•  

  pokaż komentarz

  Joanna Teglund
  2 godz. ·
  Dzisiaj Szwecja. Jutro Polska. W tej chwili nie ma w Polsce żadnej siły politycznej, ani społecznej, która jest w stanie zatrzymać ten rozwój wypadków. I nie ma żadnej siły politycznej, ani społecznej, która jest, czy też chce być świadoma tej sytuacji. Posłuchajmy, jak będzie wyglądać nasze jutro, jutro naszych matek, żon, córek, sióstr i przyjaciółek. Jutro polskich kobiet.

  Tłumaczenie listu 15-letniej Szwedki opublikowanego w szwedzkim dzienniku Upsala Nya Tidning.
  https://www.unt.se/…/unga-tjejer-ar-utsatta-i-uppsala-51738…

  “Ciągła ostrożność, przerażenie i niepewność poza domem to codzienność dla bardzo wielu dziewcząt, ale też chłopców. Dlaczego? Powiem ci to. Krzyczą i gwiżdżą, słyszysz takie słowa jak np. "chodź tu seksiara" i komentarze na temat twojego ciała lub tego, co chcą z tobą zrobić seksualnie.

  Możesz też zostać otoczona przez gang, obmacywana. Jeśli zaczniesz się bronić lub protestować, mogą ci grozić, lub nawet pobić. Kiedy rozmawiam o tym z dorosłymi, to w zasadzie nikt nie jest świadomy, jak straszna jest rzeczywistość w której żyjemy, my młode dziewczęta w dzisiejszym społeczeństwie, ale także i chłopcy, pobicie i rabunek są powszechne z tego co słyszę od moich przyjaciół i znajomych.

  Tego wszystkiego doświadczamy codziennie, ja i wielu innych.

  Nie mogę przejechać się autobusem, żeby to się nie zdarzyło, nie mówiąc już o centrum i innych miejscach w Uppsali. Zdarza się to kilka razy dziennie, mnie, moim przyjaciołom i znajomym.

  To zdarza się niezależnie od tego, czy idziemy sami, czy jest nas kilkoro.

  Tego lata zostałam otoczona przez duży gang chłopaków na Dużym Rynku tu, w Uppsali.

  Krzyczeli mi prosto w twarz masę słów, których nie rozumiałam i obmacywali mnie. Podniosłam głos i krzyczałam przestańcie, patrząc cały czas w ziemię, żeby nie spojrzeć im w oczy. To było o 15.00 po południu i na mieście było dosyć dużo ludzi. Ludzie wokół mnie reagowali i patrzyli, ale nikt nie miał odwagi, żeby coś zrobić, czy się wtrącić.

  To trwało kwadrans zanim kilku chłopaków otaczających mnie opuściło krąg i miałam możliwość uciec. Otaczających mnie chłopaków było co najmniej 14. To tylko jedno z wielu zdarzeń, które mi się przytrafiły. Chciałabym czuć się bezpiecznie poza domem…”

  W tym roku nie składałam życzeń świątecznych moim szwedzkim znajomym. Bałam się. Czułam, że nie dam rady wysłuchać kolejnej opowieści o gwałtach, rabunkach, strachu w jakim wszyscy żyją, nie tylko w dzielnicach wykluczenia, ale już wszędzie. W tym roku eskalacja przemocy dotarła do jeszcze do niedawna spokojnych i bezpiecznych dzielnic. Nikt nie czuje się bezpiecznie.

  Co godzinę w Szwecji jest gwałcona kobieta. Badania wykazują, że większość gwałtów, gdzie sprawca jest nieznany, ma miejsce w promieniu kilometra od miejsca zamieszkania ofiary. Kobiety są atakowane w drodze do domu, z domu. Jesteśmy jak zwierzyna łowna. Przemykamy się chyłkiem z pracy do domu, oglądając się cały czas przez ramię. W centrum Sztokholmu nadal w miarę bezpiecznie można jeździć autobusem, ale unikamy jazdy metrem. Już nawet taksówki nie są bezpieczne, 21% gwałtów z napaścią miało miejsce w taksówkach. Po zmroku nawet mężczyźni raczej nie wychodzą z domu.

  Minęły święta i już miałam z ulgą odetchnąć, że nie musiałam wysłuchiwać kolejnych opowieści o eskalacji przemocy, ale dwa dni temu spotkałam się ze znajomą parą dwudziestoparolatków. Po kilku godzinach rozmowy zaczęli opowiadać, co zdarzyło się kilka miesięcy temu. Chłopak, rosły jak dąb Szwed, wyszedł na spacer z psem. Najspokojniejsza i najbezpieczniejsza dzielnica Sollentuny pod Sztokholmem, same mieszkania własnościowe, prawie żadnych cudzoziemców. Naprzeciw idzie dwóch śniadych młodzieńców, na oko Bliski Wschód. Oddawaj kurtkę. Chłopak się opierał. Wyciągnęli długi nóż. Chłopak pomyślał o psie. My już wszyscy wiemy, co oni potrafią zrobić z psem. Rzucił kurtkę z zawartością na ziemię i się oddalił. Długo czekał na policję. Spisali protokół. Nikt nie oczekuje śledztwa. Wiemy, że nie mają nawet ludzi do przeprowadzania śledztwa w sprawie morderstwa, czy gwałtu.

  Najtrudniejsza jest świadomość, że nikt nie jest w stanie powstrzymać tej eskalacji przemocy. Dla mnie jest coś, co jest jeszcze trudniejsze. Straciłam złudzenia co do tego, że w Polsce uda się powstrzymać tę tragedię. Ślepi, głusi, bezrozumni, jak lunatycy idziemy w kierunku samozagłady. Ale zanim to nastąpi, czeka nas wielkie cierpienie.

  •  

   pokaż komentarz

   link nie dziala

   @montrey: Przepraszam. Skopiowałem treść tłumaczenia ze strony Pani Joanny Teglund - łącznie z tym linkem.

   Nie mam już jak tego poprawić.
   Jestem pewny, że jest to ten sam link, który jest w nagłówku tego wykopu:

   https://www.unt.se/insandare/unga-tjejer-ar-utsatta-i-uppsala-5173822.aspx

   i ten działa.

   Przepraszam za niedogodności.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szanowny_Panie: Prędzej na kutasie wyrośnie mi kosodrzewina niż Polscy faceci na to pozwolą. Sam bym zaczął organizować bojówki walczące z takimi pajacami gdyby coś takiego miało miejsce w kraju, a szczerze wątpie żeby to w najbliższej przyszłości miało miejsce. Polak da w mordę i się skończy, dlatego takiej wiochy w Polsce nikt nie odwarzy sie zrobić. Jakby w miasto poszła nowina że jakieś grupki molestują kobiety to przecież chętnych do pomocy byłoby na pęczki, każdy by chciał brać udział z uśmiechem na twarzy.

   Spokojnie, nie chodzi mi o bezmyślne nap??$@%@anie cudzoziemców ale jedynie o edukację tych którzy nie umieją sie zachować, bez względu na narodowość. Mama nie nauczyła, tatuś nie nauczył to poklepanie po mordzie na pewno nauczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin: He he he. Mocny w gębie. Pojedź do kolorowej Warszawy i wrócisz z podkulonym ogonem. Warszawa już jest pełna ciapaków.

  •  

   pokaż komentarz

   @cliptik niestety potwierdzam. Pojdz sobie do klubu w Warszawie i zobacz co sie dzieje. Polkom zresztą zdaje się to często podobać.

  •  

   pokaż komentarz

   @techninja: W każdym narodzie są szlaufy. W klubach jakby więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szanowny_Panie: Wszedłem na podany link, treść w języku szwedzkim przetłumaczyłem i nie ma tam żadnych odniesień do Polski. Skąd masz tekst, który wrzuciłeś w komentarzu?

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin: polscy faceci c!@$% zrobią.
   Najpierw będą oglądać jak Polki będą odrzucać ich dla śniadych książąt i nie będzie się im chciało narażać życia dla księżniczek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szanowny_Panie: Wszedłem na podany link, treść w języku szwedzkim przetłumaczyłem i nie ma tam żadnych odniesień do Polski. Skąd masz tekst, który wrzuciłeś w komentarzu?

   @polaninPL: Tłumaczenie wziąłem z tej strony: https://www.facebook.com/joannatt/posts/10156178097421925

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin: przecież Polska właśnie w tej chwili jest zalewana imigrantami. Dlaczego nic nie robisz? Jesteś naiwny jeśli myślisz, że marksiści sobie nie poradzą w Polsce. Za 20 lat będziesz już stary a młode pokolenie wychowane bez ojców będzie miało tak sprane mózgi że się nie sprzeciwi. W dodatku kobiety same będą chetnie wchodziły w związki z ciapatymi. Polskę czeka ten sam los co każdy bogaty europejski kraj. Nie łudź się. W dodatku jak będzie ich więcej to stworzą gangi i nie wiem czy grupka sebixów im wtedy podskoczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szanowny_Panie: skoro tak źle szwedom to dlaczego nie wyemigrują? Zawsze można głosować nogami tak jak my głosujemy, może jednak jest im dobrze u siebie? Bo nie wyobrażam sobie takich sytuacji i tkwienia w tym.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Sam bym zaczął organizować bojówki walczące z takimi pajacami gdyby coś takiego miało miejsce w kraju,
   @Varin: Noo wiecej jak 19 lat to ty niemasz.

   dorosnij chlopie - to co sie dzieje jest systemowo zaplanowane -

   zreszta - jak zaczniesz "podnosic glowe" - to bedziesz albo ruskim trolem albo faszysta - fostaniesz bana i sie skonczy.
   a w realu?

   dostaniesz 2 lata bezwzglednego za nawolywanie do nienawisci i znikniesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @RozrywkowyMateusz: bo Ty jesteś prawdziwym bohaterem i masz zajebiscie silną psychikę. Aryjscy Niemcy ponad 70 lat temu robili z nami co chcieli tak jak z resztą Europy, a teraz młodzi Niemcy kłaniają sięTurkom w szkole. Pozatym to jest powolny proces i kropla drąży skałę. Uważam nawet, że u nas będzie gorzej niż na zachodzie bo wpuszczamy odrazu każdego jak leci a nasze służby to obraz nędzy i rozpaczy i nie potrafią wykryć zagrożenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin: Niestety to już się dzieje, wystarczy spojrzeć na ulicę Warszawy. Chłopcy w rurkach spodniach mających mokre sny o kolejnej koszulce gucci lub swoich kolegach nie są w stanie do żadnej męskiej decyzji/akcji. Zniewieścienie narodu i głupi politycy to nas rozkłada.

  •  

   pokaż komentarz

   @cliptik: Chyba Ty ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nienaliczyć ilu ciapaków dostało oklep, a hindusi banglo czyli najliczniejsza grupa jak na razie łatwo trzymają się w ryzach Już nie wspominać nawet że Pani motornicza z tramwajów wp*la śniadych grajków więc obawiam się nie że nie wiesz do czego pijesz

  •  

   pokaż komentarz

   że u nas będzie gorzej niż na zachodzie bo wpuszczamy odrazu każdego jak leci a nasze służby to obraz nędzy i rozpaczy i nie potrafią wykryć zagrożenia.

   @ahoq: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin gówno byś zrobił Seba jakbyś stado Arabów zobaczył. xD

  •  

   pokaż komentarz

   @suqmadiq2ama: Jest to tylko moja obserwacja w samej Gwatemali spotkałem kilka par Szwedów mieszkających tam na emeryturze, zamierzam zrobić to samo (jak dożyję) , w Polsce i tak będzie multikulti jak napisał @ahoq.

  •  

   pokaż komentarz

   Prędzej na kutasie wyrośnie mi kosodrzewina niż Polscy faceci na to pozwolą. Sam bym zaczął organizować bojówki walczące z takimi pajacami gdyby coś takiego miało miejsce w kraju,

   @Varin: Cyganie panoszą się w tym kraju od pokoleń, robią co chcą i wchodzą Polakom na głowę, jest ich garstka. Żadne polskie bojówki dotychczas się z tym problemem nie uporały.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szanowny_Panie: Nasza policja wie co to wp$#?$?@ wychowawczy a element w przeważającej wiekszosci szanuje kobiety. Aby cos takiego sie odwalilo w PL braknie kilku pokolen karmienia facetow estrogenem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin: Zapraszam do Pruszkowa, gdzie 3/4 ludzi na ulicy to imigranci. Polacy w samochodach nawet nie zwolnią, gdyby ktoś kogoś napadł.

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin: Tak sobie myśl, to postępuje PiS przyjmuje imigrantów z Bangladeszu, Filipin, Pakistanu. poprawność polityczna w Polsce jest już wystarczająca silna ze nie jesteś w stanie wyraz swojego zdania w obawie o utratę pracy. Zaraz jesteś atakowany przez rożne instytucje przeciwko Ksenofobi i inne.. a wszyscy w około zaczynają przepraszać

  •  

   pokaż komentarz

   @RozrywkowyMateusz: kolega jest dużym optymistą, ja bym już taki nie był. Zobacz duże miasta w Polsce, bardzo duża część to osoby napływowe ze wsi dookoła. Myślisz, że kobieta z takiego zadupia zakosztując miasta będzie chciała wrócić na wieś ? Powodzenia, a przy okazji trafi się jakiś przystojny Armando z orgazmusa, francuz ale urodzony w Rabacie, no cóż.

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin: problem w tym ze oni beda gotowi pojsc krok dalej, doj$%#c kwasem czy wyciagnac kose i wtedy jest problem

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin rowniez nie jestem zwolennikiem jakiejkolwiek agresji ale zgadzam się z Tobą. Tacy jesteśmy, nienawidzimy somsiada ale jakby jakis wychudzony somalijski pirat wyskoczyłby do kobiety to jestem przekonany, że znalazłoby sie sporo mezczyzn którzy przekazaliby mu zasady panujące w naszym kraju. Jezeli ktos w to nie wierzy niech wezmie kał ze smołą i przemaluje morde i zapraszam do prezentacji w centrum duzego miasta

  •  

   pokaż komentarz

   @ahoq przejdź już na islam nie trać czasu

  •  

   pokaż komentarz

   @bogmar dokładnie tak się dzieje. Masz rację kolego
   Niesty większość jest bardzo nainwa i albo milczy albo myśli że przecież my Polacy tak się nie damy. Niesty jesteśmy sprani prawie tak samo jak cała Europa. Na dodatek mocno skłoceni

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin: Teraz by może i Polacy na to nie pozwolili, ale Zachod jest już lata indoktrynacji przed nami i te wszystkie wzorce przychodzą coraz szybciej do Polski, tam też społeczeństwa kilkadziesiąt lat temu nie pozwoliłyby sobie na takie zachowania. Walczyłbyś dalej jakby paru twoich kumpli poszło do więzienia za napaści, do więzienia gdzie większość stanowią ludzie z którymi walczycie, ryzykowałbyś gdybyś miał żonę i dzieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @HR37: błąd logiczny polega na tym, że zakładasz że to stanie się z dnia na dzień. W Polsce mamy tysiące czeczenów i romów, którzy ciągle sprawiają problemy i jakoś nikt ich nie nauczył zasad panujących w naszym kraju. Jak będzie ich tu kilka milionów i przejmą całe dzielnice to będzie dokładnie to samo co na zachodzie. Myślisz, że Brytole którzy rządzili połową świata to były takie p?#!y? Albo Niemcy co wywołali dwie wojny światowe? Albo Francuzi ze swoim zamiłowaniem do rewolucji? Szczerze to nie widzę wyjścia z tej sytuacji i ten trend doprowadzi prędzej czy później do wojny w Europie.

  •  

   pokaż komentarz

   "..niż Polscy faceci na to pozwolą."

   Pozwolą pozwolą - zaloze sie, ze nawet nikt nie kiwnie palcem - wpierw bedzie kilka bojek, ale sądy + media zrobia kilka pokazowych wyrokow z kilkuletnią odsiadką za byle obelge wobec kolorowego i od razu wszytkim chec do walki odejdzie. Oczywiscie i informowaniu przestepstw popelnionych przez kolorowych nie bedzie mowy (kod 291 jak w Szwecji)
   Jedyne wyjscie to to glosowac na narodowcow z otoczenia posla Winnickiego - wiem, ze wielu ich nie trawi, ale w tym przypadku to mniejsze zlo niz partie wspomagajace sciaganie latajacych z maczetami Hindusow (PIS) czy muzulmanow. (PO)

  •  

   pokaż komentarz

   @cliptik: mordzix nie wydaje mi się, chociaż nie jestem z wwa, ale myślę, że gdyby podobna sytuacja wydarzyła się w wwa ( grupka alladynów jest agresywna wobec kobiety a ona mówi/krzyczy, żeby jej ktoś pomógł ) to tę pomoc szybko by otrzymała. Gdyby taka sytuacja wydarzyłaby się w sobotę wieczorem na krakowskim w lublinie, też o pomoc ze strony polaków bym się nie martwił.

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin Chyba że będzie rządzić taka ekipa co wykryje i wsadzi bojówkę w parę godzin.

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin W Polsce przez przynajmniej najbliższych 20 lat, dopóki najnowsze pokolenie nie stanie się jeszcze bardziej "zachodnie", tak jak piszesz, jest niemożliwe. Sami policjanci chętnie by się na takich powyżywali, spuscili kilka razy wp####$! na komendzie i tyle by mieli.

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin:

   juz raz szuszwole probowaly podniesc glowe w Polsce

  •  

   pokaż komentarz

   @RozrywkowyMateusz Polki mają tak niskie poczucie własnej wartości że jebą się z byle kim .Kiedyś widziałem naprawdę ładną dziewczynę z zarośniętym paki.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin:
   Wbrew temu co wykopki piszą popieram Twoje zdanie i dołączam się do deklaracji.
   Zakładamy Stowarzyszenie Obrony Polskich Kobiet "Nie ma bata na Sarmata"?

  •  

   pokaż komentarz

   @mieszko111 W Suwałkach było trochę problemów z cyganami w latach dziewięćdziesiątych, spaliło się parę baraków kilkunastu wylądowało w szpitalach i problem znikł.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szanowny_Panie: Prędzej na ****** wyrośnie mi kosodrzewina niż Polscy faceci na to pozwolą.

   @Varin: Kaktusa na reku juz mozesz zaczac podlewac, zeby sie wprawiac. Bynajmniej nie dlatego, ze mam cos do Polskich facetow, bo nie o to mi chodzi.

   Zauwaz, ze brudni agresorzy sa bardzo czesto znani Policji (lokalnej lub "ich"), a rozwiazanie problemu leniwych bandy... uchodzcow jest czesto bardzo proste.
   Ale "dziwnym trafem" jakos nikomu nie zalezy na rozwiazaniu problemu.

   Jak bialemu pracownikowi up%!$!?!i noge podczas pracy, to ZUS po jakims czasie pyta zapobiegawczo, czy przypadkiem nie odrosla. Jak 40-letni murzyn zadeklaruje sie jako wyksztalcona nastolatka, to nie ma pytan i jeszcze stypendium moze dostac wraz z preferencyjnym wejsciem na uczelnie. Istnienie takich durnych interpretacji nie moze byc przypadkowe, bo urzednicy nie sa az tak glupi/slepi...

   Media w Polsce nie beda informowac o tych wydarzeniach (pamietasz, jak to robila zagranica?). Google od miesiaca straszy nowym regulaminem i Irlandia, czyli od lutego bedziesz mial nowa jakosc wyszukiwania. Wypok.pl juz rozpieprzyl konta wielu bialym rycerzom, ktorzy wyrazili oburzenie na widok pewnych zdjec lub smiali zauwazyc korelacje pomiedzy dlugoscia pejsow i poziomem bezkarnego sku*wysynstwa. Ilosc antypolskich trolli nie maleje. YouTube oraz media spolecznosciowe tez juz uszczelnily regulaminy, ze moga usuwac i ukrywac cokolwiek i kogokolwiek w dowolnym momencie i przez okres dowolny. Do tego razem z operatorami maja taki stalko-fingerprint kazdego uzytkownika, ze nawet FBI by takim czyms nie pogardzilo.

   Jak napiszesz kilka faktow na temat pewnych wydarzen, to beda w stanie zrobic Ci wjazd na chate z dostosowaniem sie do Twojego harmonogramu wychodzenia do kibla.
   No ale jezeli to Polak (plci dowolnej) zostanie zamordowany, to bedzie to smierc jak smierc i nieznani sprawcy na ktorych nie ma dowodow...

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @suqmadiq2ama: migrują, migrują ...sporo szwedów zmyka do USA albo Kanady .

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin: Pięknie to ująłeś . Tylko nie do końca jest tak jak myślisz już ci przypomnę dlaczego podobna sytuacja wdrążania i program sprowadzenia tzw. lekarzy i inżynierów miało już miejsce kiedy pani Kopacz ogłosiła orędzie do narodu , że Polska musi ich przyjąć. Automatycznie system się przygotowywał na reakcję negatywne społeczeństwa powstał hejt stop , który gdyby działał tak jak to przewidywano, to już jutro byś miał bagiety w domu za swój komentarz . Dodatkowo powstawał program jako spot dla przyszłych inżynierów i lekarzy jak zgłaszać agresywne zachowania Polaków. Tak naprawdę żyli byśmy jak Szwedzi ty jako jednostka nie byłbyś nic w stanie zrobic.

  •  

   pokaż komentarz

   @ahoq: Nie potrafią wykryć zagrożenia?
   Niemiaszki wiedząc, że mają pod nosem terrorystę nie zareagowały, BO GO ZNALEŹĆ NIE MOGLI. Ale zasiłki mu wypłacali przez kilka lat. Im się tysiące terrorystów w powietrzu "rozpłynęło" ten czy tamten jest "chory psychicznie" i paszporty gubią po zamachu.
   Francuzi wiedzieli że będzie zamach, przygotowali się na to by temu zapobiec i 350 policjantów i zołnierzy, nie zapobiegło temu. Tak się k@!#a przygotowali, tak wszystkich sprawdzali, że terrorysta wszedł z bronią i strzelał do ludzi, a potem zwiał!
   Wiesz jak wyglądała ochrona w Paryżu, po 13 listopada? Podam na przykładzie galerii. Ochrona czy też policja, sprawdzała torby i plecaki osób wchodzących do galerii. Super, tylko było jedno "ale". Sprawdzano tych o szarych, niebieskich, brązowych czy zielonych oczach. Blondyni, rudzi, szatyni byli poddawani kontroli. A dwulatka z blond loczkami, na rękach ojca, ze smoczkiem w buzi i plecaczkiem z Krainy Lodu, to już w ogóle -mózg zamachów.
   Ciekawe dlaczego nie sprawdzali nikogo o tolerancyjnym wyglądzie i nowoczesnych poglądach.Oh wait...bo był krzyk, że to RASIZM. Zapewne tak też było na jarmarku we Strasburgu.
   W ostatnich 10 latach nie można było przewidzieć jednego zamachu w Europie. Breivika. I to wszystko. Całą resztę zamachów od Anglii aż po Rosję można było przewidzieć. Można było im zapobiec, podejmując radykalne kroki, ale nie tak radykalne jak argumenty tych zamachów. Na granicy Belgii robi się "granicę zapobiegawczą" z rąk k@!#a. Z RĄK. Granica równie skuteczna, co grupa 20 przedszkolaków trzymająca się za rączki a w drugich trzymająca misie. No każdy dorosły by się przeraził 20 czterolatków z cieknącymi noskami i misiami, prawda?
   W Europie zamach, za zamachem, Paryż, Nicea, Strasburg, Berlin, Londyn, Manchester, Petersburg, Sztokholm, Bruksela, Kopenhaga, Madryt. A kilka z tych miast nie miało pojedyńczych "incydentów". To tylko miasta z "najważniejszymi" zamachami w ostatnich 15 latach. No, ale jak władze takiego czy innego miasta i kraju dają przyzwolenie na to, bo "to normalne zagrożenie z którym trzeba się liczyć, żyjąc w dużym mieście". Spoko, spoko. Fajnie. Tylko 20,30,40 lat temu ludzie też żyli w dużych miastach i nikt ich nie zabijał, nie molestował, nie okradał, a jak już się trafiła taka ofiara - to był skandal, potępienie społeczne, poszukiwania i kara dla jednostki tak bardzo niedostosowanej społecznie. Nikt się nie p!@!!%%ił, szło się siedzieć. A czy byłeś biały, czy bladoniebieski z zezem i byłeś wyznawcą Serka Homogenizowanego, no to co? Popełniłeś przestępstwo.
   W Polsce były ŚDM, każdy był pewien że zamach będzie. Chociażby jeden. Ile wtedy zostało ich udaremnionych przez polskie władze? O dwóch czytałam o jednym słyszałam.
   Zatrzymywano obywateli takich i owakich i o dziwo w mieszkaniach każdego znajdowano rzeczy niezbędne do skonstruowania bomby lub przeprowadzenia zamachu. Większość ludzi nawet pewnie nie wie, gdzie się kupuje takie rzeczy.
   Po Lublinie sobie chodzi student który jest obcokrajowcem i sobie chce broń ostrą kupić w sklepie. Bo się chce zabić. Pytanie czy nie było innego sposobu by się zabił, czy chciał odejść z kilkoma przypadkowymi towarzyszami. Policja mogła sprawę olać, ale tego nie zrobiła.
   Elbląg w Sylwestra? Pomijam fakt, że zabity to wzorem cnót nie był, ale już nie o to chodzi. Tylko o fakt że 4 na 1 z czego jeden trzyma a drugi DŹGA NOŻEM. Polacy to prędzej by mu mordę obili, do dupy nakopali i policję wezwali. A dźganie nożem do normalnych zachowań nie należy.
   Więc nie p!@!!%%, że to polskie służby nie potrafią wykryć zagrożenia, bo to że ciągle nie zostali zabici Polacy, a ostatnie co słyszeli to słynnego zawołania terrorystów, to właśnie tylko dzięki polskim służbom. Dzięki straży granicznej, policji, CBŚ i ABW.
   Każdy zamach, bez względu na geografię łączy jedno. I wszyscy wiemy co.

  •  
   fafiquqa via iOS

   0

   pokaż komentarz

   @lavinka: powiedziałbym Pruszków i okolice. Tak btw ciekawe czy noszenie broni np gazowej jest karalne? Wiem gugle ale może ktoś wie z własnego doświadczenia ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Magdalie: masz rację ale to wynika tylko i wyłącznie z faktu, że do tej pory islam praktycznie nie istniał w Polsce i nie był realnym zagrożeniem. To się zmienia. Służby zachodnie są o wiele sprawniejsze od naszych, zapewniam Cię że jak u nas będzie tyle muslimów co we Francji to będzie znacznie gorzej. Zweryfikowanie 10 potencjalncych zagrożeń to nie to samo co 10 tys potencjalnych zagrożeń. A właśnie taki problem sobie importujemy. Będą ich tu miliony, będą dostawać obywatelstwa, będą głosować na swoich którzy z kolei będą ich kryć jak w UK. A nas telewizja będzie ogłupiać. Byłem ostatnio w Polsce i włączyłem jakiś serial i co widze? Ciapaty z Polką, Ukrainiec z polską nauczycielką. Polak, singiel, fajtłapa... tak, syjoniści położyli łapę na naszym kraju i przyszłość rysuje się bardzo kolorowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin: w Europie pewnie też tak mówili. Ale spotkał ich syndrom wykopowych onanistów: Kozacy w necie, frajerzy w świecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @KsiadzMichal: W Bytomiu "dzicy" żalili się Timowi Friendowi z Al-Jazeera, że Ślązacy z Bobrka w ciągu pół roku regularnie próbowali spalić ich żywcem razem z kamienicą(chyba 30 razy próbowali podpalić - jak znajdę to doprecyzuję) - regularnie dochodzi do "zajazdów na brudasów" czy "wyk%$%iania ciapusom" - wybijanie szyb czy sranie pod drzwi to norma, ultrasy Górnika Zabrze obrzucili ich samochody koktajlami mołotowa, a również w Zabrzu jest mur, który oddziela romów od ślązaków, bo z nimi się nie da się żyć - nie pracują, nie myją się, zostawiają chlew, kał i burdel po tych swoich libacjach - okolice Sienkiewicza, jak ktoś kojarzy Zabrze - znajoma mojej młodszej siostry chodziła do gimnazjum w Zabrzu z 16 letnim romem, wyzywał i bił młodsze dzieci, nauczyciele bezradni, bo jak go op####?$isz to rasizm, no to kinder kibole z młodzieżowej sekcji Górnika wciągnęli go w bramę i cytując "wyk%$%ili j?!$nemu brudasowi". Jak my musimy płacić wkłady mieszkaniowe na swoje wymarzone M to oni dostawali za darmo, w starych zabytkowych kamienicach po bogatych przemysłowcach wyrywali posadzkę i palili nią w piecach. Dostają takie sumy z pomocy socjalnej, że nie opłaca im się pracować, nie potrafią czytać i pisać po polsku, ale dostaną adwokata z urzędu i sprawę wygrają, bo biedna poszkodowana przez życie mniejszość - a Mańka-Szulik jeszcze ich broni i wzywa do "tolerancji i akceptacji" - pożyj sobie k%$%a obok nich to zobaczymy jaka będziesz tolerancyjna, Pani Prezydent. Jak dla mnie to niech im Juncker czy Makrela dadzą niemiecki ausweis i niech wyp%$?@@$ają do Niemiec - nikt ich tutaj nie chce.

  •  

   pokaż komentarz

   @ahoq: Jeżeli uważasz, że "nie był realnym zagrożeniem w Polsce" znaczy, że jesteś naiwny. To nie jest tak, że zachód udaremnia zamachy a jednego, co jakiś czas im się nie uda. Jest na odwrót - jak się im uda udaremnić zamach, tozwykle przez przypadek. Unia nie funkcjonuje tak, jak miała funkcjonować. Bezpieczeństwo w niej, współpraca jest teoretyczna. Rządy Niemiec oraz dyktowanie warunków, poprzez wymuszanie i szantaże, domagania się pozbycia się własnej suwerenności na pewno nie jest definicją wszystkich tych wartości, jakie miała reprezentować unia.
   To nie jest nasza wojna. I w porównaniu do Europy to właśnie w Polsce czuję się bezpieczna i wiem, że polskie służby robią wszystko, co są w stanie by nasze bezpieczeństwo utrzymać. Zwłaszcza na granicach.

  •  

   pokaż komentarz

   @polaninPL: Proponuje czytanie po kolei i ze zrozumieniem ;) Wstep o Polsce jest komentarzem autora wpisu, wlasciwy szwedzki wystepuje ponizej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin xD wystarczy ze pójdziesz do klubu w takim Lublinie w Polsce B gdzie 70% facetow to ciapaki... rób bojówke i wbijaj... tylko ciebie nie wpuszcza bo bedziesz miał bialy pasek na butach, a oni wchodza kiedy chcą i w takiej ilosci jakiej chca...

  •  

   pokaż komentarz

   Jakby w miasto poszła nowina że jakieś grupki molestują kobiety to przecież chętnych do pomocy byłoby na pęczki
   @Varin: za pierwszym razem, może za drugim. Za trzecim już każdy wcześniej chętny do pomocy nauczyłby się, ze w najlepszym wypadku pomoc kończy się 48 w areszcie i zawiasami.

  •  

   pokaż komentarz

   @techninja:..... A jakby tak zamknąć klub wrzucić puszke.. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin: tak ale największych prowodyrów po polskiej stronie wsadza urzędnicy do więzień. W Niemczech władze nawet policję zaszczuty i każda akcja z ich strony jest paraliżowania przez oskarżenia o rasizm i ksenofobię.

  •  

   pokaż komentarz

   @ahoq: Pełna zgoda, nie mam pojęcia co mogłoby zatrzymać tą kulę śnieżną. Do głowy przychodzi tylko konflikt zbrojny na dużą skalę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin: tylko, że to dzieje się już teraz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin myślę że dużo stulejow dołączy do takich grupek molestowania kobiet więc łatwo nie będzie ich pokonać

  •  

   pokaż komentarz

   @mieszko111 Nie jest tak źle, ale to raczej zależy od miasta. U mnie jest miejsce, gdzie mieszkają cyganie, kilka bloków koło siebie. Raczej nie widać ich na mieście, a o przypadku jakiegoś ataku na mieszkańca nie słyszałem od wielu lat. Przyczyna takiej sytuacji jest prosta. Władze miasta nigdy nie były szczególnie pobłażliwe dla nich, a miejscowe dresy potrafiły im opłacić za spowodowane szkody. Jeżeli jest społeczne przyzwolenie lub władza jest miękka w stosunku do nich to patologia się rozwija.

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin: Tak, niestety, nie możesz stać na straży wszędzie i zawsze. Ty pójdziesz do pracy żeby pracować na zasiłki dla nierobow, a grupki naładowanych testosteronem Arabów na zasiłku będą stały w twojej okolicy. Tak już jest w Polsce zdaje się w Górze Kalwarii gdzie jest ośrodek dla Czeczenow.

  •  

   pokaż komentarz

   @ahoq: ale do nas w większości przyjezdzaja ludzie którzy chcą pracować, bo socjal nie istnieje. W Szwecji masz nierobów z najnizszych klas społecznych ciągnących kasę od państwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin: akurat, policja to właśnie ma ludzi do przeciwdziałania samoobronie

  •  

   pokaż komentarz

   @sanchopancho: Kupując kebaba zatrudniasz Araba. Przestańcie ich wspierać, to sami się wyniosą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Iron_Maan: Bo jest ich jeszcze za mało, gdy będzie ich tylko nieco więcej to wyjdzie z podkulonym ogonem, a potem wróci z banda kolegów z maczetami. Oni się nie p#@#$#!ą, więc na Zachodzie ich się boją. W Polsce będzie to samo.

  •  

   pokaż komentarz

   Sam bym zaczął organizować bojówki walczące z takimi pajacami gdyby coś takiego miało miejsce w kraju

   @Varin: jak coś to wołaj

  •  

   pokaż komentarz

   @mieczyslaw_kopec: Odważny przez internet. W realu każdy odwraca głowę, byle nie widzieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin dokładnie tak, pamiętam jak jeszcze na studiach jedna laska skarżyła się, że obok akademika jakiś zbok ją zaczepiał. Od razu znalazła się ekipa i koleś takie wp!@%?#@ dostał że więcej się nie pojawił. Teraz nie byłoby inaczej.

  •  

   pokaż komentarz

   @navaare: Nie piszę o Hindusach tylko o Muzułmanach.

  •  

   pokaż komentarz

   @abcd23: 500+ wprowadzono właśnie po to, aby uprzyjemnić pobyt w Polsce wielodzietnym muzułmańskim rodzinom. Wcześniej nie mogli liczyć na nic.

  •  

   pokaż komentarz

   @Spider1919: policjanci dostaną 1k podwyżki i prędzej swoich zaczną uczyć kultury

  •  

   pokaż komentarz

   @Errad Polskie Szm@ty na Dwa Śniade Baty. Takie stowarzyszenie mogą kolei założyć nasze dziewczyny-witaminy.

  •  

   pokaż komentarz

   @cliptik: Jakoś nie widzę różnicy, wszyscy tak samo gapią się w buty ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przy czym jeśli szukasz kłopotów to raczej bez różnicy czy nasi sebkowie są łagodniejsi czy mniej czy bardziej od muslimów etc

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin: ZESRASZ SIE. Wystarczy ze w sytuacjii samoobrony, sedzia skaze cie np. na 10 lat i reszta was nie bedzie sie bronila ze strachu. Kto bedzie protestowal? Polaczki to narod beta - nikt sie za toba nie ujmie. Zaprawde powiadam wam ze PiS(du) robi to co chce EU ale daje wam okruchy zebyscie nie skrzeczeli. Ktos musi placic podatki na bron od jankesow. Za kredyty na dobry ranking od bankierow ktos musi plany Sorosa realizowac.

  •  

   pokaż komentarz

   @cliptik: jestem z kolorowej Warszawy. Idąc ulicą celowo wp@#%!#%am się np pomiędzy trzech ciapakow albo jakich sprzedawców dywanów. Tylko czekam na zaczepkę. Jestem na nią przygotowany odpowiednio (mniejsza o to jak i co). Te p!?#y się rozstępują i nie reagują.

  •  

   pokaż komentarz

   Zapraszam do Pruszkowa, gdzie 3/4 ludzi na ulicy to imigranci. Polacy w samochodach nawet nie zwolnią, gdyby ktoś kogoś napadł.

   @lavinka: bzdury opowiadasz o tych imigrantach, ale co do pomocnych polaków akurat nie będę dyskutował :)

  •  

   pokaż komentarz

   @bogmar: A ty myślisz że wsadzą wszystkich, akurat z nami jest troszeczkę inacżej niż z reszta, jeszcze się taki nie urodził co by na zastraszył, a próbowali i Hitler i Stalin i Lenin i inne sk%#$ysyny i jednak im się n8e udało, a oni mieli cały system i piteźne organizacje przestępcze za sobą a ty myślisz że kilku kozojebców sobie poradzi. Jakbyś,y n8e byli rozbrojeni to w latach 90-tych mafie też by sobie nie poradziły, bo dostał by kulkę jeden i drugi i przestali by chodzić po haracze. Ale nie dość ze nas rozbroili to jeszcze nam zabronili się bronić i nas karają za to, jak u nas się zacznie to wystarczy zmienić kilka paragrafów i będziemy mogli się nie tylko bronić legalnie ale i bez konsekwencji.

  •  

   pokaż komentarz

   @polaninPL: To samo tutaj, slowa o Polsce tam nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @jatutylkonakomentarzyk: Prawdziwy internetowy mocarz z ciebie.( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   i nie będzie się im chciało narażać życia dla księżniczek.

   @aardwolf: Narażanie życia to pół biedy, gdyby faceci zabrali się za porządek to byłby taki jazgot p0lek, feministek i innych lewaków że rasizm że ksenofobia, dopiero by się rozkręciło opluwanie Polaków tak że sami zaczęli by kibicować ludności napływowej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szanowny_Panie: tylko ze u nas spoleczenstwo przegoni, pobije i pomoze ale potem w telewizji ze rasisci

  •  

   pokaż komentarz

   @Szanowny_Panie a ja sie nie zgadzam ze jutro Polska, nie musimy miec tego samego co oni. Nie jestesmy az tak bezplciowym spoleczenstwem, nadal potrafimy sie odezwac i potrafimy na ulicy zwrocic uwage. Poprawnosc polityczna jeszcze nam ust nie zamknela. Jakby cos takiego dzialo sie kolo mnie albo mojemu dziecku, na pewno bym zareagowal a nie przeszedl obojetnie. Niech nas nie porownuja Slowianie to nie exWikingi

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin: to musisz mieć ostrą kosodrzewine na tym chuju bo w polsce od X lat żyją cyganie którzy robią co chcą jak chcą i kiedy chcą, mieszkańcy próbują zrobić z nimi nie raz porządek ale policja wznosi ramiona bo co mogą zrobić.
   zorganizujesz bojówki? cyganie przetrwali szalone lata 90'siąte i wczesne 00' gdzie było największe stężenie rasistowskich bojówek w historii tego kraju, skinheadzi, skinopodobni kibole i inni chuligani którzy niejednokrotnie robili zamachy na cygańskie obozy bandytów (xD) i co? i dalej żyją i mają się dobrze.
   zatem powodzenia w usuwaniu tej kosodrzewiny z prącia

  •  

   pokaż komentarz

   @sanchopancho:

   Wojna kebabowa – pierwsze starcie zbrojne pomiędzy Polakami a Arabami. Wojna wybuchła w Ełku 31 grudnia 2016 roku. O ile sytuacja w Ełku uspokoiła się 2 stycznia 2017, to starcia zbrojne objęły także Wrocław. Zakończenie walk miało nastąpić 5 stycznia, choć 13 Dywizja Sebiksów Wyklętych prawdziwe starcie rozpoczęła 7 stycznia, kiedy to wszczęto akcję pod kryptonimem Dzień bez kebaba. Ostatecznie wojna zakończyła się 7 stycznia, kiedy to speszony członek ONR kupił o 23 kebaba w jednej z poznańskich budek, ustanawiając tym samym rozejm. Akcja spowodowała kilkaset dolarów strat po stronie muzułmańskiej i dodatkowo zaogniła relacje między Polakami a producentami kebabów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szanowny_Panie: Dlaczego ona akurat pisze o Polsce? Czy to jest zwykła propaganda? którą (de facto) osobiście kupuję, bo nie chciałbym tego przechodzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Silwerbalk: tak opisuje to zdarzenie kronikarz anonim...
   Hrabia Daniel I z rodu Sebastianów herbu „Szlachta nie pracuje” w brawurowej szarży dwie butelki przedniego trunku zamorskiego w kraju Lechitów „Coca Colą” zwanego saraceńskim bisurmańcom skradł. Za czem zaś następuje czterech Janczarów gnać go poczęło w gniewie przez stepy ełckie, a dogoniwszy go porżnęli sztyletami okrutnie. Inny zaś zacny Jegomość w obronie dumnego husarza stając począł prochowymi ładunkami rzucać w obóz turecki, tak że się wojna między niem a bisurmanem wywiązała.
   Policmajstrzy zaś z okolicznej strażnicy przybywszy Janczarów poczęli do aresztu prowadzić. Chłopstwo wraz z okoliczną szlachtą średnią i niższą się zebrawszy do szturmu saraceńskiej twierdzy przystąpiło. Niestety Bóg nieprzychylny krwi rozlewowi wiernych nie wspomógł czego skutkiem było z Olsztyńskiej twierdzy armii zaciężnej sprowadzenie i 15 chłopa pojmanie co największe straty w grodzie ełckim poczynili.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @izkYT: pośpieszyłem się, myślałem, że P. Joanna Teglund to ta Szwedka i dlatego mi nie pasowało.

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin: Tak Ci sie wydaje, a nasze państwo jest na równi pop?!!$##one jak i Szwecja. Parę lat temu popełniłem błąd - pod artykułrm o pewnej mniejszości występującej w Polsce bapisałem aby zagonić nierobów do roboty to sie im odniechce napadać na ludzi. Pewien ośrodek z Białegostoku uznał to za rasizm i biegałem po prokuratorach i sądach rok. Finalnie skończyło się na niczym, ale jak za wpis potrafili ganiać rok, to za bojówke pierdel gwarantowany.

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin: "mężom przystoi w milczeniu się zbroić". https://literat.ug.edu.pl/asnyk/051.htm
   Im mniej wylewania zalu w komentarzach, im mniej grozenia imigrantom tym lepiej. Po co zostawiac po tym slad w internecie i dawac sie pozycjonowac? A im mniej bedziesz wylewal zalu w necie tym wiecej zostanie go w srodku. to dobre, bo to wlasnie taki zal powodowal ze na ulice za komuny wychodzily tysiace ludzi. Poza tym zamiast tylko pisac moze sie przy okajzi pomysli "co zrobie gdy kolo mnie wydarzy sie jakas akcja z udzialem ahmeda". Masz kogo zwolac? Masz co zalozyc na glowe? Co chwycic w reke? To trzeba kupic wczesniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @KsiadzMichal: w Lesznie również wynieśli się i niedaleko miasta mieszkają w jednym miejscu, ale żeby było tam jakiś niebezpiecznie, nie powiedziałbym.

  •  

   pokaż komentarz

   @aardwolf: Potraktuj to jako selekcję naturalną. Normalna kobieta nie będzie się wiązała z kimś z takiej kultury

  •  

   pokaż komentarz

   @cliptik: och, czytasz ze mnie jak z książki. Wracaj pod kołdrę, tam już wujek czeka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szanowny_Panie: Niech przeczytają to, te dzbany z ziejącego nienawiścią Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Sam uważam się za liberała ale lewactwo, a liberalizm to dwa zupełnie odmienne pojęcia. Lewacy to wyznawcy marksizmu kulturowego, naiwnie wierzący w coś takiego jak równość kultur i religii. Natomiast każdy człowiek mający przynajmniej minimum wiedzy, ma świadomość tego, że każda kultura ma inny system wartości etycznych i moralnych. Są na tym świecie kultury pozwalające na obrzezanie małych dziewczynek, pedofilię, gorsze traktowanie innowierców, zabójstwa honorowe, traktowanie kobiet gorzej od mężczyzn itd. Fizyczna aparycja, kolor skóry czy oczu człowieka nie jest wyznacznikiem tego jaki jest, ale ignorowanie tego co ma w głowie i jakie wartości zostały komuś wpojone, jest czystym szaleństwem.

  •  

   pokaż komentarz

   @OzaweNakashi:

   myślę że dużo stulejow dołączy do takich grupek molestowania kobiet więc łatwo nie będzie ich pokonać
   Dokładnie, omamy imama trafią na podatny grunt ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Szanowny_Panie: Tam tłumaczone było to co jest w cytacie, reszta to słowa autorki tłumaczenia, trochę się bigos narobił

  •  

   pokaż komentarz

   @Szanowny_Panie: Problem jest taki, że Polki tego chcą. Serio

  •  

   pokaż komentarz

   Polki mają tak niskie poczucie własnej wartości że jebą się z byle kim

   @patrzpan: kolejny przegryw

  •  

   pokaż komentarz

   @CampbellPrice A jak mi odpiszesz na temat tego że widziałem elegancko ubraną dziewczynę która wyglądała jak z top model i była z zarośniętym ubranym jak z lumpeksu pakistańcem?

  •  

   pokaż komentarz

   @cokolwiek: Ostatnio byłam w Pruszkowie i ani jeden pracownik Maca nie mówił po polsku. Na ulicy tylko rozmowy po ukraińsku i chyba w urdu.

  •  

   pokaż komentarz

   A jak mi odpiszesz na temat tego że widziałem elegancko ubraną dziewczynę która wyglądała jak z top model i była z zarośniętym ubranym jak z lumpeksu pakistańcem?

   @patrzpan: Właśnie potwierdziłeś że jesteś przegrywem, dla kobiet ważny jest też charakter i nie mam namyśli p%?!owatości i romantyzmu tylko męskość i na przykład przewodnictwo w stadzie, status materialny jest również istotny. Nie wiem czy wiesz, ale czasami ludzie mocno ogarnięci nie afiszują się tym aparycją. Zamiast oceniać kobietę spróbuj się dowiedzieć jak ten "lump" ją zdobył to wyjdziesz z przegrywu.

  •  

   pokaż komentarz

   @mieszko111: byś się zdziwił. w moim mieście była plaga, porobiły się bojówki, gangi skinheadów i cyganów 80% mniej jakby... :)

  •  

   pokaż komentarz

   @CampbellPrice k$??a chłopie ten gościu wyglądał jak menel

  •  

   pokaż komentarz

   jak u nas się zacznie to wystarczy zmienić kilka paragrafów

   @Mam_cie_w_dupie:
   Noo - kilka paragrafow - juz tacy byli co chcieli zmienic kilka paragrafow i sie zaczelo:

   KON-STYTUCJA
   DEMOKRACJA
   - i akcja pod tytulem - jak by tu up..ic rzad wybrany w wolnych wyborach.

   Obudz sie - nikt nigdy nie pozwoli zeby obywatele byli wstanie SAMI sie bronic.
   Nawet gnoi w togach nie sposob wyj?#%c na zbity pysk a ty chcesz zmienic system.

  •  

   pokaż komentarz

   @bogmar: Liczę na to źe kiedyś się to zmieni, jak nie po dobroci to siłą ale jednak. Przyjdzie taki moment związany z islamem że to będzie jedyne wyjście z sytuacji.

  •  

   pokaż komentarz

   Każdy zamach, bez względu na geografię łączy jedno. I wszyscy wiemy co.

   @Magdalie ja nie wiem - co?

  •  

   pokaż komentarz

   @patrzpan: No i co w związku z tym? Sama pracuję z gościem, który wygląda jak połączenie menela z naćpanym studentem od tygodnia bez snu. A nie jest ani menelem, zarabia od groma kasy, do pracy codziennie przyjeżdża innym samochodem albo motorem, a wciąż wygląda jak menel.

  •  
   T......r

   0

   pokaż komentarz

   @Szanowny_Panie: ale na jakiej podstawie ona twierdzi, że "jutro Polska"? przecież to bydło się do nas nie pcha, a i my go nie chcemy

  •  

   pokaż komentarz

   @cliptik: heheh to niech wracaja z maczetami pewnie w krakowie im to nie wyjdzie hehe , mow co chcesz ale polakow mam za wiekszych sk!%!ysynow wystarczy tylko wk!%!ic ;]

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin świetnie to ująłeś. Podpisuję się.

  •  

   pokaż komentarz

   @cliptik: ojej, niezbyt ci wyszło :( popracuj nad warsztatem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szanowny_Panie: w Polsce to nie nastąpi... chyba oczywiste

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin: gowno im polacy zrobia, ciapaci beda ruchac polki a przegrywy i stulejarze ktorych jest wiekszosc w spoleczenstwie bedzie zajmowac sie swoimi kobietami-robotami

  •  

   pokaż komentarz

   @ahoq: Nie widzisz wyjścia z tej sytuacji? Ja myśle, ze w końcu znajdzie się drugi Hitler, ludzie go poprą i znów będą palić ludzi. Tym razem tych co im sprawiają kłopoty.

  •  

   pokaż komentarz

   @ahoq: Mieszkasz w UK? Co to za serial?

 •  

  pokaż komentarz

  Naprawdę nie rozumiem w czym jest problem. Elementowi napływowemu wystarczy odebrać cały social. W przypadku niepokojów społecznych, wojsko powinno zająć się tym problemem w sposób w jaki traktuje się obcego agresora na własnym terenie. Polityka emigracyjna ? Proszę bardzo. Trzy miesiące, od przyjazdu, na znalezienie pracy i miejsca zamieszkania w przeciwnym razie deportacja i wilczy bilet. Dokonuje przestępstwa na terenie kraju ? deportacja i wilczy bilet. Dokładne badania lekarskie każdego zainteresowanego przyjazdem do kraju. Tu polecam przykład Rosji. Każda choroba zakaźna automatycznie dyskwalifikuje kandydata. Konieczność posiadania legalnych dokumentów tożsamości. Jeśli delikwent ma lewy dokument lub ich brak automatyczna deportacja i wilczy bilet. Proste ? proste ! tylko trzeba mieć jaja i rząd który nie jest na kolanach i z wypiętymi czterema literami.

  •  

   pokaż komentarz

   @TENktoryWIEgdzieJESTmiod:
   1. no tak, bo emigracja do takich krajów jak Niemcy czy Francja zaczynała się od socjalu. W Niemczech są nawet szacunki, że przez pierwsze kilka lat emigracja np z Turcji przynosiła niewielkie zyski netto dla gospodarki.

   2. przeprowadzenie takich reform w państwach demokratycznych jest w zasadzie niemożliwe, szczególnie jeśli tak jak np we Francji masz już ok. 20% zdyscyplinowanego elektoratu, który zawsze głosuje przeciwko tobie.

   3. naiwnym jesteś jeśli uważasz, że cały ten proces ma charakter spontaniczny - biedne ludki z Afryki same wpadły na pomysł, że wsiądą na statek i popłyną do Europy po socjal. Kilka tygodni temu pojawiło się info, o tym jak przyłapano instruktorów ngosów szkolących nowo-przybyłych imigrantów jak mają udawać uchodźców - płacz i ckliwe historie o dyskryminacji religijnej. Ktoś te ngosy finansuje. Na poziomie ONZ dyskutowane są legislacje, które z prawa do imigracji zamierzają uczynić prawo człowieka, a krytykę imigracją uznać za łamanie praw człowieka. Niedawno Macron zapowiedział, że Europę czeka przyjęcie 200mln imigrantów z Afryki. O propagandzie w mediach, edukacji itd nawet nie wspomną. Wystarczy sobie przypomnieć o #euroweek

  •  

   pokaż komentarz

   @TENktoryWIEgdzieJESTmiod: Może w Norwegii ale Szwecja jest w UE nie przejdzie wojsko (druga sprawa jakie wojsko jak w bogatej Norwegi odział Delta nie miał śmigłowca, żeby zdjąć Breivika), jeśli to nie jakieś zmyślanie typu listy do SE, czy Wyborczej, to smutno się tam dzieje.

  •  

   pokaż komentarz

   @przegryw_przegryw: Zgadzam się z tobą że fala emigracji nie jest zjawiskiem spontanicznym i przypadkowym. Destabilizacja europy i wprowadzenie wybuchowej mieszanki kulturowo-etnicznej jest wyjątkowo niebezpieczne dla pokoju w europie. Nasilają się ruchy narodowe i głosy skrajnie i ekstremistyczne. Czemu absolutnie się nie dziwię w przypadku gdy miejscowa ludność czuje się zagrożona w własnym kraju i powstają tzw. no go zone dla białych. Komuś wyjątkowo zależy żeby znowu podpalić Europę, a do tego prowadzi dotychczasowa polityka sprowadzania potężnych ilości, obcych kulturowo, biorców socjalnych.
   Macron jest skończonym idiotą i miłośnikiem ruchów frakcyjnych w towarzystwie egzotycznych panów. Jego dni jako prezydenta są policzone. Chociaż mogę się mylić. Skoro Merkel, przedstawicielka Chadecji Niemieckiej została wybrana kolejny raz pomimo swojej anty-obywatelskiej polityki.

  •  

   pokaż komentarz

   @przegryw_przegryw: odniose sie jedynie do punktu pierwszego:
   jezeli emigracja Turkow do DE przez pierwsze miesiace przynosila minimalne zyski to nie ma sensu porownywanie jej do imigracji “uchodzcow”. Za newsweekem - po 3 latach w DE pracuje “JUZ” (cytuje newsweeka) 20% a budzet DE kosztuje to glupie 10mld euro rocznie. 10 miliardow. To koszt polowy nowoczesnej elektrowni, setek szpitali, szkol czy domow starosci, lub po prostu kilkaset euro rocznie z kieszeni kazdego pracujacacego i placacego podatki.
   Co ten placacy podatki dostaje w zamian? Nueropki?

   Jezeli po 3 latach pracuje zaledwie 20% to jest to wystarczajacy dowod na to, ze ci ludzie jada po benefity i wygodne zycie na koszt innych a nie do pracy. To nie bedzie kwestia kilku lat a raczej kilku pokolen (optymistycznie zakladajac) by zrownowazyc wplywy i wydatki do budzetu z tej grupy. Nie ma co sie oszukiwac - patologia rodzi patologie i proces integracji bedzie bardzo powolny.

   Kilka pololen x kilkaset euro rocznie z kieszeni kazdego podatnika w imie nowoczesnej ideologii. To jebnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @przegryw_przegryw: ludzie są niemi na to co tacy jak ona odwalają, nie wierzą, że to może być aż tak bezczelne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tofinen: Przekupione, ogłupione lub też, co najbardziej prawdopodobne, skrajnie oderwane od rzeczywistości. Nie chce przywoływać tu wypowiedzi Polskich polityków, bo to nie ten temat, ale chodzi mi o to jak bardzo potrafią być dalecy od realiów życia zwykłego obywatela-podatnika w swoim kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @TENktoryWIEgdzieJESTmiod:
   Rzecz w tym, że nie jesteśmy w stanie kontrolować migracji wewnątrz UE, a spora część przybyszy prędzej czy później paszporty dostanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Errad: Praca -> podatki -> miejsce zamieszkania -> znajomość języka -> niekaralność -> opinia środowiskowa i z miejsca pracy po co najmniej 10 latach i dopiero ewentualnie możliwość ubiegania się o obywatelstwo. Proste i skuteczne ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @TENktoryWIEgdzieJESTmiod:
   Tylko nie mamy wpływu na to jakie zasady przyznawania obywatelstwa mają inne kraje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Errad: To jest faktycznie problem. Ja przedstawiłem uproszczony schemat jak to powinno działać. Jak działa w niektórych krajach gdzie Polacy wyemigrowali i ubiegają lub ubiegali się o obywatelstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @TENktoryWIEgdzieJESTmiod: jedzie metrem w Berlinie dwóch uchodzców i jeden do drugiego mówi Ahmed ty wiesz że nas jest tutaj już 2 miliony

   Na to babcia z tyłu..... Yhy żydów też tutaj było kiedyś z 2 miliony... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @TENktoryWIEgdzieJESTmiod: to się zgadza, wystarczy zrezstą spojrzeć na USA - jakoś nie mają problemu z mniejszościami, a jak mieli - np w 92 - to przyszło wojsko i zrobiło porządek. W Europie jednak wszystko stoi na głowie, niedługo wypad z podium najsilniejszych gospodarek i jeszcze większy skansen.

  •  

   pokaż komentarz

   @TENktoryWIEgdzieJESTmiod: powiedz to matiemu czy innemu folksdojczowi co przyjdzie po nim. A jak jest u nas dopłaty do studiów obcokrajowcom do mieszkań, 500+. Teraz jeszcze od nowego roku emerytury będziemy ukraińcom sponsorować jak się pokuszą popracować miesiąc w polszu, a polak wydoopiara na zmywak i morda cicho...

 •  

  pokaż komentarz

  Problem to ich czeka dopiero za dwie generacje czyli jakieś 40-50 lat

 •  

  pokaż komentarz

  fajny ten eksperyment społeczny, taki nie za bardzo cywilizowany

 •  
  maniakDVD

  +72

  pokaż komentarz

  IMIGRANTÓW OBRAŻAJO!!!

1 2 3 4 5 6 7 ... 16 17 następna