•  

  pokaż komentarz

  Jeśliby się moim synom podobało takie coś w formie zabawy to nie miałbym nic przeciwko, ale też zabroniłbym im odśnieżać aż tyle. Jeżeli ich zmuszał na zasadzie patrzcie i uczcie się robóty małe sk#%$ysyny bo nie dostaniecie obiadu to c** mu w dupę.

  Fakt chwalenia się z dokonań swoich synów w internecie piastując urząd wójta jest płytki i śmieszny.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie ma nic pozytywnego w tym, że ojciec wyrabia w dzieciach mentalność niewolniczą i uczy za darmo odśnieżać państwowy chodnik.

  •  

   pokaż komentarz

   @PanDzikus Grunt, że Ty masz wszystko podtknięte pod nosek i masz swoich niewo...znaczy, rodziców.

  •  

   pokaż komentarz

   @PanDzikus współczuję osobom z twojego otoczenia. Powinni dostać rentę za konieczność obcowania z takim dzbanem

  •  

   pokaż komentarz

   @PanDzikus:
   A ja koszę nawet nie swoją trawę na poboczu drogi.Sąsiad po drugiej stronie ziemi niczyjej powiedział,że ma na to wyjebane,i kosi tylko swoje,ale ja dobrowolnie koszę odcinek między nami,tylko dlatego,by na całym odcinku pobocze wyglądało ładnie.A nie że 40 sąsiadów kosi i jest ładnie,potem 50 metrów krzaków po kolana i znowu ładnie.
   Dzięki temu potem jak przyjeżdżają nie tylko Polacy,ale nawet tacy ze wschodu to im kopary opadają z zachwytu nad polską kulturą.Nie jak tam,gdzie wszyscy na wszystko mają wyjebane,chcą mieć zajebiste wsie jak w Polsce,ale niech ktoś to za nich zrobi,bo sami tylko do bramy zrobią,bo ich.A śmieci w blokach wywalają na klatkę przed drzwi,bo korytarz,albo klatka schodowa już nie ich tylko wspólna.A potem przyjeżdża taki ukr i w szoku od tego,że w poczekalni u lekarza sobie nieznający się ludzie mówią dzień dobry i do widzenia,że w sklepie ekspedientka gada z tobą jak z dobrym znajomym,że w restauracji jak ktoś wychodzi,czy przechodzi to obcemu powie nawet smacznego!

   pokaż spoiler to ostatnie to ja miałem przedwczoraj to mi się nasunęło,bo u nich na pewno też nikt tak nie zrobi.

   Że w aptekach ludzie zostawiają w kolejkach 3 metry odstępu,żeby dać klientowi intymniejszą atmosferę.To samo przy bankomacie.Że się ludzie odwracają by pinu nie widzieć,jak wpisujesz w terminal.Dla takich Polska to inna planeta,a nawet galaktyka.Nawet nie wiesz jaką drogę przeszliśmy.U nas też kiedyś wszyscy na wszystko mieli wyjebane.Trzeba cywilizacyjnie iść do przodu a nie być dziczą.

 •  

  pokaż komentarz

  trzeba byc ne lada dzbanem by pracowac na rzecz obcego podmiotu gospodarczego (nie odprowadzajac podatku) i jeszcze oficjalnie sie tym chwalic

  •  

   pokaż komentarz

   @niskiepodatki: dokładnie zaraz skarbówka się dop%@%%??i ze pewnie jakiś wał ktoś zrobił

  •  

   pokaż komentarz

   @niskiepodatki: wiem, że chciałeś być zabawny, ale postaram się merytorycznie odpowiedzieć. Po pierwsze, nie ma tu mowy o podmiocie gospodarczym. Ale nawet jeśli, to w ostatnim czasie zmieniły się przepisy mówiące o zatrudnieniu najbliższej rodziny. W przypadku, gdy osoba współpracująca świadczy prace nieodpłatnie na rzecz właściciela firmy nie będzie obowiązku składania do urzędu skarbowego deklaracji związanych z opodatkowaniem jej dochodu. Taka pomoc bowiem jest nieodpłatna, czyli nie powstaje dochód po stronie osoby współpracującej.
   Przychód (z tytułu nieodpłatnych świadczeń) występuje wówczas po stronie przedsiębiorcy, jednakże jest on zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym. Ale w tym przypadku dodatkowo dochodzi praca osób niepełnoletnich.

   Kolejna sprawa to przepisy umożliwiające działalność bez rejestracji. I tak dalej i tak dalej :)

  •  

   pokaż komentarz

   @eltrial: ale już były przypadki, że w ZUS rządał 1000zł za to, że żona mężowi zrobiła kanapki i odebrała auto od mechanika, a potem odstawiła je do firmy.

  •  

   pokaż komentarz

   @eltrial: gmina jest podmiotem gospodarczym innym niz wlasciciel posesji,
   gdyby to byla dzialalnosc gospodarcza musialbys to wpisac jako usluga.
   a ze masz darmowa usluge to tak jest
   nie nie jestem zabawny

  •  

   pokaż komentarz

   @niskiepodatki: nic nie zrozumiałem z twojej odpowiedzi i Ty chyba też nie bardzo rozumiesz o czym mówisz

  •  

   pokaż komentarz

   @eltrial: to doczytaj ustawy podatkowe

   1. działalność gospodarcza i omijanie podatkow
   2. praca na rzecz podmiotu trzeciego

  •  

   pokaż komentarz

   @niskiepodatki: znam te ustawy, ale co one mają wspólnego z odśnieżaniem chodnika przed swoją posesją razem z dziećmi? Jak gość będzie chciał te dzieci zawieźć do szkoły, to powinien mieć taksometr i licencję na transport? Chyba źle interpretujesz to co czytasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)