•  

  pokaż komentarz

  Wiadomo #allegrosmart. Paczki tańsze dla #allegro jakoś trzeba sobie odbić.

 •  

  pokaż komentarz

  @dowcip

  za przekroczenie rozmiaru paczki, czyli płacisz za A, a masz B itp.(co jest sprawą oczywistą i chyba nie wykonalną, bo nie włożysz takiej paczki do Paczkomaty nadawczego)

  Paczki może od Ciebie odebrać kurier i jemu w ręce włożysz B zamiast zadeklarowanego A.

  za przeszacowanie paczki, czyli płacisz za C, a masz A (tu zaczyna się robić śmiesznie);

  Ten biznes polega na tym, że trzeba optymalizować absolutnie wszystko, a już szczególnie miejsce w samochodzie i miejsce w konkretnym paczkomacie.

  Jeżeli klienci masową deklarują paczki w większym rozmiarze niż faktycznie, to nagle okazuje się, że:

  - na samochodzie który rozwozi paczki między oddziałami masz pustą przestrzeń którą mógłbyś wykorzystać;
  - w paczkomacie masz zajęte skrytki C paczkami A.

  Jak widać większa opłata od klienta B2B (paczka rozmiaru C, a faktycznie rozmiaru A) jest dla inPostu mniej opłacalna niż optymalizacja na rzeczywistym rozmiarze paczki. Abstrahując od tego, że w przypadku klientów B2C każda przesyłka (A, B, C) Paczkomatowa kosztuje dokładnie tyle samo.

 •  

  pokaż komentarz

  Zrobili sobie sami problem zmianą cennika, a teraz rozwiązują go karami dla klientów. Nieźle.

  Po co było unifikować ceny za rozmiary, skoro im mocno zależało na informacji rozmiarowej? Przecież jest oczywiste, że skoro płacę tyle samo za wszystko to wysyłam jak najwygodniej. Jeśli będę próbował deklarować dokładny rozmiar (A,B lub C) to mogę się pomylić i przesyłkę C wysłać omylkowo jako B, co będzie generowało problemy. Więc wszystko zapisuję jako C, płacę tyle samo i nie mam problemów.

  Ale dla Inpostu zrozumienie tego widocznie jest za trudne. Lepiej uprościć maksymalnie cennik, po czym dołożyć 5 stron A4 regulaminów, kar i groźb małym drukiem. Cena to nie jest kara, ani nagroda, tylko informacja dla kupującego, sprzedającego i całego społeczeństwa pt "ile wysiłku trzeba włożyć w tę czynność?". Zafałszowali sobie te informacje, a teraz płacz, że nie widzą.

  Inpostem wysyłam jedną kopertę miesięcznie, tak tylko marudzę.

 •  

  pokaż komentarz

  Opłata za doręczenie lub zwrot Przesyłki ponadgabarytowej, której wymiary lub waga przekraczają wymiary oraz wagę wskazane w § 4 ust. 8 Regulaminu, to jest 800x500x500 mm lub 30 kilogramów, wynosi 200,00 zł netto (246 zł brutto).

  ( ͡° ʖ̯ ͡°)