•  

  pokaż komentarz

  Według mnie informacja nieprawdziwa, bo autor sugeruje, że oskarżony został skazany za przytulenie do siebie i pocałowanie w policzek, podczas gdy fakty były inne:

  2. czynu polegającego na tym, że [...] objął małoletnią pokrzywdzoną Z. K. mocno ramieniem i pocałował w czoło a następnie usiłował doprowadzić ją do poddania się innej czynności seksualnej w tej sposób, że chciał ją co najmniej pocałować w usta ale na skutek uchylenia się małoletniej pocałował ją w policzek a ponieważ małoletnia wyszła z pokoju nie podjął dalszego z nią kontaktu zmierzającego do poddania małoletniej innej czynności seksualnej [...]

  Na podstawie:

  Art. 13. § 1. Odpowiada za usiłowanie, kto w zamiarze popełnienia czynu zabronionego swoim zachowaniem bezpośrednio zmierza do jego dokonania, które jednak nie następuje.

  Art. 14. § 1. Sąd wymierza karę za usiłowanie w granicach zagrożenia przewidzianego dla danego przestępstwa.

  § 1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

  W dodatku oskarżony dopuścił się jeszcze dwóch przestępstw co zapewne też wpłynęło na wyrok

  •  

   pokaż komentarz

   @restecp: oo to ty, wiec już nie będę ci odpisywał na Mirko. Sąd (i prokuratura) stwierdziły, ze do usiłowania doszło na podstawie tego buziaka i przytulenia, oczywiscie po zapoznaniu się z całością materiału dowodowego, zeznaniami stron, itp. Zrozum, ja nie rozpalam pod nikim stosów, tylko stwierdzam, ze takie przytulenie czy całus w niektórych okolicznościach może świadczyć o przestępstwie, a po to mamy wymiar sprawiedliwości, żeby się zapoznał z tymi okolicznościami i orzekł czy rzeczywiście calus czy przytulenie miały podtekst seksualny (dla dorosłego, nie dla dziecka oczywiście)

  •  

   pokaż komentarz

   @piwniczak: oczywiście, że nie masz racji. Został skazany za usiłowanie do doprowadzenia nieletniego do „innych czynności seksualnych” dlatego, że jego celem nie był całus. Masz wyraźnie napisane:

   a następnie [po calusie] usiłował doprowadzić ją do poddania się innej czynności seksualnej w tej sposób, że chciał ją co najmniej pocałować w usta

   Rozumiesz? Sąd nie uznał, że buziak i przytulenie to były inne czynności seksualne i miały podtekst seksualny tylko, że po tym usiłował do tych czynności doprowadzić. „Innej czynności seksualnej” nie oznacza tu „kolejnej po całusie” tylko jest wyrażeniem prawnym, które ma swoją definicję.

   Po prostu śmieszy mnie ilu domorosłych prawników się znalazło na Wykopie w związku z aferą. Nagle specjaliści od praw autorskich, ochrony wizerunku, tutaj cherrypicking z jakiegoś orzeczenia sądu z wykrojonymi 90% tekstu byle tylko pasowało do narracji. No i jasne, jeśli są wątpliwości to niech sąd oceni, po to jest, ale nie wprowadzaj ludzi w błąd takimi zmanipulowanymi znaleziskami.

   No i żeby nie było - zawsze jeśli są dowody wskazujące, że doszło do wykorzystania nieletniego to trzeba reagować. Jednak nie rozumiem jaki cel miało to znalezisko, według mnie wprowadzające w błąd

  •  

   pokaż komentarz

   Sąd nie uznał, że buziak i przytulenie to były inne czynności seksualne

   @restecp: Twierdzisz, ze pocalunek, nawet w policzek, czy przytulenie, nie moze byc "inna czynnoscia seksualna"?
   Wszystko zalezy od intencji doroslego, ale jedynie sad ma srodki aby te intencje zbadac po czasie.

  •  

   pokaż komentarz

   Twierdzisz, ze pocalunek, nawet w policzek, czy przytulenie, nie moze byc "inna czynnoscia seksualna"?

   @piwniczak: ani razu tego nie napisałem i proszę żebyś nie przekręcał moich wypowiedzi. Zapewne może być, jednak przypadek, który podałeś w tym znalezisku tego w żaden sposób nie potwierdza. Znajdź orzeczenie, w którym oskarżony został skazany za sam pocałunek w policzek lub przytulenie i wtedy spoko. Tutaj jednak opis sugeruje coś innego niż mówią fakty i warto to sprostować

  •  

   pokaż komentarz

   @restecp: Nie mam czasu szukac wiecej orzeczen, ale jak dobrze pamietam to duzo ciekawych informacji w tym temacie znajdziesz w tej ksiazce:
   M. Filar, Przestępstwo zgwałcenia w polskim prawie karnym

  •  

   pokaż komentarz

   ze takie przytulenie czy całus w niektórych okolicznościach może świadczyć o przestępstwie, a po to mamy wymiar sprawiedliwości, żeby się zapoznał z tymi okolicznościami

   @piwniczak: Tylko że te inne okoliczności to są inne zdarzenia jak łapanie za pośladki, wywiezienie do lasu, rozłożenie siedzenia i próba położenia się na ofierze.

  •  

   pokaż komentarz

   @piwniczak: teraz tylko znaleźć jakieś twoje zdjęcie z dzieciństwa jak cię ciotka przytula i całuje. Jak nic jesteś ofiarą zboczonej ciotki. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Czesterek: mam nadzieje, ze zadne takie sie nie zachowaly ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
   A tak na serio, jezeli juz zarzucasz porownaniem do przytulajacej sie ciotki, to pozwol mi zrewanzowac sie innym porownaniem.
   Wychodzisz ze swojej klatki w bloku, i nagle widzisz swoja 11-letnia corke siedzaca na laweczce przed blokiem z jakims 30-paro letnim wasatym januszem - kompletnie obcym, nigdy wczesniej go na oczy nie widzialas. Reka janusza obejmuje twoja corke, dlon spoczywa na biodrze i jednoczesnie Janusz daje jej cmoka w policzek. Corka ewidentnie usmiechnieta i zadowolona z nowo zawiazanej znajomosci.
   Rozumiem, ze przechodzac obok tylko zawolasz "Pamietaj ze o 8 bedzie kolacja, nie spoznij sie" i pojdziesz dalej za swoimi sprawami, bo przeciez w widoku doroslego, obcego faceta przytulajacego twoja corke nie ma nic zlego? Czy moze jednak zareagujesz, bo to jednak twoje dziecko, nie to co dzieci jakichs innych randomow?

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  @piwniczak Czy możesz mi wyjaśnić o co chodzi w twoim wykopie bo nic a nic nie rozumiem.

 •  

  pokaż komentarz

  A to był sad jabłkowy, wiśniowy czy ogólnie owocowy? ( ͡º ͜ʖ͡º)

 •  

  pokaż komentarz

  Do moderacji - znalezisko nie ma nic wspolnego z "Euroweek - Szkola liderow" oraz organizowanymi przez nich wydarzeniami.
  @piwniczak To kto dodał tag #euroweek w znalezisku Ty czy @Moderacja?