•  

  pokaż komentarz

  W ogóle będzie się opłacało tutaj żyć? Mieszkać? Pracować?

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob

   W ogóle będzie się opłacało tutaj żyć? Mieszkać? Pracować?

   Ależ Mirku oczywiście że tak! Jak śmiesz wątpić?!
   Partia rządząca.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sanczessco:

   Jak partia rządząca tak mówi to zaczynam się bać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob: Taki jest wlasnie plan. Zeby wygonic na tyle produktywnych, ogarnietych ludzi z Polski, zeby nikt nie protestowal jak beda ja komus sprzedawac. Polscy politycy to w wiekszosci zwykli zdrajcy i sprzedawczyki.

  •  

   pokaż komentarz

   W ogóle będzie się opłacało tutaj żyć? Mieszkać? Pracować?

   @Arachnofob: Jak patrzę po każdym wyjściu ze sklepu to juz się nie opłaca tu żyć, a mój pracodawca mówi, że w sumie chętnie by dołożył, ale tyle ile on daje to i tak za mało. Za mało by żyć, za dużo by umrzeć. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob: Tak, bo mamy niższe podatki niż na zachodzie i tańsze paliwo. Zreszta skoro by się nieopłacało to ludzie by wyjechali.

  •  

   pokaż komentarz

   W ogóle będzie się opłacało tutaj żyć? Mieszkać? Pracować?
   @Arachnofob: Jest jeden sposób... rzuć pracę, znajdź sobie Karynę z patologii, narób dzieci, rozsiądź się przed telewizorem i czekaj aż przyleci Kapitan Państwo i zacznie w Was pompować socjal z naszych podatków.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: jakbym miał cipę to może by to miało jakiś sens...

   problem w tym, że Karyny chcą alimentów i beciaka który wychowa jak swoje

  •  

   pokaż komentarz

   @yggdrasil: co Ty p!%@%#!isz? Mamy niższe podatki, ale opłaca się to dla ludzi zarabiających powyżej 300 tysięcy rocznie. Poniżej, podatki z kwotą wolną są niższe w UK i w Niemczech niż u nas. W dodatku nie wliczasz ZUS jako podatku, więc skończcie pieprzyć, że mamy niższe podatki niż na zachodzie. Mamy raj podatkowy dla klasy wyższej jak na polskie standardy.

  •  

   pokaż komentarz

   @brr1989: Dlaczego mnie wyzywasz mimo, ze przyznałeś mi racje? Podatek 19% od całości dochodów nie jest niski? Fakt, kwota wolna powinna być wyższa ale i tak podatki mamy stosunkowo niskie.

  •  

   pokaż komentarz

   @yggdrasil: nie, nie wyzywam Cię ;) po prostu uznałem, że to jest nieprawda co mówisz. Podatek 19% jest wysoki, dlatego bo kwota wolny jest kilkadziesiąt razy niższa niż w krajach zachodnich :) + ZUS
   i wychodzi na to, że Polak zanim się wzbogaci jest dymany jak niewolnik
   farta mają ci co się wzbogacą i ja Ci to mówię z perspektywy kogoś, kto robił 400k rocznie. Robiłem kalkulację, czy oplaca mi się do UK iść i nie opłaca powyżej 300k rocznie. Cała reszta jest dymana ostro.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob: Wzrosła kwota wolna od podatku dochodowego dla bezrobotnych, także warto tutaj żyć, niekoniecznie pracować.
   Daj rządowi popracować, może jeszcze doczekamy obniżek podatków od nieruchomości
   dla bezdomnych

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob: zawsze pod takimi znaleziskami zastanawia mnie ten brak ludzi którzy całują pis po rękach w innych i jadą po opozycji xD

   odpowiadając na twoje pytanie to nie warto, nie póki ten tępy rząd wydaje bezmyślnie kasę na niepotrzebne socjale zamiast wprowadzać ulgi i rozwijać gospodarkę tak by ulgi się zwróciły i by wpadła dodatkowa forsa, polska to taki kraj który został zaorany przez własną biedę i przez kolejne 20 lat nie wyjdziemy z tego bagna [czysto obiektywnie, jeśli będziemy się rozwijać jak teraz, a jak nie to za 30 lat będzie się tu żyło 'stabilnie' ale na pewno nie dobrze]

  •  

   pokaż komentarz

   paradoksem polski w roku 2019 jest to że wysokość płac wcale nie stanowi problemu, lecz obłożenie podatkowe zwykłych ludzi którzy śmią w ogóle zarabiać tą minimalną/średnią, gdyby podatki u nas były lepiej rozłożone to przy cenach jakie mamy spokojnie za te 2300 miesięcznie dałoby się tutaj żyć na ogarniętym poziomie, bez szaleństw, ale na pewno we dwoje byłoby cholernie dobrze [w dwa miesiące parka odłoży 900€ czyli już może myśleć o jakimś fajnym tv, stole, krzesłach, dobrej kuchence itd.]

  •  

   pokaż komentarz

   zauważcie [o ile ja się nie pomyliłem w podatkach, bo zdaje się że one nam rosną wraz z pensją] że polacy cały czas rok w rok nadrabiają to co tracą w podatkach... czyli za 10 lat będziemy mieli taki poziom jak wyżej wspomniałem, z tym że wszystko zdąży zeżreć inflacja... to jest horror

   [w 2019 tracimy 700zł netto z pensji]

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob To przez P.O . Ciekawe jak to przekręca teraz

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob: co ma do tego zielonka, po prostu jestem względnie świadomy problemu

  •  

   pokaż komentarz

   W ogóle będzie się opłacało tutaj żyć? Mieszkać? Pracować?

   @Arachnofob: Ja to podsumuję krótko - być może rozpoczął się armagedon zwany drugą Grecją, być może drugą Wenezuelą.

   Każdy wolnorynkowiec mówił, że większy socjal to prędzej czy później większe podatki. Wskazywano też na to, że nasze państwo jest pazerne i krótkowzroczne - zamiast inwestować to marnuje nadwyżki (z aktualnego okresu prosperity, który należy nadmienić jest globalny) na socjał i ustawione przetargi - jak tam elektrownia jądrowa? jak tam centralny port komunikacyjny ? dużo już zbudowali ? (╯°□°)╯︵ ┻━┻

   Prawda jest taka, że to jest właśnie pierwsza fala problemów - prosperita na świecie wciąż trwa a my już zaczynamy mieć problemy - wciąż rosnące zadłużenie, wzrost podatków, wzrost cen, nakręcająca się fala podwyżek - rosną ceny -> rośnie socjal -> rosną podatki -> rosną ceny... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   Ja niestety szukam powoli możliwości zabezpieczenia sobie bytu w innych krajach w najbliższej przyszłości, bo zamordystyczne zapędy naszego rządu w rodzaju Exit Tax (podatek od wyprowadzki) sugerują, że darmo obywateli nie wypuszczą z tego kraju. Człowiek najwyżej wyjedzie na kilka lat, pozwiedza, rozszerzy sobie horyzonty i najwyżej wróci jak sytuacja się unormuje... albo i nie (╥﹏╥)

   Trzymajcie się mocno ludzie, bo być może właśnie zaczyna się jazda przed którą wielu ostrzegało.

  •  

   pokaż komentarz

   W ogóle będzie się opłacało tutaj żyć? Mieszkać? Pracować?

   @Arachnofob: nierobom tak

  •  

   pokaż komentarz

   @yggdrasil: Przepraszam, co mamy tańsze?! xD

  •  

   pokaż komentarz

   Jest jeden sposób... rzuć pracę, znajdź sobie Karynę z patologii, narób dzieci, rozsiądź się przed telewizorem i czekaj aż przyleci Kapitan Państwo i zacznie w Was pompować socjal z naszych podatków.

   @Nicolai: to już robi się tak chore że nie zdzwie sie jak niedlugo w tv beda takie reklamy propagandowe promujace styl zycia nieroba. Rodzinka siedzaca w domu przed tv i czekajaca na socjal i hasla w stylu "nie badz frajerem, nie pracuj". Wszystkie nieroby dostaja po 500zl i morda w kubel.

   Nawet policji dali 500 dopiero kiedy "nie wyludzali" chorobowego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob patusom dzieciorobom na zasiłkach jak najbardziej

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob: nierobom i pasożytom społecznym tak.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob wynajem pokoju w miescie powiatowym
   -450 zł z mediami= 112,5 zł tydzien
   -kilo sachbu 15 zl dwa jajka 1zl maka 50groszy, bulka tarta 50gr olej 1zl, ziemniaki 2 zlote, marchewka na surówkę 2zł= 22 zł obiad na tydzień
   Sniadania i kolacje 10 zl dziennie=70 zł
   Razem= 204,5x52 tygodnie w roku= 10 634zl
   Telefon 600 zl rocznie
   Kosmetyki leki 1200zl rocznie
   Pensja minimalna= 1668x12=20 016

   Zostaje ok. 8800 rocznie choć moze nie zostać nic jesli do pracy będziemy dojeżdżać samochodem koszty benzyny 2400+500 zl ubezpieczenia to daje jakies 4700 zł/12 =391 zl miesiecznie na losowe wydatki typu mechanik lekarz. Na szczęście nikt nie przychodzi do pracy za mniej niż 2000 netto.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob: Mateuszowi będzie się opłacało żyć z naszych podatków

  •  

   pokaż komentarz

   W ogóle będzie się opłacało tutaj żyć? Mieszkać? Pracować?

   @Arachnofob Żyć i mieszkać na socjal zapewne tak. Już są głosy, że trzeba 500+ zwiększyć bo mało. Gorzej z pracą. Ta jest coraz mniej opłacalna.

  •  

   pokaż komentarz

   @gc89: ceny za pokój są przerażające. Teraz w Katowicach 700 zł za byle klitkę to standard.

  •  

   pokaż komentarz

   @antonikokoszka serio? Mateusz miał dobrą posadę w banku i zarabiał tam kilkanascie razy lepiej niż z waszych podatków- zastanów się co piszesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv taaa mniej oplacalna- widać to po wzroście konsumpcji...

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv taaa mniej oplacalna- widać to po wzroście konsumpcji...

   @gc89 A jak konsumpcja wpływa na opłacalność pracy? Jak rodzina dostała 1500 czy 2000 zł z podatków ludzi pracujących to wiadomo, że konsumpcja wzrośnie. Nie ma to nic wspólnego z opłacalnością (a więc między innymi obciążeniem podatkowym) pracy. Wpakowali 25 miliardów złotych w socjal to musiało się przełożyć na konsumpcję.

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv a jak widać wpłynęło- jak tylko biedronki się dowiedziały ze 500+ idzie i baby nie będą za 1000 zł siedzieć na kasie to momentalnie sie dwa koła zrobiły- na dzień dobry- serio tego nie widzisz? Nie widzisz tego ile dzieci teraz chodzi na angielski? Dawniej taki nauczyciel angielskiego bral 10 zl od lebka i mial ich 4 teraz ma 15- dalej wymieniac?

  •  

   pokaż komentarz

   @gc89 Ja widzę inflację i wzrost obciążenia podatkowego. Do tego widzę, że państwo nie premiuje pracy a wręcz zachęca do niepracowania np. poprzez zapowiedzianych emerytur dla rodzica co 4 dzieci będzie miał.
   No i to doprowadziło do wzrostu ceny lekcji j. angielskiego. Czyli inflacji o jakiej pisałem na początku. Wiadomo, że jak ktoś jest beneficjentem socjalu to tego nie odczuje. Tyle, że aby ktoś był beneficjentem ktoś inny musi na to pracować i płacić. Ja jestem w tej grupie płacącej na tej socjal.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sanczessco: Ale w czym wy widzicie roblem. Korwin jest matołem a jego pismaki to już szczególnie
   Zmniejszają obciążenia dla mało zarabiających, zmniejszają CIT, zwiększają na jakieś mało istotne fast-foody, exit tax, rozszerzają JPK, który nie jest żadnym problemem
   Przecież do tej pory kwota wolna to było 3,5 k a prób biedy 6k. Nienormalne. Teraz wreszcie jest to podniesione zgodnie z obietnicami pisiorów
   Tytuł nijak sie ma do treści a dzbany wyją. Nauczcie sie czytać ze zrozumieniem

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv ekhm... Jak to jest ze państwu oplaca się zafundować emeryturę matce czwórki dzieci? Moze dlatego ze podatki ktore zapłacą przez cale swoje zycie pokryja dwukrotnie emeryture mamusi?

   Cena dla konsumenta się nie zmieniła- zwiększył się tylko dochód nauczyciela. Nie mozna mówić o inflacji w tym wypadku. A co do inflacji caly czas stabilnie na poziomie 2%- większe wahniecia byly za PO, a przecież żadnego socjalu nie było- jak to możliwe?

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv i keszcze jedno- zobacz komu biedaku pidwyzszaja te podatki- na bank nie jestes w tym progu podatkowym, a jak jestes to jestes ulamkiem procenta ludzi pracujących.

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv a tutaj inflacja zrodlo wiki- najwieksza za SLD i PO- chcialem tylko nadmienić ze 2% inflacji jest najzdrowsze dla gospodarki rozwikajacej sie.

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: 1544600693613.png

  •  

   pokaż komentarz

   @gc89 Nie patrz na średnia inflację tylko na inflację produktów, które kupujesz często np. spożywka ma inflację na poziomie 10% mimo tej średniej w okolicy 3%. - Bo ja zaniza między innymi spadek cen rtv-agd. itp. No nie wiem jak Ty ale ja nie kupuje co tydzień sprzętu AGD a jedzenie jak najbardziej.
   A jeśli chodzi o państwo no to wiadomo, że państwu się opłaca pieniądze rozdawać. Tak samo opłaca się dawać socjal o podnosić podatki (redystrybucja), i sprowadzać imigrantów. Ale ja nie pisałem co się opłaca dla państwa tylko jak to się odbija na pracującym obywatelu nie będącym beneficjentem socjalu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv ale Ty nadal nie jestes w stanie pojac ze wszyscy jestesmy beneficjentami 500+... Pośrednio lub bezposrednio, bo 500+ napedza gospodarke i nie da się z tego nie korzystać.

   Widzę też ze zaznajomiles się z pojeciem inflacja natomiast nic nie wiesz nt. jej obliczania przez GUS. Koszyk inflacyjny tam jest procentowy udział żywności na podstawie ktorej GUS oblicza wskaznik inflacji...

   pl.m.wikipedia.org/wiki/Koszyk_inflacyjny

  •  

   pokaż komentarz

   @gc89 Tak xD rozwój przez rozdawanie kasy. No spoko. Jak zacznę mieć zysk z tego, sąsiadka dostaje socjal to Ci powiem. Na razie na przestrzeni ostatnich 2-3 lat widzę regres i za wszystko place coraz więcej (no dobra prawie za wszystko bo np. w cenach ubrań czy butów zmian nie widzę a może nawet lekki spadek).

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv za co placisz wiecej? Za benzynę? Tyle samo... Placiles jeszcze wiecej za PO, a socjalu nie było. Prąd przez ostatnie 3 lata poszedl w dol o 3,5%... Spozywka zawsze bedzie drozec, ale pensje rosną szybciej niż spozywka- i kazdy to odczuwa. Jak policzylem ostatnio to nie oplaca mi sie wyjezdzac do Holandii do roboty, bo w pl zarobię i odloze tyle samo...

  •  

   pokaż komentarz

   W dodatku nie wliczasz ZUS jako podatku, więc skończcie pieprzyć, że mamy niższe podatki niż na zachodzie

   @brr1989: W jakim kraju ZUS wlicza się do podatków? Z ciekawości pytam, bo pracowałem kiedyś w BeNeLuxie i samego ZUSu płaciłem ok. 8-9tys PLN. ZUS w Polsce to jest śmieszna kwota, porównując do innych krajów ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @gc89. Tak na szybko to ubezpieczenie auta, opłaty za prowadzenie konta w banku (dzięki podatkowi bankowemu bo dotyczył też ubezpieczycieli), szeroko pojęte usługi. Żywność o jakiej wspomniałeś (choć chyba nabiał najwięcej skoczył pomijam chore ceny masla przez jakiś czas bo to anomalia). Chemia (choć mniej niż żywność). Częściowo leki - choć tutaj musiałbym zrobić dokładną analizę. Jednak kupuje mniej więcej taki sam zestaw leków i płace więcej (a i tak zawsze w najtańszej aptece). - zabetonowanie rynku aptek sprawiło, że pomału przestają konkurować ze sobą.
   Koszty prywatnych wizyt lekarskich i badań lekarskich (alab) . Inflacja nie pominęła opieki zdrowotnej. Choć tego nie odczuje każdy. Ale skoro zapytałeś to mówię.
   O mówię o zmianie cen na przestrzeni ostatnich 2-3 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   w pl zarobię i odloze tyle samo..

   @gc89: Dokładnie. Słowo klucz to "odłożę". Jeśli w Holandii chciałbyś mieszkać "jak człowiek" a nie we czterech w wynajmowanej suterenie gdzieś na wyp??#owiu jak szczur, odżywiać się jak człowiek, pójść czasem do restauracji, kina, itd., to nagle się okazuje, że z tej różnicy w zarobkach zostaje tyle, co nic ¯\_(ツ)_/¯ Już nie raz rozmawiałem z różnymi "bogaczami", którzy się chwalą, że na Zachodzie zarabiają 4-5tys EUR, tylko nie dodają, że wydają 3-4tys ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv tez ubezpieczam samochod i nie zauwazylem jakis drastycznych podwyzek, ba skladka na ten rok jest niższa. Konta w banku (dla osob prywatnych) sa bezpłatne. Żywność tylko wybrane produkty maslo jajka- cukier potanial mleko tanie maka tania schab kosztuje tyle co 5 lat temu. Bie zauwazylem drastycznych podwyzek jedzenia- natomiast zauwazylem drastyczne podwyzki plac

  •  

   pokaż komentarz

   @turbonerd malo ktory polak zarabia tam 4-5k € bez jezyka 1000-1200 po podjęciu mieszkania. Zywnosc i benzyna, uzywki. Wychodzi jedno i to samo a przynajmniej nie jestem 1500km od domu

  •  

   pokaż komentarz

   @gc89 No moja składka też jest niższa niż w ubiegłym roku o 7 złotych. Ale nadal wyższa o 200-300 zł niż te 3 lata temu ( ͡º ͜ʖ͡º)(o nie nie miałem kolizji)

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv 500zl za OC nie przypominam sobie zebym kiedyś zapłacił 200-300zl za samochod...

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv 500zl za OC nie przypominam sobie zebym kiedyś zapłacił 200-300zl za samochod...

   @gc89 Ja też nie. Kiedyś płaciłem 4xx. Teraz place 7xx.

  •  

   pokaż komentarz

   @gc89 wez mi zrob zdjęcie bo nie uwierzę

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv ale nawet jesli oc samochodu podrożało o 200-300 zł to... Jest to ponizej 30 zl miesiecznie a pensje sloczyly o 1000 zł miesiecznie (w skali baby siedzącej na kasie)- oprócz masła i oc... Co jeszcze podrożało?

  •  

   pokaż komentarz

   @gc89 Przecież ci napisałem na szybko co podrożało (a masła nie liczyłem bo anomalia tylko o nabiale pisałem). Zobacz sobie poprzedni post.

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv nabiał? Mleko podrozalo o 28 groszy na litrze...

   Ser zolty na tym samym poziomie

   http://www.dlahandlu.pl/koszyk/towar/ser-zolty-gouda-1-kg,15.html

   Nadal pytam co jeszcze podrozalo- i nie wymyslaj, bo sprawdze

  •  

   pokaż komentarz

   @gc89 xD Czyli sam przyznales że podrożało (a 28 groszy to będzie jakieś 10%). Więcej masz w poprzednim poście.

  •  

   pokaż komentarz

   @turbonerd: w Polsce, ZUS jest nazywany ubezpieczeniem, a tak na prawdę jest zwiększeniem opodatkowania dla najbiedniejszych. Z ubezpieczeniem to nie ma nic wspólnego, to podatek celowy na obecnych emerytów

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv zeby Twoja teza okazała się prawdziwa to musiałbyś pic 1000 litrow mleka miesięcznie kotku :*

  •  

   pokaż komentarz

   ubezpieczeniem to nie ma nic wspólnego, to podatek celowy na obecnych emerytów

   @brr1989: Nazywaj sobie jak chcesz, ale tak to działa wszędzie na świecie. Dlatego, że to najefektywniejsza forma. Nie ma najmniejszego sensu trzymać czyjeś pieniądze na jakichś lokatach czy innych z dupy funduszach po to, żeby wydać je za 30 lat, skoro można je wydać dzisiaj. Kwestia kalkulacji ile wziąć składki i ile wypłacać, a to nie jest "rocket science" w dzisiejszych czasach ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv zeby Twoja teza okazała się prawdziwa to musiałbyś pic 1000 litrow mleka miesięcznie kotku :*

   @gc89 Jaka teza?

  •  

   pokaż komentarz

   spożywka ma inflację na poziomie 10%

   @Variv: Szkoda że to nieprawda, ceny produktów spożywczych utrzymują się na takim samym poziomie

   źródło: indeks.png

  •  

   pokaż komentarz

   @turbonerd: ale nigdzie na świecie, ZUS nie stanowi nawet 30% pensji klasy najniższej + oczywiśćie podatki i wychodzi na to, że państwo na start Ci zabiera 70%

   źródło: dziendobry.png

  •  

   pokaż komentarz

   ZUS nie stanowi nawet 30% pensji klasy najniższej

   @brr1989: No właśnie! Dlatego, że to nie powinien być podatek. Jeśli mówimy o składce emerytalnej, to jest jeszcze dyskusyjne, bo nie każdy chce mniej dostawać do ręki z pensji, żeby w zamian mieć większą emeryturę (bo np. bieżące potrzeby ma większe niż na emeryturze). Natomiast jeśli mówimy o składce zdrowotnej, to jest chyba dla każdego oczywiste, że ludzie chorują tak samo, nie ważne ile zarabiają, więc ta składka powinna być stała. A nawet powiedziałbym, że zarabiający lepiej mniej korzystają, bo częściej korzystają z prywatnej opieki, więc sprawiedliwie by było, żeby płacili mniej niż biedniejsi, którzy zawsze korzystają z NFZ (np. dentysta).

  •  

   pokaż komentarz

   Zmniejszają obciążenia dla mało zarabiających, zmniejszają CIT, zwiększają na jakieś mało istotne fast-foody, exit tax, rozszerzają JPK, który nie jest żadnym problemem

   @jusstt: Kwota wolna od podatku dla kogoś kto zarabia minimalną przez cały rok jest na tym samym poziomie od lat. Obniżka citu jest niską obniżką, ponieważ obejmuje słabo zarabiające podmioty. Jak zarobisz powyżej jakiejś kwoty wpadasz do kategorii wyższej i płacisz wyższy podatek od całości dochodów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grewest:
   No właśnie była na tym samym poziomie od lat
   Od 2019 została zwiększona do 8k - nawet w linkowanym masz o tym napisane. Nawet to za Tuska wnioskował TK. Ale Rudy miał to gdzieś, ważne że kolega Nowak załatwił u Sowy parasol dla żony ortodontki co jechała lata na stracie a on wpisywał w PIT co sobie wymyślił. Polskie Palermo tj 3miasto nie wygrzebie się z tych układów przez 100 kadencji pisiorów
   CIT i tak nie jest taki wysoki, 15% to 2x mniej niż kiedyś było więc nie ma co marudzić
   Jakieś tam reformy to chyba będa póki Kaczor będzie trzymał swoich za mordę, jak umrze to ta banda nieudaczników kompletnie się rozleci i będzie wielki powrót złodziej z PO
   Nie ma kwa na kogo głosować albo idioci albo złodzieje, Korwin kompromituje kompletnie kapitalizm i liberalizm
   Powie 1 rzecz z sensem a potem 10 takich głupot że ręce opadają

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob: @Sanczessco: @grzesiek-brzeczyszczykiewicz: @leftfinger: To już nie jest Polska, to jest Polin- ziemia przyjazna narodowi żydowskiemu, Polin- tu spocznij. Polska jest przygotowywana aby być drugim Izraelem.

  •  

   pokaż komentarz

   Od 2019 została zwiększona do 8k

   @jusstt: ale jak to się przekłada na realne oszczędności Kowalskiego?
   Obecne wolne od podatku 3091 CBL * 18% = 556 CBL w kieszeni Kowalskiego
   W 2019 wolne od podatku 8000 *18% = 1440 CBL w kieszeni.

   Faktycznie życie sobie odmienimy za te 73,60 CBL więcej co miesiąc szczególnie jak zostanie to dawno skonsumowane przez wzrosty cen wynikające z nowo-tworzonych "danin"...

  •  

   pokaż komentarz

   @grzesiek-brzeczyszczykiewicz ja się nad czymś innym zastanawiam. Czy oni nie próbują nas wygonic, żeby tutaj mógł zamieszkać jedyny słuszny naród...

  •  

   pokaż komentarz

   @radomianin: Moze i pod nich to robione, ale rownie dobrze pod tego kto da wiecej. Moze ktos przelicytuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @leanback:
   art jest o jakimś mitycznym armagedonie a nie o inflacji
   I ja piszę że nie ma żadnego armagedonu podatkowego ,rozumiesz?

 •  

  pokaż komentarz

  "Będzie was PiS ruchał w dupę, będzie was PiS k@#!a dymał tak, jak was Platforma nie dymała. Ta k@#!a, ten mały karakan, j%!?ny Kaczyński śmieć, zniszczy was." - wielka improwizacja Zbigniewa Stonogi.

 •  

  pokaż komentarz

  Przynajmniej dzieciom dały...xD

  źródło: nosacz.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Będzie ciekawie.
  Przed PiS ciężki okres. Radio Maryja się od nich odwraca, afera KNF, Skoki. Coraz więcej osób przestaje wierzyć w propagandę TVP i Niezależnej. Dodatkowo szykują się okropne podwyżki. Media coraz więcej mówią o rozdawaniu stołków i nepotyzmie, a TVP nie nadąża z kontr-propagandą.
  Przy PiS zostają tylko najwierniejsi i najtwardszy elektorat.

  Czy PiS zdecyduje się przegrać wybory, lub wygrać i wejść w koalicję?

  Czy może zdecyduje się zadłużyć kraj jak nikt do tej pory, licząc, że jakoś to będzie i rzutem na taśmę obiecać "czarnego konia" - bo obiecać muszą już wszystkim, patologia nie wystarczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @mango2018: Spokojnie, w ostateczności NBP dodrukuje tyle kasy ile będzie trzeba (czyli zastosuje sposób Belki zaplanowany dla PO). A że inflacja skoczy w góre - parafrazując klasyka: po wyborach to może skoczyć nawet do 50% :)

  •  

   pokaż komentarz

   @mango2018: PISowi nie zależy na przyszłości tego kraju. Jeśli dla utrzymania władzy będą musieli puścić cały z dymem, to to właśnie zrobią.

  •  

   pokaż komentarz

   @senkjuwerymacz: bo oni są głupi, jak ja bym dodrukowywał pieniądze, to od razu bym wszystkie długi spłacił zanim wierzyciele by się zorientowali, że ten papier jest warty więcej niż to co na nim napisane xD Trzeba by było tylko dać cynka obywatelom, zeby w złotówkach majątku nie trzymali i można lecieć z taką akcją

  •  

   pokaż komentarz

   @PawelLegowski: pierwsza czesc ok, ale druga grzebie plan. Jak obywatele nie beda chciec zlotowek to kurs spadnie drastycznie i nie sttarczy na wierzycieli...

  •  

   pokaż komentarz

   @PawelLegowski: Myślisz dokładnie jak elektorat pisu. Wszystko spłyciłeś i myślisz że wszystkie problemy można rozwiązać chęciami bez oglądania się na konsekwencje.

  •  

   pokaż komentarz

   @mango2018: No cóż, PiS stara się bardzo żeby jednak zmobilizować tych, którzy wyborów unikali. Tę klasę średnią która jakoś sobie radziła w życiu więc nie musiała rzucać się na każdy socjal, ale i przez to że jakoś sobie radziła w życiu to unikała udziału w wyborach bo traktowała to jedynie jako zmianę stołków przy której i tak jakoś trzeba sobie będzie radzić. Jedynie czasem ta grupa zamieniała się w lemingi jakimś ideologicznym sporem, bo tylko to ich pobudzało do działania. Konstytucje, aborcje, to jedynie mobilizowało do wyjścia na ulicę czy hasła "precz z Kaczyńskim" do głosowania, ale nie same koszta życia bo "jakoś sobie radzimy" (na kredytach, w korpo, albo zwyczajnie pracując ale jakoś się żyło i można było stać z boku).

   No ale jak PiS dokręci śrubę tak że w końcu i oni poczują większe straty w budżecie to może być ciekawie. W każdym razie temu ma służyć to "wyciszenie" PiS przed wyborami, żeby właśnie nie dawać takich "ideologicznych" pretekstów do mobilizacji tych słynnych już "lemingów". Bo PiS to generator wręcz ideologicznych sporów które mobilizują rzeczone "lemingi" do działania. Więc jak nie będzie szczekaczek ideologicznych to może zostaną w domu... No chyba ze właśnie poczują w kieszeni rękę Matiego...

  •  

   pokaż komentarz

   @mango2018: To przecież po to właśnie podnoszą podatki, żeby to poparcie odzyskać. Jedyną odpowiedzią PIS na spadające poparcie są kolejne programy "plus". Na 100% przed kolejnymi wyborami wprowadzą lub zapowiedzą jeszcze co najmniej jeden taki program.
   I niestety takie przekupywanie własnymi pieniędzmi na Polaków działa.

  •  

   pokaż komentarz

   @mango2018 Podniosą 500+ na np. 800+ i jazda. Już od jakiegoś czasu są narzekania, że 500 zł to mało. PiS następne wybory wygra. Z kolejnymi może być problem ale to jeszcze dużo się może zmienić do tego czasu.

  •  

   pokaż komentarz

   . Tę klasę średnią która jakoś sobie radziła w życiu więc nie musiała rzucać się na każdy socjal, ale i przez to że jakoś sobie radziła w życiu to unikała udziału w wyborach bo traktowała to jedynie jako zmianę stołków przy której i tak jakoś trzeba sobie będzie radzić.

   @przemomemoo: PiS jak chce wygrać, to powinien modlić się, aby właśnie ta grupa nie poszła, bo jak pójdzie to przegrają. Właśnie to ludzie, którzy zarabiają za dużo na socjal, a jednak za mało najbardziej jest wściekła na PiS. Oni najbardziej dostają pod dupie w podatkach, bo bogaty się wkurzy, ale jakoś przełknie, a właśnie tej klasie średniej jest coraz trudniej. To właśnie klasa średnia jest wściekła, bo ciągle podwyżki, ciągłe trudności a profitów zero.

   Ludzie dostają istnego wk@@@u jak widzą, że muszą pracować po godzinach, żeby spłacić kredyt na mieszkanie, wysłać dziecko na wakacje, pojechać na urlop, kupić samochód i żyć na poziomie, kiedy inni siedzą na dupie a dostają mieszkania socjalne, zapomogi, dzieci jadą na kolonie za darmo itp. Właśnie jeśli Ci co do tej pory nie chodzili pójdą - PiS przegra solidnie..

 •  

  pokaż komentarz

  Ale 2019 to też (oby) rozliczenia pisowskiej hołoty w wyborach.

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna