•  

  pokaż komentarz

  Kierowniczka MOPS, Kurator i asystent rodziny do pierdla za nie wywiązywanie się z obowiązków służbowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @laki2702:

   Kobieta twierdzi, że alarmowała gminnych urzędników o horrorze, jaki przeżywają dzieci z powodu zdegenerowanych rodziców.- Otrzymywała wiele form pomocy z naszej strony. Była objęta pomocą kuratora, asystenta rodzinnego - mówiła Anna Jarema, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nozdrzcu, ale nie chciała odpowiedzieć na pytanie, dlaczego wcześniej nikt nie zauważył, że w rodzinie mogło dojść do molestowania.

   masz całkowitą rację (╥﹏╥)

  •  

   pokaż komentarz

   @laki2702: MOPS, to się do d...y nadaje, a nie do pomocy. Kilka lat temu mieszkał w moim bloku facet. Chory, życiowo niezaradny. Sąsiedzi mu coś tam pomagali od czasu do czasu. Był objęty pomocą MOPS. Pewnego dnia widzę, że chodzi jakiś półprzytomny po klatce. Zadzwoniłem do MOPS, że coś z nim nie tak, że może warto by zaglądnąć do niego Pani w MOPS powiedziała mi "eeee proszę pana... nim się brat opiekuje". Mówię, że nie widzę tego brata jakoś. Pani na to że "opiekuje się opiekuje. My tam też chodzimy do niego". Pytam kiedy ostatnio byli, pani mówi, że chyba miesiąc temu ale nie jest pewna. Okazało się, ze gość siedział bez jedzenia od trzech dni. Brata oczywiście nie było u niego już kilka tygodni, a baby z MOPS chyba z pół roku. Tak się ta instytucja zajmuje swoimi podopiecznymi.

  •  

   pokaż komentarz

   @laki2702: urzednicy w tym kraju sa ponad prawem i odpowiedzialnoscia.

  •  

   pokaż komentarz

   @laki2702: taa, słyszałeś kiedyś, żeby ktoś z takich instytucji poniósł konsekwencje?

  •  

   pokaż komentarz

   @laki2702: @niemajuzsensownychnickow: i tak się powili pracuje w tych MOPSach, znieczulica. Ciekawe czy będą czystki w ośrodku, czy zamiotą pod dywan.

  •  

   pokaż komentarz

   @karmajkel-nowak mops jest po to by patusom wyplacic kase a potrzebujacy sie nielicza

  •  

   pokaż komentarz

   Kierowniczka MOPS, Kurator i asystent rodziny do pierdla za nie wywiązywanie się z obowiązków służbowych.

   @laki2702 Przy obecnej polityce i retoryczne rządu to strach coś zarzucić podstawowej komórce społecznej jaka jest wielodzietna rodzina. Potem tvp przyjedzie zrobi reportaż o szkalowaniu polskiej patriotycznej rodziny i tylko problemy będą.

   Mówię oczywiście trochę z przekasem bo opieka społeczna generalnie powinna mieć większe uprawnienia. Ale i społeczna akceptację do działań.

  •  

   pokaż komentarz

   @niemajuzsensownychnickow: No nie wiem ale jak pracownik z urzędu ma zauważyć ze doszło do molestowania jak ma prace w godzinach od 7 do 15 gdzie dzieci są w tym czasie w szkole, w przedszkolu. Wieś na zadupiu to pewnie musi tam dojechać często własnym samochodem a jak ma jeszcze na swoim terenie ok 50 rodzin stale korzystających z pomocy, to jak on ma te środowiska skrupulatnie kontrolować?? Wpada do rodziny na 15 do 30 minut obada, pogada na szybko i ciao żeby tylko raz w miesiącu. No co wy myślicie że ktoś kto był molestowany ma napisane na twarzy ze jest molestowany. To jak zachowuje się dziecko to powinien zauważyć pedagog który ma z tym dzieckiem najczęstszy kontakt. Tutaj każdy dał dupy kurator sądowy, pedagodzy w szkole, pracownik socjalny, asystent rodziny.

   Widać że służby próbowały coś z ta rodziną robić bo trochę ludzi się kręciło ale wiecie jak to wygląda :
   kurator wpada do rodziny raz w miesiąc umawiając się wcześniej, asystent rodziny wpada raz w tygodniu często umawiając się wcześniej, pracownik socjalny raz w miesiącu itd. Zawiodły wszystkie instytucje państwa każda w jakimś stopniu co całościowo złożyło się na tragedie tych dzieciaków.
   A dalekiej krewnej bym za bardzo nie wierzył , nagle taka troskliwa i wszystko zgłaszała... mam wątpliwości.

  •  

   pokaż komentarz

   @niemajuzsensownychnickow: Oglądałem ten "reportaż" nie mówię że nie było tam biedy, syfu i nieszczęścia, bo pewnie było źle. Ale TVN zrobił wywiad z jedną sąsiadką która plecie co jej ślina na język przyniesie, wydaje się że coraz bardziej się wkręca. Mogła nie lubić tych ludzi, mścić się albo robi to dla kasy.
   Uwaga płaci swoim rozmówcom, łapią kogoś kto chce gadać zamazują mu twarz i w razie czego mają czyste ręce, nikt ich nie posądzi o mówienie nieprawdy. Kiedyś była afera w szpitalu i wzięli tak znajomego przedstawiając go jako pracownika, mówił o sytuacji na oddziale, a był jakimś cieciem i jeszcze go wywalili za picie tydzień wcześniej. (w wywiadzie mówił że sam odszedł, bo sytuacja zła :D)

  •  

   pokaż komentarz

   @laki2702: dziwny ten MOPS, ile sie slyszy, że bezpodstawnie zabrali komuś dziecko, a tu tyle się działo i zero rekcji. Nie mam pojęcia na jakiej zasadzie oni działają.

  •  

   pokaż komentarz

   ale nie chciała odpowiedzieć na pytanie, dlaczego wcześniej nikt nie zauważył, że w rodzinie mogło dojść do molestowania.

   @niemajuzsensownychnickow: co to znaczy, że nie chciała odpowiedzieć na pytanie. ja p!$?$$@e, gdzie tu k!!!a rzetelność dziennikarska. redaktor powinien ją zjechać jak burą sukę

  •  

   pokaż komentarz

   @Orochi bo nie ma czegoś takiego jak bezpodstawnie. Jakby tu wcześniej zareagowali, to też byłby płacz, "jakie to urzędniki bezduszne, matce dzieci odbierajo!" Pal sześć z tym jełopem, ale z tej baby, to by zrobili wielką pokrzywdzoną, której nikt nie chciał pomóc.

  •  

   pokaż komentarz

   @taktoto: w sumie racja, niestety zawsze znajdzie sie ktos kto będzie bronił takich ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @laki2702: no ale jak? Przeciez nie bylo "zadnych sygnalow", ze cos zlego sie dzieje...

  •  

   pokaż komentarz

   @laki2702: najbardziej plusowany komentarz oczywiście jad z mordy jakiegoś wykopka który już kobiete chce zamykać do wiezienia nie mając zielonego pojęcia co tam w ogóle sie wydarzyło :D szybko na przerwie nagłowek przeczytał i zna cała sytuacje... załosne

  •  

   pokaż komentarz

   @Na_zawsze: pewnie najlepiej jak brać pensje i udawać że się pracuje, jak się idzie do pracy i ma się obowiązki to trzeba je sumiennie wykonywać a nie zerkać na zegarek i liczyć minuty do końca pracy !

  •  

   pokaż komentarz

   A dalekiej krewnej bym za bardzo nie wierzył , nagle taka troskliwa i wszystko zgłaszała... mam wątpliwości.

   @Cziken1986: jaka ona tam krewna tam polowa sasiadow to chrzestni tych dzieci, Chrzestnym moze zostac kazdy, nawet gosc z ulicy,

  •  

   pokaż komentarz

   @Orochi: Na zasadzie walki z problemami, które tworzy państwo wypłacając zasiłki zamiast znaleźć komuś pracę.

  •  

   pokaż komentarz

   @albertbranka: płaci faktycznie, w moich okolicach była kiedyś afera bo mieszkańcy nie zgadzali się na otwarcie nowej kopalni. telewizja przyjechała i szukała chętnych do wywiadów za $, wiem bo akurat byłem u znajomych i przyszli rozmawiać dziennikarze. układ był taki: masz tu kartkę, naucz się tych kilku zdań, odpowiadaj na pytania wg. scenariusza. twarz będzie zamazana i głos zmieniony... ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Okazało się, ze gość siedział bez jedzenia od trzech dni. Brata oczywiście nie było u niego już kilka tygodni, a baby z MOPS chyba z pół roku. Tak się ta instytucja zajmuje swoimi podopiecznymi.

   @karmajkel-nowak: swiete slowa, Ten Mops to taka przechowalnia dla pociotkow, gnowno robia, bo tez srodki na to maja gowniane, ot tak Rzad udaje ze cos robi wydzielajac gowniane srodki, te gowniane srodki poms przeznaczy na pensje a za reszte gowno zrobi, i tak wszyscy udaja, ci ze cos robia a sasiedzi ze nic nie widza,

  •  

   pokaż komentarz

   @menelaosPL:

   Ciekawe czy będą czystki w ośrodku czy zamiotą pod dywan
   Sprawa jest czysta i klarowna: zamiotą pod dywan, bo tak jest każdemu na rękę.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale TVN zrobił wywiad z jedną sąsiadką która plecie co jej ślina na język przyniesie,

   @albertbranka: Tvn Rozmawial tez z dyrektorem szkoly oraz z pania z Gops ,,,, pani z gops milczala jak zacieta, powtarzajac tylko wszystkie dokumenty przekazalismy prokuratorowi, na pytanie czy pani uwaza ze te dzieci byly tam szczesliwe pani z gops powiedziala na swoj sposob pewnie tak,

 •  

  pokaż komentarz

  Nie muszę pracować - mam fabrykę w spodniach

  aż trudno komentować

 •  

  pokaż komentarz

  Szkoda, ze dopiero teraz rodzina zaczyna sypać na starego. Jakoś nikt wcześniej nie zglaszal tej patologii.

  •  

   pokaż komentarz

   @kocurowy: Nikt nie zaczął z rodziny sypać, obejrzyj w Uwaga tvn a się dowiesz po chłopcu 13 letnim co zaginał bo prawdopodobnie uciekł, dopiero doszli do nich a sąsiadka widziała co tam si wyprawia i podobno zgłaszała do MOPS- u.

  •  

   pokaż komentarz

   @porBorewicz07: sąsiadka mówi, że jest spokrewniona i jest chrzestną jednej z dziewczynek

  •  

   pokaż komentarz

   @kocurowy: Większość zdarzeń głównie dotyczących przemocy była zgłaszana do gminy, nawet postronni ludzie, na przykład sprzedawczyni w lokalnym sklepie zgłaszała przemoc wobec tych dzieci. To zwierzę, bo nie można go inaczej nazwać miał już konflikty z prawem, właśnie związane z podobnymi zdarzeniami. Jednak niestety nikt nie wiedział o dramatach, które rozgrywały się za zamkniętymi drzwiami tego domu. Tego nikt nie jest w stanie stwierdzić, a co dopiero znaleźć dowody. Nad tą "rodziną" pieczę sprawowały urzędy, które są głównie odpowiedzialne za taki stan rzeczy, chociaż one też mają ograniczone kompetencje. Problem z tymi zdarzeniami w kontekście prawa ma wiele płaszczyzn. Należy się zastanowić, co można lepiej zrobić, aby przeciwdziałać takim zachowaniom, które instytucje mają za małe kompetencje. Należy też zbadać czy ludzie, którzy sprawują odpowiednie stanowiska nie zaniedbały swoich obowiązków.

  •  

   pokaż komentarz

   @menelaosPL: Przy 10 dzieci pewnie 13 sasiadow na okolo jest chrzestnymi...

  •  

   pokaż komentarz

   sąsiadka mówi, że jest spokrewniona i jest chrzestną jednej z dziewczynek

   @menelaosPL: i co ze jest chrzestna, czasami to zadna rodzina, jak ma sie 12 dzieci to sie chodzi i szuka kandydatow na chrzestnych, Nie kazdy chce sie zgodzic, bo chrzestny to wydatek, trzeba wyskoczyc z kaski,

  •  

   pokaż komentarz

   które są głównie odpowiedzialne za taki stan rzeczy

   @Serghio: glownie odpowiedzialni za taki stan rzeczy sa politycy, to oni uchwalaja takie prawo ze domowemu katowi mozna nagwizdac, za granica pierwsza interwencja dolek, drugi dzien rozprawa gdzie odczytuje sie imie nazwisko i orzeka zakaz zblizania sie do domu, bliskich, nawet po swoje rzeczy nie mozna przyjsc, trzeba wyslac osobe postronna i gowno to sadu obchodzi gdzie sie podziejdesz mozesz isc do hotelu, noclegowni dla bezdomych albo spac w kartonie, W dalszej kolejnosci pracownicy socjalni ustalaja co tam sie w rodzinie dzieje, i w zaleznosci od dalszego biegu zakaz zblizania sie jest przedluzony, Praktycznie taka osoba rzadko kiedy wraca do domu, Nawet jesli jest jego wlascicielem nie moze sie zblizyc, Panstwo w takim przypadku bierze w opieke rodzine, zblizyc sie mozna tylko po tym kiedys rodzina sie wyprowadzi z domu, Ale to rzadkie przypadki aby taki kat byl indywidualnym wlascicielem domu, najczesciej on jest na dwoje a on moze spadac, Zona dalej sobie splaca kredyt, czesto tez on splaca dom, ktory w polowie jest jego, i do czasu doroslosci dzieci nie moze tam przyjsc, a gdy dzieci dorosna to dom sprzedaja lub jedno splaca drugiego z jego polowy, Czasami po uplywie tego czasu gdy pracownik socjalny uzna ze wizyta ojca jest potrzebna odbywa sie ona w osrodku przy obecnosci pracownikow socjalnych ,,,, Polska to syf

  •  

   pokaż komentarz

   @siddhariha-cautama: Wydaje mi się, że jest to bardzo trudny temat do rozwiązania i nie ma złotego środka. Takie okoliczności, które tutaj zaszły, w przypadku tej rodziny bulwersują najbardziej, w szczególności opinie publiczną. Zaraz pojawiają się głosy, aby zmodyfikować prawo, zaostrzyć je. Czy różne instytucje powinny mieć większe kompetencje i prawa? Trudno znaleźć rozwiązanie, aby nie naruszało podstawowych praw człowieka. Dając dodatkowe przywileje różnym urzędnikom możemy spowodować pojawienie się innych problemów, takich jak w dzisiejszej Norwegii lub w Niemczech. W Norwegii mają Barnevernet - instytucję, która jest bardzo krytykowana. Nawet płacz dziecka może być odebrane jako naruszenie dóbr, co w konsekwencji może prowadzić do utraty praw rodzicielskich, przez co jest dużo nadużyć. Trzeba pamiętać, że nawet w krajach wysoko rozwiniętych takie rzeczy, jak ta tragedia - również się zdarzają. W Austrii był Fritzl, w Stanach Zjednoczonych ciągle słyszy się o takich rzeczach.

  •  

   pokaż komentarz

   Zaraz pojawiają się głosy, aby zmodyfikować prawo,

   @Serghio: prawa nie trzeba zaostrzyc ale zmiecnic bo to nie wysokosc jest zla, ale forma prawa, Pamietam jak sasiad robil imby, jak zone uszkodzil tak ze sprawa zainteresowal sie prokurator to goscia wsadzili jak wyszedl to wrocil do tego samego domu, Chodzi o to aby mozna bylo goscia takiego wyj?@$c z domu na amen, to uzdrowi wiekszosc sytuacji, zakaz zblizania sie, Zblizysz sie telefon od sasiada ze cie wydzial to ladujesz w pierdlu i grzywna, nie placisz to siedzisz, i ta, siedzisz siedzisz siedzisz az kurna zmadrzejesz co ty mi tutaj jednostkowe przyklady fritzla dajesz, u nas to nie jednostkowy przypadek, pomysl ile dzieci u ciebie w klasie bylo bitych, To najczesciej te dzieci ktore w szkole bija, Na klatce schodowej na ktorej ja mieszkalem w trzech rodzinach dzieci fruwaly przez pas, To nie odosobniony przypadek, ale solidny wpievdol raz w tygodniu albo czesciej, Nikt nie mowi aby karaz za to ze dziecko nie usmiechniete, Ale jesli jest nieusmiechniete bo wlasnie dostalo wpievdol i ma sladu po pasku i naderwane uszy to juz jest cos na rzeczy, Akurat na tam wierze instytucja Norweskim, Wyjechala tam Polska patologia wiec ja temperuja, i chwala im za to ,,,, a co do sasiada jak wrocil to znecal sie innymi sposobami, juz nie bil ale terroryzowal psychicznie, mial prawo korzystania z pomieszczen wiec tak korzystal ze atmosfera byla jak na wojnie, Na szczescie dzieci dorosly i utemperowaly dziada, A dlaczego to dzieci musialy to robic ? Od tego powinno byc panstwa, wyrok powinien brzmiec rok odsiatki w zawieszeniu na 5 i zakaz zblizania sie do Rodziny i jej miejsca zamieszkania, Widzenia Z rodzina w Siedzibie mops ,,,,, Drugi przyklad sasiadki ta zaczela popisy jak wyrosla z okresu dzieciectwa, partnerzy pelen kryminal jak ich Policja szukala to po nocy i z dluga bronia, kto na nich zglosil to zaraz frajer do drzwi kopane kola przecinane, Tak tez nie powinno byc, dziecko im powini zabrac a ich wymeldowac w p$#$ec do socjalnej dzielicy, W koncu to sie stalo ale z innej przyczyny a mianowicie przepelnienia mieszkania, Moglbym tak dlugo, bo u nas w co drugim trzecim domu dzieci sa bite, i dochodzi do wiekszych lub mniejszych patologi, Oczywiscie sypianie z corkami to juz makymalny poziom sp$###!!enia, Mam nadzieje ze Wiezniowie odpowiednio zaopiekuja sie panem tata, ,,,, Corek tylko szkoda bo juz maja sp$###!!one zycie, Taka kobieta nigdy juz nie stworzy szczesliwej rodziny chocby miliard na terapie wydala

 •  

  pokaż komentarz

  No, jeszcze zanim kliknęłam w artykuł pomyślałam sobie, że dzieci narobił i teraz wielki Pan pewnie żyje se za prawie 6k miesięcznie, a dzieci ma w dupie.

  I jak widać, nie pomyliłam się:

  - "Nie muszę pracować - mam fabrykę w spodniach" - mówił. Żyli z 500+ i innych świadczeń z pomocy społecznej. Razem było tego ok. 10 tys. zł miesięcznie. Najpierw szło to na alkohol, jedzenie czy zabawę, a na końcu na dzieci. Matka taczką jeździła na zakupy - opowiada w rozmowie z reporterami programu "Uwaga" TVN daleka krewna tej rodziny.

  Co za obrzydliwa patologia. Sterylizacja takich ludzi powinna być obowiązkowa.

 •  

  pokaż komentarz

  Czekamy na relację sąsiadów, którzy nigdy nie widzieli w tej rodzinie przypadków patologii, a tak w ogóle to mąż "grzeczny był i zawsze dzień dobry mówił" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @MajorToJestKajor: przeciez tam wszyscy wiedzieli co sie dzieje, rodzina, sasiedzi, nawet mopsy i inne instytucje i nie zrobiono nic. ten kraj to zart. powinni wyp?$?$@#ic tych urzednikow z zakazem jakiejkolwiek pracy w panstwowych spolkach

  •  

   pokaż komentarz

   @Dead_Inside: no, nie zrobiono nic, po co reagować gdy dzieci mają niszczona psychikę, lepiej włączyć kolejny odcinek Familiady ( ͡° ͜ʖ ͡°) urzędników wyp$!!@%?ić a sąsiadów skazać za współudział

  •  

   pokaż komentarz

   @MajorToJestKajor: ale sasiedzi pewnie tez zglaszali, rodzina zglaszala. co mieli tam sami wbic na partyzanta i wp?##$?@ic ojcu i matce? od tego sa instytucje na ktory lozymy w podatkach. trzeba bylo zabrac dzieci, socjal i by sie skonczylo rumakowanie, ale to panstwo teoretyczne niestety. nic sie nie robi, poki media/internet sie nie zainteresuje

  •  

   pokaż komentarz

   @MajorToJestKajor: @Dead_Inside: @MajorToJestKajor: bo w Polsce jak dziecko nie chodzi posiniaczone to się dzieci nie odbiera, bo zaraz banda narodowych idiotów zacznie krzyczeć, że urzędnicy zabierają dzieci z powodu biedy. Parę tygodni temu był taki przypadek na wykopie i wykopki znowu darły ryje, że państwo zabiera dzieci z powodu biedy. A później się okazało, że mimo ponad 3,5 k zasiłków na 4 dzieci w mieszkaniu nie było prądu, 6-latek praktycznie nie mówił, a młodsze dziecko z problemami kardiologicznymi nie stawiało się na kontroli, bo bezrobotna mamusia nie miała czasu.

1 2 3 4 5 6 7 ... 14 15 następna