•  

  pokaż komentarz

  To chyba logiczne - jesli masz mozliwosc unikniecia haraczu, to to robisz

  •  

   pokaż komentarz

   To chyba logiczne - jesli masz mozliwosc unikniecia haraczu, to to robisz

   Ale pan google jest twoim moralizatorem i cenzorem, mówi ci jak masz żyć a tu taki mały złodziejaszek.

   @jan_sah:

  •  

   pokaż komentarz

   @4x80: Ale nic nie ukradł tylko zmniejszył sobie haracz. Jak by wybrał kraj z największym podatkiem to by było lepiej? Gdybyście mieli możliwości cięcia kosztów to byście z niej zrezygnowali?

  •  

   pokaż komentarz

   @jan_sah: Obciążając tym samym podatkami ludzi na których zarabiasz.
   Taki jest deal - państwo zbiera pieniądze i oferuje za to usługi. Kasę trzeba zebrać albo pożyczyć. To, że trafia na bermudy sprawia, że ty i twoje dzieci będziecie biedniejsi albo dostaniecie np. dziurawe drogi.
   Do tego się to sprowadza.
   O ile obywatel nie płacąc podatków czyni małą szkodę - zwiększa swój dobrobyt a i tak pieniądze zostają w kraju, to międzynarodowe korporacje robią tak dużą szkodę naszej gospodarce.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale nic nie ukradł tylko zmniejszył sobie haracz.

   @koza19921117: Google jest największą i najsilniejszą na świecie korporacją zaangażowaną w promocję walki z globalnym ocipieniem. To pośrednio m.in. dzięki Google skokowo wzrosły ceny prądu w PL.

  •  

   pokaż komentarz

   Taki jest deal - państwo zbiera pieniądze i oferuje za to usługi. Kasę trzeba zebrać albo pożyczyć. To, że trafia na bermudy sprawia, że ty i twoje dzieci będziecie biedniejsi albo dostaniecie np. dziurawe drogi.

   @masz_fajne_donice: Dobrze, zgadzam się, tak jest w świecie idealnym, my natomiast jeszcze posiadając pdatek od wyprowadzki i wiele wiele innych danin powinniśmy za jakiś czas pławić się w luksusie - jako przedsiębiorcy, a co za tym idzie z naszych zarobionych pieniędzy też i pozostali ludzie. Może się uda taki system ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @4x80: To się tyczy wszystkich mających władzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @masz_fajne_donice: No fajnie, ale jednak cała patologia zaczyna się w systemie podatkowym. Jak ma działać w oparciu o moralizowanie i mówienie że "tak trzeba", a nie konkretne zapisy nie pozwalające tego obchodzić, to ja problemu nie widzę w tym że ktoś korzysta ze wszystkich możliwości które zgodnie z prawem dostaje.

   No ale to cały świat już się zakiwał w swych rozrośniętych machinach podatkowych, a najgorsze że nikt nie chce i nie może tego zmienić, bo oznaczałoby się to wyłamanie z wielkich macek podatkowych świata. Idea może słuszna że działa to na wspólne dobro, ale powiedzmy sobie szczerze, nie tylko praktyki takich korporacji odbijają się na obywatelach i praktyki rządzących którzy taki system dla własnych korzyści też wciąż utrzymują.

  •  

   pokaż komentarz

   To chyba logiczne - jesli masz mozliwosc unikniecia haraczu, to to robisz

   @jan_sah: "Haracz" kojarzy się z czymś, co wyraźnie utrudnia Twoje życie, jeśli musisz go zapłacić. Udziałowcy wielkich korporacji mają tak niewyobrażalnie wielkie pieniądze, że nawet by nie odczuli zapłaty tych podatków. Bo to po prostu niemożliwe, by człowiek coś takiego odczuł. Mają dość pieniędzy, by oni, ich znajomi, ich dzieci i dzieci ich znajomych na X pokoleń w przyszłość nigdy nie musieli pracować i mogli kupić, co tylko sobie zamarzą.

   Na tym poziomie bogactwa już nie chodzi o zaspokajanie swoich nawet najbardziej luksusowych potrzeb, tylko... sam nie wiem o co. Jakiś wyścig z innymi bogaczami? Jaranie się patrzeniem na cyferki na koncie?
   Jeśli ktoś jest aż tak bogaty, a mimo to jeszcze unika podatków - czyli de facto okrada państwo (a państwo to ci wszyscy znacznie biedniejsi obywatele), to jest zwykłym całkowicie pozbawionym empatii sk$@$ysynem i rakiem wyżerającym dzisiejszy świat.

   W działaniu kogoś takiego jest logika i nie wiem, czy sam nie robiłbym tego samego na jego miejscu, bo nie umiem sobie wyobrazić tego położenia. Ale nazywajmy rzeczy po imieniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @4x80 google gdzieś moralizował nt. płacenia podatków, czy zwyczajnie i irracjonalnie skojarzyło Ci się 'cenzura na yt->optymalizacja podatkowa'?

  •  

   pokaż komentarz

   @jan_sah: pomoc pentagonowi nie chcieli, podatku nie placa ale chinom w dupe włazic to z checia. Ktos tam w końcu straci do nich cierpliwość

  •  

   pokaż komentarz

   Kasę trzeba zebrać albo pożyczyć. To, że trafia na bermudy sprawia, że ty i twoje dzieci będziecie biedniejsi albo dostaniecie np. dziurawe drogi.

   @masz_fajne_donice: Jeżeli wszystkim się zlikwiduje podatki dochodowe, to wszyscy będą bogatsi.

  •  

   pokaż komentarz

   @jan_sah: Sami sobie stworzyli taką możliwość przez lobbing.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo "Jeśli ktoś jest aż tak bogaty, a mimo to jeszcze unika podatków - czyli de facto okrada państwo (a państwo to ci wszyscy znacznie biedniejsi obywatele), to jest zwykłym całkowicie pozbawionym empatii sk$@$ysynem i rakiem wyżerającym dzisiejszy świat."
   Dokładnie tak jest. Na samym szczycie finansowym świata są właściwie sami psychopaci/socjopaci. Całe generacje wielkich rodów nie mających nic wspólnego z życiem przeciętnego człowieka. Ciężko to nawet dobrze dobrać w słowa, opisać, bo dla nas takie bogactwo jest porostu niewyobrażalne. Mur pieniędzy nie do przekroczenia. Całe pokolenia ludzi żyjących w odosobnieniu, w poczuciu totalnej wyższości, wyjątkowość. Jak oni mogą być zdrowa częścią społeczeństwa?

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli ktoś jest aż tak bogaty, a mimo to jeszcze unika podatków

   @lewoprawo: O kim dokładnie mówisz? Wymień nazwiska.

  •  

   pokaż komentarz

   Obciążając tym samym podatkami ludzi na których zarabiasz.

   @masz_fajne_donice: No tak bo przecież wszyscy wiemy, że gdyby google zapłacilo ten podatek to by nie byl deficytu a budżety państw zamiast się zmniejszać rosną każdego roku coraz bardziej. Co to za pierdolenie.

   Taki jest deal - państwo zbiera pieniądze i oferuje za to usługi

   Państwo kradnie pieniądze, w zamian daje tobie cokolwiek żebyś odpowiedzialnych za to nie powiesił na latarni. Przypomnij mi co takiego oferował król czy cesarz rzymski gdy zbierali podatki. Czasy się zmieniły a świnie u chlewu zdały sobie sprawę, że można się nażreć i nie narażać się na gilotynę jednocześnie.

   To, że trafia na bermudy sprawia, że ty i twoje dzieci będziecie biedniejsi albo dostaniecie np. dziurawe drogi.

   Ja i moje dzieci nie będziemy biedniejsi dlatego, że ktoś zarobił, za to na bank będziemy biedniejsi bo Państwo zamiast się kurczyć to ciągle się rozrasta i dop%$@%!?a kolejne podatki

   dziurawe drogi

   DROGI, KUHWAAAAA
   DROOOOGIIIII
   Drogi to jeden z przykładów jak państwo interweniując w rynek szkodzi.
   Ktoś z was się kiedyś zastanawiał jak by wyglądał rozkład ludności gdyby nie budowano wszędzie "darmowych" dróg?
   Że może lepiej by było z pożytkiem dla wszystkich gdybyśmy nie stawiali tyle na transport samochodowy? Zdrowiej dla nas i środowiska, szybciej, taniej? No ale tego się już nigdy nie dowiemy bo wolny rynek nie został dopuszczony do tej decyzji.

   międzynarodowe korporacje robią tak dużą szkodę naszej gospodarce.

   Wyprowadzając pieniądze za granicę gdzie leżą na kontach powodują, że twoja i moja złotówka jest więcej warta. Więc nie. Szkodzi rząd, nie Google.

  •  

   pokaż komentarz

   @YourDoom: Osoby na szczycie, do których na ostatecznym końcu płynie zysk wypracowany przez Google czy inne korporacje. Nazwisk nie znam, możesz sam sobie poszukać. Ale o ile ostatecznie te pieniądze nie idą do niszczarki, to do czyjejś kieszeni muszą przecież iść.

  •  

   pokaż komentarz

   Przypomnij mi co takiego oferował król czy cesarz rzymski gdy zbierali podatki.

   @YouCanCallMeBillieGates: Król czy cesarz rzymski oferował ochronę. Dziękuję za uwagę.

  •  

   pokaż komentarz

   To takie uniwersalne prawo przyrody że "więcej = taniej". Ma to związek m.in. z entropią.

   pokaż spoiler jeden z przykładów: wynalazek ewolucji taki jak rozmnażanie się organizmów (a także komórek w wielokomórkowych) daje niską granicę opłacalności przedłużania ich życia - typy organizmów ustępujące miejsca swoim mutującym potomkom szybciej i skuteczniej przetrawiają lokalne zasoby niż te, w których rodzice istnieliby dalej poprzez setki pokoleń swoich potomków.

   źródło: s.s-bol.com

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: > Jeśli ktoś jest aż tak bogaty, a mimo to jeszcze unika podatków - czyli de facto okrada państwo (a państwo to ci wszyscy znacznie biedniejsi obywatele), to jest zwykłym całkowicie pozbawionym empatii sk$!!ysynem i rakiem wyżerającym dzisiejszy świat.

   Państwo to politycy i to jest rak dzisiejszego świata.

   Biedni ludzie nie istnieję (no, może poza ułamkiem % ludzi, którzy rodzą się chorzy).

   Osoby na szczycie, do których na ostatecznym końcu płynie zysk wypracowany przez Google czy inne korporacje.

   Czyli rządzący i prezesi państwowych spółek, bo to ci ludzie najwięcej zyskują na socjalizmie i dużych podatkach.

  •  

   pokaż komentarz

   Król czy cesarz rzymski oferował ochronę. Dziękuję za uwagę.

   @Vielokont: Daj spokój. Na początku chciałem mu odpowiedzieć ale jak przeczytałem tę stertę głupot, to już uznałem, że nie ma sensu. Trzeba by się rozpisać bardzo, żeby mu wyjaśnić chociaż podstawy działania państwa a i tak patrząc na to co wypisuje dla niego jest już za późno. Podziałałaby najwyżej terapia szokowa - wysłać go w świat, żeby docenił jak dobrze przy naszych możliwościach - mało czasu wolnego państwa i mało surowców - Polacy sobie zorganizowali kraj.

  •  

   pokaż komentarz

   @masz_fajne_donice: Ale to, że mieliśmy mało czasu wolnego państwa i surowców to nasza wina.

  •  

   pokaż komentarz

   @YourDoom: Tak jak wina żydów, że był Holocaust i wina Indian, że Ameryka została podbita przez Europejczyków.
   Tak jak wina każdej zgwałconej kobiety, że została zgwałcona a pobitego mężczyzny, że słabo się bije.
   Masz rację.

  •  

   pokaż komentarz

   @4x80: @masz_fajne_donice: Ale to nie jest tak, że Google nie płaci podatków. Oni tylko uniknęli zapłacenia podatku od zysków. Z całej działalności operacyjnej muszą płacić podatki. Jak wynajmują budynek to płacą podatki, jak płacą wypłaty ludziom to też płacą różne "ZUSy", ubezpieczenia, zaliczki na podatek, etc...

   Gdyby robili coś nielegalnego to prezes (czy inna osoba odpowiedzialna) poszła by siedzieć. Nie wińmy Google/Apple/Amazon/MS za to że korzystają z możliwości zmniejszenia opodatkowania zysków jakie daje im prawo.

   Jeżeli chcemy, żeby to było niemożliwe, piszmy petycje do polityków - on stanowią to prawo i oni pozwalają dużym korporacją mieć mniejsze obciążenia podatkowe niż małym. Tylko, że politycy specjalnie dali możliwość rozliczania się w "rajach podatkowych" dlatego bo na tym zarabiają. Żeby to uniemożliwić wystarczy wprowadzić kilka nieskomplikowanych zasad.

   Jest jeszcze jedna kwestia. Google konkuruje np. z Applem. Jeżeli Apple się rozlicza w rajach podatkowych a Google by nie wykorzystał takiej możliwości to akcjonariusze by ich rozjechali a wręcz zarząd mógłby iść siedzieć za niegospodarność. Z własnej woli stawiali by się w mniej korzystnej sytuacji niż konkurencja.

   Zmniejszanie opodatkowania przez raje podatkowe jest legalną działalnością. Politycy dali taką możliwość i nie zamierzają jej zmienić. Wińmy polityków a nie przedsiębiorstwa!!!

  •  

   pokaż komentarz

   Gdyby robili coś nielegalnego to prezes (czy inna osoba odpowiedzialna) poszła by siedzieć. Nie wińmy Google/Apple/Amazon/MS za to że korzystają z możliwości zmniejszenia opodatkowania zysków jakie daje im prawo.

   @kwanty: Tak można stwierdzić tylko zakładając, że korporacje nie wykorzystują swojej fortuny do przekupienia polityków, by ci forsowali prawo umożliwiające unikanie podatków lub inne przywileje umacniające ich pozycję na rynku.
   A mam co do tego spore wątpliwości.

  •  

   pokaż komentarz

   @masz_fajne_donice: przecież gdyby był problem to by nie było rajów podatkowych. Skoro są to znaczy, że każdy ma w tym interes

  •  

   pokaż komentarz

   @masz_fajne_donice: nikt o zdrowych zmysłach nie zostawia 19% haraczu od swojego dochodu nie mówiąc o całej reszcie. Problem nie jest w firmach tylko w systemie, który opodatkowuje do granic możliwości. Dochodówka to chyba najgłupszy podatek jaki jest, to kara za wykonaną pracę.

  •  

   pokaż komentarz

   @onechaos: ma to sens ale zeby naprawde mialo to sens to trzeba by przyciac fundusze reprezentacyjne, samochody sluzbowe itp. Nie dostajesz z firmy nic co moglbys wykorzystac - jak masz cos dostac z czego bedziesz korzystal to dostajesz to w formie $$$ i od tego placisz podatek. Zatem dyrektor mieszkajacy w mieszkaniu/domu firmowym placi podatek od wartosci wynajmu itp.

  •  

   pokaż komentarz

   Zmniejszanie opodatkowania przez raje podatkowe jest legalną działalnością. Politycy dali taką możliwość i nie zamierzają jej zmienić. Wińmy polityków a nie przedsiębiorstwa!!!

   @kwanty: Gdyby wyprowadzanie zysków było nielegalne to firmy wyprowadzały by nielegalnie. Dla wielu firm legalne metody "optymalizacji podatków" były niewystarczające, więc korzystały z nielegalnych. Politycy dają firmom takie możliwości za jakimi firmy lobbują i na jakie mogą sobie pozwolić. Winni są politycy, bo nie potrafią tego okiełznać, a to ich praca. Winne są firmy, bo to robią, bez względu na to czy to jest legalne czy nie. Rozumiem, że płacenie mniejszych podatków daje przewagę nad konkurencją, ale najpierw te pieniądze zostały wyssane od ludzi z kraju macierzystego, więc tam powinny zostać zapłacone od nich podatki.

  •  

   pokaż komentarz

   @YourDoom Wystarczy sobie poczytać historii największych rodów finansjery światowej. Bardzo dużo tego jest dostępne na sieci. Plus wiele spraw w których ci bogacze byli i są zamieszani. I nie mówię tu o żadnych teoriach spiskowych. Rzeczywiście fakty wystarczająco dają do zastanowienia sie o stanie człowieczeństwa tychże. Zresztą biorac to nawet na logike, jesli cale życie dorastasz w sterylym odosobnieniu gdzie kontakt z innymi ludźmi z poza twojej sfery jest na zasadzie pan-sługa. Jesli całe twoje kształtowanie obrazu społeczeństwa jest tworzone przez tych co stoją na jego szczycie traktując je z góry. Tutaj nie masz szans na przekazanie niczego innego w przyszłości swoim potomkom, dziedziczacym po tobie. Koło się zamyka. Niestety historie o królu, co przebiera sie za żebraka są tylko bajkami. Bogaci są coraz bogatsi z pokolenie na pokolenie pomnażając majątek rodu przy czym to samo sie dzieje z coraz to większym oderwaniem od reszty świata. Wielo Pokoleniowe Pranie Mózgów. Pomyśl co sie stanie jak zawładną technologią pozwalająca im edytować DNA swoich dzieci. Powstanie nowa "uber-rasa" by nami rządzić? Może to mrzonki, ale wiem, że nie zawahali by sie tego zrobić, nie mieli skrupułów wczesniej z wieloma innymi sprawami. To nie są tacy co sie cofną. Moralność, sumienie, dobro ogółu, planety chociażby, oni raczej tych pojęć nie używają..
   No chyba żeby na nas zarobić...
   Pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   Dochodówka to chyba najgłupszy podatek jaki jest, to kara za wykonaną pracę.

   @onechaos: Prowizja dla państwa świadczącego usługi.
   To jak dziwka płaci alfonsowi prowizję od swoich zysków. On zapewnia lokal i ochronę. Tak samo państwo zapewnia biznesom lepsze lub gorsze warunki.
   Tam gdzie państwo działa słabo(Afryka, lata 90 w Rosji pełne mafii ściągającej haracze i przejmującej biznesy) interesów prowadzić się nie da lub trzeba ryzykować życie na co mało kto z zachodniego świata się godzi.

   Dopóki ta prowizja dla państwa jest w rozsądnych ramach, to moim zdaniem sprawiedliwe. 19% to jest od zysku a nie obrotu. Czyli po odliczeniu kosztów tyle trzeba zapłacić za sądownictwo, pilnowanie żeby ludzie nie weszli do sklepów i nie wzięli sobie czego chcą, kształcenie pracowników przyszłych(darmowe szkolnictwo) i wiele innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @masz_fajne_donice: nie, nie przekonasz mnie żadnymi argumentami bo żadnych rozsądnych po prostu nie ma. Ten podatek powinien zostać zlikwidowany i koniec. Państwo ma już zbyt dużą prowizję w ZUS, VAT, akcyzach i innych, dlatego jesteśmy i zostaniemy biedni bo małe firmy nie potrafią wyprowadzać kasy na Bermudy ani wykazywać kosztów z dupy tak jak robią zagraniczne firmy. Tzn. oni płacą jakiś podatek ale u siebie. Najbardziej tracą na tym wszystkim małe, polskie przedsiębiorstwa. Zresztą, whatever.

  •  

   pokaż komentarz

   nie, nie przekonasz
   @onechaos: Nie mam zamiaru cię przekonywać. Tłumaczę jak jest. Możesz zignorować i dalej żyć marzeniem o braku podatku dochodowego. Tak jak hmm jakie rozwinięte państwo nie ma takiego podatku?

   Najbardziej tracą na tym wszystkim małe, polskie przedsiębiorstwa. Zresztą, whatever.
   Dlatego krytykuje się google w tym arykule i walczy z tym procederem.

  •  

   pokaż komentarz

   @koza19921117: nie porownywalbym obywatela, jednoosobowej dzialalnosci gospodarczej czy firmy narodowej z korporqcja miedzynarodowa.

  •  

   pokaż komentarz

   naszej gospodarce.

   @masz_fajne_donice: google mógłby spokojnie mieć wywalone w Polske. O czym ty mówisz

  •  

   pokaż komentarz

   @masz_fajne_donice: Tylko, że google prowadzi biznes wirtualny także nie widzą pewno zbytnio sensu płacenia polskiemu rządowi za to,że ktoś z PL wejdzie na ich strony i z nich korzysta, które nawet nie mają serwerów w PL, ja to się im nie dziwię, i nie widzę też jak niby ktoś na tym w PL traci.

  •  

   pokaż komentarz

   @neoandrew: To dziwne, że mają kilka biur w Polsce, jeżeli nie prowadzą biznesu u nas. I dziwne, że jest firma Google Polska.

   Google Poland sp. z o.o. została zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorstw Krajowego Rejestru Sądowego 6 września 2005.
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Google_Polska

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   Król czy cesarz rzymski oferował ochronę. Dziękuję za uwagę

   @Vielokont: Mafia również oferuje ochrone
   Dziękuję za uwagę

  •  

   pokaż komentarz

   @masz_fajne_donice: No i? A usługi świadczy inna firma google.

 •  

  pokaż komentarz

  od tego są takie raje... nie każdy ma chęć płacenia czegoś czego nie musi...

  •  

   pokaż komentarz

   @a_potylica: W tym właśnie rzecz, że musi, a ci którzy powinni płacić najwięcej i ich stać na to to kombinują by tego nie robić ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @superlogin1: Mozna okradac zgodnie z prawem... patrz na polityków.

  •  

   pokaż komentarz

   @superlogin1: Ale jednak trochę hipokryzja bo jawnie promują idee socjalizmu wiec chyba powinni dokładać do puli skoro promują równy podział dóbr?

  •  

   pokaż komentarz

   @OS7RY: Że kto i jak?. Żydzi pchający tolerancję dla siebie samych to nie socjalizm, nawet jak sobie nazwiecie to marksizmem.

  •  
   TenCzlowiekToKlopoty

   +13

   pokaż komentarz

   @OS7RY: pewnie podobnie jak wielu zwolenników równego podziału są za tym, żeby dzielić tylko dobra cudze ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @matowoszary tylko to nie jesf tak ze szef google zaplaci to ze swojego zysku tylko przerzuci ten koszt na klientow. Im wiecej podatkow zaplaca tym drozej klienci zaplaca.

  •  

   pokaż komentarz

   @matowoszary: Dziesięciu facetów poszło na piwo i rachunek dla wszystkich wyniósł 100 zł. Jak go tu sprawiedliwie pokryć?

   Po namyśle zdecydowali się zastosować rozwiązanie znane z działającego w Europie systemu podatkowego:

   - Czterech najbiedniejszych nie zapłaciło nic.
   - Piąty zapłacił złotówkę.
   - Szósty zapłacił 3 złote.
   - Siódmy zapłacił 7 zł.
   - Ósmy zapłacił 12 zł.
   - Dziewiąty zapłacił 18 zł.
   - A ostatni, najbogatszy, zapłacił 59 zł.

   Jak postanowili, tak zrobili. Przychodzili do baru codziennie, zostawiali 100 złotych - i wszystko było w porządku... do momentu, w którym barman powiedział:

   Chłopaki! Jako stałym klientom oferuję wam zniżkę: będziecie płacić tylko 80 złotych.


   Faceci ucieszyli się. Powstał jednak problem: jak podzielić nadwyżkę 20 złotych?
   Na początek ustalili, że czterej najbiedniejsi nadal nie płaciliby nic - ale co z resztą?
   Zaproponowali, by podzielić ją po równo między tych, co płacą. Wyszło po 3,33 na łebka. Ale w takim razie Piąty i Szósty jeszcze otrzymywaliby pieniądze za picie!
   Barman zaproponował, że rozłoży tę obniżkę jakoś bardziej proporcjonalnie:

   - Piąty nie zapłacił nic.
   - Szósty zapłacił 2 złote.
   - Siódmy 5 zł.
   - Ósmy 9 zł.
   - Dziewiąty 14 zł.
   - A Dziesiąty 49 zł.

   Zapłacili, wyszli z baru - i zaczęli liczyć:

   - Ja otrzymałem tylko złotówkę z tych 20 - oświadczył Szósty - ale on - rzekł wskazując na Dziesiątego - zarobił na tym 10 złotych!.
   - To prawda! - krzyknął Piąty. - Ja też zarobiłem na tym tylko złotówkę! To niesprawiedliwe, że on zarobił dziesięć razy więcej.
   - Dlaczego on dostał 10 złotych, a ja tylko dwa? - zawołał Siódmy. - Bogaci zabierają nam wszystko!.
   - Czekajcie! - zawrzasnęli jednym głosem pierwsi czterej. - My nie dostaliśmy w ogóle nic! Ten system opiera się na wyzysku biedaków!.

   I zaczęli ochrzaniać Dziesiątego - do czego przyłączyła się reszta.

   Następnego wieczoru Dziesiąty nie pojawił się w barze. Więc pozostała dziewiątka zaczęła pić sama. Jednak gdy przyszło do płacenia rachunku, okazało się, że nie mają nawet na połowę.

   I dopiero wtedy zaczęli myśleć.

  •  

   pokaż komentarz

   @sm_m: fajna anegdota ale nie pasuje do korporacji no i jest skierowana do wyznawcow socjalizmu progresywnego.

   Ten dziesiaty gdyby byl korporacja to wcale by nie byl w barze tylko na bermudach a laczylby sie z pozostalymi przez telefon. A i knajpa, barman i producent piwa nalezalby do niego.

  •  

   pokaż komentarz

   że musi, a ci którzy powinni płacić najwięcej i ich stać na to to kombinują by tego nie robić ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   @matowoszary: i prawidłowo, widać ty na etacie w urzędzie i mnie okradasz

 •  

  pokaż komentarz

  Oj tam zaraz wyprowadzil, taka optymalizacja podatkowa XD

 •  

  pokaż komentarz

  Prywatyzacja zysków, nacjonalizacja strat. Takim mamy klimat.

 •  

  pokaż komentarz

  A ja na dzień dobry jak coś sprzedam to 23% vat + 19% belki a potem ide do sklepu coś kupić i 23% VAT a jak zatankować to jeszcze akcyze xD

  •  

   pokaż komentarz

   @widme: podałeś najbardziej skrajny przypadek, najwyższą stawkę vat, i założenie, że z vatu ze sprzedaż odliczysz kupując coś innego (np. surowiec). Czyli musiałbyś wyprodukować coś z niczego i jeszcze to coś musiałoby być objęte 23% vat. Podaj przykład takiego czegoś ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @psi-nos: wszystkie usługi, np. dpradztwo? Tam kosztów sobie zbytnio nie zrobisz, a od kazdej faktury przychodowej 23%Vat + 19% dochodowego masz nie wyjete.

  •  

   pokaż komentarz

   @kiedyswymysle: no dobra, masz rację. Ale inna sprawa. Policzyłeś siebie jako obciążonego podatkiem vat kiedy coś sprzedajesz i kiedy coś kupujesz. Czyli jak świadczysz tę swoją usługę 23% vat, to kto w końcu jest obciążony, kupujący czy sprzedający? Bo twoim tokiem rozumowania obaj są obciążeni, mimo że vat płacony jest raz.