•  

  pokaż komentarz

  w Polsce jeszcze w tym samym czasie pucujesz laczki kilku urzędnikom

  •  

   pokaż komentarz

   @mechagodzilla Miałeś kiedyś firmę, że takie głupoty piszesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @sylwestro029: to ty jesteś tą sekretarką w spółce skarbu państwa? Czy może mundurowy lvl 40 na emeryturze? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bryzoll Nie, mam po prostu swoją działalność od kilku lat i nigdy mnie nie nachodzili. A Ciebie ile razy i za co dręczyli?

  •  

   pokaż komentarz

   @sylwestro029: prowadzę firmę od października 2000 roku. Wiem jakie były koszty kiedyś, jakie są teraz. Koszty wszystkiego. Paliwa, pamiętam jeszcze czasy za ok 2.5 za litr, ale akcyza dobra rzecz ... (kojarzysz pana Kaczyńskiego z kanistrem co to tak obniżał cenę paliwa przed wyborami? Przyszli, dodają właśnie podatek na elektromobilność). Zus kiedyś ok 300zł, teraz 1300, ubezpieczenie OC na samochód ponad 100% w górę i odliczanie na firmę bardzo ograniczone. Teraz wchodzą dwa rachunki na vat, pewnie wiesz, 23% (które miało być zmniejszone) Vat będzie leżał na drugim rachunku nie do ruszenia. Znacznie obniży to płynność finansową mniejszych przedsiębiorstw, dostają kasę z której nie mogą korzystać, mimo, że płacą vat w terminie. Prąd .. już są firmy, które dostają rachunki 300% większe niż w zeszłym roku, ale Ministerstwo Magii twierdzi, że mimo, że prąd zdrożeje, rachunki nie wzrosną. Mógłbym tu pisać i pisać. Mechanika co wymieni żarówkę ścigną za 2zł vatu i 5 tys kary. Andruszkiewicz, który wydoił nas na ponad 70tys zł na kilometrówkach, zamiast do prokuratury trafia w ministry. Kwitnie nam Polska Narodowa! Przynajmniej dzieci aparatczyków z PiSu się cieszą. Potwierdzają, że będąc młodym można znaleźć dobrą pracę :)

  •  

   pokaż komentarz

   @sylwestro029: szykuj się więc ( ͡º ͜ʖ͡º) jak wkroczą to ciężko ich wypędzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bryzoll No dobra ale Ty piszesz o pisie a nie odpowiedziałeś na moje pytanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @sylwestro029: nie piszę o pisie, piszę o realiach prowadzenia działalności gospodarczej. To nie PiS wszystko wprowadził, na przestrzeni tych lat zmieniali się wszyscy. Ale PiS mimo obietnic nic nie robi, żeby to zmienić, a jeszcze dokręca śrubę. Vat poszedł za PO PiS się oburzył, obiecał zmniejszyć, nie zmniejszył. Paliwo też poszło za wszystkich po kolei, PiS się oburzył, Kaczyński latał z kanistrem, że połowa to podatki, miał zmienić, dodał następny podatek. ZUS tak samo ... Chyba jednak nie prowadzisz tej firmy. Nie będę narzekał na inne partie, bo nie rządzą, PiS naobiecywał złote góry a tylko dociska śrubę i tyle. Przekupił nie swoimi pieniędzmi i to jest urocze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bryzoll Prowadzę i wiem o tych podwyżkach ale napisz mi kiedy i za co Cię nachodzili tak fizycznie jak to ktoś wyżej napisał. Ps nie jestem za Pisem

  •  

   pokaż komentarz

   @qxbqxb: o ch@# muszę to sobie zapisać, pokaże mojemu manago jak będę o podwyżkę wnosił ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bryzoll: ojoj, wykop nie jest za pisem, to na kogo teraz mam głosować? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @sylwestro029: ktoś tu pisał o "nachodzeniu"? Nie zauważyłem, wskaż mi proszę. Nie nachodzą mnie,bo nie kombinuję. Znaczy płacę wszystko co wymagają, tylko jest tego coraz więcej. Stąd jest m.in. 500+ ... Nie zdziwiłbym się, gdybym płacił większe podatki niż wielkie międzynarodowe firmy, które wyprowadzają zyski za granicę i lecą na stratach. Ale np spółka Srebrna pana prezesa gdzie szefową jest jego sekretarka próbuje budować biurowiec na terenach które dostał w dość kontrowersyjny sposób po PRLu. W prospekcie dotyczącym warszawskiej nieruchomości, który trafił do kilku przedstawicieli dużych firm zajmujących się nieruchomościami, jako sprzedający występuje spółka Conarius, zarejestrowana w sierpniu 2015 r. na Cyprze. Najpierw właścicielem firmy była cypryjska spółka, potem jej udziały odkupił za 5 tys. euro znany warszawski deweloper. Mieli na tym zaoszczędzić kilkanaście milinów złotych na ... podatkach :D Kto prezesowi zabroni? :D

  •  

   pokaż komentarz

   @sylwestro029: To że cie nie nachodzą nie oznacza że cię nie doją. Doją codziennie i nawet sobie z tego nie zdajesz sprawy. Oddajesz im prawie wszystko co zarobisz a to sprawia że twoja ciężka praca tak naprawdę jest gówno warta bo cały twój wysiłek idzie na marne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bryzoll Kto prezesowi zabroni? To już nie do mnie pytanie. Ja już idę życzę miłej nocy i obniżenia podatków na ten rok.

  •  

   pokaż komentarz

   @mechagodzilla A kto powiedział Ci, że w USA nie doją?

  •  

   pokaż komentarz

   @sylwestro029: a wiesz ile w USA mogą kupić paliwa za średnią krajową? 4924 litry. W Polsce 851 litrów. Dane marzec 2017. Nie będę z Tobą dyskutował, to jak z gołębiem ... sorry ...

  •  

   pokaż komentarz

   @Bryzoll: będąc młodym można łatwo znaleźć dobrą pracę. W końcu nauczyli nas języka i otwarli granicę ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie wiem kto wprowadził obowiązkowy angielski w szkołach, ale to jemu młodzi Polacy powinni stawiać pomniki ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

  •  

   pokaż komentarz

   @Bryzoll: jestem właśnie w trakcie wyjaśniania czy firma prowadząca moją księgowość poprawnie rozliczała wydatki na samochód. Wszystko dzięki wprowadzanym co chwila zmianom (oczywiście wszystkie coraz mniej korzystne - dobra zmiana). I mimo to, że ja robię co mogę, żeby być zgodnie z prawem. Niestety, w PL to nie wystarczy. Trzeba samemu kontrolować księgowość, bo jak widać nawet duże firmy (naprawdę duże) od księgowości internetowej nie ogarniają już tego burdelu. Prowadzę różne działalności od 1991 roku i mógłbym pisać książki o tym syfie. Ale po co - ci, którzy prowadzą swoją firmę wiedzą sami. A ci, którzy pracują u kogoś i tak wiedzą lepiej "prywaciarze to złodzieje i jeżdżom mercedesamy !". Niestety, mentalność w Polsce w tej sprawie niewiele się zmieniła od PRL. A pod opieką obecnej władzy wracamy do PRL-owskich metod traktowania przedsiębiorców - zarówno od strony prawa jak i oficjalnego języka...

  •  

   pokaż komentarz

   @Bryzoll: Masz trochę racji, ale rzuciłeś tez kilkoma populizmami - np o tej składce ZUS. Ona nie jest podnoszona, bo komuś tak się podobało, tylko jest ustawowo (od dawna) przewidziane, że jest ona proporcjonalna do średniej krajowej. Jak sobie wyobrażasz funkcjonowanie służby zdrowia, czy emerytury, gdybyśmy nadal płacili 300zł? Tylko nie mów proszę, że prywatny ubezpieczyciel potrafi to robić za 300zł/mc. Jak złapiesz nowotwór, poważne uszkodzenie ciała, czy dowolną inną ciężką i drogą w leczeniu chorobę, to zmienisz ton. O emeryturach (bądź co bądź, jakieś tam dostają nasi obecni emeryci) też można wspomnieć.

   OC nie poszło w górę, bo się ministrowi tak spodobało (z resztą on by z tego nic nie miał), tylko w życie weszły ustawy nakazujące naprawy na oryginalnych podzespołach. Ubezpieczyciele zaczęli wypłaca dużo większe odszkodowania i zwyczajnie zabrakło im w sakiewce. Było o tym już wiele razy na wykopie. Wchodzi tu w grę pewna fluktuacja cenowa, ponieważ mowa o ogromnych sumach w skali kraju, ale rynek się reguluje i OC ostatnio znowu tanieje, ustali się pewnie na jakimś tam poziomie.

   Masz natomiast rację co do obietnic kolejnych rządów i tego, że ich nie spełniają. Tylko czy to coś nowego? To się nie zmieniło od dawna. Bardzo dawna. I nie mam tu na myśli tylko post-PRL-owych czasów. Świnie w biegu do koryta chętnie rzucą tyle kiełbasy plebsowi ile się da. Rzucanie obietnic bez pokrycia nie kosztuje nic. Rzucanie obietnic z pokryciem (jak 500+) też ich nic nie kosztuje. W końcu to nie ich kasa. I tak się kręci ten nasz wspaniały kraj. Zresztą tylko nie nasz. Wystarczy posłuchać narzekań ludzi z innych krajów. Tam wcale nie jest tak bardzo inaczej. Zasadnicza różnica polega na tym, że im kraj bogatszy, tym ogólny standard życia jest wyższy, ludzie są bardziej zadowoleni. Nie zmienia to faktu, że i tam politycy robią to tak jak i tu. U nas jest może momentami nieco bardziej przaśnie ;) Nie wyobrażajmy sobie, że jesteśmy w tym jacyś wyjątkowi (my, jako naród, bardzo często postrzegamy się jako wyjątkowych, a tak na prawdę, jesteśmy bardzo zwykli i podobni do innych narodów - tak generalizując oczywiście).

   Kończąc - w nawiązaniu do pierwszej wypowiedzi @sylwestro029, jego intencji, a Twojej riposty - przecież chodziło o to, że wcale nie jest znowu tak źle, że trzeba śpiewać, prowadzić bar i jeszcze laczki urzędnikom pucować. Da się w Polsce prowadzić firmę. Jasne, ze nie jest lekko, ale tekst z laczkami to taki słaby żart wiecznego malkontenta, mało mający wspólnego z rzeczywistością.

  •  

   pokaż komentarz

   @qxbqxb: umarłem ze śmiechu jak to zdjęcie zobaczyłem...

  •  

   pokaż komentarz

   @abhagebhar: gościu, powierzasz księgowość swojego przedsiębiorstwa księgowości internetowej i jesteś zdziwiony ze coś poszło nie tak.. w rozliczaniu samochodów nie było do tej pory żadnej magii, o ile ustalony był dobrze rodzaj pojazdu oraz cele do których jest używany.

  •  

   pokaż komentarz

   @vipe: Z tego co pamiętam to OC poszło też do góry bo KNF nakazał firmą ubezpieczeniowym mieć zyski z działalności ubezpieczeń oc.
   @Bryzoll: Nie przesadzaj już tak że nie można firmy prowadzić w PL.
   A oc możesz odliczyć no chyba że samochód jest warty powyżej 80tyś to wtedy już tylko część. tak było w 2018 przynajmniej a teraz coś tam znowu zmieniali.

  •  

   pokaż komentarz

   @varmiok: No zgadza się, ale to jest Komisja Nadzoru Finansowego - ta sama instytucja, która dba, aby banki nie udzielały lipnych kredytów bez szansy spłaty (co w przeszłości zawiodło, ale KNF wyciągnął wnioski i poprawił zasady). Ten sam KNF dba, aby ubezpieczyciele byli wypłacalni, bo w przeciwnym wypadku wyobraź sobie że nagle padnie takie PZU - miliony samochodów będzie miało OC bez pokrycia. Dlatego są takie instytucje jak KNF i dobrze, że są.

   Tak na prawdę to, co nakazało KNF ubezpieczycielom było związane właśnie z tym, o czym pisałem wcześniej, czyli powód pozostaje jeden. KNF jedynie nadało mu priorytet. Zadbało, aby nie dmuchano wielkiej bańki, która musiałaby pęknąć.

  •  

   pokaż komentarz

   A oc możesz odliczyć no chyba że samochód jest warty powyżej 80tyś to wtedy już tylko część. tak było w 2018 przynajmniej a teraz coś tam znowu zmieniali.

   @varmiok: Zmienili. Teraz możesz odliczyć do wartości 150tyś. I to jest ta pozytywna część zmian. Natomiast ta, na którą wszyscy narzekają, to że do 2018 jak płaciłeś ratę leasingową, to 50% lub 100% (jeśli na użytek wyłącznie firmowy) VATu mogłeś sobie odliczyć, następnie pozostałą kwotę wrzucałeś w 100% w koszty, obniżając o tyle podstawę opodatkowania. Od 2019 100% wrzucisz w koszty tylko jeśli samochód kosztuje do tych 150tyś. Jeśli jest droższy, to tylko proporcję raty można wrzucić w koszty. Np jeśli samochód kosztuje 200tyś, powiedzmy że rata netto (po odliczeniu vatu) wynosi 2000zł, to w koszty wrzucić można tylko 1500zł.

   Drugą nielubianą zmianą jest limit na wrzucanie w koszty wydatków eksploatacyjnych (jeśli samochód jest 50-50 na firmę i prywatnie) - dotychczas nie było limitu, czyli faktura za paliwo - 100% kosztów. Teraz już tylko 75%.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bryzoll: Składka na ZUS w październiku 2000 roku wynosiła 522,12 zł a nie 300 zł. I rok do roku była waloryzowana do średniej krajowej. Te 19 lat temu inaczej się zarabiało, inne były ceny.

   W 2000 roku składka na ZUS (z chorobowym, zdrowotnym itd.) stanowiła ok. 75% minimalnej pensji brutto, teraz to będzie ok. 57% minimalnej.

   Sam najchętniej nie płaciłbym składki emerytalnej (na zasadzie - co odłożysz to twoje), ale bardzo nie lubię takich populistycznych haseł z serii "Kiedyś to było lepiej", bo nie było.

  •  

   pokaż komentarz

   @djcargo: pisałem, że pamiętam jak składki takie były. Rok wcześniej w 1999 składka wynosiła 348zł. I o takiej myślałem, tu literówka. Wcześniej pod artykułem o Karcie Polaka pisałem właśnie o takiej składce. Ceny wszystkiego poszły w górę a tu czy się leży czy się stoi trzeba 16tys zł wydać. Nie było lepiej, było taniej, ja sobie radzę, piszę tylko że dociskają śrubę jak mogę. A przede wszystkim, że przed wyborami co to oni nie zrobią a po wyborach nic. No szczytem bezczelności jest to paliwo, gdzie nie dość, że nic nie obniżyli to jeszcze dowalili teraz następny podatek.

  •  

   pokaż komentarz

   @djcargo: mówisz o minimalnej, spójrz na przeciętne. W 99 na ZUS trzeba było wydać ok 19% średniego wynagrodzenia, dziś to już ok 28%. A i średnie inne, bo rozwarstwienie rośnie nam w zastraszającym tempie. Minimalne wynagrodzenie było tworem sztucznym, ręczę, że w 99 nikt nie zarabiał 500zł, najnormalniej w świecie by nie przeżył. . W latach 97-99 zarabiałem ok 3-3,5tys a była to moja pierwsza praca.

  •  

   pokaż komentarz

   @camilio: Sądzisz, że "nie internetowa" księgowa nie popełnia błędów ? Akurat wolę takie rozwiązanie, bo nie oddaję bezmyślnie faktur jakiejś pani, tylko sam na bieżąco mogę kontrolować wszystko - mam pełen dostęp do wszelkich dokumentów. To oczywiście wymaga ode mnie znajomości przepisów - i dzięki temu wyłapałem błąd w ich systemie. A problem nie polega na tym, czy księgowość prowadzi pani Zosia czy duża firma zatrudniająca sporo fachowców - tylko na tym, że prawo w Polsce to bagno tworzone przed debili i złodziei z rządu.

  •  

   pokaż komentarz

   @abhagebhar: oczywiście, ze popełnia błędy. Najczęściej są szybko weryfikowane (o ile jest to zawodowa księgowa a nie Krysia która sama się księgową nazywa). Jeśli chodzi o księgowość internetową to przejrzyj sobie oferty pracy dla tych firm i przeczytaj jakie są wymagania. Przez jakiś czas zastanawiałam się nad tą formą dorobienia, ale zdałam sobie sprawę, ze to bez sensu: nie wykracza poza wklepywanie dokumentów i nie daje doświadczenia. W dodatku, żeby wyrobić jakieś wynagrodzenie, trzeba młócić firmy na masę, a wiadomo jaka się z tym wiąże jakość.

  •  

   pokaż komentarz

   enili. Teraz moż

   @camilio: nie rozumiesz. Chodzi o wfirma.pl Tam nikt nic nie wklepuje. Oni dostarczają system, który ma zadbać o prawidłowe rozliczanie, prowadzenie wszelkich ewidencji itp. Dokumenty muszę wprowadzać sam. I to mi odpowiada ponieważ moja działalność jest tak specyficzna, że w innym razie musiałbym spędzać godziny, żeby tłumaczyć księgowej co i dlaczego. Druga sprawa, że ponieważ staram się w miarę "ogarniać" przepisy to łatwiej mi tak zapanować nad różnymi "nietypowymi" sytuacjami. Więc wybór ten nie polega na zaoszczędzeniu paru złotych na zewnętrznym biurze księgowości z "żywą księgową". System działa automatycznie i cała sztuka polega na tym, żeby działał jak należy czyli uwzględniał aktualny stan prawny. I muszę powiedzieć, że działa to (odpukać) nieźle. To jest pierwszy większy kłopot na jaki trafiłem a wynika ewidentnie z ostatnio wprowadzanych 2 zmian prawa w tym temacie. Więc nie robię afery, że dali dupy, bo prawdę mówiąc dziwię się, że udaje się im ten system trzymać w sprawności w tym burdlu jakim jest polskie prawo...

  •  

   pokaż komentarz

   @Bryzoll: Bo wtedy koszty byly tanie. Teraz sa normalne. I tak, prowadze firme.

 •  

  pokaż komentarz

  Zestaw bezprzewodowy w mikrofonem i zwiększa efektywność o 40%.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Elon-Tusk: No co jęczysz, czyżby prowadzenie firmy było obowiązkowe czy coś?. Nie podoba się, zrób 10 dzieci i 5tyś wpadnie co miesiąc, luksus jak się patrzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @ojojvoj: elektorat pisu detected ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ojojvoj: To że nie jest obowiązkowe nie znaczy że ma być utrudniane bo ktoś ma taką zachciankę. Równie dobrze mógłbym Cie strzelić w japę za napisanie tego komentarza i spytać po co go pisałeś skoro w jape nie chciałeś dostać? Ktoś Cie zmuszał do pisania tych wypocin?.... Czy ty w ogóle masz rozum i godność człowieka?

  •  

   pokaż komentarz

   @ojojvoj: Jęczy bo jak ktoś ma aspiracje to tworzy swoją firmę i zatrudnia ludzi, którzy dla niego pracują, ale w tym kraju nie ma tak łatwo. Jak masz taki sposób na zarobek to gratuluję rozumu i życzę 15 dzieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elon-Tusk: Zakładam, że wpis użytkownika @ojojvoj to ironia, bo opisał dokładnie to co się dzieje w kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @k_suchy: może zapomniał dodać #pdk i go teraz minusujo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @k_suchy: Nie, odpowiedź na "nikt nie musi pracować, możesz się zwolnić". Tyle że pracować akurat każdy musi, a firmy naprawdę nie trzeba mieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kotgang: hoho kolega @ojojvoj jest profesjonalnym zbieraczem minusów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Elon-Tusk: A kogo one obchodzą. Argument ważny.

  •  

   pokaż komentarz

   @ojojvoj: Twój argument jest inwalidą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Nie, odpowiedź na "nikt nie musi pracować, możesz się zwolnić". Tyle że pracować akurat każdy musi, a firmy naprawdę nie trzeba mieć.

   @ojojvoj: Zdanie "jak się nie podoba to można się zwolnić" ma właśnie uświadomić hołocie, że to ona wybiera miejsce pracy i jeśli nie umie sobie znaleźć takiego miejsca które odpowiada to nie z każdym pracodawcą w Polsce jest coś nie tak... a nie że można żreć na cudzy koszt i nie pracować.

   Z resztą państwo robi co może żeby ułatwiać życie pracownikom (szkoda że tylko tym tępym i leniwym)... istnieje duża dysproporcja między stronami na korzyść tych pierwszych i co bardzo szkodzi ludziom którzy chcieliby w pracy normalnie zarabiać a co jest pozostałością po komunie.

  •  

   pokaż komentarz

   Bezdyskusyjnie najlepszy mem z morawieckim. Jego postawa, wzrok, kontekst - po prostu idealnie wpasowuje się w te napisy. Arcydzieło.

  •  

   pokaż komentarz

   @juesend_ej: Każdy chce normalnie zarabiać, lepiej jak wszyscy zarabiają średnio, niż mała garstka "normalnie" czyli bogato (myślisz że nikt nie rozumie cię krętaczu?), a reszta 500zł/mc.

   Ile miliardów czy choćby milionów masz że myślisz że jesteś tymi pierwszymi?.

  •  

   pokaż komentarz

   @ojojvoj: Nie wiem co ci się tam znowu uroiło w tym bolszewickim czerepie, ale to że jesteś nierobem nie znaczy, że cały zakład pracy ma na ciebie tyrać...

   No i nie rozumiem po co mi miliony. Wystarczy że nie zaliczam się do hołoty twojego pokroju i żyję normalnie ;) Ty umiesz jedynie kwiczeć i grzebać innym po kieszeniach i zawsze będziesz takim pełnym nienawiści, sfrustrowanym dzbanem który nic nie potrafi, bo zawsze się znajdzie ktoś kto ma więcej od ciebie... a ty zawsze będziesz sobie roił, że to że jesteś debilem to wina sąsiada.

   I nie rozumiesz o co mi chodzi. Chodzi mi jedynie o to, żeby się trzymać jak najdalej od czerwonego bydła twojego pokroju. Reszta przyjdzie sama ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @juesend_ej: Lepsze jak wszyscy tyrają na wszystkich, niż jak prawie wszyscy tyrają na bogactwa małej grupy oligarchów. Nie, nie zaliczasz i nie będziesz zaliczał się do nich, tylko do tych tyrających.

  •  

   pokaż komentarz

   @ojojvoj: Ale ja ani nie "tyram" ani nie zamierzam tyrać na jakiegoś czerwonego bydlaka który umie jedynie kwiczeć że każdy to złodziej... nie każdy człowiek to przygłup który spędza 10 godzin dziennie w pracy której nienawidzi. Wystarczy po prostu otworzyć firmę i odciąć się od leniwej, tępej hołoty. Polecam ten styl życia ;)

   W twoim małym rozumku chyba nie mieści się to, że na świecie istnieje coś więcej niż tylko tępa, roszczeniowa biedota i wielcy bogacze ... tak to masz w afrykańskich państwach upadłych a nie w normalnych krajach.

   W odróżnieniu od ciebie mnie nie obchodzi kto ile ma i czy pracuję na jakiegoś oligarchę czy tępego sebixa. Bo po prostu pracuję na siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @juesend_ej: Ale ty jesteś biedota, tak jak prawie wszyscy polscy przedsiębiorcy "wielkie pany", bogacze mają biliony już, ty nie jesteś jednym z nich.

   Nie odetniesz się, dlatego płaczecie jak państwo i społeczeństwo pokazuje prywaciarzom że jesteście pod nim. Jesteś od płacenia podatków i płać albo znikaj, na twoje miejsce na rynku jest 1000 innych którzy sobie z płaceniem poradzą.

  •  

   pokaż komentarz

   @ojojvoj: Ale ty masz nasrane w dyni. Te "biliony" to wartość majątku i akcji a nie stan kont. Poza tym nawet jeśli - to niech mają. Wolę mieć dużo i niech inni mają biliony niż się kisić w jakimś komunistycznym k$$%idole gdzie każdy nie ma nic i głoduje. Albo być takim przygłupem jak ty któremu dupsko pęka i coś tam bredzi, że każdy kradnie. Złodziejem to jesteś ty a każdy to musi zarobić i tyle.

   na twoje miejsce na rynku jest 1000 innych którzy sobie z płaceniem poradzą
   Oczywiście że sobie poradzą, bo podatki płaci hołota twojego pokroju chociaż nawet o tym nie wie a nie żadne "prywaciarze" bo podatek to normalny koszt produktu czy usługi jak wszystko inne. To że polskie firmy nie umieją zapłacić podatków to skutek tego, że prze-optymalizowały bo zwykle się nastawiają na klienta który jest nierobem, więc liczy się tylko cena.

  •  

   pokaż komentarz

   @juesend_ej: Hihi, i się nie liczy, tak?. Bezwartościowe?. Zamienić w każdej chwili nie można?. Sam masz nasrane.

   Ale ty nie masz dużo, oni mają, o to chodzi. Twoje marzenia o "dużo" się nie liczą, oni wszystko zgarniają a ty masz "mało".

   Ach jak się cieszę że przedsiębiorcy podatków nie płacą, rozumiem cicho będzie w każdym temacie podwyższenia podatków. To o klientów się martwią. Czemu myślicie dzbany że ktoś kupuje te brednie?.

  •  

   pokaż komentarz

   Hihi, i się nie liczy, tak?. Bezwartościowe?. Zamienić w każdej chwili nie można?. Sam masz nasrane.
   @ojojvoj: Wiem, że jesteś idiotą ale nie można. Bo nie da się bez zejścia z ceny wrzucić dużej ilości jakiegokolwiek towaru na rynek. Tym bardziej jak towarem są akcje albo maszyny przemysłowe. Dlatego te szacunki są przekłamane.

   rozumiem cicho będzie w każdym temacie podwyższenia podatków
   Cicho, nie cicho. Ja tu rozmawiam z idiotą więc pewnie nie wiesz, że eksporterzy po ich podniesieniu tracą konkurencyjność. W Polsce podatki dla firm są na szczęście dość niskie bo gdyby nie były to w tym kraju zostaliby jedynie urzędnicy i emeryci. Podatki to głównie hołota twojego pokroju płaci i klepie biedę... czyli tak paradoksalnie ci którzy najbardziej chcieliby ich podniesienia dla innych ...

  •  

   pokaż komentarz

   @juesend_ej: To oznacza że już całkiem nie można liczyć czy nic nie warte, bo w wymyślonej sytuacji która nigdy nie nastąpi że wszyscy rzucają na rynek jednocześnie cena by spadła (nie znikła też, tylko spadła)? Kuźwa mać jak można być takim cieniasem krętaczem.

   Limituj do eksporterów, i oczywiście podatkowy wyścig w dół, z marży zejdz nie podatków cwaniaczku. Biedni płacą mało albo nic.

  •  

   pokaż komentarz

   To oznacza że już całkiem nie można liczyć czy nic nie wart

   @ojojvoj: Można szacować, ale to szacunki dla sowieckich durniów i nierobów twojego pokroju żeby pękały im dupska a gazety liczyły wpływy reklamowe... i wie to każdy kto chociaż raz sprzedał cokolwiek na giełdzie. Kapitalizacja firm takich jak Apple jest czysto umowna. Już nawet nie gadając o tym, że to majątek tak na dobrą sprawę akcjonariuszy a nie zarządu. A poza tym to całkiem logiczne że człowiek który stworzył firmę wartą 800 miliardów ma też kilka miliardów majątku.

   Limituj do eksporterów, i oczywiście podatkowy wyścig w dół, z marży zejdz nie podatków cwaniaczku.
   Marżę to trzeba utrzymywać jak najwyższą, właśnie po to, żeby odsiewać hołotę twojego pokroju którą każdy "okrada" i jest jedynie wiecznie niezadowolona. Załóż własną firmę i schodź z marży nawet do zera, skoro jesteś aż takim cudownym przygłupem że wierzysz we własną propagandę ...

   Biedni płacą mało albo nic.
   Tak misiu ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @juesend_ej: Tak, biedne żuczki, majątek zero warty naprawdę, akcje też, kasa na koncie też przecież umowna bo inflacja może zjeść, tak praktycznie ci bilionerzy to bezdomny ma więcej. Wiesz że ty w tej chwili to siebie oszukujesz, nie mnie?.

   Ależ chcę założyć, przez państwo, wtedy wszyscy będą właścicielami i będą mieli po swoich kosztach, czyli jak najmniej się da.

   Masz, przykładowy wykres kto ile wpłaca a kto ile bierze z budżetu, tak na szybko znaleziony, misiu debilisiu.

   źródło: 1.jpeg

  •  

   pokaż komentarz

   Ależ chcę założyć, przez państwo, wtedy wszyscy będą właścicielami

   @ojojvoj: Co ty bredzisz, naprawdę idź do psychiatry. Myślisz, że każdy Polak jest właścicielem np. Orlenu ... i dlatego paliwo na stacji jest "po kosztach", co? Może idź psycholku na ten Orlen i wynieś ekspres do kawy, zobaczysz jak bardzo jesteś właścicielem ;)

   Po pierwsze to masz wykres z Stanów Zjednoczonych. Po drugie wartość transferów jest zawyżona bo rządowe usługi zwykle są drogie i nic nie warte. Przykładowo programy dotacji do kredytów studenckich spowodowały jedynie wzrost cen.

  •  

   pokaż komentarz

   @juesend_ej: Tak, jest właścicielem, przynajmniej części i zyski do budżetu czyli na nas wszystkich idą. Nie, nie jest po kosztach tylko dlatego że mamy kapitalizm, czyli państwowe (niecałkiem) musi konkurować z resztą złodziei prywaciarzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @ojojvoj: Ty naprawdę jesteś tak skrajnie tępy, że nie rozumiesz, że jak musisz konkurować to znaczy że musisz ceny obniżać a nie je podwyższać? :)

   Tak, jest właścicielem, przynajmniej części
   No to pokaż mi na którą stację mam pójść i co mogę sobie zabrać skoro to moje...

  •  

   pokaż komentarz

   @juesend_ej: Nie obniżysz poniżej kosztów tępaku, czyli po kosztach ZAWSZE będzie sprzedawał taniej. A konkurencja wolnorynkowa zawsze kończy się monopolem prywaciarskim gdzie "wygryw rynkowy" maksymalizuje swoje zyski.

   Uzgodnij z resztą właścicieli czy możesz i co.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Gdy janusz mówi że ma już Ukraińców na twoje miejsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Świetny film! Wzbogacę moje prezentacje multimedialne na zebraniach pracowniczych. Pozdrawiam, Janusz