•  

  pokaż komentarz

  xD :

  Zasugerowano (zarząd) żebym wystąpił do Tauronu o indywidualne przyłącze energii – pani w Tauronie prawie się popłakała ze śmiechu jak usłyszała, że chodzi o 2,3kW. Nie zrobią wyceny jak nie złożę wniosku, do wniosku proszę załączyć zgodę Zarządcy Nieruchomości. Zarządca zgody nie wyraża.

  •  

   pokaż komentarz

   @kemot88: Wcale się nie dziwię, że się zaśmiała. Przyłącze jednofazowe w standardzie ma 5kW i to jest maks. Więcej nie ma, a mniej się nie opłaca robić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Xaveri: To nie jest maks, bo sam mam 6KW na 1F, w bloku, załatwione kilka lat temu. Wcześniej było 4 i tak ma resta bloku.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdyby ten płaczący właściciel elektryka od początku zachował się fair tzn. nie podłączał się do sieci na krzywy ryj to pewnie ludzie też inaczej by zareagowali. A gość rżnie glupa i jestem pewny, że gdyby nikt nie zareagował do dzisiaj kradłby prąd

  •  

   pokaż komentarz

   @McRancor: No to możliwe. Lepsze zasilanie niż na Podlasiu z którego wartość podałem. Do tego z wiochy...

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall: Ta jasne! Co by to zmieniło? Też by mu mieszkańcy nie pozwolili ładować bo "nie hurr durr olaboga" a zarząd nie podjął żadnej decyzji. Tyle że nie naładowałby samochodu te 10 razy. Przecież gość chce płacić, chce jakoś rozwiązać problem ale nie da się w żadnym kierunku porozumieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall: Ty, ale zaraz.

   Do czego służą te gniazdka w garażu? Do ozdoby, czy korzystania z nich?
   Jeśli kolo ładuje sobie tam telefon albo akumulator albo odkurza albo nie wiem, goli się, to też kradnie prąd?
   Gdzieś jest napisane dokładnie, co i jak często można tam podłączać?
   Ja wiem, że odkurzanie to mniejsze zużycie niż ładowanie hybrydy, ale nadal - należałoby ustalić, od jakiego zużycia to już kradzież.

   Czyli inaczej dla mnie absurd.

   Facet nie robił nic ponad normalne używanie. Nie pociągnął sobie stamtąd kabla do domu, co faktycznie by było kradzieżą. To nie jego wina, że ludzie nie nadążają za postępem i dla nich hybryda to jakaś technologia z kosmosu, traktowana inaczej.

   Montując gniazdka trzeba było to przewidzieć i unormować... albo się potem nie dziwić.

  •  

   pokaż komentarz

   xD :

   Zasugerowano (zarząd) żebym wystąpił do Tauronu o indywidualne przyłącze energii – pani w Tauronie prawie się popłakała ze śmiechu jak usłyszała, że chod"zi o 2,3kW. Nie zrobią wyceny jak nie złożę wniosku, do wniosku proszę załączyć zgodę Zarządcy Nieruchomości. Zarządca zgody nie wyraża.

   @kemot88 "Zarządca zgody nie wyraża." I wszystko w temacie. Pierw mogl ogarnac temat ladowania, a potem auto kupic...

  •  

   pokaż komentarz

   @27er: @jamtojest: gniazdka wspólne są do rozsądnego użycia - to jest takiego, ktore nie godzi w interesy współkorzystających

  •  

   pokaż komentarz

   @kontrowersje: ja bym nie wyraził zgody na podłączanie prostowników, nie zapomnij o Daktylowej! TRZY pasaty TDI się spaliły [*].

  •  

   pokaż komentarz

   Do czego służą te gniazdka w garażu? Do ozdoby, czy korzystania z nich?

   @jamtojest: już nie bądź taki zero-jedynkowy. Istnieje jeszcze coś takiego jak "fair usage policy" (nie wiem czy jest polski odpowiednik tego sformułowania). I tak masz rację, podłączenie ładowania akumulatora w normalnym samochodzie raz na rok jest OK, ładowanie codziennie Tesli nie OK.

  •  

   pokaż komentarz

   @McRancor jaki kraj takie przyłącze, mieszkałem kiedyś w bloku i miałem główny bezpiecznik 100A jak wszyscy w standardzie czyli 24Kw, teraz mieszkam w domku i mam 3x100A... A w Polsce kuzyn na wsi nie może się doprosic bezpiecznik 3x32A na całą farmę...

  •  

   pokaż komentarz

   @McRancor: 1F 100A to standard np. w UK, trzy fazy też się czasem spotyka ale w domach/mieszkaniach raczej rzadko.

  •  

   pokaż komentarz

   @michcio rzadko ale jest, a mój dom jest dość stary (ponad 80 lat) taki z cegły dwuwarstwowej a nie papieru jak te nowe papierowe składanki i z prądem też się ktoś postarał

  •  

   pokaż komentarz

   to jest takiego, ktore nie godzi w interesy współkorzystających

   @kontrowersje: Ale każde używanie w jakiś sposób godzi w interesy współlokatorów - dajmy na to że odkurzasz sobie samochód, a ja samochodu wcale nie mam - to jestem poszkodowany.

   Tutaj problem się rozbija o to, że technologia idzie do przodu, a my uparcie siedzimy 30 lat temu.
   Czy to bylby gigantyczny problem i koszt przerastający możliwości nabywców, żeby takie gniazdka miały czytnik kart NFC/magnetycznych, i żeby mieszkańcy je "odblokowywali" kartami dodawanymi do mieszkań, jednocześnie naliczając zuzycie? I zużycie doliczane do rachunku co miesiąc.

   Zasada "wspólnego pastiwska" mało gdzie działa niestety (o ile gdziekolwiek)

  •  

   pokaż komentarz

   @jamtojest: dokładnie, dlatego powinny zniknąć wszystkie gniazdka bo nosacz myśli że będzie gratis "tankował". Złodziej i koniec.

  •  

   pokaż komentarz

   Do czego służą te gniazdka w garażu? Do ozdoby, czy korzystania z nich?
   Jeśli kolo ładuje sobie tam telefon albo akumulator albo odkurza albo nie wiem, goli się, to też kradnie prąd?


   @jamtojest:

   Fakty:
   1. pojemność akumlatora w tej hybrydzie to: "Akumulator o pojemności energetycznej 7,7 kWh można naładować z gniazda domowego w 3 godziny i 15 minut!" - przynajmniej tyle znalazłem na https://spidersweb.pl/autoblog/blok-hybryda-plug-in-gniazdko/
   2. to daje 25,025 kWh koniecznych do naładowania w pełni
   3. cena 1kWh to średnio 0,55 zł
   4. czyli jedno ładowanie to 13,76375 zł
   5. zakładając że korzysta prawie codziennie (np 20 razy) to wychodzi 275,275 zł na miesiąc lub 3303,3 zł na rok.

   Czyli pacjent chciał aby mu wspólnota zasponsorowała zasilanie za 3303,3 zł rocznie.
   Wg. raczej przegiął pałę.
   Jakby po ludzku poszedł pogadać, od razu określił że chce osobny licznik to by pewnie nie było problemu. A tak próbował na cwaniaczka.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdyby ten płaczący właściciel elektryka od początku zachował się fair tzn. nie podłączał się do sieci na krzywy ryj to pewnie ludzie też inaczej by zareagowali.

   @Mordall: nie czytałeś, że ładują tam akumulatory i podłączają odkurzacze?

  •  

   pokaż komentarz

   @kemot88: Zarząda dostanie prikaz od Zarządu Wspólnoty i może sobie te braki zgód do kieszeni wsadzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @sargento: jak nie widzisz roznicy miedzy odkurzaczem a akumulatorem duzej pojemnosci to zle swiadczy o twoim iq

  •  

   pokaż komentarz

   @sargento: No i ile kosztuje naładowanie akumulatora i jak często to robisz. Jak często się odkurza w aucie?

  •  

   pokaż komentarz

   @jamtojest: Ale zdajesz sobie sprawę, że instalację elektryczną montował deweloper, a nie wspólnota mieszkaniowa? Więc zarzucanie wspólnocie, że trzeba było gniazdek nie montować jest nierozsądne. Poza tym tego typu gniazdka mogą być zamontowane i użytkowane w konkretnych celach, np. na czas sprzątania garażu, czyszczenia platform parkingowych, wykonywania prac budowlanych. Fakt, że w części wspólnej nieruchomości jest gniazdko nie oznacza, że ktoś może z niego w nieograniczony sposób korzystać. W klatkach schodowych też są gniazdka i co, to znaczy, że ktoś może sobie listwę pociągnąć do mieszkania i będzie w porządku, bo "trzeba było gniazdek nie montować"?

   Gdzieś jest napisane dokładnie, co i jak często można tam podłączać?
   Mogą mieć regulamin porządku domowego albo regulamin korzystania z garażu.

   EDIT: Żeby nie było - nie staje po żadnej stronie, bo nawet nie miałem czasu przeczytać wszystkiego co dotyczy tej sprawy, bo mnie to aż tak nie interesuje, ale odnoszę się bezpośrednio do Twoich twierdzeń.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall: @ediz4: taka mała analogia:
   czyli jak wyniosę 2 razy w miesiącu ze wspólnej kasy po 200 zł to będzie w porządku, ale jak wezmę 5000 zł to już nie bardzo?

  •  

   pokaż komentarz

   @sargento: Jeśli masz z tym problem to załóż na każde gniazdko licznik i niech każdy płaci po te 2-3 zł miesięcznie za zużyty prąd podczas odkurzania. Wspólnota przyjęła że nikt nie będzie przesadzał a Ty masz problem. Średnio się nadajesz do jakiejś pracy zespołowej. Jesteś chyba taki typem człowieka że gdyby pobudowali ogólnodostępny parking to byś na nim autohandel otworzył - bo przecież jest ogólnodostępny a nie rozumiesz że we wspólnocie są rzeczy które wymagają przestrzegania zasad współżycia.

  •  

   pokaż komentarz

   to załóż na każde gniazdko licznik i niech każdy płaci po te 2-3 zł miesięcznie za zużyty prąd

   @ediz4: i tak to powinno wyglądać od początku. Tylko dlaczego ci co podbierają mniej mają pretensję do tego co podbiera więcej, skoro wszyscy podbierają a nie powinni?

  •  

   pokaż komentarz

   @kraggthegrimm trochę nie zrozumiałem. Jak akumulator o pojemności 7.7 kWh ładuje się do pełna dając pojemność 25 kWh? 7.7 kWh to przecież maksymalna pojemność i jak rozumiem by ją naładować trzeba ładować 3h 15 minut co da jakieś 2 z kawalkiem kWh na godzinę ładowania... Czy ja coś źle rozumiem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Trabant777 potwierdzam, żadne cuda w UK mieć duży wyższą moc na 1F

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko dlaczego ci co podbierają mniej mają pretensję do tego co podbiera więcej, skoro wszyscy podbierają a nie powinni?

   @sargento: Jak nie powinni skoro po to te gniazdka tam są - do okazyjnego użycia przy sprzątaniu samochodu. Nie są do codziennego ładowania samochodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall:

   jestem pewny, że gdyby nikt nie zareagował do dzisiaj kradłby prąd

   To są Twoje standardy, łatwo oceniać innych stosując własną miarę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Trabant777: W UK macie 115V w sieci, więc zabezpieczenie musi być dwa razy większe

  •  

   pokaż komentarz

   @amorpatriae: No ja właśnie niczego innego nie oczekuję, jak regulaminu. Z tego co rozumiem, takowego nie ma, bo żadna ze stron o nim nie wspomina. Jest to więc błąd wspólnoty lub/i dewelopera, bo takie rzeczy trzeba było po prostu uregulować. Absurdem jest montować ogólnodostępne gniazdka i nie uregulować sposobu korzystania z nich.

   Osobiście nie kupuję argumentu, że przecież odkurzanie to mniej niż ładowanie. Wprowadza to jakąś absurdalną kategorię, że jak niewiele, to można kraść. Skoro jedno jest kradzieżą, to kradzieżą jest i drugie. Łączne koszty odkurzania, ładowania akumulatorów czy czegokolwiek innego też są ponoszone przez wspólnotę i naprawdę nieważne, czy to będzie 5 zł miesięcznie, czy 50 zł miesięcznie. To są nadal realne pieniądze, która ktoś musi zapłacić, a ktoś inny korzysta. Należy to zwyczajnie uregulować.

   I jeszcze jedno. Rozumiałbym wszelkie zarzuty, jeśli ten koleś używałby prądu z takiego gniazdka do czegoś kompletnie innego, np. by sobie pociągnął to do domu, albo przeniósł tam domowe sprzęty i np. gotował wodę albo cokolwiek. Byłoby to faktycznie użycie niezgodne z przeznaczeniem, nawet bez regulaminu, tylko na logikę. Natomiast upieram się, że gniazdko w garażu, do tego koło każdego miejsca parkingowego osobne (bo tak to rozumiem) jest przeznaczone do korzystania z niego przy obsłudze samochodu właśnie. I taką obsługę samochodu ten pan tam uskutecznia. A to, że administracja tego nie przewidziała, bo hybryda jest dla nich jakimś niespotykanym dziwactwem, to właśnie sedno problemu.

   Mam nieodparte wrażenie, że głównie o to się tu rozchodzi. To nie właściciel hybrydy jest nosaczem, to wszyscy inni są nosaczami, którzy patrzą, widzą drogi, ładny samochód, technologię której nie rozumieją, widzą że ktoś się wyróżnia, to dawaj zrobimy mu na złość! Przecież tam nie chodzi wcale o te pieniądze, bo to i tak grosze, które zresztą można od gościa spokojnie wyegzekwować w ten czy inny sposób (a i tak sam zapłacił). Tu chodzi o otwarty sprzeciw - nie, nie pozwolimy ładować, bo się tego boimy, bo to coś innego, bo kto to słyszał takie dziwactwa, na pewno niebezpieczne! Podejście takie, jak z protestami przeciwko elektrowni atomowej czy przy czymkolwiek, co nowe i nieznane. Polacy nie znają, boją się i będą walczyć przeciwko do krwi ostatniej.

   Wyszło mi obszerne wyjaśnienie, więc wołam innych krytykujących mój wpis:

   @kontrowersje: @leoha: @cherusek:

  •  

   pokaż komentarz

   @KokoSoftware a gdzieś Ty się uchował? Mamy więcej niż wy bo 240v miły wykopku. 110v obowiązuje tylko dla narzędzi na budowach i jak kupujesz elektronarzędzia to możesz wybrać czy 110v czy 240v i do tego przetwornice. Zobacz sobie np na screwfix

  •  

   pokaż komentarz

   @eldominante: stary a on kradł prąd za który płaci reszta czy nie ? Nie ważne czy 1 zł czy 100 zł kradzież to kradzież . Ja mam w podziemnych u sąsiada gniazdko i ma swój licznik miejsce postojowe ma nie zrobił bramy więc każdy by mógł żeby odkurzyć akumulator podładować ale żyją tu ludzie normalni i jak ktoś potrzebuje idzie pyta albo kartkę zostawia czy może mimo że jest dostęp 24 jak potrzebowałem to pytam gość mówi spoko na drugi dzień flaszka rudej i od teraz mogę kiedy chce odkurzać no ale to trzeba umieć .

  •  

   pokaż komentarz

   @jamtojest: Zasada jest taka, że jeśli coś nie jest zakazane to znaczy, że jest dozwolone.
   Ja bym miał w dupie zarządce budynku. Niech da przepis na zakaz. Przecież żyjemy w durnym państwie przepisów.

  •  

   pokaż komentarz

   @jamtojest: no już dobrze. Dobrze piszesz. To jest niestety wielkie niedomówienie nie tylko u tego oszusta. NIe był by gdyby się zapytał, a najlepiej gdyby był takowy regulamin. Wuj nie wspólnota. Oni to wszystko wiedzą najlepiej. A regulamin? Najgorsi są ci starsi. Po co to komu? Jak chcesz to odkurz sobie ale nie tankuj. Znaczy nie ładuj. Dla mnie musi być wszystko jasne bo potem jazda jest, że ten z 5 tki podp$?@!?%a z piwnicy, gdzie też są gniazdka prund... Dlatego jego wina ale częsciowo. Miłego dnia.

  •  

   pokaż komentarz

   Wg.

   @kraggthegrimm: po "wg" bez kropki ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kraggthegrimm: sprawność ładowarki oszacowałeś na 30%?

  •  

   pokaż komentarz

   Łączne koszty odkurzania, ładowania akumulatorów czy czegokolwiek innego też są ponoszone przez wspólnotę i naprawdę nieważne, czy to będzie 5 zł miesięcznie, czy 50 zł miesięcznie. To są nadal realne pieniądze, która ktoś musi zapłacić, a ktoś inny korzysta. Należy to zwyczajnie uregulować.

   @jamtojest: A skąd wiesz, że to nie było uregulowane? Zarządca mógł na podstawie doświadczeń z innych nieruchomości wyliczyć, że średnio takie gniazdko używane do odkurzania czy ładowania zwykłego akumulatora zużywa prądu za 2,5 PLN miesięcznie. I taką opłatę doliczali każdemu posiadaczowi gniazdka w garażu. Wszyscy pewnie byli zadowoleni do czasu aż ktoś nie zaczął ładować hybrydy.

  •  

   pokaż komentarz

   @cherusek: No właśnie. Zaczyna się od tego, a potem będą sąsiedzkie donosy, bo ten spod piątki to siedem razy w miesiącu odkurzał samochód, a do tego dwa razy ładował akumulator, a ja tylko raz odkurzałem! Niesprawiedliwe!
   Powinny być jasne zasady korzystania i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @kraggthegrimm: serio uważasz, że jak ktoś kupuje samochód za kilkaset koła, to mu 3k robi różnicę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   myślę, że po prostu nie pomyślał, że ktoś z tym może mieć problem,a nie że chcial oszukać innych na 3k

  •  

   pokaż komentarz

   @LDevil: No to właśnie wyżej napisałem. Co to znaczy średnio? Jak ja jestem czyścioszkiem i odkurzam samochód codziennie (znam takich ludzi), a do tego mam mocniejszy odkurzacz... a inny sąsiad w ogóle nie odkurza, bo ma to w dupie. I prędzej czy później ktoś by się przyp?%?%!?ił, bo hurr durr nierówne zużycie. Daj Pan spokój.

  •  

   pokaż komentarz

   @Loloman: Nie wymagaj wiedzy od eksperta na wykopie, ważne że oszukujooooo na prądzieee

  •  

   pokaż komentarz

   Ja wiem, że odkurzanie to mniejsze zużycie niż ładowanie hybrydy, ale nadal - należałoby ustalić, od jakiego zużycia to już kradzież.

   @jamtojest:
   Pewne rzeczy rozumie się intuicyjnie i naturalnie.

   Jeżeli w supermarkecie pani częstuje malutkimi kubeczkami z jogurtem - to będzie OK, jak się poczęstujesz jednym czy dwoma. Ale jak przyjdziesz z własnym słoikiem, i zlejesz wszystkie te próbki - to już będzie przegięcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @jamtojest: Polacy... Nie ustali się nic a potem atak. Trzeba się przyzwyczaić bo już siwy włos się pojawił gdzieniegdzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kraggthegrimm
   Skąd wziąłes te 25 kWh zużytej energii na ładowanie jak akumulator ma 7,7 kWh pojemności?

  •  

   pokaż komentarz

   @RandomowyMirek: Jak pani częstuje, to pani też pilnuje i ustala zasady. Ale to nie jest dobry przykład, bo to działania promocyjne, za które płaci dana firma. Tutaj mamy pseudo dobro wspólne, gdzie ewidentnie powinny być ustalone jasne zasady korzystania, bo koniec końców ludzie się na to zrzucają i powinni wszyscy zaakceptować dany sposób korzystania.

  •  

   pokaż komentarz

   I prędzej czy później ktoś by się przyp?%?%!?ił, bo hurr durr nierówne zużycie.

   @jamtojest: Jak odkurzasz codziennie, to pewnie nabijesz miesięcznie ze 3-4 złote na koszt wspólnoty, jak ktoś ładuje hybrydę codziennie to nabije rachunku spokojnie na 150 złotych. Oczywiście zawsze może znaleźć się dzban który się będzie pluł o te 4 złote, ale 99% mieszkańców zrozumie, że lepiej pozwolić komuś na codzienne odkurzanie niż bawić się w osobne liczniki dla każdego miejsca parkingowego. Jednocześnie pewnie 99% wspólnoty uzna, że sponsorowanie komuś drogi do pracy i na zakupy to przegięcie i niech spada na drzewo.

  •  

   pokaż komentarz

   @LDevil: Czyli jak byś miał sklep i ludzie by Ci kradli batoniki za złotówkę, to byś machnął ręką, bo lepiej pozwolić, niż np. kupować system kamer czy pierniczyć się z policją itd. No ale jak by ktoś Ci ukradł flaszkę za stówę, to już przegięcie. Tak?

  •  

   pokaż komentarz

   @jamtojest: Jakbym miał sklep i dla klientów wystawiłbym pojemnik z krówkami, to nie robiłbym dramy jeżeli ktoś zamiast jednej brałby trzy albo cztery. Ale kolesia który za każdym razem chciał brać kilogram to bym pogonił.

  •  

   pokaż komentarz

   @LDevil: Moim zdaniem to jest inna sytuacja, bo chodzi o Twój budżet na promocję i jego wykorzystanie, z czego masz długoterminowo korzyść, a tutaj jest coś, na co zrzuca się każdy z mieszkańców i nie zarobi na tym w żaden sposób. Ale spoko, nie ma sensu tej dyskusji ciągnąć moim zdaniem ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @jamtojest Masz pionę ode mnie oprócz plusa!

  •  

   pokaż komentarz

   No i ile kosztuje naładowanie akumulatora i jak często to robisz. Jak często się odkurza w aucie?

   @ediz4: On to pewnie robi codziennie po 12 godzin na dobę :) To pewnie ten typ człowiek co włącza muzę na max i wychodzi z domu na dłużej ;) Taki miły sąsiad :)

  •  

   pokaż komentarz

   @jamtojest: jeden będzie ładował hybrydę a drugi zrobi sobie w garażu warsztat i przez 5 godzin będzie szlifował. Ma prawo w końcu jest gniazdko w garażu...

  •  

   pokaż komentarz

   Ja bym miał w dupie zarządce budynku. Niech da przepis na zakaz.

   Przecież żyjemy w durnym państwie przepisów.

   @astraldreamer84: I pewnie nie widzisz powiązania między taką postawą a tym, że tyle tych przepisów istnieje?

  •  

   pokaż komentarz

   nie czytałeś, że ładują tam akumulatory i podłączają odkurzacze?

   @sargento:
   1. ale każdy ma podobna możliwość/potrzebę korzystania z ładowania akumulatora lub odkurzania...
   2. koszt prądu za sporadyczne odkurzanie czy sporadyczne ładowanie aku jest pomijalny - ale koszt codziennego ładowania auta el. juz takie nie jest...
   3. kwestia czy instalacja w garażu była projektowana i jest przystosowana do ładowania aut el?

  •  

   pokaż komentarz

   dla większości ludzi tesla we wspólnym garażu podnosi tak samo ciśnienie jakby facet postawił tam...

   pokaż spoiler Bantustan kurwa

  •  

   pokaż komentarz

   @leoha: Imho jeżeli przy zakupie mieszkania w umowie nie pisze nic na temat sposobu wykorzystania to możesz tam nawet tokarkę podłączyć, a jak sąsiedzi Ci ją będą odłączać to oskarżyć ich o nękanie.

   Cała moralna otoczka co do uczciwego wykorzystania jest tylko twoją dobrą wolą. W opisywanej sytuacji poszkodowany zachowuje się całkowicie wporzadku, bo. nawet chce płacić za ten prąd.

  •  

   pokaż komentarz

   @sargento: Problem polega na tym, że tu nie chodzi o kradzież, ale o - jak to ujął jeden z przedmówców - zasady współżycia społecznego. Są pewne normy, które dla większości ludzi są oczywiste i wszystko najczęściej działa sobie sprawnie, dopóki nie trafi się jeden pieniacz, który będzie chciał wykorzystywać dobrą wolę innych (acz nie mówię, że tak musi być w tym przypadku). Chyba nie o to chodzi w życiu, żeby każdą kwestię regulować i każdemu patrzeć na ręce.

  •  

   pokaż komentarz

   @eldominante: no ale koleś ładował samochód na koszt sąsiadów, hala garażowa to część wspólna, jak światło na klatce schodowej. Jak bym zobaczył Janusza kradnącego prąd też bym go zaorał.

  •  

   pokaż komentarz

   @kraggthegrimm: akumulatory mają pojemność 7,7 kWh, ale potrzeba 25 kWh, żeby je naładować, bo ładowarka ma sprawność 30%, weź się więcej na te tematy nie wypowiadaj i się nie kompromituj

  •  

   pokaż komentarz

   Fakty:
   1. pojemność akumlatora w tej hybrydzie to: "Akumulator o pojemności energetycznej 7,7 kWh można naładować z gniazda domowego w 3 godziny i 15 minut!" - przynajmniej tyle znalazłem na https://spidersweb.pl/autoblog/blok-hybryda-plug-in-gniazdko/
   2. to daje 25,025 kWh koniecznych do naładowania w pełni
   3. cena 1kWh to średnio 0,55 zł
   4. czyli jedno ładowanie to 13,76375 zł


   @kraggthegrimm: Bzdury piszesz a nie fakty.

  •  

   pokaż komentarz

   @adam-turowski-16: chyba nie skumałeś, przeczytaj komentarz, na który odpowiadałem

  •  

   pokaż komentarz

   ak nie powinni skoro po to te gniazdka tam są - do okazyjnego użycia przy sprzątaniu samochodu. Nie są do codziennego ładowania samochodu.

   @ediz4: Gdzie jest to napisane? do czego służą te gniazdka.

  •  

   pokaż komentarz

   @kerkociag: Napisałeś, że ładowarka ma sprawność 30%. To ja się ciebie pytam, żebyś mi pokazał tę ładowarkę, bo moim zdaniem, nie wiesz o czym piszesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @VWgolf3: Nie musi być napisane - zadzwoń do Wspólnoty to ci wytłumaczą. W pociągu też nie ma napisane że nie możesz sobie do gniazdka podłączyć koparki kryptowalut.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie musi być napisane - zadzwoń do Wspólnoty to ci wytłumaczą

   @ediz4: Ale skąd mam wiedzieć czy mogę raz w miesiącu odkurzyć czy 5 razy czy ładować hybrydowe auto.
   Wielu nazywa to błędnie kradzieżą, jeśli gniazda są do dyspozycji mieszkańców to o kradzieży nie ma mowy.

  •  

   pokaż komentarz

   Polacy... Nie ustali się nic a potem atak.

   @cherusek: pewne rzeczy naprawdę nie wymagają ustalania na papierze. Po to nam Bóg (czy latający potwór spaghetti, wedle uznania) dał zdrowy rozsądek. Najwyraźniej dla tego pana zabrakło.

  •  

   pokaż komentarz

   @endless-lameness: dlatego wina nie lezy po sridku ale winnym tu jest ekolog francowaty.

  •  

   pokaż komentarz

   @VWgolf3: w pociągu też nie ma napisane więc sobie wezmę kopalnie kryptowalut i podłącze, w szkole tez nie ma więc trza tam też kopalnie podłączyć w czasie lekcji.

  •  

   pokaż komentarz

   @kraggthegrimm: Czemu pomnożyć pojemność razy czas? Wyszło by wtedy coś w kWhh. Jeżeli bateria ma 7,7 kWh to do jej naładowania z uwzględnieniem strat trzeba pewnie około 10 kWh. Dalej dużo wychodzi rocznie, ale nie tak szokująco.

  •  

   pokaż komentarz

   to daje 25,025 kWh koniecznych do naładowania w pełni

   @kraggthegrimm: przecież punkt wcześniej piszesz 7 kWh, jakim cudem Ci wyszło 25 kWh potrzebne do naładowania w pełni? sprawność ładowania 30% zakładasz?

   Trzykrotnie zawyżyłeś kwotę ładowania, rocznie wychodzi 1100 zł
   A w regulaminie powinno być napisane do czego są gniazdka, chociaż też nie rozumiem czemu gość najpierw nie dopełnił formalności zanim zaczął się ładować, to już z samej przyzwoitości by wypadało płacić za jeżdżenie swoim autem.

  •  

   pokaż komentarz

   @kraggthegrimm: Właśnie przez takich debili jak ty są problemy na świecie. Straty przesyłu energii to jakieś 10% nie więcej. Piszesz to z taką pewnością siebie siejąc głupotę po internecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @jamtojest: ale co innego odkurzacz a co innego ładowanie samochodu całą noc. Dlatego jak ja jestem na etapie kupna mieszkania z rynku pierwotnego to mimo że nie planuję mieć elektryka to chce mieć siłę przy moim miejscu parkingowym z osobnym licznikiem. Tak to się załatwia. Dodatkowo gość jak wszedł w spór z mieszkańcami i zarządca to najpierw powinien dojsc do porozumienia a potem dopiero dalej się ładować. Jak się tworzy instalacje to się nie zakłada że jeden gość będzie obciazal cały obwód na maksa że sąsiad nie może o 21 odkurzacza wlaczyc. Jak ma elektryka to osobny obwód, osobny licznik i najlepiej siła a nie 230 tylko wtedy ma to rece i nogi

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz: Wiem, że bardzo pragniesz przypunktować swoim czepialstwem.
   Bo to jest najprostsza metoda.
   Tylko sek w tym, że nie masz się do czego przyczepić, więc ci nie wyszło.
   Wyraźnie napisałem, że Polska jest państwem durnych przepisów więc się musimy obracać w ich zakresie.
   Tylko taka zależność tu występuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @McRancor: też mam 6kW. Nie wiem, czemu dostajesz minusy.

  •  

   pokaż komentarz

   @jamtojest: do czego służą gniazdka we wspólnym garażu... Na pewno nie do codziennego ładowania samochodu

  •  

   pokaż komentarz

   @sargento: jak ze wspólnej kasy kupisz płyn do naczyń i papier do twarzy, to jest ok. Jak wydasz kasę na imprezę z kolegami to już nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Doman_60: bo to zwykły burak, to pewne, a może i do tego Janusz, co chciał na cudzy rachunek jeździć

  •  

   pokaż komentarz

   @Xaveri: ja mam na Podlaskiej wsi przyłącze 28kW w domu jednorodzinnym. Do 40kW możesz zrobić przyłącze do prywatnej nieruchomości przy oświadczeniu, ze będziesz tyle potrzebował. Przyłącze PGE i piszę tu o dwóch gminach: Choroszcz i Juchnowiec. Masz jakieś dowody na te Twoje 5kW?

  •  

   pokaż komentarz

   @cdrbt: 28kW ale na 3f... Ja pisałem o 1f 230V 50Hz :P

  •  

   pokaż komentarz

   @Camis: nie wiem jakie napięcie jest w teorii. możliwe, że tam jak u nas 230 V +/- 10%, ale w praktyce w UK jest 240 V.

  •  

   pokaż komentarz

   @jamtojest: Bardzo dobre podsumowanie problemu! Ja jednak uważam, ze nie ma co ukrywać jeszcze jednej motywacji nosaczy jaka jest zwykła zazdrość. Sam pracuje przy pewnych projektach medialnych związanych z pomocą ludziom. Właściwie przy każdym projekcie sąsiedzi z zazdrości chcą podkopać owoce pracy dla nich. Raz nawet spalili dom po remoncie i spalił się w nim inwalida... także tak...

  •  

   pokaż komentarz

   @Xaveri: pisałeś o tym, ze maks. 5kW... nawet na fazę to piszesz bzdury bo 40/3 daje 13.33kW. Tak?

  •  

   pokaż komentarz

   @kapitan_sebek: tak. Tylko to jest standardowe proponowane przyłącze a nie maksymalne o które możesz poprosić co jest nieprawda.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall: Dokładnie jak piszesz, zaj#!$ł prąd i jak go nakryli nagle taki uczciwy i fajny gościu.

  •  

   pokaż komentarz

   @kraggthegrimm: @Mam_cie_w_dupie: i bardzo dobrze że go złapali myslal że wyfrajerzy a zarząd sie nie dał pozniej poszedl sie jeszcze poskarzyc gazecie

  •  

   pokaż komentarz

   W sumie to nie spodziewałem się, że zrozumiesz.

   Wyraźnie napisałem, że Polska jest państwem durnych przepisów więc się musimy obracać w ich zakresie.

   @astraldreamer84: A te durne przepisy powstają właśnie dlatego, że cebulacy tacy jak ty na wszystko muszą mieć przepis, bo jak nie to znaczy, że im wolno i sobie ze wspólnego gniazda w garażu pociągną przedłużacz do mieszkania albo nasrają w parku, bo przecież zakazu nie było.

  • więcej komentarzy(86)

 •  

  pokaż komentarz

  To ten gość, co kradł prąd wspólnoty, a jak złapali go za rękę - to zrobił z siebie ofiarę?

 •  

  pokaż komentarz

  Do powiązań dodałem poprzedni wykop o panu Wiktorze a tutaj dodam komentarz jaki wtedy napisałem.

  Zaczął ładować samochód na koszty wspólnoty i dziwi się że sąsiedzi mu teraz na rękę nie chcą pójść :-) śmieszny człowiek. Jakby od razu uczciwie podszedł do sprawy to pewnie inaczej by to wyglądało

  W tym artykule stara wybielić, a jakby sąsiedzi nie zareagowali to pewnie nadal by ładował swoje auto na wspólny koszt

  •  

   pokaż komentarz

   @corran: tez mam elektryka. To napęd przyszłości. Szkoda ze w Polsce większość ciagle preferuje kopcace 25 letnie diesle. Chyba wyprowadzę się do Norwegii, dosyć smogu i zanieczyszczeń. Pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   @ej-no-nie-przesadzaj: dowalą akcyzę jak za kopalne i entuzjazm zmaleje.

  •  

   pokaż komentarz

   @corran: czyli jak odkurzają auta na cudzy koszt to jest w porządku a jak ładują to nie? To po co te gniazdka tam?

  •  

   pokaż komentarz

   @kszaku: rozumiem, że nie widzisz różnicy między odkurzaniem auta w 5 min raz na miesiąc odkurzaczem max 900 W, a ładowaniem codziennie samochodu elektrycznego. Sam w bloku mieszkam i gniazdka na klatce czy w piwnicy są i nikt się nie oburza dopóki zużycie nie wychodzi poza normę. U mnie był sąsiad który w piwnicy zainstalował sobie akwaria do rybek i grzałki brały tyle prądu, że wspólnota zauważyła wyraźny wzrost zużycia prądu i sąsiadowi skończył się darmowy prąd.

  •  

   pokaż komentarz

   @corran: no ale ktoś może odkurzać co dwa dni przez pół godzin (bo np. wozi "coś" autem i musi brudzi)? Czemu granicą robienia czegoś na czyś koszt jest odkurzanie przez 5 min (i raczej odkurzaczem o mocy 1800-2000W niż 900W - taki to nie potrzebuje gniazdka)? Jak jest różnica pomiędzy zużyciem/kosztem pracy odkurza a doładowaniem takiej hybrydy? Czy jak 100 osób odkurza za darmo a 1 ładuje hybrydę za $$$ to jest to sprawiedliwe?

  •  

   pokaż komentarz

   @kszaku każdy z tych 100 osób płaci za część wspólna i zużyje za odkurzanie jakaś złotówkę, a jedna która płaci tyle samo co 100 pozostałych osób ląduje auto codziennie i zużyje prądu za 5 czy 10 zł. Widzisz różnicę? Nowe odkurzacze w EU mają moc max 900 W dlatego tyle napisałem. Tak ktoś może mieć stary odkurzacz 3k.
   I uwierz mi że jakby ktoś codziennie odkurzał auto przez pół godziny to jakiś sąsiad też by mu zwrócił uwagę.

  •  

   pokaż komentarz

   @corran: No nie wiem czy każdy odkurza, nie każdy ma auto albo para się jego odkurzaniem w garażu no ale nadal płaci za tych co odkurzają - czy powinien każdy przypadek odkurzania zgłaszać? Twoje argumenty są bezsensu. Rozwiązanie tego typu problemów jest proste - wystarczyłoby wprowadzić liczniki pre-paid albo działające na kody powiązane z mieszkaniami, a zużycie było by dołączane do rachunku. Każdy inny przypadek gdzie jeden może a drugi nie trudno nazwać sprawiedliwym niezależnie od celowości.

  •  

   pokaż komentarz

   Czy jak 100 osób odkurza za darmo a 1 ładuje hybrydę za $$$ to jest to sprawiedliwe?

   @kszaku: odpowiedziałem na twój przykład

   Jak serio nie widzisz różnicy między 1 zł , a 150 zł do rachunku wspólnoty miesięcznie no to mi przykro jest. Każda wspólnota ma regulamin i w niej jest zapisane na jakich zasadach się korzysta z części wspólnej.

  •  

   pokaż komentarz

   Rozwiązanie tego typu problemów jest proste - wystarczyłoby wprowadzić liczniki pre-paid albo działające na kody powiązane z mieszkaniami, a zużycie było by dołączane do rachunku.

   @kszaku: To wszystko wiąże się z kosztami - przy typowym korzystaniu tak jest po prostu taniej dla wszystkich, bo nawet jeśli nie odkurzasz i w efekcie płacisz złotówkę czy dwie za coś czego nie używasz, to kosztuje cię to mniej niż koszt wykonania instalacji elektrycznej, zamontowania licznika i opłat stałych.

  •  

   pokaż komentarz

   @corran: nie widzę różnicy, nie wiem skąd też wziąłeś wartości 1zł i 150zł (tzn wiem wymyśliłeś sobie). Poza tym kwestią w temacie było, że koleś chciał sobie zamontować licznik a wspólnota nie chce się zgodzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz: instalacja już jest, nie ma żadnych opłat stałych, gdyż jest to część WLZ. Liczniki nie są drogie.

  •  

   pokaż komentarz

   nie widzę różnicy, nie wiem skąd też wziąłeś wartości 1zł i 150zł (tzn wiem wymyśliłeś sobie).

   @kszaku: tak wymyśliłem 1zł, a 150zł wziąłem z artykułu bo gość powiedział, że jedno ładowanie kosztuje 5zł (x30) wychodzi 150 zł miesięcznie. Ale specjalnie dla Ciebie wyciągnąłem sobie mój rachunek za prąd i mnie 1kWh wynosi 0,68 zł więc z tą 1 zł za odkurzanie mocno przesadziłem bo za 10 min odkurzania by wyszło jakieś 12 gr.

  •  

   pokaż komentarz

   @corran a nie można jak w cywilizowanym świecie przy projektowaniu garaży dociągnąć przewód elektryczny z domu właściciela tego garażu i nie byłoby części wspólnej prądu tylko każdy płacił by za swoje? Mój teść wziął wiertarkę przebił się do swojej piwnicy Przeciągnął przewód i tam trzyma sobie zamrażarki i próbowali się do niego dowalić a on powiedział im iż jest to jego prąd z domu więc zrobili inspekcję później przeprosili i ma spokój

  •  

   pokaż komentarz

   nie ma żadnych opłat stałych, gdyż jest to część WLZ. Liczniki nie są drogie.

   @kszaku: Ale dalej jest to wiecej niż gdy licznik jest wspólny. Z samych tylko opłat abonamentowych za liczniki wyjdzie ci na taki garaż z kilkudziesiecioma miejscami ponad 100zł a i tak musisz oddzielnie zapłacić za wspólne oświetlenie.

   instalacja już jest,
   Może i jest ale na moc rzędu 2.5kW (w opisywanym przypadku) na cały garaż a nie na każde miejsce parkingowe.

   @Trabant777:

   Mój teść wziął wiertarkę przebił się do swojej piwnicy
   Facet mieszka na 7 piętrze.( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Trabant777: w nowych budynkach nie masz przypisanego miejsca w parkingu podziemnym czy na zewnątrz do mieszkania tylko je wykupujesz oddzielnie, a wątpię żeby ktoś pozwolił np z 4 piętra ciągnąc nową instalację w nowym budynku.
   Tu sprawa wygląda całkiem inaczej. Gość poszedł po bandzie i zaczął ładować auto bez konsultacji z nikim na koszt wspólnoty i nawet po zwróceniu uwagi ładował dalej, aż do odcięcia prądu. I wtedy dopiero wyskoczył że chciałby założyć licznik. Więc ja się nie dziwie że mu teraz na rękę sąsiedzi nie idą.

   Sprawdziłem w artykule jeszcze raz ile zużywa jego hybryda i napisał że jedno ładowania to 9,4kWh czyli 6,40 zł za jedno ładowanie (jeśli płacą za prąd tyle co ja) x30 = 192 zł miesięcznie jeśli ładuje codziennie.

  •  

   pokaż komentarz

   @corran wiem ale można to jakoś rozwiązać np z każdego mieszkania pociągnąć przewód do takiej rozdzielni na garaże a potem po zakupie odpowiedniego garażu podłączyć kabel pomiędzy odpowiednim garażem a domem. A tu widzę że gość przycebulił...

  •  

   pokaż komentarz

   @Trabant777: chyba najłatwiejszy sposób to zwykły licznik gniazdkowy podpiąć który zlicza pobór, a potem ze wspólnotą się rozliczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @kszaku: też nie. To powinno być jak w Niemczech np. Wrzucasz monetę i masz prund. A nie na krzywy ryj nosacz yebany.

  •  

   pokaż komentarz

   Rozwiązanie tego typu problemów jest proste - wystarczyłoby wprowadzić liczniki pre-paid albo działające na kody powiązane z mieszkaniami,

   @kszaku: ale jak wchodzisz na klatkę schodową i zapalasz sobie światło to też chcesz to robić wstukując kod mieszkańca i doliczać mu do indywidualnego rachunku?

   To że ktoś skorzysta chwilowo ze wspólnego gniazdka ( bo chce na chwilę podłączyć wiertarkę czy odkurzacz ) chyba tylko starym dewotkom by przeszkadzało. Rozliczanie tego indywidualnie byłoby droższe w utrzymaniu niż doliczenie tego prądu do wspólnego rachunku. Po to są wspólne gniazdka, żeby od czasu do czasu z nich skorzystać. Tak samo jak ze światła w piwnicy gdy schodzisz po ogórki.

   Uczepiłeś się jak rzep. Chyba każdy rozróżni chwilowe użycie prądu od stałego ładowania hybrydy.
   Ta osoba kupiła specjalnie hybrydę typu plug-in widząc, że nie ma dostępu do swojego prądu.

  •  

   pokaż komentarz

   @corran hehe, rybki, grzałki... Hehe, może co innego hodował

  •  

   pokaż komentarz

   @Mateusz_G: nie :D z zarządu przyszli bo zobaczyli zwiększone zużycie. Sąsiad ich wpuścił i pokazał co tam ma.

  •  

   pokaż komentarz

   W tym artykule stara wybielić, a jakby sąsiedzi nie zareagowali to pewnie nadal by ładował swoje auto na wspólny koszt

   @corran: jeszcze pewnie nie jednokrotnie się chwalił znajomym że tak robi i ma free ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @corran a nie można jak w cywilizowanym świecie przy projektowaniu garaży dociągnąć przewód elektryczny z domu właściciela tego garażu i nie byłoby części wspólnej prądu tylko każdy płacił by za swoje? Mój teść wziął wiertarkę przebił się do swojej piwnicy Przeciągnął przewód i tam trzyma sobie zamrażarki i próbowali się do niego dowalić a on powiedział im iż jest to jego prąd z domu więc zrobili inspekcję później przeprosili i ma spokój

   @Trabant777:
   Nie jestem pewien, czy to legalne i bezpieczne, żeby wyprowadzać instalację tak daleko poza lokal, jeśli skrzynka z bezpiecznikami jest w lokalu...

  •  

   pokaż komentarz

   @mateusza No to sobie zastosuj dodatkowo bezpiecznik ale nie widzę dlaczego miałoby być niebezpiecznie daje się różnicowoprądowonadprądowy takie wszystko w jednym i nie ma problemu

  •  

   pokaż komentarz

   @corran taaaa a Janusz hyc i licznik wskazuje zero :) taka magiczna hybryda

  •  

   pokaż komentarz

   @Trabant777: chodziło mi o taki co wspólnota założy z jakąś plombą

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz to niech sobie pionem puści , tak wiem że każdemu się to nie uda ale facet jest niezła cebula

  •  

   pokaż komentarz

   @corran można ale trzeba chcieć ale tu jeszcze ludzie wierzą że bloki się palą od hybrydy i na pewno napędza je diabeł ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   Sprawdziłem w artykule jeszcze raz ile zużywa jego hybryda i napisał że jedno ładowania to 9,4kWh czyli 6,40 zł za jedno ładowanie (jeśli płacą za prąd tyle co ja) x30 = 192 zł miesięcznie jeśli ładuje codziennie.

   @corran: Biorąc po uwagę, ze zasięg tego samochodu na prądzie to jakieś 30 km a później już paliwo jakoś wydaje mi się ze ta hyryda to mało ekonomiczne rozwiązanie.
   Płacimy INNEMU dostawcy paliwa i spaliny sa nie w centrum miast ale w elektrowni :)

  •  

   pokaż komentarz

   Biorąc po uwagę, ze zasięg tego samochodu na prądzie to jakieś 30 km a później już paliwo jakoś wydaje mi się ze ta hyryda to mało ekonomiczne rozwiązanie.
   Płacimy INNEMU dostawcy paliwa i spaliny sa nie w centrum miast ale w elektrowni :)


   @cluer: chyba że za ładowanie płaci ktoś inny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Do powiązań dodałem poprzedni wykop o panu Wiktorze a tutaj dodam komentarz jaki wtedy napisałem.
   @corran:
   No ale w czym normalnym cywilizowanym ludziom przeszkadza to, by dojsc do ładu? Opłacił zaległy rachunek, juz po 5 dniach czynił kroki, by mieć to wydzielone, to po cholerę wojują z nim kilka miesięcy? Uważasz, że to ok, by go dojechac i podawać argumenty z dupy, bo urażona duma wspólnoty w pierwszych dniach? Kuźwa jakie to żałosne, przecież za 3-4 lata już pewnie 1/3 osób bedzie jedziła hybrydami lub elektrykami w nowym budownictwie i taka postwa będzie tylko powodem do wstydu i ciemnactwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @corran: ja od samego początku artykułu zauważyłem, że gość kręci. Jak ktoś zaczyna pisać, że któryś kolejny dzień czegoś nie zrobił bo mu coś wyskoczylo i zaczyna się tłumaczyć to zawsze powinna się nam zapalić lampka.

  •  

   pokaż komentarz

   rozumiem, że nie widzisz różnicy między odkurzaniem auta w 5 min raz na miesiąc odkurzaczem max 900 W, a ładowaniem codziennie samochodu elektrycznego.

   @corran: Nie ma różnicy jeśli korzystasz z gniazda do którego macie równy dostęp. Jeśli nie jest określone ile można korzystać to masz takie same prawo ładować codziennie jak raz w miesiącu odkurzyć auto.
   Tak samo jak kradzież 1500 zł jest kradzieżą i jak i 5000000000 zł

  •  

   pokaż komentarz

   wydaje mi się ze ta hyryda to mało ekonomiczne rozwiązanie.

   @cluer: No właśnie wydaje ci się.

   Płacimy INNEMU dostawcy paliwa i spaliny sa nie w centrum miast ale w elektrowni :)

   @cluer: Jest ich mniej i są mniej szkodliwe niż jazda spalinowym autem.

  •  

   pokaż komentarz

   @VWgolf3: no ja p?##?#?ę przez takich jak ty w Polsce jest jak w lesie. Musisz nawalić milion przepisów i regulaminów, najlepiej dodatkowo jakieś fizyczne przeszkody bo znajdą się ludzie, którzy nie rozumieją co to są zasady współżycia społecznego i nasrają na sam środek bo nikt nie zabronił.

  •  

   pokaż komentarz

   @dziara1429
   Nie jak są jakieś zasady to trzeba się ich trzymać lub je zmienić.
   Można korzystać z gniazda? Tak więc nie jest to kradzież.
   Gdyby o mnie chodziło to bym poprosił o swoje własne gniazdo na mój koszt przed zakupem auta.

  •  

   pokaż komentarz

   @VWgolf3: ale przecież tam były zasady, niepisane ale były. Można używać rozsądnie używać gniazdka odkurzyć, sporadycznie naładować akumulator itd. Wszystko zgodnie z zasadami współżycia społecznego i z rozumem. Ten człowiek te zasady złamał jak zaczął ładować swój samochód bez zgody innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @dziara1429
   Nie ma czegoś takiego jak niepisane zasady.
   Ten człowiek ani przez sekunde nie odbiegał od tego, że zapłaci za każdą kWh które pobrał z gniazdka.
   Myślisz, że ktoś wydaje 200k i więcej na auto po to aby ukraść prądu za 5 zł?
   Bądźmy poważni.

  •  

   pokaż komentarz

   @corran: U mnie sąsiadka co miała lodówkę w piwnicy a w domu nie bo i po co płacić za prąd do lodówki...

  • więcej komentarzy(31)

 •  

  pokaż komentarz

  KISNE :D
  janusz ładowa sobie auto ze wspolnego gniazdka i sie dziwi ze ludzie sie wk%$#ili :D

 •  

  pokaż komentarz

  Mój kraj taki piękny obsrany kraj, gdyby nie ludzie to był by piękny kraj. Ale widze po komentarzach ze wykop trzyma poziom tego gowna jeszcze bardziej

  •  

   pokaż komentarz

   @muak47: Wk@$! sąsiadów i leć z płaczem do gazety.
   Pewnie jakby od razu pogadał z ludźmi to sprawa miała by inny obrót. Teraz pan z BMW będzie płakał w necie jacy to somsiedzi źli. On tylko używał wspólnego prądu do ładowania swojego meleksa.

  •  

   pokaż komentarz

   @robot_: ale co on zrobił takiego złego? Do czego są te gniazdka? Gdzieś jest wyznaczone co możesz podłączyć co nie? Sąsiad może podłączyć odkurzacz ale ja już wiertarki nie? Jeden może ładować akumulator a dugi nie może włączyć ładowarki?
   Facet się zreflektował i chciał licznik itp... to i tak banda durni „nie bo nie” Ale już Janusz TDI może odkurzać 10razy w tygodniu. Co nie jest zabronione to jest dozwolone. Mam nadzieje ze jak odkurzasz auto w garażu to potem oddajesz sąsiadom za zużycie prądu

  •  

   pokaż komentarz

   @robot_: mentalnie się widać od nich nie różnisz i pewnie nie wiesz co się dzieje na grupach FB nowych osiedli. ból dupy i sączenie jadu o każdą rzecz, ciągłe opluwanie innych bez powodu, a potem na klatce grzecznie "Dzień dobry"....

  •  

   pokaż komentarz

   @muak47: Nie odróżnić okazjonalnego podłączenia prostownika od systematycznego ładowania samochodu? Niezbyt dobrze to o tobie świadczy. A facet chciał założyć licznik dopiero po tym jak brutalnie zwrócono mu uwagę. Zresztą sam pisze że to olał i znowu ładował samochód. Potem wyłączyli prąd w gniazdkach. Teraz pluje na całą wspólnotę w mediach i nadal oczekuje pokojowego zakończenia sprawy? No chłopie. Na jakim ty świecie żyjesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @muak47: nikt nie mówił po co są przeznaczone, bo dotychczas trudno bylo się spodziewać czegoś, co pozre wiele kWh. Odkurzacz, wiertarka, lampka warsztatowa, ładowarka akumulatora - to nie pozre wiele prądu. Grzejników nikt nie będzie używał. Ale ładowanie samochodu już nie było przewidziane. Zwlaszcza, że są różne rozwiązania w elektrykach/hybrydach - czasem to będzie parę złotych, ale może być i więcej. Do tego użytkownik takiego samochodu nie jest gwarancją tego, że zdaje sobie z parametrów sieci zasilającej. Oczywiście dobrze zaprojektowanej nie "spali", ale wywalić bezpieczniki może.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kangur100: @Norton__PL: ehhh komuszki komuszki, współczuje jemu mieć takich sąsiadów jak wy. Przypominam tylko abyście rozliczyli się ze wspolnata z wykorzystanego prądu co do złotówki. Jak tu ma być dobrze jak młodzi widze ze przejmują styl bycia od rodziców wychowanych w PRL.

  •  

   pokaż komentarz

   @muak47: Korzystaj nadmiernie ze wspólnego dobra przez co realnie inne osoby składają się nonprofit na ładowanie twojego samochodu - nazywaj innych komuchami xD

   Właśnie tego typu podejście jakie miał facet to relikt PRL, pomieszałeś to kompletnie. Mieszkasz we wspólnocie mieszkaniowej to przydają się jakieś podstawowe zasady współżycia. Gdyby najpierw próbował sprawę normalnie ogarnąć, płacić jakieś uśrednioną stawkę gdzie najwyżej albo jego albo on innych naciąłby na dosłownie parę złotych to wątpię by ktokolwiek robił problem.

   Koleś stwarzał ryzyko pożarowe, niszczy wspólne miernie a taki komuch jeden z drugim jeszcze go broni.

  •  

   pokaż komentarz

   @DiscoKhan: przeci do k?#$y nędzy chciał płacić, ale Janusze nie pozwolili . Odkurzacze, prostowniki itp...już nie zużywają wspólnego dobra? Co nie jest zakazane to jest dozwolone i tyle w temacie. Panie anioł to już nie pana czasy ze będzie dyktował co kto ma robić, panie gospodarzu domu

  •  

   pokaż komentarz

   @muak47: Najpierw rób innym szkodę, dziw się, że tobie odpłacają tym samym xD

  •  

   pokaż komentarz

   @muak47: jakby chciał płacić to by to załatwił tak aby najpierw płacić potem ładować.

   To jest jego wspólnota więc on jako odpowiedzialny właściciel powinien działać tak aby inni właściciele mieli świadomość co i jak używa.

  •  

   pokaż komentarz

   Odkurzacze, prostowniki itp...już nie zużywają wspólnego dobra?

   @muak47: Nie, nie zużywają codziennie kilku kilowatów bez przerwy przez całą noc. Nie rozumiesz czym się różni okazjonalne użycie jakichś narzędzi do zwykłej obsługi pojazdu od pobierania codziennie znacznych ilości energii na wspólny rachunek? Facet jest typowym januszem, któremu się wydaje, że wszystko mu się należy.

  •  

   pokaż komentarz

   przeci do k?#$y nędzy chciał płacić,

   @muak47: Auta się nie kupuje w ciągu jednego dnia.
   Mógł to załatwić wcześniej. Teraz znamy relację tylko jednej strony, więc jak bym go nie wybielał.
   Jakby to dobrze rozegrał to jeszcze by wyszedł na plus. Teraz wyszedł na buraka z BMW. Brawo.

   Podłączenie odkurzacza raz na miesiąc a codzienna ładowanie samochodu to dwie różne rzeczy jeśli chodzi o używanie części wspólnej gniazdek.

   mentalnie się widać od nich nie różnisz
   @murinius

   A jaką mentalność ma koleś z BMW? Może niech sobie jeszcze całe mieszkanie podłączy pod to gniazdko.
   Najpierw zawalił teraz płacz, że nikt go nie lubi.

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz: 5zl jedno lądowanie które trwa 7h a nie cała noc, aż dziś włączę sobie spawarkę okazjonalnie aby wk?$%ic januszy waszego pokroju.

   @robot_: fakt na początku sp?%!#%$il ale szybko się zreflektował o chciał naprawić, ale widać trafił na beton rodem z PRL

  •  

   pokaż komentarz

   @muak47: Tak, tak - ja jestem janusz, bo uważam, że korzystanie z czegoś na czyjś koszt bez jego zgody jest nie w porządku. Podłącz sobie od razu mieszkanie do takiego wspólnego gniazdka i korzystaj - też nie wyjdzie więcej niż kilka złotych dziennie, więc nikt nie powinien ci mieć tego za złe.

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz: ale przecież gosc się zreflektował i chciał licznik itp... zrobił to od razu jak ktoś wytknął jemu jego czyn. Ale nie k%$@a nie, trzeba kłody pod nogi rzucać bo po co „sąsiad ma mieć coś lepszego”

  •  

   pokaż komentarz

   @muak47: Cała ta jego refleksja polegała na tym, że prąd odcięto i dlatego przestał ładować. Jak prąd przywrócili, to dalej próbował.

  •  

   pokaż komentarz

   5zl jedno lądowanie które trwa 7h a nie cała noc,

   @muak47: Czyli 150 zł miesięcznie.

   dziś włączę sobie spawarkę okazjonalnie aby wk?$%ic januszy waszego pokroju.

   widać trafił na beton rodem z PRL

   kto tu jest większym betonem rodem z PRL.

   Pytanie kto ma zapłacić za dodatkowy licznik i opłaty z nim związane?

  •  

   pokaż komentarz

   @robot_: czytałeś artykuł? Przecież on chciał sobie nawet oddzielna linie podłączyć wiec chyba oczywiste jest ze on pokryje. On występuje o założenie licznika i on ponosi wszelakie koszta. No ale po co wyrazić na to zgodę aby sąsiad miał lepiej nigdy toz to my Polacy

   A co do spawarki przecież sam twierdziłeś ze okazjonalnie można tego gniazdka używać wiec co za problem? A właśnie co to jest okazjonalnie? Raz na tydzień? Raz na rok? A może kiedy jaśnie pan pozwoli

  •  

   pokaż komentarz

   @muak47: nie rozumiesz dwóch rzeczy: kiedy powinieneś się już zamknąć w przegranej dyskusji i że jak ktoś traktuje sąsiadów jak frajerów to sam zostanie takim frajerem.

  •  

   pokaż komentarz

   Sąsiad może podłączyć odkurzacz ale ja już wiertarki nie?

   @muak47: a rozróżniasz incydentalne podłączenie wiertarki od codziennego ładowania hybrydy?

  •  

   pokaż komentarz

   A właśnie co to jest okazjonalnie?

   @muak47: okazjonalnie jest wtedy, jak masz coś do pospawania lub przewiercenia. Prywatnie, incydentalnie, nieregularnie, w przypadku zaistnienia potrzeby.

   Codzienne ładowanie hybrydy to nie okazjonalne korzystanie. To kradzież.

   Weźcie się ludzie nie ośmieszajcie, próbujecie zgrywać domorosłych prawników dowodząc co to jest "okazjonalnie" i próbując udowodnić swoją głupią rację.

  •  

   pokaż komentarz

   @piatek: Jeszcze bardziej ludzie tacy jak muak47 ośmieszają się gdy nazywają innych komuszkami i "januszami" a sam nie widzi problemu z kradzieżą prądu no bo przecież własność ogółu, znaczy się niczyja, nie? Kto tu jest komuszkiem i januszem chyba doskonale widać...

  •  

   pokaż komentarz

   ale co on zrobił takiego złego?

   @muak47: Nic, zupełnie nic... Mniej więcej tak, jak lokator mieszkania komunalnego "anektujący" dla siebie cały papier toaletowy we wspólnym kiblu ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   ale co on zrobił takiego złego? Do czego są te gniazdka?

   @muak47: Od czego są wlewy paliwa w samochodach sąsiadów? Nic złego ściągnąć sobie parę litrów benzyny, bo mam ochotę pojechać do sklepu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kossel: toz według waszej logiki to tak robisz używając gniazdka w garażu, wiec za każdym razem jak coś podłączasz do niego jesteś okazjonalnym złodziejem . No ale to wasze myślenie

  •  

   pokaż komentarz

   @muak47: Okazjonalnie, to raz na jakiś czas, a nie codziennie. Okazjonalnie możesz iść do cioci na obiad, a nie stołować się każdego dnia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kossel: czyli okazjonalnie raz na jakiś czas mogę okradać innych, no super

  •  

   pokaż komentarz

   On tylko używał wspólnego prądu do ładowania swojego meleksa.

   @robot_: ciebie nigdy nie będzie stać na takiego meleksa retardzie

  •  

   pokaż komentarz

   Nie, nie zużywają codziennie kilku kilowatów bez przerwy przez całą noc. Nie rozumiesz czym się różni okazjonalne użycie jakichś narzędzi do zwykłej obsługi pojazdu od pobierania codziennie znacznych ilości energii na wspólny rachunek? Facet jest typowym januszem, któremu się wydaje, że wszystko mu się należy.

   @zwirz: Czyli okazjonalnie mogę okraść ciebie z paru złotych ? i nie będziesz widział problemu ?
   Trzeba powiedzieć jasno albo masz prawo korzystać z części wspólnej albo nie.
   Koleś miał prawo korzystać tak jak inni mieszkańcy i z tego prawa korzystał. Powiedzmy, że masz windę w bloku, jeździsz 5 razy dziennie a ja tylko raz. Uznasz, że jesteś złodziejem bo nie korzystasz okazjonalnie tylko codziennie w znacznych ilościach.
   Jeśli sąsiad odkurza auto 4 razy w miesiącu a ja w ogóle to jest on złodziejem ?
   Od jakich kwot jest się złodziejem ? gdzie jest to określone ?

  •  

   pokaż komentarz

   Mój kraj taki piękny obsrany kraj, gdyby nie ludzie to był by piękny kraj. Ale widze po komentarzach ze wykop trzyma poziom tego gowna jeszcze bardziej

   @muak47: xDDDD
   Dlaczego inni mają płacić za ładowanie auta janusza? o.O

  • więcej komentarzy(20)

1 2 3 4 5 6 7 ... 17 18 następna