•  

  pokaż komentarz

  Al Gore swego czasu pisał:

  W niektórych regionach Polski dzieci są regularnie opuszczane do głębokich kopalni, by mogły odpocząć od skażenia powietrza na powierzchni. Można sobie niemal wyobrazić ich nauczycieli, wyprowadzających dzieci tymczasowo z kopalni, trzymających kanarki, by ostrzegały o tym, że dalsze przebywanie na powierzchni jest niebezpieczne.

  In some areas of Poland, children are regularly taken underground into deep mines to gain some respite from the buildup of gases and pollution of all sorts in the air. One can almost imagine their teachers emerging tentatively from the mine, carrying canaries to warn the children when it’s no longer safe for them to stay above the ground. (ang.)
  Źródło: Earth in Balance, 2000, s. 81
  https://pl.wikiquote.org/wiki/Al_Gore

  No bo tyle zrozumiał ze szkolnych wycieczek do kopalni soli w Wieliczce XDDDDDDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @jast: Mnie zastanawia jak głupim trzeba być aby uwierzyć w takie bzdury i je potem rozgłaszać bez sprawdzenia. Gość był przecież wiceprezydentem USA i nikt go nie uświadomił.

  •  

   pokaż komentarz

   Gość był przecież wiceprezydentem USA i nikt go nie uświadomił.

   @Zawulon: prześledź jego karierę polityczną, to zrozumiesz, że gość właśnie na takich 'bzdurach' ją zbudował. To on wypromował cały ten szwindel o efekcie cieplarnianym. Teraz zmienionym na 'zmiany klimatyczne'. Rok w rok ciągnie z tego masę kasy. To nie jest żaden 'głupek', tylko niebywale mądry cwaniak.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: dokładnie, szkoda że wyborcza nie napisała że Gore ma swój prywatny interes w zwalczaniu elektorowni węglowych i zastępowania ich produktami jego firmy. https://www.telegraph.co.uk/news/earth/energy/6491195/Al-Gore-could-become-worlds-first-carbon-billionaire.html

  •  

   pokaż komentarz

   szwindel o efekcie cieplarnianym. Teraz zmienionym na 'zmiany klimatyczne'

   @szopa123: olaboga, z kim ja siedze na wykopie

  •  

   pokaż komentarz

   o on wypromował cały ten szwindel o efekcie cieplarnianym.

   @szopa123: jakim brainletem trzeba być, żeby pieprzyć takie rzeczy. Zero rozumu, wykształcenia, wiedzy, inteligencji - cały ty. Pewnie kolejnym twoim wielkim odkryciem będzie, że ziemia jest płaska, glonie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zawulon: Może jakiś koncern amerykański chciałby tu przejąć rynek związany z oczyszczaniem powietrza czy ogólnie z takim rodzajem "ekologii", na której zarabia się fortunę i teraz Al z racji na to, że ktoś go wywindował wysoko w polityce musi spłacić dług, więc grzeje atmosferę. Faktycznie robi to przekomicznie, zwłaszcza ten tekst o spuszczaniu dzieci pod ziemię 10/10 ( ͡° ͜ʖ ͡°). Swoją drogą inne cytaty ma tez niezłe.

  •  

   pokaż komentarz

   że ziemia jest płaska,

   @ghostface: zabrakło odniesienia do Hitlera.

   Zero rozumu, wykształcenia, wiedzy, inteligencji
   Chyba ty. Powtarzasz bezrozumnie to co gdzieś usłyszysz i uważasz się za mądrego. To właśnie dzięki takim tłukom jak ty, można wprowadzać różne durne prawa. Wystarczy im tylko to odpowiednio 'wytłumaczyć' i już będą się zabijać za te 'prawdy objawione'.
   Efekt cieplarniany był tłuczony przez ponad 50 lat i koniec końców, okazało się, że człowiek ma znikomy o ile w ogóle wpływ na wzrost temperatury na Ziemi. Więc aby te całe rzesze 'zielonych' nie straciły zajęcia. To teraz jest 'zmiana klimatu'. Co co jeszcze trudniej będzie jednoznacznie udowodnić.

   Informacji na ten temat jest aż nadto. Wystarczy tylko CHCIEĆ poświęcić na to czas i się z tym wszystkim zapoznać.
   Ale dla takich tłoków jak ty.. to strata czasu. Bo TY już wiesz lepiej, bo w TV tak powiedzieli. A każdy wie, że w TV nie kłamiom. <- specjalenie tak

   ps.
   Chciałem dopisać komentarz do twojego nicka, a tam już było wpisane: głupek
   Więc teraz cały ten twój komentarz jest b. oczywisty. :p

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Chyba ty. Powtarzasz bezrozumnie to co gdzieś usłyszysz i uważasz się za mądrego. To właśnie dzięki takim tłukom jak ty, można wprowadzać różne durne prawa. Wystarczy im tylko to odpowiednio 'wytłumaczyć' i już będą się zabijać za te 'prawdy objawione'. Efekt cieplarniany był tłuczony przez ponad 50 lat i koniec końców, okazało się, że człowiek ma znikomy o ile w ogóle wpływ na wzrost temperatury na Ziemi. Więc aby te całe rzesze 'zielonych' nie straciły zajęcia. To teraz jest 'zmiana klimatu'. Co co jeszcze trudniej będzie jednoznacznie udowodnić.

   @szopa123: Znikomy, bo wzrost co2 co roku jest minimalny. Ale jak weźmie się pod uwagę cały okres od rewolucji przemysłowej to już nie jest taki znikomy.
   W uproszczeniu
   Rośliny produkują tlen z co2. Rośliny jedzą zwierzęta, które wydzielają co2 podczas życia jak i rozkładu. Panowała więc równowaga. Jak człowiek zaczął palić paliwa kopalne to tą równowagę zaczął naruszać, ponieważ to co2 nie istniało w obiegu w obecnej przyrodzie.

   Oczywiście wiem że są inne gazy cieplarniane. W pełni dopuszczam myśl że istnieją ludzie/korporacje które chcą na tym zbić interes.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: Gore'a nie szanuje ale dawaj link do badań gdzie pokazane jest, że człowiek nie ma wpływu na ten efekt.

  •  

   pokaż komentarz

   @ghostface: politycy mają szczęście że są tacy jak Ty ( ͡° ͜ʖ ͡°) w co tam jeszcze wierzysz w ? multikulti ? dziurę ozonową a właśnie co z dziurą ozonową ?

  •  

   pokaż komentarz

   @mike100: zawsze zabawnie jest czytać bełkot przedstawicieli bezrozumnego, niewykształconego motłochu takich jak ty.

   dziurę ozonową a właśnie co z dziurą ozonową ?

   No właśnie, co? Dziura ozonowa zaczęła rosnąć z powodu szkodliwych freonów. Naukowcy zaczęli bić na alarm. Podpisano Protokół Montrealski, który zabraniał używania szkodliwych freonów niszczących warstwę ozonową. Proces ubytku warstwy ozonowej zatrzymał się, teraz od lat warstwa ozonowa powoli się odbudowuje. Niesamowite, stało się dokładnie tak jak mówili naukowcy!

   Może zajmij się czymś bardziej odpowiednim do twoich zdolności intelektualnych. Zamiatanie ulic albo kopanie rowów będzie w sam raz dla ciebie. Dyskusje o atmosferze zostaw mądrzejszym od siebie, czyli pozostałym 99% społeczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   Gość był przecież wiceprezydentem USA i nikt go nie uświadomił.

   @Zawulon: zobacz mądrości Wałęsy.
   Nieważne stanowisko, i tak możesz być debilem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ghostface: Dziura ozonowa zaczęła rosnąć z powodu szkodliwych freonów. Naukowcy zaczęli bić na alarm. Podpisano Protokół Montrealski

   który najwięksi freonowi truciciele jak Chiny i Indie maja w du... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Proces ubytku warstwy ozonowej zatrzymał się, teraz od lat warstwa ozonowa powoli się odbudowuje.

   zawsze sie odbudowywała ale w 2015 była największa w notowanej historii bo wybuchł wulkan ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   https://pogoda.wp.pl/gid,17914605,kat,1035571,title,Naukowcy-sa-w-szoku-Tak-wielkiej-dziury-ozonowej-dawno-nie-bylo,galeria.html?ticaid=11c89a

   ale co tam trzeba wymieniać freon na HFC w znajomych koncernach chemicznych.
   Mam panie "gjeniuszu" pytanie czy pan David Fahey z Amerykańskich Narodowych Służb Meteorologicznych jest kłamcą ? bo twierdzi na podstawie badan że HFC wzmacnia efekt cieplarniany i trzeba by go wymienić na coś innego w znajomych koncernach chemicznych. ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Zamiatanie ulic albo kopanie rowów będzie w sam raz dla ciebie.
   oczywiście jak będzie taki mus, to będę zamiatał ulice, nie wstydzę sie uczciwej pracy a ty dał byś radę ? bo wydaje mi sie że taka praca cie przerasta, pewnie mnie "ofuczysz" bo przecież spełniasz się zawodowo jako kucharz w McDonalds ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   który najwięksi freonowi truciciele jak Chiny i Indie maja w du... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @mike100:

   https://treaties.un.org/pages/ViewDetails.aspx?src=TREATY&mtdsg_no=XXVII-2-a&chapter=27&lang=en

   zawsze sie odbudowywała ale w 2015 była największa w notowanej historii bo wybuchł wulkan ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Nic dziwnego w tym, że artykuł z WP tak emocjonuje prostaczka. Może zobacz jaki jest trend, a nie tworzysz opinie na podstawie wydarzeń, o których gdzieś przeczytasz. NAUKOWCY SĄ W SZOKU. Stąd właśnei bierzesz informacje - z tabloidu. Podczas gdy:

   https://en.wikipedia.org/wiki/Ozone_depletion#/media/File:Min_ozone.jpg

   bo twierdzi na podstawie badan że HFC wzmacnia efekt cieplarniany i trzeba by go wymienić na coś innego w znajomych koncernach chemicznych. ?

   Oczywiście, że trzeba - cały czas trzeba szukać substancji jak najmniej szkodzących atmosferze. To nie znaczy, że trzeba niszczyć warstwę ozonową używając CFC - skąd w ogóle to skretyniałe myślenie?

   oczywiście jak będzie taki mus, to będę zamiatał ulice

   Twój rozumek nie pozwala na wiele więcej.

   Dyskusje z ludźmi twojego pokroju nie mają sensu, przecież ty jesteś niezdolny do myślenia.

  •  

   pokaż komentarz

   Źródło: Earth in Balance, 2000, s. 81

   @jast: Wydanie z 2000, książka jest z 1992 (dostępna w całości na google books).
   Oczywiście nie bronię idiotyzmów, które napisał.

  •  

   pokaż komentarz

   @ghostface: Dyskusje z ludźmi twojego pokroju nie mają sensu, przecież ty jesteś niezdolny do myślenia.

   napisał koleś który łyka każdą ściemę którą mu zaserwują ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Nic dziwnego w tym, że artykuł z WP tak emocjonuje prostaczka. (dlatego emocjonuje sie art. z wiki ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo to jest prawilne źródło)

   Ok jak wolisz zniżę sie do twojego poziomu chamstwa, kretynie po co wklejasz te propagandowe bzdety, co z tego że Chiny cos tam podpisały jak nie przestrzegają umów, baranie jak byś czasem poczytał coś innego niż bzdurną propagandę, wiedział bys że mimo że władze zapowiedziały walkę z emisją "freonów", fabryki napier... w atmosferę jak XX lat temu a np. NYT jest często bardzo zaniepokojony ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Oczywiście, że trzeba - cały czas trzeba szukać substancji jak najmniej szkodzących atmosferze. To nie znaczy, że trzeba niszczyć warstwę ozonową używając CFC - skąd w ogóle to skretyniałe myślenie?

   a czyli HCF zamienimy za miliardy na coś innego a tamten środek na kolejny itd itd ( ͡° ͜ʖ ͡°) politycy mają szczęście że żyją tacy debi....e

   Twój rozumek nie pozwala na wiele więcej.

   widzę że ten prymitywny rozumek, który tak się wymądrza wyżej, nie ogarnia czytania ze zrozumieniem, napisałem że jak będzie MUS to będę zamiatał ulice, za to Ciebie ta praca zdecydowanie przerasta, dobrze że masz starych bo inaczej zdechł byś z głodu, choć może nie zawsze jest szansa że uratuje Cie MOPS .

   Dyskusje z ludźmi twojego pokroju nie mają sensu
   to nie odpisuj juz więcej, zresztą nie powinieneś już protestować przeciwko mordowaniu karpi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mike100:

   napisał koleś który łyka każdą ściemę którą mu zaserwują ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Tak, tak, na szczęście tacy tytani intelektu z IQ 50 jak ty znają prawdę.

   Ok jak wolisz (...)

   Dalej mamy niezrozumiały bełkot. Żadnych konkretów, żadnych danych, ot urojenia prostaczka z internetu. Fakty są takie, że emisje szkodliwych freonów zostały praktycznie wyzerowane, co miało pozytywny wpływ na warstwę ozonową.

   napisałem że jak będzie MUS to będę zamiatał ulice

   Czyli ktoś cię utrzymuje, przecież z twoim intelektem nie możesz robić nic bardziej skomplikowanego niż zamiatanie ulic.

   a czyli HCF zamienimy za miliardy na coś innego a tamten środek na kolejny itd itd ( ͡° ͜ʖ ͡°) politycy mają szczęście że żyją tacy debi....e

   Patrzcie, pierwotniak okrył właśnie coś, co się nazywa rozwój technologiczny.

  •  

   pokaż komentarz

   @ghostface: Tak, tak, na szczęście tacy tytani intelektu z IQ 50 jak ty znają prawdę
   z IQ 50 to trochę przesadziłeś, choć może dla Ciebie to marzenie

   Fakty są takie, że emisje szkodliwych freonów zostały praktycznie wyzerowane,
   tja oczywiście w EU czy podobno w USA ale reszta ma na to wywalone jak na ta całe pierd.. o efekcie cieplarnianym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   przecież z twoim intelektem nie możesz robić nic bardziej skomplikowanego niż zamiatanie ulic.
   to ja mam przynajmniej jakieś szanse na przyszłość ( ͡° ͜ʖ ͡°) tobie prymitywie zostaje MOPS ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Patrzcie, pierwotniak okrył właśnie coś, co się nazywa rozwój technologiczny.
   ( ͡° ͜ʖ ͡°) co za kreton masakra ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  ojtam ojtam, ważne, że trzynastki, barbórki i emeryturki.

  pokaż spoiler solidaruchy to rak tego narodu

 •  

  pokaż komentarz

  Te, amerykaniec - a kto nie podpisał protokołu z Kioto? Hę??

 •  

  pokaż komentarz

  Toście sobie znaleźli egzperta i autoryteta:

  źródło: al-gore.png