•  

  pokaż komentarz

  Czyli Zieloni to jednak nie ruskie trolle.

  No chyba, że "podwójna spirala" - robią to, żeby się uwiarygodnić.

  •  

   pokaż komentarz

   @glonstar: Zieloni to pożyteczni idioci. Wystarczy ich odpowiednio nakręcić. Czasem na ich działaniach zyskują Ruskie, czasem Niemcy, czasem Polacy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Jeszcze ta blokada musi okazać się skuteczna. Jeżeli wiedza że NS2 dojdzie do skutku, co za różnica czy zieloni zagłosują za a nawet przeciw.

   Jedyna skuteczna siła mogąca zablokować NS2 to USA, z naturalnie geopolitycznego powodu.

  •  

   pokaż komentarz

   Jedyna skuteczna siła mogąca zablokować NS2 to USA, z naturalnie geopolitycznego powodu.

   @TamamShud: w jaki sposób miałoby się to odbyć, skoro do tej pory się nie odbyło?

  •  

   pokaż komentarz

   Zieloni to pożyteczni idioci. Wystarczy ich odpowiednio nakręcić.
   @Nicolai:
   Po prostu nie przyjmujesz, że inni moga mieć swoją wizje świata, to, że ty czy ja się z tym nie zgadzamy, nie oznacza, że ktoś musi ich nakręcac. Ja wiem, że podstawową techniką socjologiczną, stosowaną niezależnie od tego czy ktos o tym wie lub nie, jest ośmieszanie przeciwnika i myślenie o innych jako o gorszych. Tyle tylko, że takie myślenie jest życzeniowe, bo sam tez jesteś tym, czym nasiąkniesz i inni tez cię nakręcili. Taaaaaaak wiem ty k?#!a jesteś mega wyjatkowy, już od urodzenia miałeś woje zdanie itd zieeeew

  •  

   pokaż komentarz

   @glonstar niemcy głupi nie sa i widza co rzad robi wiec trzeba im podsunąć cos latwostrawnego. A poza tym nihil novi, beda glosowac za ale sie nie uśmiechać

  •  

   pokaż komentarz

   @koniuszy_Putina: Niemcy od WW2 są mocno zależni od USA, nie licząc tego jak dużo wojsk amerykańskich stacjonuje w DE, to są też w dużym stopniu uzależnieni gospodarczo i już próbowali wpłynąć na Niemcy (np eksport samochodów z DE do USA to ogromna część niemieckiego eksportu całkowitego - USA już na tym polu zadziałało, zwiększając cła na stal i inne metale uderzając tym samym w Niemcy właśnie). Kurczę, jakoś przestałem śledzić sprawę jakiś czas temu, trzeba sprawdzić co tam jeszcze się ciekawego działo na linii DE - USA

  •  

   pokaż komentarz

   @glonstar: tak tylko pieprzo, a ns2 i tak powstanie

  •  

   pokaż komentarz

   @glonstar: Być spenetrowanym przez sowietów i działać często w ich interesie, a być sowietem to dwie różne sprawy.

  •  

   pokaż komentarz

   Po prostu nie przyjmujesz, że inni moga mieć swoją wizje świata, (...)
   @27er: Przepraszam, ale skąd to wziąłeś? To, że ktoś jest pożytecznym idiotą wcale nie znaczy, że nie robi czegoś szczerze, wręcz przeciwnie. Zazwyczaj wierzy w swoją misję. Tylko zazwyczaj to wiara tak naiwna, że łatwo nimi manipulować.

   (...) nie oznacza, że ktoś musi ich nakręcac.
   Oczywiście, ale łatwo to zrobić. Zresztą, tak o bojówkach ekologicznych wyrażają się środowiska akademickie. Przydatni jak trzeba zablokować jakąś inwestycję, ale można sie sparzyć, bo dojdziecie do satysfakcjonującego kompromisu, ale oni będą drążyć dalej.
   Cały dalszy wywód mógłbym zignorować, bo doszedłeś do błędnych wniosków wychodząc z nietrafionek interpretacji, ale dosłownie dea zdania komentarza: Bo naprawdę nie miałbym żadnych przesłanek żeby być sceptycznym wobec ekologów. Wszystkie ich działania są racjonalne i wyważone, a podejrzenia o brak uczciwości nigdy nie miały miejsca.

  •  

   pokaż komentarz

   Przepraszam, ale skąd to wziąłeś? To, że ktoś jest pożytecznym idiotą wcale nie znaczy, że nie robi czegoś szczerze, wręcz przeciwnie
   @Nicolai:
   A kto ci powiedział, że w moim teksćie chodzi o to, że oceniam ich szczerość? Jesteś za głupi, by zauważyć, że krytykuję ciebie, za uważanie ich na starcie za idiotów, tylko dlatego, że mają inne zdanie i wartości?

   Przydatni jak trzeba zablokować jakąś inwestycję
   @Nicolai:
   p$!?$#%isz głupoty, dla przykładu, setki protestów było ws wiatraków w Polsce i w 99% byli to zwykli ludzie podburzenie przez 2-3 osoby we wsi. Zieloni jak by chcieli wyrwać jakąs kasę, to tez by mogli się przyłączyć, ale tego nie robili, bo mają swoją wizję.
   Po drugie, operujesz mitami jak to pozyteczny idiota, myśląc, że za protestami ekologicznymi w Polsce ws róznych zakładów i inwestycji stoją typowi ekolodzy, podczas gdy wystarczy poczytać dokłądne analizy, że są to stowarzyszenia, które powstały w momencie gdy dana inwestycja się pojawia. Ba, jest kilka wyspecjalizowanych, które blokują wszystko co popadnie licząc na kasę i prowadzą ją właśnie prawnicy. Ekolodzy rasowi nie przyłączają się do tego. Oni protestują tylko wtedy, gdy to jest zgodne z tym, co deklarują.
   Tak jak mówiłem, gówno wiesz, w dupie byłeś, tekstów nie rozumiesz, a obrażasz innych, by leczyć swoje kompleksy. Jak byś cos do nich miał wartościowego, to byś wyjechał z argumentem, a nie na starcie z łatkami.

  •  

   pokaż komentarz

   A kto ci powiedział, że w moim teksćie chodzi o to, że oceniam ich szczerość?
   @27er: Ano wyskoczyłeś z "hurr durr, według Ciebie jak kto myśli inaczy to nakrencany". To napisałem, że według mnie to co ekolodzy robią jest jak najbardziej szczerze ¯\_(ツ)_/¯ Do której klasy Ty chodzisz, że tutaj ciągu logicznego nie chodzisz? Jeszcze podstawówka, że Cię tego nie nauczyli?

   Jesteś za głupi, by zauważyć, że krytykuję ciebie, za uważanie ich na starcie za idiotów, tylko dlatego, że mają inne zdanie i wartości?
   Ale... ale ja właśnie na ten atak odpowiadam. Przecież funkcja tamtego tekstu to było wytłumaczenie mojego tekstu, bo go kompletnie nie zrozumiałeś, a co za tym idzie, Twój atak był kompletnie bezpodstawny. Co z tym zrobiłeś? Ano nie zrozumiałeś i zaatakowałeś po raz wtóry. Jeśli ktoś jest tu za głupi żeby coś zauważyć to Ty. Na resztę kocopołów nawet nie chce mi się odpowiadać, pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   w jaki sposób miałoby się to odbyć, skoro do tej pory się nie odbyło?

   @koniuszy_Putina: Przecież dzieje się to już teraz poprzez narastające sankcje finansowe- NS2 przestaje się opłacać Niemcom. Niemcy zaczynają być traktowani przez USA tak jak Rosja.

 •  

  pokaż komentarz

  Der Tagesspiegel informuje, że w grupie sprzeciwu wobec Nord Stream 2 w Niemczech znajdują sięAnnalena Baerbock, szefowa Zielonych, a także Katrin Goring-Eckardt, Anton Hofreiter i Reinhard Butikoferz tej partii. Przedstawiciele CDU przeciwko Nord Stream 2 to przewodniczący Komisji Bundestagu ds. Polityki Zagranicznej Norbert Rottgen, Elmar Brok i Michael Gahler. Wiceprzewodniczący CDU Roderich Kiesewetter apeluje o zaostrzenie sankcji wobec Rosji. Chociaż pozostali posłowie CDU nie wypowiadali się o spornym projekcie, gazeta przekonuje, że także opowiadają się przeciwko niemu.

  Przeciwnicy Nord Stream 2 w Bundestagu wypowiadają się obficie w mediach niemieckich.
  Czyli mamy tak - 7 osób wymienionych z nazwiska i bliżej nieokreślona liczba "przeciwników wypowiadających się w mediach". Hmmm, to już więcej osób pojawia się na wykopparty niż ten portalik wymienił polityków. I to jakich polityków - znanych co najwyżej na lokalnym rynku politycznym Niemiec, w dodatku z zielonej partii. No rzeczywiście, możecie otwierać szampana, jutro zamykają Nord Stream 2, hahahaha.
  A tak serio - infrastruktura w Niemczech pod ten gazociąg już jest położona, sam gazociąg powstał już w ponad 300 km po dnie morza, a do końca roku opłacony zostanie w 70%.
  A prywatnie, to od lat mam niezłą bekę z rusofobów zaklinających rzeczywistość.

 •  

  pokaż komentarz

  Tania podpucha.
  I że niby mamy uwierzyć w to że nagle zaczęły Niemcom śmierdzieć pieniądze...jasneee

 •  

  pokaż komentarz

  Myślę że warto ich wesprzeć, nie dlatego że mamy w tym jakiś interes, tylko tak żeby wiedzieli że Polsce na Bałtyku zależy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  ale jak to, przecież zieloni niemieccy są opłacani przez Rosję ( ͡º ͜ʖ͡º)