VR dla każdego? Premiera nowego rodzaju kontrolera stworzonego przez Wykopowicza

Rok temu szukałem na wykopie inwestora. Dzisiaj mój startup rozpoczyna promocję nowego rozwiązania – generyczny kontroler dla technologii VR/AR, sterowania dronami, robotami czy Lego Mindstorms, stworzony z wykorzystaniem technologii ARKit i Google ARCore. Więcej informacji w pierwszym komentarzu.

 •  

  pokaż komentarz

  Tl;dr
  Startup: Kraków - Matrix Dynamix
  Produkt: New Generation Controller (NGC)
  Pomysłodawca: Krzysztof Wróblewski, wieloletni Wykopek ;)
  Ale o co chodzi: opracowaliśmy nowy rodzaj kontrolera, na który składa się własna aplikacja na Androida i ergonomiczna rękawica z uchwytem do telefonu (stworzona we współpracy z firmą EXEON). NGC pozwala stworzyć w pełni funkcjonalny set VR z wykorzystaniem 2 smartphone’ów z systemem Android i dowolnych gogli Cardboard.
  Cel: Kickstarter, a w końcu współpraca z dużymi markami, takimi jak Google, Apple, HTC czy T-Mobile.

 •  

  pokaż komentarz

  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: Opera Zdjęcie_2018-12-19_190413_www.wykop.pl.png

 •  

  pokaż komentarz

  Tl;dr w drugim komentarzu.
  https://newgenerationcontroller.com/

  Cześć Wykopki! Rok temu miałem pomysł, prototyp, demo aplikacji i dużo wiary w swój produkt, ale zero know how jak wprowadzić go na rynek. Inwestorów i wsparcia szukałem też tutaj, :) obiecałem wtedy, że jeśli mi się powiedzie, to dam znać o postępach, a premierę gotowego rozwiązania zrobię na Wykopie. No więc OP DELIVERS – wychodzę z piwnicy!

  Założyłem startup (Matrix Dynamix), z którym wprowadzam na rynek całkowicie nowy rodzaj kontrolera – New Generation Controller (NGC). Bazową ideą było to, że smartphone, który prawie każdy z nas posiada, może być generycznym kontrolerem dla VR/AR i WebVR (dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii: 6dof uzyskane z Apple ARKit i Google ARCore), ale nie tylko. Razem z naszym własnym, dedykowanym oprogramowaniem i ergonomiczną rękawicą, NGC może służyć też do sterowania urządzeniami RC, np. robotami Lego Mindstorms lub dronami, w nowy, pełniejszy sposób. Nasza aplikacja może także zastąpić gamepad do gier i aplikacji dla Cardboard, jak i emulatorów, np. PPSSPP. Już wkrótce z NGC będziecie mogli zagrać np. w #beatsaber.

  Ale co wyróżnia nasz produkt spośród innych, popularnych kontrolerów (jak Daydream, GearVR, Magic Leap, Oculus albo HTC)? Na pewno uniwersalność, cena, ale przede wszystkim to, że NGC jako pierwszy na świecie kontroler wykorzystuje doświadczenie behawioralne z obsługi laptopowego touchpada. Mam na myśli to, że zawsze pod ręką mamy touchpad, na którym określony gest to konkretna akcja. Np. krzyżyk powoduje zamknięcie okna, kwadrat zmienia jego wielkość, zoom działa tak, jak w Google Maps, a ekran scrollujemy przeciągając dwoma palcami w dół lub w górę. Jesteśmy też dumni z designu produktu, który stworzyliśmy we współpracy z https://exeon.co . Nawiasem mówiąc, jeśli planujecie/potrzebujecie skorzystać z podobnych usług, to gorąco polecam! Chciałbym żeby każda firma prezentowała taki poziom profesjonalizmu.

  Co dalej z NGC? Aktualnie pracujemy nad uruchomieniem SteamVR na bazie API polskiej firmy Riftcat (VRidge). Według mnie pasujemy do siebie jak #szaramyszkadlanonka ( ͡~ ͜ʖ ͡°). Nasze projekty świetnie się uzupełniają i umożliwiają stworzenie najtańszego na rynku zestawu VR dla platformy SteamVR. Nasz rozwój przyspieszyłaby współpraca z gigantami takimi jak Google, Apple, Samsung, T-Mobile albo Play… Wiem, że to brzmi jak pobożne życzenie, ale hej, rok temu nie pomyślałbym, że dzisiaj mój pomysł będzie już na takim etapie realizacji! Oczywiście pomogłoby nam trochę atencji, a gdzie jej szukać jeśli nie na Wykopie? Pomożecie? #wykopefekt pozwoliłby nam zaistnieć i przyspieszyć rozwój NGC. Na razie, zamiast #rozdajo, chciałbym was zaprosić do zweryfikowania potencjału naszej aplikacji, która jest nieodłączną częścią NGC w kontekście VR. Możecie ją pobrać do testowania https://play.google.com/apps/testing/com.matrixdynamix.ngcontroller.

  Naszym kolejnym krokiem będzie kampania na Kickstarterze. Wiem, że macie o tej platformie nienajlepsze zdanie, bo kilka projektów nie dostarczyło produktu, ale ten OP delivers. ;) Co tu dużo gadać, wykonaliśmy ogrom pracy żebyście mogli zaufać naszemu projektowi, który jest już koncepcyjnie gotowy i wymaga tylko doszlifowania! Zresztą w styczniu będzie rozstrzygnięcie programu „2.3.5 Design dla przedsiębiorców”, który praktycznie zagwarantuje nasze „dowiezienie” produktu. Dodatkowo mamy już zgłoszone 2 patenty: software-hardware, uzyskaliśmy 6dof w kontekście AFrame/SteamVR i weryfikację sterowania dronem DJI. Ale przede wszystkim – NGC po prostu działa! Już na tym etapie, sami zobaczcie filmy w powiązanych. Bardzo potrzebujemy dodatkowego finansowania, a Kickstarter z wielu powodów jest dla nas najlepszym adresem.

  Będę bardzo wdzięczny za każdy jeden wykop i trochę szumu, który dzięki wam możemy wygenerować! To dla nas bezcenne na tym etapie rozwoju NGC. Jeśli macie jakiekolwiek pytania odnośnie projektu, piszcie śmiało w komentarzach.

 •  

  pokaż komentarz

  Kiepsko to widzę.
  Vr nie jest popularny, brak kontrolowana ciałem i fakt że trzeba do tego dwa telefony osobiście mnie zniechęca.
  Jednakże życzę sukcesu :)

 •  

  pokaż komentarz

  Dobra to trochę ponarzekam. Jestem dość heavy userem VR. Setki godzin i dziesiątki tytułów rozegranych na PSVR oraz na Oculus rift. Wasz wynalazek daje całe 0% immersji. Przy niektórych sprzętach wymaga posiadania dwóch telefonów. Przy okazji używając waszego sprzętu muszę włączyć tryb samolotowy (by nikt mi nie odebrał frajdy z grania). Druga sprawa to ciągłe obciążenie ręki/nadgarstka podczas używania waszego rozwiązania.
  Do latania dronem tego też nie wykorzystam ponieważ sygnał między (w waszym wypadku mavic air), a telefonem jest zbyt słaby, a dodatkowo sterowanie wirtualnymi drążkami to porażka gdyż nie ma się takiej precyzji jak na joystickach.

  Mimo to życzę powodzenia i będę śledził jak się apka rozwija (ง ͠° ͟ل͜ ͡°)ง