•  

  pokaż komentarz

  rozbijanie ponacinanych deseczek

 •  

  pokaż komentarz

  Szanuje za umiejętności akrobatyczne, ale wartość tego w walce znikoma.

  •  

   pokaż komentarz

   @devu: Znikoma? Tylko żebyś nie żałował jak cię napadną z naciętą sklejką...

  •  

   pokaż komentarz

   @devu: Wszedłem tu tylko po to żeby zobaczyć ten komentarz. To było pewne że ktoś od razu wyskoczy z tekstem, że panie na ulicy to by taki dostał wp#!%@$# od dresa, zaraz drugi by skomentował, że jeszcze zależy co dres trenował bo jak mma to faktycznie, nie ma bata, potem następny powie że tylko krav maga i by mu zaj!!$ł od razu w oczy... itd itd i tak się zacznie kręcić karuzela sp#!%@$#enia na 50 postów. XD

  •  

   pokaż komentarz

   Wszedłem tu tylko po to żeby zobaczyć ten komentarz. To było pewne że ktoś od razu wyskoczy z tekstem, że p

   @1337KiNG: He,he.... Zrobiłem dokładnie tak samo. Byłem pewien, że się pojawią. Tymczasem, pominąwszy wszystko inne, ci chłopcy z ich siłą, szybkością i gibkością, obiliby większość wykopków i to ze szklanką wody w ręce. A potem byłoby zdziwienie, że jeden z drugim nie zdążył nawet zauważyć co się stało, a tu już nos złamany i gęba cała sina ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

  •  

   pokaż komentarz

   @1337KiNG: Piszę to na podstawie swojej subiektywnej opini, opini człowieka, który od podstawówki trenował Boks następnie Kickboxing aby przejsc na MuyThai. Arkobacie są fajne, miło się to ogląda, ale realnie.. bądźmy szczerzy to komiczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @devu: spoko, a ja studiuje prawo ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @1337KiNG: Pewnie trzymałem po to aby Ci pokazać lub to nic nie znaczy.

   źródło: IMG_4048.JPG

  •  

   pokaż komentarz

   @devu: super a jak to ma sie do prawdziwej walki ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Radokop:
   Zasady walki są takie:
   najważniejsza jest szybkość uderzenia
   po szybkości moc uderzenia
   po sile technika
   no i oczywiście trzeba miec kondycję i unikać ciosów

  •  

   pokaż komentarz

   Najważniejsze to jest umieć szybko i bez przeszkód spierdalać to należy robić podczas walki xd

  •  

   pokaż komentarz

   Piszę to na podstawie swojej subiektywnej opini, opini człowieka, który od podstawówki trenował

   @devu: I nidgy nie pokonal Cie ktos kto byl mniejszy/slabszy ale za to szybszy lub lepszy technicznie?? Trudno uwierzyc...

  •  

   pokaż komentarz

   @StaraSzopa: I tu masz dużego plusa. Jeśli ocenie, że mogę złapać kontujzę lub sytuacja jest o tyle niebezpieczna, że zagraża mojemu zdrowiu. Mimo nabytych przez lata umiejętności wolę się oddalić.
   @inz-bieda: Zdarzyły się sytuacje odwrotne. Sam nie jestem XL.

  •  

   pokaż komentarz

   @inz-bieda: Zdażyły się sytuacje odwrotne. Sam nie jestem XL.

   @devu: No ale widze ze pomimo lat treningow szacunku do innych nie nabrales i kiedys sie na tym przejedziesz..

  •  

   pokaż komentarz

   @devu: wszystko zależy od tego do kogo startujesz. Kiedyś chodziłem na Aikido - tak wiem, nadaje się do dupy, chodziłem jakieś pół roku. Ale ostatnio okazało się że dźwignię używane w Aikido są wręcz idealnie stworzone do poskładania nawalonego agresywnego faceta. Dzięki dźwigni bez wysiłku położyłem go na ziemi, potem trzymałem go jedna ręką a druga dzwoniłem do koleżanki żeby na mnie zaczekala bo czekam na policję. Nawiasem mówiąc koleś wszed do mnie na uczelnie i zucil się na mojego wykładowe bez powodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @devu: no cóż, faktycznie przydatnych w samoobronie sztuk walki jest tylko kilka cała reszta to tylko sekty, w których ludzie myślą, że napastnik będzie z nimi współpracował tak jak na treningach.

  •  

   pokaż komentarz

   @devu: Jak oglądasz skoki narciarskie to też stwierdzasz, że na ulicy takie skakanie się nie przydaje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @devu: Ta akrobatyka wywodzi się z walki :) Nie odwrotnie :) Oni już tyle dresów na ulicy natłukli, że teraz się relaksują :D Zobacz jacy uśmiechnięci :) Jak łatwo im to wychodzi :)

  •  

   pokaż komentarz

   @devu:
   Jasne, przecież 90% wykopu zniszczyłaby prawie każdego trenującego sztuki walki ;) Zawsze w takim temacie musi wypowiedzieć się ekspert z UFC ;) LOL.

   Sztuki walki są jednak ogólnie nieskuteczne w starciu z:

   - uzbrojonym przeciwnikiem,
   - wieloma przeciwnikami (kilku na jednego),
   - przeciwnikiem mocnym zawodowcem (dowolna sztuka walki),
   - atakiem z zaskoczenia, od tyłu,
   - przeciwnikiem dużo większym, dysponującym miażdżącą przewagą masy mięśniowej...

   oraz...
   - budynkami,
   - pojazdami,
   - statkami,
   - samolotami

   Podobnie będzie również z bronią białą, w tym nożami, oczywiście zakładając, że przeciwnik ma co najmniej porównywalną broń białą.

   W każdym innym przypadku praktycznie dowolna sztuka walki daje oczywistą przewagę nad większością amatorów, i dyskusyjną - nad przeciwnikiem zaawansowanym w jakiejś sztuce walki, ale nie zawodowcem.

   Czyli jak chcesz skopać dupę zwykłemu leszczowi, który nie wygląda jak czołg, nie ma karabinu czy też nie może wypuścić tygrysa, nie może wezwać kolegów itd... To każda sztuka walki zrobi robotę.

   Amator nie ma szans z hobbystą, który cokolwiek ćwiczy. No chyba, że z zupełnie początkującym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Radokop: W praktyce zasady walki sa takie ze i tak konczy sie na parterze i te fiki miki nogami sie tam nie przydaje.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: czyli ogolnie rzecz biorac na ulicy sa nieprzydatne, bo pojedynczy dres nigdy nie zaczepia, on zaczepia jak jest ich kilku. Zapomniales tylko, ze samo trenowanie np taekwondo nie daje z automatu przewagi w walce nawet 1 na 1 z amatorem. W treningu sztuk walki zadko kiedy trenuje sie prawdziwa walke. W najlepszym przypadku trenuje sie prawdziwa walke z drugim zawodnikiem tej samej sztuki walki. Czyli obaj beda trzymac sie zasad taekwondo i trzymac dystans. Wiec w sytuacji kiedy na takiego akrobate ruszy koles ktory bedzie mial za cel walnac go w parter to wiadomo jak to sie skonczy,

  •  

   pokaż komentarz

   @devu: ale kto mówi że jest to dyscyplina która uczy lania się na ulicy? Jak ktoś trenuje lekkoatletykę też dajesz takie komentarze? Większość takich zajęć niewiele daje w konfrontacji ulicznej ale i tak dobrze że ludzie cokolwiek robią.. dodatkowo to są sztuki walki a nie sporty walki i tą różnicę należy zrozumieć..

  •  

   pokaż komentarz

   @devu: Akurat w mma używa się kopnięć z taekwondo. Jakby taki napakowany dzik jebnąłby ci obrotówkę, za szybko byś nie wstał. Nie jest to kompletny system, który uczy walki, co nie znaczy, że jego elementy nie są skuteczne. I mówę to jako człowiek, który obrywał takimi kopnięciami w normalnych sprringach kickboxingu

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   otem następny powie że tylko krav maga i by mu zaj$#?ł od razu w oczy... itd itd i tak się zacznie kręcić karuzela sp!?#??!enia na 50 postów. XD

   @1337KiNG: Problem z TKD jest taki że jest trenowane bardzo sportowo, to niemal akrobatyka czy zabawa w berka nogami. Jedna z organizacji (niwe pamiętam nigdy która jest WTF a która ITF) jest trochę bardziej realistyczna, ale tak olimpijska jest dosłownie na pograniczy bycia sztuką walki. TKD niestety bliżej do akrobatyki w tylu wu-shu niż walki. A szkoda, bo same korzenie TKD są bardzo legitne (w końcu podebrane z karate), tylko metody treningu są najczęściej tragiczne z racji zasad sportowych. Idę o zakład że losowy kickboxer, a szczególnie tajski, ma ogromną przewagę nad losowym zawodnikiem TKD jeli obaj trenują tylko pod swoje sporty. no dobra, Możę z akrobatyką pojechałem, ale to naprawdę bardziej szermierka na dotknięcia stopami.

  •  

   pokaż komentarz

   @jusstt: gówno sie znasz i pierodlisz farmazony

  •  

   pokaż komentarz

   @pyciak666: ok to teraz dla odmiany "wiem i sie wypowiem" bo sam tenuje TKD z 15 lat
   NIESTETY istnieją 2 tkd choć ludzie o tym nie nie wiedzą - tkd olimipijskie (WTF)co jest typowym sportem i tu to ogldamy w wykonianiu tych akrobatów - samo w sobie to taka kopana gimnastyka ,bezurzyteczna do obrony
   i prawdziwe pierwotne tkd (ITF) które jest cywilną zdemilitaryzowaną sztuką walki stworzoną oryginalnie dla wojska

   kick boxing to taki upośledzony kuzyn ITF - wiadomo walczy człowiek a nie styl ale samo w sobie nie ma z ITF szans
   napucharach zawsze bęcki dostają,a jeśli są lepsi to albo trenowali itf albo trenuje ich ktoś kto trenował itf

  •  

   pokaż komentarz

   walczy człowiek a nie styl ale samo w sobie nie ma z ITF szans
   napucharach zawsze bęcki dostają


   @sahiel: Ale na zasadach TKD czy KB? Bo jednak różnice w stylach są ogromne - duży dystans z naciskiem na kopanie i minimalną pracą rąk (wręcz upośledzona) kontra średni dystans i mieszanka boks (ręce) + karate (nogi). Wiadomo że wygra ten który trenuje pod konkretne zasady.

  •  

   pokaż komentarz

   @pyciak666: zasady tu i tu są takie same,serio.uderzenia i kopnięcia powyżej pasa
   w ITF masz normalne ręce takie same jak w KB plus jeszcze kilka rzeczy i samoobrona
   https://www.youtube.com/watch?v=PjK7yHTyKp0
   2 polacy jakbyś miał wątpliwości

  •  

   pokaż komentarz

   zasady tu i tu są takie same,serio.uderzenia i kopnięcia powyżej pasa

   @sahiel: No właśnie nie do końca. To tak jakbyś mówł że Aikido jest jak Judo bo tu i tu można chwytać za kimono. Czytam własnie zasady polskiego zwązku TKD (ITF) i one wręcz wymuszają lekki kontakt, a sama punktacja sprawia wielu zawodników prawie nie używa rąk. Nie twierdzę że TKD jest bezużyteczne, bo techniki ciągle mają sens, tylko że zasady zawodów w WTF i ITF skłaniają do "nierealistycznego" treningu. Osobiście patrzę na TKD, KB, MT itp. jako jedną rodzinę kickboxingu o róznych zasadach, a nie jako osobne style, ponieważ techniki przepływają i wiele osób startuje w różnych zawodach oraz podłapuje techniki spoza tradycyjnego zestawu. Nawet na tym nagraniu widać że chłopaki coś tam boksują, a przynajmniej próbują typowego bokserskego klinczu i półdystansu, czegoś rzadkiego w samym TKD.

  •  

   pokaż komentarz

   @pyciak666: to nie jest rzadkie w tkd tylko norma tak jak low kicki tak jak kolana i łokcie ale te są bardzo kontuzyjnetechniki a musisz zrozumieć że to są zasady dla juniorów - dzieci - i we wszystkich sportach walki są takie ograniczenia vo inaczej rodzice by nie pozwalali dzieciom trenować
   przy seniorach nikt sie nie wp!?@%@@a jak sie tłuką
   faktem jest że są kluby które trenują młodych pod sport żeby zdobywali medale a nie w realnej walce a jak ma 18 skończone to nara,ale to jest problem we wszystkich dyscyplinach walki i takich klubów sie unika

  •  

   pokaż komentarz

   @sahiel:
   to prostaku są słowa człowieka, który ma 65 lat i całe życie ćwiczył i ćwiczy i to są zasady znane od lat
   Jesteś tępy więc wytłumaczę
   jeśli jest dwóch wojowników to wygra ten, który będzie szybszy bo zada cios a sam nie dostanie
   Jeśli są o podobnej szybkości to wygra ten, który ma mocniejszy cios
   technika polega na tym, zę się trafia, że bije się nie samą ręką tylko prowadzi z biodra, zamachu itd

   To są oczywiste sprawy każdy kto ma ogarnięcie wie, że tak jest. Możesz być wielkim klocem ale jeśli ktoś jest szybszy to nie trafisz jednym ciosem a dostaniesz 30 bo gość będzie skakał wokół i Cię obijał
   Nawet w tym twoim głupim TKD kto jest szybszy ten zada cios, jeśli zrobi ruch wolno to widać, można odskoczyć.
   Widac, jeszcze musisz ćwiczyć głowę następne 15 lat a nie tylko nogi

  •  

   pokaż komentarz

   @jusstt: gówno mnie obchodzi ile ma lat ten kto to powiedział ,widać czerpiesz od słabych wzorców,to raz
   dwa - to nie umiesz sie wysłowić bo mylisz szybkość ogólną z szybkim ciosem
   trzy - zaden cios niema siły - z fizycznego pkt widzenia cios ma E kinetyczną prędkość X masa - cios ktorey jest szybki jest zawsze mocny bo pewnie tego słowa chciałeś urzyć .pudzian ma słaby ciosy bo są wolne i pchane
   cztery - jako laik nie jesteś w stanie docenić poprawności techniki ani tego że nie tu nie ma pryjorytyzowania takich aspektów
   no ale jak sie jest debilem i nie ma sie pojęcia kogo i czego słuch to potem wychodzi

  •  

   pokaż komentarz

   @sahiel:
   a mnie gówno obchodzi co trenujesz jak jesteś tak głupi że nie rozumiesz, że szybszy wygrywa to znaczy że łeb masz obity i do obijania sie nadaje
   Jaka szybkość ogólna tłuku?! Przecież nie chodzi o szybkość mrugania okiem tylko szybkość ciosu
   Nie chodzi o siłę kinetyczną tylko że jak dostaniesz w łeb to twój cios jeśli został w międzyczasie wyprowadzony nie sięga bo jest odchył a przede wszystkim jesteś zamroczony

   Najprostsze rzeczy trzeba tłumaczyć ręce opadają
   I nie urzyć tylko użyć. Słownik masz wbudowany w przeglądarkę i tego nie umiesz poprawić

  •  

   pokaż komentarz

   @jusstt: "siłe kinetyczną" dzienkuje dowidzienia
   odrób lekcje z fizyki nieuku

  •  

   pokaż komentarz

   @sahiel:
   nie jesteśmy na Politechnice tłuku więc czy siła czy energia wychodzi na to samo
   Ja Ci tłumaczę ważniejsze sprawy i nie robię przy tym błędów ortograficznych typu urzyć czy dzienkuje
   Co post to orty i jeszcze po 15 latach nie rozumiesz podstaw tego co trenujesz

   Czepiasz się pierdół bo nie zakwestionujesz tego co napisałem:
   że przede wszystkim chodzi o to żeby zadać cios ZANIM PRZECIWNIK ZADA.
   Że jak jesteś szybki to też unikasz ciosu. Możesz więc nawet być słabszy
   Dlatego w drugiej kolejności jest siła ciosu

  •  

   pokaż komentarz

   @jusstt: a odrobiłeś już prace domową??

 •  

  pokaż komentarz

  Znowu komentarze o marnej wartości "bojowej" tych akrobacji.
  Ludzie... Wy tak na poważnie?
  Kto w XXI wieku trenuje sztuki walki z myślą o realnej walce?
  Przecież to się trenuje dla przyjemności, dla poprawienia kondycji, dla wzmocnienia psychiki etc....
  Dla bezpieczeństwa to się nosi gaz w kieszeni a nie poświęca -naście lat na treningi.
  W kółko to samo...

  •  

   pokaż komentarz

   @sam-bady:
   "Kto w XXI wieku trenuje sztuki walki z myślą o realnej walce?"
   hmmm... zapewne większość ludzi idących do dojo, czy na matę ¯\_(ツ)_/¯
   sztuka walki, jak sama nazwa wskazuje dotyczy walki i nie jest sztuka aerobiku, czy wysublimowanego tańca nowoczesnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @sam-bady: strzał w dziesiątkę! Kolega @Devu wyżej pisze że trenuje Muay Thai i uważa że to jest sport który pozwoli mu wymiatać na ulicy... xD

  •  

   pokaż komentarz

   @onet12: ludzie chodzący do dojo idą tam przede wszystkim dla jakiegokolwiek ruchu czy własnej sprawności fizycznej. Każdy kto trenuje wie że to nie przygotowuje do walki ulicznej bo nie ma stylu/sporty który do tego przygotuje... (Może krav maga albo combat)

  •  

   pokaż komentarz

   @sam-bady: Jestem dokładnie takiego zdania jak ty, dlatego też mój 7lvl ćwiczy od roku juz taekwondo :) Sam to kiedyś ćwiczyłem (niestety nic nie osiągnąłem takiego) i mam sentyment do tego sportu. Niemniej jednak uważam że wcale nie taka znikoma wartość w niespodziewanej walce. Niejeden zaczepny delikwent ani się nie obejrzy jak zgarnie pięte na szczęke z obrotu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Kto w XXI wieku trenuje sztuki walki z myślą o realnej walce?
   Przecież to się trenuje dla przyjemności, dla poprawienia kondycji, dla wzmocnienia psychiki etc....
   Dla bezpieczeństwa to się nosi gaz w kieszeni a nie poświęca -naście lat na treningi.


   @sam-bady: W zasadze to trenuję dla obu tych rzeczy. Daleko mi do skutecznego fajtera, szczególnie że tylko chwytam i jeszcze potrzeba mi sporo czasu, ale już z 2 czy 3 razy małem sytuację w której żałowałem że (wtedy) nie znałem kompletnie nic, a moje obecne umiejętności bardzo by mi pomogły. Gaz na szczęśce wystarczył, tylko że gdyby napastnik był bardzije zdetermnowany lub naćpany czymś innym, to bym musiał jeszcze cokolwek umieć. Chocaż chwytanie ma jedną ogromną przewagę - można np w marę łatwo ogarnąć pijanego wujka czy kolegę nie robiąc mu krzywdy ani nie gazując :).