•  

  pokaż komentarz

  Ustawa wyszła spod pióra osoby przylapanej na korupcji.
  Ustawa umożliwiająca nacjonalizację banków.
  Komuna bis.

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: Przejmować, prywatyzować, pis...

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: Ciekawe, tyle, że ustawa wdraża tylko prawo Unijne, ale lepiej p@?$@%@ić w internetach głupoty.

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: marudom ciężko dogodzić. Amber Gold - gdzie było państwo. Getback - gdzie było państwo. Pada bank w którym szwindel goni szwindel, wchodzi państwo = komuna.
   Ale jak zwykle w takich postach - hasło komuna świetnie działa na gimnazjalistów:)
   Tych samych, którzy uwierzyli że Czarnecki od marca nie mógł ujawnić nagrań bo "musiał przygotować bank" na te wiadomości - chyba w życiu nie widzieli wykresu kursu GNB. masz poniżej.

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: przejmować zależy jakie banki, jeśli zagraniczne to jak najbardziej jestem na tak.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZiobroV
   Nie znasz się to niewypowiadaj się.
   Dyrektywa UE nakazywala stworzenie mechanizmów prawnych, które dodatkowo zabezpieczały depozyty klientów. Polega to mniej więcej na tym, że w chwili upadku banku instytucja kontrolująca nakazuje przejęcie depozytów przez inny wskazany bank.
   Mechanizm ten został już zastosowany raz w Hiszpanii i zadziałał świetnie. Wiele klientów nawet nie zorientowało sie w czas , że ich bank upadł a podczas weekendu formalnie ich depozyty przeszły w ręce innego banku. Cały czas mieli dostęp do pieniędzy. Mechanizmy te zabezpieczają depozyty banków, niwelują ryzyko paniki klientów, które mogło by zachować całym systemem bankowym.

   Oczywiście UE nie przewidziała chyba ryzyka, że moga rządzić neokomuniści, i na zasadzie mafii kraść na skalę nie spotykaną po 89.

   Chrzanowski napisal ustawę tak, że technicznie mógł wskazać każdy bank, który kwalifikuje się do przejęcia przez inny bank, np narodowy. Dodatkowo wykorzystał urząd do, szantażu (nie przejmiemy twojego banku jeżeli zrobisz coś tam).
   Ryzyko korupcji jest ogromne. UE nie przewidziała, że w Polsce panują takie niskie standardy. Wystarczy, że KNF podniesie jakikolwiek wymóg bezpieczeństwa np. rezerwy kapitałowej tak, żeby najmniejszy bank z rynku nie załapał się i cyk, mamy kandydata do przejęcia. Taki prezes KNF może też kupić akcje banku przejmujące wcześniej. Przecież on decyduje który bank przejmie. Może też zadać okupu, posady, pieniędzy od najmniejszego banku grożąc mu, że podniesie poprzeczkę....mozliwosci korupcyjnych jest sporo.

  •  

   pokaż komentarz

   @OscarGoldman
   Nie możesz od tak sobie wskazać firmy i ja przejąć bo z automatu stajesz się bolszewickie i kapitał zaczyna uciekać. Kraj staje się juz komunistycznym. Nawet Putin czy Łukaszenka tak nie robią bo to oznaczało by koniec dla gospodarki. Nikt nie zainwestuje I nie zrobi biznesu w kraju, w którym władzą może zabrać wszystko w imię ideologii.

   Identycznie robili bolszewicy. Po drodze zabijając, gwlacąc itd. Dzisiaj ludzie tacy jak ty, neokomuniści, homo sovieticus... mają podobne zapędy ale w wykonaniu lżejszym, w krawacie.

  •  

   pokaż komentarz

   @LCdriver

   Chyba nie do końca orientujesz się.

   Amber Gold - państwo działało ale nieskuteczne. KNF kilkukrotnie składało zawiadomienie do prokuratury ale ta odmawiał wszczęcia postępowania i moim zdaniem prokuratura jest najbardziej winna tego, że piramida działała tak długo. Po aferze PO rozszezylo kompetencje KNF tak, żeby mogło działać bez prokuratury w instytucjach nie będących bankami. PIS cofną te kompetencje że Skoków. Za dużo swoich ludzi mają tam a procesy z aferami, które tam były jeszcze trwają.

   Get Back - no to raczej przykład, że mechanizmy zadziałały w miarę wcześniej i nie doszło do wielkiej katastrofy. Skończyło się na małej aferze, która PiS uciesza bo dotyczy stricte jego partii.

   Pada bank w którym szwindel goni szwindel? Możesz rozwinąć myśl? Nie mam pojęcia o czym piszesz chociaż wiem że próby oczerniania Czarneckiego już były w partyjnych szczekaczkach jak niezależne I niewygodne infa.

   Jak sprawić, żeby bank upadł? Wystarczy że prezes KNF podniesie poprzeczkę, która nie przeskoczy najmniejszy gracz z rynku. I cyk mamy bank za złotówkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: bardziej chodziło mi o przejęcie poprzez wykup akcji itp, jako państwo myśle że wiele może, tak jak od Włochów odkupiliśmy PKO SA.

  •  

   pokaż komentarz

   Pada bank w którym szwindel goni szwindel?

   @wcinaster: chociażby to https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/afera-gruntowa-w-getin-noble-banku/yh2m8pf

   polisolokaty, kredyty chf, TW Ernest...

  •  

   pokaż komentarz

   @OscarGoldman:
   To już lepiej. Generalnie wszelkie przejęciam, sprzedaże, bankructwa to element rozwijającej się gospodarki i same w sobie są oznaką dynamiki i nie muszą być negatywne. Ba, nawet wskazane jest, żeby w rozwijającej się gospodarki był pewien poziom bankrustw, gdzie odpadają najsłabsi a w miejce ich powstają nowe przedsiębiorstwa bardziej wydajne i zaawansowane technologiczne. Przykładowo nie powinniśmy mieć wielkiego bulu dupy, że zamknięto w Polsce tyle cukrowni bo raz, że cukru produkujemy równie dóżo co kiedyś z większym zyskiem a dwa w to miejsce powstają inne, bardziej efektywne przedsiębiorstwa. Ograniczony kapitał ludzki, ziemie (rolne), energia iid. przenoszą się na bardziej efektowne i konkurencyjne gałęzie gospodarki.

   Problem z mierzaniem się rządu w gospodarkę jest taki, że rząd, teoretycznie może działać na zasadzie konkurecji z innymi przedsiębiostwami ale jest to walka nierówna (niesprawiedliwa, szkodliwa w ogólnym rozrachunku) ponieważ raz, że rząd ma narzędzia ustawodawcze i kontrolujące a dwa może sięgnąć po więcej kapitału nie na drodze finansowej a fiskalnej. Afera KNF to świetny przykład gdzie szef KNF idą z ideologią partii dopuszcza się działań nielegalnych stawiając prywatny bank w pozycji przegranej.

   Pół wieku komunizmu powinno już dobrze nauczyć, że państwowe jest gorzej zarządzane i trzeba trzymać politykę jak najdalej od biznesu. Nawet dzisiaj skarb państwa jest tyko większościowym udziałowcem takich spółek jak PZU czy LOT i zawsze jest bezpiecznik, że mniekszościowi udziałowcy powiedzą NIE, tak nie robimy.

   Problem tego, że obcy kapitał wykupuje, inwestuje a polskiego jest mało to inna bajka. Raz, że nie jest to tragednia dla nas a droga do powolnego bogacenia się a dwa to wina komuny, że w nowych realiach brakowało polskiej klasy wyższej, która miała by kapitał na tworzenie nowej gospodarki. Oczywiście coś tam było i coś tam się działo ale wszystko jest bardzo kontrowersyjne bo albo wywodzi się ze środowisk partyjnych sprzed 89, albo majątki pochodzą z mechanizmów, w dzisiejszych czasach nielegalnych ale wtedy nikt nie pomyślał aby uregulować te kwestie: Srebrna, TVN, Kulczyk itp.. Może czas nawyższy zapomnieć o tym i patrzeć co jest dzisiaj i jak budować lepsze jutro a nie doszukiwać się drugiego dna (żydzi, komuniści) bo to do niczego nie prowadzi,

 •  

  pokaż komentarz

  Pora na Plan Zdzisława ( ͡€ ͜ʖ ͡€). Mam nadzieję, że żaden bank nie zostanie arbitralną decyzją przejęty i kryteria nie będą "uszyte". Za to zapisy kiedyś uderzą zwłaszcza w SKOKi bo one od lat i jako sektor i jako poszczególne kasy nie spełniają kryteriów, więc niejako wpadną w dołek, jaki sam wykopali.

 •  

  pokaż komentarz

  Kaczor się nie cofa. W sumie mało ma do stracenia. Wszystko albo nic, młodszy już nie będzie. Partia potrzebuje kapitału w każdej ilości.

 •  

  pokaż komentarz

  Dobra zmiana. Skoro banki ponoszą koszty, gdy inny bank upada to powinny mieć prawo do minimalizacji kosztów.