•  

  pokaż komentarz

  kiedy patostreamy wejda za mocno...

  •  

   pokaż komentarz

   @Victor_Manzon Dlatego tego typu zachowaniach powinny być maksymalnie penalizowane. Wywalić patole ze szkoły, poprawczak, wysoka kara finansowa dla rodziców i publiczna infamia. Tylko w ten sposób wypleni się te chwasty.

  •  

   pokaż komentarz

   @piepsze: zależy jaki wiek - w bardzo młodym, to trzeba nie karać,a resocjalizować, ewentualnie może napomnieć rodziców; tu -chyba 15 lat- no to już kara ma swoja rolę, ale i tak najlepiej byłoby je odzyskać, niż skazywać; wciąż dzieci

  •  

   pokaż komentarz

   @Victor_Manzon Tylko wiesz jak to wygląda w rzeczywistości? W przypadku jakiegoś kuratora, obniżonej oceny z zachowania (xd) czy innej śmiesznej kary efekt jest taki, że oprawcy zyskują aurę niebezpiecznych, gangsta, bezwzględnych z którymi lepiej nie zadzierać a dobre dzieciaki czują się jeszcze bardziej beta. Kolejne konsekwencje to brak zgłaszania występków, rozwój "kultury" jp100%, kto donosi ten frajer itd. Kara powinna być dotkliwa i przykładna, żeby innym odechciało się naśladować bydła. Napewno natychmiastowe odizolowanie ofiary od oprawców czyt. wyrzucenie gowniar ze szkoły.

  •  

   pokaż komentarz

   @piepsze według moich obserwacji, im bardziej surowe kary, tym zjawisko bardziej przybiera na sile, tylko ludzie dużo lepiej się z tym kryją. Szczególnie młodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @piepsze: @Victor_Manzon:
   Wystarczy zbieranie gówien wokoło szkoły przez tydzień ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak by wszyscy widzieli.
   Jeśli myślicie że za słabe ? To proponuję zakuć w dyby na ok pół dnia i niech sobie cała szkoła porzuca w nich pomidorami, bardzo skuteczne metody wychowawcze.

   PS: i mit gangstera zniknie magicznie

  •  

   pokaż komentarz

   @piepsze Publicznie wykonane kilka batów na gołą dupę załatwiło by sprawę. Kara dotkliwa a chwalic się nie ma czym....

  •  

   pokaż komentarz

   @Victor_Manzon No tak, to przez patostreamy, a morderstwa przez gry komputerowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @piepsze:

   Wywalić patole ze szkoły,
   Wątpię by od tego wyrosło cos lepszego niż pato-dorośli

   poprawczak,
   j.w.

   wysoka kara finansowa dla rodziców
   tu już lepiej, szkoła ma pomóc w wychowaniu ,a nie odwalać pracę za rodziców

   i publiczna infamia.
   ale tez taka która naprowadzi na właściwą ścieżkę, a nie bezsensownie upokorzy

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @ffrreeaakk: morderstwa to przez papierowe rpg
   @gokihar: popieram

   generalnie w przypadku dorosłych kara ma 3 zadania:
   - uświadomić, że zachowanie to jest nietolerowane
   - odstraszyć innych od takiego zachowania
   - naprawienie szkód

   w przypadku dzieci, młodzieży cel jest jeden:
   - zmienić zachowanie na akceptowane

   potrzebne są inne metody; rzeczą otwartą jest, kiedy machniemy ręką i uznamy młodzież za zbyt starą, by się wciąż o nią starać

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko w ten sposób wypleni się te chwasty.

   @piepsze: W dupie byłeś, gówno widziałeś. Twoje idiotyczne i prymitywne metody tylko spotęgują to zjawisko. Nigdy, przenigdy nie bierz się za rządzenie czymkolwiek.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlatego tego typu zachowaniach powinny być maksymalnie penalizowane. Wywalić patole ze szkoły, poprawczak, wysoka kara finansowa dla rodziców i publiczna infamia. Tylko w ten sposób wypleni się te chwasty.

   @piepsze: Przecież w taki sposób dopiero uzyskujesz społecznego chwasta - złamany życiorys w nastoletnim wieku, myślisz że co się potem dzieje z takim człowiekiem, spływa na niego cudowna refleksja i tak surowo, przykładnie ukarany więcej już nic złego nie zrobi? xD
   Akurat im sprawca młodszy tym lepiej rokuje w kwestii resocjalizacji, tymczasem w twoim poj#?$nym pomyśle kara nie służy resocjalizacji, tylko jakiejś prymitywnej zemście. To może mieć jakąkolwiek wartość chyba tylko w naiwnym przeświadczeniu, że wysokość takiej kary zadziała odstraszająco dla innych

   Kara powinna być dotkliwa i przykładna, żeby innym odechciało się naśladować bydła.
   Przecież to jakiś absurd. "Ej Seba weź już nie róbmy nic Marcinowi słyszałeś co zrobili za karę Matiemu? Chodźmy lepiej do kościoła" xD

  •  

   pokaż komentarz

   @piepsze: Poprawczak dla czterech osób - recepta na wychowanie czwórki bandytów. W przeciwnym razie może chociaż jedna się uratuje. Może tak naprawdę decydowała tylko jedna osoba, a pozostałe nie potrafiły powiedzieć nie i chciały się popisać ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Wlaczvpn sprzątanie gównem było by ok pamiętam jak za młodu w podstawówce za blałkę (wagary) musieliśmy z kumplami kosić trawnik dookola szkoły. Niby nic ale gdzieś zostało. Problem pewnie jest taki że te patusiary potrzebują agencji i mają niską samoocenę dlatego cwaniakuja i gnębią słabszych. Postawienie ich w sytuacji przegrywa i to publiczne powinno średnio ogarniętego osobie otworzyć oczy. Jeśli nie podziała to wtedy pozostaje poprawczak. Dla pewności że rodzice zakumaja w czym rzecz - dotkliwa kara finansowa

 •  

  pokaż komentarz

  Jawna patologia nic wiecej od razu poprawczak

 •  

  pokaż komentarz

  Nie należy ulegać chamom ani szantażystom, bo to tylko ich rozzuchwala. Chamom należy się postawić i pokazać, że nie da się sobą pomiatać. "Pogłaszcz chama, to cię kopnie, kopnij chama, to cię pogłaszcze" - tak to niestety działa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: Jasne, ze tak, ale wez sie postaw jak chamow jest wiecej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: @Kocurowaty: Tym bardziej jak ma się postawić 15-latka, która pewnie ma małe obycie społeczne, bo ono wykształca się wraz z wiekiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: mnie tata od przedszkola uczył, że należy oddawać 2x mocniej albo 2x więcej niż się oberwało. Bo rewanż to tylko połowa kwestii, druga część to kara tudzież dawka "wychowawcza". Wychowywałem się w czasach durnej mody na "liścia" (otwartą dłonią w twarz), "mukę" (pięścią w ramię, ew. w brzuch) i wywracania (jeden po kryjomu pochyla się z tyłu, drugi popycha od przodu). Najmniej się p$?@@!!iłem za liścia - od razu jechałem z prawym sierpowym w mordę*. Zazwyczaj tylko limo, czasem farba z nosa. Raz ukruszyłem komuś zęba.
   Potem oczywiście wzywali moich rodziców, rodzice zawsze chodzili razem i od wejścia była krótka piłka i pytanie "kto zaczął?". Zawsze brali moją stronę bo ja byłem grzeczny i spokojny, jedynie nie dawałem sobie w kaszę dmuchać. Nigdy do nikogo nie zacząłem, nie wyśmiewałem, nie gnębiłem. Mój tata wprost mówił, że on mi kazał tak reagować. Chyba tylko raz miałem obniżone zachowanie bo nauczycielka miała mentalność lewaczki i nie ważne było kto zaczął tylko kto skończył. Tak to mój tata miał gadane i potrafił wyperswadować, że obrona nawet dotkliwa to dalej tylko obrona i to atakujący jest winny. Należy jego wyedukować, że jak nie będzie zaczynał to nie dostanie w papę i wszyscy będą zadowoleni.

   Dzięki takiemu podejściu moich rodziców w ogóle się nie p$?@@!!iłem w tańcu i bez zahamowań jechałem nawet na pełnym przypale. Ktoś mnie uderzył albo w inny sposób zaatakował niepostrzeżenie przy nauczycielu, ale tak że ten nie widział to był pewny że nie oddam. Zonk. Bo ja wstawałem w środku lekcji i się rzucałem na ćwoka który siedział za mną i dźgał mnie cyrklem czy kopał od tyłu. Paradoksalnie, dodawało mi to wiarygodności bo nauczyciel był tak zszokowany moją "bezczelnością" że był bardziej skłonny uwierzyć, że nie byłem agresorem a zostałem sprowokowany.

   Trzeba pamiętać, że szkolni agresorzy to tak naprawdę cioty, co są mocni w grupie albo tylko wobec słabych. A to dlatego, że sami nie chcą oberwać i maksymalizują szanse by tak się nie stało.

   * - nic szczególnego w przypadku gimbazy czy licbazy, ale ja już tak robiłem jako 9-10 latek. To jak atmosfera gęstniała po czymś takim to masakra ( ͡° ͜ʖ ͡°). Najlepsze, że ja byłem mega chuchrem, miałem niedowagę i ważyłem średnio 10-15kg mniej niż rówieśnicy. Więc szczególnie na początku gimbazy zostałem z miejsca wytypowany na ofiarę-pewnik a tu się zdziwili i to nieźle.

 •  

  pokaż komentarz

  Takie akcje zawsze miały miejsce i będą miały. Tak właśnie wyglada samosąd do którego tak często nawołują wykopki. ( ͡º ͜ʖ͡º) jak tam z dowodami? Nie ważne! Zebrać grupę i wymierzyć sprawiedliwość bo ktoś coś w necie napisał. Tak samo wyglądają akcje masowego minusowania i zmyślania negatywnych opinii na temat restauracji/ hoteli bo hurr durr Mirkowi sie tam nie podobało lets go k#$$a. Z taka różnica, ze to dzieje sie w internecie, a nigdzie fizycznie nie zbiera sie grupa tysiąca osób.

 •  

  pokaż komentarz

  Dlatego cieszę się, że już nie muszę doświadczać "przyjemności" chodzenia do szkoły ( ͡° ʖ̯ ͡°) rodziny patusek powinny dostać karę finansową i wpłacić ją na rzecz upokorzonej dziewczyny, ponadto powinny przez np. 2 lata pracować za darmo czyszcząc podłogi w szkole. To byłaby najlepsza kara. To by je upokorzyło i pokazało gdzie jest miejsce dla patusów. A tak popłaczą się powiedzą, że żałują i, że ofiara przesadza bo to była tylko zabawa. Nie rozumiem litowania się nad patologia. Z mojej szkoły jak ktoś był patusem to już został patusem. Może gdyby w młodości dostali to na co zasłużyli to wyszli by na ludzi. A tak cóż.

  •  
   buggeer

   +22

   pokaż komentarz

   @szynszyla2018: Przeciętny patus nigdy w życiu nie doświadczy żadnych konsekwencji.

   Zaczyna się w domu, gdzie mikro patus widzi swoich rodziców, którzy piją, palą, drą mordy i przeszkadzają bezkarnie sąsiadom.

   Potem mini patus idzie do szkoły, gdzie bezkarnie znęca się nad innymi dziećmi - jedyne co mu grozi to wizyta u gówno-pedagoga, który jeszcze każde ofierze uścisnąć mu rękę na zgodę.

   Trochę później jako średnia patologia zaczyna w szkole kraść - rówieśnicy wiedzą, że patus może ich bezkarnie pobić, więc nawet jeżeli widzą, to nie informują. Tym bardziej, że w naszym chlewie doniesienie na przestępcę to chyba najlepszy sposób na zniszczenie sobie życia, bo ten jeden normalny człowiek będzie już do końca "konfidentem" a patus i tak sensownej kary nie poniesie.

   Patus bazgrze po murach i ścianach, zaczyna okradać sklepy i przechodniów, chodzić na mecze swojego klubu, na którego utrzymania miasto marnuje niemałą cześć budżetu i wyrabia sobie stadną identyfikację z innymi patusami. Jak go złapią, to sąd rodzinny nic mu wielkiego nie może zrobić. Jeżeli już nawet pójdzie do ośrodka wychowawczego to bywa, że mimo starań opiekunów, rówieśnicy tam przebywający tylko wyhodują z niego jeszcze większy odpad.

   Jako dorosły może niemal bezkarnie kraść na małe kwoty. Jeżeli nawet ukradnie coś większego, typu rower, to i tak ma poczucie bezkarności, ponieważ służby się takimi drobiazgami nie przejmują. Jeżeli okradnie mieszkanie to wie, że ma to zrobić w innymi mieście. Jeśli nawet w końcu wyrażą zgodę na publikację monitoringu po 3 miesiącach od zdarzenia, to jego już dawno tam nie będzie, a każdy seba wygląda jak inny seba, szczególnie jeśli nagrany jest ziemniakiem. Jeśli natomiast ofiara opublikuje monitoring sama i jakimś cudem go złapią, to po prostu pozwie za naruszenie dóbr osobistych, bo w tym chlewie popełnienie czynu zabronionego nie oznacza zrzeczenia się ochrony dóbr osobistych w zakresie materiałów dotyczących tego zdarzenia. Politycy nic z tym nie robią, mimo że rozwiązanie problemu to kwestia dodania § 2 do art. 23 KC w stylu:

   Nie podlega ochronie przewidzianej w § 1 wizerunek utrwalony w czasie popełnienia przestępstwa lub wykroczenia.

   O czym jurysprudencja mówi już od co najmniej dekady.

   Do tego patus co miesiąc dostaje tonę zasiłków, mieszkanie ma komunalne za darmo i jeszcze narzeka, że opłaty wysokie i standard zbyt niski.

   Tutaj są statystyki dla Warszawy:

   Liczba mieszkań komunalnych to 82 tys. (9%), spółdzielczych – 254 tys. (28%), prywatnych – 386 tys. (42%).

   I socjaliści twierdzą, że 82 tys. marnowanych mieszkań to mało, więc taki patus tym bardziej uważa, że mu się należy tylko dlatego, że ktoś go wyprodukował.

   A potem ktoś oczekuje od takiego patusa, że będzie zakładał, że spotkają go w życiu jakieś negatywne konsekwencje.

  •  

   pokaż komentarz

   @buggeer: jest dokładnie jak piszesz. Co dziwne, mimo że jest to uporczywy problem dla wielu normalnych obywateli, rządzący wolą zajmować się innymi sprawami, często jakimiś głupstwami.