że wielu żołnierzy wyklętych uznanych dzisiaj za wielkich patriotów było po prostu szabrownikami, a zwykli ludzie, którzy mieli dość i walczyli z nimi wstępując do MO nazywane jest zdrajcami.

  •  

   pokaż komentarz

   @B0RG: a Amerykanie zrobili oni film gdzie jest zdecydowanie pozytywną postacią ratującą Żydów przed holokaustem i białoruskimi antusemitami o jego zbrodniczej działalności oraz o stosunku do miejscowych Polaków nie ma ani słowa. Ot zwykły szlachetny partyzant pomagający Żydom.

  •  

   pokaż komentarz

   @SpeedyG: prawda np. zwykli Polacy żyjący na pograniczu polsko-ukraińskim szybko zaakceptowała władze ludową i jej organy bo była to jedyna znaczącą siła, która mogła sobie poradzić z banderowcami, którzy terroryzowali te. ziemie i bestialsko mordowali miejscowych Polaków, gdy tymczasem wykleci z WiN z okolic Hrubieszowa współpracowali z banderowcami przeprowadzając wspólnie akcje przeciwko władzy ludowej.

 •  

  pokaż komentarz

  proj. Jan Żaryn - Feliks Dzierżyński jest nasz, choćbyśmy nie wiem jak długo się tłumaczyli, że on został bolszewikiem. Jako naród polski dorobiliśmy się takiego syna i wyeksportowaliśmy go do Rosji. On nie jest Rosjaninem.
  Jak niby ''wyeksportowalismy'' Dzierżyńskiego do Rosji skoro on w Polsce nigdy nie mieszkał.

  •  

   pokaż komentarz

   @szurszur: Dokładnie tak jak pani Curie - nigdy w Polsce nie mieszkała ¯\_(ツ)_/¯
   (protip na dziś: Mieszkanie na terytorium obecnej Białorusi, Litwy czy Ukrainy, oraz emigracja na zachód w XIX wieku nie oznacza niebycia polakiem - Polska wtedy nie istniała. A zanim zniknęła z map, miała granice dość różne od obecnych)

  •  

   pokaż komentarz

   @4565h6tr7756: Curie się urodziła w Kongresówce a więc państwie marionetce które miało ograniczoną suwerenność a nadal polskim. To tak jakbyś powiedział że urodzony za PRL nie jest Polakie. Dzierżyński się urodził w Imperium Rosyjskim.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: To co piszesz o Kongresówce jest prawdą, ale raczej nie jeśli chodzi o II połowę XIX wieku, o której mówimy. Po powstaniu styczniowym z tego całego "niby państwa" pozostała tylko formalna nazwa, w urzędach i szkołach nie można było oficjalnie rozmawiać po polsku a całość została bezpośrednio włączona do Imperium Rosyjskiego. Po prostu Polski wtedy nie było i polskość zależała bardziej od tego w jakim języku rozmawiasz w swojej rodzinie i kim się czujesz, a nie czy mieszkasz po lewej czy prawej stronie jakiejś arbitralnej granicy obwodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @szurszur: Urodził się na terenie byłej RON, która w tamtym czasie w dużej mierze zachowywała charakter polski.

 •  

  pokaż komentarz

  Trzeba było zrobić to co Mosad zrobił z nazistowskimi zbrodniarzami.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie tylko Morel, jest ich więcej. Nie tylko komendanci obozów, niektórzy z tych sk?%!ysynów są pochowani w alejach zasłużonych.