•  

  pokaż komentarz

  No i pięknie. Polacy już płacą za paliwo więcej niż na zachodzie więc może ich wreszcie bieda przyciśnie i też wyjdą na ulice

 •  

  pokaż komentarz

  Czy jest prawdopodobne, że te protesty zostały wywołane przez kogoś żeby jeszcze bardziej zdestabilizować Unię albo jako np. test jak będą wyglądały protesty ludności i jak sobie z nimi poradzić? Tak jak testowali blokadę kont na Cyprze? Żeby daleko nie szukać, otworzenie europejskich granic dla migrantów też podpadałoby pod tę kategorię...

  •  

   pokaż komentarz

   @anastazjasz: Myślę, że same protesty zostały wywołane przez zwykłych ludzi którzy mają dość makarona.
   Pytanie raczej powinno brzmieć, czy teraz pod przykrywką protestów nie robi dla siebie jakiejś roboty...?
   Myśle, że już ktoś tam jest. Ostatnio było głośno o tym, że antifa tam się rozbija, ale coś mi się wydaje, że nie tylko oni...

  •  

   pokaż komentarz

   @anastazjasz niektórzy podejrzewają, że protesty wzniecili Amerykanie po tym jak Macron zapowiedział, że potrzebuje armii do obrony przed Stanami.

  •  

   pokaż komentarz

   @anastazjasz: @Smog_Warszawski: @Pippo: A ja myślę, że powód jest bardziej przyziemny. Już kilkanaście lat temu czytałem o tym jakie problemy trawią Francję - rozbuchane przywileje socjalne, emerytalne, mała innowacyjność. Już w podstawówce uczyłem się o tym, że czym większy udział zatrudnienia w rolnictwie, tym kraj słabszy, a we Francji te wskaźniki są dużo wyższe niż w Niemczech, Holandii czy Wielkiej Brytanii.

   Myślę, że dobrą analogią jest trzęsienie ziemi. Płyty nacierają na siebie niezauważalnie przez lata i raz na jakiś czas następuje punkt krytyczny i energia musi zostać rozładowana - wtedy mamy trzęsienie ziemi. Być może właśnie podniesienie ceny paliwa to był punkt krytyczny, który uwolnił kumulowaną od lat złość. Nie Macron, nie uchodźcy, nie cena paliwa jest tu powodem, a kumulowana od lat u części społeczeństwa frustracja.

   Oczywiście nie wykluczam, że dla kogoś to jest jak gwiazdka z nieba i umiejętnie to podsyca obecne wydarzenia dla własnej korzyści.

  •  

   pokaż komentarz

   Myślę, że same protesty zostały wywołane przez zwykłych ludzi którzy mają dość makarona.
   Pytanie raczej powinno brzmieć, czy teraz pod przykrywką protestów nie robi dla siebie jakiejś roboty...?


   @Smog_Warszawski: Silna UE nie jest w interesie ani USA, ani Rosji, ani Chin (to, że w UE każdy gra w swoją grę i załatwia swoje interesy to już inna sprawa).

   Coraz większa liczba geopolityków jest zdania, że exodus uchodźców również nie jest przypadkowy.

   Z moich własnych obserwacji - II wojna w Iraku jakoś dziwnie zbiega się datami z przyjęciem euro ( ͡° ͜ʖ ͡°) (a to dominacja dolara i kontrola nad nim pozwala się zadłużać praktycznie w nieskończoność - tak długo jak długo będzie najważniejszą walutą na świecie).

   Rosja jest słaba ekonomicznie i bardzo słaba demograficznie (146 milionów obywateli to jest nic w dzisiejszym koncercie mocarstw, siła militarna jeszcze jakoś ich trzyma, ale cudów nie ma, nawet duży % PKB na wojsko z małej gospodarki być wiecznie w przodzie tego wyścigu), więc i silna Europa nie jest już potrzebna - tak jak kiedyś była do powstrzymywania ZSRR.

  •  

   pokaż komentarz

   @anastazjasz: oczywiscie że tak. jest ogromny oddolny ruch społeczny wk%%!ionych ludzi czyli niezła baza do działan. ide o flaszke ze sluzby specjalne kilku krajów juz się tam zainstalowaly i probują tym ruchem sterowac na wlasny użytek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dr_Manhattan: No cóż zgodzę się z Tobą, chociaż sytuacja we Francji jest bardziej złożona.

   We Francji zgrały się ze sobą parę rzeczy. Pierwsza i najważniejsza prezydent idiota, duże problemy gospodarcze kraju oraz imigranci.

   Co do planu (zmiany w UE, imigranci itp) na głównej jest znalezisko „tajemniczy opuszczony masoński park”. O masonach pisał już św. Maksymilian Kolbe, oni planują. NWO do którego nawet ostatnio Merkel się oficjalnie przyznaje (Europa bez suwerennych państw), najazd Afryki i bliskiego wschodu na Europę. W planach jest jeszcze wywołanie wojny religijnej.

 •  

  pokaż komentarz

  "Mam nadzieję, że monitoring pozwoli na zidentyfikowanie i pociągnięcie do odpowiedzialności sprawców oraz że zostaną oni bardzo, bardzo surowo ukarani" - oświadczył Griveaux.

  Oni też mają taką nadzieję i chcą właśnie pociągnięcia do odpowiedzialności rządzących w tym pana panie Griveaux.

  Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

 •  

  pokaż komentarz

  Demokratycznie wybrana władza ucieka przed wyborcami :)

 •  

  pokaż komentarz

  Kiedy zaczną budować gilotyny? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dodany przez:

avatar HaHard dołączył
392 wykopali 8 zakopali 2.9 tys. wyświetleń