•  

  pokaż komentarz

  Hajlował i się modlił - te lewackie baity są coraz słabsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @kontonr77: jak się mozna domyślać zdjęcie wyrwane z kontekstu, chłopak nabijał się, że "gazeta wyborcza" i TVNy będą go przedstawiały jako faszystę. No i jak widac miał rację.

   źródło: swiatobrazu.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @kontonr77: a to cos nowego? Far righty sa wierzace. Naziole(historyczni) tez byli.

  •  

   pokaż komentarz

   @kontonr77: Ufff dobrze, że telewizja KOD była na miejscu bo byśmy się nie dowiedzieli( ͡° ͜ʖ ͡°) Szkoda, że go za księdza nie przebrali były by większe zasięgi.

  •  

   pokaż komentarz

   @kontonr77: Hitler też chodził do kościoła

  •  

   pokaż komentarz

   @kontonr77: A czy przypadkiem to nie był znów przebieraniec z TVN albo wyborczej? Po nich się można wszystkiego spodziewać...

   źródło: media.wplm.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981 Tak wierzący byli, że odprawiali rytuały okultystyczne, bo wierzyli w ich moc. No naprawdę logiczne. Ale co spodziewać się, niestety każdy lewak nie posiada zdolności myślenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hank__Moody: Bzdury, okultyzmem w pewnym stopniu jarał się Himmler (tak jak jasnowidzeniem, astrologią, zjawiskami paranormalnymi i całą masą innych bzdetów), z czego po przemieszeniu z różnymi pogańskimi pierdołami marzyło mu się zapoczątkowanie nowej, nazistowskiej religii. Może i miał w tym jakichś popleczników, chociaż niewiele o tym wiadomo, wiadomo jednak na pewno że zdecydowana większość nazistów miała zwyczajnie w dupie takie bzdury, a taki np. Hitler otwarcie się z tego nabijał.

   Co to w ogóle za idiotyczny pomysł, że jacyś "naziści" niczym odrębny, jednolity gatunek obdarzeni byli wspólnymi wierzeniami? xD Przecież tak samo jak w każdym innym systemie, tak i wśród członków partii nazistowskiej byli różni ludzie najróżniejszych wyznań. Mówimy tu o wielomilionowej grupie ludzi, trzeba być idiotą by ich wrzucać do jednego worka.

  •  

   pokaż komentarz

   @bede-gral-w-gre: hailował i został przedstawiony jako faszysta? :o

  •  

   pokaż komentarz

   hailował i został przedstawiony jako faszysta? :o

   @eyehategod: jak się można domyślać xD

   pokaż spoiler O ile sie nie ma Boga Honoru i Ojczyzny zamiast mózgu

  •  

   pokaż komentarz

   @Hank__Moody: btw, skoro niewiedza w poruszanych tematach to domena lewaków bez zdolności myślenia to znaczy że jesteś lewakiem czy nie potrafisz myśleć? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @kontonr77: Szczerze mówiąc nie wiem jak było, ale jestem w stanie w to uwierzyć. Debile usilnie próbują hailować mówiąc, że to salut rzymski... A że miałam styczność bliżej z tym środowiskiem, to mogę zapewnić z własnego doświadczenia. Każde skrajności cechują się debilizmem.

  •  

   pokaż komentarz

   Hajlował i się modlił - te lewackie baity są coraz słabsze.

   @kontonr77: wszystkie jednostki ONR-o podobne działające w Polsce nazwałbyś baitem?

  •  

   pokaż komentarz

   @4kroki: Jednostki ONR modlące się na ulicach? Nie spotkałem takich.

  •  

   pokaż komentarz

   @kontonr77: "ja nie spotkałem, to musi znaczyć, że coś takiego nie istnieje". Gratuluję żelaznej logiki

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @kontonr77: A spotkałeś się z protestem przeciw pedofilii w kościele, kiedy to ludzie wieszali małe buciki na płotach przed kościołami? Zgadnij kto je ściągał, przeszkadzając w proteście (✌ ゚ ∀ ゚)☞ Turboprawicowcy są takimi samymi debilami jak lewactwo. Natury nie oszukasz :)

  •  

   pokaż komentarz

   @4kroki: Ale z tego co widzę, to sekcja modlitewna. A miała być pomieszana z sekcją hajlującą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hank__Moody: tak wierzący, ze nawet na swoim pasie mieli napis "Gott mit uns"

  •  

   pokaż komentarz

   @PrawdziwyRealista: Ostatnio jakiś z onru (chyba, nie pamiętam dokładnie, być może po prostu narodowiec) brał udział w jakimś charytatywnym biegu z symbolem ss na spodenkach. Potem się głupio tłumaczył, że przecież nie jest zakazany i znaczy coś innego. Chuj, że większość symboli pierwotnie miała inne znaczenie, nawet swastyka będąca symbolem szczęścia. To po prostu inny stan umysłu xD

  •  

   pokaż komentarz

   @night_witch95: no wystarczy popatrzec na wykop - tam przecież nikt nie hajluje tylko prowokacja, ściema albo koleś akurat pokazuje siad psu. Wypieranie, ze istnieją takie typy. Zresztą podczas"najwiekszej fali zainteresowania islamem" to tutaj niektórzy otwarcie pisali, ze są dumni z bycia rasistą... Zalosne

  •  

   pokaż komentarz

   @PrawdziwyRealista: Bo to po prostu dzbany, które wypierają myśl, że mogą nimi być lub po prostu są za głupi, żeby w ogóle o tym myśleć. Ja akurat szanuję patriotyzm, narodowców... Pod warunkiem, że nie popadają w skrajności, których nienawidzę. Sama też poglądy mam wypośrodkowane, dlatego bawi mnie głupota obu stron. Ogólnie popadanie w skrajności jest żałosne. Tacy ludzie są pierwsi do łykania propagandy i najgłupszych teorii spiskowych. Odnoszę wrażenie, że cechują się też mocnymi zaburzeniami psychicznymi lub chorobami. Mania prześladowcza, fanatyzm, łatwi do zmanipulowania... taka trochę porażka ewolucji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kontonr77: jeszcze flage onr złapał i był zakapturzony bo okazałoby sie że pracował dla pewnej gazety

  •  

   pokaż komentarz

   @Monero: dokladnie o tym samym pomyslalem, predzej prowokator

  •  

   pokaż komentarz

   Hitler też chodził do kościoła

   @Taboret1974: Może jako dziecko, nazizm był fanatycznie anty chrześcijańską ideologią.

  •  

   pokaż komentarz

   Hajlował i się modlił - te lewackie baity są coraz słabsze.

   @kontonr77: Ciekawe co by się stało gdyby ktoś się tam doczepił do tego protestu jako Prorok Muhammad (niech będzie z nim pokój i błogosławieństwo) i do tego przyszedł z 9 letnią Aishą :)

  •  

   pokaż komentarz

   Debile usilnie próbują hailować mówiąc, że to salut rzymski...

   @night_witch95: A nie jest to salut rzymski? ONR jeszcze przed wojną wykonywał owy gest, podobnie jak środowiska nacjonalistyczne w całej Europie.

   A spotkałeś się z protestem przeciw pedofilii w kościele, kiedy to ludzie wieszali małe buciki na płotach przed kościołami? Zgadnij kto je ściągał, przeszkadzając w proteście

   Wiem że to nie do mnie ale chciałbym zwrócić uwagę na to iż owy protest nie miał nic wspólnego z walką o dobro pokrzywdzonych dzieci, był to po prostu atak antyklerykalnej tłuszczy na kościół, równie dobrze mogli oni wieszać te swoje buciki na szkołach gdzie problem pedofilii jest równie wielki, a może i nawet większy.

   I żeby nie było, jako legitymista z pewnością nie sympatyzuję z ONR.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ortalionowy_Rycerz: Ale co z tego, że był? Kiedyś swastyka była symbolem szczęścia. Też jej użyjesz? Jeżeli symbol jest wykorzystany źle i kojarzy się źle, to się go do c%@%$ nie używa, a nie hailują, a potem płacz, że ich nazywają nazistami. Czego tutaj nie rozumieć? Jest to salut rzymski, który od pewnego momentu stał się złym symbolem i koniec tematu.

   Po czym wnosisz, że protest nie miał nic wspólnego z walką o dobro pokrzywdzonych dzieci? To, że protest uderza w Twoje (swoją drogą śmieszne) wierzenia, nie znaczy, że nie był w dobrej sprawie. Kościół to sekta, ot co. W szkołach problem pedofilii równie wielki lub większy? Tu się uśmiałam. Pokaż mi proszę statystyki. Problem pedofilii zdarza się wszędzie, gdzie jest obcowanie z dziećmi, ale nigdzie indziej nie ma na taką skalę zamiatania spraw pod dywan. Nie ma przenoszenia pedofila do innej szkoły, jak jest w przypadku kościołów. Sprawdź sobie proszę statystyki ilu zostało księży faktycznie skazanych, a ilu przeniesionych i jeszcze ilu podejrzanych. Dysproporcja między podejrzanymi, a skazanymi to jest jakaś kpina. Nie jesteś sympatykiem onr, ale najwyraźniej sekty zwanej kościołem- jednak wspólna cecha z onr. Przykre to.

  •  

   pokaż komentarz

   Naziole(historyczni) tez byli.

   @Aster1981: Tak byli, że propagowali okultyzm(SS nawet miało swoje chramy, gdzie odp%$?$?@ali tańce apacza i inne rzeczy), Hitler planował zabić papieża, a Niemcy od 1800 były protestanckie z wyjątkiem jedynie Bawarii( ͡° ͜ʖ ͡°)

   https://histmag.org/Hitler-kontra-religia-14032

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: Himmler był typowym turbogermaninem i ezoterycznym świrem, więc jeśli marzył o jakiejś "religii nazistowskiej", to przede wszystkim na potrzeby swojego "zakonu" SS.

   Bo każdy zakon skupiał się wokół jakiejś religii czy spójnego systemu wierzeń... a że ten był konstruowany jeszcze przy użyciu wskazań z św. Ignacego Loyoli...

   Kiedyś swastyka była symbolem szczęścia. Też jej użyjesz?

   @night_witch95: To zależy przede wszystkim od kontekstu jej użycia, bo polityczny po II wojnie światowej w Europie nie bez przyczyny kojarzy się dziś jednoznacznie...

  •  

   pokaż komentarz

   @Mannaz_Isaz_Raido_Kaunan_Othala: No nie uważam tak. Jeżeli całemu światu coś kojarzy się jednoznacznie, a w Twoim mniemaniu nie i sobie walisz czymś na prawo i lewo, to jest to słaba sytuacja i raczej nikt nie będzie się do Ciebie dostosowywać. I tu nie ma miejsca na ''kontekst''. Tym bardziej w chwili gdy onrowcy chcą być traktowani poważnie, robią nagminnie jakieś głupoty, a potem zdziwienie, że nazywani są naziolami. Absurd jak dla mnie.

  •  

   pokaż komentarz

   równie dobrze mogli oni wieszać te swoje buciki na szkołach gdzie problem pedofilii jest równie wielki, a może i nawet większy.

   @Ortalionowy_Rycerz: Możesz rozwinąć? Bo nie spotkałem się z sytuacją w krtórej dyrektor szkoły albo minister oświaty jako zwierzchnicy nauczycieli świadomie starali się ukrywać przypadki pedofilii w szkołach i pomagali pedofilom w swoich szeregach uniknąć sprawiedliwości. A o to się przede wszystkim przecież rozchodzi, nie o liczbę przypadków.
   A zarzutów że w protestach przed taką skandaliczną polityką chodzi o antyklerykalizm a nie dobro dzieci to szkoda nawet komentować. Religijni fundamentaliści wszystko zrelatywizują w obronie "swoich", nawet bagatelizując cos tak obrzydliwego.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak byli, że propagowali okultyzm(SS nawet miało swoje chramy, gdzie odp?#?$##ali tańce apacza i inne rzeczy)

   @WodzNaczelny: ...ale się w nich nie modlili ani nie składali ofiar, jakby chcieli niektórzy.

   pokaż spoiler Ich "religią" był kult ich własnej ubóstwionej Rasy... co w pewnych aspektach czyni ich nawet bardziej bezbożnymi od komunistów, z których marksizmu ściągali! ( ͡° ʖ̯ ͡°)


   No nie uważam tak. Jeżeli całemu światu coś kojarzy się jednoznacznie

   @night_witch95: XD
   "Całemu światu"...
   Cał... kiem spora generalizacja! _( ͡° ͜ʖ ͡°)
   _

   I tu nie ma miejsca na ''kontekst''.

   Oczywiście, że jest miejsce.

   Tylko u zamordystów, co zakazują symboli, a pozwalają dalej żyć zbrodniczym ideologiom (jak to ma miejsce np. w Niemczech) kontekst użycia danego symbolu nie istnieje.

   pokaż spoiler Bo na takiej zasadzie można by było zbanować w Polsce np. krzyż łaciński, no bo przecież stosowali go i Krzyżacy, i (później) Niemieccy Chrześcijanie, i (w wydaniu neokrzyżackim) Bund Deutsche Osten, czyli organizacja wspierajaca brutalną regermanizację terenów wschodnich.


   Tym bardziej w chwili gdy onrowcy chcą być traktowani poważnie, robią nagminnie jakieś głupoty, a potem zdziwienie, że nazywani są naziolami.

   A czy ONR - owcy "wierzą" w swastykę?

   pokaż spoiler Nie.
   Tylko w jakieś mokre, falangistyczne marzenia o "Katolickim Państwie Narodu Polskiego".
   Już nie wspominając o tym, że stosowany przez nich "salut rzymski" w postaci, jakiej go dziś znamy, jest powstałym na przełomie XIX i XX wieku wyobrażeniem na temat rzeczywistego rzymskiego gestu, ergo - nie ma za sobą tradycji, która mogłaby go obronić przed zawłaszczeniem.


   Absurd jak dla mnie

   Absurdem jest dla mnie wspieranie pośmiertnej propagandy człowieka, który kilkadziesiąt lat temu chciał pochłonąć świat - ale świat pochłonął jego.

   pokaż spoiler I przegrał. ¯\\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Jest to salut rzymski, który od pewnego momentu stał się złym symbolem i koniec tematu.

   @night_witch95: Ale z jakiej racji użytkowanie go przez Hitlerowców doprowadziło do tego iż stał się złym symbolem? Co innego jakby w kontekście politycznym był używany tylko i wyłącznie przez nazistów, ale owy gest leży w tradycji ONRu i pozostałych europejskich środowisk nacjonalistycznych, dlaczego wszyscy oni mieliby odrzucać spuściznę swoich ugrupowań tylko dla tego że ktoś o złych zamiarach z tej spuścizny również korzystał. Po za tym nawet jeśli należałoby potępić wykonywanie salutu rzymskiego, to bez wątpienia nie zmienia to faktu iż nikt w ONR poprzez jego wykonywanie nie ma na celu wyrażania swojej sympatii wobec hitleryzmu.

   To, że protest uderza w Twoje (swoją drogą śmieszne) wierzenia

   Brzmi odważnie w ustach ateistki/agnostyczki.

   Kościół to sekta, ot co.

   Gdyż?

   zkołach problem pedofilii równie wielki lub większy? Tu się uśmiałam. Pokaż mi proszę statystyki.

   Z tą szkołą to był tylko taki przykład, lecz cieszę iż mogłem ci poprawić humor doprowadzając cię do śmiechu, a co do statystyk, to mam nadzieję że oficjalne dokumenty ministerstwa sprawiedliwości są dla ciebie rzetelnym źródłem.
   https://www.senat.gov.pl/gfx/senat/userfiles/_public/k8/dokumenty/stenogram/oswiadczenia/jackowski/4202o.pdf

   Nie ma przenoszenia pedofila do innej szkoły, jak jest w przypadku kościołów.

   Czekaj, ale w jaki sposób przenoszenie księży do innych parafii jest zamiataniem sprawy pod dywan? w sensie po przeniesieniu księdza prokuratura nie może mu postawić zarzutów?

   i jeszcze ilu podejrzanych.

   Tak bo jak ktoś jest podejrzany, to bez wątpienia jest winny, wśród osób świeckich również większość osób podejrzanych w jakiejś sprawie, ostatecznie nie zostaję skazana.

   Dysproporcja między podejrzanymi, a skazanymi to jest jakaś kpina.

   Sugerujesz że kościół ma jakieś wpływy w naszym systemie sprawiedliwości? ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie wiem jak owa dysproporcja jest duża , ale domyślam się że spora, bo w kontekście gwałtów/molestowania itp. spraw bardzo często rzucane są bezpodstawne oskarżenia, wystarczy spojrzeć na zachód aby zobaczyć jaka fala tego wszystkiego ostatnio się wylała.

   Nie jesteś sympatykiem onr, ale najwyraźniej sekty zwanej kościołem- jednak wspólna cecha z onr.

   Ty też masz zapewne wiele cech wspólnych ze światopoglądem ONR, najprawdopodobniej tak jak oni uznajesz pochodzenie władzy od ludu, zapewne popierasz również egalitaryzm w jakiejś jego formie itd. Nacjonalizm pierwotnie miał charakter wręcz fanatycznie antychrześcijański, to zawsze nacjonaliści byli pierwsi do walki z kościołem, dopiero w XX wieku sytuacja powoli zaczynała się zmieniać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: A w jaki sposób kościół kryję pedofilów?

  •  

   pokaż komentarz

   Hajlował i się modlił - te lewackie baity są coraz słabsze.

   @kontonr77: performer. Widziałem takiego kiedyś w kościele, niby się modlił, nieomal płakał, leżał krzyżem, potem wstał i cośtam krzyczał podczas homilii i wyszedł. Homilia to był list biskupów, więc zakładam że akcja zorganizowana. Tak się śmiesznie zachowywał, ale ogólnie dobry aktor. Dałbym mu 5/10 z perspektywą na 6.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ortalionowy_Rycerz: A z jakiej racji się obrazisz kiedy powiem, że jesteś debilem? Przecież to tylko słowo, nie? Ups... czyżby to ludzie nadali znaczenie danemu słowu, które kojarzy im się źle? Jak pokażę Ci faka, to się ucieszysz? Nie? A dlaczego? To tylko gest... hmm czyżby jemu też ludzie nadali jakieś znaczenie?

   No mniej więcej dlatego- powinieneś zrozumieć aluzję

   Brzmi odważnie w ustach ateistki/agnostyczki.

   Brzmi śmiesznie, brak argumentów motzno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Dlaczego kościół to sekta? Takie fajne powiedzenie jest ''Jeden człowiek wierzący w coś wyimaginowanego jest uznawany za chorego psychicznie, kilkunastu ludzi jest sektą, natomiast całe masy, to już religia''. Jeżeli coś jest nastawione na zyskanie władzy, pieniędzy oraz manipuluje ludźmi jest po prostu sektą. To, że przez ilość wyznawców zmienia się tylko nazwa, to nic nie zmienia. Mordowanie w imię wyimaginowanego boga, wciskanie mieczem swojej wiary, palenie kobiet na stosie w imię wiary i tak można by wymieniać długo. To w sumie fajna analogia do symboli- dla mnie utożsamiać się z czymś co zostało wykorzystane do zbrodni jest chore, a to, że ''teraz tak nie robią'' nie jest dla mnie wystarczającą zachętą. Dodam też swój ulubiony cytat, który będziesz sobie mógł wygooglować. ''Zabijcie wszystkich, bóg rozpozna swoich''. Temat rzeka i nie bardzo mi się chce rozwijać w tym momencie więcej, bo trzeba by było cały esej jebnąć.

   1468 to dużo? hahah błagam... A teraz leć wygoogluj rzetelne informacje na temat księży.

   Czekaj, ale w jaki sposób przenoszenie księży do innych parafii jest zamiataniem sprawy pod dywan? w sensie po przeniesieniu księdza prokuratura nie może mu postawić zarzutów?

   Tu już pojechałeś XD Od kiedy przeniesienie pedofila do innej parafii, gdzie dalej będzie miał styczność z dziećmi ma jakkolwiek podstawę? I tak- jak go przenoszą, to już prokuratura się nie interesuje, bo NIC O TYM NIE WIE. k#%$a, skąd Ty się urwałeś?

   Tak bo jak ktoś jest podejrzany, to bez wątpienia jest winny, wśród osób świeckich również większość osób podejrzanych w jakiejś sprawie, ostatecznie nie zostaję skazana.

   Niestety w tym przypadku 3/4 podejrzanych jest podejrzanych słusznie a skazanych to jest malusieńki %. I dlatego ludzie tak bardzo kojarzą pedofilię z samym kościołem. Nigdzie indziej pedofil tak traktowany nie jest i NIGDZIE nie ma takiej patologii jak w kościele. I odnosząc się do kolejnego- do samej polityki się wp!%!@%@ają więc poniekąd tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) A kolejną sprawą jest to, że nie muszą. To hermetycznie zamknięte środowisko. Nikt się nie dowiaduje spoza, bo sprawy SĄ ZAMIATANE POD DYWAN (co najwyraźniej Ci wcześniej umknęło jak pisałam lub nie rozumiesz tego, co czytasz), a po przeniesieniu do innej parafii ''tematu nie było''.

   Ale najwyraźniej pedofilia i jej krycie to nic złego. Bożu w chmurach wybacza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Dalej nie chce mi się już dyskutować, fanatycy zwykle nie mają nic mądrego do powiedzenia ani też nie są w stanie przyjąć argumentów, nawet jakby im je w gardło wepchnąć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: Z fanatykiem nie wygrasz... Nawet jakby gwałcono dzieciaka na oczach takiego, to by powiedział, że nic nie widzi i w innych miejscach jest więcej przypadków pedofilii :D Stan umysłu, którego się nie da ogarnąć. Ja to bym wszystkie religie wyp$@!@$?iła z życia publicznego, bo robią z ludzi tylko debili i marionetki. A w domu po cichu, to mogą sobie nawet wierzyć w potwora spaghetti- nie moja sprawa.

  •  

   pokaż komentarz

   @kontonr77: nie znam jego motywów, ale wcale bym się nie zdziwił, jakby to był kolejny ktoś ala Andrzej Hadacz czy Joanna spod krzyża.... ta sama forma działania...

  •  

   pokaż komentarz

   A z jakiej racji się obrazisz kiedy powiem, że jesteś debilem? Przecież to tylko słowo, nie? Ups... czyżby to ludzie nadali znaczenie danemu słowu, które kojarzy im się źle? Jak pokażę Ci faka, to się ucieszysz? Nie? A dlaczego? To tylko gest... hmm czyżby jemu też ludzie nadali jakieś znaczenie?

   @night_witch95: No i salutowi rzymskiemu zostało nadane pewne znaczenie, jakim jest wyrażanie swoich sympatii wobec nacjonalizmu.

   Brzmi śmiesznie, brak argumentów motzno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Przecież to ty jako pierwsza napisałaś pozamerytoryczną docinkę, a ja odpisałem ci tym samym ¯\_(ツ)_/¯

   Jeżeli coś jest nastawione na zyskanie władzy, pieniędzy oraz manipuluje ludźmi jest po prostu sektą.

   Z pewnością kościół katolicki który narodził się w dobie prześladowań, który był prześladowany w prawie każdym zakątku ziemi, którego pierwsi członkowie zginęli męczeńską śmiercią powstał w celu zdobywania zysków materialnych, obawiam się że żyłki do interesów to ty nie masz.

   wciskanie mieczem swojej wiary

   Kościół nikomu nie wciskał mieczem swojej wiary, jeśli w jakimś kraju chrześcijaństwo zostało zaprowadzone siłowo to albo wynikało to z tego iż wcześniej owy kraj walczył z chrześcijanami, albo chrystianizacja stanowiła efekt uboczny polityki prowadzonej przez władze świeckie, jak podczas kolonizacji Ameryki.

   palenie kobiet na stosie w imię wiary

   To ci się chyba coś pomyliło z protestantami.

   i tak można by wymieniać długo.

   Wymieniaj dalej, ciekaw jestem jakie jeszcze kłamstwa protestantów/oświeceniowców przytoczysz, czekaj już wiem! zapomniałaś o inkwizycji! jak można zapomnieć o inkwizycji i jej milionach... znaczy się miliardach ofiar (albo może i nawet sekstylionach !), przy krytykowaniu kościoła ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Dodam też swój ulubiony cytat

   Owe słowa najprawdopodobniej nigdy nie zostały wypowiedziane, ale bez wątpienia rzeź Beziers miała miejsce, sama krucjata była potrzebna, jednakże faktycznie przebiegała bardzo brutalnie, ale nikt tu nie przeczy temu iż w historii popełniano błędy w imię wiary, bo to oczywiste.

   1468 to dużo? hahah błagam... A teraz leć wygoogluj rzetelne informacje na temat księży.
   Yyy no nie wiem, czy to dużo czy mało, nie mnie to oceniać, ale co ta liczba ma tutaj do rzeczy. Co do owych "rzetelnych" informacji to rozumiem, że oficjalne dane ministerstwa są dla ciebie kiepskim źródłem? a co jest lepszym? jakieś śledztwa pseudodziennikarzyn?

   Tu już pojechałeś XD Od kiedy przeniesienie pedofila do innej parafii, gdzie dalej będzie miał styczność z dziećmi ma jakkolwiek podstawę?

   Taką że kościół nie jest od wydawania wyroków w tej sprawie, jeśli duchowny nie został jeszcze skazany to co kościół ma z nim zrobić?

   I tak- jak go przenoszą, to już prokuratura się nie interesuje, bo NIC O TYM NIE WIE.

   Czekaj nie rozumiem, przeniesienie księdza powoduję w jakiś magiczny sposób zniknięcie wszystkich dowodów na jego zbrodnie?

   Niestety w tym przypadku 3/4 podejrzanych jest podejrzanych słusznie a skazanych to jest malusieńki %.

   Rozumiem że wiesz lepiej od sądu i prokuratury czy podejrzany jest faktycznie winny zarzucanych mu czynów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   fanatycy zwykle nie mają nic mądrego do powiedzenia ani też nie są w stanie przyjąć argumentów, nawet jakby im je w gardło wepchnąć.

   Co jak co, ale braku samokrytyki to ci nie można zarzucić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   A w jaki sposób kościół kryję pedofilów?

   @Ortalionowy_Rycerz: Jeśli jesteś aż tak daleko poza tematem to po co w ogóle zabierasz głos?

   @night_witch95: Dzięki ale jak będę potrzebował adwokata do pomocy w internetowej dyskusji to sam się zgłoszę, nie musisz się tak nachalnie narzucać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ortalionowy_Rycerz: Gwoli ścisłości, nie ma korelacji między konfesją, a ilością procesów o czary czy wyroków za nie. W Szwajcarii więcej palili protestanci, ale już w Rzeszy Niemieckiej, to katolickie księstwa wysuwały się na prowadzenie pod tym względem. Istnieje kilka czynników, silniej skorelowanych z ilością procesów o czary i egzekucji niż konfesja, choćby rozmiar państwa czy stopień urbanizacji (na obszarach wiejskich procesów było więcej niż w miastach).

   To, że protestanci palili więcej, to stary wielokrotnie dementowany mit środowisk katolickich o charakterze typowo apologetycznym. W rzeczywistości, badania nie wykazały korelacji między konfesją, a liczbą procesów o czary czy egzekucji. Odsyłam do literatury fachowej, na początek polecam B. Levack ,,Polowanie na czarownice w Europie wczesnonowożytnej".

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: O k?$@a, po pierwszym komentarzu nie wpadłabym na to, że możesz być tak przygłupi xD Wiesz w ogóle co znaczy być adwokatem? Jakie ma zadanie? To pierwsza kwestia, natomiast jest drugą brak rozróżniania komentarza stricte pisanego do ciebie, a odpowiadanie za ciebie (czym zająłby się właśnie adwokat). Może to kwestia nieumiejętności czytania ze zrozumieniem? Ciężka sprawa. Ale rozbawiłeś mnie chociaż tyle (✌ ゚ ∀ ゚)☞

   pokaż spoiler A komentarze są od tego by dyskutować, więc odpowiadać będę gdzie, kiedy i na czyj komentarz będzie mi się podobało :)

  •  

   pokaż komentarz

   @night_witch95: Po prostu nie trawię takiego frajerskiego dyskredytowania rozmówcy:

   Z fanatykiem nie wygrasz... Nawet jakby gwałcono dzieciaka na oczach takiego, to by powiedział, że nic nie widzi i w innych miejscach jest więcej przypadków pedofilii :D Stan umysłu, którego się nie da ogarnąć.
   To, że nasze opinie są w danej kwestii zbieżne nie uzasadnia infantylnego spoufalania się celem poniżenia oponenta. Jak wspominałem, gdy będę potrzebował adwokata do pomocy w zabraniu głosu na wypoku to dam znać (btw. nie wiem czego można było nie załapać w tak prostej analogii xD).
   Nie wiem tylko po co postanowiłaś podkreślić swoje prawo do odpowiedzi, ktoś ci próbuje je odebrać?

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: Oponent poniżył się sam już dawno temu. Bronienie przez fanatyka sekty jaką jest kościół, dodatkowo bagatelizowanie problemu pedofilii i jej celowego tuszowania, to wystarczający powód by dyskredytować takiego głupiego człowieka. Frajerskim jest traktowanie każdego na równi, nawet jeżeli miałby wytatuowane na czole ''debil'' To, że odpowiedziałam na twój komentarz nie znaczy, że w jakikolwiek sposób się z tobą spoufalam. Jak wspomniałam nie rozumiesz powiedzenia o adwokacie, i mimo, że wyjaśniłam dalej nie ogarniasz. IQ na minusie?

  •  
   Martellus

   -1

   pokaż komentarz

   @Elaviart: nie znasz przypadków ukrywania pedofilii przez nauczycieli? O święta naiwności. W Polsce prawdopodobnie nikt nie ma jaj żeby zająć się tematem, bo ZNP ma swoje spore wpływy, ale w Stanach, a i owszem, ktoś się zajął, i w 2007 roku Associated Press wyprodukowała materiał po śledztwie dziennikarskim na temat. Rezultaty? Ukrywanie czynów lubieżnych wobec dzieci, tuszowanie ich, zastraszanie dzieci i rodziców oraz pozwalanie pedonauczycielom na przenoszenie się do innych szkół jest standardem w amerykańskim systemie edukacji, pobłogosławionym przez dyrektorów szkół i związki zawodowe. Miłej lektury: http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2007/10/21/AR2007102100144_pf.html??noredirect=on

  •  

   pokaż komentarz

   @night_witch95: No i te wszystkie uwagi wobec danej osoby po prostu kieruj do niej, a nie do innych którzy z nim rozmawiają. To frajerstwo godne piętnowania, więc to robię przy każdej okazji, twój ból dupy z tego względu jest całkiem sympatyczną nagrodą ale to by było wszystko na ten temat xD
   Nieudolne próby obrażenia mnie oczywiście pomijam jako niegodne uwagi człowieka rozumnego.

  •  

   pokaż komentarz

   nie znasz przypadków ukrywania pedofilii przez nauczycieli? O święta naiwności.
   @Martellus: Skoro temat taki oczywisty i powszechnie znany to z całą pewnością musi mieć niejedno źródło - mógłbyś przytoczyć takie, które nie wymaga zakładania konta?

   W Polsce prawdopodobnie nikt nie ma jaj żeby zająć się tematem, bo ZNP ma swoje spore wpływy
   Ciekawy tok rozumowania. Nie ma sprawców, pokrzywdzonych ani dowodów? To nie znaczy, że nie ma sprawy, to znaczy że sprawa została zatuszowana w wyniku spisku! xD
   A tak serio to jak wyżej, pozwól przynajmniej dowiedzieć się o czym w ogóle mówisz.

  •  
   Martellus

   -2

   pokaż komentarz

   @Elaviart: do przeglądania treści WaPo nie trzeba konta, ale spoko, NBC nie jest za paywallem: http://www.nbcnews.com/id/21392345/ns/us_news-education/t/ap-sexual-misconduct-plagues-us-schools/#.XDS_nxeYWUl więc sobie poczytasz. Od tego czasu wybuchł skandal na PSU z Jerrym Sandurskym, a potem znowu przycichło, bo nikt nie ma interesu, żeby wywlekać takie brudy ponad teksty w gazetach lokalnych. W końcu autorytet nauczycielski jest poparty autorytetem państwa i samorządu, a nie jakiejś tam instytucji, do tego nielubianej wśród WASPów. A co do mojego argumentu z ZNP, rozumiem, że w podobny sposób kwestionujesz wszelkie twierdzenia odnośnie skali gwałtów nieujawnionych organom ścigania. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: Ból dupy? To bardzo interesujące określenie na śmiech ¯\_(ツ)_/¯ Widzę, że masz swoje definicje absolutnie na wszystko. Najpierw ''adwokat'' teraz ''ból dupy''. Jednak idioci są zabawni :D Godny piętnowania jest debilizm, tak więc obstawiam, że byłeś bardzo gnębiony. Pozdrawiam cieplutko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Martellus: Ty w ogóle przeczytałeś artykuł który przytaczasz? Opowiada o ogólnym zjawisku molestowania przez amerykańskich nauczycieli uczniów, bez żadnego wyszczególnienia ile z tego miało charakter masowy czy zorganizowany oraz czy były kryte przez władze. Ba, nie precyzuje nawet czy chodzi o pedofilię, bo chyba wiesz przynajmniej co to znaczy?
   No ale padło tam parę liczb, przyjrzyjmy się:

   An Associated Press investigation found more than 2,500 cases over five years in which educators were punished for actions from bizarre to sadistic. There are 3 million public school teachers nationwide
   Czyli mówimy tu o 2,500 przypadkach niewłaściwego zachowania seksualnego wobec uczniów spośród 3 milionów nauczycieli. Chodzi tu zarówno o pedofilię, jak i takie przewinienia jak nieopatrzne skomplementowanie idealnych walorów 16-letniej uczennicy.
   Co ciekawe, artykuł przywołuje dla porównania przypadki pedofilii w kościele katolickim:

   A review by America’s Catholic bishops found that about 4,400 of 110,000 priests were accused of molesting minors from 1950 through 2002.
   Trzeba tu coś jeszcze dodawać?

   A co do mojego argumentu z ZNP, rozumiem, że w podobny sposób kwestionujesz wszelkie twierdzenia odnośnie skali gwałtów nieujawnionych organom ścigania. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
   Źle rozumiesz. Kwestionuję jedynie stwierdzenia pozbawione jakiegokolwiek poparcia, w szczególności głupkowate teorie spiskowe dla których owy brak poparcia sam w sobie stanowi argument.

  •  

   pokaż komentarz

   @night_witch95: Nie określałem śmiechu, nie sprawiasz wrażenia na tyle interesującej by obchodziło mnie co robisz przed kompem, odnoszę się tylko i wyłącznie do treści tych paru wpisów. Nagromadzenie wyzwisk sugeruje ból dupy, stąd i taki wniosek, prosta sprawa.

   Widzę, że masz swoje definicje absolutnie na wszystko.
   Widzę, że frajerskie dyskredytowanie oponenta wcale nie było najgłupsze. Skąd ci się nagle uroiła wiedza na temat mojego definiowania "absolutnie wszystkiego", to fantazja cię tak daleko poniosła?

 •  

  pokaż komentarz

  lol, skąd oni sie biorą? : D

 •  

  pokaż komentarz

  A potem strzelał do żydów i bił murzynów

  •  

   pokaż komentarz

   @Nagor: jahwijskie bojówki z ONRu przecież się nie kryją, że trzymają z żydowskim okupantem Słowiańskich ziem, raz nawet wpadli na msze, wcale bym się nie zdziwił gdyby jeden z nich pozdrawiał Adolfa a potem wznosił modły do Elohima, nienawiśc do Polski jest u takich truskawek głęboko zakorzeniona

   źródło: bi.gazeta.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Patrzcie na skalę syndromu wyparcia
  >chory człowiek!
  >ustawka!
  >prowokacja!
  Czy wy betony sami wierzycie w to co piszecie?

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna