•  

  pokaż komentarz

  Jak widać sankcje zaczynają działać, niestety jak zawsze po dupie dostają prości ludzie a władza i tak się "wyżywi".
  Przy czym i tak wielu może tylko kartoszki żreć byle matuszka rosja wzbudzała strach u sąsiadów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kostan32: o jak bym serial z TVN oglądał

  •  

   pokaż komentarz

   @Kostan32: "kwejk.pl" 100% ledżit stronka (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kostan32: poogladaj sobie samą moskwe jak wyglądaja bloki na przemiesiciach i jakie auta staja na parkingach ... Powiem tak w Moskwie tez za dobrze nie wygląda

  •  

   pokaż komentarz

   @Majk1989: Ale wiesz że ten mem miał zobrazować tylko ogólną sytuacje w Rosji a nie 1 do 1 ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Majk1989: Zgadzam się, w ogóle nawet w centrum infrastruktura kuleje nie mówiąc dalej od centrum, a bloki i osiedla to u nas nie były w takim stanie nawet w latach 90 i mówię tu o Moskwie poza centrum.

   @Kostan32: Świetnie zobrazowałeś Rosję, tam parę kilometrów od Moskwy w każdą stronę i masz wioski jak z 18-19 wieku, drewniane rozwalające się chatki z drewna, brak infrastruktury, asfaltu, chodników, tylko wozów konny brak zamiast samochodów i mamy powrót do przeszłości.

   Świetnie to obrazuje ten prawdziwy mem!

   źródło: blyat.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Majk1989: @Kostan32: Świetne porównanie dwóch miasteczek w Polsce i Rosji oddalone kilkadziesiąt km od stolic!

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Majk1989: @Kostan32: Miażdżące porównanie dwóch wsi, Polskiej i Rosyjskiej!

   Rosjanie nie mogą uwierzyć że to Polska wieś i myślą że to jest miasteczko, często przy takich porównaniach wykłócają się że tak nie wygląda wieś, bo u nas w Polsce wsie wyglądają lepiej niż większość ich miast po 0,3 - 1mln osób! Ich najlepsze wsie nie dorównują naszym najgorszym ba sporo im do nich brakuje, a nasze najgorsze miasta jak sosnowiec czy radom, zostawiają ich najlepsze miasta w tyle po za Moskwą i Sankt Petersburgiem oczywiście. Ich przeciętne miasta niemają nawet startu do sosnowca, radomia, ba nasze najbiedniejsze rejony w Polsce to dla nich coś nieosiągalnego do czego próbują dążyć, sam Kaliningrad stara się zrównać poziomem do naszych najbiedniejszych rejonów, tam im w głosowaniach to nie raz obiecywali że już za kilka lat Kaliningrad będzie na poziomie naszego najbiedniejszego województwa (teraz już nie pamiętam jakiego), taka była u nich obietnica wyborcza, można znaleźć to w sieci, a mimo wszystko przepaść zamiast się zmniejszać to się pogłębia!

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Majk1989: @Kostan32: O! Znalazłem świetne info, to was zainteresuje!

   Ministerstwo Rozwoju Rosji opublikowało aktualne dane i poinformowało że (to są oficjalne Rosyjskie dane):

   Do 2036 roku. średnia Rosyjska pensja będzie wynosić 900 dolarów miesięcznie.
   W rezultacie, do 2036 r. Zarobki obywateli rosyjskich zbliżą się do poziomu zarobków Węgier z 2017.
   W 2017r. Węgry otrzymywali średnio 1082 USD miesięcznie (Rosja w 2036r. ma mieć 900 USD)

   No dobra a gdzie Polska? Jak to się zapatruje ministerstwo rozwoju Rosji?

   Nie da się dogonić Polski, gdzie obecnie średnia pensja wynosi 1147 USD miesięcznie, lub Czech, gdzie zarobki z zeszłego roku osiągnęły 1 261,1 USD.

   To są oficjalne dane Rosyjskiego ministerstwa!

   Jak tam kacapki? Rubel zmalau, urus? Zawsze znajdzie się u nas, "dla naszych braci Rosjan", jakaś praca przy czyszczeniu kibli czy zbieraniu truskawek, tak tak nie mamy przemysłu, to dzięki sprzedaży jabłek i pieniędzy z Unii bo jesteśmy tak zajebiści że dają nam kasę za free ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Podpisy pod słupkami na foto - Węgry, Polska, Czechy..... Rosja w 2036r.

   źródło: up.tsargrad.tv

  •  

   pokaż komentarz

   @Odyseusz9000: Dlatego też Polska była perłą w koronie rosyjskiego imperium a Łódź była jednym z najbogatszych miast.

  •  

   pokaż komentarz

   @Majk1989: @Kostan32: @Pan_Buk: O, znalazłem to o czym wam pisałem wcześniej z Kaliningradem!

   Jest to takie streszczenie, całość macie w linku niżej. Tłumaczone i poprawiane za pomocą google.

   Kto zazdrości komu: standard życia Kaliningradów i Polaków w statystykach (7 listopada 2016 r).

   Wojewódzki Urząd Statystyczny województwa warmińsko-mazurskiego porównał główne wskaźniki poziomu życia mieszkańców Obwodu Kaliningradzkiego i sąsiedniego województwa polskiego, które jest uważane za jedno z najbiedniejszych w Polsce.

   Politycy kaliningradzcy ostatnich 20 lat twierdzą, że mieszkańcy najbardziej zachodniego regionu rosyjskiego porównują swój standard życia ze standardem życia Polaków i Litwinów. Władze Kaliningradu z kolei obiecały zrobić wszystko, aby dobrobyt Kaliningradczyków wzrósł do poziomu ich sąsiadów z Unii Europejskiej. W czasie gubernatorstwa Egorowa ( w 2003 r. ) mieszkańcom regionu zostało obiecane, że do 2010 r. Ich dobrobyt wzrośnie do poziomu życia mieszkańców Polski i Litwy.

   Na początku 2005 roku, wraz z dojściem do władzy George'a Boosa, ten temat został ponownie podniesiony. Były Pełnomocnik Prezydent Federacji Rosyjskiej Ilya Klebanov, zapoznając się z rozwojem Boosa w październiku 2005 r., Mówił z entuzjazmem o planach rządu, i znowu te same stwierdzenia były następujące: "za 10 lat mieszkańcy Obwodu Kaliningradzkiego będą żyli nie gorzej niż w Polsce i Litwie. "

   W czerwcu 2016 r. Były gubernator Obwodu Kaliningradzkiego Nikołaj Cukanow publicznie ogłosił prezydentowi Putinowi, że Polacy są zazdrośni o najbardziej zachodni region rosyjski. Rok wcześniej powiedział prezydentowi, że uda mu się przeskoczyć Polaków w ciągu 3-4 lat. Jednak suche statystyki mówią coś innego.

   Średnia długość życia znacznie się różni - w Kaliningradzie mężczyźni żyją średnio 65,5 lat, w sąsiednim regionie Polski - 72,7. Kobiety Kaliningrad żyją 75,4 lat, polskie - 81,1.

   Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w gospodarce w obwodzie kaliningradzkim (w tym podatki) w 2015 r. wyniosło 420 euro, w sąsiednim regionie Polski - 770 euro

   Jeśli chodzi o ceny produktów, to dla wielu pozycji, według statystyk, ceny są takie same. W Polsce chleb, kurczaki i masło są tańsze. W obwodzie kaliningradzkim wieprzowina i wołowina są nieco tańsze.

   Przychody budżetu obwodu kaliningradzkiego w 2015 r. Wyniosły 879,2 mln euro, woj. Warmińsko-mazurskie - 1,8181 mld euro.

   Więcej w linku: https://www.newkaliningrad.ru/news/community/11445592-kto-komu-zaviduet-uroven-zhizni-kaliningradtsev-i-polyakov-v-tsifrakh-statistiki.html

 •  

  pokaż komentarz

  Jestem teraz na wdrożeniu w jednej z większych rosyjskich hut. Zakład jest potężny - zajmujący obszar dobrze z co najmniej 1/3 kilkusettysięcznego polskiego miasta. Przy nim znajduje się 300 tys. miejscowość. W każdym normalnym, europejskim kraju - tego typu przemysł by sprawiał, że okolica by ociekała bogactwem za sprawą podatków, pewnej pracy dla mieszkańców w branżach usługowych i przy innych związanych z dostarczaniem materiałów z oraz do huty. A tutaj? Większość budynków jest szara, niszczejąca i cholernie zaniedbana. Centrum, drogi, komunikacja miejska była nowa może 40 lat temu i to widać. Przykro się na to patrzy, ale dosłownie można dostać depresji widząc dekady zaniedbań.

 •  

  pokaż komentarz

  Rosja straszna? "Arizonę" zapomnieli.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bartholomew: Tylko, że Arizona była prawie 30 lat temu i nie da się ukryć, że była konsekwencją Ruskich "porządków" w naszym kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @PiotreKq: Ja się odnoszę do komentarzy. To samo mieliśmy u nas.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bartholomew: tylko, że rosja mająca takie zasoby naturalne ma wszystko, żeby wyjść z takiej sytuacji zamiast pogłębiać ten dół ale jak napisał wyżej, ruscy lubią być trzymani pod butem; chuj, że nie ma co jeść bo to wina zachodu dlatego musimy się zbroić żeby nas się bali

  •  

   pokaż komentarz

   @bezloginumordko: Dla mnie to jest niepojęte. Populacja Rosji w stosunku do rozmiarów kraju i ilości zasobów jest po prostu mikroskopijna. Pod względem posiadanych szacunkowych zasobów maja 1 miejsce na świecie w ilości diamentów, platyny, prawdopodobnie złota (oficjalnie 3 miejsce), węgla kamiennego i wielu innych surowców i metali ziem rzadkich. Gdyby Rosja była by normalnym krajem to jej obywatele jeździli by po Skandynawii żeby zobaczyć co to jest bieda...

  •  

   pokaż komentarz

   To samo mieliśmy u nas.

   @Bartholomew: No mieliśmy. Ale już nie ma, albo prawie nie ma. Transformacja gospodarcza w Polsce byłą bardzo bolesna społecznie, ale została dokonana. A w Rosji gigantyczna kasa z ropy idzie na konserwowanie istniejące porządku rzeczy w imię imperatywu "c!%!?wo, ale stabilnie".

   No i 30 lat takiego rozjazdu rozwojowego daje przepaść.

  •  

   pokaż komentarz

   @LukZombi: Jest to bardzo łatwo do pojęcia. Na świecie jest mnóstwo przykładów krajów bogatych w zasoby naturalne, obywatele których klepią biedę: Wenezuela, Irak, Kongo, Sudan i tak dalej i tym podobne.

  •  

   pokaż komentarz

   @bezloginumordko: @LukZombi: Znaczy ale w ogóle WTF? Już pomijam fakt idiotycznych komentarzy pod tym znaleziskiem, ale co ma piernik do wiatraka? Po pierwsze filmik nie pokazuje absolutnie nic... Mogę sobie jutro znaleźć w Polsce jakiegoś dziadka/babci, która jest niesamowicie biedna i też nie rozumie jak może żyć. To raz... Dwa... Rosja jest duża, jest podzielona na rejony. W niektórych regionach zarobki są większe niż w Skandynawii, bo PKB per capita mają powyżej 50tyś USD... Ogólnie rejony bogate w złoża mają i bogatą ludność. Gorzej z rejonami w których nic nie ma, a ludzie dalej są. Za czasów ZSRR ludzie tam się osiedlali, lub byli osiedlani ( ͡° ͜ʖ ͡°) i mieli pracę. Gdy upadł ZSRR a nierentowne zakłady upadły, ludzie zostali... I co? Jeżdżą na kamazach, albo są uzależnieni od jednego dużego zakładu, który po prostu wykorzystuje tych ludzi. Nie da się zbudować ogólnego bogactwa na bazie zasobów naturalnych... Te trzeba również sprzedać, a rynek zbytu jest ograniczony. Rosja nie jest jedynym krajem bogatym w zasoby. Rosja jest duża, a przez czas komuny wycierpiała dużo. My po dziś dzień odczuwamy skutki tego tragicznego okresu, a skala jest nieporównywalnie mniejsza. To co tutaj mamy to typowy materiał do tego, aby "patrioci", którym na słowo Rosja pojawia się piana w pysku, mogły sobie robić dobrze. Nie wiem skąd u nas takie kompleksy względem Rosji, serio.

  •  

   pokaż komentarz

   @LukZombi: dyktatury oparte na surowcach naturalnych to paskudne miejsca do życia, patrz: Afryka

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @LukZombi nie przesadzajmy. Zobacz sobie jakie jest w Rosji PKB na głowę. Mniejsze niż w 'biednej' Polsce. Rosja tak naprawdę produkuje na eksport paliwa i broń co jak widać w przełożeniu na mieszkańca daje słaby wynik klasyfikujący Rosję jako biedny kraj. Tam są wielkie przestrzenie i miliardy idą na wojsko. To tak jakby Polska połowę swojego dochodu rocznego wydawała na podbijanie kosmosu...

  •  

   pokaż komentarz

   @lemek3: co ty p!@!%?%isz w takim regionie Uralskim gdzie mają masę przemysłu, zasobów itd. Bieda aż piszczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @sagyrd: Odpowiem standardowo... W dupie byłeś, gówno widziałeś. Nie trawię tego typu spierniczenia umysłowego. Kompleksy weszły mocno.

   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_federal_subjects_of_Russia_by_GDP_per_capita

  •  

   pokaż komentarz

   @lemek3: właśnie byłem i widziałem, gdp nie ma się jak do płac, szczególnie w Rosji. https://en.wikipedia.org/wiki/Ural_economic_region

  •  

   pokaż komentarz

   @sagyrd I teraz powróć do tego co napisałem wyżej... Nie ma dla was ratunku. Śmiejemy się z ruskich, że mają sprane mózgi przez propagandę, a u nas nie lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @sagyrd No właśnie wiem, że analfabetyzm funkcyjny mocno, ale nie będę Cię tu uczył. Wróć do szkoły podstawowej i się dokształć...

  •  

   pokaż komentarz

   @lemek3: xD weź naucz się czytać ze zrozumieniem, ba pojedź do ruskich jak tam tak wspaniale:

   Socio-economic indicators
   Being one of the most populated areas of Russia, Ural economic region has a large gross domestic product (GDP), mostly due to the urban economic activity. The GDP per capita is above the national average, but the average monthly wages are lower than those in the major central-Russian cities such as Moscow and Saint Petersburg. The fraction of wages paid in full is below the national average. Most industry is based on large enterprises; their structure has not been affected much by the privatization and reforms after the collapse of the Soviet Union. The proportion of employees in ex-Soviet enterprises in the Urals is above the national average, while the proportion in new private enterprises is well below average.[3]

  •  

   pokaż komentarz

   @sagyrd:

   xD

   Jakbyś w ogóle wszedł w mój link, to nie pisałbyś takich idiotyzmów... Serio, skąd taka ignorancja? Skąd takie zakompleksienie? Może Ty mi to wytłumaczysz? Serio jara Cię jak się źle mówi o Rosji?

  •  

   pokaż komentarz

   @lemek3: weź ty się lecz, zacytowałem ci opis z Wikipedii jednego z rejonów ekonomicznych. Gdzie akurat byłem. Zresztą sam nie czytałeś tego co linkujesz, nr. 1 z tej listy Okręg Nieniecki ma 50 tyś. mieszkańców a gdp 200000$. I co myślisz, że na tym zadupiu ludzie zarabiają jak w Katarze? ( ͡º ͜ʖ͡º) Bo jak by tak było to cała ludność Rosji by tam siedziała. Ten ściek który dumnie zwiesz Wielką Rosją, to jedna wielka ściema i do tego tonąca we własnym gównie(dosłownie)

  •  

   pokaż komentarz

   @sagyrd: Ja nie potrzebuję się leczyć... Nie mam jakiś obsesji ani kompleksów. Nie muszę budować swojego "patriotyzmu" na jakiejś chorej i irracjonalnej zawiści do innej nacji.

   Gdybyś przeczytał ZE ZROZUMIENIEM co napisałem, to ta dyskusja nie miała by w ogóle miejsca... Ale widać statystyki potwierdzone, że bardzo duży odsetek ludzi w Polsce to analfabeci. Gdybyś posiadał tą jakże niesamowitą wiedzę, którą nabywa się, lub raczej nabywało się w szkole podstawowej, to wiedziałbyś że zgadzam się z Tobą co do rejonu Uralskiego... Ba! Nawet dane, które wstawiłem (mapka) to potwierdzają. Niestety, nie udowadnia to absolutnie nic... A ostatni komentarz potwierdza to co już napisałem wcześniej: "W dupie byłeś, gówno widziałeś". Pojedź sobie w te niesamowite rejony, w których w lato jest zimno a w zimę bardzo zimno, gdzie dzień trwa parę godzin i zarabiaj krocie. Tam jest ogromna rotacja ludzi, nikt długo nie wytrzymuje w takich warunkach. A co do rejonów południowych i południowo-wschodnich, to jest dużo czynników wpływających na tak niski poziom życia w tych regionach... Tyle, że nie o tym toczy się ta dyskusja.

   A końcówka z "Wielką Rosją", to już kompletny idiotyzm... Dychotomia myślenia w najczystszym wydaniu. Jak nie plujesz na Rosję, to musisz ją kochać, albo być trollem ^_^ Może ja się jeszcze raz zapytam? Skąd takie zakompleksienie? Czy może to serio są jakieś fetysze, i zwyczajnie staje wam gdy się źle mówi o Rosji?

  •  

   pokaż komentarz

   zakompleksienie

   @lemek3: ty wiesz co ty piszesz?

   W niektórych regionach zarobki są większe niż w Skandynawii, bo PKB per capita mają powyżej 50tyś USD..

   Geniuszu ekonomii, socjologii i obieżyświacie.

   Nawet dane, które wstawiłem (mapka) to potwierdzają.

   Jaka mapka?

   jest dużo czynników wpływających na tak niski poziom życia w tych regionach

   jest jeden, nazywa się Rosja

   Dychotomia myślenia w najczystszym wydaniu. Jak nie plujesz na Rosję, to musisz ją kochać, albo być trollem

   i psycholog :)

   polecam kąpiel w Wołdze,

  •  

   pokaż komentarz

   @sagyrd: Właśnie w przeciwieństwie do Ciebie wiem co piszę... Polecam udać się do specjalisty. Tego typu kompleksy mogą powodować depresję, a w szczególnych przypadkach nawet myśli samobójcze...

  •  

   pokaż komentarz

   @lemek3: w przeciwieństwie do Ciebie byłem i widziałem, psychologu

  •  

   pokaż komentarz

   @sagyrd: Byłeś to może 10km od granicy swojej wsi... Skończ się już kompromitować chłopcze.

  •  

   pokaż komentarz

   @lemek3: i tak lepsza moja wieś niż twa kacapska metropolia,

  •  

   pokaż komentarz

   @dnasstorm: Taki dokument o ludziach z byłych PGR-ów, generalnie wielki kwik o to, że stracili pracę, bo upadł komunizm i zmienił się system gospodarczy.

 •  

  pokaż komentarz

  Zwykli, szarzy Rosjanie zawsze mieli przewalone. Czy to za cara, czy za bolszewików, czy za Putina. Dla nich po prostu taka sytuacja jest normalna.
  "No, ale przynajmniej Zachód nas sie boi" ( ͡° ͜ʖ ͡°)