•  

  pokaż komentarz

  W Hiszpanii przed wojna domowa też oblewali pomniki jpii

 •  

  pokaż komentarz

  Jeżeli ktoś zrobił wiele dobrego ale też kierowana przez niego instytucja systemowo ochraniała pedofilów to powinien mieć pomnik czy nie?
  Powiedziałbym, że nie bardzo.

 •  

  pokaż komentarz

  Katolicy zaskoczeni, ze po utworzeniu 100 ulic JP2, tysiaca placow papieza polaka, dziesiatek tysiecy pomnikow karola wojtyly wszystkim juz on spowszednial.

 •  

  pokaż komentarz

  Lewackie przygłupy zamiast merytorycznie przekonywać do swoich racji, urządzają jakieś gimbo-dewastacje. Wyłapać, 1000h prac społecznych w ramach resocjalizacji, cięższe przypadki na przymusowe leczenie psychiatryczne.

 •  

  pokaż komentarz

  Jap$@#!#$e. Po ch%? tak niszczyć pomnik osoby z której powinniśmy być dumni ale niektórzy nie umieją tego docenić

  •  

   pokaż komentarz

   @Klocuchy_Lego_PL:

   Kilka ciekawostek

   * podczas pielgrzymek w Afryce stanowczo odradzał Afrykańczykom stosowania prezerwatyw. W ten sposób przyczynił sie do zwiększenie epidemii HIV
   * Bronił pedofilów w kościele w USA w 2002 roku
   * Wstrzymywał dochodzenie w sprawie swojego przyjaciela, austriackiego kardynała Hansa Hermanna Groëra, który miał dopuścić się molestowania nawet dwóch tysięcy chłopców.
   * Był homofobem, na placu św. Pawła spalił się homoseksualista w ramach protestu i w żaden sposób papież do tego się nie odniósł

  •  

   pokaż komentarz

   @kebab-case
   1. Dowody/źródła
   2. Obejsranie pomnika naprawi wszelakiej maści błędy/złe uczynki?
   bicz pliz....

  •  

   pokaż komentarz

   @h3r3tic: https://pl.wikipedia.org/wiki/Krytyka_papie%C5%BCa_Jana_Paw%C5%82a_II

   Obejsranie pomnika naprawi wszelakiej maści błędy/złe uczynki?

   Niczego tak nie napisałem, naucz się czytać i nie insynuuj takich głupot, bicz plis ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kebab-case: dużo skuteczniejsza od prezerwatywy jest monogamia(posiadanie jednego, stałego partnera). To właśnie zalecał papież.
   Nie wiem w jaki sposób bronił tych pedofilów. A jeśli chodzi o nawoływanie do przebaczenia to tyczyło się wszystkich (nawet morderców i zbrodniarzy). Taki zawód.
   Co to znaczy, że był homofobem?
   Czy odmówił komuś podania ręki bądź nie dał mu szklanki wody bo był gejem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Hermond:

   Dużo skuteczniejsza od prezerwatywy jest monogamia(posiadanie jednego, stałego partnera). To właśnie zalecał papież.

   Nie, monogamia nie jest skuteczniejsza od prezerwatyw. Możesz trafić na parternera, który ma hiv i jak cie monogamia uchroni przed chorobą? Widać, brak logiki w tym co mówisz. A prezerwatyw zabraniał i to tej pory ich stosowanie to cięzki grzech ;)

   Nie wiem w jaki sposób bronił tych pedofilów.

   To może naucz się czytać? Podałem ci źródło, jest wszystko napisane dokładnie po polsku, są odnośniki do materiałów źródłowych. Mam ci narysować czy co, skoro tekstu pisanego nie rozumiesz?

   Co to znaczy, że był homofobem?

   Dyskryminował pewne osoby ze względu na ich orientację seksualną. Nawet nie raczyłeś przeczytać artykułu na Wikipedii i próbujesz wchodzić w dyskusję, szkoda gadać...

  •  

   pokaż komentarz

   @h3r3tic: Tak jak uważam JPII za osobę, która dokonała wiele dobrego to cytując wikipedię
   "ntykoncepcja a AIDS i regulacja urodzin

   Krytycy papieża obarczają go winą za przyczynienie się do eksplozji epidemii AIDS w Afryce[26][27], w wyniku której zmarły miliony osób. Zakaz używania prezerwatyw miał również spowodować nadmierną dzietność, a w efekcie pauperyzację Trzeciego Świata[6].

   Sprzeciw Watykanu wobec antykoncepcji stał się szczególnie widoczny podczas głosowań nad rezolucjami posiedzenia ONZ-owskiej konferencji na temat populacji i rozwoju w Kairze w 1994 roku. Stanowisko wysłannika Jana Pawła II nie pozostawiało, zdaniem krytyków, żadnego pola dla dyskusji. "
   "4 kwietnia 2010 roku brytyjski dziennik The Times podał, że Jan Paweł II wstrzymywał dochodzenie w sprawie swojego przyjaciela, austriackiego kardynała Hansa Hermanna Groëra, który miał dopuścić się molestowania nawet dwóch tysięcy chłopców. The Times ujawnia też, że papież promował pewnych wyższych dostojników Kościoła mimo zarzutów, że dopuszczali się oni czynów pedofilskich. "

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Krytyka_papie%C5%BCa_Jana_Paw%C5%82a_II#Antykoncepcja_a_AIDS_i_regulacja_urodzin

  •  

   pokaż komentarz

   @kebab-case: znam ten artykuł. Nie widzę w nim nic sensownego. Tak samo ja broniłbym mojego brata, przyjaciela, czy pracownika do momentu kiedy zostałby skazany (sąd udowodniony jego czyny). Może dalej bardziej bym wierzył przyjacielowi niż świadkom. Wyraził głęboki żal i wstyd za wszystkich księży pedofilów. Tyle że ludzie chcą od kościoła odszkodowań. To jest problem. Powinni domagać się od winnych. Tak to w prawie działa.
   Gdyby w Afryce panowała monogamia już dawno AIDS przestałoby być tam problemem. W sensie epidemiologicznym jest dużo bardziej skuteczna.
   Co nasz na myśli mówiąc dyskryminował? To jest kluczowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hermond:

   znam ten artykuł. Nie widzę w nim nic sensownego

   Tzn? To są fakty.

   Tak samo ja broniłbym mojego brata, przyjaciela, czy pracownika do momentu kiedy zostałby skazany (sąd udowodniony jego czyny).

   Znowu widać, że masz problemy z czytaniem. Tu nie chodzi o bronienie kogoś tylko o wstrzymanie postępowania.

   Gdyby w Afryce panowała monogamia już dawno AIDS przestałoby być tam problemem.

   Fajny argument. "Nie widzę w nim nic sensownego" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Podaj jakieś naukowe źródło twoich rewelacji albo przyznaj, że to tylko twój wymysł.

   W sensie epidemiologicznym jest dużo bardziej skuteczna.

   Podaj źródło

   Co nasz na myśli mówiąc dyskryminował? To jest kluczowe.

   Tzn? Nie rozumiesz znaczenia tego słowa? Już ci tłumaczę https://sjp.pl/dyskryminacja przeczytaj sobie w słowniku :) A konkretny przykład masz przecież podany w artykule, powiedziałeś, że go znasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kebab-case bo według katolicyzmu bycie homo nie jest ok ? Tak samo w islamie i w paru innych religiach więc ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Klocuchy_Lego_PL: No i co z tego? To miłość do bliźniego czy dyskrimancja? Już widać jaka to zakłamana religia. Miłośc do bliźniego ale tylko do tych co nam pasują xD

   A pedofilia w kościele wg ciebie ok jest bo się do tego nie odniosłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Skoro papież w sumie pedofilów broni to chyba na to wychodzi xD

  •  

   pokaż komentarz

   @kebab-case: chcesz powiedzieć, że zastraszył wymiar sprawiedliwości Austrii i zmusił ich do przerwania postępowania? Czy może chodzi Ci o to, że swoje postępowanie przerwał?
   Czy Ty wiesz w jaki sposób rozprzestrzenia się ten wirus?
   Kościół ma prawo nie chcieć kapłanów gejów. To nie jest żadna dyskryminacja. Idąc tym tokiem rozumowania to też dyskryminuje kobiety i osoby innego wyznania.

   Nie bądźmy dziećmi. Ktoś kogo dana organizacja nie lubi upiera się żeby być jej prominentnym członkiem i tupie nóżką żeby mu pozwolono.

  •  

   pokaż komentarz

   @kebab-case też pedofilia nie jest ok ale chyba ten homoseksualista musiał mieć jakieś problemy psychiczne jeśli odwalił takie coś jak podpalenie się

  •  

   pokaż komentarz

   Nie widzę tutaj nic dramatycznego. To po prostu artystyczne nawiązanie do cyberpunkowych klimatów i hołd dla naszego wybitnego rodaka, który - tak samo jak Roy Batty - w świadomości każdego stworzenia potrafił dostrzec człowieczeństwo.

   źródło: papadance.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @kebab-case: podaj odniesienia do artykułów prukfo

  •  

   pokaż komentarz

   @kebab-case: i o zgrozo! artykuł na wikipedii, tak bardzo zweryfikowana wiedza

  •  

   pokaż komentarz

   Nie, monogamia nie jest skuteczniejsza od prezerwatyw. Możesz trafić na parternera, który ma hiv i jak cie monogamia uchroni przed chorobą?

   @kebab-case: tak samo jak możesz trafić na uszkodzoną prezerwatywę.

   Statystyka ci coś mówi, czy rozumkiem tego nie ogarniasz?

   Znowu widać, że masz problemy z czytaniem. Tu nie chodzi o bronienie kogoś tylko o wstrzymanie postępowania.

   A to kościół jest prokuraturą, że ma postępowania kryminalne prowadzić? On wstrzymał postępowania kościelne dopóki prokuratura nie udowodniła oskarżonemu win.

   Rozumiem, że ty byś chciał, aby wobec ciebie w pracy robiono postępowania jeszcze przed udowodnieniem ci win?

  •  

   pokaż komentarz

   @kebab-case: Bardziej merytoryczną krytykę Wojtyły uprawiają tradycjonaliści katoliccy i sedewakantyści.

  •  

   pokaż komentarz

   @kebab-case Może ten parównik spalił się ze wstydu - do czego się tu odnosić ?

  •  

   pokaż komentarz

   kiedy zostałby skazany

   @Hermond: ale robisz trochę k@??ę z logiki. Jak można być skazanym jak papież umorzył śledztwo? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Żadnej rozprawy nie było, bo gdyby do niej doszło to olaboga, kościół by się zbłaźnił!

  •  

   pokaż komentarz

   @Hermond Już z tą albańska oszustką zrobiliście z siebie idiotów. Jak jej była: Teresa? Niby matka, żal...

   "Nie wiem w jaki sposób bronił tych pedofilów. "

   Brak jakiejkolwiek reakcji na tego typu sytuacje. Awanse i nagrody dla niejednego oskarżanego o pedofilię (i nie tylko).

   Teraz poproś jak kolega wyżej o dowody - zabawne, że wyznawcy jasełek które opierają się w 100% na tym, żeby ślepo wierzyć, tak natarczywie proszą o dowody. Sam znajdź, jest tego masa w necie, było nawet na wykopie.

   Karol nie raz był opisywany jako nijaki oportunista który dokladnie dlatego dostał tą fasadową fuchę. Wystarczy trochę poczytać/poszukać zamiast leczyć się z kompleksów papieżem Polakiem i klepaniem w kółko tych samych pierdół.

   Świętym też go zrobili wyjątkowo ekspresowo: w końcu i kościół potrzebuje świeżych celebrytów.

   Ludzie kiedy Wy zmądrzejecie?

  •  

   pokaż komentarz

   się homoseksualista w ramach protestu i w żaden sposób papież

   @kebab-case: Homoseksualiści idą do piekła ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Był homofobem, na placu św. Pawła spalił się homoseksualista w ramach protestu i w żaden sposób papież do tego się nie odniósł

   @kebab-case: a co miał zrobić? Podać mu zapałki i benzynę?

  •  

   pokaż komentarz

   @Klocuchy_Lego_PL
   @kebab-case kościół nie ma nic co homoseksualistów. Zdarzają się tacy i nic nie zrobisz. Kościół ma coś do czynów homoseksualnych. A to jest spora różnica.

  •  

   pokaż komentarz

   @Klocuchy_Lego_PL: Jak on jest osobą z której mamy być dumni to z tym krajem jest naprawdę źle.
   @tukanprise: Dlatego masz źródła :3

  •  

   pokaż komentarz

   @kolorofon: racja, popkulturowy kult JP2 opiera się głównie o popularną tezę, że był wielkim człowiekiem. To zwykły efekt owczego pędu i braku własnego, krytycznego spojrzenia na sprawę. Szanowałbym go gdyby wytoczył krucjatę pedofilom i zrobił porządek w kościele. Czy tego katolicy i w zasadzie cały zachodni świat nie powinien oczekiwać od głowy instytucji, której kanonem jest szerzenie dobra?

  •  

   pokaż komentarz

   @Syskiev: W Dalszym ciągu czekam na artykuły z wiarygodnych źródeł

  •  

   pokaż komentarz

   * podczas pielgrzymek w Afryce stanowczo odradzał Afrykańczykom stosowania prezerwatyw. W ten sposób przyczynił sie do zwiększenie epidemii HIV

   @kebab-case: Tylko jedna odpowiedz, wiecej mi sie nie chce. Mozna nie roznosic HIV nie uzywajac gumy - wystarczy byc monogamista. Na to nie wpadles?

  •  

   pokaż komentarz

   Brak jakiejkolwiek reakcji na tego typu sytuacje. Awanse i nagrody dla niejednego oskarżanego o pedofilię (i nie tylko).

   @kolorofon: czyli kościół powinien zrobić swoje #metoo i bez skazania karać za samo oskarżenie?

   Rozumiem, że jak ktoś ciebie oskarży, to w firmie masz mieć zatrzymane wszystkie awanse i nagrody jeszcze zanim pierwsza rozprawa się odbędzie, tak?

  •  

   pokaż komentarz

   Czy odmówił komuś podania ręki bądź nie dał mu szklanki wody bo był gejem?

   @Hermond: Oczywiście, że tak. Zakazł homoseksualistą wstępowania do seminariów.

   Nie wiem w jaki sposób bronił tych pedofilów.

   @Hermond: Awansując ich w hierarchii i nic nie robiąc w celu naprawienia krzywd. Nie reagował także na zarzuty w stosunku do duchownych. Marcial Maciel został nawet awansowany mimo zarzutów, co potem sam KK w osobie B16 przyznał, że była taka wiedza.

  •  

   pokaż komentarz

   @kebab-case Widać też byłeś w gumie robiony żeby nie doszło do zarażenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny: Cokolwiek xD Jakby pod pałacem prezydenckim sie ktoś podpalił i żaden z politków by się do tego nie odniósł to jakby to wyglądało? Jak typowa ignorancja i obojętnośc. Właśnie tak postąpił papież xD

  •  

   pokaż komentarz

   molestowania nawet dwóch tysięcy chłopców

   @kebab-case: tutaj jeden "szczegół" się nie zgadza - powinno być gwałcenia. Molestowanie to złapanie za kolano, jakieś klepnięcia, przytulanie.

   A tutaj jest mowa o włożeniu penisa do odbytu 10-latka i doprowadzenia do ejakulacji w środku - czyli o gwałcie. Trzeba nazywać rzeczy po imieniu, nawet jak brzmi to drastycznie i obrzydliwie.

  •  

   pokaż komentarz

   @h3r3tic:

   2. Obejsranie pomnika naprawi wszelakiej maści błędy/złe uczynki?
   bicz pliz....

   Kuuurwa po co tych stalinow likwidowali, takie piękne pomniki...

  •  

   pokaż komentarz

   Nie widzę tutaj nic dramatycznego. To po prostu artystyczne nawiązanie do cyberpunkowych klimatów i hołd dla naszego wybitnego rodaka, który - tak samo jak Roy Batty - w świadomości każdego stworzenia potrafił dostrzec człowieczeństwo.

   @Zdoomwars: o damn, ależ zaskakujący komentarz, tego się nie spodziewałem. Aczkolwiek grono odbiorców wąskie;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Leniek:
   1. porównanie do stalinizmu jest delikatnie mówiąc nietrafione
   2. jest różnica między zlikwidowaniem i przeniesieniem a zniszczeniem

  •  

   pokaż komentarz

   @kebab-case: znalezisko jest krytyką zniszczenia pomnika, ty dodajesz "argumenty" oczerniające osobę upamiętnioną. Rozumiem że twoja lista miała na celu pochwałę JP2? Weź nie rób k!%%y z logiki.

  •  

   pokaż komentarz

   @h3r3tic: Ja niczego nie argumentuję. Naucz się czytać ze zrozumieniem. Napisałem, że to tylko ciekawostki o tej osobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Hermond:

   dużo skuteczniejsza od prezerwatywy jest monogamia(posiadanie jednego, stałego partnera). To właśnie zalecał papież.

   ?

   Większość ludzi na ziemi, zanim wejdzie w związek małżeński ma od kilku do kilkunastu partnerów i tutaj cię zaskoczę. ONI UPRAWIAJĄ S E K S. Tak, ten diabelski SEKS dzieło samego szatana pana zniszczenia, władcy pokus i dewiacji.

   A tak poważnie, to przecież seks w związku jest rzeczą normalną, ludzie nie wchodzą w związek małżeński z pierwszą poznaną osobą, a "czekanie z seksem do ślubu" to żart, którego pewnie 99% katolików nie praktykuje, ale bardzo chętnie mówi innym że mają tego nie robić.

   Między innymi właśnie po to są prezerwatywy, żeby nie roznosić tych chorób, a każdy kto próbuje tego zakazać z pobudek religijnych czy jakiś innych działa na szkodę ludzkości i powinien zostać ukarany.

   Skoro prezerwatywy działają i zapobiegają rozprzestrzeniania się tych chorób to nikt nie ma prawa ludziom zakazywać z nich korzystać, bo jakiś tam bożek będzie zły..

  •  

   pokaż komentarz

   @kebab-case: ostatnio się nauczyłeś zwrotu "czytanie ze zrozumieniem"? Bo troszkę nadużywasz i nie do końca dobrze...
   Ok, dodałeś "ciekawostki" - po co? Człowiek robi coś, z jakichś pobudek - jakie były twoje? Mówisz że "tylko ciekawostki", ale zauważyłeś że same negatywne? Gdybyś rzeczywiście chciał tylko podać jakieś ciekawostki, to lista by była 50/50 albo przynajmniej kilka by było pozytywnych.
   Posłużę się porównaniem (choć i tak obaj wiemy że zdajesz sobie doskonale sprawę z tego co zrobiłeś/robisz i nie wiem po jaką cholerę brniesz w zaparte): pod tekstem nt gwałtu dodajesz "ciekawostkę" w stylu " ale wiecie że kobiety często noszą krótkie spódniczki i wydekoltowane bluzki?". Jak można zinterpretować taką "ciekawostkę" biorąc pod uwagę kontekst?

  •  

   pokaż komentarz

   @h3r3tic: Czyli twierdzisz, że nie można zrobić listy negatywnych ciekawostek xD? Bez sensu

  •  

   pokaż komentarz

   @kebab-case: nie (czytanie ze zrozumieniem się kłania...), twierdzę że (trzymając się tego wykopaliska) rodzaj listy jest podyktowany nastawieniem tworzącego wyżej wspomnianą oraz jego opinią nt opisanego wydarzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @h3r3tic: No i co to zmienia? Teraz sugerujesz, że nie można mieć własnej opinii xD

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem w jaki sposób bronił tych pedofilów.

   @Hermond: to się wysil i dowiedz, to nietrudne. Ot pierwsze z brzegu:

   Bernard Law, człowiek tuszujący pedofilię w głośnej aferze z Bostonu. 25 maja 1985 Jan Paweł II mianował go kardynałem, z tytułem prezbitera. Uciekł przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości do Watykanu, gdzie chroniony i wspierany przez przyjaciół i sojuszników zyskał większe wpływy niż kiedykolwiek w Bostonie.

   http://kkpp.blox.pl/2015/10/Kardynal-Bernard-Law-ktory-tuszowal-pedofilie.html

  •  

   pokaż komentarz

   @frow: jeszcze mogl ujawnic finanse banku watykanskiego :)

  •  

   pokaż komentarz

   Nie, monogamia nie jest skuteczniejsza od prezerwatyw. Możesz trafić na parternera, który ma hiv i jak cie monogamia uchroni przed chorobą? Widać, brak logiki w tym co mówisz. A prezerwatyw zabraniał i to tej pory ich stosowanie to cięzki grzech ;)

   @kebab-case: no nie. Jak partnerzy są dla siebue pierwszymi, to ciężko by mieli hiv, a jak mają, to zarażą co najwyżej jedną osobę więcej. Zgodnie z nauką kościoła seks po ślubie. Z wielu wad zaletą jest właśnie nierozprzestrzenianie chorób.

  •  

   pokaż komentarz

   @kebab-case: faktycznie tyran i dewota myślę że ty masz więcej grzeszków na sumieniu a pouczasz innych

  •  

   pokaż komentarz

   @Krakussimus: No ja tam pedofilów nie chroniłem xD

  •  

   pokaż komentarz

   @kebab-case: wikipedia w dzisiejszych czasach to c%?!@we rozwiazanie bo jest zdominowana przez twoich lewych kolegow ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiec rzryj marchew i zdychaj albo zalinkuj cos lepszego

  •  

   pokaż komentarz

   @Klocuchy_Lego_PL poczekaj zmieni się jeszcze narracja i będą ludzie usówać jego pomniki w Polsce, a gloryfikowany będzie inny ówczesny autorytet. W Polsce to nawet normalne.

   pokaż spoiler Tak wiem #niepopularnaopinia

  •  

   pokaż komentarz

   @mpp_:

   wikipedia w dzisiejszych czasach to c@$%#we rozwiazanie bo jest zdominowana przez twoich lewych kolegow ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Podaj dowód. No i skąd pomysł, że lewacy to moi koledzy? Ja nie mam lewicowych poglądów.

   A to co jest na wikipedii przecież nie jest zmyślone tylko masz do wszystkie odnośniki do materiałów źródłowych. Nie wiesz po prostu jak działa wikipedia. To co tam jest napisane to nie jest twórczość własna autora xD

  •  

   pokaż komentarz

   Cokolwiek

   @kebab-case: czyli polać go benzyną też? XD

   Jakby pod pałacem prezydenckim sie ktoś podpalił i żaden z politków by się do tego nie odniósł to jakby to wyglądało

   Normalnie.
   Każdy człowiek który chce sobie odebrać życie ma coś zj@%%ne pod kopułą, a zamiast nazwać go otwarcie kretynem, lepiej sprawę przemilczeć choćby z szacunku do tego że to był człowiek.

   Tak btw skoro bycie homo jest takie super i wspaniałe to czemu się publicznie zabił zamiast czerpać radość ze swojego wyzwolenia?( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   dużo skuteczniejsza od prezerwatywy jest monogamia(posiadanie jednego, stałego partnera).

   @Hermond: To może sprawdza sie w jednostkowych przypadkach, ale na skalę populacyjną nigdy do tej pory w historii ludzkości się nie udało

  •  

   pokaż komentarz

   @kebab-case: nie zrozumiałeś, a mi się nie chce walczyć z wiatrakiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny:

   czyli polać go benzyną też? XD

   Chore masz pomysły. Biblia takich uczy? Żeby ludzi polewać benzyną? Ja mówię o odniesieniu sie do jakiegoś wydarzenia, które miało już miejsce. Ktoś się podpalił a oni po fakcie nic na ten temat nie powiedzieli. Skoro już umarł to jak mieliby go polać benzyną? To co mówisz nie ma sensu, zastanów się zanim zaczniesz tak bredzić

   Normalnie.

   Nie, to ignorancja

   Każdy człowiek który chce sobie odebrać życie ma coś zj!@$ne pod kopułą

   Ty masz coś pod kopułą, ze ludzi CHORYCH na depresję nazywasz kretynami. Choroba nie wybiera. Ale zgodnie z twoją logiką to jak ktoś umarł na raka to też byś go nazwał kretynem. Bo w tym i tym przypadku jest to śmierć z powodu choroby.

   lepiej sprawę przemilczeć

   Szacunku nie wyraża się, że milczenie. No ale spoko, kościół jest dobry w milczeniu, szczególnie o pedofilach ;)

   Tak btw skoro bycie homo jest takie super i wspaniałe

   Fajnie, że tak uważasz. Długo jesteś homo? Bo ja niczego takego nie napisałem, homo nie jestem i tak nie stwierdzam, więc to co piszesz musi być po prostu twoim własnym zdaniem i przeżyciem.

   to czemu się publicznie zabił zamiast czerpać radość ze swojego wyzwolenia?( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Może po to żeby coś zamanifestować? Nie musisz być geniuszem żeby próbować wyciągać z czegoś wnioski, nawet ze swoimi 30 punktami IQ powinieneś dać sobie radę a ty ewidentnie boisz użyć się mózgu.

   @h3r3tic:

   nie, ty nie zrozumiałeś

  •  

   pokaż komentarz

   @Klocuchy_Lego_PL: jacy dumni ? z kogo? z niego jp2 który nie jest wart takiego ślepego uwielbienia za swoją postawę przez cały pontyfikat !!!!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @_komentator_ świetny pomysł, żeby naklaniać analfabetów, którzy ruchaja się jak króliki bo taka maja kulture, do monogamii i zabraniać im korzystania z gunek. A potem zdziwienie, że eksplozja zachorowań. I na dodatek dalej znajdują się tacy, którzy tego bronią... No ręce opadają (-‸ლ)

  •  

   pokaż komentarz

   @ploomberg: To samo co jest złego w byciu heterofobem

  •  

   pokaż komentarz

   @wisnia6666 czyli gumek nie używali, bo papież kazał, ale już monogami nie chcą nawet jak papież każe. No wydaje się logiczne.

  •  

   pokaż komentarz

   Chore masz pomysły. Biblia takich uczy? Żeby ludzi polewać benzyną?

   @kebab-case: sam piszesz aby zareagować.
   Jak facet płonie na Placu Św. Piotra to już widzę papieża schodzącego po schodach by go ugasić.
   To tak samo absurdalne jak polewanie faceta benzyną.
   W obliczu nadmiaru głupoty, pokazuję ci jej ogrom poprzez polaryzację.

   Ja mówię o odniesieniu sie do jakiegoś wydarzenia, które miało już miejsce.

   Nie, wspomniałeś o reakcji.

   Ktoś się podpalił a oni po fakcie nic na ten temat nie powiedzieli.

   A co mieli?
   "Patrz kardynale, jak się fajnie jarał"?

   Ty masz coś pod kopułą, ze ludzi CHORYCH na depresję nazywasz kretynami.

   Nie nazwałem. Sam se wymyślasz, jeszcze podając mój oryginalny cytat który temu przeczy XD

   Szacunku nie wyraża się, że milczenie.

   Wyraża, jeśli pozostaje mówić tylko negatywnie.

   kościół jest dobry w milczeniu, szczególnie o pedofilach

   Gimboateiści jeszcze lepsi, jak wyskakują statystyki, np takie że w KK na całym świecie jest 3% pedofili, w judaizmie 20%, a islam trzeba liczyć za 100%, wszak u nich pukanie 8-latki jest spoko.

   Czemu nie krytykujecie religii która otwarcie pozwala j?!!ć dzieci? Czemu milczycie jak Izrael przyznaje azyl rabinom oskarżonym o pedofilię?
   Czemu nie wspomnicie że KK jako jedyna organizacja religijna prowadzi śledztwa i tępi pedofilię, a np. anglikanie nabierają wody w usta?

   Ach tak, bo nie pasuje do tezy że "hurr durr kościuł zuy nje falczy s pedofiljom"( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Może po to żeby coś zamanifestować?

   Chwila:

   Manifestujesz że dzieje ci się krzywda, samemu robiąc sobie krzywdę, bo dotychczas ci się żadna nie działa i nikt w Watykanie nie aresztował cię za bycie homo ani nie represjonował?

   Który to poziom k@#$ienia logiki?( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @_komentator_ tak jest to logiczne. Bo łatwo jest przestać używać zakazanego kawałka gumy ale trudno jest przestawić swoje życie o 180 stopni.

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny:

   sam piszesz aby zareagować.

   Ale nie w momencie jak ktos się pali tylko po fakcei odnieść się do sytuacji, pisze ci to drugi raz, a ty nadal swoje. Czytaj uwaznie xD

   już widzę papieża schodzącego po schodach by go ugasić

   Jak miałby go ugasić po fakcie xD? Czytaj uważnie

   A co mieli?
   "Patrz kardynale, jak się fajnie jarał"?


   No widzisz, nawet nie umieliby się poważnie odnieść do cudzej śmierci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Nie nazwałem. Sam se wymyślasz, jeszcze podając mój oryginalny cytat który temu przeczy XD

   Nie, ty sobie wymyślasz xD Napisałes, że takich ludzi powinno nazywac się kretynami xD Nie pamiętasz nawet co piszesz xD

   Czemu nie krytykujecie religii która otwarcie pozwala j@%?ć dzieci?

   Do kogo mówisz? Ja krytkuję. Skąd ten pomysł, że nie krytykuję? Oczywiście nie w tym wykopalisku bo to jest o papieżu. Więc wytłumacz mi skąd ten pomysł, że ja tego nie krytykuję?

  •  

   pokaż komentarz

   @kebab-case @Astar: prosze... twierdzenie ze zakaz stosowania prezerwatyw (nie zebym go bronil bo jest bez sensu wg mnie) zwiekszyl przyrost w afryce/liczbe zachorowan na hiv jest calkowicie bledny. Typowe durnotowe rozumowanie ktore uwaza ze roczniki statystyczne sa rasistowskie. Sprawdzcie przyrost ludnosci w afryce od poczatku XX wieku. Okaze sie ze nic to nie zmienilo ale hurr durr wydaje mi sie ze tak jest wiec tak jest... Od lat 50 XX wieku sredni przyrost w Afryce w przeciagu 5 lat wynosil od 10% do 17% ale wszystko wina papieza.

  •  

   pokaż komentarz

   @kebab-case

   * był przywódcą sekty, która od kilkuset lat bogaci się sprzedając ludziom kłamstwa i fałszywe nadzieje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hermond Nie ma sensu dyskutować z tęczowy trollem, dla nich świat jest prosty. Są dyskryminiwani bo same homofoby a całemu złu na świecie winien jest kościół katolicki. Szkoda gadać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Klocuchy_Lego_PL Można szanować papieża, można go nie szanować, ale niszczenie w taki sposób pomników to zwykły wandalizm.

  •  

   pokaż komentarz

   Czemu nie krytykujecie religii która otwarcie pozwala j$!@ć dzieci? Czemu milczycie jak Izrael przyznaje azyl rabinom oskarżonym o pedofilię?

   @WodzNaczelny: yy bo bliższa ciału koszula? Bo za oknem mam (jak na razie) kościół a nie meczet? Bo w polityke wchrzaniają się (znowu-jak na razie) księża a nie np. rabini. To jest dopiero sk!#!ienie logiki: mówię coś na KK i słyszę: chłopie! A u muzułmanów to jest dopiero cyrk! :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski gdzie napisałem żeby karać za samo oskarżenie? Pisalem i braku jakiejkolwiek reakcji na oskarżenia, o przymykaniu oczu.
   Wg Ciebie to jest ok?

  •  

   pokaż komentarz

   Bo za oknem mam (jak na razie) kościół a nie meczet

   @AlexanderSC: to powinieneś się cieszyć i pilnować by tak zostało

   Bo w polityke wchrzaniają się (znowu-jak na razie) księża a nie np. rabini.

   Tak? No popatrz...( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kebab-case: on dobrze ci napisal... ale jak sie ma zrypany caban jak twoj to sie nie rozumie wielu rzeczy !

  •  

   pokaż komentarz

   @Kristofello: idź się wyspowiadaj skoro mnie obrażasz bo to grzech ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @abgaha: Jasne o wielki, a nie wziąłeś poprawki na to, że jedna osoba mająca HIV i bzykająca się z innymi bez gumki rozdaje go jako bonus? Szczególnie tyczy się to prostytutek?
   A może uważasz, jak to bywa w Afryce, że przekazując chorobę innej osobie, sam zdrowiejesz?

  •  

   pokaż komentarz

   Pisalem i braku jakiejkolwiek reakcji na oskarżenia, o przymykaniu oczu.

   @kolorofon: to prokuratura ma reagować i otwierać oczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski więc przełożony widząc, że padają tak poważne oskarżenia sam powinien do prokuratury z tym pójść.

   Szczególnie ktoś kto ma być pasterzem, opiekunem, przykładem i co tam jeszcze. Swoją drogą podziwiam na swój sposób: napłyną Wam w twarz a Wy powiecie, że to deszcz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Astar: ale co to ma do tematu? Przed okresem gdy zostal papiezem przyrost naturalny byl taki sam w afryce - wychodzi ze jego akcja nic nie zmienila - chyba ze wierzysz iz przed tym zdarzeniem w afryce na hiv magicznie nie chorowali? Albo ze uzywali prezerwatyw? Gdyby nic nie powiedzial i udawal ze afryka nie istnieje to sytuacja bylaby nadal taka sama.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bellie: umorzył śledztwo w Austrii? Po godzinach dorabiał jako tamtejszy prokurator czy może sędzia?

   @kolorofon: on za swoje poglądy omal nie zginął od kuli. Niezły mi oportunizm. Właśnie cały czas bronił wartości mimo, że Świat je porzucał. JPII tkwił na ich straży mimo wszystkich.
   Jak napiszę do Twojego szefa, że jesteś pedofilem to do końca życia nie dostaniesz awansu? Jeśli masz normalnego szefa to zapyta Ciebie czy to prawda i zamknie sprawę.
   Nie znam żadnej albańskiej oszustki. Jak Cię jakaś Albanka oszukała to idź na policję.

   @yggdrasil: Kościół z definicji potępia homoseksualizm. Taki są zasady. Macie swoją organizację LGBT(czy jak się ona tam nazywa) i też pewnie nie przyjmujecie pewnych osób gdy się nie zgadzają z Waszymi poglądami. Nawet nie mówiąc o tym, że taka osoba chciałaby być jednym z Waszych przewodniczących.

   To nie kościół molestował tylko ludzie. Związek nauczycielstwa polskiego też nie płaci odszkodowań za nauczycieli-przestępców.

   @Junpei1948: ten mityczny seks można uprawiać z kimś na kim Ci zależy. Kogo się zna na tyle dobrze, że się wie czy jest nosicielem wirusa czy też nie. Skoro nie wierzysz w Boga to czemu Cię "grzeją" zakazy ludzi wierzących?

   @anallizator: chcesz mi powiedzieć, że wymiar sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych skazał go tak jak Romana Polańskiego ale zły Watykan dał mu azyl?

   @PDCCH: jeśli sypiasz z kimś kogo dobrze znasz i wiesz, że nie jest nosicielem wirusa to jesteś bezpieczny. Jeśli cała populacja tak robi to nie ma szans aby wirus się rozprzestrzeniał.

   @MarkZark: warto dyskutować. Nie tylko dla nich ale też dla Ciebie. Zresztą z każdym kto używa mózgu warto rozmawiać. Trzeba mieć świadomość, że są ludzie którzy myślą inaczej oraz też tacy którzy myślą tak samo. Bez rozmowy nie dałoby się tego stwierdzić. No i gdy dobrzy ludzie milczą zło zwycięża :)

   BTW. Papież nie odniósł się do spalonego geja bo jest dobrze wychowany. O zmarłych mówi się albo dobrze albo wcale

  •  

   pokaż komentarz

   @Hermond: ZNP nie płaci bo jeżeli jest przypadek molestowania to nie przenosi oskarżonego nauczyciela do innej szkoły, nie płaci za milczenie i nie straszny wiecznymi kartkówka oraz nie uważa ze to jest atak na cała edukacje począwszy od komisji edukacji narodowej. To jest taka mała różnica.

  •  

   pokaż komentarz

   @yggdrasil: ZNP nic nie robi. Jak oskarżenia się potwierdzą to po prostu winny trafia do więzienia. Do tego czasu nic się nie dzieje. Na pewno nie zwalnia z pracy bo ktoś rzucił oskarżenie. Kościół robi co może. Czyli przenosi do innej parafii aby odsunąć możliwego sprawcę od możliwej ofiary. Jest coś takiego jak domniemanie niewinności. Gdy sąd skazuje księdza to trafia za kratki jak każdy normalny człowiek. Na pewno kościół go nie ukrywa i nie twierdzi, że go nie wyda (jak robią niektóre kraje - Polański)

  •  

   pokaż komentarz

   chcesz mi powiedzieć, że wymiar sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych skazał go tak jak Romana Polańskiego ale zły Watykan dał mu azyl?

   @Hermond: masz zlinkowany artykuł, zapoznaj się i nie p%%%#%? od rzeczy :)

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator: przepraszam ale nie wchodzę na jakieś przypadkowe linki o zerowej wiarygodności (dla tego od kilku lat mam stabilny system). Może jutro jak znajdę chwilę czasu w pracy to wejdę na wirtualce.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hermond:

   No to proszę z polityki cytat:

   Główny bohater afery obnażonej przez „Boston Globe” kard. Bernard Law co prawda krótko po publikacji podał się do dymisji, ale uniknął odpowiedzialności, ewakuując się do Watykanu, gdzie immunitet chronił go przed amerykańskimi śledczymi. Jan Paweł II powierzył Lawowi jedną z czterech papieskich bazylik, kościół Santa Maria Maggiore. Kardynała dopiero niedawno odwołał papież Franciszek.

   https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/1662814,1,spotlight-przemilczany-problem-kosciola.read

   Jeszcze masz jakieś wątpliwości co do JPII?

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator: immunitet chroni przed aresztowaniem ale nie przed przeprowadzaniem śledztwa. Wiele osób zostało skazanych zaocznie.
   Nie mam żadnych wątpliwości co do JPII. Bardziej wierzył własnym przyjaciołom i pracownikom niż obcym ludziom (zwłaszcza takim którzy nigdy nie kryli się ze swoją wrogością do kościoła).
   Każdemu życzę takiego przyjaciela czy szefa. Pewnie nie raz na tym się przejechał. Niestety czytanie w myślach to trudna sztuka i zgaduję, że jej nie posiadał.

  •  

   pokaż komentarz

   Niestety czytanie w myślach to trudna sztuka i zgaduję, że jej nie posiadał.

   @Hermond: Oczywiście JPII nie wiedział o toczącym się śledztwie, podobnie jak Hitler nie wiedział o holokauście. Skończ panie wstydu oszczędź.

   Jego ofiarami byli licealiści, seminarzyści, księża, podlegli mu mnisi. To „dorobek” czterech dekad - od lat 50. do 90. A jednak kariera kardynała Hansa Hermanna Groëra przyśpieszyła w latach 80. ubiegłego stulecia. Watykan go promował, nie wszczął postępowania w sprawie kardynała - mimo apelu duchownych i wiernych. O sprawie wiedział Jan Paweł II

   Wszyscy wiedzieli, JPII nie widział, żenujące te twoje tłumaczenia :)

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator: to że się toczy śledztwo nie czyni nikogo winnym. "Fajne" porównanie. Na pewno JP2 kazał molestować dzieci niczym Hitler mordować żydów. Na bank.
   Jeśli chodzi o powiedzenie: "Skończ waść wstydu oszczędź" to jest to przyznanie się do porażki. Tak na przyszłość

  •  

   pokaż komentarz

   to że się toczy śledztwo nie czyni nikogo winnym

   Co z tego, fakt jest taki, że chronił gościa którego ścigało prawo za tuszowanie pedofilii. Jeśli twoim zdaniem, to w ogóle nie śmierdzi, to nie mamy o czym dyskutować. Brzydzę się ludźmi, którzy uczestniczą w tym gównie i bronią pedofili :) Zresztą podobna sprawa była w przypadku Hansa Hermanna Groëra. Wszyscy widzą, JPII nie wie i udziela schronienia.

   Jeśli chodzi o powiedzenie: "Skończ waść wstydu oszczędź" to jest to przyznanie się do porażki.

   @Hermond: Bo ty tak mówisz? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator: a Ty będąc na jego miejscu nie przenosiłbyś podejrzewanych księży tylko trzymał ich uparcie dalej na tej parafii? Czekał na lincz czy na co? Nie przypominam sobie aby winnych (czyli skazanych) ukrywał przed wiezieniem.

   nie ja lecz Kmicic :)

  •  

   pokaż komentarz

   a Ty będąc na jego miejscu nie przenosiłbyś podejrzewanych księży tylko trzymał ich uparcie dalej na tej parafii?

   @Hermond: Oczywiście że zapewniłbym im parasol w Watykanie. Ba, nawet dałbym na katechetów, coby sobie jeszcze podupczyli.

   Czekał na lincz czy na co?

   Nie no, nie czekałbym na wyniki śledztwa i wyroki. Nie obłożyłbym ekskomuniką. Zapewniłbym schronienie zbokom u siebie w domu. To logiczne przecież, nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @anallizator: widzę, że znudziła Cię normalna rozmowa i zaczynasz bawić się w demagogię.

   Dziękuję więc i dobrej nocy

  •  

   pokaż komentarz

   @abgaha: Nie potrafisz zrozumieć prostego tekstu? Czy ja pisałem coś o przyroście naturalnym? Czy może o zależności między używaniem prezerwatyw a zarażeniami wirusem HIV?

  •  

   pokaż komentarz

   @Astar: a czy Ty nie potrafisz zrozumiec ze wczesniej tez nie uzywali prezerwatyw? I gdyby nawet slowem o tym nie powiedzial to nadal by ich nie uzywali? Dzisiaj tez nie uzywaja prezerwatyw przez papieza?

  •  

   pokaż komentarz

   @Hermond "Właśnie cały czas bronił wartości mimo, że Świat je porzucał."

   Ja o tym, że to był oportunista który krył pedofili a Ty odp jakimś bezsensownym ogólnikiem, że "bronił wartości". Przecież Ty nawet nie rozumiesz tego o czym dyskutujesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolorofon: Zarzucasz komuś, że czegoś nie rozumie a używasz słów których znaczenia nie znasz. Sprawdź sobie w słowniku słowo oportunizm bo inaczej się nigdy nie dogadamy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hermond " wybieranie zawsze tego, co jest w danej sytuacji bezpieczne i korzystne.,"

   Tak, właśnie to miałem na myśli pisząc o miałkim, broniących pedofili i latach 80 ogromnych skandali finansowych (ludzie ginęli) Karola Wojtyły.

   Smutne, że największymi ignorantami w temacie Watykanu i ich szefów (przynajmniej teoretycznych) są ich wyznawcy.

  •  

   pokaż komentarz

   @abgaha: Jasne. Idź do kościoła, bo ci ołtarzem oczy zaszły.

  •  

   pokaż komentarz

   @Astar: ahh ten argument.... jak rozumiem matematyka i dane statystyczne sa niewazne jesli nie popieraja Twojej wizji. Popatrz na dane chocby z wikipedi link i wskaz w ktorym momencie nastapila nadmierna dzietnosc... Ewentualnie wskaz jakiekolwiek dane pokazujace iz przed slowami papieza w afryce stosowano wiecej prezerwatyw. Ewentualnie jak teraz bardzo sa popularne...

  •  

   pokaż komentarz

   @kolorofon: to chyba mylisz ludzi. Za to co robił i mówił oberwał kulkę co dowodzi, że był daleki od oportunizmu.
   Smutne jest to, że największymi krytykami sposobu rządzenia papieża są Ci których to nie dotyczy. Weź może powiedz cesarzowi Japonii jak ma rządzić własnym krajem

  •  

   pokaż komentarz

   @Hermond jasne akurat za to oberwał kulę...

  •  

   pokaż komentarz

   @kolorofon: jakby mówił tylko rzeczy dla wszystkich wygodne to by nie oberwał. Skoro ktoś nie jest oportunistą we wtorek to nie jest też w środę. Po prostu nie ma takiej natury

  •  

   pokaż komentarz

   @Hermond jesteś tak zaślepiony, że trudno to opisać. Najgorsze, że nie masz pojęcia o czym mówisz. Klepiesz jakieś banialuki prosto z kazania.

   Idealny z Ciebie parafianin,sprawdź etymologię słowa bo pasuje do Ciebie w 100%.

  •  

   pokaż komentarz

   odpowiedz

   @abgaha: Nie, po prostu nie mam zamiaru pisać dalej z ignorantem, który nie potrafi zrozumieć, że ja mówię o HIV, a on o rodzeniu dzieci.
   Poza tym, nigdzie nie pisałem, że wcześniej używano więcej, usiłuję ci wytłumaczyć ignorancie, że on podważył działalność lekarzy i organizacji, które usiłowały uświadomić murzynów o profilaktyce.
   Nie potrafisz zrozumieć, bo "kościół", więc nie mam zamiaru więcej z tobą rozmawiać. Niestety, ale śiętojebliwców się nie przekona.
   Żegnam.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolorofon: sam jesteś tak zacietrzewiony, że trudno to opisać. Następnym razem proponuję Ci rozmawiać z osobą która się z Tobą zgadza.

   Praktycznie każde Twoje zdanie to zwykłe, ordynarne kłamstwo. Weźmy dla przykładu ostatnie zdanie:
   Ze słownika języka polskiego: parafianin (przestarzałe) to człowiek bez ogłady, wykształcenia, zacofany, ograniczony
   Masz jakieś dowody na mój brak ogłady? Sposób mojej wypowiedzi może ma takie znamiona?
   Potrafisz udowodnić to, że nie mam wykształcenia?
   Czy samo to, że korzystam z internetu i komputera nie dowodzi, że nie jestem zacofany?
   Potrafisz udowodnić braki logiczne w moim wnioskowaniu świadczące o mojej tępocie umysłowej?

   Skłamałeś więc czy nie? Może rozsądzi nas @moderacja ? Sprawdzi moje wykształcenie, zdolności umysłowe, zachowanie, oceni czy jestem zacofany czy może jednak wręcz przeciwnie.
   W tym momencie dochodzimy do stanu który ma dwie wartości: albo ja jestem taki jak piszesz albo Ty jesteś kłamcą.
   Proponuję dwa nowe osiągnięcia do zdobycia: parafianin i kłamca. Moderacja może nas rozstrzygnąć i przyznać

  •  

   pokaż komentarz

   @Hermond nazwałem Cię parafianinem: przecież tak nazywają Cię księża/biskupi itd. Więc jeżeli oni na codzień,z pogodnym uśmiechem, mówią o Tobie mój "parafianin" to jest ok ale jeżeli ja powtórzę to samo słowo to czujesz się obrażony? Chyba coś nie gra.

   Poza tym użyłem tego słowa specjalnie: chciałem Ci pokazać zakłamanie instytucji której tam ślepo, i co gorsze: bez znajomości faktów i historii, bronisz. Tylko tyle. Samo słowo "parafianin" niech będzie symbolem w jakiej niewiedzy żyjesz.

   I zrozum mnie dobrze: jeżeli ta religia (jakakolwiek w sumie) robi z Ciebie lepszego człowieka to ok. Trwaj w tym, Twój wybór ale zakłamywanie rzeczywistości i tworzenie jakichś dziwnych historii jest nie fair. Nie w stosunku do mnie, ja wiem o "rzymskiej uniwersalnej" więcej od Ciebie. Dużo więcej.

   Sprawdź etymologię starołacinską (rzymsko katolicka) też ciekawa a jak masz trochę rozsądku i potrafisz myśleć samodzielnie... Kto wie? Może zainteresujesz się historią i doznasz oświecenia.

   Na koniec: skarżenie/donos do moderacji odbieram z niemałą satysfakcją. Widzę frustrację i bezsilność. Inaczej byś tego nie zrobił.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolorofon: to nie było skarżenie się ani wyraz frustracji. Mnie rozmowa bawi. Nie zgłosiłem przecież do moderacji, że mnie obrażasz. Chciałem tylko aby rozsądzili nasz spór. Nawet nie zależy mi na tym aby ktoś Cię banował.
   Teraz Ty jednak się wycofujesz. Napisałeś wcześniej o jakie znaczenie Ci chodzi więc przestań ściemniać.
   Język polski jest żywy. Znaczenia słów się zmieniają. To że teraz jakieś słowo ma wydźwięk neutralny nie oznacza, że zawsze tak było. Jak ksiądz mówi parafianie to ma na myśli osoby przypisane do jego parafii.

   Słowo parafianin nie jest żadnym symbolem. Użyłeś go specjalnie bo chciałeś mnie obrazić, sprowokować. Jednak ja nie czuję się wcale obrażony bo akurat to znaczenie nijak do mnie nie pasuje.
   Jeśli chodzi o moją religię to wiem jaka ona jest lepiej od Ciebie. Pewne wartości wpoili mi rodzice.
   Te wartości ja przekażę swoim dzieciom bo są to dobre wartości. Wiem też, że dobry chrześcijanin ani mnie nie okradnie, ani nie zabije, ani nie oszuka.

   Co do lekcji historii...
   Studia techniczne skończyłem już dawno temu jednak wciąż pojawiam się na uczelni na otwartych wykładach historycznych właśnie. Co też jestem w stanie przy pomocy moderacji udowodnić (zdjęcia, podpisane książki).
   Nauczyłem się uważać z ahistoryczną oceną pewnych rzeczy.
   Co do działań Rzymu...
   W przeszłości było sporo ciemnych typów wśród dostojników kościelnych (teraz pewnie też takich nie brakuje).
   Mam tego świadomość. Chrześcijańskie zasady są jednak niezmiennie dobre. Źli ludzie źle świadczą o sobie a złe zasady o ideologii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Astar: wybacz sie ale to Ty jestes ignoranetm - przed slowami/akcjami papieza w afryce nie uzywano prezerwatyw, po slowach nie uzywano (i obecnie tez malo kto uzywa) - ale winny za problem aids jest papiez... a kto jest obecnie winny za ten problem w afryce? bo papiez od paru lat nie zyje... nadal nie da sie uwsiadomic murzynow o profilaktyce?

   zwroc uwage ze tez cytowales artykul ktory w podobny sposob twierdzil ze za problem nadmiernej dzietnosci tez odpowiada papiez tylku ze tu znowu jest to sprzeczne z danymi...

   W jednym masz racje - niektorych nie da sie przekonac...

1 2 3 4 5 6 7 ... 14 15 następna