•  

  pokaż komentarz

  To jest czysta żywa komuna.
  Przy czym ta poprzednia miała odrobinę wyobraźni i zbudowała sieć elektrowni. Ci mają horyzont jednego roku.

  •  

   pokaż komentarz

   Ci mają horyzont jednego roku.

   @przeciwko78: Optymista.

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz: Masz rację już jest mniej: "termin wyborów parlamentarnych 2019 powinien przypadać między 12 października a 12 listopada. Ponadto głosowanie powinno zostać przeprowadzone w dzień wolny od pracy, więc w grę wchodzą następujące daty: 13, 20, 27 października, 3 lub 10 listopada"

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78:
   Wcześniej PO nic nie robiło temacie bo było zajęte rozkradaniem a Tusk zajmował się pudrowaniem tego gówna. Potem pisiory rozp!@$$%!ili ludziom możliwość uzyskania prądu z wiatraków no i mamy efekty

  •  

   pokaż komentarz

   @jusstt: A bo za PeŁo...

   Stopniujmy priorytety. W obecnej chwili największym szkodnikiem i rozwalaczem gospodarki (oraz naszych pieniędzy) jest "rzont" PiSu. Ośmielę się stwierdzić, że to najbardziej niszczycielski rząd od 1989 roku: żaden inny tak nie zdemoralizował ludzi i nie spowodował wzrostu patologii (pincyt plus) ani tak dalekosiężnych skutków negatywnych (naweat nie mówię o gospodarce, bo to każdy wie - ale np. zobaczycie, co się stanie, gdy obecnie niepracujące z wyboru maDki pincyt plus zaczną domagać się emerytur).

   Jakubiak podsumował ich dobrze: mieli 1000 dni, większość parlamentarną, nadzór nad spółkami i służbami - i zamiast reformować kraj na niespotykaną dotąd skalę, narobili gigantycznych szkód.

   Zatem - dla mnie najważniejszą kwestią jest pogonienie tych szkodników od koryta.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: Brak głodnych dzieci, taka to "patologia". Banda socjopatów.

  •  

   pokaż komentarz

   @ojojvoj: Jak rozpieprzą gospodarkę, to dopiero będziesz miał głodne dzieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @ojojvoj: jakoś szczawiu i mirabelek nikt nie zbierał. Gdzie ten głód był? Obrazków jak z Afryki też u nas nigdy nie było.

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz: U drugich masz w standardzie, nieważne jaka.

  •  

   pokaż komentarz

   @ojojvoj: Kolejny argument żywcem wzięty z TVPiS.

   Wiesz, że gdyby zamiast rozdawać cudze pieniądze za nic zreformowano system płacowo-podatkowy, to by to przyniosło znacznie lepsze skutki? Tj. nie mam nic przeciwko ulgom na dzieci (czyni mnie to socjalistą, ale niech tam).

   Ale nie w obecnej postaci! Pisałem wielokrotnie, że np. pensja minimalna to ~1600 do ręki, ale koszty pracodawcy to już ~2600zł. Jest z czego schodzić! Dajmy pracownikowi duże brutto do ręki i niech sam z tego zapłaci podatki, ZUSy i składki. Do tego na każde dziecko 500zł miesięcznie zniżki - jest z czego schodzić. Rezultat będzie o wiele lepszy, bo:
   - nie będzie się opłacało leżenie na dupie i chapanie pincyt plus - praca będzie znacznie korzystniejszym rozwiązaniem;
   - pracujące matki będą odkładały na swoją emeryturę i nie zostaną z gołą dupą (tj. bez doświadczenia zawodowego i umiejętności) po wydorośleniu dzieci. Emerytura Morawieckiego (dla matek czwórki dzieci) to kolejny niewydarzony "chłyt" propagandowy.
   - dzieci nie zostaną wychowane w "kulcie bezrobocia" - będą widziały pracujących rodziców, będą doceniały wartość pracy i jest ogromna szansa, że w przyszłości same podejmą pracę - w przeciwieństwie do dzieci patusów leżących na dupie i szkolących potomstwo do dojenia systemu socjalnego
   - nie będzie "pokrzywdzonych". Np. teraz wystarczy, że dwoje rodziców pracuje za minimalną pensję - i już się nie łapią na pincyt plus na pierwsze dziecko. Jak to ma zachęcać młodych ludzi, którzy nie zarabiają wiele, a którzy są nadzieją demograficzną tego kraju?!
   - koszty obsługi tego programu będą minimalne - w przeciwieństwie do obecnych. Sterty papieru ktoś musi wyprodukować, sprawdzić i przetworzyć. Nie bez powodu pincyt plus ma nieoficjalną nazwę "700-"

   Poza tym jęcząc o "głodnych dzieciach" wszyscy zapominają o bardzo ważnej sprawie: skoro nie stać cię na wyżywienie dzieci, to po jaki wuj je płodziłeś?! Czy wszyscy ludzie mają się składać i ponosić odpowiedzialność za takiego nieodpowiedzialnego ruchacza rozpłodowego i jego kobietę?! Dziecko to nie jest przywilej, tylko odpowiedzialność - i to niemała!

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: Nie ma z czego schodzić jak budżet czy ZUS jest rok w rok na minusie. Bajki "obniżcie nam podatki" kończą się jeszcze większym zatrzymaniem kasy w rękach małej grupy na górze, a "niech biedota zaciśnie pasa" gdy inni zostają bilionerami to wsadz sobie gdzieś. Zgadza się, dzieci są odpowiedzialnością i obowiązkiem, i gospodarka ma zapewnić że żadne nie głoduje, a nie pieprzyć że to w ich interesie, albo w ogóle "nie miejcie". Socjopata.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau:
   absolutnie sie nie zgadzam.
   Rozdzielny 2 rzeczy - reformowanie kraju i oddanie ludziom PKB
   To pierwsze - słąbo - to drugie średnio ale jest
   Nie możesz iść drogą Balcerowicza, który miał ludzi w dupie

   Podniesienie kwoty wolnej się ludziom należało, 500+ sie ludziom należalo
   Tak jest w innych krajach i to jest dobre
   Jakoś nie wadzi Ci że gdzie indziej są takie same rozwiązania a u nas Tusk chciał by ludzie do końca życia robili na śmieciówkach za najniższą krajową ?

   Nie podoba mi sie rozdzia 500+ ale przecież było wcześniej becikowe, kosiniakowe

  •  

   pokaż komentarz

   @ojojvoj:

   Nie ma z czego schodzić jak budżet czy ZUS jest rok w rok na minusie.

   Gdyby nie pincet+ to budżet byłby na plusie xD
   A ZUS to trzeba zlikwidować - ale nikomu się nie pali do tego.

   Bajki "obniżcie nam podatki" kończą się jeszcze większym zatrzymaniem kasy w rękach małej grupy na górze

   Tak, bo bogaci są znani z płacenia podatków xD

   Podatki od pracy w PL są takie jak od towarów luksusowych, ale ch$? tam - lubicie zap?#%$@$ać za miskę ryżu najwyraźniej.

   Zgadza się, dzieci są odpowiedzialnością i obowiązkiem, i gospodarka ma zapewnić że żadne nie głoduje, a nie pieprzyć że to w ich interesie, albo w ogóle "nie miejcie".

   Naturalnie nie widzisz tego, że żeby dać pincet trzeba wziąć 700.

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: I przez pięćset innych spraw, m. in. niskie w stosunku do innych państw podatki. To nie dość że oszukują to jeszcze im zwolnień dać?. No super rozwiązanie. Jak jest obowiązek itd to trzeba i dziwińćset.

  •  

   pokaż komentarz

   @ojojvoj:

   I przez pięćset innych spraw, m. in. niskie w stosunku do innych państw podatki. To nie dość że oszukują to jeszcze im zwolnień dać?. No super rozwiązanie. Jak jest obowiązek itd to trzeba i dziwińćset.

   źródło: kurła.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78:
   ta poprzednia budowałą i ta obecna buduje: elektrownie, porty, pomniki, samochody elektryczn, kiedyś elektrownie atomowe...

  •  

   pokaż komentarz

   @ojojvoj:

   Wysokie podatki uderzają w to co się nazywa klasą średnią - czyli ludzi wykonujących różne zawody, jak również drobny biznes.

   Wysokie podatki nie uderzają w bogatych bo tych stać unikać podatków i nie uderzają w biedotę bo ta podatków nie płaci (skoro dostają zasiłki).

   Klasa średnia się kurczy nieprzerwanie i nie tylko w PL ale ogólnie na świecie - bo władza jak zwiększa opodatkowanie to opodatkowuje normalnych ludzi a nie wymienione wyżej grupy.

   No ale jak wam się podoba zap@!?%?%ać za miskę ryżu to zapraszam - jesteście na kursie i ścieżce.

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: Jak zwykle, winni biedni, państwo, ale nie bogaci idole, tych nie ruszać, tylko zaakceptować że oni podatków nie płacą. Znacjonalizuj energetykę, zapłaci uczciwie podatki.

  •  

   pokaż komentarz

   @ojojvoj:

   Jak zwykle, winni biedni, państwo, ale nie bogaci idole, tych nie ruszać, tylko zaakceptować że oni podatków nie płacą.

   To nie akceptuj - podobnie możesz nie akceptować że w zimie jest zimno xD

   Bogaty nie jest bogaty przez przypadek tylko dlatego że jest sprytniejszy od biedaka czy średniaka.

   Jak każesz komuś ciężko zap?%##?#ać i oddawać większość tego co wytworzy - to wiadomo że przestanie ciężko zap?%##?#ać. Kto by to przewidział? No kosmos po prostu.

   A bogactwo dodatkowo zwiększa przewagę - bo daje możliwość manewru którego doły nie mają.

   Kojarzysz takiego ziomeczka Ed Sheeran? Taki rudy idol młodych różowych, plumka sobie na gitarce. Za zeszły rok zapłacił większy podatek niż Apple xD

   Pomijając już fakt, że przedsiębiorcy tak naprawdę w ogóle podatków nie płacą, bo przerzucają na konsumenta w cenie towaru/usługi - ale to już taki kosmos, że typowy zap?%##?#acz nie ogarnie tego choćby sobie łeb połamał myśleniem.

   Znacjonalizuj energetykę, zapłaci uczciwie podatki.

   Zapraszam do Korei Północnej albo na Kubę - tam wszystko jest znacjonalizowane i płaci uczciwie podatki xD

   Pomieszkasz trochę w którymś z tych rajów to odkryjesz że dobrobyt bierze się z mnogości dóbr, a nie z podatków.

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev:
   Ależ można to zmieniać, tyle że trzeba chcieć a nie pieskiem ogrodnika być. Doły już wielokrotnie to robiły, ale widzę niektórzy dali się na propagandę złapać, i jeszcze się cieszą z tego że "hehehe, ale robią zapiedalaczy". Co zrobić, ludzie dorastają kiedyś.

   Super tam mają, nie rozkradziono ich, imigrantów brak, a że "mnogość dóbr" to w "dobrobycie" można głównie sobie w sklepie pooglądać, to nieważne, przynajmniej mają całe państwa dla siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: jak sie prezesi zmieniają co 3-4 miesiące to jak ma być?

  •  

   pokaż komentarz

   @ojojvoj:

   Ależ można to zmieniać, tyle że trzeba chcieć a nie pieskiem ogrodnika być.

   Zarób i rozdaj somsiadom - sprawdź w praktyce swoją hipotezę xD

   Doły już wielokrotnie to robiły,

   Tak kilkaset milionów ludzi zamordowanych lub zamęczonych w obozach to niezły bilans.

   "mnogość dóbr" to w "dobrobycie" można głównie sobie w sklepie pooglądać

   No tak bo sklepy zarabiają na wystawianiu towarów na półkach a nie sprzedawaniu xD

   Swoją drogą...

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: Tak, na tym zarabiają, bo wolą żeby leżało dłużej ale sprzedało się drożej.

   "xD" - szkoda gadać, nie powinieneś być w szkole?.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: Żeby roku, oni dzień wolny na 12 listopada przegłosowali na tydzień przed wprowadzeniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @ojojvoj:

   Tak, na tym zarabiają, bo wolą żeby leżało dłużej ale sprzedało się drożej.

   O widzę, że rozmawiam z poważnym biznesmenem, który uważa że im dłużej produkty leżą na półkach tym się lepiej sprzedajooo xD

   Wiadomo, że iPhone 7 jest droższy od iPhone 8. Przechowywanie towaru, praca pracowników itd. nic nie kosztuje - bo wiadomo xD

   "xD" - szkoda gadać, nie powinieneś być w szkole?.

   Nie powinieneś być już pod ziemią? (patrząc po poglądach rozmawiam z człowiekiem sowieckim - wymierającym gatunkiem) xD

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: Lepiej znaczy większy zysk?. Tak. Tak dokładnie jest. Nie mówimy o latach.

  •  

   pokaż komentarz

   @ojojvoj: Mam dla ciebie rewolucyjną koncepcję:

   Zarówno firmy jak i pracownicy - pracują żeby zarabiać.

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: Mam dla ciebie jeszcze większą - firmy nie masz, i to na tobie się zarabia. Nadal się cieszysz?.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau a możesz wymienić tak ze 2/3 gigantyczne szkody jakie zrobili?

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: Zrobili najgorsze co mogli zrobić, czyli pójść za rączkę z oligarchami w energetyce. Wycofanie się z wiatraków to atak na klasę średnią i drobnych lokalnych, zaradnych ludzi biznesu. Teraz społeczeństwo ma wyglądać jak za komuny, czyli nikt nie ma prawa mieć cokolwiek ponad przeciętny majątek a cała energetyka ma być państwa. Jakbyś chciał inwestowa jako Jan Kowalski w wiatrak i mieć z tego dochody to Cię państwo puści z torbami a wiatrak zezlomuje.

  •  

   pokaż komentarz

   Mam dla ciebie jeszcze większą - firmy nie masz, i to na tobie się zarabia. Nadal się cieszysz?.

   @ojojvoj:

   Bardzo - bo zarówno praca jak i transakcje nie są przymusowe tylko dobrowolne. Nie ma przymusu pracy dla kogoś, podobnie jak nie ma przymusu kupowania gdzieś.

   A to kto kogo wyzyskuje zależy od stosunku popytu i podaży. Można być pracownikiem najemnym i wyzyskiwać pracodawcę - jeżeli twoja specjalizacja jest bardzo pożądana i nie ma zbyt wielu ludzki którzy potrafią to robić (patrz programiści 15k - chociaż to i tak jest niska liga, przy doradcach podatkowych potrafiących omijać prawo podatkowe).

   Ludzie mają tendencję do patrzenia tylko na sukces - i wolą nie widzieć ceny, jaką ludzie którzy odnieśli sukces zapłacili.

   Podobnie jak wolą nie widzieć dużo większej grupy tych którzy próbowali, ale powinęła im się na czymś noga.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: brawo Ty, podpisuję się obiema rękami. Dobry przykład 12to osobowa rodzina, Ojciec dumy, że nie musi pracować, bo "ma fabrykę w spodniach". Dzieciaki molestowane, głodne wychowywane z psem. Dostawali ok 10000zł/miesiąc różnych świadczeń, przez lata nikt palcem nie kiwnął, dopiero jak jeden dzieciak zginął.
   https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-koszmar-w-izdebkach-dzieci-jadly-z-miski-nie-mowia-a-warcza,nId,2712735

  •  

   pokaż komentarz

   @Bryzoll: Niby jestem ateistą, ale - Boże kochany!!! Da się to odprzeczytać??

 •  

  pokaż komentarz

  Im więcej czytam o pisowskich sposobach rozwiązania problemów z energetyką, tym mocniej łapię się za głowę, jak Polacy mogą głosować na tych debili.
  Już sam nie wiem, co Tchórzewski chce osiągnąć tymi swoimi pomysłami. Jakie finansowe perpetuum mobile? Pieniędzy ma przybyć od przelewania ich z konta na konto?

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Przecież zawierzył polską energetykę Matce Boskiej. Nie ma się czego obawiać tylko trzeba się modlić!

   Źródło odpowiednie do rangi wydarzenia

   pokaż spoiler Ja p@%%@#!e... (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Jest problem taki, że wszyscy pozostali kandydaci do koryta są równie beznadziejni ( ͡° ʖ̯ ͡°) PiS jest najgorszą władzą po 89 roku, tutaj nie ma nawet o czym rozmawiać - pobili wszystkie rekordy mierności, nepotyzmu, skorumpowania, pogardy, propagandy, populizmu - wygrali po prostu bezdyskusyjnie na wszystkich polach o negatywnym wydźwięku, aż trudno uwierzyć że tak się da. Problem w tym że pozostali są może minimalnie lepsi od nich o ile w ogóle lepsi.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: raczej chodzi o to by przy tym przelewaniu się troche ulało bokiem.

  •  

   pokaż komentarz

   PiS jest najgorszą władzą po 89 roku,
   @Khaine: Od 83, bo od upadku stanu wojennego było już tylko lepiej. Teraz przyszła skrajnie lewicowa partia PiS i po raz pierwszy jest ewidentnie gorzej.

  •  

   pokaż komentarz

   Już sam nie wiem, co Tchórzewski chce osiągnąć tymi swoimi pomysłami. Jakie finansowe perpetuum mobile? Pieniędzy ma przybyć od przelewania ich z konta na konto?

   @lewoprawo: Tymi pomysłami chce obejść unijny zakaz pomocy publicznej dla przedsiębiorstw (W UE nie wolno pomagać przedsiębiorstwom jeśli nie są to przedsiębiorstwa niemieckie lub francuskie).

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   skrajnie lewicowa partia PiS

   @czynastolatek: PiS nie jest nawet lewicą. PiS nie posiada poglądów ani idei. PiS to zwykli, śmierdzący, bezwzględni populiści. PiS to nie partia lewicowa czy prawicowa, PiS to partia korytowa. Nawet komuniści mają więcej godności od nich, bo przynajmniej mają jakieś idee i postulaty - nawet jeśli nierealne i szkodliwe. No ale przynajmniej "chcą dobrze" (w swoim mniemaniu). PiS nie chce dobrze, PiS chce tylko wsadzić ryja do koryta żeby chłeptać z niego ile się da i rozstawiać ludzi po kątach napawając się władzą.

  •  

   pokaż komentarz

   Tymi pomysłami chce obejść unijny zakaz pomocy publicznej dla przedsiębiorstw
   @stawo73: Nic nie wiem o tym aby np. obniżka akcyzy na energie elektryczną była sprzeczna z unijnym prawem...

   W UE nie wolno pomagać przedsiębiorstwom jeśli nie są to przedsiębiorstwa niemieckie lub francuskie
   Dlaczego więc polskie przedsiębiorstwa (np. LOT, stocznia "Nauta", stocznia "Crist", PKP PR) dostały pomoc publiczną?

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: Sam przyznajesz że inne rządy po 89 roku były lepsze, więc w praktyce się okazało że SLD, PO i PSL jako kandydaci do koryta są lepsi od PiSu. Według mnie wszystko jest jasne.

  •  

   pokaż komentarz

   @DiPiero: Lepsi, ale ile? 5% 10%? A żeby wszystko przestało iść w złym kierunku potrzebny jest ktoś lepszy o 90% albo więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   Nic nie wiem o tym aby np. obniżka akcyzy na energie elektryczną była sprzeczna z unijnym prawem...

   @btr: To raczej niezbyt mądry pomysł aby narzucane nam przez UE podatki rekompensować obniżką podatków krajowych, bo w ten sposób będziemy powoli oddawać naszą suwerenność. Unia będzie wprowadzać kolejne ogólnoeuropejskie podatki, a my by je zrekompensować ludziom będziemy obniżać własne.W efekcie coraz więcej pieniędzy, a tym samym władzy, będzie przechodzić do Brukseli (czytaj: Berlina). Dla ciebie to mokry sen, dla mnie koszmar.
   Ja byłbym za tym aby rząd w pełni przerzucił te obciążenia na odbiorców jednocześnie wymagając od dostawców energii wykazania w rachunku pozycji „narzucony przez UE podatek od emisji CO2”, aby ludzie zobaczyli kolejne koszty członkostwa w Eurokołchozie.

  •  

   pokaż komentarz

   PiS to partia korytowa.

   @Khaine: I pewnie dlatego wszczyna tyle wojen z różnymi wpływowymi grupami interesów. Ma to sens.

  •  

   pokaż komentarz

   Od 83, bo od upadku stanu wojennego było już tylko lepiej.

   @czynastolatek: Widzę, ze u zaprzaństwa wiara w dobroczynne skutki stanu wojennego wciąż trzyma się mocno.

  •  

   pokaż komentarz

   I pewnie dlatego wszczyna tyle wojen z różnymi wpływowymi grupami interesów.

   @stawo73: PiS nie chce się dzielić władzą z absolutnie nikim. Chcą pełni władzy i chcą jej natychmiast (pamiętasz może ich poprzednią kadencję? Co robili ze swoimi koalicjantami?). PO będąc korytowcami nie było zbytnio skupione na akumulacji władzy, raczej chcieli po prostu utrzymać się jak najdłużej i po cichu coś skrobać dla siebie. PiSu nie interesuje kompromis - władza nad wszystkim ma należeć tylko i wyłącznie do nich, oni mają oskarżać i wydawać wyroki, oni mają decydować kto dostaje marchewkę a kto kijem, oni mają decydować co jest mówione w mediach a co nie itd. Przejąć wszystko co da się przejąć a wszystko czego się nie da - zniszczyć, byle nie było konkurencji.

  •  

   pokaż komentarz

   To raczej niezbyt mądry pomysł aby narzucane nam przez UE podatki rekompensować obniżką podatków krajowych, bo w ten sposób będziemy powoli oddawać naszą suwerenność. Unia będzie wprowadzać kolejne ogólnoeuropejskie podatki, a my by je zrekompensować ludziom będziemy obniżać własne.
   @stawo73: Wcześniej pisałeś, że komplikacja wynika z tego, że unijne przepisy nie pozwalają. Teraz piszesz, że rekompensowanie wzrostu jednego (para)podatku ze środków publicznych przez rekompensaty to pod względem suwerenności inna decyzja niż zrobienie tego przez np. obniżenie innego podatku. Gdzie tkwi w takim razie ta różnica?

   W efekcie coraz więcej pieniędzy, a tym samym władzy, będzie przechodzić do Brukseli (czytaj: Berlina). Dla ciebie to mokry sen, dla mnie koszmar.
   Złośliwości pominę, ale z tego co wiem, to w przypadku tego podatku niemiecki przemysł musi dokupywać uprawnienia do emisji z innych krajów, wiec kierunek przepływu środków jest przeciwny.

   Ja byłbym za tym aby rząd w pełni przerzucił te obciążenia na odbiorców jednocześnie wymagając od dostawców energii wykazania w rachunku pozycji „narzucony przez UE podatek od emisji CO2”, aby ludzie zobaczyli kolejne koszty członkostwa w Eurokołchozie.
   A na jakim rachunku zobaczą budżetowe wpływy ze sprzedaży uprawnień do emisji? Czy proponujesz pokazywać tylko jedną stronę równania?

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo chcą się w ten sposób "wybielić", że niby podwyżki to nie ich wina (połowicznie nie bo nie maja wpływu na rynek uprawnień, a połowicznie tak bo zarżnęli inwestycje w OZE) i że oni obronią społeczeństwo przed tym. Oczywiście kombinują jak koń pod górkę, a pomysły są absurdalne co na szczęście wychwycił prezes URE i ukrócił (przynajmniej na jakiś czas) te zapędy. Z tymi mechanizmami jednak nie wygrają i jestem przekonany, że to uderzy ich tym bardziej im bardziej będę kombinować. No ale pali się pod nimi to próbują. A pieniędzy oczywiście ubędzie tylko w tej cyrkulacji, tzn. ubędzie dla kogoś a konkretniej zapewne dla inwestycji w energetyce niestety, których potrzebujemy dramatycznie. I tu się koło głupoty PiSu zamyka ))¯_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  firma energetyczna podnosi opłaty, jednoczesnie tworzy fundusz w ktory wplaci swoje zyski by zrekompensowac podwyzki... wyborne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  jeszcze duuuuuużo przed nami - najbliższym czasie tyle kampanii ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

 •  
  dobrze_smyram

  +44

  pokaż komentarz

  Ja tam jestem za utworzeniem innego urzędu. Zajmowałby się on likwidowaniem przejawów komuszej mentalności i wyp$$?#?!aniem cwanych starych dziadów ze stanowisk kierowniczych. Bez wyjątku, wszyscy +50 paszoł won.

 •  

  pokaż komentarz

  Pojawia się zresztą zasadne pytanie dlaczegospółki, skoro tak szybko znalazły ów 1 mld zł dla ministra Tchórzewskiego, nie mogły tych oszczędności wygenerować same z siebie wcześniej?

  Bo są państwowe.(╭☞σ ͜ʖσ)╭☞