•  

  pokaż komentarz

  Gdyby wprowadzić zasadę, że płacimy człowiekowi na rękę całe 10 tysięcy zł, a on potem musi sam zapłacić PIT 3000 zł, ZUS 1300 zł itd. aż mu zostanie 4000 zł i zobaczyłby, że musiał zapłacić 6000 zł w podatkach, to po miesiącu nie byłoby już śladu socjalizmu.

  Święta słowa

 •  

  pokaż komentarz

  Dobry znak. Janusz zauważył, że ludzie są głupsi niż można się tego spodziewać. Więc gdy następnym razem powie że za Hitlera podatki w okupowanej Polsce były niższe, to może będzie miał świadomość że większość społeczeństwa jest ułomna intelektualnie i będzie przekonana że on Hitlera chwali. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Filipix: weź to skasuj bo jeszcze ktoś z rządu przeczyta.

  •  

   pokaż komentarz

   @szpoq: Oni dobrze wiedzą że naród jest tępy. I to od zawsze wykorzystują. Przykład: robotnik zarabia 2500 a dostaje 1500 na rękę i w efekcie twierdzi że to pracodawca jest ch## a rząd zajebisty bo zwrot podatku czy 500+ on od rządu dostaje . Takie przykłady można w nieskończoność mnożyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Filipix

   może będzie miał świadomość że większość społeczeństwa jest ułomna intelektualnie i będzie przekonana że on Hitlera chwali.
   Przecież on to wie, bo nie bez powodu powtarza jak mantrę, że większość to idioci, a on celuje w 15% społeczeństwa, która jest ogarnięta.

  •  

   pokaż komentarz

   @Filipix: Tylko że Janusz chyba nigdy nie chciał dotrzeć do idiotów bo do nich można tylko dotrzeć populizmem czyli obiecywaniem różnych darmowych rzeczy, które jak każda osoba bardziej ogarnięta wie nie są za darmo.

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko że Janusz chyba nigdy nie chciał dotrzeć do idiotów

   @piwotomojepaliwo: mam wrażenie, że do mądrych to on też nigdy nie chciał dotrzeć xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Filipix: @Volki: patrząc na to co on wygaduje, to on celuje w ludzi tak samo głupich jak on. Ekspertów w każdej dziedzinie, mimo braku jakiejkolwiek wiedzy na dany temat.

  •  

   pokaż komentarz

   @piwotomojepaliwo przecież to, co on wygaduje, to jeszcze większy populizm. Próba wmawiania ludziom, że bez podatków wszyscy by byli bogaci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Filipix: no niestety, jak to już Janusz nie raz mówił, że znaczna większość ludzi w kraju to debile :( Śmieszy mnie to jak czasami widzę posłów z PiS kłócących się z opozycją jakie to cudne jest 500+, a opozycja musi jedynie proponować jeszcze więcej niż 500+, czy tam na więcej dzieci, pomimo że każdy tam dobrze wie że całe to 500+ to gunwo, ale przecież jakiekolwiek złe słowo przeciwko 500+ jest strzałem w nogę dla opozycji...

  •  

   pokaż komentarz

   mam wrażenie, że do mądrych to on też nigdy nie chciał dotrzeć xD

   @yuim: Czy chciał czy nie chciał trafia właśnie do mądrzejszych ludzi.

   Przykładowo: jak mówi że za hitlera były niższe podatki to idiocie w mózgu robi się buffer overflow i proces myślowy się zawiesza - stwierdza że Korwin to oszołom i chwali hitlera.
   A człowiek inteligentny pomyśli - skoro jeden z najgorszych potworów w historii nie zdzierał z ludzi pieniędzy tak jak zdzierają obecne władze to tym bardziej coś jest nie tak z obecnym systemem.

   Jak Korwin mówi że większość to idioci to normalna osoba która ma trochę więcej oleju w głowie - nie koniecznie jest geniuszem ale jest w miarę trzeźwo myśląca - na słowa Korwina się tylko uśmiechnie.
   A idiota jak w poprzednim przykładzie się obrazi i stwierdzi że Korwin to oszołom. Itp.

   przecież to, co on wygaduje, to jeszcze większy populizm. Próba wmawiania ludziom, że bez podatków wszyscy by byli bogaci.

   @Willy666: No ale gdzie tutaj jest populizm? To nawet nie podstawy ekonomii ale zwykłej logiki. Masz pieniądze. Albo ty je wydajesz albo oddajesz urzędnikowi i on część zabiera, część marnuje a resztę wydaje w Twoim imieniu.

   Poza tym nie byli by bogaci - tylko bogatsi. Nie da się aby wszyscy byli milionerami to też jest chyba oczywiste.

  •  

   pokaż komentarz

   @piwotomojepaliwo: właśnie stwierdziłeś, że Korwin jest świadomy tego, że większość ludzi to idioci, a pomimo tego mówi rzeczy w taki sposob żeby idioci nie zrozumieli. Wniosek: Korwin to idiota albo szkodnik.

   BTW co wódz miał na myśli mówiąc to:

   Kobieta przesiąka poglądami człowieka, z którym sypia. Ostatecznie (Natura czy Bóg – nie będziemy się spierać) nie po to tak skonstruował mężczyzn, by setki tysięcy plemników się marnowały; wnikają one w ciało kobiety i przerabiają ją na obraz i podobieństwo mężczyzny, do którego ona należy”

  •  

   pokaż komentarz

   właśnie stwierdziłeś, że Korwin jest świadomy tego, że większość ludzi to idioci, a pomimo tego mówi rzeczy w taki sposob żeby idioci nie zrozumieli. Wniosek: Korwin to idiota albo szkodnik.

   @yuim: A co ma mówić do idiotów? Dam wam wszystkich nie 500+ ale 1000+ nawet jak nie masz dzieci, do tego emeryturę dam wam 10tys zł i to już po 40 roku życia. Do tego wszystkie autbusy i pociągi dam za darmo. Ma mówić takie rzeczy?

  •  

   pokaż komentarz

   @piwotomojepaliwo: żeby przekroczyć magiczne 5% nie trzeba mówić takich populizmow. Ostatnie wybory pokazują, że prawdopodobnie wystarczyłoby nie mówić nic o kobietach. Popatrz na rozkład głosów według płci

  •  

   pokaż komentarz

   wystarczyłoby nie mówić nic o kobietach.

   @yuim: Nie mówić że kobiety są mądrzejsze, bardziej cierpliwe, mają lepszą pamięć albo że kiedyś kobiety miały przywileje i to było słuszne bo zasługują na przywileje a w obecnych czasach je straciły przez ideologię wyrównywania płci? Każda normalna kobieta chyba chciała by to usłyszeć raczej.

  •  

   pokaż komentarz

   @piwotomojepaliwo: Zrozum, że liczy się też to w jaki sposób mówisz. Zresztą tak inteligentny człowiek jak Korwin również ma problem ze zrozumieniem tego prostego faktu. Gdyby on mówił tak jak Ty napisałeś to nie byłoby sprawy.
   On używa takich sformułowań:

   Kobiety nie mogą być inteligentne - dba o to mechanizm Ewolucji Naturalnej. Inteligentna istota nie wytrzymałaby przebywania dłużej niż godzinę dziennie z paplającym dzieckiem!

   Nawet zakładając prawdziwość takiego zdania, to nic nim nie można zyskać, a w praktyce tracisz głosy.

  •  

   pokaż komentarz

   @yuim: A no zgadzam się, to właśnie problem z przekazem Korwina bo on komplikuje treść i jeszcze opakowuje ją emocjami a emocje u słuchacza powodują blokowanie się na treść :) Ale tak reagują właśnie idioci. Ludzie bardziej ogarnięci odczują jakiś tam dysonans ale zastanowią się czy być może jest tam jakaś ukryta racja :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Filipix: Boże chłopaku, dziękuję, że to piszesz, dziękuje panie @RETROWIRUS za takie piękne wykopalisko i wszystkim tym co walczą w jakikolwiek sposób z socjalizmem. Miałem wrażenie, że wykop przejęła hołota, bo na mirko co zacznę z tym walczyć to zlatuje się masa z neuropków bronić socjal. Najlepsze jest to, że nie pojmują, że żeby dostać 500+ muszą oddać 600, bo urzędasy, które nie robią nic pożytecznego i politycy muszą mieć za co się nażreć

   Ludzie! Starajcie się udostępniać takie rzeczy, bo media takich ludzi jak on zagłuszają i robią z nich debili!

 •  

  pokaż komentarz

  No nie wiem. Sam znam przypadek człowieka, który jawnie i bez żenady cieszy się, że żyje pod przymusem płacenia np. składki zdrowotnej i ubezpieczenia emerytalnego "bo inaczej to on by pewnie nic nie odłożył". Zwykły szary człowiek - rodzina, praca, jakieś mieszkanie - taki jakich miliony w tym kraju. Oficjalnie wspiera socjalizm bo inaczej rozj!!#ł majątek w jednorękiego bandytę czy tam palił banknotami w kominku a jak mu państwo nawet nie pokaże tych jego pieniędzy - to on zadowolony siedzi. Bezpieczny przed swoim własnym pierdolcem.

  Mówię mu - OK, jak chcesz, ale pozwól z kolei mi samemu robić co chcę z własnymi pieniędzmi. Ja je zagospodaruję we własnym zakresie a w ustroju liberalnym z pewnością znajdzie się na pęczki instytucji, które przejmą opiekę nad ludźmi osieroconych przez ZUS i z radością zaopiekują się wypłatami chętnych sierot po socjalizmie. Znajdą sobie pana, który im zorganizuje zdrowie, jedzenie, ubranie, wypoczynek i starość.

  Odpowiada - Nie. Czemu? Bo ja WIEM, że jak TOBIE państwo nie zabierze składki na emeryturę, to skończy się tak, że na starość przyjdziesz do mnie w łaskę...

  To jest absolutnie true story. Dyskusja na jednym z portali, w której uczestniczyłem ja i kilku socjalistów, którzy kompletnie nie wstydzili się tego co wypisywali.

  •  

   pokaż komentarz

   Odpowiada - Nie. Czemu? Bo ja WIEM, że jak TOBIE państwo nie zabierze składki na emeryturę, to skończy się tak, że na starość przyjdziesz do mnie w łaskę...

   @Bartholomew: Tylko to już się wydarzyło: w Chile za czasów Pinocheta. Ludzie nie musieli odkładać na emeryturę i tego nie robili. Po kilkudziesięciu latach okazało się, że 2/3 ludzi w wieku emerytalnym nie ma z czego żyć. Ludzie ci wyszli wraz ze swoimi rodzinami na ulicę i teraz dostają zasiłki które są niejako formą emerytury choć nigdy na nią nie odkładali ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Bartholomew: najgorsze jest, że taki element jest zazwyczaj pierwszy do pracy na czarno, zeby tylko dostać więcej do łapy xd

  •  

   pokaż komentarz

   @MDobak: Pinochet ujednolicił socjalistyczny system, który jednym gwarantował niewspółmiernie duże bogactwo a innych spychał w biedę. W Chile powstał system bazujący na OFE i działa zgodnie z założeniami.

   Porównaj pozycję Chile, Szwecji i Polski w globalnym rankingu systemów emerytalnych Australijskiego Centrum Mercera. https://www.mercer.com.au/our-thinking/mmgpi.html

   "Problem" w tym, że rząd Chile kładzie lachę na 35% szarą strefę, z której nikt składek nie chce odprowadzać (ci ludzie i tak dostają emeryturę - niską, ale jednak) więc socjaliści w szoku.

   Ale to nie mój problem. I nie problem ludzi mi podobnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @MDobak: za taką zmianą musiałaby pójść rozbudowana edukacja społeczeństwa i wiele reklam instytucji, które chętnie przyjęłyby nasze pieniądze oferując fajną emeryturę i dostęp do pieniędzy kiedy będziemy tego potrzebowali. Jestem za likwidacją ZUS-u, ale właśnie na takich warunkach. Wielu ludzi w tym ja poradziłoby sobie, ale pomimo, że jestem wolnościowcem to uważam, że ludziom mniej ogarniętym trzeba by pomóc przy przejściu na taki kapitalistyczny model chociażby przez doradztwo. Dodatkowo uważam, że powinna być emerytura obywatelska - znacznie mniejsza skłądka na emeryturę niż teraz, ale dostawalibyśmy niską emeryturę.

   Nie zagłębiałem się jak to wyglądało za czasów Pinocheta w Chile, ale gdyby odbyło się to na podobnych zasadach jak opisałem to nie byłoby takich kłopotów.

  •  

   pokaż komentarz

   @koniecswiatajestbliski: Ja mimo wszystko byłbym za tym, aby jakiś przymus istniał bo nie wierzę za bardzo w skutki takiej edukacji. Osobiście byłbym zadowolony gdyby był obowiązek opłacania jedynie minimalnej emerytury gwarantującej minimalną krajową z możliwością wyboru prywatnego ubezpieczyciela lub zaświadczenia, że posiada się wystarczający majątek.

  •  

   pokaż komentarz

   @MDobak: o tym też napisałem, tzw. emerytura obywatelska. Dostajesz pieniądze niezbędne do przeżycia 30 dni, np. na dzisiejsze warunki 500 zł. Chcesz więcej to trzeba było myśleć o tym 40 lat wcześniej albo teraz dorabiać.

  •  

   pokaż komentarz

   @MDobak: W Chile system nie jest dobrowolny tylko przymusowy prywatny. Gdyby był on państwowy to nic by to nie zmieniło bo tych pieniędzy by tak samo nie było. Tam po prostu ludzie trzaskali na czarno jak porąbani nie płacąc podatków. W dużej mierze kwestia braku zaufania do systemu oraz stadium początku ucywilizowania kultury.

   Zresztą to można w prosty sposób sensownie rozwiązać tworząc prywatny system gdzie jednocześnie pracownik byłby przymuszany do odkładania póki nie uzbiera na minimalną emeryturę. Jak już te pieniądze na koncie będzie miał to nie ma problemu oddać mu dobrowolność całkowicie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bartholomew: Koleś ma rację. Na stare lata nie odpędzi się od żebrających Korwinowców. Już teraz nie można odpędzić się od Korwina żebrającego o głosy czy też od jego bandy wyznawców na wykopie.

  •  

   pokaż komentarz

   @olgierd_banasz Nie mierz innych swoją wszawą miarką.

  •  

   pokaż komentarz

   w ustroju liberalnym z pewnością znajdzie się na pęczki instytucji, które przejmą opiekę nad ludźmi osieroconych przez ZUS i z radością zaopiekują się wypłatami chętnych sierot po socjalizmie. Znajdą sobie pana, który im zorganizuje zdrowie, jedzenie, ubranie, wypoczynek i starość.

   @Bartholomew: muszę Cię zmartwić, instytucje charytatywne też muszą być zyskowne bo by upadły. A obracjają głównie pieniedzmi z zewnątrz. Kto będzie płacił comiesięczne "emerytury" z własnej kasy skoro nawet rodziny czesto nie chcą opiekować się starszymi ludzmi. Na jakiej planecie ty zyjesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @werdum18 Ale przeczytaj jeszcze raz to co napisałem z uwzględnieniem "zaopiekują się wypłatami". Tam nie ma słowa o charytatywności.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bartholomew: wszawe są poglądy korwina i jego wyznawcy kucy onanistów. ludzi mierzę miarą takich kucy januszy jak ty. jest was pełno i na stare lata będziemy musieli was piwniczaki utrzymywać.

 •  

  pokaż komentarz

  Gdyby jeszcze miał podaną cenę netto w sklepach a vat i akcyzy doliczane przy kasie, to wiedziałby komu "dziękować".