•  

  pokaż komentarz

  Więcej bolszewickiego pierdxolenia

 •  

  pokaż komentarz

  czy tylko mi sie wydaje ze w takim rmf fm zarty w porannych audycjach sa suche jak pieprz? ani sie z tego posmiac ani co, a zaraz po tym siedem reklam i wszystkie z branzy farmaceutyka, grzybice pochwy, niestajace konary itp

 •  

  pokaż komentarz

  Pokolenia wymierają. Ja radia słucham już chyba tylko w samochodzie. Zwykle do reklam albo nachalnych dżingli i "autopromocji". Potem odpalam kasetę z muzyką. Trzeba iść z duchem czasu.

 •  

  pokaż komentarz

  PiS to taki antymidas - co dotknie, zamienia się w g...

  •  

   pokaż komentarz

   @Takiseprzecietniak: Pis i PO to to samo, powinien być towarzysz zadowolony. W tyn kraju dzięki takim jak wy - drogi Towarzyszu - zawsze będą rządzić "wasi" ;D

  •  

   pokaż komentarz

   @Radoos: Towarzyszy to sobie poszukaj w rodzinie. A w ogóle zalecam wam "towarzyszu", mały remoncik głowy, bo nie każdy, kto psioczy na PiS musi zaraz być wyznawcą PO. Manicheizm słabo się sprawdza w polityce.

  •  

   pokaż komentarz

   @Takiseprzecietniak: Ale skąd ta złość Towarzyszu ;) Dlaczego zaraz takie negatywne emocje ;) Dziesięć oddechów nosem, dwa ustami, powooooooooooooli wypuszczamy powietrze.

   Ja Ci tylko napisałem, że pisząc PIS masz na myśli znakomitą większość polityków, bo znakomita większość polityków choć pod różnymi szyldami, realizuje dokładnie tą samą strategię. Więc to, że PO (PIS/SLD/PSL/KOD/cokolwiek co ma coś wspólnego z Okrągłym Stołem) dotknęło czegokolwiek i zmieniło się w g... to nie zależy od szyldu.

   Nie denerwuj się Towarzyszu ;) Ja tak do Ciebie pozytywnie :)))

  •  

   pokaż komentarz

   @Radoos: Nie rób mi tu "Wasermanówny" :) Wracając do meritum, co zatem proponujesz? Kakaja partia powinna rządzić w Polszu?

  •  

   pokaż komentarz

   @Takiseprzecietniak: Niestety ale w naszym kraju mlekiem i miodem płynącym tak to wygląda- dwie partie z żelaznym elektoratem, albo moherów albo ułomnych "nowobogackich przedsiębiorcuff z białą octavią w leasingu, którzy przy tankowaniu muszą przypomnieć sobie NIP", a pośrodku są barany lecące tam gdzie im więcej obiecają, po czym dają się nabrać i z bólem dupy lecą w drugą stronę.
   Nie trzeba wspominać, że obie ekipy, albo przynajmniej wierchuszka kręciła ręka w rękę okrągłym stołem, więc mamy postkomunę-A i postkomunę-B, tyle że jedni włażą w dupę USA, a drudzy UE, bo oczywiście ruskich nikt nie lubi, ale "zawsze się trochę kolaboruje".
   Trzecia siła? Niby kto? Kukizy, za wyjątkiem ich kierownika-gwiazdy jeszcze jako tako, ale co oni sami mogą? Każda inna partia ma poparcie max. na wypoku i ze dwóch gmin...

  •  

   pokaż komentarz

   @tellet: Ja akurat oceniam Okrągły Stół pozytywnie, pokojowa transformacja umożliwiła Polsce rozwój, którego nie potrafiły osiągnąć ani kraje, które poszły inna drogą, a przykładów dookoła nie brakuje. I to trzeba docenić. Inną rzeczą jest jakość naszych polityków, ale tu to nie tylko nasz problem tylko większości krajów demokratycznych. Osobiście, choć wybory już o krok, to wciąż nie wiem na kogo głosować, ale pewien jestem jednego - PiS musi zostać oderwany od władzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Takiseprzecietniak: Ja natomiast jestem zdania, że owszem PiS powinien dostać odpoczynek, ale jeśli miałoby to oznaczać pchanie PO na stołek, to już lepiej, żeby został ten PiS- wtedy zobaczymy jak mocno to spieprzą i wtedy bankowo przewalą kolejne wybory. Natomiast jakby weszło PO, to znów pół kadencji będzie wywlekanie brudów i kręcenie afer PiSu i brak większych zmian, po czym będzie znów zamiatanie i tak w koło.

  •  

   pokaż komentarz

   @tellet: Generalnie bym się z Tobą zgodził, ale jest jedna zagwozdka - sytuacja gospodarcza i na świecie, i u nas. Kolejne cztery lata rządów PiS mogą nas naprawdę drogo kosztować. Wątpię, czy nas na to stać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Takiseprzecietniak: zamiast rozmowy o partiach proponuję powrót do tematu. Do rozmowy o partiach zapraszam, 4 flaszki wódki na nas dwóch posiedzimy, pogadamy.
   A teraz napisz, co Twoim zdaniem jest złego w Jedynce, czego nie było wcześniej?

  •  

   pokaż komentarz

   @Takiseprzecietniak: Edytowane :

   @Takiseprzecietniak: zamiast rozmowy o partiach proponuję powrót do tematu. Do rozmowy o partiach zapraszam, 4 flaszki wódki na nas dwóch posiedzimy, pogadamy.
   A teraz napisz, co Twoim zdaniem jest złego w Jedynce, czego nie było wcześniej?

   A co do partii, to pytasz, " Kakaja partia powinna rządzić w Polszu?"

   Odpowiem Ci, dobre wychowanie ludzi - na ludzi dobrych, życzliwych, empatycznych, umiejących się postawić w miejsce drugiego człowieka, a nie chamskich egoistów zapatrzonych we własne pępki.
   Bez takiego wychowania najpierw żadna partia pod żadnym szyldem niczego nie zmieni - będzie królował dalej egoizm, mójsyneczkizm, mójcórcizm, idolatria z nepotyzmem. Prędzej czy później zamieni się w piekło znane z nowel pozytywistycznych o ile już w sporej mierze tak nie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @Radoos: Jedynki nie słuchałem już z rok czasu, a zniechęciło mnie jej upolitycznienie i ukościelnienie. Nie lubię stacji muzycznych, wole gadane, więc jedynki kiedys nawet sporo słuchałem, ale to już nie mój świat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Takiseprzecietniak: Na czym polegało upolitycznienie i ukościelnienie Jedynki? Jakieś przykłady? Czy tylko tak w Wybiórczej napisali?

  •  

   pokaż komentarz

   @Radoos: To tylko słowa. Problem tkwi w ich realizacji i środkach ku temu wiodących oraz w ludziach. I tych na górze, i tych na dole, czyli nas. Coś nie tak jest z nami wszystkimi. Ale może to jest niepotrzebny katastrofizm, bo może jedyną rzeczywistością w jakiej człowiek może żyć, to właśnie takie rozedrganie i niezadowolenie, wieczne przemieszanie szarego z szarym, taka cena za życie, też będące nieuleczalną niedoskonałością. I trzeba się z tym po prostu po stoicku pogodzić.
   Co nie zmienia faktu, że jak Kartaginę, tak i PiS należy zaorać i posolić ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Radoos: Wiesz co? Nie chce mi się przerzucać złośliwościami. Miłego wieczoru zatem. Pozdro.

  •  

   pokaż komentarz

   @Takiseprzecietniak: A widzisz miły Kolego, Towarzyszu, Druhu w dzieleniu współnego ludzkiego losu ;)
   Ja Ciebie pytam w czym przejawia się upolitycznienie i ukościelnienie, a Ty mi baj baj.
   Owszem, słucham Jedynki od czasu do czasu przez wiele, wiele lat i jestem pewny, że ani ukościelnienia, ani upolitycznienia nie ma. Jeśli już ktoś jadowicie atakuje PIS, jak robi to Wybiórcza i Wiertnicza, to niech pokaże konkrety a nie sfingowane wafelki.
   Jest msza o 9. rano o którą walczyła Solidarność, jest 15 minut radia Watykańskiego i tyle. Skoro 90% kraju łazi jak głupki i chrzci swoje dzieci to znaczy że wyznaje katolicyzm. Albo jest pełna obłudy i hipokryzji bo latać z dziećmi do kómóni, żeby była imprezka, albo chrzić dziecko tylko po to żeby był fun, jest idiotyzmem - chyba sam przyznasz.
   Jako agnostyk - tak wiem co o tym myśli głupi Dawkins ale logicznie popełnia wiele błędów - nie zależy mi ani na PIS, ani na Michniku, ale na prawdzie.
   Jeśli i Ty chcesz by żyło się nam lepiej, nie ograniczaj się do stereotypów, ale staraj się wyjść poza schematy myśli, staraj się wyjść poza TVN vs Trwam. Obie stacje plotą Ci androny po to by Cię spolaryzować.

   Skoro nie masz dowodów na to że ktoś ukościelnił czy upolitycznił radiową Jedynkę to się nie odzywaj a nie wypisuj p@%!%%#ety.

   A i moje słowa o empatii i dobru wobec drugiego człowieka w kontekście tego by było lepiej ludziom to nie rozedrganie, lecz trzeźwa ocena tego, co naprawdę sprawia że ludzie stają się ludźmi. To właśnie dobro dla drugiego, wyciągnięcie ręki i chęć pomocy - ale nie tej fundacyjnej, że ktoś mi wpłaci a ja łaskawie rozdzielę - ale tej, że ktoś zapuka mi do drzwi i kogoś nakarmię, podzielę się, dam dobre słowo, współczucie i empatia powoduje to że możemy nazwać się imieniem Człowiek ;)
   Pięknie pozdrawiam i dobrego dnia ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @tellet rozumiem ze gdy jakaś partia reprezentuje moje poglądy ale ma tylko na wypoku poparcie to nie powinienem na mia głosować bo nie warto? Nie zjadasz czasem swojego ogona?

  •  

   pokaż komentarz

   agw

   @tellet: "to już lepiej, żeby został ten PiS- wtedy zobaczymy jak mocno to spieprzą" - przeczytawszy coś takiego wiem, że jesteś nastoletnim głąbem (tu było inne słowo ale sobie zmoderowałem...). Państwo i 40lmn ludzi to nie jest "gra strategiczna" imbecylu, żeby sobie "oglądać". Jak chcesz wiedzieć, do czego doprowadzi socjalizm - to moje pokolenie może ci opowiedzieć. Jak w tym żyłem ładnych parę lat. Opowiem ci dziecko - w 1991 roku w moim mieście (kilkaset tys. mieszkańców) otworzono nowy "supermarket". Nowe było głównie to, że można było kupić zachodnie, nie widziane dotąd w sklepach towary : spodnie "jeans" albo szampon o zapachu "zielone jabłuszko".
   Czy ty rozumiesz k#@!a że w 1991 roku czyli 27 lat temu (nie 270) w Polsce posocjalistycznej szampon o zapachu "zielone jabłuszko" był rarytasem ? Dociera to do ciebie ?
   To teraz idź do najbliższej Biedronki i popatrz - tego wszystkiego w 1991 w sklepie nie było.
   Z powodu polityki tego rodzaju jaką prowadzi PIS. Więcej - nawet hasła były podobne. Tyle, że wtedy było słówko "ludowy" a dziś jest "narodowy". Więc - tak właśnie skończy się rząd socjalistów - wcześniej czy później. Wszystko, co zostanie przez nich spieprzone trzeba będzie naprawiać. No co to - pozwólmy im spieprzyć co się da , żeby "zobaczyć" ?
   Tak sobie myślę, że więcej niż 17 lat to ty nie masz głąbie.

  •  

   pokaż komentarz

   @duszabar: Dawaj, wywal głos na partię z 10 członkami którą znają w jednej gminie a potem dziw się że u władzy nic się nie zmienia, bo zamiast wybrać coś z tych, którzy faktycznie mają jakąś szansę, przewaliłeś głos na partię o której nikt nie słyszał i która dostała 0.3%, jak te wszystkie ruchy i inne komitety Mieszania ciasta Janka Maślany

   @abhagebhar:

   Państwo i 40lmn ludzi to nie jest "gra strategiczna" imbecylu, żeby sobie "oglądać". Jak chcesz wiedzieć, do czego doprowadzi socjalizm - to moje pokolenie może ci opowiedzieć. Jak w tym żyłem ładnych parę lat. Opowiem ci dziecko - w 1991 roku w moim mieście (kilkaset tys. mieszkańców) otworzono nowy "supermarket".
   I przez to twoje życie jesteś przesiąknięty tą samą mentalnością - "Hurr durr wywalyć, nie ważne na co! ALE ZMIENIĆ!", po czym pójdziesz do urny i przywrócisz postkomunę-B, która to postkomuna-B, aby jej nie zlinczował ogół plebsu, będzie pchała te same benefity albo przegoli kolejne wybory i znów dostaniesz postkomunę-A czyli to co jest obecnie. Spojrzenie dalej niż 4 lata to dla takich niecierpliwych starców jak ty jest czarna magia, bo przecież

   Ważne że odstawiliśmy kaczorra z tym jego socjalem!
   Straszenie PiSem na poziomie czerwonego ryja Michniczka, gadającego o potrąceniu ciężarnej zakonnicy.
   I wybraliście najprawdopodobniej to samo gówno, ale w innym papierku- BRAWO. Będzie tak cudownie, że znów powiedzą "na nic nie ma kasy", tylko będzie słychać świst karuzeli tych od "c$$!? dupy i kamieni kupy". Nie no, osiągnięcie na miarę K.O. w ośrodkach wczasowych- udało się odstawić tych złych, i PAANIE TERAZ TO BĘDZIE ZMIANA, panie proszą panów.
   I co z tego, że zmiany nie będzie, jeśli będzie można przez jakiś czas spać spokojnie, aż ta wybrana władzuchna się nie zborsuczy kolejnymi ułomnościami na poziomie kłamliwej ewki czy nieporadnego miśkowatego prezydenta, więc znów lud wybierze postkomunę-A.
   Ale brawo, dalej sobie strasz jak to wszystko p!$$$%?nie, niczym w tej paście o wujku foliarzu...

  •  

   pokaż komentarz

   @tellet: "Hurr durr wywalyć, nie ważne na co! ALE ZMIENIĆ!" - to rozumiem o sobie piszesz ? Bo ja idąc na wybory dobrze się zastanawiam. I w przeciwieństwie do pierdół, które wypisujesz - myślę o perspektywie znacznie dłuższej niż 4 lata. Ponieważ w moim wieku (1) ma się doświadczenie, z którego wynika rozumna ocena debili przy władzy a (2) ostatnia rzecz, jaka mnie w życiu interesuje, to rewolucja. Dowolna. I wyobraź sobie nie oceniam mend politycznych po tym co obiecują przed wyborami a po tym co zrobili do tej pory.
   Tobie się tylko dzieciaku wydaje, że jesteś mądrzejszy od innych. Ponieważ w dupie byłeś i gówno widziałeś. Ja wcale nie jestem zachwycony tym, jak mierna jest alternatywa dla PIS.
   Ale widzisz - w życiu czasem bywa tak (dowiesz się jak będziesz starszy) że czasem trzeba wybrać z tego co się ma. A wybór jest taki : PO to banda nierobów i złodziei. W tej kolejności. Ale złodziei w miarę cywilizowanych - takich bardziej w białych rękawiczkach. Taki podejdzie w ciemnej ulicy i grzecznie zapyta, czy kupisz cegłę. A jak kupisz to zniknie w ciemności. PIS to banda złodziei i świrów. Oni cię w ciemnej ulicy napadną od tyłu, niezależnie od tego że masz w kieszeni 2 zł, walną w potylicę rurką a jak będziesz leżeć to dla zabawy zgwałcą i naszczają.
   To teraz - jest jakaś różnica pomiędzy jednymi a drugimi ? Czy może dla ciebie nie ?
   Poza tym - niezależnie od tego jak to oceniasz, PO nie wyrzuca Polski z UE.
   A jak wygląda życie w Polsce "niezależnej od zachodu" - to ja wiem. Ty nie. I obiecuję ci - że nie spodoba ci się. Natomiast świry z PIS najchętniej z robią z nas PRLII. Bo po prostu to jest w ich interesie - nawet jeżeli tego nie rozumiesz. Ja nie straszę, ze p!@?%%?nie. Ja cię głupku ostrzegam. Bo jak już p!@?%%?nie to twoje "Ale jak to ??" będzie o kant dupy potłuc. I powiem ci więcej - jeżeli p!@?%%?nie, to ja sobie poradzę lepiej niż ty. Bo ja to znam - i wiem jak żyć w tym gównie. Mnie życie w PRL nauczyło radzenia sobie - radziłem sobie wtedy i radzę sobie teraz.
   Rzecz w tym, żeby twoje pokolenie, któremu jakimś cudem nie przekazano, z czego Polska wyszła 30 lat temu, nie musiało dowiedzieć się na własnej skórze, że Polska to nie jest Kanada. I realny wybór mamy taki : albo zachód (jakby nie był zły) albo wschód. Trzeciej opcji nie ma. UE jest zła ? Młodzi piszą że to "eurokołchoz" ? To ci mówię - że eurokołchoz UE jest rajem w porównaniu z prawdziwym kołchozem. OK - mnie też wiele rzeczy irytuje. Ale to k%@?a trzeba naprawiać łódź, którą się płynie - a nie mówić "ok, kapitan robi dziury w dnie. Zostawmy go - zobaczymy jak dużo ich zrobi".
   Albo - jak jesteś taki cwany - to zamiast tu się wymądrzać, weź kolegów, włóżcie różowe kamizelki i idźcie na ulice. Myśmy tak robili i zomowcy lali po plecach gumowymi pałami.
   Ale takie mądrusie jak ty nie potrafią nawet dobrze obronić swojego wymyślonego świata - ilu was wyszło w sprawie ACTA2 ? Pisałem to już kiedyś i powtórzę - wam władza wyrwie spod dupy krzesełko a wy nadal będziecie stukać w klawisze. No ale przecież lepiej wiecie, jak należy głosować i na kogo :D

  •  

   pokaż komentarz

   @abhagebhar: Czyli wyszło prawdziwe oblicze- straszenie pisem, "jedyna opcja to peo" i "Chodźcie wszyscy razem uratujemy kraj głosując na złodziei w białych rękawiczkach"- brawo, teraz tylko przyczepka przed kprm i rób się na drugiego wybawcę narodu. Może nawet pewien informatyk od fakturowania pożyczy ci tabliczkę z cyferkami.

   albo zachód (jakby nie był zły) albo wschód. Trzeciej opcji nie ma. UE jest zła ? Młodzi piszą że to "eurokołchoz" ? To ci mówię - że eurokołchoz UE jest rajem w porównaniu z prawdziwym kołchozem. OK - mnie też wiele rzeczy irytuje. Ale to k%@?a trzeba naprawiać łódź, którą się płynie - a nie mówić "ok, kapitan robi dziury w dnie. Zostawmy go - zobaczymy jak dużo ich zrobi".
   Opcja, którą tak usilnie pchasz jako ostateczna alternatywa to jest nawet nie "ok kapitan robi dziury" tylko "ok kapitan podpisuje umowę k/s na nasz okręt, a my przyklaskujemy, bo przecież inny właściciel będzie lepiej wiedział od nas samych gdzie chcemy płynąć"

   Albo - jak jesteś taki cwany - to zamiast tu się wymądrzać, weź kolegów, włóżcie różowe kamizelki i idźcie na ulice. Myśmy tak robili i zomowcy lali po plecach gumowymi pałami.
   Jeśli chodzi o samych ludzi "walczących z systemem" - zwykłych robotników, którzy nie bawili się w politykę, to tak- ówczesnej NSZZ "S" należy się pokojowy nobel. Szkoda tylko, że potem was i nas sprzedał podstawiony ubol z przerośniętym ego, za cenę kilku wygranych totolotków i wycieczki do kurortu w Arłamowie.
   Mam wrażenie, że rozmawiam właśnie z takim starszym dziadem, co to każdego innego traktuje jak gówno, bo "łun widzioł co sie dziao, łun pamięta i łun znuf zbawi świat!!1"- wyluzuj dziadku bo się zagotujesz i jeszcze nie dożyjesz wyborów jak ci motopompa stanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @tellet: A ty coś wiesz o tym "sprzedawaniu przez ubola" oprócz tego co obejrzałeś na YT ? Bo że nie masz bladego pojęcia jak tamten czas wyglądał "w realu" to już wiemy. Mógłbym ci napisać, że nawet gdyby to była prawda - to lepsze było to, niż co innego. Ale tego pisać nie ma sensu, ponieważ jako się rzekło dla ciebie sytuacja w PL w 1981 jest tak samo dostępna intelektualnie jak ciemna strona Księżyca. Siedzieć dupką w foteliku w 2018 roku przed PC takim samym jak wszyscy w EU i mądrusiować jak i co można i należało - to można bardzo łatwo. I ma to wartość 2 groszy. Ale nie sobie zawdzięczasz to, że możesz to robić.
   I co gorsza nie masz pojęcia o tym, jaki był faktyczny koszt tego, żebyś dziś mógł sobie te swoje rozważania za 2 groszy pisać.

   Nic nie pisałem też o tym, że "jedyna opcja to peo". Zrobiłem ci porównanie, z którego coś powinno dla ciebie wynikać. Jak widać nie wynika - co jest naturalne, bo nie masz odpowiedniego aparatu pojęciowego żeby to objąć. To, czy jest jeszcze realna i dostępna jakaś inna alternatywa - to druga rzecz.
   I powtarzam na koniec - dla mnie to twoje mądrusiowanie ma wartość tym mniejszą, że poza tym - jako pokolenie - nic nie potraficie zrobić literalnie nic. Zero. Null. Niczego wasze pokolenie nie osiągnęło poza wymądrzaniem się, że "dziadki nie rozumiejo" oraz snuciem idiotycznych koncepcji "jak to wy byście pięknie zrobili". No to - rób. Bierz tą kamizelkę i jazda na ulicę. Akurat mamy grudzień, jak 1981. Ja się poddusiłem w obłokach gazu łzawiącego żeby dziś móc oglądać zachodnie auto na ulicy a nie w katalogu. Ty też masz szansę coś zrobić. Pokaż, jak zbudować lepszą Polskę bez PO, PIS. Tylko, żeby nie spieprzyć tego co już jest - bo o to jest bardzo łatwo. Tak samo jak z rozpirzeniem słynnej na cały świat marki Janowa Podlaskiego.