•  

  pokaż komentarz

  Wy naprawdę czekaliście na ten dzień żeby coś kupić?

 •  

  pokaż komentarz

  Ceneo robi w balona z black fridayem. Przedwczoraj sprawdzałem promocje ceneo na BF w dziale smartfony, nie wiem skąd oni wzięli te oferty ale było to samo muzeum ze starymi modelami telefonów w cenach dzisiejszych średniaków. Jakieś Samsungi S4 za 600zł a nawet Samsung S3 mini za 450zł

 •  

  pokaż komentarz

  Black Friday w Polsce to kpina i cholerne naciaganie !

  •  

   pokaż komentarz

   @cyb3rm4n: Nie zawsze, po prostu trzeba kupować świadomie i się nie napalać na wszystko co ma metkę z obniżką. Rok temu kupiłem w galerii niezły płaszcz w śmiesznej cenie i nie była to fejkowa obniżka, bo za tę cenę normalnie można było dostać najwyżej jakąś szmatkę z Allegro.

  •  

   pokaż komentarz

   @southlander: Spoko, wyjatek potwierdzajacy regule. Przykro mi..... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @cyb3rm4n: Wystarczą mi 2-3 takie wyjątki na każdy Black Friday i akurat pokupuję jakieś potrzebne rzeczy za którymi zaczynałem się rozglądać. Nawet jeśli z tego wyjdzie mi do 500 zł oszczędności, to 3 godzinki poświęcone w piątek są tego warte.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyb3rm4n: Sytuacja gdy wyjątek potwierdza regułę:

   Na znaku drogowym napisane jest "zakaz postoju pn-pt" - to oznacza, ze istnieje reguła, że można postawić tam samochód w inne dni tygodnia. Tutaj zakaz pn-pt potwierdza, że istnieje reguła od której wyjątek jest od pn-pt - bo jakby nie było reguły, to by nie było trzeba ustanawiać tego wyjątku.

   W twoim przypadku tak nie jest bo wyjątek od reguły naciągactwa niczego nie potwierdza. On tylko stwierdził że dostał coś tanio. Wcale to nie oznacza, że regułą jest naciągactwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @look997: Dzieki Mirku za wyjasnienie. Koncówka Twojeje wypowiedzi jak najbardziej potwierdza regule w PL na czarny piatek ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @cyb3rm4n: Lol, jaki oporny na wiedzę.
   Jak to jest być debilem?

  •  

   pokaż komentarz

   @look997: NIe wiem. Mama Ci powie, wkoncu CIe urodzila. Ja bym tam w rzece utopil, ale juz trudno....

  •  

   pokaż komentarz

   @cyb3rm4n: No powiedz, co jest takiego trudnego w tym co napisałem?
   Może napisałem nie wystarcząjaco zrozumiale?

  •  

   pokaż komentarz

   @look997: w tym ze regula w PL w czarny piatek jest naciagactwo, trudno to zrozumiec ? Nie ogarnoles tego? powaznie ? i mnie od Debili wyzywasz ? No prosze Cie....

  •  

   pokaż komentarz

   @cyb3rm4n: Ja się doczepiłem do tego, że napisałeś "wyjątek potwierdza regułę" do sytuacji która nie obrazuje tej zasady.
   Ta zasada jest powszechnie błędnie używana, ale był po prostu wykop czy popularny wpis na mirko, który to wyjaśniał.
   I ja z tym kagankiem oświaty przyszedłem, tak się trafiło, do ciebie. :)
   A ty coś tam głupio odpisujesz, że jednak pasuje "bo coś tam"...
   Jaki inny przykład pokazać, żebyś zrozumiał?

   Istotą jest, że musi być jakaś ustanowiona reguła. Nikt nie ustalał reguły, że w czarny piątek się naciąga kupujących.
   Za to taką regułą może być zakaz parkowania.
   I kiedy ustanowisz wyjątek że w weekend można parkować. a nie jest tam napisane że w inne dni nie można parkować, to i tak wiadomo, że musiała być jakaś reguła od której tutaj ustanawia się wyjątek, bo inaczej nie byłoby sensu ustanawiać wyjątku.

   I jak to się ma do czarnego piątku, gdzie ani nie ma ustanowionej reguły na oszukiwanie, ani to że kolega mirek znalazł coś taniej, nie jest żadnym ustanowionym wyjątkiem? To jest po porostu jakaś losowa cena w jakimś losowym sklepie.
   To nie ma nic wspólnego z zasadą "wyjątek potwierdza regułę".

  •  

   pokaż komentarz

   @look997: ....tylko ja wiem co ta zasada oznacza. I wiedzialem niczym mi wytlumaczyles.

   To ze nikt nie ustanowil reguly ze oszukujo we czorny piatek, nie znaczy ze ta regula nie istnieje. Nikt nie ustanawial reguly ze wszyscy maja byc uczicwi. Ogolnie przyjete zachowanie, nie okreslone przepisami, ktore przyjeto za regułe. Jedni uwazaja ze trzbe byc uciwym bo Bozia tak kazala, a inni bo lubia. Tutaj miejsce ma inna rzecz. Mimo ze ucziwym trzeba byc( bo Bozia etc etc ), to i tak koncerny uzywaja "nie pisanej" reguly na nie uczciwosc celem zysku. Kapiszi ?

   Wiec dodajmy teraz klocki, Niepisana regula o nie uczciwosci ( norma w czar.piat. ) + wyjatek od niej ( Mirus kupil cos tam po nie oszukanczo obnizonej cenie, ktora wczesniej byla zawyzona specjalnie) = Wyjatek potiwerdzajacy regule....

  •  

   pokaż komentarz

   @cyb3rm4n: Podam przykłady z tego wpisu:

   "1. „pszczoła, kształt, pszenica” – to wyjątki kiedy piszemy „sz” po spółgłosce. Wynika z tego, że… istnieje jakaś reguła mówiąca, iż po spółgłosce piszemy „rz”! Istnieje? Tak! Wyjątek nie potwierdza tego że ZAWSZE piszemy „rz”, ale potwierdza, że istnieje jakaś reguła. Od której są wyjątki rzecz jasna :)

   2. „Parkowanie zabronione w niedziele”. Taki znak oznacza, iż istnieje reguła mówiąca, że wolno parkować w inne dni tygodnia.

   3. „W piątki do pracy możemy ubrać się na luzie (casual friday)”. Oznacza to ni mniej ni więcej tyle, że istnieje zasada mówiąca o tym, że w pozostałe dni tygodnia należy ubierać się elegancko. Jeśli pracujesz gdzieś gdzie nie ma „casual fridays”, to albo twoi szefowie są sztywniakami, albo… nie potrzebujesz tego wyjątku. Bo nie ma reguły. Bo codziennie możesz ubierać się na luzie :)"

   To oczywiście nie pasuje do twojego przykładu z czarnym piątkiem, bo jest masa rzeczy które można dostać taniej, to nie jest nawet "wyjątkowa" sytuacja, tylko bardziej reguła.
   I można jeszcze dodać, że reguła trudna do udowodnienia nie może być regułą, udokumentuj że większość czarno-piątkowych promocji to oszustwo? Nawet nie jesteś w stanie. Więc o jakiej regule można tu mówić?
   Reguła jest "dużo zarobić" A jak? Skutecznie. Czy poprzez skorzystanie z okazji szału zakupowego, czy czasem oszustwo.

   Myślę, że po prostu trzymasz się mocno swojego dawnego wyuczonego przekonania o tym co oznacza "wyjątek potwierdzający regułę" i próbujesz to naginać na siłę, żeby do tego niby pasowało. No ale nie pasuje. :|

 •  

  pokaż komentarz

  Zawsze mialem watpliwosci co do tego, dla kogo rzeczywiscie jest ceneo.
  Teraz juz watpliwosci nie mam.
  Klient posmaruje to i historia sie zmieni.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie od dziś wiadomo, że ten cały czarny piątek to tylko wyciąganie pieniędzy z ludzi.