•  

  pokaż komentarz

  Fragment wypowiedzi min. Świtały:

  Natomiast w trakcie dyskusji, która ostatnio dotyczyła tej kwestii okazało się, że w niektórych przypadkach leki dla zwierząt faktycznie mogłyby zdrożeć. A tego absolutnie nie chcemy. Dlatego już teraz, choć jeszcze oficjalnie nie zakończyły się konsultacje nowej matrycy, mogę zapewnić, że wykreślimy tę propozycję zmiany, aby leki dla zwierząt pozostały na niższej, 8-proc. stawce VAT - czyli dokładnie tak samo, jak jest obecnie.

  Zastanawia mnie jedno: jak takie propozycje zmian się pojawiają w projektach ustaw? Bez odpowiednich analiz, ekspertyz własnych i z kilku zewnętrznych źródeł/instytucji, że dopiero w trakcie dyskusji wychodzi, że jednak propozycje nie są dobre? Może to jednak tylko przykrywka i ministerstwo jednak wycofało się pod presją społeczną jak ten wczorajszy apel i petycja na wykopie bo ta synchronizacja nie wydaje się przypadkowa

  •  

   pokaż komentarz

   @cieliczka: Podniesiemy VAT na leki i mogą podrożeć. No kto by pomyślał. Założyli że nikt nie podniesie cen i ujmie ze swojego zarobku żeby zapłacić państwu więcej ale nie podnosząc cen? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Akaano: Oczekujesz logiki w postępowaniu kompletnych kretynów nieznających ludzi, nie mających pojęcia o podstawach ekonomi i oglądających nasz piękny bydlęcy świat zza pancernej szyby (jeszcze całej) rządowej limuzyny?
   Przecież wszyscy wiedzą, że wzrost podatków powoduje spadek cen i większe wpływy do budżetu, a zaciąganie kredytów większych niż Gierek to dobra inwestycja w przyszłe pokolenia...

  •  

   pokaż komentarz

   Podniesiemy VAT na leki i mogą podrożeć. No kto by pomyślał. Założyli że nikt nie podniesie cen i ujmie ze swojego zarobku żeby zapłacić państwu więcej ale nie podnosząc cen? ( ͡º ͜ʖ͡º)

   @Akaano: ale zauważ

   "w niektórych przypadkach faktycznie mógłby zdrożeć"

   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @LowcaG: W 99 na 100 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Bez odpowiednich analiz, ekspertyz własnych i z kilku zewnętrznych źródeł/instytucji, że dopiero w trakcie dyskusji wychodzi

   @cieliczka: przestan pitolic.
   cytat "choć jeszcze oficjalnie nie zakończyły się konsultacje nowej matrycy"
   konsukltacje to nie dyskusja na wykopie. po to sa zeby wychwycic problemy. nikt nie uchwalil ustawy tylko - uwaga - trwa weryfikacja projektu. po co wiec glupio gadasz ze nic nie zrobiono? skad wiesz co zrobiono?

  •  

   pokaż komentarz

   pie. po to sa zeby wychwycic problemy. nikt nie uchwalil ustawy tylko - uwaga - trwa weryfikacja projektu. po co wiec glupio gadasz ze nic nie zrobiono? skad wiesz co zrobiono?

   @mibmib2:

   1. Nigdzie nie napisałem, że uchwalili ustawę wręcz przeciwnie, napisałem, że to jest projekt
   2. Skoro weterynarze i schroniska protestują pisząc petycje tzn. że konsultacje publiczne w ramach procesu legislacyjnego nic nie dały
   3. Nawet Prezydent (z tej samej partii) ogłosił dzisiaj publicznie, że nie podpisze tej ustawy jeżeli stawki na leki weterynaryjne -

   Tak więc najbardziej zainteresowani, którzy uczestniczą w procesie legislacyjnym, publicznie ogłaszają, że rząd chce wyższe stawki, ale wg ciebie głupa z siebie robią. OK

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @Akaano: Leki nie podrożeją, cena leku będzie taka sama, zmieni się tylko podatek który musimy zapłacić ...

  •  

   pokaż komentarz

   @Szanowny_Wykopek: Filip Świtała

   Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizował się w zakresie podatków bezpośrednich i międzynarodowych[1]. Współautor komentarza do ustawy o CIT, autor komentarzy do wyroków Trybunału Sprawiedliwości oraz publikacji o tematyce podatkowej[2].

   Od 1996 do 2010 zatrudniony w firmach konsultingowych i prawniczych. W latach 2010–2014 pracował Komisji Europejskiej, zajmując się m.in. podatkami dochodowymi i majątkowymi oraz zaleceniami dla Polski w ramach koordynacji polityki makroekonomicznej. W latach 2015–2016 prowadził przedsiębiorstwo zajmujące się doradztwem podatkowym[2]. W lutym 2017 został dyrektorem Departamentu Systemu Podatkowego w Ministerstwie Finansów[3], był również członkiem Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego[4].

   24 września 2018 powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów[5].

   Rzeczywiście, nie ma pojęcia o podstawach ekonomii, lepiej by wykop poczytał.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jotem323 Są profesorowie UW o podobnych jak nie większych osiągnięciach w dziedzinie ekonomii, którzy twierdza, że krzywa Laffera jest bzdurą. Prace, publikacje i tytuły nie sprawią nagle, że ktoś zacznie myśleć logicznie. Według tej samej logiki można stwierdzić, że bohaterowie III Rzeszy odznaczeni za gazowanie ludzi rzeczywiście byli bohaterami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szanowny_Wykopek: powołujesz się na krzywą Laffera a kpisz sobie w ten sposób:

   Przecież wszyscy wiedzą, że wzrost podatków powoduje spadek cen i większe wpływy do budżetu

   ?

   Jak obliczyłeś, że optimum krzywej laffera dla podatku VAT na leki weterynaryjne znajduje się bliżej stawki 8 niż 23%?

  •  

   pokaż komentarz

   @Jotem323 Niektórym sarkazmem w pysk trzeba strzelić, żeby go zrozumieli... A co do samej krzywej, to chyba nie bardzo rozumiesz jej sens. Autor nawet nie powiedział, że ona tak wygląda. Określił jedynie punkty zerowe oraz pokazał (co jest logicznie), że istnieje co najmniej jedno ekstremum. Współcześni socjaliści starają się usilnie przerobić logiczne fakty do swojej nielogicznej ideologii.
   Po za tym w podatkach nie chodzi o to, żeby zapewniały maksymalne wpływy do budżetu, tylko o zaspokojenie podstawowych potrzeb państwa. Niektórzy ostatnio o tym zapomnieli.
   No i pokaż mi zdanie w którym dywaguję nad wysokością stawki podatku VAT, którego moim zdaniem w ogóle nie powinno być, a zwłaszcza w wysokości 1/4 ceny produktu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szanowny_Wykopek: O proszę, cieszę się, że chociaż poczułeś się zmuszony do przeczytania o czym mówi krzywa, może następnym razem jak zauważysz jak pod każdym znaleziskiem, które dotyczy podatków, ktoś pisze coś w stylu: hehe podwyższają podatek to głupki nie wiedzą że im wyższy podatek to mniejsze wpływy,jak pan Laffer mówił że to bzdura, a on sam nic takiego nie mówił.

   No i pokaż mi zdanie w którym dywaguję nad wysokością stawki podatku VAT, którego moim zdaniem w ogóle nie powinno być, a zwłaszcza w wysokości 1/4 ceny produktu.

   To zdanie w którym piszesz, że tylko kompletny kretyn mógłby twierdzić, że wyższe podatki powodują większe wpływy do budżetu.
   VAT 23% to mniej niż 1/5 ceny produktu.
   No i tak, nie powinno w ogóle być VATu, to raczej twierdzenie socjalistów, którzy uważają że wyższe powinny być podatki majątkowe czy od pracy. Mocno logicznie, jak zrównywanie merytorycznej krytyki jednej z bardziej niedookreślonych ekonomicznych koncepcji teoretycznych do wychwalania nazistowskich zbrodniarzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @cieliczka: a ja jednak jestem zdania że w Polsce lepiej byc psem, kotem, jenotem, łosiem .... itd itp XD

 •  

  pokaż komentarz

  Łaskawy pan. Naród dziękuje i stawia kolejny pomnik

 •  

  pokaż komentarz

  Fajnie, że nie wezmą kasy z tej podwyżki, ale wezmą z innej, więc czekam, co wymyślą dalej ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Wczoraj apel na wykopie, dzisiaj ministerstwo odpowiada na apel. Brawo #wy - TAK BYŁO. Ministerstwo zaniepokojone strajkiem na wykopie.

 •  

  pokaż komentarz

  „Apel na wykopie” - drogi autorze znaleziska, nie wiem czy wiesz, ale zwierzęce środowiska, grupy fb, osoby publiczne i caaaała masa zwykłych osobników podpisywały petycje, pisały do rządu i sprzeciwiały się temu. Myślę, że apel na wykopie był zaledwie drobną cegiełką w tym wszystkim...