•  

  pokaż komentarz

  http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/1,35612,10927558,Seksowna_dzialaczka_idzie_na_wojne_z_wladza.html

  Lidia Makowska, 40 l. Z wykształcenia germanistka i kulturolożka, studiowała w Gdańsku, Heidelbergu, Bremie. W Brukseli zrobiła dyplom z zarządzania kulturą, zawodowo zajmuje się europejską polityką kulturalną. Feministka. Szefowa rady dzielnicy Gdańsk-Wrzeszcz, najbardziej znienawidzona przez gdańskich urzędników działaczka społeczna.

  no to widze wolne sądy poszły sie j?!?c, przez lata biegali wrzeszczac io sprawiedliwych sądach,

  a to widze kserówka, zachodniego #metoo, oskarzenia po 30 latach, ZERO dowodu, smierc oskarżonego.

  Całe stada zawodowych ofiar nagle sobie o tym przypomniało,

  nie wiem, na jakim poziomie sp@?@@%#enia trzeba byc, by to akceptowac,
  ok, ksiadz był pedofilem, pracuje w najwiekszym medium w Polsce, moim moralnym obowiazkiem jest to nagłosnic, zniszczyc gnoja ustrzec kolejne ofary,
  mam to w dupie przez lata, wyciągam to w momencie uzytecznym politycznie, jednoczesnie nie majac dowodów

  •  

   pokaż komentarz

   oskarzenia po 30 latach, ZERO dowodu, smierc oskarżonego.
   Całe stada zawodowych ofiar nagle sobie o tym przypomniało,


   @mobilisinmobile: niby tak, ale dziwisz się, że ktoś w latach 90. bał się ujawnić takie działanie? Przecież teraz jest tak, że ksiądz molestuje i są na to dowody, a cała wiocha stoi za nim murem i broni nadal, zwłaszcza mohery, a ofiara jest piętnowana. Dlaczego? Dla świętego spokoju, bo to ksiunc i nie można na poslańca niebios ręki podnosić.

  •  

   pokaż komentarz

   @kornik1982: ale p%$#!$$a mnie lata 90, ona współpracuje z wyborcza od kilkunastu lat, miała medium, które zapewniało bezkarność, miała to w dupie dopóki jankowski był uzyteczny.

   co jest bardziej zj$?$ne, jakas babcia mocherowa ze wsi której sie w głowie nie miesci by ksiunc takie rzeczy mógł robic,
   czy działaczka społeczna, współpracująca z najwiekszym medium w Polsce, wiedząca o tym, i nic z tym nie robiąca.

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: ok, mogła coś z tym zrobić i nadać temu bieg. No właśnie taki bieg, jak w przypadku Paetza? Miał zakazy watykańskie, które później usunięto, nie został w żaden sposób sprawdzony, sprawa niezakończona, a on sam dalej bierze udział w życiu religijnym.
   Dalej, proboszcz z Tylawy skazany na zawiasy za bioenergoterapeutyczne macanie po narzadach płciowych, a pełniący jeszcze za Michalika dalej swoją "posługę".
   2013 rok, Wesołowski i sprawa oskarżeń o pedofilię wraz z innymi duchownymi na Dominikanie. Wesołowski zanim umrze spaceruje sobie niespecjalnie niepokojony po Watyanie, a reszta jest skazana na kary, które sami zaproponowali.

   O takie robienie czegoś ci chodzi?

   miała medium, które zapewniało bezkarność
   a za co ona miała być karana?

  •  

   pokaż komentarz

   2013 rok, Wesołowski i sprawa oskarżeń o pedofilię wraz z innymi duchownymi na Dominikanie. Wesołowski zanim umrze spaceruje sobie niespecjalnie niepokojony po Watyanie, a reszta jest skazana na kary, które sami zaproponowali.

   @kornik1982: w procesie w marcu 2015 poszedł na ugode i dostał 7 lat wiezienia, a zmarł w kwietniu 2015 roku, w czasie odwołania sie od wyroku

   ok, mogła coś z tym zrobić i nadać temu bieg. No właśnie taki bieg, jak w przypadku Paetza? Miał zakazy watykańskie, które później usunięto, nie został w żaden sposób sprawdzony, sprawa niezakończona, a on sam dalej bierze udział w życiu religijnym.
   sprawa peza dotyczyła dorosłych kleryków, homofobie

   Dalej, proboszcz z Tylawy skazany na zawiasy za bioenergoterapeutyczne macanie po narzadach płciowych, a pełniący jeszcze za Michalika dalej swoją "posługę".
   czyli co masz ból dupy o patologiczny wymiar sprawiedliwosci. czy dziennikarz, murarz - ktokolwiek inny w tych okoloicznoiściach dostal by inny wyrok? nie

   O takie robienie czegoś ci chodzi?
   np zamiast lansowac sie w wyborczej jako lokalna działaczka społeczna, mogła nagłosnić tą sprawe, ale nie chciała ruszac fundamentu lokalnej smietanki towarzyskiej, której była i jest czescią.

   a za co ona miała być karana?
   zawsze istnieje ryzyko, ze ktos bedzie atakował ją za wskazywanie na ksiedza, ochrona tak duzego medium, zapewniała bezpieczenstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile z lektur wynika ze zawiodka recznie sterowana prokuratura bardziej niz sady ... skad my to znamy ...

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: lubie czytac Twoje wpisy bo zawsze jak piszesz to cos ciekawego. ale czy nie bronisz teraz Jankowskiego na zasadzie "bo go lewaki atakuja"? Nawet jesli Trynkiewicz do spolki ze Stefanem Michnikiem powiedza ze Jankowski to był pedofil to nie oznacza ze z automatu nalezy go bronic. Jankowski byl sliski. To nawet nie jest zadna tajemnica. Prowadzil bardzo dziwny styl zycia - takiego koscielnego moznowladcy rodem z dawnych wiekow. Bogactwo, splendor, przepych. Bardziej rzucala sie w jego osobie milosc do drogich kamieni i luksusowego zycia niz oddanie religii i Bogu. Zobacz co o nim mowi Cenckiewicz - https://nczas.com/2018/12/04/afera-wokol-niezyjacego-ksiedza-pralata-jankowskiego-slawomir-cenckiewicz-zwraca-uwage-na-ciekawy-aspekt/ ktory potwierdza jak mi sie wydaje zarzuty. Kurcze chyba nie ma czlowieka bardziej niezaleznego w swoich opiniach a jednoczesnie dysponujacego taka wiedza jak Cenckiewicz. Jankowskiego nie ruszano wg mnie wczesniej "za bardzo" bo mogl miec parasol ochronny tych wszystkich ktorzy w donoszenie jak on byli umoczeni.

  •  

   pokaż komentarz

   sprawa peza dotyczyła dorosłych kleryków, homofobie

   @mobilisinmobile: o k@!?a, okazuje się, że proceder molestowania seksualnego dorosłych podwładnych nie istnieje, coś takiego nie może się zdarzyć.

  •  

   pokaż komentarz

   o k#??a, okazuje się, że proceder molestowania seksualnego dorosłych podwładnych nie istnieje, coś takiego nie może się zdarzyc

   @ghostface: a molestował podwładnych, bo są dwie drogi, ma skłonności i zmusza kogoś, ma skłonności i wykorzystuje chetnych ułatwiając im kariere, jedno to przestepstwo drugie to nepotyzm, zalezny od warunków danej organizacji, wiec ok organizacja koscielna mogła go potepiac za złamanie jej zasad za promowanie swoich pupilów jednak nie jest to niezgodne z prawem.

   Jankowskiego

   @abunasrallah: ok, ale opieramy sie na dowodach, masz dowody, nie masz tylko zeznania, zeznania tak stare ze nie sie ich zweryfikowac, oraz kobiete która twierdzi, ze taki proceder miał miejsce, miała narzędzia by go ukrócić, a wyciąga to dopiero gdy jest to jej uzyteczne polityczne, ona była działaczką społeczną, włąsnie jej zasranym obowiazkiem, było zwalczac takie patologie, nie brac udział w ich kryciu

   wiec, bez dodów, ok, nalezy sie pomoc ofiarą jesli sie takie znajdą, ale nie wolno orzekac winy

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile:
   @kornik1982
   @ghostface
   Przecież Jankowski miał zielone światło na to co robił. Do tej pory był im potrzebny a teraz jak wszyscy „rozstrzeliwują” kościół to takie karty się wyrzuca.
   Nie widzę w tym nic dziwnego (chodzi mi o sposób postępowania a nie dewiacje).

   Pani „dziennikarka” miała zrobić wejście zastraszonej biednej kobiety którą świat przeraża...
   I pewnie stali czytelnicy gazety to kupią.

  •  

   pokaż komentarz

   lubie czytac Twoje wpisy bo zawsze jak piszesz to cos ciekawego. ale czy nie bronisz teraz Jankowskiego na zasadzie "bo go lewaki atakuja"? Nawet jesli Trynkiewicz do spolki ze Stefanem Michnikiem powiedza ze Jankowski to był pedofil to nie oznacza ze z automatu nalezy go bronic. Jankowski byl sliski.

   @abunasrallah: To że był śliski i jakiś taki obrzydliwy pod koniec swojej działalności nie oznacza że można z dupy go oskarżać po tylu latach bez dowodów. Porównanie do akcji meetoo jak najbardziej trafne.

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile został oskarżony o molestowanie seksualne.

  •  

   pokaż komentarz

   został oskarżony o molestowanie seksualne.

   @ghostface: nie, nie został oskarżony, to co pismak sobie napisał to jego sprawa, nikt nigdy nie złożył niczego do organów ścigania.

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile otóż to - oskarżenia o molestowanie seksualne pojawiły się w prasie.

  •  

   pokaż komentarz

   ale czy nie bronisz teraz Jankowskiego na zasadzie "bo go lewaki atakuja"?

   @abunasrallah: Bo lewaki go atakuja, po 30 latach, niesprawdzalne oskarzenia zmarlej osoby.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: @mobilisinmobile: @mibmib2: panowie ale na nim suchej nitki nie zostawia Cenckiewicz. Cenckiewicz to nie jest poziom "metoo".

  •  

   pokaż komentarz

   @abunasrallah: w sensie że Cenckiewicz widział jak molestuje czy że może ma dowody?

  •  

   pokaż komentarz

   panowie ale na nim suchej nitki nie zostawia Cenckiewicz. Cenckiewicz to nie jest poziom "metoo".

   @abunasrallah: ok, ale to ciagle nie dowody, facet nie zmarł 200 lat temu, mieli 25 lat by sie zabrac za niego, w "wolnej" Polsce, nie interesuje mnie to co teraz mają do powiedzenia, gardze nimi za milczenie

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: @mobilisinmobile: Cenckiewicz od lat mowil o tym ze Jankowski był umoczony we wspolprace i w cala reszte. @mobilisinmobile: co Ty mowisz? 25 lat w wolnej Polsce w ktorej sie krylo SB-ków? Cenckiewicz przeciez sugeruje ze "gardzi". bo w tej wolnej Polsce nikt nie chcial grzebac w historii Jankowskiego bo pewnie tyle osob i SB-ckich wspolpracownikow "ojców niepodleglosci' bylo w to umoczonych. To ze mozna gardzic tymi srodowiskami ktore to wywlekaja na swiatlo dzienne to nie oznacza ze nie nalezy wszystkiego teraz wyciagnac. Panowie - bronicie Jankowskiego jak KOD i PO Bolka ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @abunasrallah: Kolego. To że Jankowski to nieciekawy typ to wiem. My tu rozmawiamy o przypisywaniu mu konkretnie pedofilii po 25 latach

  •  

   pokaż komentarz

   @abunasrallah: nie bronie jankowskiego, bronie zasad:
   - dowodu
   - domniemania niewinności
   sa papiery na jego współprace z SB ok to je pokazcie to jest dowód, znajdziecie dowód na pedofilie, nie ma sprawy,
   ale nie bede sie opierał, na zeznaniach sprzed 25 lat nie podpartych dowodami.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: @mobilisinmobile: i tu sie zgadzamy. ja nie chce orzekac o winie bo jakas lewicowa dzialaczka to powiedziala. ale jak najbardziej jestem za tym zeby sprawe przeswietlic najlepiej jak mozna. i zadnej litosci. i nie ma ze bylo "dawno temu". Bolkowanie bylo tez dawno temu. nie bawmy sie w hasla "wypierzmy przeszlosc" albo "po co ruszac symbole". w dupie mam symbole. rozbabrac ta sprawe i wiele innych (takze tych "autorytetow" GW) co do szczegolu.

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: nie masz pojęcia kim był Jankowski w Gdańsku :) z nim Gocłowski nie był w stanie sobie poradzić.

   Poza tym (pomijając ten przypadek i roztrząsanie czy jest to prawda czy też nie) przy tego typu sprawach to że jest to zgłaszane/nagłaśniane po latach jest niezdrowym standardem nie dlatego że ktoś nagle się obudził i mu się przypomniało a dlatego że ofiary często nie byłby w stanie tego zgłosić wcześniej (ze względu na wiek czy emocje) i warunki społeczne często były takie iż ofiara dopiero po latach odnajduje w sobie odwagę i jest w stanie zwalczyć poczucie wstydu. Generalnie, tak jak Ty to zrobiłeś, łatwo jest zamienić w takich przypadkach ofiarę ze sprawcą.

   Jak myślisz czy osoba która przeczyta Twój wpis a jest ofiarą takiego przewinienia poczuje się zmotywowana aby o tym komuś powiedzieć?

  •  

   pokaż komentarz

   @Xarath: jestes z Trojmiasta? ja slyszalem jakis czas temu (ale od znajomych) ze w Gdansku to była historia ktora nie byla dla nikogo tajemnica. Jesli to prawda to typ musial miec niesamowicie mocne plecy. Ale trudno zeby nie mial - SB, Solidarnosc, Bolek, gruba kasa. Na dodatek mocne kontakty z Watykanem. Tyle ze mocnym znakiem zapytania jest tutaj udzial w pogrzebie Jankowskiego Walentynowicz. Jesli Jankowski byl rzeczywiscie pedofilem i jesli dzialal na oba fronty to trudno przypuszczac ze Walentynowicz by o tym nie wiedziala.

  •  

   pokaż komentarz

   @abunasrallah: jestem z Trójmiasta, jakieś oskarżenia pojawiały się raz na jakiś czas ale ile jest w tym prawdy to nie wiem. Na pewno był z niego bardziej biznesmen niż duchowny no i rzeczywiście miał on ogromne plecy i wśród osób duchownych (miał otwarty konflikt z Gocłowskim z którego nic sobie nie robił) i wśród polityków a także wśród tej części (wtedy jeszcze raczkującej) skrajnej albo bardziej prawej prawicy.

   Genralnie jeśli miał coś za uszami (a na pewno miał takie kwestie styku biznesu-polityki-kościoła) to potrafił to spokojnie zagłuszyć. Czy miał jakieś kontakty z kobietami, wiadomo że księża nie mają, żaden jeden ( ͡° ͜ʖ ͡°). Czy miał kontakty z dziećmi - oskarżenia były ale byłby prostowane - nie wiem czy prawidłowo czy nie ale na pewno oskarżenia o pedofile to duży kaliber.

  •  

   pokaż komentarz

   @kornik1982: dlaczego piszesz o wsi...przecież w miastach jest tak samo, w każdym większym lub mniejszym do księży lgną "biznesmeni", politycy, działacze, to oni tworzą wokół księży parasol ochronny i grupę trzymającą władzę xD Wielu księży szczególnie młodych może nawet i tego nie chce ale parcie jest tak silne ze strony tych środowisk że siłą rzeczy są wmanipulowani w układ.Mohery się tam gówno liczą tak naprawdę, mohery to jest kierowanie sprawy na boczny tor, mohery nie umorzą śledztwa w prokuraturze przy dowodach obciążających pedofila xD Gadanie o moherach właśnie powoduje że nie mówi się o lokalnych mafiach, tylko sprowadza do zrzucenia odpowiedzialności na zdewociałych starych ludzi

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile:

   Całe stada zawodowych ofiar nagle sobie o tym przypomniało,
   Tak, idioto, bo po pierwsze istnieje coś takiego jak strach, upokorzenie i obawa przed odtrąceniem, a po drugie jeszcze czasem działa mechanizm wyparcia i blokady psychicznej związanej ze stresem pourazowym. Często ofiary gwałtu, zwłaszcza jeśli były wtedy dziećmi, wypierają to traumatyczne wspomnienie. Często przypominają sobie to po latach, kiedy jakiś czynnik wywołuje falę wspomnień. Czasem trwa to dosłownie kilka minut, czasem trzeba na to lat.
   Ale co ja tam będę tłumaczył jełopowi, ty i tak nie chcesz tego słuchać, a psychologię pewnie uważasz za czary-mary.
   Jeśli ktoś jednak jest ciekawy jak to wygląda w praktyce, polecam obejrzeć netflixowski "The Keepers", tam jedna z głównych bohaterek przypomniała sobie traumę po przeszło 20 latach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Xarath: no wlasnie to jest cala zagwodka. na ile ile to plotki ktore ktos sobie wymyślił a na ile prawda. To ze gosc lubil luksusy i mial styl duchownego możnowładcy to jedno. ale jesli jestes ksiedzem, lubis zlote sygnety i luksus to nie oznacza od razu z automatu ze posuwasz male dzieci. moze on po prostu tylko lubil alko i luksus? a moze posuwal tych starszych juz (to bardzo czesty przypadek u homo ze taki starszy homo posuwa 18-20 latków). To ze krecili sie tam ministranci ponizej 15 roku to nie oznacza ze on ich posuwał. Mogl sobie hodowac po prostu pozniejszych kochankow. Poza tym on mogl nawet nie byc homo. Mogl w ten sposob zaspokajac swoje ojcowskie instynkty. Trudna sprawa wg mnie ktora wymaga ostroznosci. To ze ksiadz lubi przepych to nie oznacza ze zasuwa facetow w tylki. To ze ksiadz jest homo nie oznacza ze jest pedofilem. To zupelnie rozne kategorie. Tworzenie takich zaleznosci ze jak jest jakis starszy gosc ktory ma jakichs mlodych chlopakow obok siebie to na pewno oznacza ze sie posuwaja to jakas homo paranoja. To jakby sugerowac ze cale rycerstwo w sredniowieczu to byli geje bo rycerze mieli giermkow ( ͡° ͜ʖ ͡°) A ze mial mocne plecy to bez dwoch zdan. Mial i wplyw na elektorat i dostep do duzej kaszany.

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: zeznania to też dowody, kwestia wiarygodności. Jak będzie zeznawać sto osób, to też powiesz zero dowodów ?

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli ktoś jednak jest ciekawy jak to wygląda w praktyce, polecam obejrzeć netflixowski "The Keepers", tam jedna z głównych bohaterek przypomniała sobie traumę po przeszło 20 latach.

   @Gwyn66: filmy to nie rzeczywistosc

   Lidia Makowska - nie jest ofiara, ona jest sprawcą wbij to sobie do głowy.
   W oskarzeniach o molestowanie, gwałt itp, nalezy sie bezwzgledna pomoc ofiarze, mylisz jednak pomoc ofierze ze skazaniem winowajcy. w sytuacjach słowo przeciw słowu, jak najbardziej pomagamy ofierze, ale nie możemy skazac drugiego człowieka.
   Tutaj masz społeczną aktywistkę, która lansuje sie w najwiekszych mediach w Polsce, ma wszelkie srodki i ochrone by skonnczyc z tym procederem, a nie robi nic. Bierze udział w ochronie pedofila. Jej zasranym obowiazkiem, było pisac o tym 10 lat temu.

   gratuluje wzorowego sygnalizowania cnoty, jestes dzielnym wojownikiem o prawde i sprawiedliwosc, pławiąc się w samouwielbieniu. tyle ze piszesz od rzeczy,

   źródło: 929.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   zeznania to też dowody, kwestia wiarygodności. Jak będzie zeznawać sto osób, to też powiesz zero dowodów ?

   @otgees:
   tak - jesli to beda, nie powiązane opowieści anegdotycznie jak obecnie
   nie - jesli opowieści będą spójne i znajda sie elementy potwierdzające.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo lewaki go atakuja, po 30 latach, niesprawdzalne oskarzenia zmarlej osoby.

   @mibmib2: Lewaki też atakują Hitlera czy Stalina, a oni biedni chlip chlip nie żyją i nie mogą się bronić. Przecież nie wolno oskarżać zmarłych (╯︵╰,)

  •  

   pokaż komentarz

   a to widze kserówka, zachodniego #metoo, oskarzenia po 30 latach, ZERO dowodu, smierc oskarżonego.

   @mobilisinmobile: przeciez jeszcze za zycia jankowskiego bylo glosno o tym ze lubi chlopcow z biednych rodzin i z dworców. Kilkanascie osob zglaszalo sie jako poszkodowanych ale niestety nikt nie dawal im wiary bo narkomani bezdomni itp a ksiadz to wcielenie dobra i ikona walki z komuna oraz kolega lecha ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile:

   filmy to nie rzeczywistosc
   to akurat jest dokument ( ͡° ͜ʖ ͡°) I to bardzo dobry. Ale jak nawet tego nie potrafisz zweryfikować, to jak od ciebie oczekiwać jakiejkolwiek chęci zrozumienia problemu? Ty potrafisz tylko ignoranckim jadem pluć.

   e: powiem ci, że tak mocnego samozaorania dawno nie widziałem, gratuluję.

  •  

   pokaż komentarz

   nie bronie jankowskiego, bronie zasad:
   - dowodu
   - domniemania niewinności


   @mobilisinmobile: Daj dowód na to, że Wałęsa działał wyłącznie na zlecenie SB.

  •  

   pokaż komentarz

   to akurat jest dokument ( ͡° ͜ʖ ͡°) I to bardzo dobry.

   @Gwyn66: widzisz, nie rozumiesz, ze filmy to nie rzeczywistość istnieje cos takiego jak propaganda, czy opinia,
   zwłąszcza ze jest to dokument faboluryzowany, nie masz oparcia na dokumentach, materiałach orginalnych, a na grze aktorskiej.
   prosty prymitywny leming siedzacy w własnej malutkiej bańce

  •  

   pokaż komentarz

   @GordonL: a dlaczego mam dac tego dowód, skoro to nie jest moje twierdzenie

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: ok xdddddd
   Beka jak chuj. To nie jest fabularyzowany dokument xd

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile z lektur wynika ze zawiodka recznie sterowana prokuratura bardziej niz sady ... skad my to znamy ...

   @kaczor: mógłbyś powiedzieć coś więcej? Nie każdy ma czas aby wszystko czytać...

  •  

   pokaż komentarz

   @GordonL Po co? Przecież jest dowód, że działał przynajmniej na smyczy SB. To wystarczy.

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież jest dowód, że działał przynajmniej na smyczy SB. To wystarczy.

   @kiszczak: Nie wystarczy :)

   Korwin podpisał lojalkę - czy to oznacza, że jest agentem SB?

  •  

   pokaż komentarz

   @GordonL Nie. Ale Wałęsa pobierał pensję i donosił w latach 70.

  •  

   pokaż komentarz

   Wałęsa pobierał pensję i donosił w latach 70.

   @kiszczak: No i właśnie - nie oznacza to, że w latach 80 dalej był na ich smyczy. Tym bardziej, że to nie są nieznane fakty z jego życia.

  •  

   pokaż komentarz

   @GordonL Są dowody bezsprzeczne, że w latach 70 kapował. Jest więc konfidentem. Po co to rozkładać na czynniki pierwsze?

 •  

  pokaż komentarz

  Czystym kure...m jest jak #4konserwy w obronie swoich urojeń przerzucają winę ze sprawcy na ofiary i świadków

 •  

  pokaż komentarz

  człowiek myślał że Adamowicza zgarną za mieszkania, za ścieki, za rady nadzorcze, za przepłacone ubezpieczenia nieruchomości, za zbyt intensywne stawanie po którejś ze stron, itd. a tu taka ciekawostka sprzed lat. Wszystko jest: obrzydliwe zbrodnie, główny zainteresowany nie może się bronić i czas którego tyle minęło a w sekundę wszystko wróciło. Oj będzie się działo: bo każda ze stron politycznej sceny może oberwać (PIS bo to Kościół, PO bo to ekipa starej solidarności, Adamowicz bo był ministrantem) a przy okazji znani trójmiejscy piekarze i reszta biznesowych kontaktów bo to oni tak bardzo go szanowali.

  •  

   pokaż komentarz

   @dsctom: właśnie mnie zastanawia, czy będąc ministrantem mógł nie wiedzieć znanego faktu o Jankowskim. Bo se mogą tu wykopki powątpiewać, że czemu teraz, czemu jak martwy, ale przecież wszyscy o tym gadali, trudno było nie wiedzieć, że otacza się chłopcami. Chciałabym, aby tę dziewczynę w ciąży zbadali, przecież da się to zbadać nawet po latach z kim była w ciąży. Badanie medyczne i koniec gdybania.

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego mnie nie dziwi że właśnie najgorsze rzeczy zawsze dzieją się w Gdańsku.