•  

  pokaż komentarz

  Niestety tak jest na tym naszym "Dzikim Wschodzie".
  Mam nadzieję, że sprawa się rozwinie i w końcu trafi na jakiegoś prokuratora lub sąd który nie jest kupiony przez tych lokalnych "biznesmenów".

  •  

   pokaż komentarz

   @szyps: Powinny być przepisy, że przy podejrzeniu zmowy (jak zwał tak zwał) sprawa automatycznie ląduje na drugim krańcu Polski. Dla wielu byłoby to upierdliwe ze względu na dojazdy i koszty, ale na pewno zwiększyłoby rzetelność.

   #afera #lublin #lubelskie #lukow

  •  
   s...........a

   +84

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @marian1881: raczej bym wprowadził „audytora sprawy” osoba która anonimowo ma wskazać czy sprawa jest prowadzona prawidłowo. Często jest tak ze jak już czytasz akta to widzisz ze to się nie trzyma kupy, wątki są nie podjęte itp. Taki audytor czytając akta sprawdzał by czy wszystko ma rece i nogi. Jak coś nie tak to albo zabieramy sprawę, albo bierzemy się za prokuratora który ma coś za uszami

  •  

   pokaż komentarz

   @szyps: nie ma szansy mentalność ta występuje od robotnika aż po najwyższe władze....temu Polski tak się nie lubi na świecie...

  •  

   pokaż komentarz

   @marian1881:

   sprawa automatycznie ląduje na drugim krańcu Polski
   Znając polaków to nawet jakby wylądowała na księżycu nie wiele by to zmieniło( ͡º ͜ʖ͡º)
   Ale pomysł zacny

  •  

   pokaż komentarz

   @szyps: No patrzcie Państwo, wolny rynek nie zadziałał w tej sytuacji kto by się spodziewał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Płaca minimalna niepotrzebna, komunistyczny wymysł, przecież producenci będą cały czas ze sobą rywalizować oferując coraz lepsze warunki pracy przy tym zapewniając coraz lepsze jakościowo i tańsze produkty (w modelu teoretycznym xD). Kto by tam słyszał o jakichś zmowach cenowych, kominach płacowych gdzie pracodawcy w małych miastach umawiają się ile będą płacić ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Wymysły.

   Powinny być przepisy, że przy podejrzeniu zmowy

   @marian1881: Czyli jeszcze więcej przepisów - komunizm według kuców xD

   PS. Wolny rynek jak najbardziej - jeszcze nic lepszego nie wymyślono, ale trzeba też brać pod uwagę, iż nie jest to cudowne lekarstwo na dosłownie wszystkie aspekty gospodarki. Skrajności raczej nie są dobre.

  •  

   pokaż komentarz

   @stasiek_opona: "jakość pracy" jest jaka jest, bo oni są z tej samej beczki - znają się, piją razem wódkę "na pokerku u proboszcza". Takie lokalne układy są przez to bardzo trudne do ruszenia.

  •  

   pokaż komentarz

   Skoro takie rzeczy dzieją się w czasie gdy każdy pracownik na wagę złota, to ja wolę się nie zastanawiać nad losem pracownika w Polsce B kiedy sytuacja na rynku pracy się odwróci.

   @stasiek_opona: Aktualnie masz taki "rynek pracownika", że ludziom po latach chędożenia w 4 litery udało się w końcu wyegzekwować swoje prawa, które mieli już teoretycznie lata temu - np. że nie robią dodatkowych nieodpłatnych nadgodzin, czy dostają odzież i zabezpieczenia konieczne do pracy (a i to jeszcze nie zawsze i nie wszędzie) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   W miastach wojewódzkich oczywiście wygląda to zdecydowanie lepiej, ale znowu - zależy też, w których, i na nich się przecież Polska nie kończy ;)

  •  

   pokaż komentarz

   i w końcu trafi na jakiegoś prokuratora lub sąd który nie jest kupiony przez tych lokalnych "biznesmenów".
   @szyps: co tam sąd, kon-sty-tuc-Ja!

  •  

   pokaż komentarz

   @Dr_Manhattan: Ziemia Obiecana dobry w morde jeża Panie film. Lepsiejszy niż lektura. Poza tym twoja ksywa i avek przypomniały mi Strażników. Dlaczego półbóg zamiast zrobić z siebie tam Kena, to chodził ze sporym, niebieskim zaganiaczem na wierzchu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   się spodziewał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Płaca minimalna niepotrzebna, komunistyczny wymysł, przecież producenci będą cały czas ze sobą rywalizo

   @Dr_Manhattan: wolny rynek to utopia. jak na zachodzie tworza sie sitwy to co dopiero w Polsce gdzie sitwa sitwe pogania.

  •  

   pokaż komentarz

   Skoro takie rzeczy dzieją się w czasie gdy każdy pracownik na wagę złota, to ja wolę się nie zastanawiać nad losem pracownika w Polsce B kiedy sytuacja na rynku pracy się odwróci

   @stasiek_opona: w Polsce B nie ma takiego czegoś jak rynek pracownika. W mojej rodzinnej miejscowości (ogólnie w statystykach bogatszej w regionie) jak była tak i nadal jest praca tylko po znajomości. Różnica tylko taka, że teraz w co drugiej witrynie kartka, że poszukują pracowników ale jak pójdziesz się zgłosić to się dowiesz, że wcale nie, no może z wielką łaską jak przez PUP za grosze (ew. jak masz własną działalność pt. pani sprzedawca, własne auto itd za grosze), a tak na prawdę pewnie powywieszali, żeby ściągać migrantów legalnie za jeszcze mniejsze grosze, że niby nikt się na te ogłoszenia z loklasów nie zgłosił. Ale jak ktoś z zewnątrz przyjedzie i się przejdzie po mieście to oczywiście, że będzie p@?$@#?ił o rynku pracownika no bo przecież tyle ogłoszeń, praca za godziwą pensję leży na ulicy. Jest może rynek jakichś specjalistów, określonych branż ale na pewno nie pracownika ogólnie.

 •  

  pokaż komentarz

  W Białej Podlaskiej była taka firma przewozowa, w której właściciel zatrudniał kierowców na okres próbny na taką umowę, że całą pensję miał im zapłacić po przedłużeniu umowy; a potem znajdował jakąś usterkę w samochodzie, zrywał umowę i kazał płacić za zepsucie sprzętu. Wkurzeni kierowcy dwa razy podpalali mu bazę a na koniec ktoś wysadził w powietrze jeden z tirów.
  https://www.dziennikwschodni.pl/biala-podlaska/bomba-pod-scania,n,1000018738.html

  •  

   pokaż komentarz

   @KubaGrom: Może gdyby było więcej takich akcji, to Januszexy nauczyły by się szanować ludzi?

  •  

   pokaż komentarz

   @PrezydentGalaktyki: Gdyby było więcej takich akcji to przestępcy poczuliby się bezkarni i stwierdzili, że opłaca się robić takie rzeczy.
   Do więzienia powinni trafić zarówno pracodawca jak i pracownicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Murasame: Do więzienia to się jednak powinno skazywać za gwałty, morderstwa, takie skrajne sytuacje. Natomiast zniszczenie mienia w większości można odkupić albo wyrównać w gotówce.

  •  

   pokaż komentarz

   @Murasame: Jeśli państwo działa jak strażak o kulach to nie ma innego wyjścia jak wziąć sprawy w swoje ręce. Niestety, ale żyjemy w kraju kwitnącym korupcją;
   - Funkcjonariusz CBA przyjmuje łapówki;
   - Wójt zadłuża gminę, a dług spłacają podatnicy;
   - Znany lekarz potrąca śmiertelnie mężczyznę na pasach, zabierają mu prawo jazdy po trzech dniach;
   - Janusz z Januszem trzyma sztamę, tworzą magiczną czarną listę pracowników na terenie gminy;
   - Jeśli obywatel zostanie oszukany przez państwo to jedynym wyjściem jest pójście do TV;
   - Stawiane są ławki za 30tyś/sztuka z pieniędzy podatników naturalnie;
   - W sądach biegli są jak bogowie - sędzia zdaje się wyłącznie na ich werdykt (co jest naturalnie błędem i prowadzi do kolesiostwa);
   - Prócz wspomnianych ławek za 30k są setki sytuacji w których cena jest znacząco zawyżana - co oznacza że pieniążki gdzieś uciekają;

   I wytłumacz mi jak w takiej sytuacji się nie wk@%!ić? Takie Janusze prowadzą co drugi biznes w Polsce. Jeśli pracownicy nic nie zrobią to dalej wszyscy będziemy ruchani w dupe, tak aż nas kukle będą swędzić. Pozdrawiam cieplutko.

  •  

   pokaż komentarz

   @KubaGrom: mogłeś jeszcze trochę poczekać to artykuł by dostał swój dowód osobisty xD

  •  

   pokaż komentarz

   @KubaGrom: czytam artykuł, a w nim "straty wynoszą około 80k marek".
   Myślę sobie: "Wtf?"
   Dopiero po chwili patrzę, że artykuł sprzed 17 lat :D

  •  

   pokaż komentarz

   @KubaGrom: Nie pochwalam takiej już jakby nie patrzeć bandyterki, ale tym Januszom chyba inaczej nie da się wytłumaczyć. Przecież nawet jak pójdziesz do sądu, to albo sprawa się będzie ciągnęła, albo ją przegrasz, bo coś tam się znajdzie, albo co gorsza Janusz ma tam znajomych. Więc skoro państwo ze swoimi organami (PIP) nie daje sobie rady, ludzie muszą wziąć swoje sprawy w swoje ręce.

 •  

  pokaż komentarz

  Polak Polakowi Polakiem. Powinni kierowcy dać takie odszkodowanie i dojechać Dziadtransa , to może reszta przestałaby kozaczyć. Kliki jak za jakiejś komuny jeszcze klątwy od proboszcza brakuje.

 •  

  pokaż komentarz

  To jest właśnie to co kiedyś Kaczyński słusznie diagnozował jako "układ" - gmina, powiat, jeden lub kilku pracodawców, ten sam od lat wójt pijący wódkę z lokalnym biznesmenem, proboszczem i komendantem. Tyle że nie potrafił tego sprzedać ludziom i było gadanie o jakimś wielkim "układzie", a nie tym który wielu z nas może odczuć na co dzień.