•  

  pokaż komentarz

  O pan Niemiec nas pochwalił... aż się wzruszyć można, że tak nas chwalo( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Brunner: nie nas, tylko naszych dziadków i babcie. Bo oni mieli wtedy odwagę , żeby próbować zmienić swoją sytuację. A dzisiaj? Co chwilę na wykopie i w innych mediach czytam jojczenie, że nic się nie da zrobić, brak wiary w bojkoty (i to paradoksalnie na portalu, który słynie z wykop efektów), brak wiary w zmianę rządu na normalniejszy, czy zablokowanie wprowadzenia niekorzystnych przepisów. Ogólnie w ogóle wiary nie ma w narodzie, mimo, że sytuacja nasza jest kompletnie inna niż wtedy. Wydawało by się, że skoro dziadkowie tyle osiągnęli to my możemy więcej. Ale nie. Nie tym razem.

  •  

   pokaż komentarz

   brak wiary w zmianę rządu na normalniejszy

   @tutkarz: Jak sobie wyobrażasz zmiany rządów inaczej niż wybirach... I Innej możliwości w demokracji i państwie prawa zmiany rządu nie ma i chyba dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   : nie nas, tylko naszych dziadków i babcie. Bo oni mieli wtedy odwagę , żeby próbować zmienić swoją sytuację. A dzisiaj? Co chwilę na wykopie

   @tutkarz: Rozumiem, że ty nie masz tej odwagi bo nie wysolales jeszcze żadnego powstania?

  •  

   pokaż komentarz

   Wydawało by się, że skoro dziadkowie tyle osiągnęli to my możemy więcej.

   @tutkarz: bo dobre czasy tworzą słabych ludzi, niestety.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak sobie wyobrażasz zmiany rządów inaczej niż wybirach

   @Brunner: matko, gdzie ja napisałem, że ma być inaczej niż w wyborach????? Narzekam na to, że ludzie wybierają w kółko POPiSy a nie patrzą na to, którzy politycy robią coś dobrego dla społeczeństwa i nie próbują promować tych partii, nawet jeśli są małe. Inaczej nigdy nie urosną.

  •  

   pokaż komentarz

   @tutkarz Teraz jak się komuś nie podoba w kraju, to wyjeżdża za granicę. Kiedyś nie było tak komfortowo i trzeba było robić kocioł na własnym podwórku żeby coś się polepszyło.

  •  

   pokaż komentarz

   @tutkarz: Art.4.1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
   2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio
   Przez bezpośrednio rozumie się referendum lub stare, poczciwe powstanie, na które z resztą już czas.

  •  

   pokaż komentarz

   brak wiary w zmianę rządu na normalniejszy, czy zablokowanie wprowadzenia niekorzystnych przepisów. (...)
   @tutkarz: no jak to brak wiary, przecież rząd PO i PSL tak się sprzykrzył Polakom przez 8 lat, że w demokratycznych wyborach zmieniono go na "normalniejszy", czyli taki który ma poparcie społeczeństwa. To się nazywa DEMOKRACJA, gdybyś zapomniał. A jesli i ten co teraz jest się ludziom znudzi to też zostanie zmieniony, ale nie sądzę, żeby na taki co był poprzednio, bo jeszcze ludzie za dobrze pamiętają.
   ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Brunner: Ja zrozumiałem jego komentarz właśnie tak, że nie ma odwagi nawet na to, by skreślić na karcie wyborczej kogoś innego, bo łatwiej jest robić to co zawsze i narzekać.

   Dwa, zamach stanu czy anarchia nie zawsze są złe. Złe państwo nie jest lepsze od jego braku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brunner jednak niemce to dobre ludzie so( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @tutkarz: Ja bym chciał, żeby władza dopięła swojego i wprowadziła cenzurę w Internecie. Wtedy dopiero zrozumieliby jaki to był wentyl bezpieczeństwa. Ulice dużo szybciej zapełniałby się protestującymi niż komentarzami w sieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brunner nasze dziadki i nasze babki życie oddawali za to żebyśmy mogli żyć jak ludzie. A młodszemu pokoleniu już gwałty i morderstwa przez obcokrajowców w naszym kraju nie przeszkadzają.

  •  

   pokaż komentarz

   @tutkarz: Niedawno, na ulicy, usłyszałem podczas rozmowy dwóch tępych p$@#: - Ukraińcy opanowali wszystko... Już nic nie da się zrobić...
   Dokładnie tak jak mówisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brunner: nie nas, tylko naszych dziadków i babcie. Bo oni mieli wtedy odwagę , żeby próbować zmienić swoją sytuację.

   @tutkarz: Mówisz o tych przygłupach, których sanacja dosłownie j!%#ła w dupę na wszystkim, a ostatecznie sprowadziła na nich śmierć i zniszczenie.

   Wydawało by się, że skoro dziadkowie tyle osiągnęli to my możemy więcej. Ale nie. Nie tym razem.

   Dziadkowie co osiągnęli? Turbo bieda w okresie międzywojennym, śmierć i zniszczenie podczas wojny i turbobieda w okresie powojennym, po czym komunizm pod butem Stalina na wiele dziesięcioleci, będąc osią zła i będąc mięsem armatnim na wojnę atomową.

   To o tym mówisz?

  •  

   pokaż komentarz

   Jak sobie wyobrażasz zmiany rządów inaczej niż wybirach... I Innej możliwości w demokracji i państwie prawa zmiany rządu nie ma i chyba dobrze.

   @Brunner:
   Można działać na różne sposoby. Jak nie ma się czasu to można np. przelać pieniądze na gazetę / radio / partię polityczną / organizację oświatową, która reprezentuje zdrowy światopogląd i edukuje ludzi zgodnie z pryncypiami cywilizacji łacińskiej / europejskiej (w starym rozumieniu).
   Wystarczy 100-200 zł - jak zrobi to 100 tys. zwolenników to robią się konkretne pieniądze np. na kampanię wyborczą.
   Głosowanie to na prawdę nie wszystko, praca u podstaw ma długoterminowo najważniejsze znaczenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @tutkarz: na jaki zmienisz ten rzad? na po? na nowoczesna? stad wynika brak wiary

  •  

   pokaż komentarz

   @Brunner: Normalnie, stawia się szubienicę na placu Piłsudskiego i się ścina tych co się nie sprawdzili lub dokonali zdrady interesów Polski. Innej metody odspawania od koryta tych hord złodziei nie ma( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @tutkarz: A masz minusika za pierdzielenie jak głupi. Rozpizgaj kraj, przelew krew, zgiń - bo to takie bohaterskie. Po co myśleć? Kamień w łapę i walimy.

  •  

   pokaż komentarz

   @tutkarz: tylko ,że nasi przodkowie w tamtych czasach nie musieliby! walczyć z ustrojem , państwem który rucha Cie w dupe na każdym kroku , bo wtedy każdy miał swój honor

  •  

   pokaż komentarz

   @syjusz: w moim komentarzu chodziło mi tylko o nastawienie nasze w porównaniu do przodków. Oni mieli odwagę zmieniać świat a wasze komentarze tylko potwierdzają to co napisałem. Biadolenie, że się nie da.
   I nie, nie mam na myśli obalania rządów, robienia rewolucji czy innych durnych rzeczy, skoro wszystko można zmienić zgodnie z prawem. Jeśli się tylko wierzy, że się da.

  •  

   pokaż komentarz

   @tutkarz: no a co k$#@wa mam wziąć karabin i zastrzelić posłów w sejmie?

 •  

  pokaż komentarz

  Szkoda że cały ten heroizm i przelana krew poszły na marne. Moim zdaniem całkowitą winę za to ponosi dowództwo.

  Wyciągnijcie sobie z tego wniosek i naukę na przyszłość: nigdy więcej nie dajcie się wysłać na mięso armatnie.

  Czasy są niespokojne, więc taka sytuacja może się powtórzyć już wkrótce.

  Nie mówię żeby wogóle nie walczyć, nie o to chodzi. Chodzi o to żeby walczyć mądrze, czyli tylko wtedy gdy jest szansa na zwycięstwo. Jeśli nie ma takiej szansy, najbardziej patriotycznym obowiązkiem każdego Polaka, jest unikać walki, przeżyć i być przydatnym dla Polski w ten sposób.

  Polecam traktat Sun Tzu który o tym traktuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @luk4z:
   Przydałby się taki wynalazek w polskiej armii :)

  •  

   pokaż komentarz

   @dendrofag: Wielkie słowa Twoje!

   Czytałem spiskową teorię, że Powstanie Warszawskie było rozkazem samounicestwienia dla AK, żeby nie stanowiła liczącej się siły po wojnie i nie przeskadzała w ustalonym w Teheranie podziale Europy. Być może coś w tym jest.

  •  

   pokaż komentarz

   eby nie stanowiła liczącej się siły po wojnie

   @glonstar: Ile dywizji pancernych miało AK? Iloma eskadrami myśliwców czy bombowców mogło pochwalić się AK? Przecież oni nawet nie mieli porządnej artylerii. Kto i po co miałby się z nimi liczyć?

   No koniec przytoczę wypowiedź Wujaszka Joe:

   A ile dywizji ma papież?

  •  

   pokaż komentarz

   @KonradLuzik: W wojnie partyzanckiej czy podjazdowej nie trzeba mieć ciężkiego sprzętu, żeby być solą w oku i utrudniać przejęcie kontroli nad terytorium. Zobacz, jaki problem był ze spacyfikowaniem UPA. A w republikach nadbałtyckich Leśni Bracia grasowali do lat siedemdziesiątych. Nie mówiąc o IRA, której nigdy nie pokonano.

  •  

   pokaż komentarz

   @glonstar: Znalazłem jeszcze lepszą wypowiedź Stalina na temat AK:

   Cóż to jest ta wasza Armia Krajowa? Co to za armia bez artylerii, bez czołgów, bez lotnictwa? Nawet broni ręcznej nie ma dosyć… To są drobne oddziałki partyzanckie, a nie regularna siła zbrojna. Słyszę, że rząd polski polecił tym oddziałom wypędzić Niemców z Warszawy. Nie rozumiem, jak to zrobią, bo przecież nie mają na to siły.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie mówiąc o IRA, której nigdy nie pokonano.
   @glonstar: IRA nie walczyło przeciwko sowietom.

   A w republikach nadbałtyckich Leśni Bracia
   Co ci Leśni Bracia osiągnęli poza śmiercią? Wyzwolili jakąś republikę? Tacy to byli bohaterowie, że 7 na 10 zostało ujętych bądź zabitych na skutek donosu cywili. Nie mieli za dużego poważania.

   żeby być solą w oku i utrudniać przejęcie kontroli nad terytorium.
   Twierdzisz, że AK miałoby stanąć do walki z LWP? W całości zasilić szeregi "wyklętych" i rozpętać wojnę na terytorium PRL?

   Co Stalin myślał o AK napisałem Ci wyżej.

  •  

   pokaż komentarz

   @glonstar:
   Rosjanie jako Azjaci dobrze znali traktat Sun Tzu.
   kiedy Niemcy walczyli z Polakami w Warszawie i wyrzynali kwiat naszej młodzieży, sowieci zgodnie z zaleceniami Sun Tzu, czekali po drugiej stronie Wisły, żeby Niemcy wykonali za nich czarną robotę.

   Okulicki, Bór-Komorowski i paru innych dowódców, to ewidentnie zdrajcy. Być może zostali przymuszeni, być może przekupieni, jednak nie zmienia to postaci rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   IRA nie walczyło przeciwko sowietom.

   @KonradLuzik: Ale przeciwko państwu, które też było mocarstwem.

   Twierdzisz, że AK miałoby stanąć do walki z LWP? W całości zasilić szeregi "wyklętych" i rozpętać wojnę na terytorium PRL?
   Co Stalin myślał o AK napisałem Ci wyżej.


   @KonradLuzik: Mogłoby tak być. Inny scenariusz to nękanie LWP i Sowietów różnymi drobnymi atakami, zwłaszcza w nocy i w terenach górskich - to mogło ciągnąć się dziesięciolecia.

   Owszem, w obu scenariuszach AK by przegrała, ale stanowiłaby problem większy niż stanowili "wyklęci".

  •  

   pokaż komentarz

   Ale przeciwko państwu, które też było mocarstwem.

   @glonstar: Przeciwko demokratycznemu państwu, a nie totalitarnemu mocarstwu które miało na sumieniu niejedno ludobójstwo.

   Mogłoby tak być.

   @glonstar: Nie. Nie mogło. Ludność była zbyt zmęczona 6 letnią okupacją i ciężko byłoby przekonać masy, że armia z orłem na czapce (nawet bez korony) to śmiertelny wróg.

   to mogło ciągnąć się dziesięciolecia.
   @glonstar: Dzięki Bogu (i dowództwu które rozkazało rozwiązać AK) tak się nie stało.

   Owszem, w obu scenariuszach AK by przegrała, ale stanowiłaby problem większy niż stanowili "wyklęci".
   Czyli zgadzasz się, że w obu scenariuszach walczyliby i umierali na marne? Zresztą gdyby AK walczyło po lasach, to do walki użyto by czegoś więcej niż KBW.

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli zgadzasz się, że w obu scenariuszach walczyliby i umierali na marne?

   @KonradLuzik: Tak. Zachód to olał, więc ich ofiara poszłaby na marne (tego rodzaju walki dają wyniki tylko przy pomocy z zewnątrz lub w takich specyficznych miejscach jak Jugosławia, Grecja czy kraje w Andach, gdzie jest dużo gór i trudno jest to ogarnąć).

   Tym niemniej walczyliby, wiedząc, że nie mają nic do stracenia (bo jak się poddadzą, to i tak czapa).

  •  

   pokaż komentarz

   @glonstar: IRA walczyła z UK, toż to było wtedy papierowe mocarstwo XDDD Brytyjczycy wtedy nie mieli nawet kasy na policję.

  •  

   pokaż komentarz

   @dendrofag: Polaczki nigdy się nie nauczą.

   Dowództwo - Dzisiejszy rząd
   Żołnierze - Dzisiejsi obywatele opluwani przez rząd, ale lepiej myśleć, że to deszcz

  •  

   pokaż komentarz

   @dendrofag: to się nie powtórzy, obecnie kraje zdobywa się inaczej, zwykła wojna nikomu się nie opłaca

  •  

   pokaż komentarz

   Nie mówię żeby wogóle nie walczyć, nie o to chodzi. Chodzi o to żeby walczyć mądrze, czyli tylko wtedy gdy jest szansa na zwycięstwo. Jeśli nie ma takiej szansy, najbardziej patriotycznym obowiązkiem każdego Polaka, jest unikać walki, przeżyć i być przydatnym dla Polski w ten sposób.

   @dendrofag: Wtedy w tamtych czasach dostałbyś od innego Polaka kule w łeb. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlatego tak na prawdę ludzie poszli na rzeź. Ze strachu. Tak samo Niemcy poszli mordować i na rzeź. Ze strachu. Wojny zawsze wywoływało się strachem. Twój ma się bać ciebie bardziej niż "wroga", wtedy radziecki motłoch, biedne chłopczyki biegły na karabiny i miny, a Niemcy milionami padały w okropnych warunkach Stalingradu.

  •  

   pokaż komentarz

   @glonstar: Powstanie warszawskie było wywołane przez ten zdradziecki rząd co zaraz po wojnie uciekł z polskim złotem do Londynu, po to żeby alianci mogli dojść do Berlina przed Stalinem, chodziło o to żeby ZSRR nie zajęło Niemiec zachodnich. I dlatego te mendy zwące się polskim rządem w Londynie posłały na rzeź setki tysięcy ludności. Do tego celu na przywódcę powstania wyznaczyli kolejnego zdrajcę Bora Komorowskiego. Tylko Narodowe Siły Zbrojne gdy usłyszały co się święci to próbowali to powstrzymać.

  •  

   pokaż komentarz

   Czytałem spiskową teorię, że Powstanie Warszawskie było rozkazem samounicestwienia dla AK, żeby nie stanowiła liczącej się siły po wojnie i nie przeskadzała w ustalonym w Teheranie podziale Europy. Być może coś w tym jest.

   @glonstar: Z innej zaś strony powstrzymało czasowo sowietów w marszu na Zachód. Sama korzyść dla aliantów

  •  

   pokaż komentarz

   @snup-siup: nie zatrzymało bez powstania też by stanęli musieli przecież się przegrupować

  •  

   pokaż komentarz

   @dendrofag: Wyjątkowo zgłaszam się z tobą. Wrzesień 1939 to pasmo porażek naszych wojsk. W dużej mierze przyczyniło się do tego nasze dowództwo, które dostawało poszczególne stanowiska tylko dlatego, że byli dawnymi legionistami. Oprócz kilku dobrych dowódców jak Kleeberg, Sosnkowski czy Kutrzeba, to większość z nich była mierna i częstokroć ich błędy szkodziły nam bardziej niż niemieckie zagony pancerne. Nie mówiąc już o wielu dowódcach armii, dywizji i brygad, którzy zdezerterowali z pola walki. Niektórzy otrzymywali nawet za to awans ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Malpigaj:
   Dokładnie. Przyczyną tego było to, że Piłsudski otaczał się miernotami, A to z kolei doprowadziło do tego że sanacja nie wykształciła żadnej znaczącej i ważnej siły która by mogła dobrze dowodzić polską armią.
   Dla Piłsudskiego liczyło się tylko by jego przydupas był wierny, nawet jeśli jego kompetencje w jakiej dziedzinie były zerowe. Przykładem może być tutaj robienie dyrektorów banków z wojskowych którzy służyli pod Piłsudskim.

 •  

  pokaż komentarz

  Moralni zwycięzcy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Polska martyrologia w pełnej krasie.

 •  

  pokaż komentarz

  Do tej pory nie zapłacili odszkodowania za celowe i systematyczne wyniszczanie narodu polskiego i jego majątku.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie sztuka efektowniej umierać. Sztuka wygrywać.