•  

  pokaż komentarz

  W ogóle to jest standard na Kickstarterze, żeby scrolować dosłownie minutę, żeby znaleźć co w ogóle ma być fundowane? Figurki i artworki, wszystko spoko ale mnie interesują zasady, bo to nie ma przecież być do oglądania tylko do grania. Jedno z drugim się nie wyklucza ale chyba wiadomo co ważniejsze.

  Ale gra nie dla mnie, zwyczajnie nie mam tyle miejsca, żeby pomiędzy sesjami gdzieś trzymać rozłożoną planszę. Niby można robić zdjęcia i potem od nowa to wszystko układać ale takie zabawy z rozstawianiem to nie dla mnie.

  Swoją drogą to nie miałem pojęcia, że jest taki popyt na planszówki w które gra się przez parę posiedzeń.

  Ciekawe też jak z regrywalnością, bo czytając tą wstępną instrukcje to gra wcale nie wydaje się być jakoś innowacyjna czy tam skomplikowana, po prostu parę popularnych mechanik złożonych do kupy. Jak na taką cenę to powiedziałbym, że nawet biednie to wygląda. Nie mówię oczywiście o figurkach, kartach itp. bo te wyglądają fenomenalnie. No ale miejmy nadzieję, że marudzę i pod tym względem nie będzie źle, bo jednak na sucho ciężko ocenić, a godzinnego filmiku nie chcę mi się oglądać. I tak wiem, że nie kupię, pal licho cenę ale planszówka gdzie główny tryb to single player, nie jestem fanem czegoś takiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @DiscoKhan: na ks ludzie patrzą na plastik i nic wiecej

  •  

   pokaż komentarz

   @DiscoKhan:
   ad1: Tak, to standard.
   ad2: Gra posiada opcję quicksave, czyli pozwala składać i rozkładać grę wielokrotnie, bez utraty stanu gry ^^.
   ad3: To chyba czytałeś różne rzeczy, bo tu nie polega myk na mechanice jako takiej ale sprzężeniu storytelling-paragrafowa-planszowa.

  •  

   pokaż komentarz

   @DiscoKhan: Gloomhaven opiera się na podobnych zasadach, gry na kilka spotkań itp. Po kikstarterze praktycznie nie dało się go dostać, a teraz na amazonie kosztuje 140$, klik W przypadku takich gier to wydaje mi się, że to 70$ nie wypada jeszcze tak źle.

  •  

   pokaż komentarz

   @filipinka: ale to nie jest 70 dolarów, tylko 70 funtów, czyli jakieś 90 dolarów

  •  

   pokaż komentarz

   @DiscoKhan: Oj chłopie, gry tzw Ameritrash wracają do łask, w w szczególności te na wiele posiedzeń. Osobiście jestem maniakiem Descent'a 1, kampanii i takich jest powstaje coraz więcej. Połączenie fabularnego RPG z planszówką świetnie się sprawdza. A dłuższa gra pozwala na imersję ze światem i jest świetną formą spotykania się z przyjaciółmi, parę razy z rzędu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @winda_orbitalna: Czytałęm i opis i instrukcje. Mnie tam takie połączenie specjalnie nie rusza, bo tak się bawić to można przy większości planszówek obecnie, mistrza gry jako takiego gra nie przewiduje, gra mechanicznie jest nastawiona głównie na pojedynczego gracza (przynajmniej w obecnej formie, sama mechanika jest rozpisana głównie na taką rozgrywkę) a samotne wczuwanie się w klimat.

   @lig76: Doczytałem o co chodzi w Ameritrash, no cóż, zdecydowanie gra nie dla mnie, bo z grą fabularną nie mam problemu, w sumie nawet D&D ma elementy planszówki, bo mając planszę znacznie łatwiej rozgrywa się walki. Ale ciężko mi pojąć przewagę takiej takiej planszówki nad typową grą fabularną, bądź co bądź jednak ciągłe majstrowanie przy planszy na pewno rozprasza i wybija z roli. Ale tak sobie tylko teoretyzuje, bo jak widać nie miałem do czynienia z taką rozgrywką, po prostu się dziwię publicznie, bo obecnie to nawet nie mogę zebrać ekipy do grania w sesje w jakimś popularnym systemie, a co dopiero do czegoś takiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @DiscoKhan: To prawda, ciężko zebrać ludzi skłonnych poświęcić ok 3+ godzin na każdą sesję, szczególnie mając rodzinę. Jednak w trakcie gier zabawa jest przednia .
   Co do rozgrywania RPG na planszy - wiele osób lubi mieć zobrazowany świat w którym grają, nawet kosztem dużych ograniczeń, jakie niesie plansza. Czyste RPG to gra pełna swobody i wymagająca rozbudowanej wyobraźni, plansza nie wymaga za to dobrej znajomości świata RPG, tylko zestawu zasad gry.

  •  

   pokaż komentarz

   @DiscoKhan: warhammer kosztuje pierdylion. A figurki są zrobione z gunwa.

 •  

  pokaż komentarz

  Niby fajnie gra polskich autorów ale..."Potwierdzono także, że gra wyjdzie w różnych wersjach językowych, które dotrą do graczy z 3-miesięcznym poślizgiem po wersji angielskiej.). Czyli na polaczków się wypięto. Nawet na Steam-ie są gry polskich firm lecz j. polskiego w nich nie uświadczysz.

 •  

  pokaż komentarz

  eee jest już $1,397,099 (ʘ‿ʘ)

 •  

  pokaż komentarz

  Już ponad 2 miliony zielonych! W życiu bym się nie spodziewał, że będzie taki popyt na planszówkę.
  Mega sprawa!! Gratulacje!!!

 •  

  pokaż komentarz

  Fajnie że Polska cały czas zyskuję jeśli chodzi o rynek gier. Mam nadzieję że rząd nie zepsuje nam naszego małego Hollywood rozrywki elektronicznej.