•  

  pokaż komentarz

  Bardzo dobrze, sprzątnąć oszustów z przestrzeni publicznej i wsadzić do więzień- małych i dużych cwaniaków. W końcu może Polska chociaż trochę zbliży się do cywilizowanego świata, szczególnie do Skandynawii. Ktoś wziął się w końcu nieco za posprzątanie tego burdelu i sprzątnięcie wszystkich Januszy biznesu oszustów do więzień. I może chociaż trochę Polska zbliży się do skandynawskiego porządku gdzie panuje przejrzystość, prawo, uczciwość i sprawiedliwość. Mówię, trochę bo działania powinny być jeszcze bardziej radykalne! W Norwegii można sprawdzić zarobki każdego obywatela przez internet- polski Janusz by się zesrał jakby tak było w Polsce no bo jak to- jego przekręty sąsiad będzie oglądał... Każdy kto dłużej pracował w Niemczech na budowie wie, że tam na budowach kontrole policji/skarbowe i inspekcji pracy są bardzo częste, ale przede wszystkim zawsze są to kontrole niezapowiedziane, policja może wpaść w każdej chwili! Policja z psami w dużej ilości otacza teren budowy w jednym miejscu robiąc "bramkę", paru policjantów wchodzi do środka i wyprowadza poza tą bramkę po kolei wszystkich pracowników sprawdzając dokumenty i pozwolenia, dokumenty budowy itd. To jest kontrola! Nikt nie ucieknie z budowy!
  W Polsce Tabuny Ukrainców i Polaków pracują na budowach na czarno, nie płacą podatków, okradają Polaków, a państwo polskie przygląda się temu i nic nie robi.

 •  

  pokaż komentarz

  Kidy podła zmiana zrobi cokolwiek, aby takie firmy jak T-Mobile, Orange czy Henkel zaczęły płacić podatki dochodowe w Polsce. Straty Polski z wyprowadzania zysków za granicę wynoszą 40 mld rocznie. To prawie 2 razy więcej niż cały program 500+

  Wystarczy likwidacja CIT i zastąpienie go 1% podatkiem przychodowym. Prostym i niemożliwym do uniknięcia. Zmniejszy się też liczba biurw.

  •  

   pokaż komentarz

   @puruga: Płacą gdzie chcą i niedługo wszystkie firmy stąd sp#@#??#a

  •  

   pokaż komentarz

   @Czikoo: Płacą gdzie chcą, ale my na tym tracimy. Z podatków dochodowych budowane są drogi, infrastruktura i wypłacane są emerytury Polakom.

  •  

   pokaż komentarz

   @puruga: wypad trolu pisowski, wszystkie wymienione przez ciebie Firmy 2 lata temu płaciły po 50+ milionów w tym nie zapłacą bo mają STRATY spowodowane rozbudową sieci światłowodowej i LTE. 40mld na 3 Firmy ? weź się ogarnij i to srogo. Z naszych podatków finansowany jest 500+ i patologia, drogi i infrastruktura finansowane są z podatków w paliwie. Nawet jak by wszyscy płacili to na 500+ i tak się nie uzbiera. Polecam się leczyć lub ogarnąć się bo 0,8gr za wpis nie jest warte rujnowania własnego kraju pisowska propaganda. PS. jako księgowy mogę ci powiedzieć, że od przyszłego roku z Polski wynosi się 40% Firm z dochodem powyżej 1 miliona rocznie a reszta się do tego tez już przygotowuje. Nikt nie będzie w Polsce prowadził dochodowych działalności bo to się zwyczajnie nie opłaca a jak ludzie widza, że ich podatki idą na patokę 500+ to już całkowicie im się odechciewa. Mam nadzieje, że wiesz trolu, że jak PIS osiągnie twój upragniony sukces kraju socjalistycznego to nie dostaniesz już nic za wpis bo nikt już na tym zadupiu nie zostanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @VioleJyuGrace: Pisowski? Jeżeli ktoś nie jest pełowskim volksdojczem, to od razu musi być pislamistą co? Przez takich baranów o wąskich horyzontach Polacy wciąż wybierają do władzy raz jednych, raz drugich szkodników.

   Napisz jeszcze gdzie Henkel buduje to LTE. 3 firmy to tylko przykład. Jest ich znacznie więcej. Szczegóły znajdziesz na stronach MF, bo od tego roku te dane są jawne. Za poprzednich złodziei były skrzętnie ukrywane.

  •  

   pokaż komentarz

   @puruga: Polska nie ma żadnych strat, bo to jest niemiecka kolonia. Tracą conajwyżej Polacy, no ale to na własne życzenie, bo głosują na niemieckie partie, które im dają ochłapy z pańskiego stołu.

  •  

   pokaż komentarz

   @ozzie: To prawda. Dlatego unikam kupowania czegokolwiek, co jest niemieckie. Wbrew pozorom jest to możliwe nawet w Polsce.( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @puruga: narażasz w ten sposób polskie firmy na kontrole. Bo jak zaczną odnosić sukces to będzie to zagrożenie dla niemiec i urzędnik##?a dostanie zlecenie uj$%$nia takiej firmy.

  •  

   pokaż komentarz

   @VioleJyuGrace: k??$a 0.8 gr za wpis płacą jak nisko trzeba upaść...

  •  

   pokaż komentarz

   1% podatkiem przychodowym

   @puruga: mokry sen socjalistycznych złodziei. Nawet jak nic nie zarobisz, to zapłacisz podatek. Lepiej - nawet jak ci się noga powinie i stracisz - też państwo przytuli kaskę :) A jeżeli firma np. ma zysk rzędu 5% - to właśnie opodatkowałeś ich na 20%.
   Skąd się takie k?$?y socjalistyczne biorą...

  •  

   pokaż komentarz

   @abhagebhar: Jeżeli ktoś nic nie zarabia, to niech nie prowadzi działalności tylko zatrudni się u kogoś, kto potrafi to robić.

  •  

   pokaż komentarz

   @puruga: jak ktoś nie ma pojęcia o prowadzeniu firmy, to niech nie p!$$!@#i głupot na wykopie. Jak widać - ty nie masz. Jestem pewien, że w życiu nawet truskawek ze stoliczka nie sprzedawałeś.
   Ryzyko - głąbie - jest elementem prowadzenia działalności. Jeżeli jakiś przedsiębiorca nie umoczył - to znaczy, że gówno w życiu robił, nie interesy. Dlatego właśnie prowadzenie firmy to sport ekstremalny - bo ZAWSZE może się coś wydarzyć. Wyłącznie sprawiedliwym podatkiem jest podatek od DOCHODU. Nie ma dochodu - nie ma podatku. Jego wysokość to inna rzecz.
   Podatek od obrotu był w PRL. Jak widzę, tęsknisz za tym.

  •  

   pokaż komentarz

   @abhagebhar: Mógłbym cię kupić razem z rodziną ignorancie.

   Podatek 1% jest od przychodu. Nie masz przychodu, to nie płacisz podatku.

   Dlatego 1%, bo nie możesz odliczyć żadnych kosztów. Dostałeś od klienta stówę. Złotówkę oddajesz państwu i koniec. Kontrola jest trywialna. Nie ma możliwości kreatywnej księgowości.

   Dziś podatek dochodowy musi obsługiwać tysiące urzędników, których zatrudnienie kosztuje dokładnie tyle ile wpływy z CIT. Musisz zatrudnić księgową do rozliczania tego wszystkiego. W dużej firmie nawet kilka.

   W końcu skończyłoby się dymanie Polaków przez transfer zysków za granicę przez zlecanie usług konsultingowych, opłat za używanie logo itp. Doradcy podatkowi straciliby robotę. Urzędnicy również. Same zalety.

  •  

   pokaż komentarz

   @puruga: drogie dziecko. Prowadzę firmę od 1991 roku. Nie widziałeś na oczy tyle pieniążków żeby mnie zatrudnić o kupowaniu nie wspominając. Już ci napisałem - skoro nie odróżniasz firmy która musi wydać 90 zl żeby dostać 100 od firmy która w tym samym celu musi wydać 5 zł i chcesz od nich taki sam podatek to jesteś zwykłym bolszewickim kretynem. Mam wielu znajommych przedsiębiorców ale nie ma wśród nich socjalistów z bolszewickim zacięciem. Więc nie męcz już.

  •  

   pokaż komentarz

   @abhagebhar: Wiem, że boli cię brak możliwości odliczenia od podatku zakupów do domu czy auta dla żony. Taki podatek byłby ozdrowieńczy dla polskiej gospodarki. W końcu Polak miałby równie szanse z zachodnim kolonizatorem. Niestety bieda mentalna cwaniaków oszukujących na kosztach nie pozwala im tego dostrzec.

  •  

   pokaż komentarz

   @puruga: bredzisz aż zęby bolą. Was socjalistów najbardziej bolą cudze domy i samochody. Nie dociera do was że można na to zarobić uczciwą pracą. Ja na to wszystko pracowałem po 14-16 godzin na dobę. W soboty niedziele i święta jak trzeba było. Dziś płacę 6 cyfrowe podatki i najbardziej boli mnie to jak socjalistyczne państwo rozpieprza te moje pieniądze. Idź protestuj przed sejmem żeby ci niezabierali 50% wynagrodzenia. Ale to ci nie przeszkadza. Przeszkadzają ci domy przedsìębiorców.

  •  

   pokaż komentarz

   @abhagebhar: Socjalistów? Chyba ze swoim psem na rozumy się zamieniłeś, bo w tępieniu oszustw podatkowych nie ma niczego socjalistycznego. Podatki powinny być niskie, proste do wyliczenia i bez żadnych ulg i kosztów przydatnych do kombinowania.

   1% podatek przychodowy idealnie się do tego nadaje. Zarobiłeś stówę, złotówkę oddajesz państwu i tyle.